Gemeenteraad ,1 SIGAREN KWALITEIT Voor onze Jongens en Meisjes 1 \i j x 1! 1 ij I aantal vluchtelingen bedraagt ruim twee mil; lioen. Wat echter het aller ergste is, is dat thans meer dan Honderd vijftig duizend menschen, hun leven hebben moeten laten. Dit is een ontzaggelijk getal 150000 men.* schen omgekomen in het water, omdat zij dit niet konden ontvluchten. De stad Han;kau wordt ook ernstig be; dreigd. Uit de provincie zijn duizenden bij duizenden naar Han;kau gevlucht, wat een groote stad is. Het water in de rivier staat al ruim een halve meter hooger dan de straten der stad. Kunnen de dijken het niet houden, dan zal ook deze groote stad onder loopen en het aantal slachtoffers aanzienlijk doen stijgen. De ellende die daar geleden wordt laat zich niet beschrijven. Bij het verlies van een zoo groot aantal slachtoffers, is het geldelijke verlies ook zeer en zeer groot. Hoe erg dit laatste ook is, het is nog te verhelpen, jmaar het verlies van een 150.000 menschen; niet. Engeland. Belangrijke rede Vorige week heeft Sir Samuel Hoare, minister van Buitenlandsche Zaken een zeer belangrijke rede gehouden. Engeland treedt steeds op als bemiddelaar en heeft dit ook weer gedaan in het geschil tusschen Italië en Abessynië. Bovendien heeft het de innige vriendschap tusschen Frankrijk ebt Engeland door het teekenen van het vlootverdrag ernstig verstoord. Aan het parlement moest nu de regeering verslag uit brengen. De minister verklaarde uitdrukkelijk dat Engeland bij het aanbieden van een strook grond aan Italië geen enkele bijbedoeling had. Dat de Italiaansche bladen hierop zin; spelen is niet juist. Verder verklaarde hij, dat de wereld weer voor een zeer critieke beslissing staat, n.1. of het grondprinciep van den Volkenbond zal worden gehandhaafd, dan wel ot de een of andere mogendheid haar verplichtingen niet nakomt, ja er geheel mede in strijd handelt, zonder dat de anderen mogendhe; den er niets aan durven Je doen. Beter zouden wij kunnen vragen, of de vriendschap tusschen Italië, Frankrijk en En= geland zoo ver gaat, dat zij' Italië niet aan* durven, en verdragschending toelaten. Ook kwam het met Duitschland gesloten yiootaccoorid ter sprake. De regeering prees deze over; eenkomst met de Duitsdhers. Had Engeland dit niet gedaan, dan zou op vlootgebied ook een bewapeningswed; loop zijn aangevangen, die het ergste deed vreezen. Nu weet ieder land, waar de Duit; sche grenzen liggen. De Volkenbonds minister [Edenji wees erop, dat Duitschland het vorige jaar nog had aangeboden, Luchtvloot 50 pet. der Fransche, en een leger van 500.000 man. Frankrijk wilde deze bepalingen niet aanvaarden, en nu is Duitschland in de lucht zeer sterk, ja reeds de meerdere van Frankrijk, terwijl het een leger heeft van 500.000 man Met 326 tegen 40 stemmen keurde het parlement, de houding der Regeering goed. Italië. Abessynië. Mussolini heeft weder een rede gehouden waarin hij zeide dat een oorlog met Abes; synië onvermijdelijk was. De wapenen alleen, konden het geschil beslechten. Mussolini is overtuigd van de overwin; ning en motiveert een oorlog met het doel, dat door Italië dan twee millioen slaven uit hun benarde positie worden bevrijd, terwijl Italië dan de mogelijkheid verkrijgt van emigratie, waaraan het zoo zeer behoefte heeft. Met groote haast worden de tosb'ereidsélén door Italië genomen, en de spanning neemt van dag tot dag toe. Een groote vraag zal het echter zijn ot de soldat n tegen 'het klimaat zullen kunnen. Reeds nu moeten er al 3000 soldaten huis; waarts zijn gezonden, omreden zij niet te» gen het klimaat bestand waren. Te FortSaid; C'ijin 6 man aan wal gebracht, getroffen door zonnesteek, waarvan er 5 zijn overleden^ Van Abessynië zelf hoort men o zoo Beste Jongens en meisjes! Ditmaal wijk ik eens af van de gewoond om een Bijbelsch raadsel te plaatsen. Bij de oplossing ervan hoef je de Bijbel dus niet te gebruiken. Het is Opgave 3 1. X 2. X 1 3. X 4. V X 5. X 6. X 7. X 8. X 9. 1 1 10. X 11. X 12 X t'j 13. X 14. X 15. X 16. X 17. X 18. X Zooals jullie ziet komen hier 18 woorden elk van 6 letters te staan. Op de plaats van elke stip en van elk kruisje komt een letter. Dat die zigzaglijn van, kruisjes weinig. De Keizer moet zelf ook hebben verklaard, dat een oorlog onvermijdelijk is en gelooft dat deze zes jaar .duren zal, in welke tijd hij hoopt, dat de Italiaan; sChe soldaten, het voor het klimaat zullen moeten opgeven. Dat het Mussolini nog wel eens zou kun; nen tegenvallen is nog lang niet uitgesloten. VARIA. Autobus in het kanaal gereden. Elf dooden. Zondagmiddag heeft te Turnhout een ont; zettend autobusongeluk plaats gehad. Een autobus uit Willebroeck, die naar Baarle; Hertog was geweest, kwam omstreeks viif uur bij brug No. 1, over het kanaal "vt&i Turnhout naar Antwerpen blij het uitwijken voor een wielrijder in het water terecht. Van de 21 personen, die zich in de autobus be= vonden, zijn er elf omgekomen. Onder hen was de chauffeur. i Per olifant over. de j Alpen. SITTEN, (Reuter). De Amerikaansche schrijver Halliburton heeft uit Parijs een olifant laten komen, waarmede hij tus; schen 15 en 25 Juli over den Pas van den Grooten Sint Bernard (J2500 Meter hoog) wil trekken. Het begin van zijn tocht is Martigny in Wallis, het einddoel Aosta. De Zwitschersche en Italiaansche autori; teiten hebben Halliourton vrijen doortocht toegestaan; in het hospitium op den Grooten Sint Bernard wordt de reiziger met span; ning verwacht. Halliburton wil hiermede den tocht van Hannibal herhalen. De hitte in Californië. LOS ANGELES. In het Z.W. van de Ver. Staten zijn acht menschen overleden als gevolg van de hitte. In de „dooden;vallei" in Californië, die de warmste plaats van de heele wereld heet, wees de thermometer 132 gr. F. aan. ST. ANNALAND St. Annaland, 16 Juli. Hedenmorgen kwam de raad in voltallige zitting bijeen. Na het uitspreken van het ambtsgebed jen de lezing en goedkeuring der notulen van de vorige zitting, werd mededeeling gedaan van de verschillende ingekomen stukken, als: a. kasopname bij den gem.;ontvanger, waarbij conform aanwezig bleek f 5488.37 b. idem door regenten van het Weezén; Armbestuur bij den Secr.;ontv., waarbij aanwezig bleek f 19.770.53. c. missive van Ged. Staten tot mededee» ling der goedkeuring door de Kroon van de heffing der opcenten op de gem.;fonds belasting. Voor kennisgeving aangenomen. d. Vers'ag der commissie tot wering van Schoolverzuim en e. Idem der commissie van toezicht op het lager onderwijs. Daar op deze gecirculeerd hebbendé vér; slagen geen der leden eénigé op; of aan; merkingen liet hooren, weerlegdé dé voorz. de clausule aangaande de heffing van schooi geld waaraan de commissie zich met ver; ontwaardiging had gestooten. In dezen treft zoomin het college van B. en W. als de raad, tot wien deze bemerking schijnt ge; richt te zijn, eenige blaam, noch de minste schuld ,daar deze heffing is geregeld bij •de wet op het lager onderwijs. Wil men daarin wijzi ing, dan behoore men zich tot de regeering te wenden. En voorts wenschte de commisie ander; maal een waarschuwingsbord tot het snel; verkeer. Ter interpretatie wees de coinm. er op, dat met snelverkeer dat met automobielen en niet met paard en wagen was bedoeld. Toch meende de Voorz. is dit niet een volledige uitlegging, want met sne); verkeer wordt bedoeld dat, hetwelk wordt gevormd door alle mechanisch voortgedre; ven motorrijtuigen en dus niet alleen door auto's. Maar tot tempering van dat snelle verkeer staat er op den hoek bij de woning van Van Houdt reeds een waarschuwing* bordje zoodat 't overbodig is er nog een hij te plaatsen en door dit tweede het hard iets bijzonders te lezen zal geven, Snap; pen jullie wel. Wat er komt te staan bij goede oplossing is een heel gewoon iéts. Het is iets waar jullie op 't oogenblikj als je het raadsel maakt druk mee bezig zijn. I. Hier volgen de beteekenissén dér woor idenj 1. lichaamsdeel van vele dieren. 2. het werelddeel waarin wij leven. 3. rookartikel. 4. universiteitsstad in Z.;Holland. 5. iets dat nog erger is dan kwaadsprekerij 6. aangezicht. 7. schaduw van het gebladerte. 8. alom. 9. verhoogde temperatuur van een zieké. 10. wat door een electr. draad gaat. 11. vindt men aan de meeste molens en in groote kerken. 12. land, geheel door water omgeven. 13. iemand die haren knipt en scheert. 14. grappenmaker (pal 15. dapper. 16. kantoor, schrijftafel. 17. roem, eer, praal (gl 18. vermoordden Floris V. 't Is wel een heele lap, maar het zal best meevallen, hoor! Nu zal ik aan de brieven verder gaan. Cor van D., Oolfgensplaat. Dat zijn drukke dagen voor je, kame« rijden om dien hoek waarop ook de heer Hage wees niet zou worden on; dervangen. De heer KOOIJMAN gaf in overweging om aan het opschrift op dat bordje het woordje „School" toe te voegen, waar; mede men zich vereenigde. f. Van het Gem.;bestuur van Bergen op Zoom was ingekomen de nota wegens ver; strekt Nijverheidsonderwijs aan leerlingen uit deze gemeente aan de Ambachtsschool ad f 450.55, idem der gemeente Leidén f 16.30, idem der gemeente Haarlem f48.60 en als voren Amsterdam f 0,96 voor gegevea binnenvaart;schoolonderwjjs. Bereids zijn deze notas voldaan. g. Van het depart. van Onderwijs is de mededeeling ontvangen dat deze géméénté over 1933 aanspraak heeft op een rijksbij; drage in de kosten van onderwijs van f 13502.Daar een voorschot is verstrekt van f 11370, heeft zij nog een tegoed van f 132.—. h. De bijdrage in de begrooting van de keuringsdient van Waren te Goes is voor deze gemeente door Ged. Statén bépaald op f 268.70, 10 cent per inwoner. i. Behoeve leerlingen die de R.H.B.S. te Bergen op Zoom bezoeken is verschuldigd f 462.10 en aan de aldaar gevestigde Ar; beidsbeurs f 19,86. j. Van den Inspecteur der Dir. Bel. te Zierikzee is de mededeeling ontvangen, dat de werkelijke ontvangst der opcenten op dé gemeentefondsbelasting f' 2337.70 bedraagt, der Vermogensbelasting f 900, de hoofd; som der Grondbelasting geraamd is op f 4200, die der Pers. belasting werkelijk beloopt f 3579,92 en de opcenten op idem f 3937.88. k. Op het normaal subsidie '34 behoeve de Rijks; Werkloozendienst heeft dezé gé; meente een tegoed op terugstorting van f 710.18. I. Inzake de verpleegkosten in het Krank zinnigen;gestic'ht „Vrederust" te Bergen op Zoom zijn deze bepaald op f 670 en "voor kleedgeld op f 30. Voor deze gemeente beteekent dit voor vier verpleégdén één mindere uitgaaf van f 240. m. Door het depart. van Sociale Zaken is een norm getroffen aangaande het lid; maatschap van een werkloozenkas van een arbeidersbond, hetgeen niet toegéstaan is Voor hen die 2 H.A. in eigen gebruik heb; ben en éénzesde H.A. meer voor elk kind van een "gezin, zoodat dezen geen uit; keering mag worden gedaan, ingaande 1 April 1936. II. In de begrooting 1934 van het Wee; zen;Armbestuur werd een wijziging goedge; keurd door verhooging der inkomsten met f 5500 wegens verkoop van een huis aan Dr. H. J. M. R. van Es. III. Aan P. van Iwaarden en Adr. van Vossen werd ontheffing verleend van hun aanslag in de hondenbelasting voor i/i jaar, wegens opruiming van hun hond i> het le halfjaar. IV. Na onderzoek der geloofsbrieven van de her; en benoemde raadsledén wérd tot hunne toelating besloten. V. Overeenkomstig art. 23 der Drankwet werd in de desbetreffende vérordéning eene wijziging gebracht, bedoelendé dat hét vergunningsrecht thans wordt bepaald met f 10 voor elke f 50 geschatte huurwaarde in verband met de omzet van sterken drank. i 1 VI. De VOORZ. deelde mede, dat de ingelanden van het Waterschap St. Anna; land door de Stichting van een Veilings; gebouw nabij de haven niet alleen beréid gevonden zijn om het gedeelte dijk' dié thans nog ligt tusschen dat gebouw en de woning van W. Heij'boer te doen vervangen door een beton;muur ,maar zelfs nog één vierde in de kosten daarvan (f 1366.56) voor hunne rekening te nemen, mits an; deren het resteerendé 3/i békostigén. Hij vond dit een mooi aanbod omdat het Waterschap daarbij geen belangen hééft. IntussChen komt de verruiming op dat druk ke punt zoozeer te stade aan het verkéér dat B. en W. met vrijmoedigheid voorstelden om in die kosten drieachtste voor haar deel te nemen. De geméénté hééft mét dèzè f 512.46 en de bestrating aldaar ad f 514.10 reeds een belangrijk offer gebracht in dézé verbetering, waarvan verwacht wordt dat ook een ander dit drieachtste zal willen voteeren, bijv. de veiling, die er ook wél bij gebaat zal zijn. De heer KOOIJMAN betwijfelde of de Veiling daar wel zal intreden, omdat zij bij die Wegruiming niet alleen geen belang heeft, maar eerder bij het behoud van dat stukje dijk. Hij' veronderstelt dus, dat het te verregaand is om te meenen dat dé 'raad! Dat je nóg tijd vindt me te schfij; ven, stel ik ten zeerste op prijs, hoor Cor. Cörnelia J. v. D., OoltgenSplaat. Ook al niet veel tjjd? Toch prachtig op tijd. Jans arm is beter, hè, en zijn de bijtertjes van broertje er al door? Dan zal hij wel beter te spreken wezen. Clasien de V. Oolfgensplaat. Is het druk geweest op je tiende vérjaar; dag? Waren er veel meisjes? Dan zal het wel gezellig zijn geweest. Willemlpje K. Herkingen. Het is niet erg, dat je met potlood schreef, want het was duidelijk leesbaar, maar or 't mooier is dan met inkt, betwijfel ik toch. Je moet de moed maar niet opgeven, want de prijzen vallen nu en dan diéht in de buurt. Jacob den E. Nieuwe Tonge. Het is een gezonde en mooie bézighéid het zwemmen, maar er verliezen zoovéél menschen het leven bij. Zul je voorzichtig zijn en geen waaghals wezen? Tusschen 12 en 1 zou ik je geen permissie gevén, want zwemmen pas na 't eten is heel slecht. Vraag het maar aan je meester. Piet K. OoltgenSplaat. Hoe is het met Keesje van buurman? Veiling een f 500 zal bijdragen ter verb'etê; ring van het verkeer, dat niet op haar weg ligt ,maar op dien der gemeenschap. De VOORZ. moest dit laatste wel be; amen, maar stellig zal ook de Veiling bij deze verbetering gebaat zijn, als ook' de coupures zullen verwijderd worden en de ingang naar de haven en ook naar het Vei; lingsgebouw aanmerkelijk zal verbreed wor; den. Hij hoopte dat men bij' eventueelé aanvraag dit wel in overweging zal willen nemen. Intusschen werd de bijdrage van f 512.46 door de gemeente, algemeén goedgévondén. VIL De verordening op de heffing van haven; en kaaigelden, waartoe voor den tijd van 3 jaren concessie is verleend, loopt met 31 Dec. a.s. af, B. en W. boden een ontwerp aan, ingaan; de 1 Jan. a s. verreweg gelijkluidend, ook voor wat de tarieven betreft, aan de thans geldende ,met uitzondering van ééne be; paling ,dat thans voor een vaartuig dat komt laden en lossen of omgekeerd niet twéé; maal de tonnenmaat zal berekend worden, doch U/s maal. i 'J| De heer KOOIJMAN vraagt of voor een gedeeltelijke 'lading geen réductié bé; hoorde te worden toegestaan. De VOORZ. achtte dit een zeer moeilijke toepasing. In de practij'k wordt er echter met de lading rekening gehouden en vindt een omschrijving en vastlegging in de ver; ordening niet wenschelijk. Toch werd, in verband met deze opmer; king een clausule ingelascht, waarbij voor een vaartuig dat voor minder dan de helft beladen is, de helft en indien méér dan half beladen het volle tarief berekénd wordt. In dezen geest werd de vérordéning vastgesteld. IX. Aangeboden werd de gem.;rekening over '34, in ontvang op f 70.030.80 in uitgaaf op f 66.098.54 Is hij het goed ontkomen? Als het door onvoorzichtigheid gebeurd is, is het een goede leerles. Pas maar op, want jongens zijn zoo wildl Arend K. OoltgenSplaat. Is je moeder nu heelemaal beter? Zé was wel blij, toen ze je in 't ziekenhuis zag, zeker? Heb je toen Keesjé ook gézién? Die was ook wel blij, denk ik. Lauwrijntje de G. Herkingen. Is de prijs naar genoegen Zou jij graag aardbeien plukken om maar fijn ervan te smullen? Mis meisje, als je aard; beien plukt, dan denk je niet om eten; dan gaat het er maar om hoeveel kilo's je plukt. Vraag 't maar eens aan Marie. Marictje R. Herkingen. Door het reisje naar O. was het briefje dus maar kort. Ik denk dat een reisverslagje nog wel komt Je papier vind ik leuk. Neeltje G. Ouddorp. Je hebt dan toch nog iéts gehad, niet; Waar? Is die verschoten inkt haast op, anders mag het wel met potlood ,hoor! Weet je wel, dat er versChillendé Oom; Ko;ertjes dezer dagen naar Ouddorp gaan. Ik las het tenminste van verscheidene. En nu nog wat: Vergeet (want dat was door de drukte denk ik) in 't vervolg de „ONTZETTENDE HOOFDPIJN." Moeder's blijdschap over haar dochter's genezing. „Vanaf haar twaalfde jaar was mijn doch; ter lijdende aan ontzettende hoofdpSj'nen. Ik heb haar toen Kruschen Salts laten ge;' bruiken en na een paar weken was reéds beterschap ingetreden. Zij neemt hét nu al vier jaren lang en ik kan U berichten, dat zij door Kruschen weer volkomen in orde is. Ik kan als moeder mijn blijdschap niet genoeg bekend maken. Mijn dochter is nu ruim achttien jaar en geheel van hoofdpijnen genezen. Ik raad alle moeders aan om haar kinderen allen Kruschen Salts te laten gebruiken." Mej. ST. te R. De oorzaak der meeste kwalen is de slédhté werking der spijsverteringsorganen, waardoor Uw lichaam niet vrij is van giftige afval; stoffen. Onzuiver bloed is het onvermijde; lïj'ke gevolg en de daarbij behoorende rééks van kwalen: hoofdpijn, indigestie, moe; 'beid, neerslachtigheid en rheumatiek. De zes zouten in Kruschen Salts rijn een zachte, natuurlijke doch zekere aansporing voor Uw lever en nieren om regelmatig té functionneeren. Uw lichaam blijft zoodoende inwendig vrij van alle onzuiverheden. Kru; schen Salts werkt direct op Uw bloedsom; loop zoodat frisch, zuiver bloed door Uw aderen stroomt en U nieuwe energié voélt tintelen tot in elke vezel van Uw lichaam. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij' alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting iribe; grepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. postzegel niet op je brief te doen, want dat kost mijn portemonnaie. Arend H. Oolfgensplaat. Over die boot schreven meer kinderen, Een heele vooruitgang, hè? Over soezen en ijsco's schreven die an' deren niet: ze weten blijkbaar dat ik dan ga watertanden! Schrijf voortaan „Oom Ko" op de en; veloppe, Arend, want zoo niet, «lan komt de brief in andere handen en onder andéré oogen en dan weten die onze géhéimén. Maria de J. Den Bommel. Is het glas kapot aangekomen, maar Marie, zoo is het toch niet afgezonden, hoor! Dan is er hardhandig mee omgegaan. Het is jammer, en nu kostte het je portemonnaie iook nog. Voorzichtig bïj 't zWemmen, hoor! Ik heb ook wel eens zonnebrand gehad, maar dat valt niet mee, vooral als 't warm wordt als je op bed ligt. Allemaal. Zoo zachtjesaan hebben de meeste kinderen vacantie gekrégén, dén®, I ik. Ik wensch jullie prettige dagen en ik hoor wel eens het een en andér van jullie, nietwaar? De hartelijke groeten van OOM KO; Batig saldo f 3.932.26 De kapitaaldienst bood een goed slot aan van f 946, welk restant van leening voor werken, thans voor andere zal gebezigd worden. X. Eveneens werd aangeboden de réké; ning van het Weezen;Armbestuur in ontvang op f 20.376.25 in uitgaaf op f 17.229.77 goed slot f 3.146.48 XI. In de gem.;begrooting '35 werd eene wijziging aangebracht tot een bedrag van f 399.72 .waardoor de post „onvoorziene" werd teruggebracht tot f 972.01. XII. Aan den gem.;opzichter Moerland werd een bedrag van f 163.98 toegekend voor het maken van diverse plannen voor de plaatsing van een Veilingsgebouw. Bij de rondvraag wees de heer HAGE op e en slecht loozende sloot aan den Hoen derweg ,bïj welke klacht meer tot uiting moest komen een gebrek aan goed toé; zicht. f., De VOORZ. zeide steeds last te gevén tot goed toezicht, maar moest dit soms zoo vaak herhalen, dat men er wee van wordt. Bovendien het publiek werkt ook niet mee. Zoo is men omgedraaid of weer wordt er in de slooten allerlei voor; werpen gegooid. Hij beloofde echter ordér te geven tot een strenger toézicht. Daarna sluiting. Verkrijgbaar bij: A. L. VERBRUGGE - MIDDELHARNIS STAVENISSE. Openbare Gemeenteraadsvergadéring gé; houden op Woensdag 17 Juli 1935, des voormiddags 11 uur (w.t.) De heer Anth. van Luijk is zonder ken; nisgeving afwezig. De notulen der vorige vergadering wor; den ongewijzigd vastgesteld. Alle gecir; culeerde stukken worden voor notificatie aangenomen. Bij den voorzitter van het hoofdstembureau zijn alle aannemingen van de nieuwbenoemde gemeéntéraadslédén bin; nen gekomen. Terugontvangen Is de op 26 Juni j.1. gewijzigde gemeentebegrooting. Het proces; verbaal van de op 26 Juni j.1. gehouden kasopname bij den Gemeenteontvanger geeft aan, dat in kas was en moest zijn aan [geld en geldswaardige papieren f 6671.60. Het tegoed aan werkverschaffing en steun; verleening bedraagt f 654.26. Van Ged. Sta* ten is bericht ontvangen, dat met ingang van 1 Juli j.1. het verpleeggeld in de Krankzinnigeninrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom is bepaald op f 670 plus f 30 kleedgeld. Voor) jJjenoten (Nijverheids; onderwijs over 1933 moet aan de gemeente Amsterdam betaald worden f 18.62. De nieuwe regeling voor het verleenen van finantieele hulp bij het verrichten van arbeid buiten de woonplaats is bepaald op 50 pet. Van den Minister van O.K.W. is de volgens art. 56 der L.O.W. van 1925 de afrekening ontvangen, die bedraagt f 13.900. 75 waarop nog een tegoed van f 79.58. Van de Werkloosheid en Arbeidsbemidde; ling, dat de normale subsidie 2e kwartaal 1935 is bepaald op t 175, terwijl van die f. zelfde dienst over 1934 aan teveel betaalde extra subsidie zal worden terugontvangen f 423.25. De gemeenterekeniug wordt géstéld in handen van den geheelen raad, met uit; zondering van de Wethouders, en deze geeft aan in ontvangst van f 58.219.84 en in uitgaat van 55.740.81, met een goed slot van f 2479.03 betreffende den gewonen diénst terwijl de kapitaaldienst nihil bedraagt. Die van het B.A.S. in ontvang met f 2228.08 en uitgaaf van f 2149.32, met een batig saldo van f 78.76 wordt gesteld in handen van den geheelen Raad met uitzondering van den heer Stoutjesdijk als lid van dat bestuur. De ingekomen geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van den Raad worden on; derzocht door een Commissie bestaande uit de heeren: Stoutjesdijk, Potappel en v. d. Slikke, welke na onderzoek adviseert tot toelating van alle leden, dat z.h.s. wordt aangenomen. Door den Voorzitter wordt mededeeling gedaan, dat hem door den Commissaris der Koningin voor het tijdvak van 19 t.m. 29 Juli e.k. verlof is verleend. Hierna sluiting. SCHOENFABRIEK STOPGEZET Ongeveer 250 personen ontslagen Naar wjj vernemen is te Kaatsheuvel wegens groote slapte in het bedrijf aan het personeel van de schoenfarbieken van de firma's P. H. Vroemans, W. Nieuwstad en de N.V. De Horizon tegen Zaterdag a.s. ontslag aangezegd aan ongeveer 250 arbeiders. Algemeen wordt verwacht, dat nog meer fabrieken zullen worden stopgezet.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1935 | | pagina 4