BIGO Zaaigerst te koop Gemeenteraad Ooitgensplaat Gemeenteraad St.-Maartensdijk j. M. Geluk - St, Annaland In een mooie Fotostandaard DORPSWEG - bij: Schelpenbak omgeslagen by Yerseke. Eeh opvarende vendronken. YERSEKE, 23 Jan. Tengevolge van het zware weer op de WesterscheWe is vanmi* dag omstreeks halfvier een bak met schelpen van dhr. C. Bom, ter hoogte van Yerse ke omgeslagen en twee klometer uit den wal gezonken. De vier personew, die zich gp den bak bevonden, raakten te water. Opva? renden van het schip van den hee,r Jac. Peekaar wisten drie drenkelingen op te pik»» ken. Het mocht echter niet gelukken den 3Cfeiarigen P. v. d. J a g t Jzn. binnen boord te hale». Deze is verdronken. Htt dreggen naar zijn stoffelijk overschot heeft nog geen resultaat gehad. OP 'T STATION DOODGEVALLEN. Een doodelijk ongeval heeift Zondagmor gen op het station te Dordrecht plaats ge had. 'De slager A. Kooij kw^am op 't nip pertje het station binnen rennen om den trein naar Gorcum, die om 11 uur zou ver trekken, nog te halen. De man spande zich tot het uiterste in en werd tengevolge daar van op het perron onwel. Hij viel neer. en kwam ongelukkig met zijn hoofd terecht tegen een wisselhanvUe, die zich ter plaatse op het perron bevindt. De man was vrij wel op slag dood. Openbare vergadering van den Baald der .gemeente Ooitgensplaat, op Maan dag 23 Januari 1939 des n.m. om 3 uur. Aanwezig alle leden. De Voorzitter, Burgemeester C. Slobbe opent de vergadering met gebed, waarna de Voorz. bij de eerste zitting van dit jaar ongeveer het volgende spreekt: Mede namens mijn echtgenoote zeg ik den Raad hartelijk dank voor de geluk wenschen bij de wisseling des jaars ontvan^ gen. Ik was verrast aldus spr., dat ook uit den kring van buiten den raad zooveel belangstelling getoond is. Dat geeft de in druk, dat wij, in de korte tijd dat wij in dfi Plaat zijn reeds een zekere plaats hebben verworven. Wij zeggen daarvoor dank, er den wensch bijvoegend, dat Gods besten ze gen op den Raad en hunne gezinnen mag rusten. Spr. weet niet wat dé heeren van het jaar 1939 verwachten. Waarschijnlijk ge zondheid voor zichzelf en voor allen die hun lief en dierbaar zijn. Waarschijnlijk ook voorspoed in hun bedrijf en zaken. Spr. hoopt dat God in zijn bijzondere genade, al deze wenschen vervulling doe vinden. 1939 heeft voor Ooitgensplaat tweeëer- lei beteekenis. Ten 1ste t.o. van de restau ratie gemeentehuis, Spreker hoopt dat dit door de heeren zooals ze hier aan de groe ne tafel zitten zal mogen worden betrokken. Daaruit volgt, dat spr. hoopt dat dit spoe dig zal gebeuren, zoo mogelijk voor de a,s. verkiezingen. Hiermede komt spr. tot het tweede bij zondere feit, n.l. de verkiezingen. Hij kan in dit geval niet de wensch uitspreken, dat hij alle leden welkom heet, omdat die be voegdheid niet aan hem, maar aan de kie zers ligt. Wel hoopt spreker dat de kiezers er in mogen slagen die mannen van de raad te kiezen, die de belangen der bevolking het beste kunnen dienen. Zelif hoopt spr., dat met het nieuwe college van den raad ^eer op dezelfde prettige en aangename vvijze zal worden vergaderd. De heer VAN GURP dankt als oudste raadslid, voor de geuitte wenschen. 1. ïngezQnden stukken. Terugontvangen eenige goedgekeurde raadsbesluiten: van Ged. Staten, dat de goedkeurig begrooting 1939 wordt verdaagd Dankbetuiging van de nieuwbenoemde onderwijzeres C. M. Visser te Boskoop voor haar benoeming. Procesverbaal van kasopname is opge maakt ad f 8796.93. Idem van het Burgerlijk Armbestuur ten bedrage van f 605. Worden voor kennisgeving aangenomen'. Naar voren komt de oude kwestie der correspondentie van dhr. H. Zoon en de veearats dhr. Vreeswijk. De heer Zoon heeft echter schriftelijk medegedeeld, dat hij op verdere behandeling geen prijs stelt. Higrmpde is deze kwestie afgedaan. De VOORZ. deelt mede dat hq vandaag een ander schj-ijyen heeft ontvangen van de heer Zoon, om te bewerkstelligen, dat er hier gen npodslachtplaa^s komt, om te voor komen dat de dieren niej; naar andere ge meenten moeten, wat ook meerdere kosten medebrengt. Wordt besloten dat B. en W. dit plan in studie zullen nemen. 2. Voorstel tot goedkeuring van de re kening over 1938 van het doktershuis. Batig saldo f 42.31 1|3 van dit saldo komt aan het Burgerl. Armbestuur: 2|3 aan de Pastoor der R.K. Parochie Achthuizen voor verdeeling onder de armen. 3. Voorstel om aan L. J. Wouters inge volge artikel 13 der Lager-onderwijs wet 1920 over het tijdvak 1 Mei 1938 tot 1 Mei 1939 in de reiskosten van het bezoeken door zijn leerplichtig kind Cornelia van de openbare uitge breid lagere school te Middelharnis een vergoeding toe te kennen van l£ 30.—. B. en W. stellen voor hierop in te gaan. 4. Voorstel om te verklaren, dat in standhouding van de openbare lagere school nummer II ingevolge artikel 19 der Lager-onderwijswet wordt ge vorderd, z Wordt goedgevonden. Gezien dat men niet aan de 50 leerlingen komt, maar slechts 45 2|3 leerling, moet dit voorstel worden aangenomen, om de school in stand te houden. Wordt aangenomen. 5. Voorstel tot conversie van drie pand- brieven f 1000.der Residentie Hypotheek wegens renteverlaging van 4 op 3%%. Wordt eveneens goedgevonden. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van lokalen der openbare lagere school nummer I ten behoeve van vereeni- gingen. j Alle loopende vergunningen zijn met 1 Jan. j.l. worden opgezegd, om ,,zoo noo- dig" in de gebruikname eenige orde te scheppen. De vereenigingen zijn hiervan in Dec. verwittigd. j Dhr. M. H. Meijer corresp. Dordtsche Bibli verzoekt een lokaal op Dinsdag voor het afgeven van boeken. Hem is voorloopig aangewezen het leermiddelenlokaaltje, voor 1 avond per week ad f 5.per jaar. Wordt goedgevonden. De Oranje-vereeniging vraagt in gebruik name gymnastieklokaal om een feestavond te houden op 31 Jan. (verjaardag Prinses Beatrix). j B. en W. stellen voor hiervoor f 0.60 te heffen. Dit zou ook voor anderen gelden, j die één avond een lokaaal willen gebruiken, j Dhr. M. H. Meijer seor, afd. Volksonder wijs vraagt voor plm. 6 bestuursvergaderin gen en eenige anderen, een schoollokaal B. en W. stellen voor ook hiervoor 60 et. per avond te heffen. Dhr. VOS vindt de vergoeding voor één avond wel wat laag. Dat had wel één gul den kunnen zijn. De VOORZ. zegt dat B. en W. niet te stroef wil zijn. De bedoeling is een alge- meene regel te treffen. De heer HOKKE: Het geldt een cultu reel doel; we moeten het niet zoo scherp stellen. Worcit goedgevonden. Toegestaan wordt ook een avond aan de Oranjevereeniging om een oranjefilm te ver- toonen op 8 Februari a.s. ad f 0.60. Weth. V. ES zegt dat het de bedoeling is des middags het lokaal te benutten voor de schoolkinderen,. De muzlekvereeniging vraagt een lokaal voor iedere Maandagavond f 30-per jaar. Dit wordt toegestaan. De Muzlek-vereen. vraagt ook een twee de avond beschikbaar te stellen en vraagt daarvoor een korting, gezien de finantlea, B. en W. stellen voor de tweede avond op Vrijdag te geven 60 cent per avond. Hiermee gaat de raad accoord. De gymnastiek-vereeniging vraagt iedere Woensdagavond een lokaal van 5.15 tot 9.30 uur. Hierop wordt gunstig beschikt. De heer VOS zou het billijker vinden, dat iedere vereeniging voor hetzelfde geld de zelfde uren had. De heer HOKKE vindt, dat de eene ver eeniging nuttiger is dan de andere. De VOORZ. zegt, dat B. en W. in het oog houdt,het doel dat de betreffende vereen, beoogt. Alle vereenigingen kunnen we niet over een kam scheren. De gymnastiek-ver- een. heeft b.v. altijd lang gerepeteerd van 510 uur. Wordt goedgevonden. De heer v. d. Heuvel vraagt voor de zang- vereen.,,Advendo" om een der lokalen der O. L.-Sohool van 5.30—9.30 uur op Don derdagavond. Dit verzoek heeft B. en W. verwonderd. Voor een zangvereen. vindt B. en W. die 4 uur repetitietijd ,,erg zonderling". B. en W. stelt voor het toe te staan van 69 uur. De heer NOORDIJK: 't Is mooi in el kaar gezet! Ze hebben 4 vereenigingen is 't niet? De heer VOS: Je ziet dat de eene jood nog slimmer is dan de andere! (vroolijk- heid). De heer HOKKE: Er is toch ook toezicht op het gebruik? De VOORZ.: Dat ligt in de bedoeling. Spr licht dit nader toe. Op eenige vragen geeft spr. nader antwoord. De regeling wordt verder in zijn geheel goedgevonden. 7. Voorstel om ten behoeve van de plaatselijke muzlekvereeniging „U.D. I." over 1939 een subsidie te verlee- nen groot f 15.. B. en W. hebben dit overwogen en vin den dat er eenige aanleiding is te vinden, om dit te verleenen.' De heer v. KEMPEN vraagt welke re den B. W.er voor hebben Er kunnen wel andere vereen, komen uit de gemeente, die ook subsidie wenschen. De VOORZ. heeft die reden niet genoemd omdat het z. i. zoo voor de hand ligt. Een muziekvereen. in een dorp is onmisbaar, bij nationale gelegenheden enz. Met het ver leenen van een kleine subsidie geven we te kennen, dat we de aanwezigheid van een muzlekvereeniging op prijs stellen. Met dit royale gebaar hopen we dat de bevolking met hunne gitften zal volgen, om de instand houding te bevorderen. De heer v. KEMPEN is het nog niet met spr. eens. Als het rustig is in de gemeente, komt op 'n avond de muziek, begint men te dansen en te springen, maakt men er een feest van. 't Is bovendien een tijd van be zuiniging wil de muziek-vereen. haar bestaan houden, mpet ze dat uit eigen zak doen. Straks komen ook de zangvereenigin- gen en zullen de uitgaven verdubbelen. Spr. is er tegen. De heer v. NIEUWAAL zegt dat een muziek-vereen. niet gelijk staat met een zangvereeniging. Het materiaal dat ze noo- dig hebben kost bergen gelds. Spr. vindt zelfs f 15.weinig. Dhr. VOS is het wel eens met de idee dat een muziek-vereen. in het dorpsleven een plaats inneemt. Of we daarvoor subsi die moeten geven, is wat anders. Aan het Groene Kruis is de subsidie ontzegt en waar dit nu een vereeniging is, die boven alle andere staat, zoü dat eerst moeten gebeu ren, vóór alles. Spr. zag liever, dat ze een avond extra kregen voor hun repetitie. Dan zouden we van de subsidie af zijn. De heer v. KEMPEN: Dan zouden we ook een precedent scheppen. De heer v. GURP is het eens met de Vos geen subsidie te geven, maar een uur lan ger de school. De VOORZ. antwoordt, dat de tijd die nu wordt gerepeteerd volgens deskundigen lang genoeg is. Dat ze een tweede avond wenschen respecteert spr. B. en W. willen liever een kleine stoffelijke blijk geven van belangstelling. Nu wil de heer Vos het pad der subsidie niet op, maar het Groene Kruis wil hij wel subsidie geven! Dat is niet con sequent! Weth. V. ES wil het ondervangen door hun 2 avonden te geven van 2 uren. De VOORZ. heeft daartegen overwegend bezwaar, Spr. wil de exploitatie van de school, dat op een ander hoofd komt, en de subsidie strikt scheiden. Voor 2 avonden moeten we extra verwarmen, schoonhouden enz. De heer VOS is het met de in-cosequentie niet eens, door den VOORZ. genoemd. De VOORZ. We gaan stemmen. Wordt met 83 stemmen aangenomen. Tegen de heeren v. Gurp, v. Kempen en de Vos. 8. Voorstel tot a. benoeming van een ambtenaai' van den Burgerlijken stand. b. nadere regeling van de wedden voor de ambtenaren van den Bur gerlijken stand. c. verdeeling van de werkzaamheden van de verschillende ambtenaren van den Burgerlijken stand overlegging en nadere bepaling van de vergoedingen voor huwelijksvoltrekkingen. Hierover gaat men in besloten zitting. Na heropening wordt eerst punt a behan deld. B. en W. stellen voor in de vacature oud-burgemeester Donkersloot, Burgemees ter Slobbe te benoemen, gerekend ingegaan te zijn 1 Jan, 1939. Wordt m.a.s benoemd, b. Nadere regeling der wedde. Voorheen was de vergoeding f 1.50 voor het voltrok ken huweltjk, wat aanvankelijk een goede regeling wag, maar t.o. der pensioengrond slag wordt voorgesteld een vaste, vergoe ding, zulks In overleg met Ged. Staten, én wel if 40.voor den Burgemezster; dhr. Oostdijk f 10,en de heer P. Bom f 40. als plaatsvervanger, K, Korteweg f 10.en idem D, Doorduim f 10, Wordt goedgevonden met de stem van dhr. Vos tegen, c. Bij de verdeeling der werkzaamheden enz., wordt de Burgemeester opgedragen afkondiging huwelijken en voltrekkingen te vervangen door dhr,, Doorduim; de, heer Bom zal de geboorte-aangiften en uitvoeren hiervoor aan te wijzen als vervanger d* secr, Korteweg, d. Kosten huwelijka-voltrekkingen. Wordt voorgesteld dat de kosten zullen bedragen: Op Maandag en Dinsdag f 10. Op Woensdag f 20. Op Dinsdag f 30. Op Vrijdag voormiddag f 10. Vrijdag namiddag en;Zaterdag voormid dag kosteloos. Wordt goedgevonden. (Vervolg in ons a.s. Vrijdagnummer.) komt Uw foto beter tot zijn recht, terwijl sommige standaards het voor deel hebben, dat U twee foto's in één standaard kunt plaatsen. Kom bij ons eens een aardige standaard uitzoeken. Wij hebben ze in elke prijs vanaf de eenvoudigste tot de ifijnst ver chroomde modellen. Prijzen vanaf 20 cent. Standaards voor kleine kiekjes vanaf 12 cent. GEBB. DE WAAL Lijstenhandel St. Maartensdijk Openbare Raadsvergadering te St. Maartensdijk gehouden op Vrijdag 20 Jan. 1939, des v.m. 10.30 OMir. De VOORZ. opent de vergadering op ge bruikelijke wijze. Alvorens tot afwerking der agendapunten over te gaan, spreekt hij het volgende: Mrjne Heeren, Led'en van den Raad. Nu wij voor het eerst weer vergaderen in het nieuwe jaar, was het mijn plan even als vorige jaren een eenigszins uitgeberid verslag te geven van het -af geloopen jaar. ter opening van deze vergadering. Ik heb hier helaas van af moeten zien daar omstandigheden mij verhinderden de neodige gegevens te verzamelen om op tijd voor deze vergadering klaar te komen,. Ik stel mij echter voor in de eerstvolgende ver gadering van den Raad- dit voornemen als nog ten uitvoer te brengen. Thans zal ik mij beperken tot het aanbie den van de traditoneele gelukwensch. Het zij mij dan vergund allereerst de hoop uit te spreken, dat het Hare Majesteit der Ko ningin door God gegeven moge zijn ook het jaar 1939 weer over ons te regeeren. De viering van het 40-jarig jubileum ligt nog versch in ons geheugen. Toen is wel zeer duidelijk gebleken, welke plaats ons Oranjehuis en speciaal onze Koniging te midden van Haar volk inneemt. Wij wenschen haar toe een rijk en geze gend jaar 1939 voor Haarzelf, Haar Ko ninklijke Dochter met Haar Gemaal en Haar Kind, maar ook dat God haar weer ten zegen voor Haar Volk wil stellen, Haar Kracht en Wijsheid geve moge om het Gan- sche Rijk te bestieren. Wij hopen van harte, dat ons kleine Prin sesje voorsp?)edig op moge groeien. Uzelf mijne Heeren wensch ik in het laat ste jaar van deze zittingsperiode een recht voorspoedig jaar toe, hopende dat U Uw beste krachten zult geven ten bate van het geheel en dat God U de wijsheid daartoe moge geven. Ook voor Uw gezin spreek ik de verwachting uit, dat 1939 een goed jaar moge zijn. Mede namens mijn vrouw dank ik een ieder, waarvan ik in den vorm van een brief of visitekaartje een gelukwensch mocht ontvangen bij de intrede van het nieuwe jaar, recht hartelijk voor deze gelukwen- schen en Ik hoop, dat ook voor Hen dezelf de gelukwenschen in vervulling moge gaan. Hiermede Mijne Heeren open ik deze eer ste vergadering in 1939. Weth. QWAKKELAAR, die de tolk zijn wil van heel de raad, sluit zich aan bij de woord-en door de Voorz. gesproken en zegt dank voor de wenschen tot hen gericht. Vaststelling huren Gemeente-woningen. Dit was een der voornaamste punten op de agenda, waardoor ook een talrijk publiek op de tribune aanwezig was. De VOORZ. deelde mede, dat over dit punt in besloten zitting was beraadslaagd, en werd voorgesteld om de huren als hier onder aangegeven, vast te stellen. C 82, Bazen, P. J. f 85.—. D. 53 Bout A. P. f 78.50 op f 80.— C 126 op den Brouw W. F. if 91.50. C 128, Zwagemaker Jac. f 91.50 B 57 Geldhof Joh. f79.— op f 80.—. C 43 van den Hoek, Abr. f 99.op f 100, B 50 Vroegop, Jobs, f 81.op f 80. C 127 V. Hemert Adr. f 91.50 B 73 Janse Abr. f 78.50 op f 80.— B 67 Klaasse F. f 81.— op f 80.— C 81 Franke P., f 109.—. C 37 Noom, C. G. f 99.— op f 100.—. C 44 Verkerke Jan f 119.— op f 100. C 124 V. Nieuwenhuijzen J. f 99. B 61 van Zetten Abr. f 83.50 op f 80.-—. C 42 Priem Wz. C. f 99.— op f 100.— B 51 Hartog M., f 79.— op tf 80.— B 60 Scherpenisse M., f 83.50 op f 80.—. C 35 Slager Joh. f 99.— op f 100.— B 70 Vermeulen C. J. f 78.50 op f 80.— B 49 Vroegop Johs, f 81.op f 80. B 55 van Zetten, W. f 81.— op f 80.—. C 78 wed. Jac. Boogaard if 55.— op f 106.70 C 87 Franke Johs, f 102, 70, C 84 van Splunter J. C. f 102.70. C 83 van Popering wed. f 102.70. C 85 de Viet, N. f 102.70. C 89 Coomans S., f 109. C 72 Heijboer wed. J. f 109. C 93 van Bezooijen J. M. f 109. C 90 Anthonisse W. f 108. C 92 Poot, N. f 109.—. B 66 van d-en Berg Jacob f 78.op f 80.— C 131 van Burgh. Jac. if 85. B 72 Hage I. M. f 86.— op f 80.—. B 65 Geluk Jac, f 83,50 op f 80.— C 41 van Gorsel C. F, f 99,op f 100, e 34 v, d, Rhee D, f 85.— op f 100.—. C 129 Hartog wed. Abr. f 85:—. B 58 Hengstmengel P. M. F. f 81. op f 80 C 125 Bos Nel, f 91.50. B 54 Hartog Johs f 81.op f 80. C 38 V. Beveren p., f 94.op f 100. B 74 Langejan H., f 79.— op f 80, B 52 Nelisse Nath, f 79,— op f 80,—, B 59 Polderman L„ f 81,— op if 80, B 69 Priem Adr, f 83,50 op f 80.— C 36 Priem D., f 100.—. B 68 Rijn, C. f 83.50 op f 80. B 71 Scherpenisse L. f 83.50 op f 80, C 130 V. Splunter wed, L, F. f 75.— op f 85.- B 64 Vroegop Adr. f 78.50 op if 80.—. B 56 van Zetten, Jac. f 78.50 op f 80.—. C 76 Bazen W. f 106.70. C 88 Bos A. J. f 102.70. C 77 Zwagemaker Joh. f 106.70. C 79 Franke C. f 106.70. C 86 van Hemert J. H. f 102.70. C 94 Boogaard Adr, f 109,—, C 73 Scherpenisse C. f 109.—. C 74 de Pouw D. M. f 109.—. C 91 Poot P. if 109.—. I C 71 Geluk J. C. f 109.—.: B 75 de Vlet Jan f 115.—. Wordt aldus m.a.s vastgesteld. De betreffende Minister heeft de geldig heidsduur der steunregeling bepaald op 1 Juli 1939. Terugontvangen eenige goedgekeeurde raadsbesluiten. Van den Minister van Onderwijs een ver zoek om het nog resteerende verschuldigde bedrag ad f 157.66 te voldoen. Gedep. Staten berichten over de begroo ting 1939, dat de uitgaven tot op de helft der begrooting voorloopig mogen geschie den. Verder moet gewacht worden op de goedkeuring. Van den Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland bericht van goedkeuring verlof Burgemeester, van 25 Jan. tot en met 15 Febr. 1939. Andermaal schrijven uit Breda betreffen de verzoek lokaliteit te mogen ontvangen voor te houden huishoudelijke voorlichting- cursus. Wordt goedgevonden om de Be waarschool hier voor a)f te staan, in pJaats van in het vereenigingsgebouw. Vrijdag 27 Jan. zullen de eerste lessen ge houden worden van 5.30 uur n,m. tot 8.30 uur. Verzoek van de Zangvereeniging M. Har tog alhier om de bewaarschool te mogen gebruiken voor haar zanguitvoering die in de komende maand zal gehouden worden. Dit moet dan onderling geregeld worden met de Huishoudcursus. Wordt goedgevonden. Verzoek van A. Vroegop om de gemeente woning te mogen huren B 49 wordt met al- gemeene stemmen goedgekeurd. Idem van I. Moerland om in aanmerking te komen op de lijst geplaatst te worden voor een gemeentewoning. Hieraan wordt voldaan. Schrijven van den Ned. Herv. Kerk alhier betreffende de gevraagde f 50.voor ber ging van de lijkwagen en brandspuit materi aal, in de Koorkerk. De VOORZ.: Er is een bespreking gehou den met de kerkvoogden, nu gaat het er over wat voor rechten de gemeente heeft wat betreft de toren. Mogelijk is er een re geling wat het onderhoud aangaat, voor de gemeente en kerk. De heer HAGE: Wij moeten toch voor het uurwerk zorgen? Dat de kerkvoogden om f 50.^ vragen zijn wij niet tegen, maar laten we het eerst eens onderzoeken hoe de zaken en rechten behandeld moeten worden. Weth. KOOPMAN: Het luiden van d-e klok wordt door de kerk betaald. De heer BOUT: Het gaat hier over het eigendoms-recht. De VOORZ.: Laten wij de zaken alsnog bespreken, en dan zien afdoende te regelen. Weth. KOOPMAN: De Voorz. weet wat wij op de vergadering van kerkvoogden hieromtrent gezegd hebben. De inkomsten van de kerk gaan steeds achteruit, men wordt gekort in zijn salaris óf bedankt. Ook hebben wij toen gezegd dat de toren aan de kerk behoord, (mogelijk het bovenste deel aan de gemeente.) Spr. sluit zich aan bij het besluit van de kerkvoogden. De heer HAGE kan zich niet vereenigen wat Weth. Koopman naar voren heeft ge bracht. De VOORZ.: Wie heeft de plaats voor berging betaald? Weth. KOOPMAN: Dat is door de ge meente gedaan. De heer BOUT: Het gaat over het ver zoek, wat de rest betreft moeten wij uit blijven. De heer LANGEJAN: Hé, Hé, Hé, dat ia te ver!!! Bout. Weth. QWAKKELAAR: Je kan zooveel onderzoeken wat je wil maar je krijgt het deksel toch op je hoofd. De VOORZ.: Laten we van dit punt af stappen, en onderzoeken, om dan de ge vraagde gelden te geven. De heer LANGEJAN: Laten wij het niet gerechtelijk laten onderzoeken dat zal voor ieder veel geld kosten. Spr. stelt voor het een jaar te geven. De heer NELISSE: Wat de kosten be treft, waar over gesproken Wordt, en de achteruitgang der kerk, dit Zou in deze ge meente niet noodig zijn. De VOORZ.: Het voorstel van den heer Langejan wordt dat ondersteund? De heer BOUT: Wij vinden het niet veel f 50.als de kerk er recht op heeft. Met 5 tegen 2 stemmen wordt alsdan be sloten het voor een jaar te geven. De hee ren Hage, en Op den Brouw tegen. De VOORZ.: Nu hebben we hier een schrijven, wat betreft verbetering arrestan ten lokaal. De gemeente opzichter heeft deze zaak onderzocht. Ze voldoen niet aan de gestelde eischen, die verplicht zijn. De kosten zullen ongeveer bedragen f 70.voor de verlichting, en verplaatsbare electrische kachel. Deze zou komen op f23 en verder wat metselwerk. De heer HAGE vindt het janvmer dat het zoo is. Voorheen werden deze eischen niet gesteld. De VOORZ.: Dit is ongeveer al 10 jaar geleden. - Weth. KOOPMAN: Het onderhoud is niet goed, dit is ook van groot belang? Wordt aldus goedgevonden. .,j,. Maar wie moet de kachel leveren? De heer BOUT: Wie heeft de kachel op het Secretarie geplaatst? Potter? Het had- toch voor Wolf moeten zijn? dit jaar 11938) Dat is niet in orde: Wat is hier van de oor zaak? Weth. KOOPMAN: Als hét de voordee- ligste weg is moeten wij in St. Maartensdijk koopen. De VOORZ. weet wat wij altijd zeggen in B. en W. zoo voordeelig mogelijk, en dan geven wij er niet om wie het levert. De heer LANGEJAN: U als Weth, moet toch altijd weten bij wie gekocht wordt? De VOORZ: Op d-e vraag van den heer Bout, kunnen wij dit zeggen dat het altijd aan Potter gegeven wordt, reparatie kachels en buizen. De heer LANGEJAN: Page was vroeegr voor het zink en loodwerk, maar deze heeft opgehouden door ouderdom. Het blijkt dat Pottei* hier nu voor aangewezen is. dit is een raadsbesluit geweest. Dit vinden wij niet goed, daar andere smeden toch .dezelfde capaciteiten hebben gelijk Potter? En wij als raad zijn dan ook verplicht dit niet uit het oog te verliezen. Spr. wil dan ook voorstellen al de smeden op een lijn te stellen, dan krijgt ieder zijn beurt. De heer Hage: Dan moet dat raadsbesluit ingetrokken worden. Weth. KOOPMAN: Laten wij nu een be sluit nemen en de zaak afwerken. De VOORZ,: Laten wij wachten tot de volgende vergadering, en dan een besluit nemen. Kan de raad de goedkeuring geven dat B. en W. handelt tusschen tijds? Wordt aldus besloten. Punt 4. Benoeming leden en plaatsver vangende leden der stembureaux voor de aanstaande provinciale staten en gemeente raadsverkiezingen. Uitslag der stemming is als volgt: Ie stembureau: Voorzitter Mr. H. H. SchuUer Eerste lid Weth. Koopman, Tweede lid P. J. Nelisse. Plaatsvervangers J. v. Nieuwenhui- zen en A. P. Bout. Tweede stembureau. Voorzitter A. L. Ha ge. Eerste lid C. M. Qwakkelaar, Tweede lid M, Langejan. Plaatsvervangers L. van As en A. J. op den Brouw, Hoofdstembureau: Eerste lid A. L. Hage Tweede lid L. M. Koopman Derde lid C. M. Qwakkelaar. Plaatsvervangers: P. Nélisse M. Langejan, A. P. Bout. Daar de heeren Bout en op den Brouw hun benoeming niet aanvaarden komen er 2 vacatures open door genoemde leden. Stemming als volgt: Tweede lid eerste stembureau vacature Bout. E. Meloen 5; C. Knook 1. Blarwo 1. Vacature op den Brouw: Tweede lid plaatsvervanger, Tweede stem bureau M. Zeedijk 4. L. v. As 1. C. Knook 1. Blanco 1. Hoofdstembureau vacature A. P. Bout. Derde lid plaatsvervanger E. Meloen 4. M. Langejanl. Blanco 1. (Slot volgt in ons a.s. Vrijdagnummer)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1939 | | pagina 3