Verkoopingen Gemengd Nieuws J. Kostend Zn. Komt U in Oude Tonge Komf dan eens naar „OE BIJEHKORF" U vindf wat U zoekt Oude Tonge Btttfenlandsch Overzicht Landbouw Crisisberichten. Voor onze Jongens en Meisjes Kaver öpgebbrgeti, zoodat de practisdhe rijde hieivan nu ook Icoa "worden nagegaan. Vok gens mededeeling van bedoelde landbouw wer voldeden deze silo's tot het bewaren van groenvoer aan de hoogste eischen. Hierna werd de terugreis naar Zierikzee ondernomen, en werd direct de terugtocht naar Ouddorp aanvaard. Gezien en gehoord de gezellige stemming die er aan bbord heersdite kan worden geconstateerd, dat deze excursie aan de hoogste verwachtin'' gen had voldaan. Het bestuur der Boerenvereeniging die het initiatief nam en de leden in het algemeen mogen op een genoeglijke en leerzame dag terugzien. Ook |past van deze plaats een woord van dank aan den sdhipper Joh. Pikaart, die toch met zijn stuurmanskunst alles heeft bijgedragen tot het welslageri, van deze voorsipoedige reis. De Volkenbond, welke de vorige week heeft vergaderd, heeft weer eens van zich doen spreken. .Allereerst was daar het rumoer dat de Italiaansdhe journalisten hebben gemaakt, toen de Keizer van Abes>= synië, Haille Selassie, het woord wilde voe* ren om de zaak van zijn land te verdedi* gen. Ten tweede de pijnlijke besluiten, welke Zaterdagavond gevallen zijn in de slotzit.» ting over het lot der sancties, waarmede tevens het lot van Abessynië is gemoeid. Hoewel de Keizer steeds tot bet laatste toe, vertroviwen heeft gehad in den Volken» bond, dit vertrouwen is helaas beschaamd geworden. Bevreesd voor een Europeesche oorlog heeft de Volkenbond zeer ingrijpende, als» mede militaire maatregelen niet durven ne» men, en mitsdien waar de huidige sancties geen effect sorteeren, deze als thans zonder doel opgeheven. Ook een gevraagde leening tot voortzet' ting van den oorlog, werd verworpen. De Keizer heeft dus persoonlijk mede gemaakt, dat de Bond, waarop hij; steeds heeft gesteund bem geheiet alleen laat staan. Het derde feit was de zelfmoord van den Fascistischen persfotograaf Stefan Lux. Lux was zeer begaan met het lot der Duitsche Joden, onder wie het aantal zelf» moorden, in verband met het onderdruk» kende leven sterk toeneemt. Om hierop nu speciaal de aandacht der volken te ves» tlgen, heeft hij ten aanschouwe der afge» vaardigden de hand aan zich zelf geslagen. Dit feit was dus bedoeld, om den Bond een diepen indruk~-te geven vall het vreeselijke van een zelfmoord. Op de afgevaardigden maakte dit voor» val weliswaar een diepen indruk, maar niet van dat gevolg, dat Lux er zich van had voorgesteld. Het vierde feit zal mogelijk nog wel een staartje hebben. Dit betrof het optreden van den Voor» zitter van den Senaat van Dantzigj Greiser. In een geheime zitting van de Assemblee heeft minister Beek uit Polen, over de moeilijldieden te Dajitzig gesproken, en aangedrongen, dat naar de feiten een on» derzoek zou worden ingesteld. De assemblee heeft dit verzoek toegestaan en de onderhavige kwestie als punt op de agenda geplaatst. Na den grooten wereldoorlog is de vrije stad Dantzig onder toezicht gekomen van een Volkenbondscommissaris, welke geen toe zicht heeft op het bestuur der stad, maar wel op de internationale problemen. Duitschland intresseert zich sterk voor Dantzig en stuurt aan op aansluiting, doch Polen heeft er groot belang bij, dat Dantzig vrij blijtt anders heeft het geen uitweg naar de zee. Dantzig: is een vrije stad, een klein zelfstandig republiekje dus waar enke» Ie landen begeerige blikken naar richten. Var.daar dat de Bond uit voorzorg er een Hooge Commissaris heeft benoemd, welke plaats thans vervuld wordt door den Heer Lecster, een Ier van geboorte. Sedert het Nazi bewind in Duitschland zitten de Nat. Socialistisch getinte Duits schers in Dantzig niet stil. Hun aantal wordt geschat op rond 400.000. De senaat of het bestuur der stad, wordt gevormd door 72 afgevaardigden, waarvan er momenteel 42 nat. soo. zijn. Door deze meerderheid treden de Nazi's steeds bruter op, ja willen zelfs de minderheids partijen ontbinden om alzoo de zeggenschap in handen te hebben ,en spreken het vrij uit dat zij niet zullen rusten, totdat Dantzig bij Duitschland is ingelijfd. Voor den Hoogen Commissaris vanzelf» sprekend een zeer moeilijke tijd, om nauw» keurig toezicht te houden, en tactisch op te treden. V^olgens de Nazi's schijnt hij' niet de man op de rechte plaats te zijn hoewel dit moet gezegd, de Volkenbond steeds met lof spreekt over zijn correcte houding. Eenigc weken geleden heeft de Duitsche Kruiser „Leipzig" een bezoek aan Dantzig gebracht. Het was een beleefdheidsbezoek, wat echter verband moet houden met de Nat. Soo. propaganda. De bevelvoerder van den Kruiser heeft niet zooals bij dergelijke bezoeken de ge» woonte is, zijn opwachting gemaakt bij den Hoogen Commissaris, maar heeft dezen ge» passeerd en is rechtstreeks gegaan naar den Voorzitter van het Stadsbestuur, een Nat. Socialist. Hierin ligt njin of meer opgesloten, dat Duitschland, zich niet bét^ommiert over de besluiten van den Volkenbond en eigen weg volgt. Wij zouden' zeggen, Duitschland heeft maling eraan wat de Bond doet, en beschouwt Dantzig feitelijk al, als te behooren tot zijn rijk. Er zijn natuurlijk meer kwesties, maar zooals het altijd gaat, er zijti van die drup» pels, die de emmer doen overloopen. Beiden zijn naar Geneve geroepen, de VolkenböndsCommissaris Lecster en de Voor zitter van het Stadsbestuur Greiser. Toen Greiser zich verantwoorden moest, heeft hij een zeer opstandige rede gehouden zooals men nog maar weinig in Geneve gehoord heeft. Hij verweet Lecster, en in hem' den Bond, dat hij zich bemoeide met allerlei binnenlandscbe kwesties, waar hij' niets mede te maken had, en dat Dantzig zulk een toezicht meer dan beu was. De 400.000 Duitschers zouden niet rusten voor en aleer zij bij hun heimat zouden zijn Ingelijfd. Toen hij dit had gezegd, smeet hij zijn papieren met kracht op de tafel, en zei voor dit oogenblik he o ik nu genoeg geze'gd, later meer. Daarna verliet hij de zaal, eri toen hij deze wilde verlaten, begonnen de journali.s» ten Tiem uit te fluiten. Greiser keerde zich om naar de verga» dering en maakte net als jongens weleens doen, met zijn vingers een kngien nieMs en stak vervolgens tegen de journalisten zijn tong. De Voorzitter Eden, wist hoewel hij zelf ontdaan was, zeer spoedig de orde te hand» haven. Na de rede van Greiser nam' de Volken» bondsraad de volgende resolutie aan: De Raad heeft van het rapport van den Hoogen Volkscommissaris-_der Vrije Stad Danzig over het incident, dat zich bïj het he» zoek van den Duitschen kruiser „Leipzig" te Danzig heeft voorgedaan, kennis genomen en is tot de conclusie gekomen, dat het zoogenaamde incident een internationaal ka» rakter draagt. Overwegend, dat Polen er 'zich toe verplicht heeft, de leiding der buitenlandsche aangelegenjheden van Danzig op zich te nemen, besloot de Raad de Poolsche regeering te verzoeken namens den Raad langs diplomatieken weg deze kwestie te onderzoeken en den Raad in zijn eerst» volgende zitting een rapport te doen toeko» men over het resultaat der maatregelen'^ die zij noodzakelijk geacht heeft te nemen. De spanning was enkele dagen zeer groot, daar gevreesd werd dat Duitschland zon» der iemand erin te erkennen. Dantzig in bezit zou nemen. De sabels rinkelden al, want er werd reeds geschreven dat zes Poolsche devisies klaar stonden, als Duitschland een staats» greep deed, om naar Dantzig op te rukken. Greiser heeft in een geihouden rede ech» ter uitdrukkelijk verzekerd, dat wat er ook gebeurde de Poolsche rechten zouden wor» den geëerbiedigd, hetgeen olie op de golven is geweest. Au er'ka htefl weder ernstig te lijden ge» had van een hittegolf. Reeds meer dan tweehonderd personen zijn door de 'hitte gestorven, terwSjll de schade aan de landbouwgewassen geschat Wordt op ruim 200 millioen dollar. VARIA. Abessynië. Italiaansche vliegers omgebradht. Bij' landing in een hiniderlaag getallen. ROME, 7 Juli. (Reuter.) Eenige Italiaan» sche officieren, die met drie vliegtuigen uit Addis Abeba vertrokken waren naar de provincie Jimma, zijn na een landing in een hinderlaag gevallen. Hierbij werden acht hun ner gedood; volgens een andere lezing zou het aantal dooden negen bedragen. In totaal zijn thans dertig Italiaansche sol» daten in door de Abessyniërs nabij Lechemti in de provincie Jimma gelegde hinderlagen gedood. Zij' maakten deel uit van de mili» taire missie onder leiding van generaal Ambliocco. Handen van viertal ballonvaarders bevroren. PROSSNITZ (Cechoslowakije). 8Juli.— Hedenmiddag is boven het militaire vlieg» veld te Prossnitz een legerballon met een bemanning van vier leden op 5800 meter in een hevige onweersbui geraakt, welke met hagelslag gepaard ging. De temperatuur daalde snel, met het gevolg, dat de handen der ballonvaarders bevrijren. Ziji konden de ventielfouwen daardoor niet meer bedienen. De ballon plofte neer en werd vernield. Een der inzittenden werd zwaar, de drie andjeren licht igewond. 's»Gravenhage, S Juli 1936. BROUWGRANEN. De Nederlandsche Akkerbouw»Centrale maakt bekend, dat de restitutieregeling voor brouwgranen en brouwmout binnenkort in dier voege zal worden gewijzigd, dat geen restitutie aan brouwers en mouters meer wordt verleend over den tijd, waarin zij niet als brouwer of mouter bij! de Neder» landsche Akkerbouw»Centrak dan wel de Nederlandsche Meel»Centrale erkend zijn ge» ■weest. Brouwers en mouters, die op restitutie vani 1 Augustus 1934 af aanspraak wenschen te maken, moeten vó.ór 1 September 1936 een aanvrage tot erkenning door bemid» deling van de Brouwgerst Import Commissie bij de Nederlandsche Akkerbouwcentrale dan wel de Nederlandsche Meelcentrale heb* ben ingediend. 's»Gravenhage, 8 Juli 1936. STEUNVERGOEDING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erw'en en schokkererwten, gedenatu» reerd in het tijdvak van 21 Juni tot en met 27 Juni 1936 voor de kwaliteitsklassen! B, C en D respectievelijk f 4.20, f3,70 en f3,20 per lOO Kg. zal bedragen. POOTAARDAPPELEN EERSTELINGEN. De Nederlandsche Groenten» en Fruiteen» trale maakt bekend, dat het in de bedoeling ligt teneinde de consumptiemarkt voor Eer» stelingen eenigzins te ontlasten voor goed» gekeurde pootaardappelen van Eerstelingen, geteeld ,op een tuinbouwteeltvergunning, een minimumprijs te garandeeren tot 1 Novems ber a."!. De garantieprijs, die in uitzicht wordt( gesteld, bedraagt f 3.50 per 100 kg. plus f 0.50 per 100 kgi. bewaarloon. De nadere voorwaarden om voor deze garantie in aanmerking te komen zullen, aan de veilingen bekend worden gemaakt. Zaterdag 18 Juli, bij inzet en Zaterdag 25 Juli, bij afslag, telkens des avonds 7 uur (zomertijd) te Ouddorp in hef) Loge» ment Akershoek, A. ten verzoeke van Maar» ten Tanis Pieterzoon, van een huis met bergplaats en verdere opstallen, erf en tuin te Ouddorp aan Hazersweg, kadaster sectie E. no. 1492, groot 13.10 aren of 851/2 R. V^M, Te aanvaarden uiterlijk' 1 October 1936 B. van een huis met bouwland te Ouddorp in het Oude Nieuwland, aan den Bree» deweg. Kadaster Sectie B. no:, 1222, groot 30.80 aren of 201 R.V.M, eigendom van Cornells Venneman. Te aanvaarden 1 Octo» ber 1936. Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij inschrijving, voor den Heer D. H, den Boer te Antwerpen, voor de jaren 1937, 1938 en 1939 van: 1.11.;40 H.A. is 2 G. 128 R.V.M. bouwland te Ouddorp. in het 'West Nieuwland, in de Loddersblokken, thans in pacht bij weduwe Krijn Grinwis, 1.31.10 H.A. IS 2 G. 256 R.V.M, bouwland te Ouddorp in het Oudeland, onder den Zuiddijk, in pacht bij L. Klijn en 2.20.70 H.A. is 4 G. 242 R.V.M, weiland te Oud» dorp in het Oudeland in de Oude Spui, in pacht büj J. Padmos. Insohrijvingsbiljetten kunnen worden ingeleverd tot en met Don» derdag 16 Juli ten kantore van Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 18 Juli, 's avonds 7 uur (zomer» tijd) te Ouddorp, in het Logement Akers» hoek van 29 perceelen Tarwe, Gerst, Haj ver. Erwten, Rogge en Ajuinbollen, onder de gemeenten Ouddorp, Goedereede en Stel» lendam. Notaris VAN DEN BERG. SLACHTOFFER VAN DEN OVERWEG. Donderdagmorgen is op den onbewaak» ten overweg fusschen Heerlen en Sohaesberg de 19»j. landbouwersknecht Gulikes, uit Heerlen, door een trein gegrepen en medegesleurd. Met ernstige hoofwonden is hij in bewusteloozen toestand in het St. Jozefsziekenhuis opgenomen. KNAAPJE DOODGEREDEN. Op den Enschedésöhen straatweg te 01» denzaal is 'Woensdagmiddag het 5»jarig zoontje van den arbeider Koop, dat plot» seling achter een bakkerswagen vandaan kwam, door een vrachtauto van de firma Overmeer uit Arnhem, overeden. In den afgeloopen nacht is het ventje aan de be» komen verwondingen overleden. ZIJ DURFDE BIJNA NIETS ETEN. Altöjid indigestie totdai zij «en ontdekking deed. „Ik kan Kruschen Salts niet 'hoog ge» noeg roemen, want ik leed langen tijd aan indigestie; op 't laatst durfde ik bijna niets meer te eten. Eenige maanden gele» den begon ik Kruschen Salts te nemen, niet meer dan eiken ochtend een beetje in mijn eerste kop thee, en dit bleek wer» kelïjk een prachtige kuur te zijn. Ik ga door met Kruschen Salts, en heb nu geen indiges» tie meer, ik kan weer gewoon' mee eten en voel mij veel beter". Mej. A, P. te S. Indien Uw voedsel niet snel en geregeld door Uw inwendige organen wordt verwerkt begint het te gisten, er ontstaani gassen en zuren, welke maagpijnen of onpassehjk» heid e.d|, veroorzaken, zoodat elke voeding een bron van ellende wordt. Bovendien hoopen zich afvalstoffen in Uw lichaam op, welke de algeheele gezondheid schaden. De zes minerale zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, hebben de eigenschap» Uw inwendige organen aan te sporen) tot snelle en geregelde werking. De afvalstof» fen zullen zich daardoor niet meer kunnen ophoopen en worden geregeld verwijderd. Zoodoende" wordt ook de oorzaak van Uw onpasselijkheid en Uw maagbezwaren wegge» nomen. Slechts de kleine dagelijksche dosis in Uw eerste kopje thee of koffie op de'huch» tere maag^ en alle spijsverteripgsklachten biehooren tot het verleden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg»' baar bij alle apothekers en erkende drogis» ten a f 0.40, f 0.70 en f 1.60 per flacon, om» zietbelasting inbtegrelpen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bbi* tenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. Verlenging van de crisispachtwet. Naar het A.N.P. verneemt wordt door de regeering een wetsontwerp voorbereid tot verlenging van den werkingsduur van de Crisispachtwet. MINISTER DECKERS OP FLAKKEE. Onverwadht kVam de Minister gisteren op Donderdag, Incognito op ons eiland Niemand wist er iets vanaf. Even onbekend zijn komst was. Was het doel ook onbekend; Toch bekeek hij' al wat hoort tot 't Landbouw», 't Visch»Departement. Landbouwschool sorteerinrichting Fabricage cidhorei Aardalppelbewaaiiplaats en Wat behoort tot de VisscheriJ. 't Comité van rondgeleide was maar zeer klein van ipartiji Breen, Buth, Keizer en v. Schouwen Waren er maar enkel bij. Zeker hebben deze heeren de belangen blootgelegd. Wat voor visschery en landbouw noodig was te zijn gezegd. Jammer was wel dat geen enk'Ie 'n onderhoud werd toegestaan; Zeker zou het over 't rooien, Van het pootgoed zijn gegaan. Of waarom de eigenheimers hier niet mogen uitgevoerd Krijgt men daarvoor geen vergunning Zéker wordt er slecht geboerd. Ja! er was zooveel te vragen, 'kDoe er deze vraag slechts bij: Laat ze vroege aarpels veilen Geef de eigenheimers vrij'!! Land» en Tuin» en Visdh»MLnister Naamt g' een goede indruk mee Denk toch in den Haag eens ernstig Aan de boeren in Flakkee! Geef de handel ruimte, vryheid Want de nood is toch zóó groot Denk ook aan de arme vissdhers Steunt hen, in hun bitt'ren nood! J. K. V. S. BESTE JONGENS EN MEISJES! Was de eerste Juli^opgave eenvoudig, ook de tweede opgave zal niet veel van jullie k'rachten en tijd vergen. Die olpgave luidt aldus Olpgave 2: X X X X X XXXXXXXXXXX X X X X X 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 1. letter 2. broer van Naaman (Num. 26) 3. zoon van Aaron (1 Kron. 6) 4. overste der Assyriërs (2 Kon. 18) 5. zoon van Jechonias (Matth. 1) 6. medegevangene van Paulus (Colos.) 7. koning van Zob'a, door Diavid ver» slagen (1 Kron. 18) 8. bijbelboek (N.T.) 9. koning van Israel 10. letter van het Hebreeuwsch alfabet 11. letter. 0,p de kruisjesHjnen, verticaal en hori» zontaal, komt hetzelfde te staan. Deje opgave werd ingezonden door ons vriendinnetje Lena van Heemst, Midldef* harnis. Nu zal 'ik een aanvang nemen om de brieven te beantwoorden. Piefenniella W. M. Melissani Dat ik niet boos ben blijkt wel, want je krijgt een eereplaats: bovenaan. Ik kan 't me best indenken, dat je vanuit Overschie geen raadseltjes gaat inzenden en aan een onbekenden oom gaat schrijven. Het gewaande „gemakkelijke" leventje is toch wel een beetje anders, nu je weer drie dagen iper week verbonden bent. Diirfc J. M. Melissant. Ik kan 't je heusch niet kwalijk nemen dat je zoo kort mogelijk o'p 't kantoor wilt vertoeven. Ik kan mijn schrijffijd niet zoo gemakkelijk bekorten, want het hoekje moet vol. En als ik aan elk maar één regeltje schreefdan zou je de gezichten eens moeten zien! Al staat het zWeet olp mijh gezicht, klaar moet het! Mina van R. Melissant. Nu ben ik ineens uit den droom gehol< pen: je hebt me alles heel duidelijk uitge» legd. Door die nieuwe Wet, moet ik maar zeggen, behouden we je nog een poosje binnen onze vriendenkring. Nu zal Je niet zoo druk hoeven te lee» ren als toen je op de u.l.o. was. Marie van R. Melissant. Vriendehjk bedankt voor de toelichting büj de foto. Nu zal ik mijn best doen om het te bewaren, hoor! Ennog wèl gefeliciteerd met de ver» jaardagen, van jou' en Jantje. Ik denk dat het een heele drukte is geweest en er heel wat koeken zullen z!j!n ojpge'peuzeld. Jammer dat, ik dé kat stuurde, hè? Ja, Marie, ik kon er heusoh niet zijn, hoor! Ko van R. Melissant. Ik denk, dat je naar de zangles verlangt, nu er zoo'n mooi muziekinstrument bijl gebiruikt wordt. '■- Zijn je nog naar O. geweest? Iniplaatsvan een schoolreisje had je dan een familiei» reisje! Ik' zou niet weten wat prettiger is. Bertha L. Middelhamis. Nu heb je het ijzer gesmeed toen het heet was. Nu was je één der eersten, en ik denk, dat je voortaan wel zorgen zal dat er geen kans cfp een prijte je ontgaat. Maria de J. D»n BommeL Het is een heel gezonde en frissche bezig» heid, maardenk er toch vooral om dat je voorzichtig bent en blijft; en nooit zeggen: „kijken wie het verst durft?" Om het hardst breien mag je wel, maar om het meest durven in 't water, neen, dat mag niet. Comeïis P. van S. Nieuwe Tonge, Dat is een heele drukte in de buurt van jullie. Gelukkig, dat ér zooveel menschen werk door hebben. Ga je wel eens kijken? Zul je voorzichtig zijn bij het zwemmen? Altijd maar gaan waar Hniet gevaarlij'k' is, hoor Gerrit J. Middelhamis. Welkom, kameraad! D'us jij bent een vriendje van Henk? Blijf maar trouwe vrien» den, hoor! Is die groote tuin van jullie zelf? Ik begrijp, dat er heel wat werk aan is, maargeld verzoent de arbeid, niet» waar? Heide K. Middelhamis. Nu sta je dicht b'ij je nieuwe vriendje. Vind je dat niet leuk? Als 't zoo warm is, valt het niet mee öm in de tuin te werken, hè? Of is er nog al lommer? Dat kan heel wat schelen! Truus van N. Sommelsdjijlk'. Ik kan begrijpen dat het een heele toer is om den dag door te brengen olp de sdioól banken, als het zóó zomer is. Dan lijkt het wel eens of er spijkers in de bank zitten, hè? Maar dat je (als je dan eenmaal de vrije teugel hebt gekregen) aan dien onbekenden oom tóch schrijft, kijlc', dan ga ik gelooven dat je biji nüj als ijverig te boek zult ko» men te staan. Mina van R. Herk'ingen. Bij ons heeft het ook geonweerd, maar niet zoo héél erg als Hj jullie, denk ik. Ben je lang in W. gebleven? Op dat plaatsje ben ik ook wel eens geweest. Nieuwe aardappelen eet ik al een paar weken en de aardbeien iijn hier al ^olp. Nu eten we niets anders dan bessen ycn kersen! Jaan de G. Middelhamis. Zou je pa ook nog van de cadeautjes willen profiteeren? Maar jij hebt hem goed van antwoord gediend, hoor! Bij de Piet ben ik wel eens geweest, maar o|p' de Pier nog niet. Van zeker dorp was eens een Zangvereeni» ging naar Sch. gegaan, en natuurlij'k oipi de Pier. Ze bestelden een portie ij*s op de Pier, Wat denk je dat ze moesten ,J)ietsf len? Zestig cent! Daarop hadden ze niet ge», rekend; vooral niet die al een tweede portie hadden besteld! Ze hadden ijs gebruikt voorslechts f 1.20. Je begrljlpt, dat ik van zoo'n Pier schrok, toen 'k dat hoorde. PRIJSWINNERS: Bertha Langbroek, Middelhamis. Coisnelis Breen, Ouddorip. Klazientje de Vos Ad. Ooltgensipilaat. Gerand Drooger, Sommelsdjjfe. Gegroet OOM KO. P.S. Correspondentie met 2^euwscfhe kin* deren. Jannie Mijs, 13 jaar, Blijdekomst, Achthui» zen, en Kommertje Ie Comte, 14 jaar. Ring A 113, Sommelsdyk, vragen bieide Zeeuwsche ajdressen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1936 | | pagina 5