Cok Verhoek rijdt elektrisch ’Met deze wintertocht kunnen we eens van eiland Tholen af zoeken met arme jeugd Nieuwe bedrijven OVERBEEKE Siem verrast met 500 euro Taak Joth om contact te ^VAN DUKE r-dfe 'j#' I Met 251 wandelaars is wandelsportclub Vosmeer tevreden Homo-acceptatie blijft achter EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 20 december 2012 11 Tholen Poortvliet Oud-Vossemeer Sint-Annaland Stavenisse Agenda STARTEND ONDERNEMER? Bel (0166) - 61 25 09 voor een verzekeringsadvies op maat! Lessen bureau Halt voor scholieren geschrapt Sint-Maartensdijk Seniorengroep Sint-Philipsland van oncologische patiënten ontwik keld. Het Thoolse bedrijf, dat sinds 1975 actief is op de woningmarkt, maakte het bedrag dat anders wordt besteed aan het sturen van kerstkaarten vrij voor deze sponsoring. Henk Sturris, mede-eigenaar van de makelaardij en afkomstig uit Sint-Annaland: ,,De kerst- en nieuwjaarsgroet verzenden Aan de eerste wandeltocht van de winterserie van de Zuidwesthoek deden zaterdag in Oud-Vossemeer 251 lo pers mee. Het zijn drie tochten op drie zaterdagen. Wan delsportclub Vosmeer beet de spits af. Voor de meeste er varen deelnemers is het een onderhoudsbeurt, zo blijkt uit de reacties. ,,Ze willen in de winter in beweging blij ven om in het voorjaar en in de zomer weer grotere af standen af te leggen,’’ zegt voorzitter Leen Plandsoen van wsc Vosmeer. Inschrijving in het Handelsregister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint Philipsland in de maand september. showroommodel.” Wel heeft hij nog even de afweging gemaakt tussen een diesel gestookte variant van de Franse bedrijfswagen. ,,Die is welis waar 3000 euro goedkoper in aan schaf, maar in gebruik fors duurder. We rijden veel korte ritjes hier op het eiland, of even naar Bergen op Zoom. Dan is een diesel niet lo nend.” Zoon Jeroen heeft de door slag gegeven. Hij heeft een aantal keren een Kangoo Z.E. meegekregen als leenauto. En dat is goed bevallen. Voorzitter van de Elkie-stichting Cok Verhoek uit Tholen heeft vrij dag bij autobedrijf Koese in Sint-An- naland de sleutels van zijn nieuwe bestelbus in ontvangst genomen. Geen normale, maar een volledige elektrische; de Renault Kangoo Z.E.. ,,Het is qua gevoel net tramrijden”, zegt de oud-tramchauffeur. De reden dat Verhoek voor een elektrische au to kiest is simpel. „Kwestie van den ken aan de toekomst. Bovendien kan ik deze zo meenemen. Het is een we nu digitaal, zodat schikbaar kwam voor doel.’’ Leo Vroegop dankte samen met zijn mede-bestuursleden Henk Brinkman en Marianne van de Wetering de Thoolse makelaar voor het mooie bedrag en overhandigde een kleine attentie voor het mooie initiatief. (Advertentie I.M.) Scherpenisse er geld be- een goed Leo Vroegop, voorzitter van de Vrienden van Siem te Sint-Anna- land, was blij verrast een cheque van 500 euro te ontvangen van Leunis Makelaars uit Tholen. Siem voert actie voor ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom. Met de financiële steun van de Vrienden van Siem wordt een informatiefilm en een fysi- otherapieprogramma ten behoeve Verhoek gaat de elektrische Renault inzetten als vaste auto voor het opha len van katten en honden. Op een volle accu kan hij theoretisch 170 ki lometer rijden. In de praktijk komt dat neer op zo’n 130 kilometer. ,,We gaan er een sport van maken om zo ver mogelijk te komen.” Wat nog ontbreekt is een laadpaal aan huis. ,,Daarover ben ik nog in onderhan deling met energieleverancier Del ta.” Het is voor Verhoek zijn elfde Renault in 25 jaar. (Advertentie I.M.) RegioBank^ Ift J i iw vu p\ I Agnes van der Werff (links) loopt samen met Ise van Oudenaarde de 25 kilometer. Jan-Willem Goderie (links) overhandigt de sleutel aan Cok Verhoek (rechts). In het midden zijn zoon Jeroen Verhoek. Sociaal VV Van links naar rechts: Leo Vroegop, Henk Brinkman, Henk Sturris, Arno Leunis, Lisa Marie Strijbosch en Marianne v.d. Wetering. lid van Adfi JUFD verzekeringen financiële diensten hypotheken!- pensioenen Advertentie I.M. Maatschap P.C. en D.L. Hage, Bre- denvlietsedijk 1, landbouwbedrijf. Kasteel Training en Advies b.v., Bosdreef 29, advies en training op het gebied van verkoop en product presentatie, directeur-grootaandeel- houder J. van de Burgt. De meeste wandelaars kiezen voor de 25 kilometer: 116. Die zijn rond negen uur vanuit de Vossenkuil ver trokken. En komen rond twaalf uur alweer aan in het dorpshuis. Ook de 15 kilometer is met 87 deelnemers in trek. Hoe korter de afstand, hoe minder de animo want op de tien gaan 38 deelnemers van start en op de vijf slecht tien. Voor de Vosse- meerse wandelsportclub is het een welkome afwisseling. ,,Met de Ze- vendorpentocht zitten we altijd vast aan het eiland, omdat we dan alle plekken aan moeten doen. Nu kun nen we er eens vanaf. Naar Nieuw- Vossemeer en Flupland,’’ zegt de voorzitter. De deelnemers komen vooral uit het zuidwesten van Ne derland, maar er is ook een wande laar met de trein uit Ede gekomen. Er zijn ook deelnemers uit Maas sluis en uit België. Plandsoen noemt de winterserie een Een kwart van de Thoolse jongeren meent dat als iemand homoseksueel is, hij of zij dit niet eerlijk op school kan vertellen. De acceptatie van ho mo’s en lesbiennes blijft daarbij ach ter op het Nederlands gemiddelde, zo blijkt uit onderzoek van GGD Zeeland en Scoop. Ruim 67 procent van de twaalf- tot achttienjarigen geeft aan dat zij zeker zouden laten merken dat iemand die homo of les bisch is van hen af moet blijven. De sfeer is gemoedelijk. Hage noemt het weer perfect. Hij is een geoefende wandelaar. Loopt zes da gen in de week, gemiddeld tien ki lometer. En elke veertien dagen op dinsdag met de seniorengroep van Beken je kleur in stijl, Burgemeet 22, stijl- en kleuradviezen en detail handel in make-up en mode-acces- soires, eenmanszaak mevr. J. van Dijke-van de Bor. Ruim een derde zou naast iemand anders in de klas gaan zitten. En nog eens 20 procent zou geen vriend schap sluiten met diegene. Volgens GGD Zeeland spelen ouders een be langrijke rol in het bijbrengen van normen en waarden als het gaat om seksualiteit. Vanaf augustus dit jaar is seksuele voorlichting en voorlich ting over seksuele diversiteit ver plicht in het onderwijs. Zo zijn er speciale lespakketten ontwikkeld. Internationaal Medisch Evenwicht asociated to internation al law b.v., Eikenlaan 20, het weten schappelijk neerleggen van een ge neeswijze die mensen, dieren en alles wat leeft op aarde herstelt met daarbij de aardse wetten, normen en waarden te respecteren, directeur- grootaandeelhouder Yvonne Maria Vijverberg uit Rotterdam. Hairstyling byJoys, Karreveld 11, ambulant dames- en herenkapster, eenmanszaak mevr. J.A.J. Quist-van Oost. De jongerenraad Tholen (Joth) wordt ingeschakeld om te zoeken naar ’kwetsbare en arme jongeren’ die niet kunnen deelnemen aan allerlei maatschappelijke activiteiten. Bram van de Sande (CU) riep onlangs in de commissie samenleving de hulp in van de Joth tijdens het bespreken van het jeugdbeleid 2012-2016. Donderdag werd hij in de raadsverga dering op zijn wenken bediend. Burgemeet 25, 4693 CJ Poortvliet - Raiffeisenstraat 2, 4697 CG Sint Annaland T: (0166) 61 25 09 - F: (0166) 61 29 12 - E: info@overbeeke.nl - I: www.overbeeke.nl Timmer- en metselbedrijf De Vos, Dokter Zoetemanstraat 17, een manszaak J.A. de Vos. Hypofbeck Bijbel, Hervormde kerk, 19 u. 22 dec Thools tafeltenniskampioen- schap, Smash ’76, Wellevaete, 9-18 u. 22 dec Kerstbingo, WHS, 10 u. en 18 u. 24 dec Kerstzangavond, Hervormde kerk, 19 u. 27 dec Kaartavond, In de Sloove, 19.30 u. 12 jan Concert, Accelerando, De Wellevaete, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 21 dec Klaverjastoernooi, Smerdiek, 19.30 u. 22 dec Kerstbespeling carillon Maartenskerk, 11-12 u. 22 dec Volkskerstzang, Euterpe, Haestinge, 19.30 u. 25 dec Kerstbijeenkomst, Leger des Heils, 16-19 u. 29 dec Kledinginzameling Dorcas, Wouthoekweg 5, 9-11.30 u. SCHERPENISSE 28 dec Snerttocht, Staatsbosbe- heer/VVV, start eind Platteweg, 10.30-15.30 u. POORTVLIET 5 jan Snerttocht, W3daagse, start voetbalveld SPS, 13.00 u. SINT PHILIPSLAND 21 dec Kerstzangavond, Wimpel, 19.30 u. 22 dec Tentoonstelling, PV De Vre desduif, café ’t Durp, 15.30 u. Hij heeft het wel nodig want hij heeft een paar kilometer meer gelo pen dan waarvoor hij had inge schreven. In plaats van 25 kilome ter maakte hij samen met zijn zoon Matthijs en Ron Dullaart een paar kilometer meer omdat ze verkeerd waren gelopen. Voor een geoefende wandelaar geen enkel probleem, maar toch. Het zoeken naar de goe de route zorgt voor oponthoud. Ze waren met een ander clubje even op het verkeerde been gezet. In Nieuw Vossemeer aan de Veerweg hadden ze vóór het tunneltje af moeten slaan, maar op de routebeschrijving stond dat ze door het tunneltje moesten. Eén lettertje verschil. Ach, ze kwamen er wel uit, hoor. Want de pijltjes stonden wel goed. Hage meldde het wel even telefo nisch bij voorzitter Plandsoen. ,,Ja, een lettertje verschil op de routebe schrijving. We hebben de tekst door drie verschillende mensen laten le zen, maar dan nog wordt het niet gezien. Het hoort er nu eenmaal bij.’’ de Oosterscheldestappers in Sint- Maartensdijk 10 tot 12 kilometer. Ook Leen de Korte (69) uit Tholen is terug. Hij heeft er vijftien kilome ter opzitten. Ook hij is een geoefend wandelaar. Probeert zoveel moge lijk aan de tochten in de regio mee te doen. Doet ook mee aan de Ze- vendorpentocht. Loopt dan de 30 kilometer. ,,Ik doe het allemaal wat rustiger. Vijftien tot twintig kilome ter en af en toe een uitschieter van 25 kilometer. De Korte liep samen met zijn vrouw in 1993, 1994 en 1995 de Vierdaagse van Nijmegen. Hij veertig, zijn dertig kilometer. Maar sinds zijn vrouw last kreeg van haar gewrichten, stopten ze. ,,Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Sinds een jaar of vier, vijf, ben ik weer gaan lopen. Tien, twintig kilometer. Alleen. Mijn vrouw kan het helaas niet meer.’’ Hij loopt nu alleen. Zoekt niet be wust een medeloper. ,,Maar het ge beurt regelmatig dat ik een stuk met iemand samenloop. Laatst nog in Westkapelle toen we verkeerd wa ren gelopen.’’ Een week ervoor liep hij ook al de vijftien kilometer bij de Oosterscheldestappers in Sint- Maartensdijk. ,,Na tien kilometer begint het lopen makkelijker te wor den. Daarvoor gaat het wat stroever. Trainen voor langere afstanden is absoluut nodig. Je moet geoefend zijn.’’ THOLEN 21 dec Kerstzangavond, zangver. Immanuel, Grote Kerk, 19.30 u. 22 dec Kerstbespeling carillon oude stadhuis, 14-15 u. 22 dec Kerstconcert, Mission Music Concerten, Grote Kerk, 19.30 u. 29 dec Kledinginzameling Dorcas, Regentessestr. 50, 9-12 u. 31 dec Rommelpottenfestival, Markt, 11 u. 2 jan Nieuwjaarsreceptie, gemeen tehuis, 19.30 u. 9 jan Nieuwjaarsbijeenkomst, vrijz. vrouwenbond, NPB, 14 u. 10 jan Nieuwjaarsreceptie, chr. ou derenvereniging, NPB, 14.30 u. OUD-VOSSEMEER 22 dec Actie voor 3FM, Praktijk In- tzadel, 9.30-12 u. 22 dec Kaartavond, v.v. Vosmeer, kantine, 19.45 u. 22 dec Voix, concert, De Vossen- kuil, 19.30 u. 28 dec Snerttocht, wandelsportclub Vosmeer, Vossenkuil, 18.30 u. 12 jan Verliezers, toneelstuk, St. Jo seph, 19.30 u. SINT-ANNALAND 20 dec Kerstviering School met de soort driedaagse maar dan over een langere periode. Het bestuur is te vreden met het aantal deelnemers. Hij noemt het een rustig tochtje. Heel anders dan hij en de deelne mers aan de Zevendorpentocht ge wend zijn. ,,Er zijn nu minder stops bijvoorbeeld. Onderweg zijn er ook geen versnaperingen zoals wij dat gewend zijn: een appeltje, snoep, een bolus. De beroemde verwenne rij. Nee, dit is niet volgens onze principes geregeld.’’ Om de deelne mers bij terugkeer toch wat aan te bieden staat er een doos snoep op de inschrijftafel. ,,We kunnen het niet laten,’’ zegt de voorzitter lachend. Ondertussen wordt het steeds druk ker in de foyer. De wandelaars zoe ken, na het afstempelen van hun wandelboekje, elkaar op aan de lan ge tafels om wat te eten of de drin ken. Brood en bier lijkt favoriet. Ook bij Tini Hage uit Poortvliet. Camping de Hoeve, Havenweg 3, eenmanszaak mevr. A.W.M. van den Berg uit Wouw. Tijdens de commissievergadering zat jongerenwerker Ties Reitsma op de publieke tribune. Volgens wethouder Jan Oudesluijs is het een taak voor Ties die immers onder de Thoolse jeugd goed bekend is. ,,Hij kan op straat en op scholen in contact ko men met de jeugd en signalen opvan gen. Vele jongeren kennen hem.’’ De jeugdzorg wordt in 2015 een ge meentelijke taak. Het jeugdbeleid van de gemeente gaat zich meer rich ten op preventie. De gemeente wil niet langer de zorg voor jongeren op zich nemen, maar ’gezinnen en de sociale omgeving van die gezinnen’ versterken. Daar moet de zorg van de gemeente op aansluiten. De eerste verantwoordelijkheid bij de opvoe ding ligt bij de ouders. De rol van het centrum voor jeugd en gezin wordt groter. B. en w. denken daarmee voorbereid te zijn op de decentralisatie van deze taak. In grote lijnen wordt het be staande beleid voortgezet. Met uit zondering van het bureau Halt Zuid West Nederland dat lessen geeft op school over de risico’s van alcohol en verdovende middelen of in de brandweerkazerne over het gevaar van vuurwerk. Voor dit jaar was er nog 9400 euro voor uitgetrokken, volgend jaar geen cent. De raadsfrac ties van SGP, VVD, ABT, CDA en CU vroegen aan Oudesluijs waarom Halt is geschrapt. Een erg duidelijk antwoord kwam er niet. Volgens Ou- desluijs wordt het geld nu voortaan voor preventie ingezet. De gemeente zal ook een keuze moeten maken bij Aqua Tholen, Slabbecoornweg 56, onderhoud en reparatie van binnen- en buitenboordmotoren, alsmede kleinhandel in boten en motoren, eenmanszaak J.M. den Hoek. Zangvereniging Crescendo, Burg. Van Berchemstraat 7, voorzitter J.M. Heijboer, secretaris mevr. H.W. Walpot-Geense, penning meester mevr. J. Simons-Copier. Plateelbakkerij Delft, Jolstraat 41, producent van siertegels, eenmans zaak M.L.A. Oosterhoff uit Utrecht. Intzadel, Leguitsedijk 7, begelei ding, dagbesteding en zorgboerde rij, nevenvestiging van vennoot schap onder firma sport- en gemeenschapscentrum Meulvliet in Tholen. Café de Hoop, Ring 13, eenmans zaak mevr. M.G.J. Vaders-de Kok uit Bergen op Zoom. welke regio van het veiligheidshuis ze aan gaat sluiten. In dit huis werkt de politie nauw samen met andere welzijnsorganisaties op jeugdgebied. Nu de politie Tholen samenwerkt met West-Brabant is het de vraag of ze daar bij aan moet sluiten of bij de Zeeuwse instelling die in Vlissingen zit. De wethouder zei dat dit nog niet duidelijk is. Maar het kan zijn dat in 2015, als de decentralisatie een feit is, Tholen richting Bergen op Zoom gaat, zei hij. Oudesluijs zei dat hij er het volste vertrouwen in heeft dat het in 2015 lukt om alles op de rails te hebben. Maar dat de gemeenten ook afhankelijk zijn van wat er landelijk wordt besloten. ,,In alle gemeenten zijn er projectleiders aangesteld die kijken wat er leeft. Rekening hou dend met iedere identiteit. Het wordt een invulling voor heel Zeeland.’’ Het totale budget voor het jeugdbe leid voor volgend jaar op 72.600 eu ro begroot. Voor de jeugdhonken en activiteiten van jongeren staat 11.000 euro op de boek. De jonge- renraad 10 mille. Voor weerbaar- heidscursus/judo/zelfverdediging 27.000 euro, kinderkamp 11.000 eu ro (dit jaar 10.975 euro), jeugdadvi seurs 1000 euro, overige uitgaven (zoals workshops) 2000 (dit jaar 3225 euro. Volgend jaar wordt een overschot van 9600 euro verwacht. In de gemeenteraad vroeg Annie Vo gelaar (SP) nog naar jeugdwerkloos heid in de gemeente. Oudesluijs zou de SP daar schriftelijk van op de hoogte brengen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 11