Smurfen Stavenisse kampioen Pupillen Stavenisse winnaar Vosmeer met mokerslag de winterstop in: 3-8 WHS 3 compleet in het nieuw WK SiiSi 1 F Dreigend tekort aan huisartsen Geen negatief effect buffer bij Oesterdam te’ -S ka. Van Mierlo: niet scherp en slim genoeg informatie van het waterschap Noad 3 heerst in derby tegen SPS 2 O Van Poortvliet blijft bij Smerdiek i Thoolse leerlingen winnen Legoleague 'klii EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 20 december 2012 13 A - Vakantie Teenlengte 1 S.C Wef ■i s c SW/ENISSJ SC H I STWENISSEf ..dN SW s.c. 'WENÏSSL Nieuwbouw - Verbouw Renovatie 1 Bekendmaking belastingverordeningen De algemene vergadering van het waterschap heeft op 6 december 2012 wijzigingen van belastingverordeningen vastgesteld. In de verordeningen zijn de volgende tarieven voor 2013 opgenomen: Op 24, 25 en 26 december en 1 januari zijn de waterschapskantoren in Middelburg en Terneuzen gesloten. In dringende gevallen zijn wij altijd bereikbaar. U kunt bellen met 088-2461000 (lokaal tarief). U hoort dan via een bandje welk noodnummer u kunt bellen. Inwerkingtreding en ter inzage legging De besluiten met betrekking tot de belasting- verordeningen treden in werking met ingang van de dag na die van de bekendmaking. De datum van ingang van de heffing is 1 januari 2013. De besluiten liggen van 4 januari 2013 tot en met 29 maart 2013 kosteloos ter inzage op de waterschapskantoren in Middelburg en Terneuzen. Op aanvraag (telefoonnummer 088-9995878) is een exemplaar van de besluiten te verkrijgen. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. Vanaf 27 december 2012 tot en met 7 februari 2013 ligt de aanvraag en het ontwerpbesluit watervergunning aan Cargill B.V., Nijverheidsstraat 1 in Sas van Gent voor het verhogen van de norm voor onopgeloste bestanddelen in het effluent van de afval waterzuiveringsinstallatie ter inzage op het waterschapskantoor in Terneuzen en bij de gemeente Terneuzen. Vanaf 27 december 2012 tot en met 7 februari 2013 ligt een ontwerp watervergunning te verlenen voor de lozing van afvalwater, afkomstig van het grond- en baggerspecie depot Fort de Ruijterweg in Ritthem, in een oppervlaktewaterlichaam ter inzage op het waterschapskantoor in Terneuzen en bij de gemeente Vlissingen. Vanaf 1 januari 2013 is het kasloket van het waterschapskantoor aan de Kanaalweg 1 in Middelburg gesloten. Waterschapbelastingen kunnen dan niet meer in Middelburg per kas worden voldaan. Kasbetalingen kunnen dan gedaan worden in het kantoor van Sabewa Zeeland, Kennedylaan 1 in Terneuzen. Het kasloket is elke werkdag van 9 tot 16 uur geopend. Hier kunt u ook terecht voor al uw belastingvragen. '3 c'; Voetbal uitslagen Het derde elftal van voetbalclub WHS in Sint-Annaland is in het nieuw gestoken. Als ze het veld opgaan, doen ze dat in de nieuwe shirts van sponsor Renault Koese. Om zich warm te kunnen houden hebben de spelers een compleet trainingspak gekregen van Miller b.v., World in Jeans. Het autobedrijf was al sponsor van de club, waar WHS uiteraard dankbaar voor is. Ook be dankt WHS de nieuwe sponsor Miller b.v. voor zijn bijdrage aan De E-pupillen van Stavenisse vormen een echt team, zegt trainer Bernhard de Rijke. ,,Dat is de kracht van deze spe lers.’’ Ze werden vorige week al kampioen, maar omdat de KNVB alle wedstrijden in het amateurvoetbal had afgelast ging de huldiging niet door. Maar ook de laatste wedstrijd niet tegen Cluzona in Wouw. ,,Het eerste elftal zou zelfs meegaan om te komen kijken. Jammer dat het niet door ging. De spanning is er af.’’ Veel te vrezen hadden de pupil len niet. De thuiswedstrijd tegen Cluzona was met 13-2 ge wonnen. ,,We hadden goede hoop dat we die wedstrijd ook de vereniging. WHS 3 bestaat uit coach en trainer Mitch Ligt- hart en Marco de Jonge en spelers Marco Poot, Peter Saarloos, Mitch Ligthart, Jan Quist, Jurgen Goedegebuure, Kees van Vliet, Sander Westdorp, Eric Post, Rob Goedegebuure, Pieter Lindhoud, Dennis van Dijke, Corné van Tilbeurgh, Alfred van Vossen, Lennert van Popering, Ad de Keizer en William van Tig- gele. (Advertentie I.M.) zouden winnen, maar er komt geen inhaalwedstrijd.’’ De E- pupillen zijn zeven tot elf jaar oud. En spelen tien wedstrij den in hun competitie. Ze wonnen de meeste wedstrijden, maar verloren in Halsteren. Thuis wonnen ze echter van de Brabanders met 5-1. Het clubje speelt al een aantal jaren samen en De Rijke wil dat graag zo houden. ,,Voor de toe komst is het belangrijk dat we jonge spelers vasthouden voor de club.’’ Samen met Mark Tak is hij verantwoordelijk voor de prestaties van de jonge garde. Ze kregen een beker en een bord friet. De kansen op directe promotie zijn voor Vosmeer na zondag een stuk kleiner geworden. De ploeg van Wim Westerhuis en Tim van Mierlo ging in eigen huis zwaar onderuit tegen de directe concurrent Divo: 3-8. Bij rust keek de thuisclub al tegen een 0-3 achterstand aan. Een inhaalrace na de pauze leek succes te hebben, totdat de formatie uit Dinteloord voor de vierde maal toe sloeg. Zwaar teleurgesteld zocht Vosmeer de kleedkamer op. Het verlies aan de vooravond van de winterstop kwam aan als een mokerslag. Tim van Mierlo: ,,Van aansluiting met de top is nu geen sprake meer.’’ De mini-pupillen van voetbalvereniging Stavenisse zijn za terdag in het zonnetje gezet na het behalen van het kam pioenschap. De negen jongens en meisjes speelden een heuse competitie. Ze wonnen alle wedstrijden. Ze speelden in een poule met zes ploegen. In partijtjes van vier tegen vier op een veld niet groter dan het zestienmetergebied. Op kleine goaltjes, vertelt trainer Leon de Jonge die sa men met Agnes van den Berge de ploeg begeleidt. ,,Van be gin af aan ging het goed. Ze wonnen de ene keer met 4-2, de andere keer met 6-4.’’ Op een na zijn alle spelers zes jaar, eentje is nog vijf. De smurfen reisden voor de uitwed- sen om ging. Elke kans na rust was ook meteen raak.’’ strijden naar Zevenbergen, Sint Willebrord, Etten-Leur en Roosendaal. De tiende competitiewedstrijd van vorige week verviel. De KNVB laste alle amateurwedstrijden af in verband met het overlijden van de grensrechter Ri chard Nieuwenhuizen uit Almere. De Jonge: ,,De KNVB heeft besloten dat we de laatste wedstrijd niet hoefden te spelen. Dat is wel jammer, maar we stonden al zoveel pun ten voor dat we niet meer van de eerste plaats verdrongen konden worden.’’ Volgend jaar, als de spelers zeven zijn, stromen ze door naar de F-pupillen. De ploeg kreeg een beker en een bordje friet. Vijfde kl.: Vosmeer-Divo 3-8. Dames: Thol. Boys-Virtus 9-1. Derde kl. res.: Baronie 2-WHS 2 1- 1. Vierde kl. res.: SPS 2-Noad 3 2-6. Vijfde kl. res.: Duiveland 4-Noad 4 en VVC 4-SPS 3 afgelast. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-BVV 7 2- 6. Beker: WHS 3-VVC 3 1-1 (VVC wint na strafschoppen). Jeugd: SSV-WHS B meisjes 6-1, Kruiningen-WHS C2 4-5; Seroos- kerke-Thol. Boys A 1-7, Thol. Boys B2-Welberg 14-4, Thol. Boys C1- Terneuzense Boys 3-2, Thol. Boys D2-SPS D 5-8, Roosendaal-Thol. Boys D meisjes 0-1, Thol. Boys E1- Gastel 3-2, Thol. Boys E meisjes- Odio 4-1. kwam om af te ronden. Tot overmaat van ramp sloegen de bezoekers in de extra tijd van de eerste helft nog een keer toe: 0-3. Ondanks de achterstand zag Vosmeer halverwege nog moge lijkheden. Van Mierlo: „Waarom zou den wij geen drie keer in één helft kunnen scoren?’’ In Tholen kan een huisartsentekort ontstaan. Dat meldt GGD Zeeland in het rapport Regionale Volksgezond heid Toekomstverkenning Zeeland. Het tekort kan in 2015 oplopen tot 1,68 fte, zo blijkt uit schatting van de Vraag Aanbod Analyse Monitor (VAAM). Dat komt neer op onge veer 67 uur per week, uitgaande van een 40-urige werkweek. In 2010 tel de de gemeente Tholen tien huisart sen. Ruim een derde (37 procent) van de volwassenen en meer dan de helft (54 procent) van de ouderen in Tholen heeft in de afgelopen twee maanden contact gehad met de huis arts. Meer volwassenen hebben de huisarts bezocht dan gemiddeld in Zeeland (32 procent). Bij de ouderen is dit vergelijkbaar. Het merendeel van de Tholenaren is tevreden over de huisarts. Voor het seizoen rekende Vosmeer zich nog rijk. Met drie rechtstreekse promotieplaatsen leek meedoen voor de prijzen een reële verwachting. Hal verwege de competitie bedraagt de kloof met Divo, de huidige nummer drie, inmiddels zes punten. Ook NSV zit nog op het vinkentouw. Een ver klaring voor de monsternederlaag had Van Mierlo na afloop niet. ,,We waren gewoon niet scherp genoeg en na rust, toen we snel tot 2-3 terug kwamen, hadden we even wat gas terug moeten nemen. Dat deden we niet. Ik moet ook zeggen dat Divo goed met de kan- voortvarend op zoek te gaan naar de gelijkmaker. ,,In die fase waren we niet slim genoeg.’’ In de 59e minuut maakte Divo er met een uitval 2-4 van. Even later werd uit een hoekschop de 2-5 ingekopt en was het pleit definitief beslist. Een rake strafschop betekende 2-6. Een kopbal van Denny Brusse laars, na een vrije trap van Joshua van Willigen, bracht Vosmeer nog een keer dichterbij: 3-6. Het laatste woord, met nog twee treffers, was voor Divo. Van Mierlo: „Laten we maar zeggen dat we aan vakantie toe zijn.’’ In de vijfde klasse B staat Vosmeer van de twaalf ploegen vijfde met 21 punten uit 12 wedstrijden. Odio leidt met 31 punten, gevolgd door WWV met 30 en Divo met 27 punten. Vosmeer houdt grote afstand van de onderste regionen zoals Hansweertse Boys met -3, Volharding met 3 en Moerstraten met 9 punten. Na een kwartiertje greep de defensie van Vosmeer zwak in en namen de be zoekers de leiding: 0-1. In de 40e mi nuut mochten twee Brabantse aanval lers vrij op de keeper af: 0-2. Pas daarna kreeg Vosmeer zijn eerste kans van de middag. Pascal Zwegers en Robin Capelle stonden aan de basis van een mooie aanval, waarbij Ben Suurlant net een teenlengte tekort Het project veiligheidsbuffer Oesterdam heeft geen negatieve effecten van betekenis, noch schadelijke gevolgen, voor de natuurlijke kenmerken in de Oosterschelde (een Natura 2000-gebied). Dat con cludeert de provincie Zeeland naar aanleiding van de door Rijkswaterstaat gevraagde natuurbescher- mingsvergunning. Dat de zandsuppletie een posi tief effect heeft op het areaal slikken (dat als gevolg van ’zandhonger’ kleiner wordt) juicht het Zeeuw se provinciebestuur toe. Rijkswaterstaat gaat een zandplaat aan de noorde- Noad 3 heeft het inhaalduel tegen SPS 2 met goed gevolg afgelegd. Het werd 2-6 in het voordeel van de Sint Philipslanders. SPS kwam op voorsprong. De bal werd vanachter de achterlijn voorgezet en goed in geschoten door Daan Bijl. De lijn rechter zag dit over het hoofd, dus keurde de goed leidende scheids rechter Berry de Graaf het doelpunt goed. Noad reageerde via midden velder Jasper van Dijke: 1-1. Noad was duidelijk de betere ploeg, er waren goede kansen voor Ronald den Braber en Michiel de Jager, maar de spitsen waren niet scherp. SPS viel aan en doelman Ligtendag onderschepte de bal uit een voor zet. Hij schopte de bal ver weg, over de verdediging van SPS heen. Michiel de Jager liet dit buiten kansje niet onbenut en schoot de bal in de touwen. De Fluplandse keeper hield voor rust nog twee ballen van SPS uit het doel, maar na de rust kwamen er weinig kan sen meer voor het team uit Poort vliet. Arjan Moerland scoorde voor Noad zijn eerste treffer van de mid dag, en binnen een minuut lag er weer een bal in de netten bij SPS, via Robin Kot (1-4). SPS liet het hoofd hangen en Noad breidde de score nog verder uit met twee schit terende doelpunten van Arjan Moerland, die een zuivere hattrick maakte. In de slotminuut maakte Hugo Visser van SPS met een kop doelpunt de tweede treffer. De thuisclub kwam inderdaad geladen uit de kleedkamer en binnen de kortste keren had Joshua van Willigen met een individuele actie succes: 1-3. Kort daarop keerde de hoop op een goed re sultaat bij Vosmeer terug. Jeffrey Kruf was het eindstation van een aanval over de linkerflank, met Jeremy Stol wijk en Joshua van Willigen als weg bereiders. Daarna maakte Vosmeer volgens Van Mierlo de fout om al te Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl Hoofdtrainer Peter van Poortvliet verlengt zijn contract bij voetbalclub Smerdiek met tenminste een seizoen. Dat is hij overeengekomen met het bestuur. Van Poortvliet is bezig aan zijn eerste jaargang als oefenmeester bij Smerdiek. Onder zijn leiding is er een verjonging ingezet. Het bestuur noemt zijn prestaties uitstekend. Smerdiek staat nu tweede op de ranglijst. Daarnaast is ook met Rini Verwest, trainer van het tweede elf tal, een contractverlenging overeen gekomen. De tweede keus is een elf tal in opbouw en is zienderogen groeiende, meent het bestuur. t Gerco Andringa uit Tholen, Nicolas Buijck uit Sint Philipsland en Niels van Duivenbode uit Oud-Vossemeer zijn met hun team op de eerste plaats geëindigd tijdens de regiofinale van de First Lego League in Breda. Hun school het Mollerlyceum uit Bergen op Zoom deed met de tweede en der de klas mee aan de uitdaging om een oplossing te zoeken voor mogelijke gebreken bij ouderen. De derdeklas sers, waaronder havist Andringa, ontwikkelden de Senior Airbag en plaatsten zich zo voor de finale voor teams uit de Benelux. De tweede ha- voklas, met Buijck en Van Duijven- bode, won de eerste prijs met zijn projectpresentatie. lijke ingang van het Bathse Spuikanaal, tegen de Oesterdam, ophogen. Daarvoor wordt zand gewon nen in de omgeving van Wemeldinge en het Lo- dijksche Gat en naar de op te hogen plek gebracht. Dat vergt een week of vijf. Het verdelen van het zand over het gebied én het aanbrengen van vier oesterriffen (om het zand langer vast te houden) vergt meer tijd. Van de elf over de aanvraag geïn formeerde instanties heeft alleen het gemeentebe stuur van Reimerswaal gereageerd; dat heeft geen bezwaar tegen het verlenen van de vergunning. watersysteemheffing ingezetenen: 82,14 per woonruimte watersysteemheffing ongebouwd: 62,47 per hectare watersysteemheffing natuur: 4,93 per hectare watersysteemheffing gebouwd: 0,0564% zuiveringsheffing/verontreinigingsheffing: 53,13 per vervuilingseenheid tarieventabel precariobelasting onder I 1.: 0,30 per strekkende meter •W x kV- t. - V W’A”' '"'A - Vroonland 27 Sint- Annaland tel. 0166-652048. V ffiNAUU KOUt ■V RENAULT KOtM Is „„.LII.U.J Scheldestromen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 13