’Nog dagelijks vreemdste taferelen’ yr Meldkamer komt vlakbij Lievensberg in VW-garage Henk Nieuwenhuis (PvdA) in fractie het rijk alleen DÉ SPECIALIST IN ZONNE-ENERGIE Begroting van GGD Zeeland is ’als rupsje Nooitgenoeg’ Vossemeers popkoor blij verrast met grote belangstelling Vrachtverkeer Vossemeer volgens omwonenden nauwelijks minder LET OP: Oud-Vossemeer afgesloten voor doorgaand vrachtverkeer leren over alcohol in preventieles Kinderen Sint-Annaland en smalstad SGP stelt vragen over bouwplannen PB Energy ^Systems Werkplaatsen leerling in bouw J Vrijdag 28 december 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Rookrobot Problemen Eén echocentrum voor verloskundigen Eh Voorlichter gemeente Tholen overleden Indigo geeft in schoolbus gastles basisscholen Overdracht aan Connexxion kost gemeente niets Sinds half november wordt met borden geprobeerd het doorgaande vrachtverkeer uit de buurt van Oud-Vos- semeer te houden. Bewo ners van Onder de Molen, verenigd in het buurtco- mité Molenbuurt, klagen al jaren steen en been over de overlast die het zware ver keer hen bezorgt. Volgens Vincent van Bijnen van het comité helpt de maatregel, een proef van gemeente en provincie, tot nu toe nau welijks. ’Gemeenteraad diesel die langzaam op gang komt’ Forse uitdaging Popkoor VoiX uit Oud-Vossemeer kijkt met genoegen te rug op zijn eerste concert. ,,Het was een geweldige erva ring’’, zegt voorzitter Piet Potappel. De grote zaal van dorpshuis De Vossenkuil was zaterdag tot de laatste plaats bezet. ,,Dat hadden we niet durven dromen. De grote opkomst verbaasde ons.’’ Het publiek werd getrak teerd op een gevarieerd muzikaal programma en dat viel in de smaak. Op de laatste raadsvergadering van dit jaar was Henk Nieuwenhuis het enige PvdA-raadslid. Zijn partijgeno ten Jan Heshof en Jolanda Prins ontbraken. ,,U heeft het rijk alleen,’’ zei burgemeester Nuis aan het begin van de vergadering, doelend op de twee lege stoelen naast het raadslid. De GGD is als rupsje Nooitgenoeg. Het beestje vreet zich in het kinderboek door elke pagina heen. En dan nog is het niet verzadigd. Het is volgens Henk Nieuwenhuis (PvdA) met de begroting van de GGD-Zeeland net zo. Er dreigen tekorten die de gemeenten bij moeten passen, maar Tho- len trapt op de rem door een voorbehoud te maken over de begroting 2013-2016 en een opmerking te maken over de begrotingswijziging van 2012. Het verwachte tekort zou door de dienst zelf opgevangen moeten worden. ,,Mag je met Nieuwjaar een glaasje champagne drinken van je ouders? Heb je wel eens iemand dronken gezien?” Deze en andere vragen werden basisscholieren voorge legd in de alcoholpreventiebus van Indigo Preventie. De oude Amerikaanse schoolbus deed vorige week vier Thoolse scholen aan: De Casembrootschool en de School met de Bijbel in Sint-Annaland en de Juliana van Stolberg en De Rieburch in Sint-Maartensdijk. Kinderen uit groep 7 en 8 kregen les over alcohol in het kader van de campagne Laat ze niet verzuipen. De overname van de meldkamer door Connexxion Am bulancezorg op 1 januari kost de gemeente niets extra’s. Dat schrijven b. en w. aan de gemeenteraad. De Veilig- heidsregio Zeeland draagt de meldkamer over. De nieu we meldkamer voor politie, brandweer en ambulance komt in Bergen op Zoom. Aan de Rooseveltlaan waar nu de voormalige VW-garage staat. Niet ver van de A58 en ziekenhuis Lievensberg. Kritiek raadsleden op tekorten gezondheidsdienst VW-garage Verbetering Jaarwisseling Geen genoegen Het eerste eigen concert is een geweldige ervaring voor VoiX. Advertentie I.M. De voorlichters richtten hun pijlen op de periode rond de feestdagen, omdat onderzoek uitwijst dat kin deren dan vaak hun allereerste slok alcohol binnenkrijgen. Via een half uur durende gastles werden de kin- Op 42-jarige leeftijd is zondag Mar- jonne Jopse in Tholen overleden. Vanaf 1 januari 2007 was zij hoofd voorlichting bij de gemeente Tho- len. Enkele jaren geleden werd zij ernstig ziek, maar zij herstelde en pakte vorig jaar geleidelijk aan haar werk weer op. Haar gezondheid verslechterde echter opnieuw en in de nacht van zaterdag op zondag overleed Marjonne Jopse thuis. Ze wordt vrijdagmiddag in Tholen be graven. Waarop Nieuwenhuis zijn vuist bal de. Zelden vertoond. Nuis had ook al laten weten dat er in de griffieka- mer kerstpakketten klaarstonden. Nieuwenhuis mocht er drie tegelijk meenemen. Terugkijkend op het voorbije jaar, zei de burgemeester in zijn beste Zeeuws: wae bluuf de tied? ,,Ja, ik moet oppassen, maar dit durfde ik wel aan.’’ Op de agenda stonden 29 onderwer pen. Tegen elf uur sloot de voorzit ter de vergadering. De kwestie rond het toepassen van de ruimte-voor- ruimteregeling aan de Mosselhoek- seweg in Tholen, nam de meeste tijd in beslag. Inclusief een schor sing van tien minuten om het amen dement van het CDA voor te berei den. Ook de supermarktenkwestie (Sparondernemers tegen de grotere supermarkt in Sint-Annaland) siste nog na. De CU bracht het in tijdens het vragenuurtje. Waar geen ruimte is voor discussie. Mogelijk komt de zaak toch nog terug in de gemeente- dringt, zit het daar ver overheen”, legt een voorlichter van Indigo uit. ,,Ook zitten er negen klontjes sui ker in een blikje. Je kunt er suiker ziekte van krijgen als je teveel sui ker inneemt en het is slecht voor je tanden.” Ook de druk van een groep komt onder de aandacht. ,,Veel kinderen denken, als ieder een het drinkt, neem ik er ook maar een.” wordt de proef geëvalueerd. Is ze een succes, dan wordt het verbod voor vrachtverkeer definitief inge voerd. Ook Vincent van Bijnen meent dat er nauwelijks minder vrachtverkeer Onder de Molen passeert. Volgens Volgens Chris Koopman (SGP) moet de GGD 30 procent gaan be zuinigen. ,,Dat is fors.’’ Koopman zei dat zijn fractie wil dat de GGD ondanks de bezuinigingen maatwerk blijft leveren, en dat er geen consul tatiebureaus gesloten moeten wor den. Volgens Hans Boulogne (ABT) lag uit Steenbergen deed dat bij het nummer White winter hymne. Het programma was bijna helemaal Engelstalig, uitgezonderd Als ze er niet is van De Dijk. Liedjes van The Beatles, Kiss, Muse, The Pointer Sisters en The Kinks pas seerden de revue. De Diva’s, vier dames uit Steenbergen, vertolkten vinden voortaan plaats in het echo centrum dat in het Lievensberg ziekenhuis gevestigd wordt. Routi ne zwangerschapscontroles wor den gewoon in de verloskundige praktijken uitgevoerd. en heb gezien dat de weg daar stuk wordt gereden’’, aldus Van Bijnen. Hij is voorstander van een totaal verbod voor vrachtverkeer, en vindt dat omwille van de veiligheid een rondweg om Oud-Vossemeer niet kan uitblijven. A night like this van Caro Emer ald, en Wind of change van The Scorpions. Pittige en rustiger num mers wisselden elkaar af. De Thoolse band Punt!, net als VoiX in 2010 opgericht, voerde het eigen kerstnummer Cause it’s Christmas uit, en na de pauze Tired of waiting. En zanger Joris Smit van deze groep bracht solo No mercy en een Bl0f-medley. Er was veel waardering uit de zaal voor deze tieners. Ook bij de muzikale begeleiding voor deze avond was het nodige jeugdige talent betrok ken. Bijvoorbeeld de vijftienjarige Jirsca Vroegop uit Sint-Annaland, die op bugel soleerde bij het num mer Sorry. Melissa Hommel pre senteerde de avond, die werd afge sloten met Simply the best van raad als de CU op 7 februari er een motie over indient. Aan het slot vergeleek Nuis de ge meenteraad met een diesel die die avond langzaam op gang kwam. Hij bedankte de raadsleden voor hun bijdrage aan de besluitvorming ’die helder was’. Hij sprak de wens uit dat het welzijn van de Tholenaren op peil blijft ’in deze moeilijke tij den.’ Voor het nieuwe jaar liggen volgens hem de uitdagingen opge stapeld. ,,Maar nu is er eerst tijd voor rust en reflexie. In eigen gezin, in eigen kring. horen. In de tweede week van de cember heeft de provincie op ver schillende plaatsen, zoals bij de Thoolse brug, camera’s gehangen om te meten of de hoeveelheid doorgaand vrachtverkeer inderdaad is afgenomen. In het voorjaar Nieuwlandseweg 5 I 4697 RK I Sint-Annaland 0166 - 65 43 35 www.bcon-energysystems.nl deren geprikkeld na te denken over de gevaren van alcoholgebruik, maar ook over roken en het drinken van energiehoudende drankjes. In de bus hingen vragen en stellingen die de kinderen zelf mochten uit zoeken. Op de champagnevraag volgde de vraag ’Kun je ook nee zeggen?’. Ook waren er vragen als ’Heb je wel eens iemand dronken gezien?’ en ’Hoe lang zit alcohol in je bloed?’. Aan de hand van simpe le voorbeelden, een glas is zoveel uur, konden de leerlingen het uitre kenen. De campagne richt zich ook op energiehoudende drankjes, want die zijn erg ongezond vanwege het ho ge gehalte aan cafeïne en suiker. ,,Er zit 80 milligram cafeïne in een blikje en een kind mag maximaal 85 milligram per dag. Als het een blikje energydrink neemt en vervol gens nog een paar glazen cola Tina Turner. Een groot applaus viel het koor, dat onder leiding staat van Ester van der Linden uit Sint Philipsland, en alle medewerken den ten deel. VoiX is erg tevreden over het ver loop van de avond, zegt voorzitter Potappel. ,,We hebben alles zelf geregeld. Het kostte veel energie, maar het was het waard.’’ Na af loop bleef het lang druk in de foy er, waar dj Rick de muziek ver zorgde. Popkoor VoiX treedt in april samen met de Oud-Vosse- meer’s Muziekvereniging op ter gelegenheid van veertig jaar streekmuseum De Meestoof, en in Dinteloord samen met Nederpop aan de Dintel. Ook wil het koor voor de derde keer meedoen aan Middelburg Volkoren. De SGP-fractie in Tholen wil we ten wat de gevolgen zijn als de verhuurdersheffing, een nieuwe belasting voor woningcorporaties, doorgaat. De wet is een voorstel uit het nieuwe regeerakkoord. Volgens het Centraal Fonds voor de Volkshuisvesting (CFV) komen 110 van de 388 woningcorpora ties, waaronder Stadlander, in de financiële problemen door de heffing. De Thoolse SGP-fractie- voorzitter Bert van Eenennaam wil weten wat de wet betekent voor de bouw van woningen in Sint-Maartensdijk west, de Veste- tuin in Tholen, het Wozoco in Scherpenisse en de nieuwbouw- plannen in Sint-Annaland. Stuk voor stuk projecten waar woning corporatie Stadlander bij betrok ken is. ,,Kan de sloop van woningen en realisatie van nieuwbouwwonin gen nog wel doorgang vinden”, vraagt hij aan burgemeester en wethouders. In de Viermeistraat, Frank van Borselestraat en Henri Dunantstraat in Sint-Maartensdijk staan huizen leeg. Dat zorgt voor drugshandel en overlast. Van Een- ennaam wil weten hoe en op wel ke manier het college maatregelen wil nemen, zodat de huidige be woners zich veilig voelen. De gynaecologen van het Francis- cus en het Lievensberg ziekenhuis, en de verloskundigen uit de regio Bergen op Zoom openen op 1 janu ari een gezamenlijk echocentrum voor prenatale screening op down syndroom en lichamelijke afwij kingen. In het Echocentrum Ber gen op Zoom en omstreken, zoals het gaat heten, werken de verlos kundigenpraktijken Sifra uit Tho- len, BIB uit Steenbergen, Zuid westhoek uit Hoogerheide, de Samenwerkende verloskundigen uit Bergen op Zoom en de gynae cologen samen. De screeningse- cho's (nekplooimeting voor de com binatietesten) en de 20-wekenecho geren van gedachten gewisseld over wel of niet drinken van alcohol. Het Calvijn college in Krabbendijke heeft vorige week als eerste school in Zeeland het predicaat alcoholvrije school ontvangen. Het gaat erom dat een school echt nee zegt tegen alco hol. Ook leraren moeten zich eraan houden zolang ze op school zijn, tij dens ouderavonden wordt er geen alcohol geschonken en tijdens schoolreisjes wordt er op nagezien. Het wordt gezien als taak van scho len dat er bij het opleiden ook wordt gekeken naar zaken die van schade lijke invloed zijn op de ontwikkeling van de hersenen, zoals alcohol. Ouders van kinderen tussen de 12 en 15 jaar krijgen een nieuwjaarskaart thuisgestuurd, die ze attent maakt op een kennisquiz over alcohol. Daar mee worden ze geïnformeerd en aangemoedigd met hun kinderen in gesprek te gaan over alcohol. De leerlingen leerden tevens over de samenstelling van sigaretten. Waar vingers bruin van worden en wat er in je longen komt. Met behulp van een rookrobot werd gekeken wat er in het filter van een sigaret achter blijft. ,,Dat gebeurt dus ook met je longen”, aldus de voorlichter. Ook kerstfeesten van middelbare scholen zijn bezocht en is met jon- De tijdelijke wet ambulancezorg blijft vijf jaar van kracht. De nieu we meldkamer voor politie, brand weer en ambulance komt in de ou de VW-garage aan de Rooseveltlaan in Bergen op Zoom. Dat heeft minister Opstelten be paald. Vanwege de strategische lig ging in het nieuwe werkgebied voor Zeeland en West- en Midden West-Brabant. Dicht bij ziekenhuis Lievensberg en de grote weg naar Roosendaal en Goes. De nieuwe meldkamer moet die van Middel burg en Tilburg vervangen. Aan de Rooseveltlaan komt ook het hoofd bureau van het toekomstige politie- De ambulances in Zeeland over schrijden dit jaar minder de aanrij- tijden dan vorig jaar. Toen lag dat percentage op 11,9 procent, nu op 10,6 procent. In 2010 lag dat nog op 14,4%. Het streven is om bij spoedritten binnen 15 minuten bij de patiënt aan te komen. De ambulancezorg Nederland moet tot en met volgend jaar 2,5 procent bezuinigen. Tot nu toe is anderhalf procent ingevuld. Ook zijn er pro- ductieafspraken gemaakt. In drie jaar moet er een stijging van 7,5 procent worden gehaald. Als dat niet gebeurt dan wordt er 7 procent extra gekort op het budget. De pro ductiestijging verwacht Con- nexxion te halen met de diensten boven de Westerschelde. In het voorjaar van 2012 plaatste de Inspectie voor de Gezondheidszorg de meldkamer ambulancezorg on der verscherpt toezicht. Er is toen een plan van aanpak opgesteld. Connexxion speelde daarin een on dersteunende rol. Het toezicht is opgeheven. district De Markiezaten waar ook Tholen, Bergen op Zoom, Woensd- recht, Steenbergen, Moerdijk, Hal- derberge, Rucphen en Roosendaal onder vallen. De garage was al sinds 2007 eigendom van de poli tie. Die wilde er een nieuw kantoor bouwen. Nieuwenhuis kwam met zijn verge lijking in de gemeenteraadsvergade ring. ,,Rupsje Nooitgenoeg las ik voor aan mijn kinderen. Als ik de begrotingswijziging lees van de GGD moet ik daar aan terugden ken.’’ Bij het volgende agendapunt over de GGD overkwam Nieuwen huis hetzelfde. ,,Ik lees nu mijn kleinkinderen voor uit deel twee van Rupsje Nooitgenoeg. ,,Als ik nu de begroting van de GGD lees, heb ik het idee dat ik hetzelfde verhaal lees.’’ De PvdA stemden in met het voorstel van b. en w. Dat deden ook de andere fractie, behalve ABT. Een aantal raadsleden was enkele da gen ervoor op bezoek geweest bij de GGD om te horen hoe de vork in de steel zat. Ze hadden er uitleg gekre gen van directeur Ronald de Meij. Gré Boelhouwers (VVD) was een van hen. ,,Het was een nuttige avond. De GGD verwacht dat, als de ontwikkelingen zich doorzetten, er binnen vier jaar een groot tekort ontstaat. Er is ons op gewezen dat de gemeenten verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de wettelijke taken (onder meer jeugdgezond heidszorg, uitvoeren rijksvaccinatie programma, epidemiologie, infectie- bestrijding -red.)’’ Volgens haar is een discussie over de kerntaken van de GGD onvermijdelijk. ,,Van het budget gaat 80 procent naar perso neelskosten. Bij het reorganiseren van de dienst, zullen er ontslagen vallen. Begin volgend jaar vindt de kerntakendiscussie plaats. Dan zul len we moeten kijken welke rol de gemeente moet spelen. Waar wij de GGD nog voor in willen zetten.’’ Chris Koopman uit Sint-Maartens- dijk die in de cliëntenraad zit van Connexxion Ambulancezorg uitte onlangs op de vergadering van deze raad zijn waardering voor de posi tieve ontwikkelingen en de innova ties binnen de ambulancezorg. Wel wilde hij weten of er nog proble men zijn geweest met het gebruik van het C2000-systeem. Het geslo ten communicatienetwerk voor de ambulancediensten, politie en brandweer. Die problemen komen voor bij grote ongevallen en ram pen door overbelasting van de ge spreksgroepen. De onbereikbaar heid van het 112-alarmnummer ligt bij KPN. Doordat de ambulance van Rilland verplaatst is naar Kruiningen zijn er afspraken ge maakt met West-Brabant om de re gio Tholen af te kunnen dekken. De dichtstbijzijnde ambulance wordt dan ingezet. Wat het effect van de verplaatsing is, valt pas te zien in de cijfers van het vierde kwartaal van dit jaar. Wat betreft 2011 zijn de ritten in Zeeland gestegen met 7,28 procent. Hij wenste iedereen goede feestda gen toe en hoopte op een rustige jaarwisseling. Maandag 2 januari houdt de gemeente in de hal van het gemeentehuis vanaf half acht ’s avonds de nieuwjaarsreceptie. Daar zullen de bezoekers te horen krijgen hoe de overgang van oud naar nieuw op Tholen is verlopen. Boulogne nam geen genoegen met de uitleg van de wethouder. Volgens hem had de GGD in 2011 al maatre gelen moeten nemen toen bekend was dat de dienst minder te besteden had. ,,Er is sprake van kostenstij ging. Er is geen rem. Er had eerder ingegrepen moeten worden. Als je deze begroting in een grafiek in het bedrijfsleven laat zien wordt ieder een rood.’’ Bij de stemming vroeg Boulogne het woord. Hij zei dat ABT niet ak koord kon gaan met het voorstel: ,,We lopen iedere keer achter de fei ten van de GGD aan. Regelmatig is er iets mis.’’ Volgens b. en w. heeft de overgang van de meldkamer geen budgettai re gevolgen. Het personeel wordt overgeheveld en ook de daarbij be horende kosten. Daar tegenover staat dat de Veiligheidsregio Zee land een even hoge vergoeding gaat betalen aan Connexxion. Die wijziging wordt volgens de toe lichting in de derde wijziging van de begroting 2013 verwerkt. Connexxion Ambulancezorg heeft sinds 2009 al de vergunning voor het ambulancevervoer. Voor de overgang van de meldkamer is de tijdelijke wet ambulancezorg in het leven geroepen die op 1 januari in werking treedt. Met deze wet wordt de verantwoordelijkheid voor de ambulancezorg en het ge hele zorgproces in handen gelegd bij een regionale ambulancevoor- ziening, voor het vervoer én voor de personele bezetting van de meldkamer. De gemeenschappelij ke meldkamer Zeeland in Middel burg bestaat uit de meldkamer poli tiezorg, ambulancezorg en brandweerzorg. De meldkamers moeten onder één dak zitten. Dat wordt Bergen op Zoom. De meld kamer politiezorg maakt deel uit van de politie Zeeland, de meldka mer brandweerzorg is onderdeel van de Veiligheidsregio Zeeland en de meldkamer ambulancezorg wordt onderdeel van Connexxion. De Veiligheidsregio Zeeland blijft verantwoordelijk voor het (tech nisch) beheer van de gemeenschap pelijke meldkamer, de crisisorgani satie en de samenwerking tussen de drie partijen. De dertien centralis ten van de meldkamer ambulance zorg komen in dienst bij Con- nexxion Ambulancezorg. De afspraken daarvoor zijn vastgelegd in een dienstverleningsovereen- komst die in november is onderte kend. De meldkamer blijft de ko mende drie jaar nog in Middelburg Vrienden van VoiX live!, zoals de titel van het concert was, werd ge opend met de rockversie van het nummer Dancing in de street. Naast het in stemmig zwart gesto ken dertigkoppige koor trad Thoolse Marieke Verkamman daarbij als soliste voor het voet licht. De jeugdige Charlotte Hage VoiX trakteert publiek op gevarieerde muziekavond hem draaien er bij Tholen veel chauffeurs die van de brug komen, Welgelegen in om via de Lange- weg en Molenweg hun route te ver volgen. ,,Of ze nemen het risico en rijden gewoon verder over de dijk. Ik ben in de Langeweg gaan kijken Verbodsborden op onder meer de Hiksedijk en de Oud Vossemeerse- dijk moeten voorkomen dat vracht verkeer vanuit respectievelijk Sint- Annaland/Brabant en Tholen de provinciale weg richting Vosse- meer kiest terwijl het niet in het dorp moet zijn. Gele borden met de tekst ’Let op: Oud-Vossemeer af gesloten voor doorgaand verkeer’ beogen hetzelfde. Ze zijn op de Philipsdam geplaatst en op de afrit van de Thoolse brug. Bewoners van Onder de Molen en de Molendijk ondervinden al jaren overlast van het zware verkeer. Dat perst zich, soms met veel moeite, langs de aangebrachte verkeers remmers - en langs tegemoetko mend verkeer - op dit stukje weg. Fietsers op de voor hen bestemde strook moeten er voortdurend extra alert zijn, net als voetgangers op het trottoir aan de noordkant van de weg. ,,Het leek een beetje rustiger. Maar nu lijkt het al weer drukker te wor den’’, zegt Nel Boogaart. Zij woont direct voor de Molenweg. ,,Je ziet hier nog dagelijks de vreemdste ta ferelen. Je zult maar chauffeur zijn en hier langs moeten met je vracht wagen.’’ Of de maatregel heeft ge holpen, hoopt ze volgend jaar te er al een forse uitdaging voor de GGD om 260.000 euro te bezuini gen. De GGD had volgens hem in 2011 al in moeten grijpen in de kos ten. ,,Dat was onontkoombaar. De kosten bleven stijgen en liepen niet in de pas met de gemeentelijke bij dragen. Er is niet ingegrepen. Dat is onbegrijpelijk. Waarom is er geen actie ondernomen door de GGD?’’ ABT wil graag betrokken worden bij de verschillende scenario’s die er op gesteld worden. Een van die is het zoeken van samenwerking met ande re instellingen. Daar voelde de CU het meest voor, liet fractievoorzitter Bram van de Sande weten. ,,Maar de GGD moet de wettelijke taken wel blijven doen.’’ Ook hij wil dat de ge meenteraad zo vroeg mogelijk be trokken wordt bij de richting die de GGD uitmoet. Wethouder Jan Oudesluijs kende de scenario’s nog niet. Hij had later een afspraak met de GGD om te horen hoe de vlag er bij hangt. Wel erken de hij dat een korting van 15 tot 30 procent er fors ingreep bij de GGD. Volgens de wethouders stegen de kosten onder meer door het aanpas sen van de pensioenpremies van het personeel. Oudesluijs had geen be richten dat er consultatiebureaus op Tholen moeten sluiten (er zijn er nog zeven). Een paar honderd meter voor het einde Vossemeer mogen rijden. een geel bord vrachtwagenchauffeurs erop dat ze niet via Oud- van de Philipsdam attendeert Het is slap in de bouwsector, maar de gemeente heeft geld uitgetrok ken om bouwvakkers in spe werker varing op te laten doen. Voor het creëren van leerlingwerkplaatsen via het samenwerkingsverband praktijkopleiding bouw in Bergen op Zoom (SPB). Daar is 60.000 eu ro mee gemoeid. In de eerste ter mijn zijn volgens b. en w. 51 leer- lingplaatsen bij bouwprojecten ingevuld. De tweede termijn is voor hetzelfde doel ingezet, schrijven b. en w. aan de gemeenteraad. Hoe veel leerlingwerkplaatsen daarmee gecreëerd worden, is nog niet be kend. 4^ ï-gjjij SI a.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 5