Burgerlijke Stand Plaatselijk Nieuws OFFICIEELE CRISISPÜBUCATIES Onverschillig In Druk werd er gesproken over een volks* stemming en als deze gehouden zou zijn geworden, dan zou alleen het feit dat Mevr. Simpson twee maal gescheiden is, den doorslag tot bezinning hebben gegeven, maar anders had waarsdhiijnlijk de Koning het pleit gewonnen. Daarom was Üe spanning zoo groot, vooral met het oog öp Engelands' wereld» positie. De bevolking van het Britsdhe Rijk telt in Europa 49.600.000 inwoners Azië 365.400.000 inwoners AtrJka 58.000.000 inwoners Amerika 13.100.000 inwoners Australië 9.700.000 inwoners Totaal 495.800.000 inwoners Vooral met het oog op de ernstige, on* zekere positie in Europa, drong de vraag, of de Koning, om een vrouw, zijii land aan een avontuur zou opofferen. Mevrouw Simpson is naar Cannes in Zuid Frankrijk vertrokken, en heeft Maandag» avond verklaard, dat zij bereid was, zich terug te trekken, wanneer dit een oplossing van de moeilijkheid zou kunnen brengen. TerwSjl wSj' ons overzicht schrijven. Don» derdagavond, vernemen w!ij dat voor de radio is bekend gemaakt dat Koning Ed» ward afstatid heeft gedaan van zijin troon. Als dit beridht waarheid bevat, is zijn houding zeer bedroevend. Beter had hij Mevr. Simpson kunnen laten varen. Maar gelet op het feit, dat hij dit niet wilde doen, is dj'n besluit het beste geweest voor zïjln, volk. Al zou bij een volksstemming het En» gelsche volk en de Dominions in meerder» heid voor den Koning hebbem gestemd, heit is en Wijït eein in Gods Woord vejrboden huwelijlc En wee het land, hetwelk met een stem»* ming bewust of onbewust de Wil van den Koning der Koningen, ein Heere der Hee» ten, met voeten zou treden. Zeer waarschijnhjk zal de Hertog van York hem nu opvolgen. Of het Engel» sche volk hierop nog zal reageeren, en onregelmatigheden zullen uitbreken, zullen de komende dagen leeren. Spanje schijnt stilstand te zijn ingetreden. De te» genstand der regeeringstroepen is zoo held» hafüg dat generaal Franco op andere midde» len zint. Naar schatting heeft Franco 18.000 man verloren bij den aanval op Madrid, en hij is er nog niet. Dan gaat het gerucht dat de aanval nog krachtiger zal worden ondernomen dan te voren, en met geweld, de stad zal worden genomen. Dan weer,, dat hij de stad abso» luut van de buitenwereld wil afsluiten, en zoodoende door gebrek aan levensmiddei^ len en munitie dwingen tot overgavedan weer dat hij den strijd te Madrid zal sta» ken, len eerst op andere fronten afrekenen, om dan later versterkt terug te keeren. Dit laatste zou weleens funest kunnen worden voor de nationalisten, want dan zou er uit blijken dat hun positie wankelend is, en een nederlaag, op een der fronten, een algeheelie nederlaag zou beteekenen. Dit zien de regeeringstroepen ook in, en daarom worden er op andere fronten eveneens aanvallen gedaan met plaatselijke successen. Zij binden de nationalisten de handen, ja maken dat ze hier en daar ver» siterkingen moeten zenden, om hun positie te kunnen handhaven. Franco's positie is momenteel zoo: één gun^iiige slag kan hem h^t pleit doen winnen; één ongunsiige slag de^n strijd doen verliezen. Te Cadiz zijn 5000 Duitsche vrijwilligers aangekomen, om in Franco's gelederen te dienen. jEngeland en Frankrijk, de moeilijkheid inziende, willen stappen doen, de oorlog te doen beëindigen door een volksitemlming. Voorts vragen zij absolute onthouding van zich in den Spaanschen strijd te men» gen. Von Rib^benirop de Duitsche gezant te Londen, heeft hierover zijn groote verwon» dering te kennen gegeven. Reeds op 17 Augustus j.l. heeft Duitschland gevraagd maatregejen te treffen, dat geen vrijwilli» gers naar Spanje konden vertrekken. Dit voorstel is door Italië opnieuw ter sprake gebracht, eveneens zonder succes. En zie, nu met aekerheid is vast te stellen dat 25.000 Franschen 35.000 Russchen asn de zyde der rooden strijden, nu wil men ineens geen inmenging ook. Dxiitsch» land wil wel meedoen, mits elfce steun,; ook de geldelijke uit Rusland absoluut wordt stop gezet. De Fransche regeering heeft 4 December verklaard, dat indien Engeland of Belgjië zonder provocatie zouden worden aange» vallen, zij al haar strijdkrachten, zoowel te water, te land en in de lucht, spontaan en onmiddellijk ter beschikking zou stellen. De Kamer heeft zich met 350 tegen 171 «(temmen uitgesproken, dat zij' het beleid der regeering inzake de buitenlandsche politiek goed keurt. VARIA. Philipijnen zwaar geteisterd. Duizenden slachtoffbrs van overs stroomingein. MANILA, 8 Dec. Officieel wordt mede» gedeeld, dat tengevolge van een overstroo» ming, die de grootste is in de geschiedenis der Philippijnen, 54 steden zijta overstroomd en duizenden menschen om het leven zijn gekomen. De overstrooming werd veroorzaakt door een typhoon in de provincie Isabella in het Noord»Westen van het eiland Luzon 15000 huizen zijn beschadigd of vernield. De overstrooming in het Turksche Rijfc. Meer dan 300 dooden en 50.000 dafcloozen. ANKARA, 8 Dec. (Reuter.) Het aantal slachtoffers van de overstrooming te Adana is thans gestegen tot 300 dooden, eenige duizenden gewonden en omstreeks 50.000 dakloozen. Een duizendtal huizen is vernield, terwfll tevens groote schade is aangericht aan de katoen» en sinaasappelplantages. De spoor» wegen hebben eveneens ernstig geleden, zoo» dat het verkeer zeer ongeregeld is. In China een tieinling geboren? TOKIO, 7 Dec. Volgens den corres» pondent te Peiping van de „Nichtnichi Shimbum" heeft de vrouw van een bij Kalgan wonenden boer op 16 November j.l. het leven geschonken aan tien kinde» ren, t.w. negen jongens en een meisje. Het meisje en vijf jongens zijn een dag later gestorven, maar de andere vier en de moeder maken het goed. 'ss'Gravenhage, 8 December 1956. Reorganisatie Nederlandsdhe Zuiveloentrale. Naar wtij van bevoegde zijde vernemen, zal een dezer dagen een reorganisatie van de Nederlandsche Zuivelcentrale tot stand komen. De Nederlandsche Zuivelcentrale bestond tot dusverre uit twee afdeehngen, de af» deeling „Zuivelsteun" en de afdeeling „Zui» velexport." Deze afdeeHngen zïjii thans samengevoegd tot de afdeeling „Zuivel," ter» wijl daarnaast is gevormd een afdeeling: „Margarine, Vetten en Oliën," welke afdee» ling in het bijzonder belast is met het voor» bereiden en uitvoeren van maatregelen ten aanzien van margarine, vetten en oliën en producten hieruit of hiermede gefabriceerd. De voormalige besturen van de afdeelin» gen Zuivelsteun en Zuivelex'port, tezamen bestaande uit plus minus 50 personen zijn thans vervangen door één bestuur van 14 leden, door den Minister van Landbouw en Vissdiefij benoemd, gehoord verschillende organisaties op landbouw en zuivelgebied. Uit dit bestuur is een dagelijksch bestuur van 6 leden benoemd. De verwachting be» staat, dat, nu het aantal bestuursleden zeer beperkt gehouden is, een doeltreffender sa» menwerking zal worden verkregen. De za» ken, den uitvoer van zuivelproducten be» treffende, kunnen door het dagelijksch be» stuur worden opgedragen aan een com'mis» sie uit aijn midden van drie leden. De af» deeling „Margarine, Vetten en Oliën" wordt bestuurd door een college van 6 personen, waarin het ambtelijk element door dire leden, waaronder den voorzitter ,is ver^* tegenwoordigd. Aangezien het gewensdht werd geacht de voormalige bestuursleden aan de Centrale verbonden te doen blijven, is voorts een Commissie van Advies voor Algemeene Za» ken ingesteld, waarin deze, voorzoover zij niet in een andere functie zijn benoemd, zitting hebben genomen. SOMMELSDIJK Geboren: Abraham Jan, z.v. Abtitham Stoutjesciijk en Trijntje Mackloet. Overleden: Huibrecht Ras, oud 17 j., zoon van Leendert Ras en Maria Gebuijs, wonende te den Bommel. DIRKSLAND Geboren: Stina Kriena d.v. L. W. Wit» vliet en van L. van der Wekke. Getrouwd: E. B. Zoon j.m. 27 en H. Knops j.d. 23 j. Overleden: Grietje van de Rovaart 85 j. wed. van F. J. Overbeeke, Marinus Volaart 29 j. z.v. A. Volaart en T. Mehssant, Dirk de Joi^g 15 jaar z.v. E. de Joing en M. Hoek. HERKINGEN Geboren: Elia Lydia Anna, d.v. E. Struijk en M. Kik. NIEUWE TONGE. Ondertrouwd: P. v. Schouwen 20 en L. v. d. Nieuwendijk 18 j. Geboren: Teuntje d.v. P. Looij en D. Vroegindeweij'; Jannetje Cornelia d.v. H. JClapmuts en C. Mehssant. Overleden: Marinus Vollaart j.m. 29 j. Op 1 December bedroeg het aantal in» woners 2011. MIDDELHARNIS Een zoon van Adam Driesse is naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd om aldaar ter observatie te worden opgenomen. Dhr. A. Visser had het ongeluk tijdens zijn Werkzaamheden zich zoo em* stig met een schaar aan zijn been te ver» wonden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dinsdagavond 15 Dec. a.s. hoopt de afd. M'harnis—S'dijk der Ned. Chr. Vr. Bond in het vergaderlokaal van het Prov. Geref. 'Weeshuis, haar Kerstw'ijdingsavond te houden. Ds. J. Hovius, Ned. Herv. Pred. te Ouddorp, zal dien avond spreken over „Maria en Elizabeth." Dames boven 21 j. zïjto als gast hartelijk welkom. Aanvang 7.30 uur. SOMMELSDIJK De prijzen der landbouwproducten in deze gemeente zijn als volgt: aardappe» len f 1.50 per hl. en uien f 0.90 per hl. Door den Burgemeester dezer ge» meente is bekend gemaakt, welke Echtingen korpsen en korpsonderdeelen in 1937 voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst moeten komen. Voor de opkomst en voor het vertrek met groot verlof zijn in het algemeen de tijfdstippen vastgesteld, welke op de publi» catie ziijta aangegeven. De oproeping van bedoelde dienstplichtigen zal "bijl nadere kennisgeving plaats hebben. Aan hen, die als dienstplichtige hebben gezorgd, dat hun volledig adres ter gemeente»secretarie be» kend is, wordt een persoonlijke kennisgeving toegezonden. Onder gewone dienstpUchtigen worden ook begrepen zij, die als gewoon dienst» plidhtige worden beschouwd, alsmede zij', die een verbintenis hebbtn aangegaan om te dienen op den voet van gewoon dienst» j plichtige. (Zie verder aanplakbbrd.) i Gedurende de maand November 1.1. Werden ter gemeente»secretarie 85 aanvra» gen ingediend tot het doen van huisslach<' tingen. Belanghebbenden worden er aan her» inmera ,dat de Ontvanger dezer gemeente Dinsdag 15 December a.s. zitting zal hou» den tot het ontvangen van schoolgelden lager on.derwijs. L.l. Donderdag stonden bij' den Agent der arb.bem. dezer gemeente 151 personen als werkloos en werkzoekend ingeschreven. DIRKSLAND. Rectificatie. Wij verbeteren hier dat door ons m het j.l. Woensdag opgenomen ge» meenteraadsverslag van Dirksland bij de nieuwe schoolgeldregeling abusievelijk een verkeerde schaal is geplaatst, uit een andere gemeente. Dirksland heeft ©en geheel andere berekening als door ons in dit verslag is opgenomen. Zoo mogelijk zullen Wij later de juiste verhouding in ons Blad afdrukken. (Red.) Vorige week werden van hier ver» scheept 315 H.L. iardappelen, 6280 balen uien, 2410 H.L. poters en 1106 H.L. tarwe. Bij de arbeidsbemiddeling stonden als werkloozen ingeschreven 98 landarbeiders, 6 timmerlieden, 1 schilder en 1 banketbakker. Totaal 106 tegen 86 in de vorige week. Op de beurs besteedde men deze week voor aardapjjelen f 1.50, uien f 0.95, poters f 0.70 en koepeen f 0.60 pet H.L. Over het geheel was de handel deze week aanmerkelijk minder dan vorige weken. Bij het werk der verbreeding van den Staak weg werden verschillende werk» loozen te werk gesteld. Tentoonstelling in de Qir. Openb. Leeszaal te DirkislainJd. i De tentoonstelling van onze huisvlijt»' artikelen, reeds eerder in onze Xerkbode en plaatselijke pers 'besproken, behoort weer tot het verleden. Met betrekking tot het gemaakte werk mogen we zeggen dat onze bezoekers daar» van een goeden indruk hebben verkregen. Wanneer we antwoord wilen geven op de vraag of wiiji met onze tento. „geslaagd" zijn, dan antwoorden we daarop: over het algemeen vrij'wel geslaagd. Wel 'is er nog een flink restant onver» kochte artikelen, waarvoor we gaarne een bestemming zouden vinden. Wie eventueel zint op een geschenk om den een of ander te verrassen, kan Hj ons nog "terecht. Het aantal bezoekers was eenigszins hoo» ger dan andere jaren, wat op zichzelf een gunstig verschijinsel, is. Vanzelf mag een woord van dank niet ontbreken aan allen die medewerkten om onze tento. te doen slagen. We zijii erkentelijk jegens de plaatselijke pers die ons streven en ons werk' zeer gunstig heeft beoordeeld en dit ter kennis van het lezend publiek heeft gebracht. Erkentelj'k zijn we vooral aan de zusters van ons Diaconaal Ziekenhuis „Bethesda" en Mevr. Boot, die op zeer daadwerkelijke wijze ons hebben gesteund. Deze dames hebben geheel belangeloos tal van handwerken en kleine lederen gebruiks>« voorwerpen vervaardigd, en die ten bate van de Chr. Leeszaal verkocht. Genoemde dames hebben een zeer mooi resultaat op hun werk waartoe ook het serveeren van thee behoorde verkregen, en 'daarom moge een woord van hartelijken dank hier een plaats vinden. Eveneens geldt die dank den heeren krui» deniers, die zoo welwillend waren om het benoodigde voor de theesohenkerij, inolu» siet versnaperingen, cadeau' te geven. Allen die op eenige Wijze bijgedragen hebben aan het welslagen van onze tento. hebben het bestuur der leeszaal aan zich verplicht. Een enkele opmerking veroorloven wij ons. Het valt telkens op, dat de belangstel» ling voor ons werk tezeer beperkt blijft tot den betrekkelijk kleinen kring van hen die daadwerkelijk medeleven. Het zal ons zeer veel genoegen doen wanneer die kring zich uitbreidt en meerderen ernstig met ons werk en streven kennis maken en dit ook willen steunen. HET BESTUUR. HERKINGEN. Zij, die willen inschrijven naar de beneficie van 76 roeden tuinland der D.A. der Ned. Herv. Gemeenite, v.h. in huur bij' L. de Geus, kunnen hun biljet alsnog inleveren bij den boekhouder J. G. Noor» dijk. De prijs der uien gaat in dalende lijn, men besteedt thans 85 cent de H.L. Aan een persoon van buiten deze gemeente is door B. en W. het verzoek om voorstellingen te geven in het gemeen» telokaal met poppenkast e.d. geweigerd. Het overschot suikerbieten, welke als voederbieten worden verhandeld bedragen in piiijti 5 a 6 gld. per 1000 K.G. De schietoefeningen der B.V.L. zul» len vanaf heden worden gehouden in de gang der Ned. Herv. Kerk. STELLEND AM. De Jongeheer G. Z„ ambachtsscho» lier had het ongeluk bij het aanslaan van een auto zijn pols te kneuzen, zoodat hij zich onder geeneeskundige behandeling moest stellen. Onze dorpsgenoot de heer Fr. Gué» rand, werd dezer dagen aangesteld tot agent van politie te Amsterdam. Het nieuw verbouw'de Gemeentehuis. Gisteren, Donderdagavond werd voor de eerste maal raadsvergadering gehouden, in het geheel gerestaureerde raadhuis. De wo» ning van den vroegeren gemeente»Veld=' wachter, welke aan het oude Raadhuis was gebouwd, is er geheel bijgetrokken, zoodat er veel meer ruimte is ontstaan. De raadszaal is nu aan de Noordkant, het secretarie aan de Zuidkant. Bovendien bezit thans de ge» meente voor het eerst een aparte kamer voor den Burgemeester die men tot heden moest missen. De lokalen zijn rdij'aal en fraai gemeubileerd. Stellendam heeft thans een gemeentehuis dat met andere gemeenten kan concurreeren. Het was tijd, dat in de oude toestand vérbetering werd gebracht; men kan hier niet spreken van overtollige luxe maar van werkelijke noodzaak. Twee cellen voor het opbergen van ar» restanten z'ijn er ook bij gebouwd, zoodat tevens aan alle wettelijke eischen is vol» daan. De verbouw heeft wel wat lang geduurd, maar Stellendam kan thans trotsoh zijb op het mooi gemeentehuis. Vermelden we nog dat de raadsleden on» derling besloten hebben een pendule»stel cadeau te doen, om in de trouwzaal op de schoorsteen te getten. OUDDORP. Op de beurs van heden besteedde men voor uien 90 cent, blauwe aardappelen f 1.75, Drielingen f 0.90, Eigenheimers f 1.40. Verloren een bundeltje zangliederen van het Mannenkoor De Lofstem. De vin» der wordt vriendelijk verzocht het gevon» dene te bezorgen bij A. Aleman Dirk» j doensweg 338. j Aan J. Breen wonende alhier, is door B. en W. dezer gemeente verlof ver» leend voor den verkoop van zwak alcoho» hsche dranken, in het Vereenigingsgebouw aan het schoolslop alhier. Door den heer Minister van Staat, Commissaris der Koningin in Zuid Holland is aan de volgende personen vrijstelling wegens broederdienst verleend: de Graaff D., Grinwis J. Tz., de Jong E. Thr., Klepper J. Wz., Koole J., Lodder Corn., Voogd Jac, v. d. Wende K., en v. d. Wende P. Tengevolge der Noordwesfcerstorm zijn de duinen langs het Noordzeestrand belangrijk afgenomen. In de omgeving van den vuurtoren (Lange weg) zijn deze over een tijdvak van één jaar, 24 Meter in breedte afgenomen. Op Woensdag 16 December des n.m. 2.30 uur, zal voor diegenen, die zich daar» voor aanmelden ten huize van Dr. J. R. V. d. Borgh, gelegenheid bestaan, tot kos» telooze in» en herinenting. j In verband met het aanbieden van een huwelijksgeschenk aan het Vorstehjk Bruidspaar, is alhier, een dames»comité op» gericht. In den loop van de eerstvolgende dagen zal door hen, ter verkrijging van giften voor boven gemeld doel, een rond» gang langs de huizen in de gemeente wor» den gedaan. Met ingang van 1 Dec. 1936, is tot Rijksveldwachter Brig. Majoor bevorderd de heer A. H. Prins, Brigadier der Rijksveld» wacht te Leiden. Hem is Middelhamis als standplaats (Commandant) aangewezen. Tegen Kr. P. en J. M. beiden klein» landbouwer wonende alhier, is proces»ver» baal opgemaakt wegens overtreding der Jachtwet (het dooden en bemachtigen van schadelijk gedierte zonder de vereischte ver» gunning). De levering van cichoreiwordtelen aan de cichoreifabriek „de Ouddorp" is ge» eindigd. Er z'ijn 1.150.000 K.G. wortelen aangevoerd. Vergadering Pluimveevereieniging „Tot Nut en Genoegen" te Ouddorp'. Bovengenoemde vereeniging hield Maan» dag j.l. een vergadering in een lokahiteit ten huize van Bakker Vink. Daar de Voorzitter wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, werd deze vergadering geopend door den heer P. Voogd Dz., die allen een hartelijk welkom toeriep. Hier» na werd begonnen met het afwerken van de voor dezen avond vastgestelde agen» da, betreffende het vaststellen datum, van de te houden tentoonstelling e.a. Na eeni» ge besprekingen werd besloten, de fentooiw sltelling te houden van 31 December tot en met 2 Januari 1937. Tot keurmeester werd T>enoemd de heer Bleite uit Rockan» je. Tot verzorger der konSjlnen, gedurende deze tentoonstelling, en voor controleur» kaart\erkooper, werden nadat zulks bij in» schijving was geschiedt, aangewezen resp. M. Tanis Pz. en Job Westhoeve KI. De Tentoonstelling zal worden gehouden in een der lokalen der O.L. School. Nadat nog eenige besprekingen van huishoudeÜj» ken aard, en onderling eenige konijnen wa» ren verkocht, sloot de Voorzitter met een woord van dank, deze zeer opgewekte en rookerige vergadering. Daar de financieele omstandigheden der vereeniging niet erg gunstig zijn, zoo wor» den de Ouddorpers aangemoedigd deze ten» toonstelling met een bezoek te vereeren. welk geneesmiddel het is, hoe het heet, of wat het kost, wij kunnen U van dienst zijn. Vraagt in Wed. J. Kurvinks Drogisterij te Ouddorp. NIEUWE TONGE Aan de gemeente»politie A. K. Nieuw kerk is een diploma uitgereikt van de poli» itie»school te Veenendaal. Verschillende landbouwers verbande» len het overschot aan suikerbieten. De prij» zen bedragen f5.tot f6.per 1000 Kg. Donderdag 17 Dec. zal in de zaal van het Weeshuis alhier een propaganda film» avond worden gehouden van de Neder» landsche Bhndenbond. Aanvang 7 uur. Tot correspondent van het borgstel» hngstonds voor het district van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Dordrecht is door B. en W. aangewezen de heer G. A. van der Wende. Ter vervanging van den heer L. D. van Eesteren is tot penningmeester van de reisvereeniging „Uit en Thuis" gekozen de heer P. van Prooien. OUDE TONGE De burgemeester der gemeente Oude Tonge brengt ter kennis van hen die in het bezit zijb. van bonkaarten ter verkrijging van onvermengde margarine, dat ten aanzien van de distributie daarvan, een gewijzigde regeUng in werking zal treden. Deze rege» Ung, waarvan het tijidstip van in werking» treding is bepaald op Dinsdag 15 Dec. a.s. zal gelijk zijSi aan die, welke wordt toegepast voor het gehakt in bhk. In het vervolg zullen dus aan hen die steun ontvangen naast de gehaktbonnen eveneens boterbon» nen worden verstrekt. In verband met bo» venstaande wordt er bij de bezitters van genoemde bonkaarten op aangedrongen deze onverwijld ter secretarie in te leveren. Niet voldoening hieraan kan algeheele uitsluiting ten gevolge hebben, terWijl margarine op die bonnen niet meer wordt verstrekt. De godsdienstoefening, die dhr. Mul» der, godsdienstonderwijzer te Rotterdam, Woensdagavond j.l. in de Oude School zou houden is, daar er geen toehoorders waren, niet doorgegaan. In de vacature van voorzitter der A. R. Kiesvereeniging alhier is als zoodanig gekozen de heer H. Hartman. Tot bibho» thecaris werd gekozen dhr. L. Dubbeldam. Naar ■w'ij' vernemen bestaan er plan» nen, om naast de margarine en gehakt»dis» tributie hier ter plaatse, eveneens een dis» tributie van versche visch in het leven te roepen. OOLTGENSPLAAT Op Woensdag 16 December a.s. zal de Nederlandsche Blindenbond een propa» ganda»avond houden in het gebouw „El» thato." Bij' den correspondent der arbeidsbe» middeling stonden vorige week 120 werk» loozen ingeschreven. Woensdag j.l. werd in deze gemeente djoor ide afdeeling Flakkee van de B.V.L. (motordienst) een oefening gehouden; de bedoeling was het Fort Frederik te ver» overen vanaf redoute 1 en 2 die door een afdeekng was bezet en moesten verhinde» ren dat door den vijiand die van de rich» ting Oudelandsche dijk oprukte', hun doel niet konden bereiken. Toen de vijand de redoute's naderde werden zij door de be» zetting met geweer ontvangen. Hoewel zij langen tijd stand hielden moes» ten zij aan de opdringende vijand de re» doute prijsgeven. De bezetting trok terug in de richting van de molen daarbij steeds weerstand bie» dende aan de oprukkende vijand. Hoewel zij zich krachtdadig verdedigden, bleef de vijand zwaren druk op de verdediger uit» oefenen en zagen deze zich genoodzaakit dekking te zoeken in sloppen en stegen. De vijand kwam ook het dorp ingedrongen en op de Molendijk had een vuurgevecht plaats, waarbij de vijand zich dekte achter de gemeente bewaarplaats. Eindelijk zagen de verdedigers zich ge» noodzaakt zich over te geven, hetgeen te kennen werd gebracht door een witte zak» doek aan een geweer te bevestigen. Daarop werd bevel gegeven het vuren te staken, wapens werden ingeleverd in de transportwagen die de troep vergezelde, en de commandant gelastte de manschappen dat zij, die zulks wenschte de inwendige mensch konden versterken aan de gevulde koffietafel die in Hotel Hobbel was toebe»e reid waarvan gretig gebruik werd gemaakt. De manschappen hoewel zij' een zware velddienst achter den rug hadden, voelden zich niet het minste vermoeid, hetgeen bleek

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1936 | | pagina 2