door het lint gaan is wat anders dat ze die informatie wel kreeg Koersballen Kerstmarkt in Halsteren ’Wist ze iets niet, zorgde ze zelf ’In onze sport mag je strijd leveren, wint topcompetitie kustvissen Thools tafeltennis kampioenschap Mogelijk uitstel verkeersveiligheid Van der Zande uit Oud-Vossemeer Machtsstrijd supermarkten leidt tot een onaanvaardbare situatie ZVV houdt leiding B-poule in handen ’t Centrum nog niet terug op niveau en lijdt nederlaag Thoolse voetbalclubs nemen maatregelen om geweld op veld te weren .1 Donderdag 13 december 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Ouders uit veld 9 Lennard Noorthoek uit Sint Philipsland pakt zilver Open kampioenschap zwemmen in Bergen Voetbal- programma Bronzen KNGU-speld voor Margo van Broekhoven van Olympia Tholen Op doelsaldo Spil Jurylid Respect Stemmen van lezers Herinneringen Nog steeds is het team van ’t Centrum uit Poortvliet, niet in staat het niveau van de afgelopen jaren in de zaalvoetbalcompetitie te benaderen. In een mooie par tij met snel spel en kansen over en weer moest ’t Cen trum de overwinning aan de Zebra’s laten. Ondanks dat ze veel druk zetten op Zebra’s, konden de spelers het net niet eenvoudig vinden, waar de tegenstander met enkele mooie uitvallen naar 2-5 uit kon lopen. ’t Centrum maakte nog twee doelpunten, maar kwam niet dichterbij, want Zebra’s maakte er met enkele uit vallen 4-7 van. Hand geven Clarinda van der Zande uit Oud-Vossemeer doet volgend jaar hoogstwaarschijnlijk mee aan het wereldkampioen schap kustvissen in Spanje. Het lid van hengelsportclub ’t Scharretje schreef zaterdag de topcompetitie kustvissen dames op haar naam. De coach maakt op basis van de re sultaten in de topcompetitie zijn selectie voor het nationa le team en daarom is er goede hoop dat Van der Zande bij de selectie zit. Schoonzus en dorpsgenoot Ilonka Rijn berg en Linda van de Velde uit Scherpenisse zitten al bij de nationale selectie en maakten dat waar door respectie velijk als vierde en tweede te eindigen. Haar inzet voor de club mag als goud worden be stempeld en dat gymnas tiekvereniging Olympia er waardering voor heeft, bleek zaterdag. Margo van Broekhoven uit Tholen heeft na 22 jaar definitief een punt gezet achter haar bestuursperiode voor de Thoolse gymclub. Ze kreeg daarom zaterdag tijdens een afscheidsetentje met bestuur en leiding een te ken van verdienste in brons van de gymnastiekbond KNGU opgespeld door voorzitter Jacob Pekelsma. Buitenspel ,,Vloeken en schelden is niet geoorloofd en lelijk doen tegen de scheidsrechter proberen we in de kiem te smo ren”, zegt Corné Polderman van SPS. Respect is het kernwoord waar alle Thoolse voetbalclubs zich achter scharen. Ze hebben tijdens het voetbalvrije weekend, vanwege het afgelasten van alle amateurwedstrijden door de voetbalbond KNVB, elk op hun eigen wijze aan dacht besteed aan de mishandeling en het overlijden van een grensrechter in Almere. Bij diverse clubs was zater dag de kantine open om de leden en supporters de moge lijkheid te geven hierover in gesprek te gaan. De KNVB had hiertoe opgeroepen. Enkele clubs gaan maatregelen nemen om mogelijk voetbalgeweld te weren. Zo meldt WHS uit Sint-Annaland de resultaten van de bijeen komst van zaterdag aan de KNVB en worden die gepre senteerd aan de leden en hun ouders. ,,Dan weet iedereen waar hij aan toe is en kan hij zich daaraan houden”, zegt clubvoorzitter Rik-Jan Blom. Ka Een opstootje in de derby tussen Smerdiek en Tholense Boys vorig jaar. ZVV houdt op doelsaldo de leiding in de B-poule. Het team versloeg maandagavond in Meulvliet PIA Automation met 10-4. De eerste helft werd al met een 2-6 voor sprong afgesloten, maar PIA gaf Zondag 16 december Vosmeer-Divo Vosmeer 2-BVV 7 Rode lantaarndrager in de A-poule, Gebr. Roggeveen had in de eerste helft een 1-3 achterstand tegen Hart van Tholen. Na de rust ontspon zich een spannende tweede helft. De Tholenaren liepen uit naar 2-5, maar moesten toen toch toestaan dat Gebr. Roggeveen terug in de wedstrijd kwam en weer tot 4-5 aanhaakte. Hart van Tholen hield stand, ondanks stevig aandringen van de gebroeders, en hield de drie punten in de hand. In de Sint Martinuskerk in Halsteren wordt zaterdag van tien tot vier uur een kerstmarkt gehouden. De op brengst daarvan is bestemd voor een nieuwe verwarmingsketel in de kerk. Er worden onder andere bloemstuk- zich nog niet zomaar gewonnen en leek in de tweede helft terug te ko men, tot ZVV weer aanzette. Mede koploper Tweewielerservice Tholen had met 10-9 winst een nek-aan-nek race tegen Klavertje Bier. In de eerste helft had Klaver tje Bier de touwtjes in handen en liet de fietsenmakers al binnen 4 minuten tegen een 0-3 achterstand aankijken. Een tegendoelpunt be antwoordde Klavertje Bier direct met de 1-4. In de gelijkopgaande strijd, met over en weer veel kan sen, kwam Tweewielerservice terug in de wedstrijd en met een tussen stand van 8-8 langszij. Dit gaf zo veel vertrouwen dat het team hierna al snel uitliep naar 10-8. Klavertje Bier wist nog de aansluitingstreffer te maken, maar hiermee was de koek op. De bijeenkomst was een verrassing. Van Broekhoven was er samen met haar man Lauran met een smoes naar toe gelokt. De club wilde haar op die manier bedanken voor alles wat ze voor Olympia heeft gedaan. De 55-jarige Van Broekhoven begon in 1990 als algemeen bestuurslid. Het bestuur bestond destijds naast haar uit Nellie Schot, Rita van Oos ten, Ria Kleppe, Magda Noordijke en Jacob Pekelsma. Toen na twee jaar een nieuwe secretaresse nodig was, nam zij die taak op zich. En dat heeft ze met veel inzet al die jaren gedaan. Ze kondigde vorig jaar aan dat ze er dit jaar op 1 september een punt achter wilde zetten. Al enkele jaren riep ze dat ze ermee wilde stop pen, maar steeds werd ze overge haald om toch nog te blijven. Omdat ze Olympia in haar hart heeft, be sloot ze steeds om nog maar even te blijven. „Vanaf de allerkleinste jeugd dient aangeleerd te worden dat er respect dient te zijn voor zowel de scheids rechters en diens assistenten, maar ook voor de tegenstander. Ouders hebben hierin ook een belangrijke taak. We hoeven ons zeker niet als lammetjes te gedragen. In onze sport mag je strijd leveren, maar dat is wat anders dan door het lint gaan vanwe ge een beslissing van een scheids rechter of assistent. Of je niet weten te beheersen en iemand de vreselijk- Het bestuur heeft voor het afscheid van zaterdag, zelfs met behulp van haar moeder, de clubhistorie van Margo uitgezocht. Als secretaresse was ze volgens het bestuur vaak de spil binnen de vereniging. ,,Ze was van alles wat er speelde binnen de vereniging op de hoogte, en als ze iets niet goed wist, dan zorgde ze er zelf wel voor dat ze die informatie wel kreeg. De post kwam altijd allemaal via haar binnen. Ze speelde dat altijd tij- Na het overlijden van Nellie Schot en het stoppen van Rita, Ria en Mag da was er nog een bestuur over van twee personen. Dat waren zij en Ja cob Pekelsma. Een aantal jaren heeft de vereniging gedraaid op het werk wat zij verzet hebben. Het was toen en is nog steeds, zeer lastig om nieu we bestuursleden te vinden. Wel is inmiddels een nieuwe secretaresse gevonden in de persoon van Christi na Dap uit Tholen. De club gaf een aantal typeringen voor Margo als bestuurslid: Zeer ac tief; attent, zowel naar leden als lei ding als overige bestuurders; manus- je-van-alles; regelde turnpakjes en trainingspakken; regelde braderieën; zocht invallers voor leiding; organi seerde samen met anderen diverse wedstrijden en uitvoeringen; jaren lang hoofdredacteur clubblad; zocht sponsoren; verzorgde catering voor ste verwensingen toe te wensen”, zegt voorzitter Piet van der Vlies van Tholense Boys. In de kantine in Tholen zijn zater dag, na een oproep van het bestuur, twintig mensen verschenen om stil te staan bij de dood van grensrechter Richard Nieuwenhuizen uit Almere. Teleurstellend noemt Van der Vlies de opkomst. ,,Met de mensen die er wel waren, is gesproken over het ge beurde en ook over wat onze vereni ging kan doen om het verbale en fy- dig door naar degene binnen de ver eniging waar die post belangrijk voor was. En dan gaat het van aan vragen van subsidie tot briefjes voor ouders of leden. Van verslagen van gesprekken met de bond, tot aanmel dingsformulieren voor wedstrijden. En dan maar weer in haar autootje, vaak naar de voorzitter om even te overleggen wat er dan moest gebeu ren. Super! Ook als contactpersoon van de ver eniging heeft ze veel werk gedaan. Haar telefoonnummer stond op alle zaken die naar buiten gingen en dat is een telefoonnummer wat toch zeer regelmatig gebeld zal zijn en mis schien nog wel, wat dan niets met privézaken te maken had, maar alles met de vereniging. Vragen van andere verenigingen, vanuit het hoofdkantoor van de KN- GU, van ouders of van leden. Zeer veel mensen wisten de weg naar haar te vinden en altijd heeft ze met hart voor de vereniging dit werk gedaan.” Iets wat ze niet deed, was het maken van notulen. ,,Dat liet ze graag aan iemand anders over, want daar had ze gewoon een hekel aan.” sieke geweld op en rondom de vel den een halt toe te roepen. Elke voetbalvereniging kent wel gevallen waarin een wedstrijd uit de hand dreigt te lopen omdat spelers en ook supporters zich verbaal laten gaan of zelfs fysiek geweld niet schuwen. Dit moet stoppen. Voetbal is emotie en met emotie moet je om kunnen gaan. Deze emotie mag nimmer lei den tot de excessen die zich voor doen en ook nog getolereerd wor den. Zo gaat het van kwaad tot erger.” Tholense Boys wil een protocol op stellen dat alle leden moeten onder tekenen en waarin staat aangegeven welke maatregelen er worden geno men als spelers of supporters zich niet aan de regels houden. Daarmee wil de club ’een verdere verloede ring’ van de sport tegengaan en het respect terugbrengen. Van der Vlies: ,,Eén ding is duidelijk: Dit mag nooit meer gebeuren.” de leiding en was het gezicht van de vereniging. Met dat alles stopt ze, maar ze blijft, tot vreugde van de club, actief als jurylid bij het sprin gen op niveau D en E. Hoewel ze in september zou stoppen, hielp ze in oktober toch nog mee met de regio nale individuele springwedstrijden die Olympia organiseerde. ,,Margo heeft altijd de schouders eronder ge zet. Olympia was zeer belangrijk voor haar en of dat in die jaren nou heeft wel een voorbeeld. ,,Het is ge bruikelijk dat spelers elkaar voor en na de wedstrijd een hand geven. Je ziet vaak dat als er iets tijdens de wedstrijd gebeurd is, er mensen zijn die geen hand meer geven aan bij voorbeeld de scheidsrechter. Je kunt daar een beetje meer op toezien en dat kan heel praktisch en simpel.” Hommel zegt dat het geen regel is om na de wedstrijd een hand te ge ven, maar het is wel een vorm van beleefdheid en respect die volgens hem bij sport hoort. De club is al ac tief op het aanspreken van ouders en leiders die langs de lijn luidruchtig aanwijzingen geven. ,,Wij zeggen er altijd wat van, ook als het mensen van een andere club zijn.” Ook Hommel vindt dat de basis bij de jeugd ligt. Hij wil dan ook dat er bij hun trainingen extra nadruk wordt gelegd op de regels. Bij SPS in Poortvliet zijn ze volgens penningmeester Corné Polderman altijd bezig met het opvoeden van de leden. ,,Nu komt het nog eens extra onder de aandacht. Het ge beurde was de hele week al onder werp van gesprek en zal bij de be stuursvergadering ook zeker op de agenda komen. We hebben op de si te een verhaal gezet met als strek king zonder respect geen voetbal.” Er was geen bijeenkomst in de kan- veel werk gaf en veel vrije tijd kost te, ze deed het gewoon.” Naast de onderscheiding van de KN- GU had Olympia een cadeau voor Margo als herinnering aan haar tijd bij Olympia: een glazen vaas met het embleem van Olympia als inscriptie. Omdat Lauran op de achtergrond al tijd betrokken was en meedacht en de website heeft ontwikkeld, werd ook hij bedankt. Hij kreeg een waar debon als blijk van waardering. De in Tholen woonachtige Kada ElJilali, die scheidsrechter is in de eerste divisie zaalvoetbal, waarschuwt dat het geweldsin cident overal had kunnen en kan gebeuren. Hij roept op hard op te treden tegen spelers, zowel in het amateurvoetbal als in het zaalvoetbal, die hun ongenoegen willen verhalen bij de scheidsrechter. Bij Tholense Boys verzorgt hij vanavond een spelregelavond voor alle verenigingsscheidsrechters. Het is een tweede van een reeks avonden om te informeren over de geldende spelregels, maar ElJilali gaat ook in op de gebeurte nissen van 2 december. Het belangrijkste, vindt ElJilali, is dat er met respect met elkaar wordt omgegaan. Dat begint al bij de opvoeding. ook herinneringen uit het verleden weet naar boven. Als club zoeken we dan steun bij elkaar.” Verbrae- ken verwijst daarmee naar het plot selinge overlijden van een jonge clubgenoot een aantal jaren gele den. C. Kwaak, Halsteren, oud-inwoner van Sint-Maartensdijk. Uitslagen van de gespeelde wedstrij den van: Gezelligheid vóór Alles/Sint-Maar- tensdijk: 1. mevr. T. Breure en mevr. A. Poot 34 p.2. W. Bijl en C. van Gorsel. 31 p.; 3. mevr. C. van Mierlo en C. Breure 25 p.4. mevr. M. Dane mevr. W. Kloet 21 p.; 5. mevr. A. Bocxe en Fr. de Jong 16 p.6. G. v.d. Padt 11 p. Meulvliet: 1. mevr. H. Schot en mevr. N. Deurloo 39 p.; 2. mevr. J. uur 15.00 14.30 14.00 13.30 14.30 14.30 uur 14.30 11.00 Zaterdag 15 december Thol. Boys da.-Virtus Baronie 2-WHS 2 SPS 2-Noad 3 WHS 3-VVC 3 Duiveland 4-Noad 4 VVC 4-SPS 3 jes verkocht en er zijn diverse kra men. Ook is de tentoonstelling 50 jaar Sint Martinus te bezichtigen en is er warme soep en drank te koop. Er wordt een verloting gehouden en de Beekzangers treden op. tine, maar tijdens de training van de senioren, die wel gewoon doorging, is over het onderwerp gesproken, zegt Polderman. Bij WHS waren de jeugdelftallen en hun leiders uitgenodigd om te ko men praten op de club. Volgens voorzitter Blom gaven zeven teams gehoor aan de oproep. Ze zijn in groepjes gaan praten en de resulta ten worden nog verzameld via een verslag. De opdracht was na te den ken over oplossingen en hoe met zulke incidenten moeten worden omgegaan. ,,We willen waarschijn lijk tijdens de nieuwjaarsreceptie de resultaten voor het eerst presenteren. Het is de bedoeling dat we het voor de jeugd op papier zetten en dat we steeds wat op schermen in de kanti ne laten zien. Een voorbeeld waar we nu op willen gaan hameren is dat we ouders niet meer op het veld toe laten. Ze moeten achter de omhei ning blijven en zo meer afstand tot de spelers bewaren. Je ziet soms een ouder nog even het veld op gaan om zijn kind aan te moedigen. Ook le ren we de spelers hoe ze zich moe ten gedragen naar de rechters op het veld.” Tijdens de ledenvergadering die WHS vrijdag hield, is de voorzitter begonnen met het voorlezen van een brief die de KNVB naar alle voet balclubs heeft gestuurd. Een stukje uit de brief van de directeur ama teurvoetbal van de KNVB Anton Binnenmars: ,,Dit weekend staat het voetbal stil bij de tragische gebeur tenis waarbij grensrechter Richard Nieuwenhuizen het leven heeft gela ten. Iedereen is geschokt en leeft mee met de familie, vrienden en de vereniging. De waarden en normen die we kennen en respecteren, zijn ver overschreden. Het is belangrijk om samen stil te staan bij wat er is gebeurd en om ons af te vragen: Hoe nu verder? Het is tijd voor bezin ning. Daarom ligt het amateurvoet bal dit weekend stil. Want zonder respect geen voetbal.” In het hele land en in de media zijn posters ver schenen met de laatste zin van deze frase. Voorzitter John Verbraeken van No- ad ’67 uit Sint Philipsland noemt het belangrijk dat alle voetballief hebbers erop worden gewezen dat ze aandacht en respect hebben voor de vrijwilligers in het voetbal. Moet ook aandacht voor zijn aandacht dat grensrechters vrijwillig langs het veld staan, zoals de overleden Ri chard Nieuwenhuizen. Het bestuur van de club heeft zaterdag zo’n veertig leden en supporters verwel komd in de kantine. ,,Bij zo’n ge beurtenis is het belangrijk dat je de mensen een klankbord biedt. Bij zo’n tragische gebeurtenis komen Met veel belangstelling las ik het artikel ’Komst grote supers dood steek voor Spar’ naar aanleiding van een inspreekreactie in de raads commissie ruimte. In Tholen ko men Albert Heijn en Aldi in plan Vestetuin, in Sint-Annaland Jumbo. Of de combinatie in Tholen een succes wordt, weet ik niet. Wel Jumbo in Sint-Annaland, want veel klanten bezoeken deze winkels nu al. Deze ontwikkelingen leiden tot verlies van kleinere buurtsupers, zoals de Spar. En dan leidt de Lidl Sint-Maartensdijk ook omzetver lies, zodat je daar op termijn mis schien geen supermarkt meer hebt. Misschien ver gezocht, maar niet ondenkbaar. Dat dit voor een groot deel van het eiland tot een onaan vaardbare situatie leidt, is duidelijk. Dit had nooit zo mogen gebeuren. Pakweg tien jaar geleden had de Spar al aan de Sportlaan kunnen zitten met de Aldi, maar dat moest niet en dat kon niet. Kijk nu naar al le problemen van laden en lossen aan de Oost- en Westvest in Sint- Maartensdijk. Er is destijds een be sluit genomen dat de klok dertig jaar terugzet met de geschetste ont wikkeling als gevolg. Binnen af zienbare tijd is er niets meer, al hoop ik dat de Spar blijft. B. en w. en de gemeenteraad kun nen het tij nog keren, want in Sint- Maartensdijk ligt er aan de Sport- laan nogal wat braakliggend ter rein. De huidige entree van het dorp is ook niet veel bijzonders. Met de Spar en de Lidl zou het er aanzien lijk verbeteren. Het ligt ook gunstig voor het toekomstig woongebied in de Geertruidapolder, als die woon wijk er tenminste ooit komt. Sint-Maartensdijk dient als grotere kern flinke supermarkten te hebben. Als de Spar verdwijnt - wat niet te hopen is - dan moet er aan de Sportlaan bijvoorbeeld een Dirk v.d. Broek komen naast de Lidl. Die combinatie vormt een goede concurrerende positie ten opzichte van de plannen in Tholen en Sint- Annaland en een betere verdeling op het eiland. Zo niet, dan komt een groot deel van Tholen zonder be hoorlijke supermarkten te zitten. Een verdere teruggang van het voorzieningenniveau in Sint-Maar- tensdijk is te verwachten met ook nog negatieve effecten voor de klei nere kernen. Daar wonen ook men sen. Wat voorzieningen betreft, ont staat er dan een eenzijdig beeld op het eiland. Hopelijk wordt dat voor komen door b. en w. en de gemeen teraad, want die zijn er toch voor de gehele gemeente en niet voor een deel daarvan? Maar als je de prak tijk van de laatste jaren ziet, dan heb ik vele twijfels en daar sta ik niet alleen in. ROVZ pas in de loop van het jaar duidelijk. Het budget blijft tot 2015 gelijk aan dat van 2012. Er is 235.000 euro aan provinciale subsi die beschikbaar voor educatieve bin- nenschoolse (225.000 euro) en bui tenschoolse (10.000 euro) activi teiten. De kernteams zijn bezig met het opstellen van een prioriteitenlijst. Die wordt van bovenaf afgewerkt. Een aantal activiteiten vindt sowieso doorgang, zoals het diepteonderzoek naar fietsongevallen. De gegevens zijn nodig om de veiligheid voor fiet sers in Zeeland te verbeteren. Bos en mevr. A. Hilgerson 32 p.; 3. mevr. D. Lindenberg en W. Bijl 23 p.; 4. G. v.d. Padt en J. Sprenkels 20 p.; 5. mevr. J. Verbraeken en J. Sprenkels, en mevr. A. Suurland en mevr. C. Sprenkels 15 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo en mevr. C. Havermans 25 p.; 2. mevr. J. van Houte en mevr. B. Roggeband 22 p.; 3. mevr. L. Weeze- naar en N. Moerkerken 15 p.; 4. mevr. M. van Poortvliet en mevr. R. Nagtegaal, en mevr. L. van Poortvliet en mevr. J. de Bakker 14 p.; 6. mevr. L. Rombouts en G. Rombouts 7 p. Activiteiten uit het beleidsplan ver keersveiligheid 2010-2020 worden mogelijk uitgesteld of in een lager tempo uitgevoerd. Dat meldt het Re gionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) in haar beleidsplan van 2013. Het plan blijft wel over eind, net als de ambitie om het aantal vermijdbare verkeersslachtoffers te rug te brengen naar nul. De ingrij pende reorganisatie binnen de Pro vincie Zeeland zal zijn weerslag hebben op de samenstelling van het verkeersveiligheidsteam, maar de exacte gevolgen worden volgens het Bij Vosmeer is zaterdag geen bijeen komst gehouden. ,,We hebben er aandacht aan besteed door niet te voetballen”, zegt voorzitter Ad Hommel. Wel wil het bestuur iets gaan doen aan het gedrag van alle betrokkenen. ,,Er gebeurt heel veel in het voetbal, ook op het eiland Tholen. Het moet anders, maar hoe, dat weten we nog niet.” Hommel In zwembad De Schelp in Bergen op Zoom wordt op 10 maart een open kampioenschap zwemmen voor basisscholen gehouden. Er zijn bekers voor de beste drie scholen en er is een prijs voor leerkrachten. Als een begeleidersteam de vier maal 25 meter vrije slag estafette wint, mogen ze met hun klas gratis in het zwembad komen zwemmen. De beste drie scholen gaan door naar de provinciale kampioenschappen. Margo van Broekhoven stopt na 22 jaar als bestuurslid van Olympia en heeft voor haar inzet een bronzen KNGU-speld ontvangen. Tafeltennisclub Smash ’76 organi seert op zaterdag 22 december de Thoolse tafeltenniskampioenschap- pen. Daaraan kunnen alle inwoners van de gemeente Tholen en leden van een Thoolse tafeltennisclub meedoen. Er zijn verschillende klassen en de indelingen worden ge maakt op speelsterkte. De jeugd (t/m 15 jaar) bijt die dag om negen Van der Zande verwierf evenveel klassementspunten als Van de Velde en in dat geval geldt het aantal centi meters vis als leidend. Daarmee had Van der Zande een ruime voor sprong op de verre gooister uit Scherpenisse: 1189 tegen 889 cm uit twee competitiedagen. Ook Rijn berg staat bekend om haar verre worpen, maar die hoefde ze zaterdag niet in te zetten, omdat de vis in de Mississippihaven overal zat. Zij haalde 828 cm vis binnen en eindig de qua klassementspunten gelijk met de nummer drie, Elaine Vredenburg uit Egmond aan Zee. Sylvia Wes- dorp uit Stavenisse, eveneens lid van de nationale selectie, liet zater dag verstek gaan, net als Miranda Verschuren uit Dongen, die lid is van de Makreel uit Sint Philipsland. Gisela Deusing uit Oud-Vossemeer heeft beide dagen niet meegevist. Bij de junioren zag Lennard Noort- uur de spits af in de sportzaal van dorpshuis de Wellevaete in Sint-An- naland. De senioren doen vervol gens vanaf twee uur een gooi naar de titel. De finale van de LOGUS tafeltenniskampioenschappen van Tholen is om vijf uur. Aanmelden kan tot maandag bij Kees Vroegop of Chris Hage, (0166) 652487 of 652981. hoek uit Sint Philipsland zijn koppo sitie verloren gaan. Die werd inge nomen door Joeri Minderhoud uit Westkapelle. Het lid van de Makreel pakte het zilver met 962 cm vis en 20 klassementspunten. Pim Fase uit Sint-Maartensdijk, visser van de Zeebaars uit Scherpenisse, ving veel meer vis, 1061 cm, maar haalde 22 klassementspunten en werd vierde. Het verging Fase goed, want hij ving tijdens de wedstrijd zelfs drie vissen tegelijk. Corné Westerlaken verloor tijd doordat hij een lijn kapot trok. Des ondanks werd de club- en plaatsge noot van Fase nog zesde, maar hij stond er aanvankelijk beter voor. Oosterscheldevisserslid Jan v.d. Bosch uit Sint-Maartensdijk werd elfde met 609 cm en 35 punten en Stan Bals uit Sint-Annaland eindig de als veertiende met 588 cm en 47 klassementspunten. Op de website van Noad staat een uitgebreide brief van het bestuur, die vooral het werk van vrijwilligers be nadrukt en oproept om respectvol met elkaar om te gaan. Een passage: ,,Te vaak komt het nog voor dat er tijdens het voetballen de meest ver schrikkelijke dingen gebeuren, waarbij het incident van vorige week absoluut een dieptepunt is. Gelukkig komt het bij onze voetbal club zelden voor en zullen wij als bestuur en jeugdbestuur er voor blij ven zorgen dat we er alles aan zullen doen om dit soort praktijken te voor komen c.q. uit te bannen. Daarom doen wij nogmaals deze oproep aan een ieder die zich betrokken voelt bij onze club, onze teams, onze spe lers: Toon respect voor je tegenstan ders, medespelers, maar ook voor de scheidsrechters en de onmisbare as sistent scheidsrechters!! Doe een an der niets aan wat je zelf ook niet mee wil maken! Tenslotte zijn wij allemaal net als die assistent scheidsrechter. Helaas komt hij als vrijwilliger nu op een totaal verkeer de manier in de spotlights. Zijn naam is Richard Nieuwenhuizen. Hij zal nooit meer voor buitenspel vlaggen. Denk bij een volgende, in jouw ogen onterechte beslissing van de scheidsrechter of assistent scheidsrechter, nog eens na over de ze gebeurtenis.” De club heeft al een reglement om buitensporig gedrag aan te pakken. ,,In het verleden zijn er al wel eens spelers bestraft die dingen deden die niet door de beugel kunnen. Om voor iedereen één lijn te trekken hebben we toen een reglement opge steld voor zulke extreme gevallen.” Ook bij Noad worden de leden via infoschermen in de kantine gewezen op de gedragsregels en wordt er aan dacht aan besteed in de weekbrief van de club. ,,We hopen dat het een positieve wending geeft aan de toe komst”, aldus Verbraeken. Ook de kantine van Stavenisse was zaterdag open, laat voorzitter Louis Wesdorp weten. ,,SC Stavenisse heeft er niet specifiek aandacht aan besteed, maar de kantine was wel open en natuurlijk is er over dit voorval gesproken.” Dat was ook het geval bij Smerdiek. ,,De kantine was open, maar niet speciaal voor dit voorval”, zegt secretaris Rens de Viet. Het bestuur is niet van plan om maatregelen te nemen, zegt hij. ,,We hebben al jaren duidelijke regels en die blijven we handhaven.”

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 15