Aftrap zaalvoetbaltoernooi in de Wellevaete F5-pupillen Tholense Boys na eerste dag aan de leiding F2-jeugd Tholense Boys kampioen Twee mille voor het gouden jubileum van SC Stavenisse V Koersballen Erwin de Nijs blijft bij WHS Voetballers lopen hun gesponsorde rondjes in de regen Eerste prijs Van der Slikke Vierde zege in zaal Emergo, wedstrijd bij rust al beslist Chris Boot wint kerstschieten met liggend karabijn en geweer Oudj aarsreceptie voor fietsfans Sulkers tekent bij, Tholen zit zonder Vrijdag 28 december 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Junioren SPS Veter Vrouw Even hoog Strijd Hans Peter de Jong kreeg zaterdag drie keer de bal door de korf bij de thuiswedstrijd wedstrijd tegen ’t Cap- proen 3. Daarmee droeg hij bij aan de ruime zege van 15-7, de vierde winstpartij in de zaal voor korfbalclub Emergo uit Sint-Maartensdijk. Ook Jeffrey Pals (2x), Jaco Rip (2x), Marnix Somers (2x), Gerrie Anthonisse, Petra de Jong, Nicky Leemreijze, Maddy Muis, Lies- beth Potappel en Gisela v.d. Ree waren trefzeker in Meulvliet in Tholen. Voetbalclub SC Stavenisse kijkt uit naar het gouden jubi leum in 2014. Er is inmiddels een jubileumcommissie actief. De eerste activiteit om fondsen te werven, was een sponsorloop. Zaterdag liepen 35 leden van de club bijna tweeduizend euro bij elkaar. Sport- en gemeenschapscentrum de Wellevaete in Sint- Annaland stond deze week in het teken van zaalvoetbal. Maandag werd de aftrap gegeven. Spelers in de leeftijd van vijf tot en met tien jaar speelden 39 duels. Alles in een ontspannen en sportieve sfeer, zonder incidenten. Tholense Boys F5 ging na de eerste wedstrijddag aan de leiding, gevolgd door de F2-pupillen van Noad’67. De publieke belangstelling was bescheiden. Ongeslagen De Jong maakt drie van de vijftien treffers Wedstrijd Prinses Juliana in Sint-Maartensdijk Chris Boot heeft bij de kerstwedstrijd van de schietver enigingen in Sint-Annaland en Scherpenisse beide cate gorieën waaraan hij meedeed gewonnen. De opkomst van 37 deelnemers bij de wedstrijd, die werd verschoten op de accommodatie van Prinses Juliana in Scherpenis- se, was volgens secretaris Leen Bijnagte wat teleurstel lend. Aan het weer lag het niet, zegt hij, want de wed strijd werd binnen verschoten, op de schietbaan in Sint-Maartensdijk. "4 t i De WHS-pupillen in actie tegen de geel-zwarten van Tholense Boys tijdens het zaalvoetbaltoernooi in de Wellevaete. Erik den Engelsman (achter, v.l.n.r.) dat Michael Dorst met 82 euro. Eind 2013 wordt nog een keer een sponsorloop gehouden. Ook staat een jubileumloterij op het program ma, en zullen sponsoren worden gezocht. De opzet is om het vijftig jarig bestaan te vieren in de zomer van 2014, na afloop van de compe titie. Een programma is er nog niet, de commissie is daar druk mee be zig, vertelt Wesdorp. ,,We bekijken wat haalbaar is.’’ Maar een wed strijd van het eerste elftal tegen een gerenommeerde tegenstander staat in ieder geval op het verlanglijstje. zich in de klasse E van pistool met 186 punten naar de tweede plek. Jo han de Graaf won de klasse F van pistool met 173 punten, tweede werd Francien Brans met 142 pun ten. Pieter Poot bleek met 273 punten goed uit de voeten te kunnen met het karabijn (staand) en won zo de klas se A. Adrie Zwagemaker (Sint-An- naland) werd tweede met 267 pun ten. Nico Thijssen (Scherpenisse) won de klasse B met 257 punten. De meeste punten in de klasse D wer den geschoten door Michel Poot (Scherpenisse). Leendert Goedege- buure uit Sint-Annaland volgde met zeven punten verschil op de tweede plek, Dies Lindhoud (Scherpenisse) werd derde met 245 punten. De klasse 2 van karabijn liggend werd met 287 punten gewonnen door een vrouw, Mary Free (Sint-Annaland). Scherpenissenaar Leendert Bijnagte schreef bij de jeugd de klasse 1 op zijn naam met 191 punten. De klasse 2 werd gewonnen door Coen de Leeuw (Scherpenisse) met 180 pun ten. Uitslagen: Geweer 12 meter, klasse H: 1. Chris Boot (St. Annal.) 290 p.; 2. Jan-Willem Bijnagte (Scherp.) 290 p.; 3. Rini Neele (Scherp.) 288 p.; 4. Gertjan Rijstenbil (Scherp.) 284 p. Klasse A: 1. Leen Bijnagte (Scherp.) 287 p.; 2. Jan van Tiggele (Scherp.) 285 p.; 3. Han van Tiggele (Scherp.) 282 p.; 4. Jan Rijstenbil Zeeuws fietsambassadeur Witte An- driesse uit Scherpenisse organiseert zaterdag een eindejaarsmeeting in De Stenge in Heinkenszand. Hij is initia tor van de website Zeelandfiets.nl. Fietsliefhebbers, ook Thoolse, zijn uitgenodigd voor de bijeenkomst die van vier tot zeven uur duurt. Er wordt teruggeblikt op het Zeeuwse fietsjaar 2012 en er wordt vooruitgekeken naar 2013. Lennard Andriesse zorgden ervoor dat alles in goede banen verliep. Het scheidsrechterskorps bestond ’s morgens uit Lars van Poortvliet en Gijs den Ouden uit Sint-Anna- land. In het middagprogramma werden ze afgelost door Wilmar Elenbaas uit Poortvliet en Arnold en Anco van der Werff uit Scher- penisse. Ook vandaag zijn er nog wedstrijden gespeeld in de Welle- vaete. Rien Bruynzeel uit Sint-Annaland schoot 236 punten in de klasse C van pistool en won daarmee. Rini Neele won de klasse E met 235 pun ten. Het lid uit Scherpenisse schoot tevens mee met een geweer in de klasse H en werd daarin derde met 288 punten. Berry de Graaf schoot Chris Boot won met zowel het ge weer als liggend karabijn. Het lid van Sint-Annaland haalde in de klas se H met het geweer 290 punten en met karabijn haalde hij 293 punten in de klasse 1. In beide categorieën had hij een even hoog puntenaantal als de nummer twee. Dat waren respec- De bal schiet door de zaal en stui tert alle kanten op. De jongens en een enkel meisje, leveren een hevi- Voetbalvereniging SPS uit Poort vliet had dit jaar de organisatie van het kerstvoetbaltoernooi in Sint-Annaland in handen. De deel nemende voetbalverenigingen wa ren Tholense Boys, WHS, Noad ’67, Stavenisse en SPS. Witte en zorgvuldig op te zetten, terwijl de gasten dit een stuk beter deden. In de eerste helft nam Good Luck dan ook terecht de leiding en werd de rust bereikt met een 1-3 voor sprong. In de tweede helft schoot de thuisploeg uit de startblokken. Met veel inzet kwamen de Tholena- ren knap terug en leek de ploeg uit Middelharnis de kluts kwijt. Toch nam Good Luck weer de leiding en gaf het die niet meer uit handen. pen. Zo bleef de thuisploeg onge slagen. Emergo D2 had het in de openings fase nog lastig tegen Zevenbergen, maar kwam vervolgens goed op gang. De Tholenaren namen de lei ding en wisten die nog voor de rust uit te breiden naar een 5-1 rust stand. In de tweede helft bleef de ploeg uit Sint-Maartensdijk de bo venliggende partij. Zevenbergen kwam af en toe wel tot scoren, maar de thuisploeg kwam geen mo ment in gevaar. Annemiek Geuze maakte haar rol als topscoorder weer waar, want vorige week scoorde ze nog elf keer tegen Keep Fit en deze week kreeg ze de bal acht keer door de korf. Richard v.d. Putten (3x) en Robyn Timmer (2x) waren de andere doelpuntenmakers. Programma zaterdag 5 januari: ADO-Emergo B1 12.50 u.; Kan- goeroeklup 9 u., Haestinge. Erwin de Nijs uit Tholen heeft voor één seizoen zijn contract met WHS verlengd. Hij is ook nog maar sinds augustus bij de Sint-Annalandse voetbalvereniging als trainer actief. Het bevalt aan weerskanten goed. De verstandhouding met de spelers en het bestuur is prima en De Nijs ziet perspectief om WHS op een ho ger niveau te brengen. Hoewel an dere clubs aan hem trokken, besloot de Thoolse trainer toch om zijn werk bij de Setallandse club te ver volgen. hierna niet meer verloren. Er werd een keer gelijkgespeeld. In totaal zijn er 9 wedstrijden gevoetbald wat voor de F2 van Tholense Boys 22 punten opleverde. Met maar liefst 64 gescoorde doelpunten komt dit neer op ruim 7 doelpun ten per wedstrijd. Dus een uitste- De deelnemers schoten in de vol gende disciplines: Liggend geweer op 12 meter, staand karabijn en klein kaliber pistool op 10 meter, liggend karabijn op 12 meter en de jeugd schiet met luchtgeweren op 12 meter. Aan de hand van de scores in eerdere jaren is er een klassering opgesteld en aan de hand daarvan werden de deelnemers aan de wed strijd ingedeeld. Het was de laatste activiteit van het jaar. De baan gaat op vrijdag 4 januari om zeven uur weer open. (Scherp.) 272 p.; 5. Patrick Poot (Scherp.) 268 p. Klasse B: 1. Johan van Houdt (Scherp.) 281 p.; 2. Abel Potappel (Scherp.) 267; 3. Joris Zwagemaker (St. Annal.) 257 p. Klasse C: 1. Toon Goudzwaard (Scherp.) 226 p. Klasse D: 1. Bram Lindhoud (Scherp.) 249 p.; 2. Corné Gunter (St. Annal.) 245 p.; 3. Ra mon Konings (Scherp.) 222 p. Pistool 10 meter, klasse C: 1. Rien Bruynzeel (St. Annal.) 236 p. Klas se E: 1. Rini Neele (Scherp.) 235 p.; 2. Berry de Graaf (Scherp.) 186 p. Klasse F: 1. Johan de Graaf (Scherp.) 173 p.; 2. Francien Brans (Scherp.) 142 p. Karabijn staand, klasse A: 1. Pieter Poot (Scherp.) 273 p.; 2. Adrie Zwa gemaker (St. Annal.) 267 p. Klasse B: 1. Nico Thijssen (Scherp.) 257 p. Klasse D: 1. Michel Poot (Scherp.) 259 p.; 2. Leendert Goedegebuure (St. Annal.) 252 p.; 3. Dies Lind- houd (Scherp.) 245 p. Karabijn liggend, klasse 1: 1. Chris Boot (St. Annal.) 293 p.; 2. Jacco Goedegebuure (St. Annal.) 293 p.; 3. Victor Cras (Scherp.) 290 p.; 4. Peter J. Goedegebuure (St. Annal.) 289 p. Klasse 2: 1. Mary Free (St. Annal.) 287 p.; 2. Johan Dorst (Scherp.) 286 p.; 3. Johan Peijen (Scherp.) 273 p.; 4. Maarten Goede- gebuure (St. Annal.) 246 p. Jeugd: Klasse 1: 1. Leendert Bij nagte (Scherp.) 191 p. Klasse 2: 1. Coen de Leeuw (Scherp.) 180 p. De F4-pupillen van Tholense Boys trapten even na half twaalf af tegen de F5 van diezelfde club. Zwart- geel tegen zwart-geel. Voor de her kenbaarheid hadden die laatste een oranje hesje aangetrokken. Alle wedstrijden duurden negen minu ten. Afgelopen zaterdag heeft de F2 van Tholense Boys uit Tholen zonder te spelen alsnog het kam pioenschap kunnen vieren. De laatste wedstrijd tegen medekam- pioenskandidaat VVC '68 werd af gelast, maar door een voorsprong van twee punten op de ranglijst Zeventien seniorenvoetballers trotseren de regen om de clubkas te spekken. Een foutloos basisparcours en dito barrage leverde Linsey van der Slik- ke zaterdag een eerste prijs op bij de springwedstrijd op manege De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. De Thoolse ponyamazone won met haar pony Surprice het parcours in de klasse ABC-L. Ze was de enige deelnemer die barrage mocht rijden. Met haar D-pony Keybir had ze in de klasse L vier strafpunten. Patricia Knop uit Poortvliet heeft bij een dressuurwedstrijd die onlangs werd georganiseerd in Oude Tonge een eerste prijs gehaald. Ze won de eer ste proef van de klasse B met haar paard Soraya de la Coeur. In de tweede proef haalde de amazone net als in de eerste proef 185 punten en dat resulteerde in een derde plek. Reindert Kempeneers uit Sint Phi lipsland haalde op dezelfde wed strijd ook twee winstpunten, maar dan in de klasse L1. Hij was er met zijn paard Angelo drie maanden tus- kend resultaat. Het kampioen schap werd gevierd in de kantine van Tholense Boys waar alle spe lers genoten van kinderchampag- ne en een snoepzak. Ook was er voor elke speler een mooie beker voor het behaalde kampioen schap. Het kampioensteam met trainers Karim Benjilali, Ali Boudou en Erik den Engelsman (achter, v.l.n.r.) en spelers Marijn Bolier, Ismael Benjilali, Koen de Jong, Yari Keur, Marvin Marrevee (midden, v.l.n.r.) en op de voorste rij (v.l.n.r.) Sven den Engelsman, Lucas Boudou en Gijs de Regt. Marijn, je veter zit los”, roept een moeder tegen haar zoontje. Wan neer de bal aan de andere kant van de gymzaal is, duikt het ventje naar zijn schoen en legt een strik in de veter. Een minuut later is de veter aan de andere kant aan de beurt. Net op tijd springt hij omhoog om de bal tegen te houden. Ook in sport- en gemeenschapscen trum Meulvliet in Tholen worden vandaag en morgen nog zaalvoet- balwedstrijden gespeeld door de D- pupillen, C-junioren en B-junioren. Hier heeft Tholense Boys de leiding in handen. De deelnemende voet balverenigingen zijn: Smerdiek, Tholense Boys, Noad ’67, Vosmeer, SPS en WHS. De uitslag van de wedstrijden volgt volgende week in deze krant. Even na half drie speelden de F2- pupillen van Tholense Boys tegen WHS. Vanaf de tribune moedigden ouders hun kroost aan. „Marijn, in ieder geval voor wat sfeer. On der de luifel voor de bestuurska mer turfden vrijwilligers het aantal gelopen ronden, maar na een kwar tier vroegen ze al om een droog papier. Op het veld dubbelde on dertussen Bert Zwagemaker met kreeg Tholense Boys de bevesti ging van de KNVB dat het F2- team zich kampioen mag noemen. De eerste wedstrijd van de compe titie begon met een 4-2 nederlaag tegen Halsteren. Maar mede door een goede trainingsopkomst en een goede teammentaliteit werd Emergo moest aantreden tegen de hekkensluiter in de poule, die ook nog gedwongen was om met één speelster te weinig af te reizen. In de eerste helft maakte de thuisploeg hier goed gebruik van. Er werd in een hoog tempo en met gevarieerd spel een ruime voorsprong gepakt, zodat de wedstrijd bij de rust al be slist leek met een 10-4 stand. In de tweede helft pakten de gasten het Het weer werkte niet echt mee za terdagmiddag. Het regende behoor lijk, toen Rien Smits om half drie het startsignaal gaf voor de zeven tien senioren. Zij liepen een uur lang rondjes om het sportveld. Een muziekje uit de luidsprekers zorgde De D1- en D2-jeugd bleven onge slagen met ruime overwinningen op Tjoba (9-0) en Zevenbergen (13-4). Tjoba werd simpel wegge zet met goed spel en had geen schijn van kans tegen koploper Emergo D1. De rood-zwarten con troleerden de gehele wedstrijd en zagen de score steeds verder oplo- groot gemak alle andere lopers. Voor de jeugdleden was een circuit op het veld uitgezet, dat precies de halve afstand was van de grote ronde. De jongelui liepen hun rondjes een half uur lang, en daar aan deden achttien voetballers mee. In de bestuurskamer voerde voorzitter Louis Wesdorp onder tussen alle sponsorformulieren in de computer in. Hij kon een op brengst melden van bijna twee mille. Bij de senioren bracht Wim Steendijk met 220 euro het hoog ste bedrag binnen, bij de jeugd was Uitslag van de gespeelde koersbal- wedstrijd van koersbalclub Meul- vliet in Tholen: 1. mevr. J. Bos en W. Bijl 22 p.; 2. Anne Hilgerson en mevr. C. Spren kels 19 p.; 3. mevr. H. Schot en J. Sprenkels 13 p.; 4. mevr. J. Verbrae- ken en mevr. L. van Bale 10 p.; 4. mevr. D. Lindenberg en W. Deurloo 10 p.; 5. G. v.d. Padt 6 p. ge strijd. Hun gezichten lopen soms rood aan van de inspanning. Het fanatisme druipt er vanaf. Zelfs wanneer de scheidsrechter de wedstrijd affluit, gaan ze gewoon door. Negen minuten later is het de beurt aan F5’jes van Tholense Boys. Ze gaan de strijd aan met de spelertjes van WHS. Vier tegen vier. Al in de eerste minuut scoort een speler van WHS een punt. Maar de spelertjes van Tholense Boys geven zich niet zomaar ge wonnen. Met een paar ferme trap pen komen ze terug. Al snel is het 1-1. Uiteindelijk eindigt de wed strijd in een 4-4 gelijkspel. tievelijk Jan-Willem Bijnagte uit Scherpenisse (geweer) en Jacco Goedegebuure uit Sint-Annaland (karabijn). Leen Bijnagte schreef de klasse A op zijn naam met het geweer. Hij schoot 287 punten. De eerste plaats in de klasse B was voor Johan van Houdt uit Scherpenisse met 281 punten. Toon Goudzwaard, lid in Scherpe- nisse, was de enige in de klasse C en won met 226 punten. Met 249 pun ten was de klasse D een prooi voor clubgenoot Bram Lindhoud. anders aan en vergat de ploeg uit Sint-Maartensdijk door te gaan met het spel van voor rust, zodat de marge niet veel groter werd. De B-jeugd verloor met 4-7 van Good Luck. De doelpunten kwa men van Suzanne de Jong (2x), Jas mijn v.d. Hoek en Nicky Leemrei- jze. Emergo speelde een matige eerste helft tegen Good Luck. De ploeg had grote moeite om het spel senuit geweest en had met twee keer 181 punten een mooie terug keer in de wedstrijdring. Bij de po ny’s eiste Eendrachtruiterslid Chris tel Vaders twee keer de overwinning op in de klasse B. Ze haalde met haar D-pony Replay tweemaal 183 punten en nam zodoende ook twee winstpunten mee naar huis. Johan Sulkers heeft zaterdag gete kend voor een vierde seizoen bij voetbalclub Noad ’67 in Sint Phi lipsland. Noad staat op dit moment op de voorlaatste plaats in de der de klasse B van het zaterdagvoet- bal, maar de Dinteloorder en het clubbestuur hebben er vertrouwen in dat de weg naar boven kan wor den ingezet. Het eerste team wordt aangevuld met jonge spelers en Sulkers heeft volgens de club het vermogen om hen beter te maken. Tekent de ene trainer bij, de ander neemt afscheid want Paul van Buuren stopt als hoofdtrainer bij Tholense Boys. Van Buuren en het bestuur hebben besloten om aan het eind van het lopende seizoen de samenwerking niet te verlen gen. De Roosendaaler was drieën half jaar verbonden aan de Thool- se club. Eerder was hij er ook al twee seizoenen trainer, tussen 1997 en 1999. ^4

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 13