Actie Intzadel levert 735 euro op Plaatselijk nieuws Bijdrage aan Serious Request voor strijd tegen kindersterfte Bartiméus Sonneheerdt VERSTOPT? EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 2 Vrijdag 28 december 2012 Agenda Geslacht in eigen slagerij Predikbeurten Weekenddiensten Tholen Sint-Maartensdijk Open entree huizen Bouw Vestetuin Debuut Tabitha Nieuw loods Suurland Tot uw dienst Ouderlingen hier nodig Nieuwe bestuurders Loods Hoek akkoord Oud- Vossemeer Bel Riooltechniek Tholen Weterings wint rikken Nieuw huis Stoofstraat Oliebollen Scherpenisse Brandje caravan Polsema beste schutter Sint-Annaland Kaarsen maken Stille nacht Onderzoek schietbaan Kerstmarkt Nieuwe voorzitter Nieuwe diaken 0166 - 60 44 00 Bedankt voor beroep Intrekken exploitatieplan Legaat voor kerk Niet parkeren kerk II I I I I I I I 28 29 30 31 1 2 3 4 3.27 -15.44 3.59 -16.22 4.32 -16.57 5.09 -17.32 5.42 -18.07 6.17 -18.39 6.52 - 19.22 7.34 -20.07 RIOLERING/AFVOER Sfeervol concert Spek wint klaverjassen I I I I I I Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Logies en ontbijt Uitbreiding Schutse www.riooltechniektholen.nl Afvoerpijp ’Chinees’ Ouderling- kerkrentmeester ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK Stavenisse Poortvliet Soeppakket Advertentie I.M. vr 28/12 11.23 u. VM De warme dranken vinden gretig aftrek op de zorgboerderij. Woensdag 2 januari t/m zaterdag 5 januari ZIE VERDER PAGINA 11 J.W. Egas en P de Korte worden 13 januari in de Hervormde Gemeente bevestigd als respectievelijk ouder ling en diaken. Petrina Geluk-den Engelsman is de nieuwe voorzitter van de cliënten raad van zorgcentrum de Schutse. Zij volgt Wim Mosselman op, die wel actief blijft binnen de cliënten raad. Mevr. M. Rijnberg-Geluk is gestopt, maar er zijn twee nieuwe le- Ds. A.H. Verhoef uit St. Catherines in Canada heeft bedankt voor het be roep dat de Gereformeerde Gemeen te op hem had uitgebracht. Alle panden en terreinen in Veste- tuin zijn aangekocht. B. en w. heb ben besloten het exploitatieplan voor Tholen-Noord in te trekken. De Hervormde Gemeente heeft een legaat van duizend euro ontvangen uit de nalatenschap van dhr. G.J. Duijzer, die in zorgcentrum de Schutse is overleden. In de morgendienst van 6 januari zal G. Goedegebuure bevestigd worden De Hersteld Hervormde Gemeente mag tijdens de kerkdiensten in de buurt van het kerkgebouw aan de Hazenstraat geen parkeerplaatsen reserveren. B. en w. hebben besloten niet mee te werken aan het verzoek van het kerkgenootschap. De welstandscommissie ging don derdag akkoord met de nieuwe loods van G. J. Hoek aan de Pierhoekse- weg. De schuur wordt ongeveer 35 bij 25 meter groot. Volgens de com missie is bij het ontwerp gekeken naar de belendende loods, zodat de uitstraling hetzelfde is. Koos Polsema was zaterdag de beste schutter bij de winterschie- Grillworst Boterhamworst Gekookte worst 210 vakken verdeeld, die voor 2,50 euro per stuk werden verkocht. Zaterdagochtend gin gen de paarden Diezel en Blitz de wei in. Het vak waarin zij hun poep lieten vallen, won 25 euro. De gelukkige was Kees Kot. Langs de wei was een rij stoelen neergezet voor het pub liek, maar door de regen bleef deze leeg. Cliënten van de zorgboerderij en hun ouders, maar ook buurtbewoners van Botshoofd en anderen waren bij de activiteiten betrokken. „Samen hebben we deze dag opgezet.’’ San dra is blij met die betrokkenheid. Bijkomend voordeel is dat de cliënten hun vaardigheid kunnen oefenen van het leggen van sociale contacten, zegt ze. In de schuren op de boerderij hing een gezellige sfeer. Er was van alles te beleven: een kleine rommel- 150 gram 100 gram 100 gram 1 kg 1 kg 1,50 0,98 1,20 5,00 5,00 3,75 markt, snoepverkoop, demonstratie schapen wol kaarden, spelletjes in de binnenbak, knuffelen met een paard, op de foto met een kerstman en een sneeuwman. Verder was er erwtensoep te koop, warme wijn, koffie, thee, chocolademelk en frisdrank, taart, cake en wafels. Buiten op het erf brandde een vuurkorf, waar in ieder geval de aanwezige vrijwilligers van het Rode Kruis zich aan konden warmen. De opbrengst van de dag, 735 euro, is door San dra meteen overgemaakt naar Serious Request, dat met het glazen huis in Enschede de voor gaande dagen flink aan de weg timmerde. Het goede doel van de radioactie was dit keer, in samenwerking met het Rode Kruis, de bestrijd ing van kindersterfte in de wereld. De totale op brengst ervan bedraagt 12.251.667 euro. ’Hartstikke mooi’ vindt Sandra Wolvekamp de 735 euro die haar actie voor Serious Re quest heeft opgebracht. Door de regen was de belangstelling bij zorgboerderij Intzadel in Oud-Vossemeer zaterdagmorgen niet groot. Maar de sfeer was goed. ,,Iedereen heeft zich fantastisch ingezet.’’ Vorig jaar borrelde bij Sandra Wolvekamp het idee op om bij te dragen aan Serious Re quest, de actie van Radio 3FM. Ze bakte wafels en de verkoop daarvan bracht zo’n 250 euro in het laatje. ,,Dit jaar had ik 275 euro als doel gesteld. Maar daar zaten we vóór zater dagmorgen al dik overheen’’, vertelt de Vosse- meerse. Het onderdeel ’schijt je rijk’ was daar met name verantwoordelijk voor. Een weitje bij de boerderij aan de Leguitsedijk was in Het Zorgkantoor is bereid om de zorginfrastructuur in de appartemen ten die in Vestetuin gebouwd worden, te vergoeden. Het gaat onder meer om een oproepsysteem om zorgverle ners in te schakelen bij onverwachte situaties en huisautomatisering (do- motica). Na het onherroepelijk zijn van de omgevingsvergunning zou er begin 2013 met de nieuwbouw be gonnen kunnen worden. De voormalige schietbaan, aan de dijk tussen de Joanna Maria- en de Pries- termeetpolder, is mogelijk een spoed- locatie met betrekking tot een bodem verontreiniging die risicovol kan zijn voor de volksgezondheid of het eco systeem. Dergelijke locaties komen per provincie op een lijst die 1 juli vol gend jaar openbaar wordt gemaakt. De provincie wil op deze plek, alsme de omliggende percelen waarop mo gelijk ook is geschoten, verkennende bodemonderzoeken uitvoeren. De uit komsten daarvan zijn bepalend om de percelen van de potentiële spoedloca- tielijst te kunnen afvoeren. Het gaat om percelen die eigendom zijn van M.J. Kooijman, varkenshouderij Co chon b.v., Staatsbosbeheer, ASR Vast goed Vermogensbeheer en J.H.M. Ak- kermans. Van hen is toestemming vereist om het onderzoek te kunnen uitvoeren. Het harmonieorkest van muziekver eniging Concordia heeft vrijdag avond een kerstconcert gegeven in Meulvliet. Naast bekende kerstliede ren speelde het orkest muziek uit verschillende landen. Tijdens het muziekstuk Christmas Carols kreeg het orkest ondersteuning van een harpiste. ,,Het publiek heeft genoten van een mooi concert”, aldus Eva Geuze van Concordia. Aan de Stoofstraat 7a wil de familie Krijger een vrijstaande woning bou wen. Het ontwerp was op advies van de welstandscommissie op een aantal onderdelen aangepast. Zo is de volgens de commissie wat zwaar uitgevallen luifel, rustend op twee kolommen, minder opvallend ge maakt. Volgens secretaris Anthonie Dieleman is er nu een ’strakkere ge vel’ ontstaan. De gevels worden op getrokken uit rode baksteen, de plint wordt stucwerk in een licht- De collecte voor de vereniging van blinden en slechtzienden Bartiméus Sonneheerdt heeft in de gemeente Tholen 2956,20 euro opgebracht. Per plaats is er het volgende bedrag opgehaald: Tholen 760,06 euro; Poortvliet 141,09 euro; Scherpenis se 382,39 euro; Stavenisse 485,37 euro; Sint-Annaland 908,67 euro en in Oud-Vossemeer 278,62 euro. Door omstandigheden is er niet ge collecteerd in Sint-Maartensdijk. In Sint-Annaland is de collecte voor het eerst gehouden. Voetbalvereniging WHS heeft tij dens de kerstmarkt 987 euro binnen gehaald. Zo verkochten verschillen de jeugdleiders samen met de meisjes van de B1 enveloppen en appels. De jongens van de C toon den op het pannaveldje hun sportie ve talent. En met pallets van Gert van Brakel werd een voetbalkooi in elkaar gezet. De oudere jeugd heeft ondersteund bij de sneeuwglijbaan. Jan v.d. Spek heeft vrijdagavond het kerstklaverjastoernooi van voetbal vereniging Smerdiek gewonnen. Met 5445 punten sleepte hij de eer ste prijs binnen. De uitslag: 1. Jan v.d. Spek 5445 p.; 2. Lené Suurland 5418 p.; 3. Jenny Vieveen 5407 p.; 4. Jan van Haaften 5128 p.; 5. Tiny Kraaikamp 5109 p.; 6. Jan Poot 4973 p.; 6. Corry Warmerdam 4973 p.; 7. Rick Zwagemaker 4929 p.; 8. Marcel Bentvelsen 4825 p. 9. Sjaan v.d. Spek 4801 p. Stadlander wil voor de woningen aan de Wilhelminastraat 1 tot en met 7 en 17 tot en met 23 de entree ver anderen. De nu dichte gevel wordt op de begane grond open gemaakt zodat er een open verbinding ont staat met het trappenhuis en de ber ging daarachter. Maar ook op de verdieping van het trappenhuis wordt de gevel open gemaakt. In de zijgevels van de blokken komen ook openingen. De welstandscommissie kon er zich donderdagochtend aan de hand van de summiere aanwijzin gen (bewerkte foto’s van de gevels) aanvankelijk geen goed beeld over vormen. Secretaris Anthonie Diele- man probeerde telefonisch contact te zoeken met Stadlander, maar kreeg degene die er over gaat niet te pak ken. De commissie wilde de aan vraag aanhouden, maar ambtenaar Jan Fase kon later toch meer infor matie aanreiken waardoor het wel duidelijk werd. De commissie kon er zich in vinden. I Rundergehakt Magere speklappen Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. als nieuwe diaken van de Hervorm de Gemeente. De periodiek aftre dende diaken Van der Spaan zal dan ook herbevestigd worden voor een periode van vier jaar. De tot ouder- ling-kerkrentmeester benoemde H. Westerlaken heeft bedankt, zodat deze vacature nog blijft bestaan. De blusgroep Sint-Maartensdijk rukte zaterdagochtend rond kwart voor tien uit voor een binnenbrand aan de Gatweg. Het bleek in de cara- Op de plaats van de huidige berging achter de woning aan de Stoofstraat wil het echtpaar Van Leeuwen een gastenverblijf bouwen. Het gaat om twee appartementen. Het echtpaar wil logies en ontbijt gaan verzor gen. Ze waren er van uit gegaan dat het nieuwe gebouwtje (60 vierkante meter) met de woning moet worden verbonden, maar de welstandscom missie vroeg zich donderdag af of dat ook zo is. Ze zou liever zien dat het gebouwtje los van het huis komt te staan. Dit bracht nieuw licht op de zaak. Maar het was nog niet dui delijk wat er volgens het bestem mingsplan wel en niet kan. Als de verplichting om vast te bouwen aan het huis vervalt, dan komt het los te staan. Het echtpaar ziet het, net als de commissie, ook veel liever apart staan. Op het perceel is zelfs nog ruimte voor een carport (tot 30 vier kante meter). Volgens het bestem mingsplan mag deze zelfs in vier wanden worden uitgevoerd. Het echtpaar Van Leeuwen gaat nu be zien wat wel en niet kan en gaat mogelijk het plan daar weer op aan passen. De welstandscommissie ging don derdag akkoord met de aanpassing in het ontwerp voor de loods aan de Lage Broekweg van de fam. Suur- land. De afhang aan een zijde van de loods is volgens de commissie verbeterd door er een spant aan te maken. De loods van 40 bij 21 me ter krijgt wanden van sandwichpa nelen in een donkergroene kleur. De betonplint krijgt een steenmotief van rode baksteen, op het dak ko men stalen platen in antracietkleur. Zorgcentrum de Schutse wordt uit gebreid met onder meer een nieuwe zaal. Aannemingsbedrijf Fraanje heeft de bouwketen al op het gras veld geplaatst. Begonnen wordt met het aanbrengen van een buitentrap, het maken van een nieuwe kapsalon en het aanpassen van de logeerkamer op de eerste verdieping. Om overlast voor de bewoners te voorkomen, wordt zoveel mogelijk vanuit de bui tentuin gewerkt. Vanaf de F.M. Boogaardweg worden de materialen aangevoerd. De bouw duurt tot begin april. Dan krijgt de Schutse een tweede ruimte voor bijeenkomsten en activiteiten. De huidige recreatie zaal op de begane grond zal dan nog meer gericht zijn op welzijnsactivi- teiten en onderlinge ontmoeting, zo als de open tafel, die steeds meer mensen trekt. Het zorgcentrum krijgt ook nog een wifi-netwerk, waarmee in het hele gebouw draadloos op in ternet kan worden gewerkt door zo wel medewerkers als bewoners. Joop de Korte en Tanny Keur beginnen 8 januari met een nieuwe cursus voor beginners en na tien lessen zijn er weer meer computergebruikers in de Schutse en Vroonhof. Advertentie I.M. Voetbalvereniging Vosmeer organi seerde zaterdag een kaartavond. Bij het rikken ging Frank Weterings met de eerste prijs aan de haal. Hij verza melde 209 punten, één punt meer dan Herman Zeeman. Derde werd Han van Daalen met 179 punten. De top drie bij het wippen bestond vol ledig uit dames: 1. Annemarie Hom mel 173 p; 2. Cor van Mierlo 168 p; 3. Sjan Dijkema 161 p. Een groep van 23 mantelzorgers heeft kaarsen gemaakt bij kaarsen makerij Ambachtelijk Kaarslicht. Dat is het bedrijf van Marie Chris- tien van der Moere. De aanwezigen hebben een giet- kaars gemaakt in de vorm van een ster. Ook werd een dompelkaars ge maakt. Na het afkoelen konden de kaarsen naar eigen smaak worden gekleurd. De middag werd afgeslo ten met glühwein en borrelhapjes. De mantelzorgers gingen met twee werkstukken naar huis. Het 28 leden tellende jong vrouwen koor Tabitha debuteerde maandag tij dens de kerstzangavond in de Her vormde kerk. Niet alleen ds. D.J. Diepenbroek feliciteerde het koor in zijn dankwoord met een geslaagd de buut, dirigente Mirjam den Engels man kreeg ook verschillende positie ve reacties. ,,We hebben er nog vijf leden bijgekregen die in het nieuwe jaar willen gaan meezingen.’’ Mirjam, die al dirigente is van kinderkoor Sja- loom, nam het initiatief voor Tabitha. ,,Na het kinderkoor was er eigenlijk niets meer en een jong vrouwenkoor was er nog niet in de omgeving. Bo vendien heeft dat iets puurs. Na vier keer oefenen in het Trefpunt was het maandagavond zover dat de eerste uitvoering op het programma stond. „Iedereen was gespannen’’, vertelt Mirjam. De koorleden van 11 tot 35 jaar, die behalve uit Sint-Annaland ook uit Sint-Maartensdijk, Poortvliet, Tholen en Sint Philipsland komen, waren in het zwart gekleed met een hardblauwe sjaal. Pianist Afke Bout uit Tholen zorgde voor de begeleiding van de twee nummers: Psalm 100 en Heere blijf bij ons, in de bewerking van Peter Wildeman uit Tholen. Ta bitha, dat elke veertien dagen op don derdag in het Trefpunt repeteert, pro beert volgend jaar in o.a. zorgcentra op te treden om zo meer bekendheid te krijgen. De kerstzangavond werd zo druk be zocht dat er programma’s te weinig waren en de galerijen van de twee zij beuken gedeeltelijk bezet waren. Leen Heijboer debuteerde als dirigent bij mannenkoor DEV omdat Koos van der Slikke verhinderd was. Bij gemengd koor De Lofstem viel Bram Bout in voor Van der Slikke. De Lof- stem viel op met een prachtige uitvoe ring van de kerstcantate Licht en Vre de van Martin Zonnenberg. De organisten Lené de Graaf en Kees v.d. Slikke, alsmede Jorinda Leune en Mauryn van Koeveringe op dwars fluit, zorgden voor de begeleiding. Er was veel samenzang, waaronder het slotlied Ere zij God. THOLEN 29 dec Kledinginzameling Dorcas, Regentessestr. 50, 9-12 u. 31 dec Rommelpottenfestival, Markt, 11 u. 2 jan Nieuwjaarsreceptie, gemeen tehuis, 19.30 u. 9 jan Nieuwjaarsbijeenkomst, vrijz. vrouwenbond, NPB, 14 u. 10 jan Nieuwjaarsreceptie, chr. ou derenvereniging, NPB, 14.30 u. OUD-VOSSEMEER 28 dec Snerttocht, wandelsportclub Vosmeer, Vossenkuil, 18.30 u. 12 jan Verliezers, toneelstuk, St. Jo seph, 19.30 u. SINT-ANNALAND 5 jan Nieuwjaarsreceptie WHS, kantine, 17 u. 12 jan Concert, Accelerando, De Wellevaete, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 29 dec Kledinginzameling Dorcas, Wouthoekweg 5, 9-11.30 u. SCHERPENISSE 28 dec Snerttocht, Staatsbosbe- heer/VVV, start eind Platteweg, 10.30-15.30 u. POORTVLIET 5 jan Snerttocht, W3daagse, start voetbalveld SPS, 13.00 u. BERGENOPZOOM 30 dec, 2 en 6 jan Winterwandeling, VVV, start oude stadhuis, 15.30 u., 26 en 2 jan A Russian Romance, DonKo- sakenChor Russland, de Maagd. 3 jan De Bonbonfabriek, klucht, de Maagd. 4 en 5 jan Nieuwjaarsconcert Flat Out, Gebouw-T. 5 jan Kommil Foo, cabaret, de Maagd. 6 jan De Notenkraker, Sint Peters burg ballet, de Maagd, 15 u. De ouderlingen H. Jansen en M.A. Jansen kunnen niet langer leesdien- sten verzorgen bij de Gereformeer de Gemeente Sint Philipsland. Die laatste gemeente heeft geen eigen kerkenraad meer omdat er geen ou derlingen en diakenen gevonden konden worden. Inmiddels is het ook een afdeling van de Gerefor meerde Gemeente Tholen gewor den, die de leesdiensten verzorgde met onder meer medewerking van de beide ouderlingen Jansen. Door ziekte van ouderling J.P Geluk zijn ze nu echter plaatselijk meer nodig, zodat ze geen hulp meer kunnen bieden in Sint Philipsland. De School met de Bijbel heeft don derdagavond een kerstviering gehou den in de kerk aan de Ring. Na een inleidend orgelspel zongen acht kin deren ’Stille nacht’ vanaf de orgelzol der. Meester Baaij heette iedereen van harte welkom. Daarna wisselden zang, declamatie, Bijbellezing en sa menzang elkaar af. Het thema van de avond was ’op weg naar Bethlehem’. Kinderen met een instrument zorgden voor de begeleiding. Herkenbaar was het vrije kerstverhaal van meester Den Ouden, waarin kinderen van een basisschool een kerstuitnodiging stu ren aan eenzame mensen. De viering werd afgesloten door het zingen van God zal met u zijn. Daarna bedankte meester Troost iedereen die aan de avond een bijdrage had geleverd. Al le kinderen kregen na afloop een leesboek en kerstgeschenk. den bijgekomen: Arendje Bolier uit Scherpenisse en Heleen Pipping-van Dijke. Secretaris van de cliëntenraad is J. Stoutjesdijk, penningmeester is Tanny Keur-Gunter. Naast Wim Mosselman is ook Nel van Popering- Hendrikse lid van de cliëntenraad. Enkele leden hebben informatie- en studiebijeenkomsten bijgewoond om zich voor te bereiden op de grote veranderingen in de zorgwereld. Met bezuinigingen van de rijksoverheid, en meer taken voor de gemeente via de wet maatschappelijke ondersteu ning op het gebied van thuiszorg, taxi en dagbesteding, komt er het nodige op de cliëntenraad af. De welstandscommissie ging don derdagochtend akkoord met het aanbrengen van een nieuwe afvoer pijp aan het Chinese restaurant aan de Spuidamstraat. Aanvankelijk maakt de commissie bezwaar tegen de koker die - aan de achterzijde - twee meter boven het dak uit gaat steken. Ze had gevraagd of het ka naal niet inpandig kon worden aan gebracht. Maar Dick Beukers die de pijp levert en installeert overtuigde de commissie dat het vanwege de strenge milieu-eisen niet anders kan. De pijp, die de afvoer uit de keuken moet verbeteren, zou recht streeks in het restaurantgedeelte uit komen als hij inpandig moet wor den aangelegd. Het bestaande kanaal gaat wel via een schoorsteen, maar is volgens Beukert - na de uit breiding van het restaurant - onvol doende voor het afvoeren van de dampen die vrijkomen bij het berei den van gerechten. De afvoer wordt met een stang en beugels aan de buitenmuur bevestigd en in een donkere kleur uitgevoerd. Ook een ander klein pijpje op het dak, dat vervangen moet worden, wordt in een donkere kleur uitgevoerd. Oranjevereniging Prins Willem Alexander bakt maandag 31 decem ber oliebollen. Ze zijn te koop in het Holland Huis van acht uur ’s och tends tot twaalf uur ’s middags, en in de Dorpswinkel. Bestellen kan telefonisch, 662341. van achter de woning van de familie De Wilde te zijn. De bewoners slaagden er zelf in de vlammen te doven. De brandweer kwam nog wel in actie bij het nablussen. ting van schuttersvereniging Clo- veniersgilde. Hij zat het dichtst bij het gemiddelde. De wedstrijd vond plaats op aangepaste doelen. Ne gen schutters hebben deelgeno men. Ook werd de beste schutter van het jaar bekend gemaakt. Dat was Marloes Pipping. De tweede plaats ging naar Kees Jansens en derde was Conja van Dijke. De uitslag van de winterschieting: 1. Koos Polsema; 2. Conja van Dij- ke; 3. Peter van der Gouwe; 4. Hans Kloet; 5. Kees Jansens; 6. Marloes Pipping; 7. Peter Suur- land; 8. Peter Pipping; 9. Frans Nieuwenburg. Dhr. Priem, Leguitsedijk, is door de leden van de Hervormde Gemeente gekozen tot ouderling-kerkrent- meester. grijze kleur, de deuren en kozijnen van kunststof worden in een donke re kleur uitgevoerd. Op het dak ko men zwarte keramische pannen. De monsters van de materialen moeten nog wel door de commissie beke ken worden. HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2, Tholen, tel. 088 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho- len 653146 of 06-21534176; Vrij willige thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST- BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen. nl HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. LEGER DES HEILS Radda Barnenstraat 9, Sint-Maartens- dijk, tel. 0166-610194, openingstij den: di en do 13.30-16 u. en 1e zater dag v.d. maand 10-12 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166 668200. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Vrijdag 28 dec. t/m vrijdag 4 jan. vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) zo 10 en 18 u. leesdienst. ma 19.30 u. leesdienst. di 10 u. leesdienst. zo 10 u. mevr. Timmers-Huijgens, Teteringen. Zondag 30 december, oudjaar maandag 31 december en nieuw jaarsdag dinsdag 1 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Versluis, Sint-Anna- land. 18.30 u. ds. Lubbers, Nieuwe Tonge. ma 19 u. ds. Meijer. di 9.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Verhaar. 15.30 u. kand. Kommerie. ma 19.30 u. ds. v.d. Bas. di 9 u. ds. v.d Bas. HERV. GEM. IMMANUEL zo 10 u. Roggeband. ma 19 u. mevr. Roggeband. di 10.30 u. ds. De Bie. GEREF. KERK zo 10 u. ds. De Goede, Werkendam. ma 19 u. ds. Broere. di 10 u. ds. Broere, dienst in Poort vliet. CHR. GEREF. KERK zo 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. ma 19 u. ds. Den Boer. di 9.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. zo 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Golverdingen. 18.30 u. stud. Den Haan. ma 16 u. ds. Sonneveld. di 10 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 10 en 18.30 u. ds. Scheurwater. ma 19 u. ds. Scheurwater. di 10 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK zo 10 u. da. Langebeke, Westmaas. ma 19.30 u. ds. Luijk, Tilburg. CHR. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Schoonderwoerd. 15.30 u. ds. Den Boer. ma 15.30 u. ds. Den Boer. di 10 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 19 u. leesdienst. di 10 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. di 11 u. nieuwjaarsviering te Halste ren. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. v.d. Berg, Klaaswaal. 18 u. kand. Polinder, Bodegraven. ma 19 u. ds. Versluis. di 10 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 en 16 u. ds. Hoek, Hoevelaken. ma 19 u. ds. Diepenbroek. di 10 u. ds. Diepenbroek. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 19 u. leesdienst. di 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. ma 19 u. leesdienst. di 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Meeuse, Sliedrecht. 18 u. kand. Kornaat, Klundert. ma 19 u. kand. Van Rumpt, Alblas- serdam. di 10 u. kand. De Kwaadsteniet, Rot terdam. OUD GEREF. GEM. zo 9.30 en 18 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. ma 19.30 u. ds. Zwartbol. di 9.30 u. ds. Zwartbol. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van Tilburg. ma 19 u. ds. Juffer, Nieuwe Tonge. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 u. ds. Meeuwissen. ma 19 u. dhr. Stougie, Capelle a/d IJssel. OUD GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 19 u. leesdienst. di 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 19 u. leesdienst. di 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Simons, Vinkeveen. 14.30 u. ds. Lohuis. ma 19 u. ds. Lohuis. di 9.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. ma 19 u. ds. Bakker. di 9.30 u. ds. Bakker. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. dhr. Lissenburg. ma 19 u. dhr. Lissenburg. di 9.30 u. dhr. Lissenburg. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 u. ds. Ruijgrok. 18 u. ds. Hoek, Hoevelaken. ma 19 u. ds. Ruijgrok. di 10 u. ds. Ruijgrok. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Lindeboom, Axel. ma 19 u. ds. Reehorst, Stavenisse. di 10 u. ds. Broere. GEREF. GEM. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 19 u. oudejaarsdienst. di 10 u. nieuwjaarsdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. kand. Van Rumpt, Alblas- serdam. 17 u. kand. De Vree, Dodewaard. ma 19 u. kand. De Vree, Dodewaard. di 9.30 u. ds. v.d. Akker, Nieuwer- kerk a/d IJssel. GEREF. GEM. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. ma 15.30 u. ds. Bakker. di 9.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees- dienst. ma 19 u. leesdienst. di 9.30 u. leesdienst. fl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 2