En üOOf altijd Kerk en School Onze kinderen en hun ach ting voor Gods volk. Nu was het Lutheranisme in het land van Luther reeds zeer verwaterd en hadden de Evangelische Kerken de oorspronkelijke leer van Wittenberg's hervormer allesbehalve ongerept bewaard. Maar toch was er ook nog een kern overgebleven, die zich baseer* de op de oude reformatorische beginselen en deze kern nu vormt de oppositiegroep, welke zich krachtigi verzet tegen de natiois naal»socialistische politiek ten opzichte van de kerk. Onder hen is de bekendste de in de Wereldoorlog als duikbootkapitein be* roemde dr. NiemöUer. De voormannen de= zer groep, die de leiding der Duitsche Evan:» gelische Kerk vertegenwoordigt, hebben on=: langs bij Hitler een krachtig protest inge* diend tegen de houding, welke de Staat en vele harer functionarissen aannemen ten op» zichte van het kerkelijk leven. Zij hebben in ondubbelzinnige taal stelling genomen te» genover de kerkelijke politiek van het Derde Rijk en aan Hitler een duidehjk antwoord gevraagd inzake de bedoelingen van de nat.^soc. Staat met de Kerk. Zij hebben gevraagd, of de Regieering de pogingen, van verschils lende zijden aangewend om het Dtiitsche volk van de Schrift af te voeren, steunt en of dit ook de nieuwe koers is van de Reigeering zelve; Zij herinneren eraan, dat de N.S.D.A.P. in haar programma verklaart,, te staan op de basis van het positieve Christendom, zoodat men verwachten kon, dat het ChristeHjk geloof in het Derde Rijk zou worden be» schermd. In stede daarvan worden allerlei aanvallen op de Kerk gedaan, wordt zij zelfs in haar Charitatieve functie beknot en wordt de leer van Rosenberg van de mystiek van het bloed als positief Christen» dom verkondigd. De Kerk zijn daartegen» over geen verweermiddelen gelaten; officiëele instanties steunen de propageering van het zoogenaamde nieuwe „Duitsche geloof" (wat een onzin Zij klagen erover, dat de Kerk finan» ciëel afhankehjk is geworden van de Staat, waardoor zij van haar vrijheid van verkon» diging en organisatie is beroofd en genood» zaakt is de dwaalleer te dulden. De jeugd wordt systematisch aan de kerk ontnomen en krijgt een in wezen heidensche opvoeding in de organisatie der Hitler=< Jugend. Het Confessioneele (wij' zouden zeggen" Christelijk) onderwijs wordt door de Staat bewust tegengewerkt en door dwang en terreur worden, vele ouders gedwongen hun kinderen naar de staatsscholen te zen» den. Het godsdienstonderricht op deze scho» len wordt stelselmatig gesaboteerd. In de pers en de radio wordt elke Christehjke invloed hand over hand tegengegaan. De nat.t'soc. levensbeschouwing wordt in de plaats gesteld voor de Christehjke. Doch een waar Christen kan nimmer de eeuwige waarde van bloed en ras trkennen en even» min instemmen met de matelooze verheer» lijking van den Arischen mensch. Het anti» semitisme is daarbij in flagrante strijd met de Christelijke leer der naastenliefde. De nieuwe moraal, die leert, dat wat tot nut is voor het volk,-tevens zedeHjk goed is, wekt groote bezorgdheid. Het aantal eeden, dat geëischt wordt voor nat.» soc. funcües, is schrikbarend hoog en werkt de onwaarachtigheid in de hand. Dat zoovele stembiljetten bij de jongste verkiezing werden uitgelegd naar de wensch der dictatuur en dat bij de rechtspraak' zoo willekeurig gehandeld wordt, ook daar» tegen gaat het protest. Het bestaan van Con» centratiekampen en de rechteloosheid der burgers tegenover de Geheime Staatspolitie wordt mede bestreden. De gewetensdwang, de spiojinage, de vervolging, de bijna god» dehjke vereering van den Führer, dat alles wordt in het protest sterk afgekeurd. En het waardige, indrukwekkende adres eindigt met deze treffende woorden: „Wij vragen om de vrijheid., dat het volk in de toekomst zijn weg onder het teeken van het kruis van Christus mag gaan, op» dat niet eens de kinderen hun vaders vloe» ken, omdat zij hun wel een staat op aarde houwden en achterlieten, doch hun het Koninkrijk Gods afsloten." Moedige Duitschers zijn het, die zóó durf» den schrijven. Want onder de dictatuur waagt men zijn leven, door aldus te han» delen. Wij leeren eruit, dat de geloofsmoed in het land van Hitler nog niet is verstor» ven en dat de Kerk de strijd blijft voeren tegen alle onrecht, leugenleer en gewetens» dwang. Maar wij' mogen er ook uit con» cludeeren, dat het nationaal»socialisme, hoe schoon het zich ook voordoet als de bescher» mer der Keik, in wezen haar doodsvijand is, zoo goed als het Communisme. En daarom zijn de gebeurtenissen in Duitsch» knd een goede les voor Nederland. Ongetwijfeld is er op sommige terreinen des levens achteruitgang te bespeuren, en dat niet alleen op finantieel gebied, doch ook op geestelijk»zedelijk gebied. En met name in betrekking tot ons opkomend ge» slacht, rijzen wel eens bange vragen op, die het hart doen zuchten„Waarheen gaan we Wat zal no^ het einde zijn?" Voor wie in ernst zijn ogen de kost geeft, of zijn oor te luisteren legt, is er alle grond voor deze verzuchtingen. Doch daar staat ook tegenover, dat, waar de ge^^aren tot ach» teruitgang en afwijking zich verdubtielen, de waakzaamheid in genen dele mag ver» slappen, maar verscherpt (dient te worden op veelvoudige wijze. Zo is het ook in betrekking tot onze kin» deren in de achting, die ze hebben voor het volk des Heeren. Wie herinnert zich niet uit zijn jeugd, of wie heeft het de ouderen onder ons nooit eens horen zeggen, met welk een eerbied en hoogaShting er in vroeger dagen wel gesproken werd over het volk Gods, vopral op die plaatsen, waar het Woord Gods over het algemeen klem had gekregen op de con» scienties der mensen. De kinderen staakten ■dikwijls hun spel en zwegen een wijle, wan# neer iemand voorbij kwam, waarover ze hadden horen spreken,, dat hij tot,'het ge» zegende volk des Heeren behoorde. Met welk een ontzag staarde men zo iemand dan na, en zelfs de ru%ste onder de kornuiten zou het zelden durven wagen iets te zeggen ten nadele van het kind Gods, en het: „die ulieden aanraakt, die raakt Zijn oogappel aan," was diep ingeprent in het verstand en het hart tot zelfs van de kleinen toe. Hoe is helaas, sindsdien op sommige plaat» sen veel veranderd. Gelukkig, ze zijn er nog, de gezinnen, waarin met veel achting en eerbied ge» gesproken wordt over het kind Gods. Gezin» nen, waarin den kinderen wordt voorge» houden het grote geluk dat dat volk bezit, dat ze een God hebben voor de tijd en een God voor de eeuwigheid, dat ze de geze» genden des Heeren zijn, de heiligen van hoge plaatsen, zonen en dochters des vredes en gelukkiger zijn dan de rijkste mens op aarde, wanneer die zonder gena teven en sterven moet, Gezinnen, waarin met grote ernst den kinderen het feit wordt verhaald van de boze kinderen van Beth»El, die tot Eliza riepen„Kaalkop ga op,kaalkop ga op," en van wie door het verscheurend ge» dierte, n.m.l. twee beren uit het woud, twee en veertig werden verslonden; Maar, waarin men ook den vollen nadruk legt op het woord van den Heiland, Die sprak: „En zoo wie één van deze kleinen te drin» ken geeft alleenlijk een beker koud water, in den naam eens discipels, voorwaar zeg ik u, hij zal iijn loon geenszins verliezen." En is het niet een eerste vereiste voor heel de godsdienstige opvoeding van het kind ,dat het achting, grote achting heeft, inzonderheid voor diegene, die in geesteHjk opzicht over hen zijn gesteld, met name, wanneer dit ambtsdragers, leeraars of ouder» lingen zijn. Denk slechts aan het naar kerk gaan en het catechetisch onderwijs. Wat moet onder meer van dit laatste terechtko» men, als niet met grote achting in de gezin» nen over de ambtsdragers wordt gesproken Want dit heeft toch iijn terugslag in het hart van het kind zelf. Maar dat dit in alle gezinnen niet ten volle wordt beseft, blijkt helaas soms maar al te droef.' Hoe menig ouder, die in huis over de gebreken van Gods volk spreekt, ziet er de droeve uitwerking van in zijn eigen kroost. Men haalt daardoor zelf de achting voor Gods volk weg^ uit het hart van zijn eigen kind, en bewerkstelligt dik» wijls het tegenovergestelde van wat juist moest getracht worden te bereiken. Daarin tekent zich dan ook het droef verval van onze dagen af. Och, dat toch de achting j voor Gods Volk zijn glans.en heerlijkheid j herwinnen mocht onder allen rang en stand, maar ook in de harten van onze kinderen. Ze zouden er wel bij varen. Gods Volk zoekt meestal de schuld en dat is juist een kenmerk hunner gena bij zichzelf. Klagen moet het zo dikwijls „Hoe is het goud zoo verdonkerd, het goede fijne goud zoo veranderd I Hoe zijn de steenen dés heiligdoms vooraan op alle straten verworpen! De kostelijke kinderen Sions tegen fijn goud geschat, hoe zijn ze nu geHjk gerekend aan de aarden flesschen, het werk van de handen eens pottebakkers!" -En daarom zeggen ze, gaat er zo weinig kracht van ons uit, en daarom is die heer» hjkheid zo van ons geweken. En voor^ waar, elk rechtgeaard kind des Heeren zal op zijn tijd iets van die klachte overnemen. Doch weet dan ook dit, al verfoeien ze zichzelf bij' tijden in stof en as voor Gods heilig aangezidht, ze zijn en^ bhjven toch de beminden des Heeren, die op Zijn tijd wel tot hen spreekt: „Waak op, waak op, trek uwe sterkte aan, o Sion! trek uw sier» lijke kleederen aan, o Jeruzalem!" „Schud u uit het stof, maak u op, zit neder, o Jeruzalem." Ja, alleen zulk een volk is welgelukzalig. Ze zijn inet eer en heerlijkheid gekroond en zullen straks in gestikte klederen tot den Koning geleid worden. Wie kan die heerlijkheid beschrijven BHjft er dan nog plaats over om te spre» ken over de gebreken van Gods Volk, ja tot zelfs in het bijzijn van uw kinderen toe? Wie de gebreken in Gods Volk ziet, heeft weinig oog voor hun glans en heerlijkheid. Vraag dat maar eens aan diegene, die pas op de levensweg is gebracht, die pas is ont» dekt door den Heiligen Geest aan het grote gevaar, waarin hij van nature verkeert, die zichzelf als een ongelukkig, ellendig en ramp zalig; voorwerp leert kennen. Ja, vraag die maar eens, wat hij in Gods Volk ziet. Hij kent geen gelukkiger volk op de ganse aarde, met jaloersheid staart hij ze na en" met een heimwee in de ziel en zou zich gelukkig achten nog eens ooit tot dat volk te mogen behoren. Welzalig dan ook die met Ruth de geloofskeuze doen mag: „Uw volk is mijn volk en uw' God is mijn God." Voorwaar, zulk een liefde te hebben voor Gods volk is een onbedriegeÜjk kenmerk van gena. Dat kent geen hypocriet, ook geen wereldwijze of naam>'Ghristen. Die smaalt Uever op dat domperige volk. Doóh Gods Woord spreekt er anders van. Luister dan slechts naar den apostel der liefde, wan» neer hij komt te getuigen: „Wij weten, dat wij overgegaan zijn uit den dood in het leven, dewijl wij de broeders liefhebben." En de psalmdichter zingt er van: „Ik ben een vriend, ik ben een metgezel Van allen, die. Uw naam ootmoedig vreezen, En leven naar Uw Goddelijk bevel." En wie kent niet het zo zéér geUefde versje van dien beminden Leeraar, die nu' reeds juicht voor Gods troon: 't Zoete banden, die imj binden, aan het Ueve volk van God, Wis het zijn mijn hartevrinden, hunne taal mijn hartetolk." Voorwaar, zulk een taal vindt weerklank in het hart van Gods lievelingen. Daarom ook, de achting voor Gods Volk bloeie hoe langer hoe meer op in onze huisgezinnen. Bovenal zou het driewerf gelukzalig zijn als er niet alleen een natuur» lijke, maar ook een geestelijke liefde tot de kerk des Heeren gevonden mocht worden, doordat de Heere Zelf met Zijn Geest kwam wonen en werken, ook in de harten van onze kinderen. En heeft de school in deze ook een taak te vervullen? Voor wie het nauwe verband kent, dat er dient te- zijn tusschen het huis» gezin en de school, behoeft dit geen vraag meer te wezen. Want- voorwaar, naast het huisgezin heeft de school hierin een eerste» en een eretaak. MIDDELHARNIS Woersdag 12 Augustus hai in het Hotel Spee door Notaris van Buuren ie inzet plaats vaè tuin» en boomgaardland -in de Wildeman, er|., bouwland aan de Molen» ^veg te Sommelsdijk, koop 1 D. Jopipe Cz. f 160., koop 2D. Joppe Gz. f 160., Koop 3 D'. Joppe Cz. f 160., Koop 4 D. Joppe Cz. f 160.,, Koop 5 Joh. van Beek f 215., Koop 6 Jan Kastelein f 260., Kooipl 7 Joh. van Beek f 250. Totaal f 1365.—. - P.V. „De Reisduif". Wedvlucht vanaf Libramont (België) afstand 221 K.M. ge» houden op 8 Augustus. De prijzen werden behaald als volgt: A. Schuurman 1, 2, 9, 14, 15, 26, 22, 31, 34, 36, 45, 46. 51. C. Smit 6, 20, 32, 40, 41, 43, 52. P. Schuurman 10, 27. A. Nieuwland 37. Chr. F. Hossen 12, 30, 42. L. Peeman 11. 24. A. Wielhouwer 8, 13, 17, 23, 25, 38, 39, 47, 50. J. Kruik 3, 7. J. Koese 28, 2.9 D. Kardux 19, 33, 49. M. Joppe 4, 21. J. Vijfhuizen 5. G. Mooii= weer 18. A. Verwers, 35, 44, 48. Op 15 Augustus zal een wedvlucht worden gehou== den van Arlon (België). Afstand 257 K.M. De bouwvereeni^ing van gemeentewo» ningen "''heeft herbenoemd tot voorzitter de heer J. Vroegindeweij. Tegen- verschillende personen is door de gemeente»politie proces»verbaal opge» maakt wegens het fietsen op verboden uren op de Westdijk. De landbouwer Lodder welke met een voer stroo door de Raadhuisstraat kwam! rijden, vernielde de zonneblihden van den winkelier J. Wildenboer. De schade zal door Lodder worden vergoed. De werkipan J. Blok Dz., werkzaam in de van Pallandspolder had het ongeluk met het steen lossen, een gedeelte op zijn hand te krijgen, waardoor dit lichaams» deel ernstig werd verwond. Hij moest onder dokters behandeling. SOMMELSDIJK. -----Tegen een inwoner uit Middelharnis is proces»verbaal opgemaakt wegens het rij» den zonder licht en het links van den weg rijden, terwijl tegen een inwoner dezer ge» meente een klacht ingediend is wegens belee» diging. Een zoon van den timmerman T. v. H. had het ongeluk bij het verrichten van zijn werkzaamheden te vallen en zijn arm hierbij zoodanig te verwonden, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Onze dorpsgenoot, de heer A. W. van Beek slaagde dezer dagen te Rotterdam voor de hoofdakte lager onderwijs. De uitslag van de aanbesteding uit» gaande van Vereeniging ingevolge de Land» arbeiderswet, alhier, tot het bouwen van een woning voor J. Born, is als volgt: J. Mackloet Jr. f1650.— A. t;. van Driel f 1637.— A. van den Doel f1667.— J. Ie Comte f1607.— P. Ie Comte f1650.— P. Boeter Jzn. f1650.—; G. van Eek f 1619.— M. Langbroek f1649.—; en K. Kroos f1659 Alles in massa. De gunning is aangehou» den. DIRKSLANDi. De rekening van de kolenbond „Ons aller Belang" alhier sluit over het afgeloo» pen boekjaar met een totaal ontvang van f 11617.98 en een totaal uitgaaf van f 10990.95. Alzoo een goed slot yan f 627.03. Met de werkzaamheden op het land is het thans zoo druk dat geen werkloozen meer staan ingeschreven, en de steunverlee» ning dezer dagen is stopgezet. Deze week werden van hier de eerste ladingen zaaiuien verscheept, verschillende partijen werden echter nog afgekeurd wegens onrijpheid. De prijs bedraagt .^thans f 1.25 per H.L. met de gewone bepaling voor kleine en drielingen. Naar wij vernemen is de heer Vreug» denhü, gemeente»opzichter alhier tevens be» noemd tot tijdehjk gemeente»opzichter te Nieuwe Tonge. Door de postduivenvereen. De snel= post alhier werd eeü. wedvlucht gehouden met duiven van uit Neufvilles^ (België) af» stand 154 K.M. De prijzen vielen als volgt: 1, 14, 19 en 21 J. van Eek; 2, 4, 7, 16 en 22 van den Hoek»Bruggeman; 3. J. Visbeen 5 en 6 G. Los; 8 en 9 Gebrs. de Jong; 10 en 17 C. Nieuwland; 11, J. v. Bodegom; 12 P. Both; 13 J. Lugthard; 15 en 18 W. v. 't Hof; 20 H. A. van Es. Gelost 8.15 uur. Aankomst Ie duif 10.59 uur. Heden inkorven voor een wedvlucht vai^ uit Mons (141 K.M.) HERKINGEN. Als een bijzonderheid kan worden ge» meld, dat momenteel geen werkeloozén bij den correspondent der arbeidsbemiddeling staan ingeschreven, wegens de drukte in den landbouw. Tijdens zijn werkzaamheden had de werkman P. R. alhier het ongeluk, dat de naald van de stroopers zich dwars door zijn hand heen drong, zoodat medische hulp moest worden ingeroepen, welke de wond heeft gehecht, en hij zijn werkzaamheden niet kon hervatten. De arbeider L. de G. had het ongeluk met de zelfbinder in aanraking te komen, met het gevolg dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De geneesheer constateerde dat er eenige ribben waren ge» kneusd. Door den Min. v. Sociale Zaken, is de steunnorm, vallende in de 9e klasse, waar onze gemeente bij behoort met 50 cent verhoogd per 30 Aug. a.s. De geheelen jachttijd zal de jacht op berg» en eidereenden gesloten zijn. MELISSANT. Daar men druk aan het oogsten is worden hier momenteel geen werkeloozén gevonden. STELLENDAM. Donderdagmorgen had de visscher A. B., schipper op de motorkotter van M. J., het ongeluk met het ophalen der netten dat zijn vingers bekneld raakten tusschen de lier en de staaldraad. Vanwege de pijn geraakte hij bewusteloos, zoodat ze genood» zaakt waren huiswaarts te keeren om ge» neeskundige hulp in te roepen. Momenteel is alhier geen werkeloos» heid, vanwege de drukte in den oogst en het rooien der aardappelen.' OUDIIORP. Door den Minister van Landbouw en Visscherij is aan de landbouwers te Ouddorp verplichte arbitrage opgelegd met aanwijzing van prof. mr. C. W. de Vries te 's»Gravenhage als arbiter. Tegen een alhier wonende slager is door de gemeentepolitie procesverbaal op» gemaakt wegens 2 overtredingen van de Vleeschkeuringswet (het slachten van een varken zonder de vereischte aangifte te doen, en het voorhanden hebben van onge» keurd varkensvleesch in zijn winkel) (koel» cel.) Het varken is in beslag genomen en na keuring ten verkoop vervoerd naar het slachthuis te 'Dirksland. Vanwege de telefoondienst zal ook' in onze gemeente een gedeelte der boven» grondsche hjnen, ondergronds worden aan» gelegd, zoodat wanneer met de uitvoering dezer werkzaamheden wordt begonnen, en» kele werkloozen hierbij tewergesteld kun» nen worden. Bij het op 27 Juli j.l. gehouden on» derzoek naar het gewicht en gehalte van de suikerbieten, werd o.m, voor de Prov. Zuid»Holland het navolgend resultaat be» reikt: Aantal genomen monsters 62; ge» wicht per biet 345 gram; het suikergehalte 1232 procent. Over geheel Nederland resp. gemiddeld-360, 320 en 12.41. In de zalmweer aan de Zuiddijk wer» den twee kleine zomerzalmen gevangen, te» zamen v/egende 22 pond. De prijs der zo» merzalm is gemiddeld van f 1.05 tot f 1.20 per pond. Bij de door de Assistent der Rijksbe» lastingen en de gemeentepolitie alhier ge» houden: controle, ter naleving der rijwiel en wegenbelasting wet e.a., is tegen enkele personen wegens verschillende overtredingen procesverbaal opgemaakt. Door het Bestuur van den polder het West»Nieuwland is bij publicatie bekend gemaakt, dat op Donderdag 20 Augustus des v.m. elf uur ter poldersecretarie zulks bij inschrijving zal plaats hebben de verhu» ring van de naetting van den West»Nieuw» lat.dschen Zeedijk en de verkoop van de na»etting aarde aan de Kilhaven. is Kurvink's Muggenmiddel, het beste om muggen op een behoorlijke afstand te houden. Ze zijn er bang van. Over» al verkrijgbaar waar U Kurvink's kaart ziet hangen a 20 cent per flac. NIEUWE TONGE. Vanuit deze gemeente werden vers voerd 2000 balen uien en 2475 kisten aard» appelen met bestemming Rotterdam. Op Vrijdag 14 Augustus hopen I. van Weenen en J. Admiraal alhier de 40» jarige echtvereeniging te herdenken. Onze vroegere dorpsgenoot de heer A. Kornet, 2e luitenant bij de K.M. N. Indië Leger, is bevorderd tot Ie luit bij de K.M. N.I.L. I Nu met het rooien van de aard» appelen een begin is gemaakt, bedraagt het aantal werkloozen der laatste dagen slechts één of twee in deze gemeente. Tot tijdelijk gemeente»opzichter al» hier, is benoemd de heer C. Vreugdenhil van Dirksland. Het bouwen van een landbouwschuur voor den heer J. Pieterse alhier, is opgedra» gen aan F. Osseweijer timmerwerk, A. Smeets metselwerk, R. van Peer, schilderwerk en Gebr. Feijen smidswerk. OUDE TONGE. De j.l. Vrijdag in deze gemeente gf houden collecte voor het Roode Kruis heeft opgebracht de som van. f 42,05. De gemeenterekening dienst '35 ligt t.m. 21 Aug. a.s. ter gemeentesecretarie ter inzage en is tegen betaling der kosten ver» krijgbaar. Dhr. D. Luijendijk had het ongeluk in de werkverschaffing een stuk hout tegeh een der beenen te krijgen en zich ernstig te verwonden. Per auto van Gebr. de Vos wera hij naar iijn woning vervoerd, aliyaar geneeskundige hulp noodzakelijk was. Ter algemeene kennis wordt gebtacht dat knoesten uit het gewezen bosdh aan de 2e Groeneweg gratis mogen worden weggehaald. Aan J. M. van Reijen is ingevolge de Hinderwet vergunning verleend tot op» richting van een schooninrichting vooi' graan» en peul-vruchten in het perceel han» delsterrein no. 4. ■Reis ouden van dagen. J.l. Donderdag maakten de ouden van dagen uit deze gemeente een reis naar Breda, 's Morgens half zeven werd met 15 auto's vanaf de Kaai gereden naar de Ga» lathee. Na aankomst te Dintelsas werd in autobussen de tocht voortgezet. Begunstigd door mooi weer kwam men in Breda aan. Hier Werd eerst de R.K. Kerk bezocht en in café „Francois" koffie gedronken. Van» daar naar het Mastbosoh waar gegeten werd. Een voorgenomen bezoek aan de „Hero" fabrieken kon wegens niet vooraf gedane aanvraag niet worden toegestaan. In de plaats hiervan werd de Militaire Academie met een bezoek vereerd. Hierna werd in café „Kools" op het .Kasteelplein weer een en ander genuttigd. Om ongeveer 5 uur werd de terugtocht weer aanvaard en met de boot van 6 uur vanaf Dintelsas toog het gezelschap huis» 'waarts. Aan de Galathee stonden de auto's weer te wachten en even 7 uur kwamen allen behouden weer thuis. Het was een mooie dag geweest en veel was er genoten. Als bijzonderheid zij tenslotte nog mede» gedeeld dat de Edelachtbare Heer Burge» meester H. Vooijs deze reis meemaakte; en tevens dat door postduiven van de heeren M. Holleman en Gebr. Osseweijer gedurig bericht gezonden werd waar men was en hoe de stemming en gesteldheid van men» schen en weer was. OOLTGENSPLAAT Ter waarsdiuwing; Hoewel een goede veerverbinding door de N.V. Reederij van der Schuit tusschen Ooltgcnsplaat en Dinteloord wordt onder» houden, wordt door den vroegeren veerman getracht de passagiers er toe te brengen met een aan hem toebehoorende motorboot den over» tocht te maken. Meermalen gelukt hem dit en zet hij' de passagiers aan een verboden dijk aan wal. Tegen hem en ook verschil» lende passagiers is door de gemeente»politie procesverbaal opgemaakt. De landbouwer P. C. had het ongeluk met een hooivork in zijn arm te steken. Dr. Kram.er verleende geneeskundige hulp. De gemeente»ontvanger verzoekt hen, die de verschuldigde hondenbelasting? over het dienstjaar 1936 nog niet hebben voldaan, zulks te doen voor 22 Augustus, daar zij anders aan vervolging zijn blootgesteld. Door de rijkspolitie is tegen J. M. V. R. procesverbaal opgemaakt wegens over» treding arbeidswet (Het bij nacht schoonen van tarwe.) Zaterdagavond zal door de B.V.L. de maandelijksche schietoefening worden ge houden. i STAD AAN 't HARINGVLIET Ongeluk. Donderdagmorgen had J. M., land» bouwersknecht bij Joh. K., het ongeluk, terwijl hij een voer vlas op de kade wou gaan lossen, dat de paarden achteruit lie» pen. pe wagen kantelde en de paarden kwamen in de kaai terecht, tusséhen het schip en de wal, met het gevolg dat één paard gestikt, en het andere met veel moeite op de wal gekomen is. Gelukkig dat de heer M. zich in veiligheid heeft kunnen stel» len, waardoor erger is voorkomen. De ijk en herijk voor maten en ge» wichten, zal in deze gemeente plaats heb»' ben, op Vrijdag 4 September in het gym» nastieklokaal der O. L. School. Predikbeurten opi Zondag! 16 Aug. 1936. GODSDIENSTOEFENINGEN OFFICIEEL GEDEELTE MIDDELHARNIS Ned. Herv. Kerk v.m., en sav. Ds. v. d. Wal van Wageningen. Geref. Kerk v.m. en sav. Ds. Zeüstra. Chr. Geref. Kerk v.m. en sav. Ds. Laman Geref. Gem. v.m. en sav. Ds. de Blois van Gouda. SOMMELSDIJK Ned. Herv. Kerk v.m. leesdienst, 's av. Ds E. van Asch. DIRKSLAND Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur n.t. dhr. Vroon van Tolbert en n.m. 6.30 uur n.t. dhr. Baart. Geref. Gem. v.m. 10.30 en n.m. 7 uur n.t lezen. HERKINGEN Ned. Herv. Kerk v.m. Ds. Kle'ijne H. Doop. Geref. Gem. 3 maal lezen. MELISSANT Ned. Herv. Kerk v.m. Ds. Hovius van Oud' dorp. Oud Ger. Gem;. 3 maal lezen. STELLENDAM Ned. Herv. Kerk 9.30 Ds. Labrie. 6 uur Dhr. Vervoorn. GOEDEREEDE Ned. Herv. Kerk sav. Ö.30 z.t. Ds. Labrie, bevestigen nieuwe Udmaten. OUDDORP Ned. Herv. Kerk v.m. lezen en n.m. Ds. Hovius. Geref. Gem. v.m. en n.m. lezen. Geref. Kerk geen opgaaf.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1936 | | pagina 2