Gemeenteraad Burgerlijke Stand Ingezonden stukken geTieel Nederlancl Rookt Valcona /i'^ Sigaren. y^ Voor Goeree en Ovcrflakkee Fa. A. L. VERBRUaGE Middelharnis. Sigarenfabriek VALCONA Aalst (Eindhoven) 645 M. 639 V. 5 M. 9 M. - 6 V. ^57 V. 14 M. - 3 V. HEP KINGEN Openbare Raadsvergadering op Dins" dag 8 Januari, des voormiidags half 10 ure. Tegenwoordig alle leden. De Voon., de Edelaohtb. Heer Burge* meester Visscher opent met gebed, waarna de notulen worden gelezen, en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Dankbetuiging van J. Melissant voor zijn benoeming Lid Comm. Wering van School* verzuim. Goedgekeurd terugontvangen besluit be« legging gelden bewaarschool, idem verhu* ring perceeltje grond aan Soherpenisse. Verdaagd is de beslissing verlaging huui woning Hoofd der School. Voorgelezen en goedgekeurd wordt de begrooting Keuringdienst van Waren te Dordt. Herkingen draagt daarin bij f94.33. Begrooting Drinkwaterleiding wordt goed* gekeurd. Inkomst en uitgaaf op f 114540 be» groot Schrijven van J. v. Eek, Nieuwe Tonge, pachter grond Burgerl. Armbestuur met verzoek om evenveel reductie in de pacht te krijgen als verleden jaar. Adressant is met de toegestane verlaging van f 5.niet tevreden en wil wederom f 10.hebben. Weth. v. ECK: Ik wou, dat die man maar afstand teekende." De heer v. d. VELDE: Is de pacht f 45.- De heer v. ECK: Nee waarachtig niet. f 65.— 'tis hoog genoeg daar loopt het niet over. De heer DE GEUS: Dus met die f 5.— eraf f 60.— 'tis hoog genoeg, dat vind ik ook. De heer RIEDIJK: 't Is voor de armen» kas, en die kan 't moeilijk missen. Maar als het teveel is, ja ^'eth. v. ECK: Als hij eraf wil enfin, maar 't is hoog hoor. Weth. v. KEMPEN: Als je ziet wat anderen betalen, is het niet te duur, vind ik. En het is beste grond. Besloten wordt 'het zoo te houden. Pro» cesverbaal van kasopname gemeente In kas f 1057.— Burgerl. Armbestuur in kas f 571.24. Wordt goedgekeurd. Voorgelezen wordt een* missive van het ambtenarenreglement, welk schrijven pas is ingekomen en naar B, en .W wordt geren» voyeerd. Op f 1.per huwelijk wordt het hono» rarium bepaald van-den Ambt. der Burgel. Stand voor het voltrekken en voor zijn andere werkzaamheden op f 40. per jaar. Weth. V. ECK: Ik zou graag willen dat dhr. Munters eerst ambtenaar werd. Nu krijgt 'hij de gulden niet al voltrekt hij de 'huwelijken. De VOORZ.: Wie krijgt dat dan? Weth. V. ECK: Dan komt het in de gemeentekas! De VOORZ. :Dhr. Munters heeft een vaste belooning van f 40. Weth. V. ECK: Als ik het doe krijg ik de gulden en Munters krijgt 'm niet als hij 'het doet. De VOORZ.: Ik doe het niet voor een gulden. Dan geef ik twee kwartjes toe, als ik er voor uit Dirksland moet komen. Voor niets kan men nog wel eens wat doen, maar geld toegeven dat is toch een beetje te erg. De heer SECRETARIS: Het kan ook worden ondervangen door de vaste bezoldi» ging op f 50.te brengen. Wordt besloten als boven genoemd. Schrijven van het Bestuur v. d. Landar» beidersbond over de Kerstgave en het ver» strekken van goedkoop vleesch. Adressante meent dat daarover beslissingen zijn geval» vallen, in den Raad, waaraan nog niet aan is voldaan, en de werkloozen te Her» kingen even arm en evengoed werkloos zijn als in andere gemeenten. Weth. V. ECK: De verhoogde steun» norm kost de gemeente f 1000.— extra, als nu de Kerstgave er bij komt, kost dit ook weer f 125.te samen f 1125.— waar» toe ik niet kan besluiten. We zitten voor de gansche c'atagorie van belastingbetalers Als 'het Rijk alles betaalde zou ik zeggen goed, maar nu nief. Als je rekent dat de menschen die werk hadden, de Kerstdagen niet uitbetaald zijn, en met f 5.— naar 'huis moesten, terwijl de werkloozen nog wat extra kregen, dat vind ik een schrij» nend werk. Ik stem er daarom tegen. De heer DE GEUS vraagt of er een voor» stel is van B. en W. De VOORZ.: Ik had gedacht dat de Wethouders nog wel even beneden zouden komen een en ander te bespreken, maar ze zijn zoo naar boven gewipt. Weth. v. ECK: Daar wil ik dit van zeggen, dat U ons van verschillende din» gen niet in kennis 'heb gesteld. Spr. wijst er op, dat het niet gaat, zooals het wezen moet. We zijn altijd homogeen geweest als B. en W. Maar ik vind 'het niet goed, dat er dingen naar voren komen, waar we niets van weten. Spr. wijst er ook op dat hij gaarne zou zien, als de Voorz. weg» gaat, zooals met de Kerstdagen, dat 'hij daar ook kennis van geeft. Anders zou ik b.v. politioneele besluiten nemen, tegen de idee van de Burgemeester in. Ja, di^ is toch mogelijk! We moeten toch van elkaar afweten! Bij de vaststelling van de loonnorm was ik er niet, maar toen was ik ziek ,klare wijn tappen, moeten wij nu eens. De VOORZ.Dat heeft nu met de agenda niets te maken. Het loonnorm was een raadsbesluit, een vergadering was daar niet meer voor noodig geweest. U was toen ziek nu en ik was met de Kerstdagen op reis. We komen weer op het oude terug. Laten we er niet meer over praten. U is de vorige keer niet geweest, goed, maar die dingen zijn nu niet aan de orde. Het gaat nu over het geven van de Kerst* De heer DE GEUS vraagt, w^t het rijk er aan bietaalt. De %'OORZ.: In de Kerstgave heeft het Rijk de gewone subsidie. Spr. geeft daarop een toelicliting. De heer DE GEUS: De menschen zijn 'hier ook werkloos, als in heel Nederland, en waarom kan dat in Herkingen nu niet. Dhr. V. Eek neemt het alsof het onbillijk is t.o. de menschen die werken en in de Kerstweek maar f 5.— verdienen, dat is toch ook geen bestaan! Als je er een paar gulden bijkrijgt zal je er ook geen vuile maag krijgen !'tls erg. Als de heeren zelfs eens van f 5 of f 7 moesten rondko» men, zouden ze wel anders piepen. Trou wens met de menschen die werken hebben we in zooverre geen boodschap, we heb» ben de zorg voor de werkloozen. Weth. V. ECK: Dat weet ik wel. Spr. wil liever een goed slot houden om de menschen te kunnen blijven onderhouden. De heer v. KEMPEN: Ik ben wel voor de Kerstgave, maar zou het willen geven geven aan die menschen die het beslist noodig hebben. De VOORZ.: Dat is geen motief. Het is voor de menschen die werkloos zijn. Het is eigenaardig dat 'het overal kan en hier niet. f De heer DE GEUS: We moeten geen beeld nemen aan de menschen die werken., die komen de kerstgave wel toe, maar krijgen 'm niet. De werkloozen wel, en daar is het hard noodig voor. Ik voel wel waar 'het vandaan komt. Weth. V. ECK: U wil het op mij alleen schuiven. Goed. Ik schud het van mijn rug af, die is breed genoeg. (Spr. maakt een s chuddende beweging). Je kan toch niet nagaan, of de menschen rond komen of niet. De heer DE GEUS: Een mooie rede» neering. 't Is een mooi standpunt dat U inneemt tegen de werkman. Ik stel voor 'het de menschen alsnog te geven. Weth. V. ECK: Het gaat er over om de zaak billijk en eerlijk te beheeren. Als het Rijk alles geeft, fiat, al was f40.— per week. De VOORZ.: In de begrooting van 1935. wordt door Ged. Staten gezegd dat, als er f 2500 steun op de begrooting komt, dat 53.7 pCt. terug wordt betaald, dus meer dan de helft. In de 25 pCt. van de Kerstgave dan ook de helft. Weth. V. KEMPEN: Daar hebben wij niets aan. Zoo is 'het niet. De VOORZ. leest de formule voor. 53.7 pCt. mag teruggeraamd worden. De 'heer RIEDIJK: Kijk 's dat is mooi. Dat zijn we nog nooit beloofd., Nu het Rijk bijdraagt, is spr. er voor. Spr. onder» steunt het voorstel de Geus. Volgt stemming om een Kerstgave te verstrekken van 35 pCt. De heer v. d. LINDE: Gaat het niet met briefjes? De VOORZ.: Nee. Over zaken stemmen we mondeling. De heer v. d LINDEIk blijf er buiten. De VOORZ.: Dat gaat niet, dan moet U niets verwijderen, of als de Tweede Ka» merleden naar de Koffiekamer gaan. De heer v. d. LINDE: Ik hou me er buiten, om niet bevloekt te worden op straat. De heer RIEDIJK: Daar trek ik me toch niets van aan. Dat zeg ik de menschen zelf, dat we hier zitten tot bestwil voor de 'heele gemeente. Tegen de beide Wethouders de heer v. d. Linde en v. d Velde, de andere 3 hee» ren voor. Aldus verworpen. Volgt stemming voorstel 'herziening ko» lenbon, wat van f 0.75 op f 0.50 is ge» bracht, en nu weer op f 0.75 wordt ge» bracht. Hierover volgt een kleine bespreking, en schijnt het dat hier een vergissing in 't spel is geweest. De 'heer DE GEUS maakt er een voorstel van om het weer op f 0.75 te brengen Beide Wethouders tegen, de raadsleden allen voor. Bij de e.v. uitkeering zal er rekening mee worden gehouden het uit te betalen. De begrooting 1935 der gemeente is van Ged. Staten goedgekeurd terugontvangen. Benoeming 'helpster bewaarschool. De heer DE GEUS heeft in de instructie gelezen, dan een voordracht zou komen van B. en W. De VOORZ.: Die is er niet. Weth. V. ECK: Ik schuif niemand naar voren. Ik dank je. De stemming moet 'het maar uitmaken. De heer DE GEUS: Dan gaan we buiten de instructie. Spr. vraagt wie de sollici» tanten zijn. De VOORZ. leest ze voor. Er zijn er 13. N. M. Riedijk, Leentje Hoogewerf, Adr. J. Doornhein, Loesje Huizer (16 j.) Corne» lia KievietSd., Anth. v. Eek, Cornelia Oor» beek, Adr. Witvliet, Rina v. d. Wende, S. Kieviet, H. Wisse (14 j.) Gijsbertje Hui» zer, B. v. Zielst (21 j.) Volgen eerst twee vrije stemmingen en dan een herstemming tusschen de dames Mina Kieviet, G. Huizer, en N. Riedijk. Bij deze stemming onthouden zich de leden Kieviet en Riedijk buiten stemming, door verwantschap. Mina Kieviet krijgt 1 stem, Mej. Riedijk 2 stemmen en mej. G. Huizer ook 2 stem» men. Volgt weer een 'herstemming tusschen mej. Riedijk en Huizer. Hierbij ontvangt mej. Huizer 3 stemmen en 1 blanco stem. De laatste dus gekozen. Vaststelling reglement Bewaarschool. Wordt vastgesteld. Vaststelling instructie. Weth. v. KEMPEN zou graag zien wan; neer de onderwijzeres 'huwt, dat ze dan eervol ontslag ontvangt. Dat staat niet in de instructie. Wordt algemeen goedgevonden het er in te lasschen. De schoolgeldverordening wordt opnieuw vastgesteld. Rondvraag: Weth. V. ECK vraagt een besluit te ne* men, wanneer de Bewaarschool geopend wordt. De VOORZ.: Officieel 'hoeft niet bc» sloten te worden. Weth. V. ECK wil voorts een wijziging in de politie»verordening, dat de kantstra» ten, klinkers, keien en waar geen schei» ding is van trottoir één meter uit de gevel elke laatste Vrijdag van de maand te schu» ren. Dan krijgen we een zindelijke boel. Dat voorstel wordt aangenomen. Dan sluiting. ST. MAARTENSDIJK, 4 Jan. v.m. W/2\x. Tegenwoordig alle leden. Alvorens met de agenda aan te vangen, hield 'de Voorz. zijn traditioneele Nieuw» jaarsrede, waarin hij allereerst den leden en hunne gezinnen een gelukkig jaar toe» wenschte, daarna stilstond bij de verliezen in het Vorstelijk Huis geleden, verder eenige woorden wijiddc aan de nog steeds druk» kende toestand op het gansche aardrond om ten slotte de zegen des Alkrhoogsten af te smeeken voor land en volk. gewest en gemeente. Voorts gaf "hij een overzicht van den loop der bevolking over 1934. Zij bestond opi 1 Jan. uit 2751 zielen, /vermeeilderde door geboorte met 52 èn door vestiging met 54, samen 106, en verminderde dooi oiverlijden met 32 en door vertrek 'met 86, samen 118, zoodat zij in het geheel ver»» miniderde met 12 en alzoo bestond uit 2739 zielen. D'e heer QUAKKELAAR, als oudste lid bracht den Voorz. dank voor diens woor» den, die, naar de omstandigheden te oor» deelen niet zoo vaak meer door hem zul» len| worden uitgesproken. Maar één zaak had hem pijnlijk getroffen, te weten, dat met geen enkel woord gewag is gemaakt van het overBjden van wijlen den heer J. L. Geluk. Was dat medeüd ^dan niet waardig om over te spreken? Wat hem be» treft „|wilde hij gaarne betuigen dat 'de heer Geluk luim zeven jaren de belangen der gemeente had gediend naar zijne wijze, terwijl hij zich overigens ook heeft doeii kennen als een milddadig man. Hij ver» kondigde dat wel niet van de daken, maar niettemin werd hij er zeer om geëerd. Bovenal heeft hij hem leeren hoogach» ten om zijn bijzondere eerlijkheid wellce eigenschap in die mate door geen tweede in de gemeente wordt geëvenaard. De VOORZ. meende stellig dat hij den heer Geluk herdacht had bij de installatie van diens opvolger, de heer Priem. Dat hij er dus nu niet over sprak, is gansch niet willekeurig en onderschreef heel gaarne wat de heer Quakkelaar heeft gezegd. De begrootingen voor 1935, die de ge» meente en van het Weiezep»Arm'bestuui zij-n re«ds bij voorlsaat door Ged. Staten gecontroleerd en kwamen thans in behan»- deling tot de bedragen als door dat collegf aangegeven. Slechts enkele posten werden nog even aangeroerd, bij andefe gingen de sluizen der wtlsprekendheid zelfs wijd open. Bij den post straatverlichting meende men nog iets te bezuinigen door het doovtngsf uur te bepalen op 10.30 uur; alleen bij bij* zon;dere! gelegenheden kan het wat later, naar omstandigheden. De bewaarschool die een uitgaaf vorderde van f 2310.10 is, naar het oordeel van den heer NELISSE op den duur niet houd* baar, daar de gemeente een toeslag van een paar duizend guulden onmogelijk zal kunnen blijven uitgeven. De heer KOOPMAN meende dat het toch al heel ver zou moeten komen om die nuttige instelling op te heffen. Het salaris van de juffrouw is nu teruggebracht, tot f 1100.dat is toch nog beter dan een wachtgeld. De post voor werkloozen ad f 4900. f 1680voor goedkoope margarine en f 500.voor vleesch in buk gat den heer QUAKKELAAR aanleiding te wijzen op het salaris voor den controleur ad f 500. dat rnet bijkomende uitgaven op een 6— 700 gulden komt, terwijl door de rijks» eft de gemeentepolitie is aangeboden die corb» trole gratis uit te oefenen, onder beding dat er dan 2 maal gestempeld wordt. De tode wethouders weten van een dergelijk aanbod niets af. De heer VROEGOP kan zich niet in» denken dat een dergelijk aanbod gedaan is, want de politie kan buiten haar taak geen vogeltje van de heining wegjagen of direct wordt gevraagd: wat krijg ik er voor? Als 't Werkelijk gedaan is, dan moet er wat achter zitten of het is afgunst, imi* mers, niemand doet iets voor niets. Maar het zou ook niet fair zijn om op zulk een wijze iemand van zijn plaats te stoo« ten. Zoo zouden andere ambtenaren met groote salarissen de kleinere er ook kunnen uitdrukken door hun werk gratis over te nemen ,wijl ze zelf toch ruim voldoende worden gesalarieerd. Maar zou niet de» mocratisch zijn, dat aflwekend Werk wezen. Als de heer BOUT iets van dit aanbod [gelwieten had, zou hij zeker tegen dezt post te velde zijn getrokken. Bovendien, welK voordeel heeft de controleur reeds voor de gemeente gebracht? De heer NELISSE beschouwde het als een onlogische zaak, dat voor bewezen diens» ten geen enkele belooning zou eischen. De heer KOOPMAN kon onmogeüjlc aa,nnemen, dat de rijksveldwachter zulkei diensten gratis kan aanbieden, waar zijn dienst door den majoor wordt voorgei» schreven. De heer VROEGOP kon zich van den heer Bout niet begrijpen, dat deze nadat de heer van Spanning het nut van de con» trole heeft uiteengezet en van tegen»voor» stander daarvan is geworden, zich nu weer zoo kant tegen dit systeem. De heer BOUT heeft zich inderdaad by de inkomen»staten neergelegd, maar zeker niet met genoegen en op belofte, dat het systeem dan ook stipt zou worden toegepast. Inmiddels werd deze controleerpost ge» handhaafd met 5 tegen 2 stemmen, die der heeren Quakkelaar en Bout. De heer VROEGOP had nog een enkele opmerking te maken over het loon dat wordt betaald voor de algem. begraafplaats. Dat is altijd 30 et. per uur geweest en nu daar nog 10 pCt. of 3 cent afgeknipt. De grafdelver heeft f 300 en de onderhou» der f 150.waarvoor maar af en toe naar omstandigheden wordt gewerkt. Dat men in 't algemeen die korting invoerde, laat zich verstaan; men is nu eenmaal gewoon om maar in te houden, maar dat dhr. Bout als arbeider»afgev. en als S.D.A.P, ër daar zijn goedkeuring heeft kunnen hechten komt hem onbegrijpelijk voor. De heer NELISSE kon uit de commissie» vergadering natuurlijk niets zeggen, maar wilde hij meedeelen dat een algemeene lijii is gevolgd. De heer BOUT verdedigde zijn houding in dier voege, dat bij het werk veel mis» bruik wordt gemaakt, dat de begraafplaats veel te veel kost en dat 27 cent nog een goed loon is. De heer VROEGOP noemde dit geen argvmenten voor een lager loon, doch wel een aanleiding om B. en W. er op te wijzen; evenwel is 27 cent uurloon schan» delijk weinig. De heer BOUT vroeg nog of de aanbie» ding der fa. Pot voor de registers van den Burg. Stand op de begrooting voorkomt, ad f 36.90. Als de Secretaris hierop bevestigend antwoordt, doch momenteel niet met juist» heid het bedrag kan noemen merkte de heer Bout nog op, dat als men iets voor f30.80 even goed kan bekomen men dit ook moet nemen. Bij de stemming over de begrooting waartegen de heer Vroegop wilde stemmen uit hoofde van zijn bemer» king over de begraafplaats, merkte de Sec» retaris op, dat dit niet noodzakelijk is, om» dat de bemerkingen toch bij de opzending aan Ged. Staten worden vermeld. Zij werd aangenomen met 5 tegen 2st. die der heeren Quakkelaar en Bout, in ontvang en uitgaaf op f 104.397.20 met f 2000.37 voor onvoorzien. De begrooting van het Weezen»Armbe« stuur ontmoette op een paar punten eenige besprekingen. Eerstens ten aanzien van het salaris van deze geneesheer om dit van f 300 op f250 te brengen en dat van den ontvanger met f 50 te verminderen, waarbij de heer Hage de korting te sterk vond en 10 pCt. voor» stelde, terwijl de heer Vroegop liever geen korting zag toegepast. Dit voorstel werd aangenomen met 4 tegen 3 st. die der h.h. Hage, Quakkelaar en Bout. 3 Verder wenschte de heer QUAKKE» LAAR het salaris voor den nieuw te be» noemen secretaris van dat bestuur terugge» bracht te zien op f 100, doch algemeenoor» deelde men het niet wenschelijk het pas genomen besluit te wijzigen. Met 6 stem» men bleef het alzoo op f 75 behouden, tegen dhr. Quakkelaar. Voorts betreurde de heer HAGE de kor» ting van de subsidie die behoeve de wijk» zuster van het Groene Kruis van f 400 op f 250 daar aan het Armbestuur veel lasten worden ontnomen door het Groene Kruis. De heer KOOPMAN voelde, evenals ieder ander, veel voor het Groene Kruis, maar is de vraag niets gewettigd of van het salaris van de zuster f 1400 en f400 voor de t.b.c) niet iets af zou kunnen en )of het Groene Kruis niet een bedrag op de bank heeft staan. De heer HAGE bevestigde dit laatste, doch voor aanschaffing van soms groote artikelen heeft men wel een kleine reserve noodig. De heer QUAKKELAAR sloot zich ge» heel bij het gesprokene van den heer Hage aan. De heer KOOPMAN meende, dat, als het Gr. Kruis te kort zou komen, men in elk geval wel zou bijspringen. De begrooting werd goedgekeurd, met 6 tegen 1 st., die van dhr. Quakkelaar. Als secretaris van genoemd bestuur werd benoemd de heer P. C. Koopman met 4 St., tegen 3 op den heer Joh. van Nieu» wenhuijzen. Het wijzigen van een lichtpunt, en de verbetering van de Oostvest hebbende volle aandacht van B. en W. Daarna sluiting. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. Mijnheer de Redacteur, Het ingezonden stuk van den heer J. Ie Comte wekt den indruk alsof de daarin vermelde uitgaven door de gasfabriek zijn gedaan. Dit is echter niet zoo. Indien de heer X aan zijn dienstbode de overeengekomen huur uitbetaalt en zij koopt daarvan schoenen, dan kan men toch niet zeggen, dat de heer X. die schoenen betaalt. Dit zou alleen zoo zijn indien zij de schoenen betaalde boven en behalve de huur. Evenzoo met den ondernemer Zwarteveen. Aan hem werd betaald de overeengekomen som, en daarvan betaalde Zwarteveen zelf reiskosten, arbeidsloon, kostgeld, vracht, af» schrijving op vaten, en zoo meer. Boven en behalve de aannemingssom werd hem niets betaald. De lijst van uitgaven, door den heer Le Comte vermeld, is dan ook geendoor de gasfabriek betaalde rekening, maar een opgaaf van kosten, door Zwarte» veen op zijn verzoek opgesteld en te laten zien, dat inderdaad het schoonmaken van een teerput niet voor een kleinigheid kan geschieden. Ik ben met die opgaaf niet bedot. Zwarteveen was een betrouwbaar man en ik heb alles kunnen narekenen. Een opdracht van de Commissie om de put schoon te maken in eigen beheer met werkloozen zou ik niet hebben kunnen uitvoeren om het risico van ongevallen. Uit eigen beweging zouden werkloozen niet in dien put zijn afgedaald, men had ze dus moeten dringen door inhouding van steun. Indien dan een hunner was uitgegleden in de glibberige teer en terecht gekomen in het aminoniak water, waardoor hij zou zijn gestikt of later aan een longontsteking zou zijn gestorven, zoo zou ik daarvan dé ver» antwoordelijkheid hebben gedragen. Dit schoonmaken was een werk, dat ervaring- vereischte. Bovendien, waar had men de teer moeten laten of hoe een kooper vinden voor die rommel? Ik onthoud mij van verdere weerleggin» gen en zie van alle verdere discussie af. Hoogachtend Uw dw. K. BLOKHUIS STAVENISSE Burigerlijke Stand over December 1934. GeborenGeene. Gehuwd: Geene. Overleden: A. Hoek, 83 j. wede. van C. den Braber; Anthonia, 11 weken, d.v. K. van Iwaarden en J. J. van der Kleijn; Martinus Suurland, 54 j. echtg. van C. A. A. van der Slikke. Ingekomen: D'. D. Boogaard van Am» sterdam; P. N. van Eennenaam van St, Annaland. WertrokkenJ. M. Moerland naar Stel» Ijendaip; J. L. van Eennenaam naar Si Maartensdijk; E. W. Keur naar St. An* riSland. i Loop der bevolking over 1934. 952 M. eii-'319 V. is 1871 op 31 DeCJ '33. Vermeerdering 18 M. en 10 V. door géboor» te en 14 M. en 14 V. door vestiging. Totaal 32 M. en 24 V. is totaal 56 personen. Vermindering 7 M. en 7 V. door overlijden 32 M. en 38 V. door vertrek, totaal 39 M. en 45 V. totaal 84 personen. Verschil tusschen vermeerdering en ver» mindering; 7 M. en 21 V. totaal 28 personen Op 31 December 1934 945 M. en 898 V. totaal 1843 zielen, waarvan op denzelfden datum 94 werkloozen stonden ingeschreven. In 1934 werden 10 huwelijken gesloten. SCHERPENISSE Loop der bevolking over het jaar 1934. Op 31 Dee. 1933 659 M. 655 V. is 1314 Vertrokken 14 M. - 16 V. is 30 Ingekomen Geboren Overleden Op 31 Dec. 1934 645 M. 653 V. is 1299 Aantal huwelijken 10. Burgerlijke stand over December 1934. Geboren: Wilhelmina ,d.v. C. J. Geuze en C. M. Goedegebuur; Marinus, z.v. D. Eindhout en A. M. Potter. Gehuwd: J, J. de Jager, 32 j. en M. Bolier, 30 j. POORTVLIET Vestiging in de maand December: C. J. Poortvliet van Dirksland; Mevr. van Vuren van Dirksland; Mej. L. Maat van Dirksland en J. Uil van Rotterdam. Geboren: Karel J. z.v. J. Deurloo en R. Oostdijk; Cornells M. z.v. W. v. Dij'kc en W. Eindhout; Elizabeth, d.v. J. Stok» is 1284 - 12 V. is 17 is 15 659 M. is 1316 is 17

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1935 | | pagina 4