Burgerlijke Stand Plaatselijk Nieuws Kerk en School Een wonder-mrddel tegen PRIKKEL-hoest! AKKER'S Abdijsiroop Zeeland dirk:sland Godsdienstoefeningen OFFICIEEL GEDEELTE het beproefde hoest-geneesmiddel! Ouddijkers denken, dat ze de „oude hi" proefde waarlieid" hebten, maar er is niets van aan. Hun geest stamt af uit het ellens dige vervaltijdperk van het laatst der acht» tiende eeuw." „Er is in Ouddijkgeen geestelijk leven, wel een v'leeschelijk leven. Het volk is er zelfbehagend. De broeders van de kerke* raad willen in hun ijdelheid hun namen gegrift hebben in de nieuwe torenklok! Maav met Christendom heeft hun gods« dienst niets te maken. Ze beliegen en belas» teren elkander volop, ze zijn materialistisch en egoïstisch en zinnelijk. Ze zijn hard voor iedereen en groeien in eens anders leed, liefde kennen ze niet. Ze loopen met God in den mond maar met den duivel in het hart." In de prediking gaat het meest over het trio „dood, hel en verdoemenis." Deze ■woorden kwamen volgens de oude Wulfert eens tot negentien maal in één preek voor. „Wel heeft dit valsch mysticisme de kern van het gereformeerde beginsel, dat is de leer der uitverkiezing behouden. Maar het ongelukkige is, dat dit nog glad verkeerd gebruikt wordt. Zij ■willen eerst weten of ze uitverkoren zijn en dan willen ze gaan gelooven." „Er is geen zuivere verkondiging van het Woord. De menschen worden Zondag aan Zondag onder de verdoemenis gezet en van de genade worden ze afgehouden. En not' male Christenen worden niet begrepen en dus veroordeeld." (dat zijn de neo*calvi« nisten; alle anderen zijn abnormaal!) Op het conventikel, dat de auteur be« schrijft, laat hij zijn figuren wonderlijke stellingen verkondigen, die hij weer als typisch*Flakkeesch voorstelt; sprekend over predikanten uit vroegere tijd, worden hun uitdrukkingen met instemming aangehaald: Eén zei: Je goud en je zilver op je kop zal nog eenmaal verroesten. En een ander: Ik laat liever mijn kinderen vloeken, dan dat ik ze het „Onze Vader" laat bidden. Weer een ander preekte alleen over het lettertje U! Dit is nu volgens R. v. R. de geest van Flakkee. Wc zouden zoo nog meer citaten kunnen geven uit „Schapen zonder Herder," doch deze zijn, dunkt ons, voldoende om de geest te doen kennen, die uit dit boek spreekt. Met „Gebondenen" is het vanzelfsprekend niet anders. „De twijfel is op Flakkee de hoogste trap des geloofs. Diep is de mensch gevallen, de eeuwige verdoemenis is hij deel» achtig geworden, hij is volkomen onbe* kwaam zichzelf te redden en als God niet afkonit, gaat hij voor eeuwig verloren. En wie kan weten, of God hem redden zal?" Zoo luidt onafgebroken de ellendeprediking in de kerken op Flakkee. „Het leven van bekeerde menschen en hun uitspraken is het eind van alle tegenspreken, men acht het boven de uitspraken der Heilige Schrift zelf. De vereering van bekeerde menschen is adoratie, aanbidding." En men beseft niet, dat „er nog een andere manier van ge' looven is." Zoo ademt ook dit boek een neo^gerefor» meerde geest en bevat het een fel requisitoir tegen, de Flakkeesche godsdienst, zooals de schrijver het noemt. Maar hij heeft zich niet tevredengesteld met het schetsen van het religieuze leven en de godsdienstige opvattingen van dit volk, hij schildert ook in schrille kleuren de noodlottige gevolgen, die naar zijn meening deze godsdienst met zich brengt. Alle mogelijke misstanden schrijft hij aan haar toe. Volgens hem is er verband tusschen het hooge aantal krankzinnigen en de godsdiens» tiga opvattingen, die men er op na houdt. Evenzeer acht hij dit het geval met het groote percentage zelfmoorden, ook bij gods» dienstige,- zelfs als bekeerd te boek staande menschen En omdat er geen liefde is, heerscht er tweedracht, haat en twist zelfs •in de nau-wste famiHebetrekkingen. Waf de opvoeding betreft, ook deze is het slachtoffer van het valsch mysticisme. „Tucht is er in de gezinnen van Ouddijk niet.' En door deze slappe opvoeding werkt bij de jeugd de onzedelijkheid in de hand, die zich met name openbaart in het groote aantal gedwongen huwelijken. Politieke consequenties brengt deze gods» dienst ook mee. „Ouddijk is rijp voor hef socialisme. De Ouddijksche godsdienst heeft Ouddijk klaar gemaakt voor het socialisme." Zoo deugt er dus in de oogen van Rudolf van Reest niets van Flakkee. De godsdienst, de kerk, de dominé's, de ouderUngen, de vaders en moeders, de jeugd, de vereenigin» gen, het politieke leven, alles is door hem gewogen en te licht bevonden. Daartegen» over stelt hij zijn neo»calvinistische opvat» tingen. Waren die maar gemeengoed op het eiland, dan was alles in orde. Dan had men de ware godsdienst, dan bloeide het kerkelijk leven, dan ■waren er model»ouder» lingen en diakenen, voorbeeldige vaders en moeders; dan was de jeugd niet zoo ongebonden en van onzedelijkheid ware geen sprake meer. Het vereenigingsleven zou in de juiste banen worden geleid door de invloed van de verbondsidée en in de politiek heerschte er dan een betere toe» stand. Dan werd geen jongen uit een Chris» telijk gezin meer socialist en dan zou de S.G.P. niet zooveel stemmen halen. Dan was de roemruchte Anti»RevoIutionaire partij' de toonaangeetster, gelijk weleer. Ja, was toch gansch Flakkee maar met de Doleantie meegegaan zooals het eiland Urk schier geheel „Gereformeerd" is, dan had R. v. R. geen boeken behoeven te schrijven als „Schapen zonder Herder" en „Gebonde» nen'Hoe is het toch mogelijk, dat Flakkee zoo ants»neo is? (Woidt Ttrrolgd) MIDDELHARNIS Korf verslag 4e Jaarvergadeting van dei Naaivereen. „Dorcas", (Meisjesver» een,iging der Ger. Gemeiente), te Mid» delharnis. Voor de 4e Jaarvergadering der Naai* vereeniging „Dorcas," Donderdag 2 8Nov. gehouden was veel' belangstelling. Het kerk» gebouw aan de Chr. de Vrieslaan was geheel gevuld, temeer, omdat de consulent ZEerw. Ds. A. de Blois van Dirksland, voor het laatst deze bijeenkomst zou presideeren. Ds. A. de Blois opende met Psalmgezang, en gebed, en las daarna 2 Kon. 7. Vervolgens heette hij allen welkom, o.m. ook de zuster»vereeni» ging te Herkingen en Dirksland en enkele meisjes uit Ouddorp, alsmede de Jongel. Vereen. In dit openingswoord wees spr. er op, dat er wel veel z.g. praat»christendom is, maar veelal het practische, het Christen» dom van de daad ontbreekt. Spr. hoopte dat het uitgangspant der naaivereen. niet mocht doortrokken zijn met de zuurdeesem der wettische dienstbaarheid, om met de goede werken wat te verdienen, maar een uitvloeisel mocht zijn of worden van de ware vreeze Gods, om, als de barmhartige Samaritaan, onzen naaste in liefde te hel» pen en te ondersteunen. Mej. Treurniet de Secretaresse las de notulen en het Jaarverslag. We merkten daaruit op, dat de Vereen. 20 leden telt en voor 42 gezinnen 259 stuks goederett waren gemaakt. Opgewekt werd het goede doel te steunen. Mej. Kieviet de Penningmeesteresse bracht rekening en verantwoording uit. Voor f 273.27 aan gitten en gaven was verwerkt. Sloot de kas in 1934 met f6.75 tekort, thans bedroeg het nadeelig f 4.91. Om weer te kunnen beginnen, was er dus veel gel?d noodig en deed de Penn.m. daarom een beroep op de aanwezigen de meisjes in staat te stellen in vele behoeften te helpen voor» zien. Ds. A. de Blois kwam daarna weer aan het woord. Spr. zeide in de 10 jaar dat hij hier was 1100 malen te hebben gepreekt. Gerekend tegen IV2 uur per preekbeurt, was dit 68 dagen en nachten achtereen. Het ergste is, zei spr., dat hem dikwijls de vrees betuigt, „als ik nu maar wat gezegd heb ook God is zijn getuige, hoe menig» maat zijn verzuchting was, dat de prediking vrucht zou mogen afwerpen. Een ploeger ziet niet achterom, maar een zaaier kijkt wel eens, of de vrucht opwast. Spr. hoopt dat hij ook wel tevergeefsch hier heeft ge» arbeid. Spr. staat dan stil bij de zorgende liefde Gods over Zijn Volk, n.l. I. hoe een geloo» vig beoefenen rijk wordt beloond en II een ongeloovig betwijfelen zwaar wordt gestraft, zulks naar aanleiding van de geschiedenis in 2 Kon. 7 geteekend. Spr. geeft een uiteenzetting van twee uitersten: het dëisme en het pantheïsme. Het deïsme behelst een wel gelooven in den Schepper, die zich echter van schepping en schepsel heeft teruggetrokken bij het pantheïsme is scheppen en schepsel een. Daartegenover zet spr. de belijdenis en beleving van Gods Volk;: hun geloof en vertrouwen in de Goddelijke Voorzienig» heid. (Zondag 10.) De geschiedenis in 2 Kon. 7 geeft daar een treffend voorbeeld van. In den grooten hongersnood te Samaria voorspelt Elisa den inwoners van Samaria grooten overvloed en bedreigt anderzijds de ongeloovige libe» rale hoofdman, die hem niet geloofde, mit den dood. Verder, hoe Elisa's beide voor» zeggingen worden vervuld en hoe de Heere 4 melaatsche mannen gebruikt, om in Sa» maria de boodschap te brengen, dat God de Syriërs heeft verjaagd. De tendenz van dit Schriftwoord ten opzichte der Meisjesvereen., was, dat God grooter is dan Israels nood, en de Heere eenvoudige middelen wil gebruiken en ze» genen, om zijn Volk te voeden en te onderhouden. Met een toepasselijk woord hierop eindigde spreker. Na de pauze waarin door allen de goe» deren werden bezichtigd, sprak ouderling M. V. d. Boom over Handel. 2 vers 42»47 nader bepaald bij de geestelijke en natuur: lijke werkzaamheid der eerste Christenge» meente. Spr. wenschte dat de naaivereen. hetzelfde voetspoor mocht volgen. Deze mooie improvisatie werd mei alle aan» dacht beluisterd. De Presidente Mej. v. d. BoomeHarder bracht haar dank over aan ZEerw, Ds. de Blois, voor zijn leerzaam woord, aan ouderl. v. d. Boom en de kerkeraad, aan de meelevende Vereen, en alle opgekome» nen. Op roerende wijze nam zij namens de Vereeniging afscheid van Ds. de Blois en verzocht hem toe te zingen Ps. 102 16. Tenslotte sprak Ds. de Blois, die tot groot genoegen ■was aan^wezig geweest een dank» woord. Ouderling M. v. d. Boom eindigde met gebed. Bij het verlaten van het kerkgebouw namen velen van Ds. en Mevrouw de Blois nog persoonlijk afscheid. MIDDELHARNIS Geboren: Willem z.v. J. v. d. Sluis en J. Huizer; Martha Jannetje d.v. M. Lang» broek en A. Visser. Gehuwd: Jacob de Waard 33 jaar e» Pietertje de Bruin 28 jaar. Overleden: Cornells Koote 89 jaar, we» duwnaar van Adriana Kievit. SOMMELSDIJK. Geboren: Leendert, z.v. P. Bakker en E. Stolk. Overleden; Cornells Van Markenstein, 91 j., weduwnaar van Komelia Koert. Ondertrouwd: Daniël Kastelein, j,m. 23 en Maartje van der Slik j.d, 27 jaar. Geboren: Aart, z.v. F. Witvliet en J. Marktis. MIDDELHARNIS Aan de Kaai zijn aangebracht en per scheepsgekgenheid naar Rotterdam ver» zonden 600 Hectoliter aardappelen en van af het Havenhoofd per boot naar Engeland 1100 balen uien. In de vergadering van den Centra* len Ouderraad van 9 November j.l., ge» houden te Middelharnis zijn tot bestuurs» leden herkozen, de Heferen G. Joppe en J. Hekman. Voorts werd o.m. besloten onder goed» keuring van den Heer Hoofd»Ingenieur van de Provinciale Waterstaat, in 1936 aan de beplanting van de wegen Sommelsdijk» Nieuwe»Tonge en Sommelsdijk»Dirksland een boomplantdag te verbinden, waarvan de organisatie door genoemden raad zal geschieden. Gehoopt wordt dat door op deze wijze de jeugd in de verfraaiing van het land» schap te betrekken, zij meer gevoel zal leeren hebben voor boomen en planten, in het bijzonder en voor natuurschoon in het algemeen. SOMMELSDIJK Door B. en W. dezer gemeente is het volgende bij openbare kennisgeving on» der de aandacht van belanghebbenden ge» bracht. De houders van trekhonden in deze gemeente worden opgeroepen hun trekhon» den met de kar of karren, waarvóór of waaronder de honden als trekdier worden gebruikt, en het tuig, op Woensdag, 11 December a.s., des namiddags tusschen 1 en 3 uur, aan de keuring of herkeuring te doen onderwerpen op het plein van de Openbare Lagere School alhier. Het is verboden een hond als trekhond en een voertuig als hondekar te gebruiken of te doen gebruiken, tenzij de hond en de kar door of /Vanwege den houder zijn onderworpen aan een laatstelijk uitgeschre= ven keuring of herkeuring en daarbij voor gebruik onderscheidenlijk als trekhond en hondekaar geschikt zijn verklaard. De prijzen der landbouwproducten zijn in deze gemeente als volgt: Uien f 1.40, Aardappelen f 1.40 a f 1.50; poters f 0.60 en paardepeen f 0.60 per H.L, Tegen een inwoner dezer gemeente is procesverbaal opgemaakt wegens overtreding van het Motor» en Rijwielreglement. Gedurende de afgeloopen suikerbie» tencampagne. zijn aan de haven alhier aan» gevoerd 5.409.000 kg. suikerbieten. De eerste bieten werden aangevoerd door den land» bouwer J. A, Struijk en de laatste door den landbouwer D. Hanson. Voor de Gen» trale werden aangevoerd 930.000 kg. Voor Dinteloord 1.780.000 kg., voor Puttershoek 1.447.000 kg, en voor de Suikerbietenfa» briek Roozendaal 1.252.000 kg. DIRKSLAND, Vorige week werden van uit deze gemeente verscheept 4057 H.L. aardappelen, 1020 balen Uien' 1443 H.L. Poters, 230.000 K.G. Witlofwortelen en 194.000 K.G. vee» voeder. Tengevolge van de beëindiging van vele werkzaamheden op het land, liep het aantal ingeschrevenen bij de arb.bem. in één week tijds met meer dan 30 per» sonenl op. Naar wij vernemen is door dhr. H. M. Roodzant, gemeente»architect alhier, als zoodanig ontslag aangevraagd. Zaterdag a.s. zal in hotel Polderman alhier publieke aanbesteding plaats hebben voor het bouwen van een woonhuis aan den Straatdijk voor rekening van den heer D., de Roon Jr. HERKINGEN Door B. en W. dezer gemeente is de algemeene straatschuring voor dit jaar vastgesteld op Vrijdag 6 Dec. a.s. Een ieder heeft zorg te dragen voor zijn eigen terrein. Woensdag 1.1. werd van hier de vrouw van M. d. G. naar het Ziekenhuis te Dirks» land vervoerd. 5iwaar zij den volgenden dag een voorloopig goed geslaagde operatie heeft ondergaan. De laatste suikerbieten voor de fa» brieken te Puttershoek zijn j.l. Zaterdag vervoerd door schipper J. v. d. Heuvel. MELISSANT De werkman C. Stolk kreeg êen klap van een paard ,waardoor hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Een span paarden van K. A. van Beek sloeg op hol en kwam in den tuin van van Veen terecht, waardoor eenige schade werd aangebracht. Op een ledenverg. der IJsclub D.E.S. werden enkele prijzen uitgeloot. Een best konijn viel ten deel aan H. v. O. De laatste suikerbieten van het station R.T.M. zijn Woensdag vervoerd. Dit werk is dus "weer beëindigd. Alle ■winkels mogen gedurende de tijdvakken; 25 Nov. tot en met 5 Dec. 18 Dec. tot en met 24 Dec, tot 10 uur n.m. ges oJ)end zijn voor het publiek mits genoemde datums niet oip Zondag vallen. OUDDORP. Op de beurs werd besteed voor uien f 1.201.30 per H.L., aardappelen ei» genheimers f 1.20—1.30, blauwe f 1.75, sja» lotten 41/2 et. per^ kg. Schokkererwten van £8.-10.25 per 100 Kg. Suikerbieten zon» der garantie f 5.per 1000 Kg. voor vee» voeder. Tegen een winkelier .uit deze ge» metnte is procesverbaal opgemaakt -wegens oveirtreding Arbeidswet (een 'bediende werkzaamheden laten verrichten in verboden arbeidstyd. Thans is er een wijziging in voorbe» reiding, waarin zal worden bepaald dat de door de kweekers gevischte mosselen, welke van pokken zijn voorzien zullen mogen worden verkocht, zoodat dan de mosselcentrale daarvoor verkoopsvergun» ningen zal mogen afgeven. In het tydvak ,van 25 November tot «n met 5 December, zullen de winke liers in deze gemeente hun winkels geopend mogen hebben tot des avonds 10 uur. De werkzaamheden betreffende het aanleggen van de Centrale Verwarming in de Ned. Herv. Kerk zijn gereed gekomen. Met ingang van 1 Jan. 1936 is het verbouwen van aardappelen, onder zulke benaming ook bekend, behoorende tot de rassen, Bravo, de Wit en Kampioen verbo' den. Door dit. verbod worden de verbou» wers aangeraden bij het koopen van andere rassen, goedgekeurde en van certificaat en plomber voorziene pootaardappelen aan te schaffen. NIEUWE TONGE. In de afgeloopen week werden uit deze gemeente vervoerd 4085 balen uien 2050 H.L. aardappelen, 1040 H.L. poters en 575 balen koepeen. De laatste suikerbieten van dit sei» zoen naar de haven zijn aangevoerd door den landbouwer E. v. d. Doel. Als parkeerterrein voor auto's enz. is door B. en W. aangewezen een gedeelte van den Zuiddijk. Tijdens de bietencampagne zijn op de kade alhier 4.100.000 K.G. bieten aan» gevoerd. De dorpsvereeniging tot bevordering van den landbouw alhier, heeft aanbesteed de in het a.s. seizoen benoodigde meststof» fen. De levering van het kalizout, ammo» niak en superfosfaat werd opgedragen aan de firma H. Kooman en Co. te Dirksland. OUDE TONGL. De openbare raadsvergadering, die Donderdagmorgen 10 uur stond gehouden te worden, is verdaagd tot Dinsdag 3 De» cember a.s., des v.m. 10 uur. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht dat goedkoope margarine, op bon no. 20, verkrijgbaar zal zijn bij den winkelier A. Kanters, Kaai alhier; Vleesch in blik is verkrijgbaar op bon no. 23 bij den slager P. Buscopgehakt in blik op dezelfde bon bij P. C. van Markensteijn. Prijzen der veldvruchtenaardappe» len f 1.40, gekeurde poters B f 1.50, ge» keurde poters C f 1.20, ongekeurde poters 60—70 cent. Uien f 1.35, drielingen f 0.35, picklers 0.67V2, koepeen 0.70, alles per H.L. Handel slap, alleen in uien wordt nog al handel gedreven. Voor de diverse Polders zal op Vrij dag 6 Dec. voor de laatste maal gele» genheid bestaan tot het betalen der polder» lasten. Deze week Woensdag zijn per scheeps gelegenheid de laatste suikerbieten verzon» den voor de Coop. Suikerfabriek Putters» hoek. Tijdens twaalf uur luiden is uit de groote klok in den toren de klepel naar beneden getuimeld en op een der zolders terecht gekomen. Het bleek dat de haak waarmede hij in de klok bevestigd is, was afgescheurd, een en ander is zoo spoedig mogelijk gerepareerd. Bij dhr. P. van Peperstraten ontstond een schoorsteenbrand, hetgeen overging tot een binnenbrand in de huiskamer. Hoewel meii met vereende krachten het vuur direct meester was, kon men niet verhoeden dat verschillende kleedingstukken die te drogen hingen, verbrandden. OOLIGENSPLAAT Door de Rijks» en Gemeentepolitie is tegen een inwoner procesverbaal opge= maakt, die aan schriftelijke lastgeving tot inlevering van een geweer geen gehoor gaf. De minutie die in zijn bezit was is in beslag genomen waarvoor tegen hem proces» verbaal werd opgemaakt. B. en W, brengen ter kennis van be» langhebbenden, dat aan hen, die tot werk» loozensteun zijn toegelaten en in den aan» staanden winter uitkeering uit de werkloo» zenkas genieten, toeslag wordt gegeven tot hetzelfde bedrag als wanneer zij aan steun en brandstotfentoeslag zonder kasuitkeering zouden ontvangen. Om voor deze toeslag in aanmerking te kunnen komen, moet de stempelkaart als gewoonlijk volgestem» peld en ingevuld met de gezinsinkomsten en kasuitkeeringen worden ingeleverd. Bo» vendien moet men eiken dag eenmaal bij het stempelen opgeven, dat men tevens komt melden voor de werkloozenkas en toezien dat bij zijn naam op de lijst een streepje wordt gegeven zooals dit voorheen plaats vond. Op 20 en 21 December a.s. zal in de garage van A. van Dam en Zonen een Ko» nijnententoostelling worden gehouden. De heer H. Holleman is aangesteld als stoker op de gasfabriek te Oude Tonge. STAD AAN 't HARINGVLIET De laatste suikerbieten zijn deze week geladen voor de fabriek van Puttershoek, er zijn deze campagne circa 7'/2 millioen K.G. aangevoerd. Zaterdagmorgen zal worden aanbe» steedt het schuren van straten en pleinen van de gemeente. Inschrijfbiljetten moeten voor Zaterdag 10 uur worden ingeleverd op het gemeentehuis. Pueidikbeurteiti op Zondag 1 Dec. 1935 MIDDELHARNIS Ned. Herv. Kerk v.m. en sav. dhr, de Pater van Haastrecht. Geref. Kerk v.m. en sav. Ds. Zeilstra Chr Ger. Kerk v.m. en sav. Ds. Laman. Ger. Gem. v.m. en sav. lezen. SOMMELSDIJK Ned. Herv. Kerk v.m. leesdienst, 's av. Ds, E. van AscK is de vanouds beproefde Akker's Abdij- siroop, daar de -werking in hoofdzaak berust op de cfeneeskracht van reeds in oude lijden bekende „genees-kruydeh". Apotheker Dumont heeft daaraan nu toe gevoegd de resultaten der hedendaagsche wetenschap. Nog meer dan vroeger is nu Verlaagde prijzen: f 0.75, f 1.25, f 2.- per flacon. DIRKSLAND Ned, Herv. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. V. d. Wal. Geref. Gem. v.m. 9.30 (H.A.) en n.m. 6 uur (H. Doop) Ds. de Blois. HERKINGEN Ned. Herv. Kerk v.m. Ds. Bouw (H, D. met collecte^ 'sav. dhr. OverWeel. Geref. Gem. 3 maal lezen. Overige Samenk. v.m. en sav. dhr. Hoger» werf. MELISSANT - Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur lezen en sav. 6 uur Ds. Boviw. Oud Geref. 3 maal lezen. GOEDEREEDE Ned. Herv. Kerk n.m'. 2 uur Ds. Verkerk H. Doop. OUV>D0RP Ned. Herv. Kerk v.m. Ds. v. Asch, n.m. lezen. i Geref. 'Kerk v.m. en n.m. Ds. Sap. Geref. Gem. v.m. en n.m. lezen. Doopsgez. Gem. v.m. 9.30 uur Ds. Foppema NIEUWE TONGE Ned. Herv. Kerk n.m. 2 uur Ds. Langhout H. Doop., en n.m. 6 uur lezen. OUDB»TONGE Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur Ds. Ver» kerk H. Doop en n.m. 6 uur ds. Verkerk. Oud Geref. Gem. v.m. 9 en n.m. 2 u. lezen OOLTGENSPLAAT Ned. Herv. Kerk 2 maal Ds. Kleijne H.A. Ger. Kerk 2 maal Ds. Reenders. DEN BOMMEL Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur Ds. Langhout coll. voor de Langstr. en sav.i 6 uur lezen. THOLEN Ned. Herv. Gem. v.m. Ds. Wolfensberger n.m. Ds. Verschoor. Ger. Kerk v.m. 9.30 en n.m. Ds. Veltenaar. Ger. Gem. v.m. 9.30, n.m. 2 en sav. 5.30 uur leesdienst. Vrij Ger. Gem. 5 maal leesdienst. POORTVLIET Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur Ds. Bus. Ger. Kerk 3 x Cand Smit van Kampen. Geref. Gem. 3 maal lezen. SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 u. Ds. de Haan Geref. Gem. 3 maal lezen. Dinsdag 3 December. Ger. Gem. 6.30 Ds. v. Dijke van Nieuw Beijerland. ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 9.30 u. lezen en 2 u. ds. de Bres (H.A. en Dankz. H.A. en H.DO Oud Ger. Gen^. 3 x dhr. Weststraten. STAVENISSE Ned. Herv. Kerk 9.30 lezen. 2 u. Ds. v. Eist, Geref. Gem. 3 maal lezen OUD»VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6 u. Ds. v. Eist. Ger. Kerk 9.30 en 2 uur Ds. Vreugdenhil Oud Geref. Gem. 3 maal lezen. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 6 uur Ds. de Bres. Geref. Gem. 3 maal lezen. BRUINISSE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. Weeda van Oosterland en 2 uur leeskerk. Geref. Kerk 9.30 en 2 u. Unger. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 uur lezen. Oud Ger. Kerk 9, 2 en 5 uur leeskerk. MIDDELHARNIS In de Chr. Geref. Kerk zal Zondag Voorbereiding van het Heilig Avondmaal zijn. In de Ned. Herv. Kerk is herbe» noemd tot kerkvoogd den heer P. v. d. Sluis en de heeren A. Beversluis en Jac. Koote als Notabelen. In de Geref. Kerk is bij de gehouden stemming voor ouderling 52 stemmen uitge» bracht. De heer Doornbos had 22 stemmen en den heer Krijgsman 30 stemmen. Alzoo benoemd dhr. A. Krijgsman. A.s. Donderdagavond 5 December geeft de M.V. Bidt en Werkt" in de Chr. Geref. Kerk te Middelharnis van 7 tot 9 uur gelegenheid tot het bezichtigen der door de vereeniging gemaakte goederen. OUDE TONGE. Maandag 2 Dec. a.s. hoopt des avonds om 6 uur voor de Ould Geref. Gem. op te treden Ds. W. Baaij van Tholen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1935 | | pagina 2