Nieuws uit Zeeland Burgerlijke Stand Z S O T M O E F R F E N W. PRIEM Begrafenis Burgemeester Dronkers te Poortvliet Coop. Aankoopver. ,.,Goevee Over- flakkee" G.A. Middelharnis,. Post adres, Veelust C 3, Sommalsdijk Telefoon No. 248. Thans berichten we U de ont vangst van een zeer mooie stalen- collectie Op aanvraag gratis ter inzage, zonder eenige verplichting. Beleefd aanbevelend, Voorstraat Stavenisse Middelharnis, 6-3-'39. Weeknoteeringen van de voornaamste Meststoffen, voerartikelen en Zaaizaden, Alles per 100 Kg. op wagen Middelharnis. Noteeringen zijn vrijblijvend. MESTSTOFFEN. Zw. ammoniak 20%% in n.grs. zakken f 5.37 Kalkammonaalpeter 20%% in gew. grs. zakken f 5.98 Kalksalpeter 15%% in 50 Kg. zakken f 5.65 Gem. Chilisalpeter 15%% in org. 100 Kg. zakken f 6.22 Kalizout 40% in n.grs. zakken f 4.37 Patentkali 26% f 4.95 Superfosfaat 18% In n.grs. zakken f 2.13 Superfosfaat en kalizout kunnen ook in koopers zakken worden geleverd, dan komt de prijs f 0.18 per 100 Kg. lager. VOERABHKELBN. Mais Laplata f 8.80 Lijnkoek C.B. f 11.— Grn. schilfers f 8.40 N.P.P. Standaard Ochtendvoer f 9.80 Gem. Graan A f 8.60 Krachtvoer B. v. Melkveef 8.70 Half koeien en Koekenmeel f 8.85 Melkveekoekjes f 8.60 Melkveebrokjes f 8.50 Kalverbrokjes 1 te gebruiken zon der ondermelk f 9.40 Kaïverbrokjes 2 te gebruiken met ondermelk f 8.70 Mineraal Mengsels voor varkens, paarden en Rundveevoeders f 5.20 Biggenmeel f 9.20 Gem. Varkensmeel no. 1 f 9.05 Gem. Varkensmeel no. 2 f 8.90 Kernvoeders voor varkens f 10. Half Varkensmeel f 9:40, Paardekoekjes f 8.30 Alle Mengvoeders staan onder Controle van de Centr. Landbouw-Organisaties. ZAAIZADEN. Origineele Zelka Schokkers f 26.50 Jumboka Schokkers f 27.50 Aka Bruine Boonen f 52, Mansholt kortstroo Schok ker f 29.— Mansholt III Haver f 16.50 Binderhaver f 16.50 Witte Klaver Otofte D.L.F. 97-3-87-84 f 169.— Witte klaver Hongaarsch 98-90-88 f 136.— Witte Klaver Pools 96-5-85-80 if 136.— Hopperups geel Engels 99.9-93-93 f 38.— Hopperups geel Engels 99,6-80-80 f 34.— Hopperups geel Pools 96,5-85-80 f 32.— Lucerne Provencer 98.7-89-87 f 82.— Lucerne Hongaarsch 98-80-88 f 113.- Westerwoldsch Inlandsch te velde en op monster goedgekeurd- f 41. (geruimd.) Westerwols Inlandsch te velde 98.7-81-80 en op monster goedgekeurd f 46. 2e Nabouw Mansholt v. d. Hoek en Witte zomertarwe, zoolang voorraad strekt, prij zen op aanvraag. Wij hebben ook nog een partijtje eerste na- bouw Juliana Zaaitarwe in voorraad. Pr^s op aanvraag. Van eventueel hier niet vermelde Originee le granen of zaden, alsmede van nabouw- granen en zaden, verstrekken wg gaarne prijzen op aanvraag. Onze zaaizaden catalogus met verschil lende practische wenken wordt op aanvraag gratia toegezonden. Diversen: .Wij hebben met een der meest geoutileer- de draineerbuizen fabrieken een contract afgesloten en kunnen alle maten uit voor raad leveren. Prijzen op aanvraag. LANBOTJWERSr DE AANKOOP VAN MESTSTOFFEN VOERARTIKELEN EN ZAAIZADEN IS EEN ZAAK VAN VERTROUWEN, TJ KUNT NIET IEDER AANGEKOCHT PARTIJTJE LATER ONDERZOEKEN; WIJ LATEN REGELMATIG ALLE PAR TIJEN ONDERZOEKEN. VAN ALLE DOOR U AF TE NEMEN ARTIKELEN ZIJN DE ANALYSE ATTESTEN OP ONS KANTOOR TER INZAGE. LET NIET ENKEL OP DE PRIJS, MAAR OOK OP WAT U ONTVANGT. OUDE TONGE Op Donderdag 16 dezer ral i» de Ned. Herv Kerk de jaarlijksche bidstond voor het gewas worden gehioude». OOLTGENSPLAAT Maandagavond werd de jaarvergade* ring gehouden door de Geref. jeugdveree» nigiag onder leiding vam dhr. C. J. Oost»» dijfc. Verschillende rede» gaven inleidingen op kerkelijke en literairgebied. Deze avond werd door den ouderling W. van Kempen met dankgebed geslote». Er was veel be« langstelling. EEN MERKWAARDIGE INTREDE. Zondag deed Ds. N. de Zeeuw, gekomea van Echteni intrede in de Vrije Evangelische gemeente van» Veendam. Het merkwaardige dezer intrede is, dat zij geschiedde ia een kerk, welke onder beslag ligt. De vorige predikant dezer gemeenite is ten» gevolge van verschillenide onaangenaamheden met een deel der -gemeenrte uitgetreden. Hij heeft echter nog ongeveer f 600 te vorde* ren wegens achterstallig salaris. Daar hij met den kerkeraad niet tot een schikking kon ko men, heeft hij de zaak aanhangig gemaakt bdj de Rechtbank te Groningen, die be» slagname heeft bevolen van de Kerl^ die Pastorie enz. dezer gemeente, MIUDELHARNIS Geboren: Frans z.v J. R. R. van Duijnen eïi P. A. de Joi^ge; Jannetje d.v. H. vapi Veen en L. Loöij; Johannes z.v. P. v. d. Valk en P. Paddftng:. Getrouwd: C. Anker 26 j. (Stolwijk) en C. Slis 26 jaar. HERKINGEN Overleden: Wouterina Anna Volaart, 71 jaar wed. van Joh. Hopgerwerf OUDDORP Buigel. Stand over de maand Febr. 1939. Geboren: M'aartje Klazini dochter van Corn, van Koppen en T. Grinwis; Adriana 7Gret4_^dochter van A. va,» Nioo*d' en Adlr. Tanis. - OndertrouwdM. P. P. Tielemam oud 20 jaren te Nieuwe Ton^j'e en A. A. Grinwis oud 20 jaren; Jac. Tanis oud 28 jaren te •vCadddnxveen en P. Troost oué 26 jaren; L. Meijer oud 29 jaren en D. J. Roozemond oud 26 jaren. Getrouwd: P. Nipius oüd' 32 jaren en J. L. de Leeuw oud 18 jaren; J. van der Sande oud 27 jaren te Brouwershaven en A. Sper» ling oud 22 jaren; M'. P. P. Tieleman 20 j. te Nieuwe Tonge en A. A. Grinwis oud 20 jaren. Overleden: Daatje Sperling oud' 54 jaren dochter van Teuoods Sperling overledfen en A. Dl. Koek. Ingekomen W. D. A. Kruik uit Nieuwen hoorn, Joh. Westhoeve uit Bergen op Zoom H. Visser uit .Langbroek. Vertrokken: J. J. Grinwis naaa? Rotterdam, J. L. de Leeuw naar MHddelhairnis, K. C. Visser naar Apeldoorn Kr. Tanis naiar Stel» lendam. NIEUWE TONGE Ondertrouwd: Th. MfeHssant 26 jaar en P. Koert 20 jasr. Vertrokken: R. Waling' naar Vlaardinger »Ambacht. Ingekomen: G. van Opstelten uit MSd» delharnis. vader te Hardeiwijki ^waatSn stond: door ziekte verhinderd. De Voorz. sprak nu zelf over de sfeeste» hjke verzorging van de miütairen. Hij' wees op den zegene welken God geschonken had op den arbeid van de Ned. M'iL Bond^ d'e MlUtaire Tehuizen, de vereendging Pro Rege, de Ned'. Chr. Ond. en Officiersvereenigingen Wat betreft de geesteÜjke verzorging in de weennacht. Hij wees de recruten op de Bij» bellezingi de godsdienstoefening, het bidden en danken vóór en na het eten enz. in de kazerne, het instituut van Legerpredikanten de Mül. Tehtiizen enz. Hij eindigde zijil rede met een opwekking tot Idmaatschap van den Ned. Mil. Bond. Enkele aanwezigen gaven zich op ab lid. De leden Heven nu veidfer nog bijeen in een vergadering waar in besloten werd, om dhr. Mekenkamp te vragen voor een Recru» tenavond in September a.s Het ledental be=' |draag*t thans 72. De contributie en Vlagge» tjesdag heeft in 1938 opgebracht die som van ruim f 147.De Voorz. sloot de ver» gadering e» ging voor in dlainkgeb«d; OUD VOSSEEMER Burgerlijke Stand. Overleden: P. van Schetsen, 39 j. echtgen van M. Westdorp. Benoemd tot lid van het College van Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk de heer J. V.- d. Houten. POORTVLIET De loco burgemeester E. v. d. Slikke heeft in een buitengewone raadsvergadering het. overlijden van Burgemeester W. Dron- kers gekend gemaakt. Bijzonderheden wer den op deze vergadering niet behandeld. Burg. Stand. Overleden: Willem Dronkers 64 jaar echt genoot van Cornelia v. d. Slikke. In de zaal van den heer A. Kesteloo werd een tentoonstelling gehouden van plan tenziekten: Coloradokever, Bisamrat, ring- vuur in aardappelen enz. enz. uitgaande van aen Plantenzlektenkundigfen dienst. Door Jen leider der tentoonstelling werden aan de talrijke bezoekers inlichtingen versohaft omtrent bestrijdingsmiddelen tegen iedere plantenziekte. In de O.L. School alhier, werd de jaarlijksche Ouderavond gehouden. De voor zitter A. Verburg sprak een welkomstwoord tot de 60 aanwezigen, inzonderheid tot Wethouder M. van Ast. Daarna las de sec retaris J. Monteau de notulen voor, welke werden goedgekeurd. Bij de bestuursverkie- zing wegens aftreding de heeren A. Ver burg en J, Monteau werden beiden herko zen. Het hoofd der school J. van Brummelen gaf een serie lichtbeelden te zien. In de pau ze konden de ouders het werk hunner kinde ren bezichtigen. Na de pauze vervolgde den heer Van Bummelen, zijn lezing.. Door den heer L. Blaas werd de kwestie van een schoolarts besproken, Weth. Van Ast vroeg gegevens omtrent het vervolgonderwijs. ST. MAARTENSDIJK Burgerlijke stand over F«br. 1939. Geboren: Leendert z.v. J. Llndhout en M. A. V. d. Ree, Tine Marie d.v. J. J. Beekman en C. M. Weijler; Overleden. R. Boogaart 79 jaar weduwe van L. Poot; P. M. Nellsse 76 jaar weduw naar van M. H. van den Hoek; Jannetje Cornelia 3 maanden d.v. J. A. Rottier en R. C. Pot; A. G. de Wit 57 jaar echtgenoote van C. Poot. Loop der bevolking. Gevestigd: P. Noordijke en gezin uit Scher- penisse; P. W. L, Kloet uit Noordgouwe; Vertrokken: C. P. Mieras naar Haarlem: C. Polderman naar den,Haag; W. Kwaak naar Stavenisse, A. P. Nelisse naar den Haag; I. J. C. van Velsen naar Goes: J, J, Paauwe en gezin naar Rotterdam: De kosten van het in orde brengen van de arrestantencellen alhier zullen voor de ge meente een uitgaaf vorderen van ongeveer i 70. Gevestigd: G. Dorst uit Kloetinge. Vertrokken: E: P. van den Hoek naar Den Haag. B. en W. maken bekend dat te begin nen op 14 Maart e.k. een algemeene schou wing van de wegen en voetpaden indeze gemeente zal geschiedeii; Door dé vereeniging tot verdelging van ongedierte werden gedurende het jaar 1938 in totaal 420 ratten onschadelijk ge maakt. In de Ned. Herv.-Kerk alhier werd ten bate van de Ger. Zendingsbond gecol lecteerd de som van f 10. De maandelijk- sche collecte ten bate van het Ziekenfonds bracht op f 15.17. Marktbericht 9 Maart 1939. Tarwe aan Regeeringsprijs. Gerst f 7.-7.75 Haver f 6.— Blauwmaanzaad f 28.-29, inclusief. Kleine groene erwten f 9.10. Schokkererwten f 10.50—11.25 Bruine boonen if 30. Alles per 100 K.G. Witte eigenheimers f 1.40 Blauwe eigenheimers f 1.75 Zeeuwsche bonten f 2.8Ö> Zeeuwsche blauwen f 3.-^ Bonken f 1.40 Poters f 1.40 v Kriel If 0.60 Alles per 70 K.G. Groote uien f 1.1.10 Kleine uien f 0.60 Alles per 60 K.G. Gerstestroo f 9. Tarwestroo f 10.11. Boonenstroo if 12.13. Erwtenstroo f 14.15. Per 1000 K.G. geperst. SCHERPENISSE Afgeloopen week gijn van hier naar Amsterdam verscheept 1000 H.L. aardap pelen. Burgerlijke Süand over de- maand Fehr. 1939 Geboorten: 15 Febr. Marinus Pietei Jo» hannes zoon van Jacob Marinus Vinjé en Johanm Hartog; 25 Febr. Catharina jann'4 dochter van Mattheus Gerard Leendeirt Bij» nagte en Cornelia Wilhehnina Menheere. Overlijden: 7 Februari Mairinus Kleppe, oud 82 jaren, weduwnaar van Akke Lena Bolier. Loop der bevojKing. Ingekomen: J. Pleune van Haamstede, J. de Ha,-n van St. Annabnid. Vertrokken: A. J. Scherpendsse naar St. Annaland; C. A. Deurloo naar Wassenaar; P. Noordijke met gezin naar St. Maartens» dflfc. ST. PHILIPSLAND Aanbesteding nieuw kerkgebouw voor de Geref. Gemeente. Het bureau „Lindhorut" te Tholen heeft aanoesteed het bouwen van een kerk voor irekenii^ van de Ger. Gem. te St. Phi» lipsland. Ingeschreven werd door: in massa C. A. Capelle voor f 8575; M. Geense f 8695. Metselwerk: J. v. d. Welle f 3325. Smids» en Loodgieterswerk: W. Faasse f 864.40; L. E. Roozemond f 875. Schilderswerk: M. Breeman f 780. Het metselwerk is gegund aan J. v. d. Welle te A.J^Polder. Het timmerwerk zal worden uitgevoerd door dhr. Lindhout te Tholen. Maandag a.s. wordt reeds met den bouw begonnen. THOLEN Veling te Tholen» gehouden d.d'. 8 Maart 1939. R^jnsburger uien grove f2.12; idem gewone f 2.18; idem Dfielingen f 0.82; idem Picklets f 0.70; Roode bewaarkool f 3.50—6.50; Witte bewaarkool f5.00; Kroten f 2.50. Alles per 100 k.g. De aan de kinderen der lagere school in October gegeven hyacinten hadden zich yroodanig ontwikkeld, dat deze week de al» leréerste potten mee naar school werden ge bracht Op elk 10»tal potten was eer één 1ste en een 2de prijs. Een commissie be» staande uit Mevrouw v. d. Hoeven en de heeren C. v. d. Beige en P. J. Blaajs ver» richtte de keuring. Over en&ele dagen mo» gen de anderen hün bloeiende voorjaais» planten meebrengen. Oveir 't geheel waren de bloemen zeer mooi. Weindg waien bevro» ren. De liefde voor ide natuur wpirdt er zeer door bevorderd. De prijzen bestaan uit planten. 't Is te hopen, dat een volgend jaar weer zoo'n goede reclame voor 't kweeken van planten wordt gemaakt. Burgel. Stand. Geboren: Leendert Pieter z.v. L. v. d'. Hoofd en M. Baay; Aaltje Ester Maria dv. J. Laban en H. Dijkslag. Door de gemeente zullen de twee lee^ staande lokalen der O.L. school alhier wor» den geres.auieerd en gemeubdleeid on inge» richt voor het houden van cursussen en bij eenkomsten van plaatselijke vereenigingen. De huurprijls is door den Raad zeer laag gesteld, n.l. als minimum 25 Bent per dag of gedeelte hiervan. Van bevoegde zijde is ons medege» deeli^ dat door een groep kiezers meit een neutrale lijst zal worden uitgekomen voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Als lijstaanvoer der zal fungeeren de heer M. C. v. d. Stel, dir. de Rotterdamsche Bank alhier, noj. 2 de heer Anth. Wagemaker, zoon van den oud» wethouder de heer J. Wagemaker en waar» schijnlijk als nO|S!. 3 en 4 de heeren Goede» mondt en mr. H. D. J. Wolfensberger. In» dien mogehjfc, zal getracht worden de aö» dere candidaten te zoeken uit personen van verschillende richting. Den laatsten tijd is het opmerkelijk, dat zooveel vee een plotselingen. dood sterft bij de veehouders alhier. Meeste gevallen zijn naziekten van het mond» en klauwzeer en kolyk bij de paarden. De heer D. W. Klompe alhier, heeit zijn benoeming tot lid van den gemeente» raad in de vacature Potappel angenomen. ST. ANNALAND Bij' inschrijving te k'oop 2.66.60 H.A. weiland (6 Gem. 238 R.) gelegen aan den Noordddjk onder de gemeente Poortvliet. In» lichtingen te bekomen ten kantore van No» talis Bierens alhier, waar de insdirijvings» biljetten moeten worden ingeleveiid uiterlijk op Vrijdag 17 Maart 1939. (Aanvaiai;ding daidehjk). Burgel. Stand. Getjrouwd: Willem P. Fase 24 jaar en Willemina C. Hage 21 jaar. Uienveiling Donderdag 9 Maart 1939. 320 balen gewon: Rijnsb. f2.15; 20 balen grove ld. f2.25; 5' balen dirielingen id. f 0.71 3 balen picklers id. fO.69; 20 balen Stek id. f 1.Totaal verkocht 368 balen. Alles per 100 K.G. Terwijl het zoontje van W. Rijtibeirg alhier zich in def opslagplaats bevond van het Centraal Bureau aan de haven, ging een stapel 'kunstmest aan het zakken. Hier» bij werd tevens een vervoerwagentje medel» gesleept, waarmede het ventje in aanraking kwam, en wel zoodanig dat een bloedüit» storting boven de enkel ontstond. Overweldigenide belangstelling. Donderdagmiddag heeft onder overweldi gende belangstelling de begrafenis plaats gehad van den Edelachtbaren Heer Burge meester W. Dronkers op de algemeene be graafplaats alhier. In den langen stoet volgden na de familie de Wethouders, de raadsleden, vele colle ga's der overledene, de secretaris der ge meente Tholen en van het Waterschap de gezworenen, plus vele vrienden, die den overledene de laatste eer wenschten te be wijzen. Aan de geopende groeve werd allereerst het woord gevoerd door den heer Wethouder E. v. d. Slikke die den burgemeester schetste als een nobel man en een goed burgemeester. Wij moeten hier iemand achter laten aldus spr., die een zeer werkzaam man is geweest en vele goe de eigenschappen bezat. Onze gemeente mocht onder hem het voorrecht genieten, dat hij op 1 Januari 1938 de gemeente vrij van schuld wist te krijgen. De goede ver standhouding die wij als Wethouder maar ook als vriend altijd met hem gehad hebben, zal bij ons in dankbare herinnering bleven. Dat hij mag rusten in vrede bij God. Daarna werd het woord gevoerd door Wethouder van Ast welke sprak als volgt: Geachte Fam. en Vr. van den overledene, Laat het mij vergund mogen zijn, na het gesprokene door Weth. v. d. Slikke aan deze geopende groeve een enkel woord te spre ken. Burgemeester Dronkers is niet meer, dat was de mare die in 't begin dezer week alom in de gemeente werd vernomen en waardoor yelen in de gemeente diep geroerd en ge troffen werden. Na een betrekkelijk korten tijd .van onge steldheid is te midden van zijn vele amb telijke bezigheden, de eens zoo'sterke man, uit z'.n zoo werkzaam leven weggenomen. En al is het dat we wisten dat de krankheid een ernstig karakter had toch kwam de doodstijding nog onverwachts. En zoo heeft dan Burg. Dronkers den Raad Gods uitgediend. Zijn levensdagen door God gesteld waren voleindigd en heeft hij j.l. Zondag het tijdelijke met het eeuwi ge verwisseld. Hij heeft gedaan wat wij nog moeten doen, n.l. God ontmoeten. „Wat wij nu zijn was hij voor dezen, wat hu nu is, zullen wij haast wezen. En op al de vragen die er in Uw hart zouden kun nen oprijzen heb ik maar één antwoord uit Gods onfeilbaar Woord waar de Heere zegt Mijn Raad zal bestaan en ik zal al mijn welbehagen doen. 't Is ruim 20 jaar geleden dat ik hem voor 't eerst ontmoette in z'n qualiteit van Gem. Secretaris, toen ik als mil. in het Mob. tijd vak, voor bepaalde aangelegenheden, de Secretarie moest bezoeken, wanneer ik met verlof kwam. - - - Maar nooit heeft die ontmoeting geleid tot een persoonlijke kennismaking als in de laatste jaren. Sinds 1935 als lid v. h. Dag. Best. heb'ik met hem moeten saamwerken aan de be langen der gemeente Poortvliet. In dien tijd heb ik hem leeren kennen in al zijn eigenschappen, zijn zwakheden, want hij was mensch en niets menschelijk was hem vreemd, maar ik heb hem ook leeren kennen in zijn goede eigenschappen.. De zwakke eigenschappen heb ik in hem Willen dragen omdat ik weet dat elk mensch die heeft, dé goede eigenschappen heb ik hem willen waardeeren. De onderlinge verstandhouding onder ons was steeds goed en aangenaam te noemen. Er heerschte steeds een goede stemming. Bij zaken van alg, aard was er dikvrijls steeds wrijving van gedachten maar dat heeft nooit geleid tot verwarring en de za ken werden steeds in groote humanie opge lost. Politiek van verschillende partijen zgnde bracht dit mede dat er bij principléèle 'aan gelegenheden wel eens verschil van ojgvat- ting bestond. En al was het dan dat wij onze opvatting de zijne niet konden maken toch hebben we nooit kunnen merken dat dit tengevolge had een mindere waardeering' voor onze persoon en beginselen. Op materieel en zakelijk terrein, hij héeït met de gaven die hem waren toebedeelt, met ijsjeren wil en taaie volharding, jareü lang de belangen onzer Gemeente behartigd ^en op dat terrein steeds haar welzijn gezocht'. Dat heeft zeer zeker op deGem. - zijn gunstigen invloed gehad. Want op stoffe lijk gebied heeft hij bijgestaan door het Gem. Best. de Gem. niogen opvoeren tot het peil waarop ze thans staat. Want Burgem. Dronkers laat-de Gem. achter in een staat waarop vele gemeenten in ons land jaloersch kunnen zijn. We meenen dan ook dat het voor Z'n op volger geen geniakkelijke taak zal zijn de Gem. op dit peil te houden, veel minder nog op te voeren tot hooger peil. En Gem. van Poortvliet zoo staari #e thans aan de geopende groeve waarin is bij gezet het stoffelijk overschot van hem die meer dan 15 jaar als Hoofd de Gem. heeft geleid en bestuurd om aan hem de laatste eer te bewijzen. Het is hier niet een Vader van een klein gezin die aan de groeve der vertering wordt toevertrouwd, maar een Vétder vain' èëh veel grooter gezin, een gezin van bijna 1700 zielen. -'"- Gods Woord leert ons dat'het den.mensch gezet is eenmaal te sterven. Dat Wordt o'ok hier weer bij vernieuwing bewaarheid. De dood kent geen stand. Arm èn Rijk, Hoog en Laag, wij allen moeten sterven. Of we het erkennen-willen of niet, of We het gelooven of niet. ledere dag leert ons ,da4: het zoo is. Mocht voor ieder personeel, tesameu zöo fam. vrienden en belangstellenden door dit sterven, wat voor een ieder onzer ,een roepstem is: „Bereid uw huis, want gij zult sterven, nog eens sterven geleerd worden opdat wij kunnen sterven, wanneer wij sier- ven moeten." De volgende spreker wasjeeuiCoUegavan wijlen Burg, Dronkers n.l. - Burgemeester Uanssens van Stavenisse. Als oudste collega sprak, hg woorden van troost tot de Weduwe en haar kinderen. Hij noemde hem een flinke wer ker en een goede en tfpuwecollejfa. us^ De heer E. M. Geuze sprak als Voorz. van het Waterschap ein kenmerkte zijn overleden mede-bestuurslid als een man van inzicht met wie hij 20 jaar lang heeft mogen samenwerken. Namens - iro." Het Groene Kruis sprak de Voorzitter van de af deelingen van het eiland en bracht een laatste groet aan zijn vriend en medewerker, die zooveel in het belang van het Groene Kruis heeft-ge^ daan. Ook daar zal zijn nagedachtenis in eere blijven. -..-.— Dan was het woord aan den pastor looi:; Ps. v- d. ISeuyel: Wö staan hier zoo begon ZEerw. aan de geopende groeve van den voorganger van onze burgerlijke gemeente. Nu ook hier is hij voorganger, hij gaat ons, zoo we hier staan vóór, vóór in het graf! Maar eenmaal zullen wij hier ook komen en dan, vraagt spr.? Zal het zijn zonder vreeze? Wij moe ten sterven, aleer wij sterven! Sterven is God ontmoeten en wat dat is, is in geen woorden uit te drukken.: Hij toch is de Rechter van Hemel en aarde voor Wiens Aanschijn wij eenmaal zullen moeten verschijnen. Met klem wijst spr. de omstanders op de noodzaak om aan deze zijde des grafs met God in Christus verzoend te worden,, opdat het sterven geen sterven meer zy, maar een doorgang worde tot het eeuwige léven. Aan het slot van Zijn grafrede richtte ZEerw. woorden van troost aan dè bedroef de familie. - - - De oudste zoon van den overledene dank te voor de groote belangstelling en de eer aan wijlen zijn vader bewezen. Inz;onderheid aan Ds. v. d. Heuvel voor de geestelijke leiding op dezen dag en aan Dr. Tazelaar die zijn Vader in de laatste oogen- blikken had-bijgestaan. Diep onder de indruk verlieten allen den doodenakker.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 7