Bel en achterlicht vaakst stuk Plaatselijk nieuws (VER)BOUW PLANNEN? GELUKI L. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 2 Donderdag 7 december 2012 Geslacht in eigen slagerij Predikbeurten Weekenddiensten Smit in Joth Sint-Maartensdijk Tot uw dienst Verkoping Concert Viva la Musica Oud- Vossemeer Oliebollen Adventconcert Prentenboeken Wintermarkt Bel Riooltechniek Tholen Voix in Vossenkuil www.riooltechniektholen.nl Scherpenisse Kerstzangavond Voorleeskampioen Agenda Sint bij Het Lint Sinterklaasconcert Automobiliste tegen boom Winterfair Sint-Philipsland Kertzangavond 0166 - 60 44 00 www.geluktotaalbouw.nl Kinderen mee met pakjesboot Filmavond I I I I I I I I Freerunning Bestel-/Bedrijfsauto's RIOOL OF AFVOER PROBLEEM? NIEMANTSVERDRIET Kerstzangavond Voorleeskampioen Kerstbomen voor goed doel Kerstgevoel ^öu w m^itage] Vogeltentoonstelling Minder geld voor molen Scooterrijder valt I I I I I I Botsing auto en kind Aanhanger gestolen Hommel hoogste serie Workshop inpakken Kijzers wint ruim ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Stavenisse Sint-Annaland Tholen Poortvliet Varkenspootjes 1 liter 2,75 Advertentie I.M. Advertentie I.M. Advertentie I.M. Advertentie I.M. Advertentie I.M. do 13/12 9.42 u. NM Advertentie I.M. Maandag 10 dec. t/m zaterdag 15 dec. De Sint Christoffelparochie houdt dinsdag om kwart voor acht een film avond in het parochiecentrum aan de markt. Daar wordt Atonement ver toont, een film gebaseerd op de roman Boetekleed van Ian McEwan. Het ver haal gaat over een valse beschuldiging die een prille liefde vernielt. Het vocaal ensemble Viva la Musica geeft maandagmiddag 17 december om half drie in Ten Anker een concert. De groep bestaat uit tien zangers; Ma rian van Gorsel, Ann Tuynman, Kitty Provoost, Maria Leeflang, Anja Elen- baas, Christone Aegidi, Jo Zoutendijk, Martien van Gaans, Jan Fondse en Le on van Geel. Edu de Goffau begeleidt op piano en Heleen Bout op fluit. Sa- rien Bout-Sakko heeft de muzikale leiding. manning van de gealarmeerde ambu lance onderzocht de man, maar kon zonder de Bergenaar weer terug naar de post. Omdat de zus van de man een paar straten verderop woont, werd hij met zijn scooter bij haar gebracht. vanaf vrijdag te koop aan de Winkel- zeeseweg. Maandag 10 december haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Zaterdag 8 dec. hoopt de vrouwen ver. haar verkoping te houden in de zaal achter de kerk van de Ger. Gem. aan de Weststraat te St-An- naland. U bent welkom van 9.30 tot 12.30 uur. Stichting Actief Stavenisse houdt maandagavond 17 december om half acht een kerstzangavond in de Her vormde kerk. Gelegenheidskoor Sta- venisse en mannenensemble Canti- cum treden op. Ze staan onder leiding van Danny Letzer. Koos van der Slik- ke zorgt voor de orgelbegeleiding. Gebakken beenham Gekookte rundertong Pepercervelaat Vers uit eigen keuken: Heerlijk gevulde groentensoep In gebouw Calvijn is zaterdag tussen tien en een uur een verkoping. Er zijn kerststerren te koop, nieuwe en twee dehands boeken, maar ook babbe laars, slaatjes, meelproducten, zelfge bakken koekjes, cake en boterkoeken. De opbrengst is voor het goede doel. 3,00 2,00 1,00 4,00 gebreken en 55 daarvan konden ter plekke in orde worden gemaakt. Twaalf fietsen konden niet direct worden gerepareerd. De VVN- vrijwilligers voerden de fietscontrole uit in verband met het jaargetijde, nu de dagen kor ter worden is het belangrijk om zichtbaar te zijn op de fiets. De jongens die controleerden waren vol vertrouwen over hun eigen fiets. Richard Schot: „Alleen op mijn krantenfiets zit geen bel.” Dat bleek bij de keuring het meest voorkomende defect: 33 fietsen hadden geen werkende bel. Het achterlicht is daarna het vaakst kapot. Dat deed het bij 27 fietsen niet en bij 17 fietsen was het voorlicht niet in orde. Verdere gebreken die geconstateerd zijn: stuur niet goed vast (4x), handvatten los of kapot (3x), remmen niet in orde (6x), remblok- jes versleten (1x), trappers geen reflectie of versleten (2x), zadel niet vast (1x), ketting te lang (1x), onvoldoende of geen reflectie aan de wielen (1x). Overigens was het nog niet zo makkelijk om een nieuw achterlicht op de fiets van Wolter de Waerdt te monteren. Onder zijn zadel was geen plek en de zijstangen waren te dun. Daarom kreeg Wolter het lampje zo mee. Marien Uijl: „Je fiets is compleet, als je maar zorgt dat je je lampje erop krijgt. Daar zul je iets op moeten verzinnen.” Eben-Haëzer, jeugdclub Sola Fide, jongensclub Daniël, zangvereniging Met Hart en Stem, mannenvereniging Guido de Brés, vrouwenvereniging Sola Gratia en jeugdvereniging Sola Scriptura. Organist tijdens de samen zang is Ab Scherpenisse. Jeugd en jongerenwerk Tholen houdt woensdag 19 december een workshop freerunning in de sportzaal van Haes- tinge. Freerunning is het afleggen van een hindernisparcours. De workshop is speciaal bedoeld voor de jeugd van 8 tot en met 23 jaar. Kinderen tussen de 8 en 12 jaar kunnen om half vier deelne men. De oudere jeugd om half vijf. Amber van der Werff is vrijdag voor- leeskampioen geworden van de Oos- terscheldeschool. Er deden negen kin deren een gooi naar de titel en Amber won met een zeer kleine voorsprong. Manon Priem werd reservekampioen. Nieuw en gebruikt alle merken. Onderhoud, reparatie en APK. Schadeherstel voor ALLE maatschappijen Verhuur luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. 7 8 9 10 11 7.52 -20.29 8.52 -21.32 10.02 -22.47 11.12 -23.54 12.19 - --.- 0.57 -13.22 1.54 - 14.17 2.47 - 15.12 3.39 -16.02 Bovag autobedrijf Poortvliet, tel. 0166-612680 AFI De Hersteld Hervormde Gemeente houdt zaterdag 15 december om half acht een kerstzangavond in de Maar tenskerk. Het programma begint met een inleidend orgelspel en een ope ning met gebed door de heer M.A. Stasse. Daarna volgt samenzang. Aan het concert doen mee: meisjesclub Natasja Hagesteijn is vrijdag uitge roepen tot voorleeskampioen van ba- chool Die Heenetrecht. Ze las r uit het boek Botte berenstreken van schrijfster Margriet Breet. Hage- steijn kreeg een oorkonde ter herinne ring en gaat de school vertegenwoor digen in de kwartfinale. Ze nam het tijdens de wedstrijd op tegen Zoë van Moort, Bryan van Gorsel, Rosalie de Jager, Emma Houke en Ylona Wijs. De jury bestond uit voormalig bibliot hecaresse mevrouw Vroege en voor- leesmoeders Verhees, Lobbezoo en Nijssen. Tuincentrum Eiland Tholen doneert vijftien procent van iedere verkochte kerstboom aan de afdeling Oncologie van ziekenhuis Lievensberg. Dat is het goede doel van de stichting Vrien den van Siem. De kerstbomen zijn 500 gr. 500 gr. 500 gr. 500 gr. 100 gram 100 gram 100 gram De leden van de Hervormde Gemeen te verkopen zaterdag oliebollen van de bakker. De opbrengst gaat naar de kerk. De bewoners van Maartenshof kun nen maandagmiddag om half drie lui steren naar de zang van sopranen Ma rian van Gorsel, Ann Tuynman en Kitty Provoost, de alten Maria Leef- lang, Anja Elenbaas en Christine Aegidi, de tenoren Jo Zoutendijk en Martien van Gaans en bassen Jan Fondse en Leon van Geel. Samen vormen ze het vocaal ensemble Viva la Musica. Martien van Gaans be speelt tevens de fluit en zorgt voor de instrumentale begeleiding met pianist Edu de Goffau. Sarien Bout-Sakko heeft de leiding over het programma dat ernst en humor en oude en nieuwe liederen bevat. Joris Smit is het nieuwste lid in de jongerenraad Joth. De 16-jarige zan ger van de band Punt! wil graag iets voor jongeren betekenen. Een paar jaar geleden won hij de talentenjacht Tholen’s got talent. Hij zou graag meer muzikale activiteiten willen or ganiseren met de jongerenraad, zodat jongeren beseffen wat muziek kan be tekenen. Het zangduo Anita en Ed geven gratis een door hen geschreven kerstliedje weg. Het is te downloaden via Legal- download.net. Het lied in countrystijl heet Wens voor Kerstmis en wordt weggegeven als kerstcadeautje voor alle fans. Anita en Ed zingen het tij dens een kerstdinershow in paviljoen Rozenoord in Bergen op Zoom op zondag 16 december. Het nummer kwam vorig jaar uit op het album Ons Kerstgevoel. Groep 8 van De Casembrootschool heeft spelletjes gemaakt voor groep 1 en 2. Donderdag vond de presentatie plaats. Voorafgaand werd voorgele zen uit een prentenboek, daarna heb ben de kinderen samen spelletjes ge speeld en puzzels gemaakt. De groep 8 leerlingen kregen van de school een budget om materialen te kopen en hebben de spelletjes zelf gemaakt en ontworpen. Basisschool De Eevliet houdt vrij dag 14 december van vier tot half acht een winterfair. Kinderen kun nen spelen op een springkussen, sjoelen en zich laten schminken. Verder is er een minirommelmarkt met kleding, boeken en kerststukjes. Ook aan de inwendige mens is ge dacht met glühwein, koffie, thee en appeltaart. Mob: 06 43 28 94 39 G. Knook van vogelvereniging De Vogelvrienden heeft met een stel gele kanaries de eerste prijs gewonnen tij dens de vogeltentoonstelling in Krab- bendijke. Hij behaalde 185 punten. I. Potappel viel eveneens in de prijzen. Een enkeling leverde hem 91 punten op, wat zorgde voor de eerste prijs. P. Potappel werd kampioen met een zwartwang grijze zebravink en J. Neele met een bastaard sijs kanarie. Ook M. Berkeij viel in de punten met zijn diamantduif. Het beestje leverde 91 punten op. ,,Als ik van voren licht heb, vind ik het goed.” Wolter van de Waerdt (14) uit Tholen vindt het belangrijker dat hij zelf wat ziet in het donker, dan dat anderen hem kunnen zien. De tweedeklasser van het Calvijn college uit Tholen is nu ook van achteren zichtbaar als hij op zijn fiets zit. Zijn stalen ros werd don derdag bij de fietsenkeuring van Veilig Ver keer Nederland (VVN) op zijn school voorzien van een achterlicht en een bel. Achteraf bleken die twee onderdelen het vaakst stuk te zijn aan de in totaal 184 gekeurde fietsen. De fiets van Van de Waerdt kwam alsnog door de test, waardoor hij het stickertje oké erop kon plakken. Dat kon donderdag niet bij twaalf van de gekeurde fietsen. Zes vrijwilligers van de Thoolse afdeling van VVN stonden ’s morgens in de hal van de mid delbare school. Het team bestaande uit voorzitter Taeke Wijma, Marien Uijl, Jan van Oudenaarde, Corry Burgers-van Hoek, Mari- nus Quist en oud-fietsenmaker Gerrie Vis werd donderdag bijgestaan door een aantal derdeklassers. Twee van hen, Nico Vlot en Mark Neele, controleerden de fietsen aan de hand van een checklist. Vijf anderen voorza gen ze van lampjes en een bel, mochten die ontbreken of stuk zijn. Peter Potappel uit Stavenisse, Jan Boers uit Ondernemersvereniging Activa orga niseert op zaterdag 15 december haar eerste wintermarkt. Aan deze markt, compleet in de stijl van Charles Dic kens, werken verschillende ondernemers en verenigingen mee. Na de terugloop van het Moonlightshop pen, zoals dat de laatste jaren in het dorp het geval was, is het tijd voor wat nieuws. Dat vindt het vernieuwde be stuur van Activa. Naast een dertigtal ondernemers, doen ook verschillende verenigingen mee, zoals voetbalver eniging WHS, fanfare Accelerando, gymvereniging WIK, museum de Meestoof, volksdansvereniging Dodi Molenaar Jan van Gorsel vindt dat de provincie de molens in de steek laat. Ten eerste omdat die in 2015 de jaar lijkse bijdrage van zo’n 1700 euro in het onderhoud van molen De Ver wachting stopt. Ten tweede omdat de provincie heeft besloten na dit jaar de draaipremie niet meer te betalen. Daarmee moet Van Gorsel ook nog eens 600 euro missen in het onder- houdspotje van de molen. Van Gorsel zegt dat hij zijn molen dit jaar min stens 300.000 omwentelingen heeft la ten maken. Dit jaar is ook het stelling- werk en hekwerk opnieuw geschilderd evenals de wieken. De molenbouwer heeft de gehele molen een onderhoudsbeurt gegeven. Van Gorsel en zijn vrouw Iza proberen zo veel mogelijk activiteiten rondom de molen te organiseren om zo bijdragen voor het onderhoud binnen te krijgen. Ze runnen een winkeltje onder de mo len, hebben een museum ingericht in de molen en geven rondleidingen. Een 58-jarige man uit Bergen op Zoom is vorige week woensdagmid dag even voor drieën met zijn scooter gevallen op de Molenvlietsedijk. Waarom hij viel is niet bekend. Voor bijgangers en omwonenden ontferm den zich over de man. Een vrouwelij ke voorbijganger had net haar diploma bedrijfshulpverlening ge haald en legde een verband om de hand van de man die bij de val be schadigd raakte. Verder had hij last van zijn arm en zijn hoofd en de man maakte een verwarde indruk. Politie agenten namen poolshoogte en de be- I Magere varkenskluifjes Varkenshieltjes Varkenspootjes I Kalkoen schnitzel, rollade of blokjes Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Popkoor Voix treedt zaterdag 22 de cember om half acht op in de Vossen- kuil. Het is het eerste concert onder de naam: vrienden van Voix live. Het koor zingt hits uit de jaren zeventig en nu. Verschillende solomuzikanten verlenen die avond hun medewer king. Kaarten zijn verkrijgbaar via de website: popkoorvoix.nl. 1,75 1,50 1,30 Oud-Vossemeer, Jan-Pieter Schot uit Scher- penisse, Richard Schot uit Tholen en Eelco Hoek uit Sint Philipsland wilden wachttijden voorkomen. Daarom haalden ze de door VVN verstrekte fietslampen alvast uit de ver pakking en stopten ze er batterijen in. Ze had den het goed ingeschat, want één van de eerste fietsen die werden binnengebracht, mocht meteen door naar de ’lampenafdeling’. Taeke Wijma: ,,Ze krijgen een herkansing. Als de fiets bij de eerste controle niet goed is, kun nen ze door voor lampjes en een bel en daarna alsnog goedgekeurd worden.” Er staan zeven onderdelen op de controlelijst. Er wordt gekeken naar het stuur, de bel en de handvat ten; vervolgens naar de remmen en remblok- jes; dan de voorband, achterband en spaken; de trappers, of het zadel vast zit, de zadel- hoogte en de ketting; als vijfde punt wordt de aanwezigheid van reflectoren nagekeken (achterop, aan de wielen en op de trappers); of de koplamp en het achterlicht werkt en of de dynamo en de bedrading in orde zijn. Het zevende punt is een extra controle en is niet verplicht. Er wordt gekeken of er een voor- reflector op de fiets zit. Die verhoogt de zicht baarheid. Van 117 leerlingen kwam de fiets direct door de keuring. 67 fietsen vertoonden een of meer Een 4-jarig meisje is zaterdagochtend rond half twaalf in botsing gekomen met een auto. Dat gebeurde in de Winston Churchillstraat toen een 25- jarige bestuurder passeerde. Het meisje probeerde over te steken. Het kind is per ambulance voor nader on derzoek naar het ziekenhuis gebracht. Het Groot Zeeuws Jongerenkoor uit Goes, het Walchers Jongerenkoor uit Middelburg en het jong mannenkoor Salomo uit Nieuwdorp geven zaterdag een Adventconcert in de Nieuwe kerk in Middelburg. Het concert staat onder leiding van Tholenaar Peter Wilde man. Joost van Belzen begeleidt de koren op het orgel. Violiste Jacqueline Vlot begeleidt de koren op de viool. Het programma is afwisselend: van In Bethlehems stal tot Cantique de Noël. Ook is er samenzang. Dominee D.W. Tuinier uit Aagtekerke leidt de avond. Het concert begint om half acht. Vanaf het erf bij een woning aan de Veerstraat is vorige week een aan hangwagen gestolen. Het gaat om een bruine dubbelassige aanhangwagen met kenteken 51-JS-SZ. De diefstal moet zijn gepleegd tussen zaterdag morgen acht uur en dinsdagochtend negen uur. Sinterklaas heeft zaterdag genoten tij dens de optredens van Concordia in de gymzaal aan de Zoekweg. Eén van de pieten waagde een poging tot dirige ren bij het Klein Orkest, maar dat pak te niet goed uit. Meike Warmoesker- ken nam snel het stokje over. De pieten hielden zich al snel bezig met het uitdelen van lekkernijen aan het jeugdige publiek en de ouders. In ronde dertien van de onderlinge competitie van biljartvereniging De Treffers speelde Jos Hommel een hoogste serie van 27 caramboles. De kortste partij werd in 22 beurten ge speeld door Arjan Hommel en Arno Deurloo speelde het beste gemiddelde met 3,25. In ronde twaalf speelde The- do de Reus de kortste partij in vijftien beurten en het beste gemiddelde met vier. De hoogste serie werd met veer tien caramboles gespeeld door Arno Deurloo. De uitslagen van ronde der tien: T. de Reus-A. Deurloo 6,000-10; D. Hommel-H. van Daalen 9,750-10; L. van Wezel- R. de Jonge 4,583-10; J. Hommel-R. Goedegebuure 10 - 6,909; A. Hommel-W. Bosch 10-7,25; C. Burgers-P. Heijboer 10-8; K. He- ijboer-A. Deurloo 5,789 - 10. De uit slagen van ronde twaalf: A. Hommel- K. Heijboer 10 - 7,632; R. Goedegebuure-C. Burgers 10-9,828; T. de Reus-D. Hommel 10-5,25; A. Deurloo-S. Etienne 10-8,163; H. van Daalen-L. van Wezel 10-9,167; P. He- ijboer-A. Hommel 7,778-10. Het alternatief bestuur van de Vrou wen van Nu heeft woensdag een workshop inpakken gehouden. Tij dens deze avond hebben 42 dames een fles wijn en een boek op creatieve wijze ingepakt. Ook was er de moge lijkheid om een versierde cadeauen- velop te maken. Aan het einde van de bijeenkomst werd het alternatief be stuur voor 2013 bekend gemaakt: Mary de Hond, Marja de Rouw, Ria Vos en Ria de Rijke. Zij hebben de taak om voor volgend jaar een leden avond te verzorgen. Monique Kijzers heeft een ruime overwinning geboekt bij de wekelijk se klaverjaswedstrijd van klaverjas- club Stad Tholen. Ze haalde 5742 punten en had daarmee een voor sprong van 556 punten op Herman Oldenburg die met 5186 punten twee de werd. Het gat dat Oldenburg sloeg met Jeroen Geene was met 30 punten een stuk kleiner. Geene werd derde met 5156 punten, gevolgd door Henk Snepvangers die met 4930 punten vierde werd. Hekkensluiter is Aad Volwerk met 4873 punten. Dodi en Vrouwen van Nu. Ook de Vrienden van Siem zijn present, als ook het Schorrekoor. Onder het motto Met de slee naar benee! wordt op de wintermarkt een sneeuwbaan van 18 meter lang en vijf meter hoog ge bouwd. Deelnemers kunnen met een slee over de sneeuw naar beneden glijden. Activa heeft verschillende muzikale optredens geregeld om de markt op te luisteren. Zo is er een op treden van een Charles Dickens-koor in de middag. En ook het jeugdorkest van Accelerando speelt op verschil lende momenten tijdens de markt die van twee tot acht uur wordt gehouden op het Havenplein en de Voorstraat. Op de Bram Goenewegeweg is don derdagmiddag rond vier uur een 53- jarige automobiliste uit de gemeente Tholen tegen een boom gereden. Dit gebeurde nadat zij moest uitwijken voor een tegemoetkomende auto. De tegenligger, een 20-jarige man, reed achter een vrachtwagen die hij wilde inhalen. Tijdens zijn inhaalac tie naderde de 53-jarige. Om een aanrijding te voorkomen week zij uit en kwam tegen een boom tot stil stand. De vrouw had last van haar rug en is per ambulance naar zieken huis Lievensberg vervoerd. Haar au to raakte flink beschadigd en is weg gesleept door een takelbedrijf. De 20-jarige man is aangehouden en na verhoor in vrijheid gesteld. Zijn kentekenbewijs is ingevorderd. Honderdvijfenveertig kinderen be leefden zaterdag een geweldige mid dag op de pakjesboot van sinterklaas, zoals de Frisia was omgedoopt. On der begeleiding van een 25-tal ou ders, leden van ondernemersvereni ging Activa en 21 zwarte pieten vertrok de pakjesboot vanuit de ha ven richting Spanje. De kinderen wer den welkom geheten op de Pakjesboot 11 door Activa-voorzitter André van Ast. Daarna zongen de kinderen onder begeleiding van een keyboard samen met de muziekpiet enkele liedjes. Ver volgens mochten de kinderen in groe pen de pakjesboot eens wat beter be kijken. Ze gingen naar de keuken, waar de bakpiet druk bezig was met pepernoten bakken en natuurlijk mochten de kinderen proeven. Een groep speelde sinterklaasbingo, een andere groep ging naar de pakjes- pieten die cadeaus aan het inpakken waren voor pakjesavond en er werd een bezoek gebracht aan de stuurpiet, die de boot van sinterklaas bestuurde. Het hoogtepunt was het bekijken van de slaapkamer van Sinterklaas. De sint was net uit bed en had zijn slaapmuts nog op. Toch was hij bereid om met de kinderen op de foto te gaan. Na een uur varen besloot de stuurpiet toch maar terug te varen naar de ha ven, omdat de kinderen thuis nog geen pakjesavond hadden gevierd. Samen met de muziekpieten studeerden alle kinderen nog een nieuw lied in met een dansje. Toen ze bijna terug in de haven waren, werd sinterklaas erbij geroepen. Dit kostte enige moeite, want hij was weer in slaap gevallen. De kinderen dansten en sprongen er op los onder het zingen van het nieu we lied voor sinterklaas. Rond de klok van drie uur meerde de pakjesboot weer aan. De kinderen kijken enthou siast terug op deze middag waar ze de boot van sinterklaas mochten bekij ken. Vrouwenkoor De Lofstem houdt dinsdagavond om half acht een kerstzangavond in woonzorgcen trum De Rozeboom. Sint Nicolaas en twee pieten hebben dinsdag een bezoek gebracht aan de cliënten, mantelzorgers en medewer kers van ontmoetingscentrum Het Lmt. De sint werd ontvangen in de re creatieruimte van woonzorgcentrum Buitenhof. Ilij had een vriendelijk woord en een presentje voor de dertig aanwezigen. Er werd gezongen en ge noten van een lopend buffet met luxe broodjes. Zondag 9 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meijer, H.A. 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 15.30 u. ds. V.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. V.d. Meer, Barendrecht. GEREF. KERK 10 u. ds. Dekker, Oostkapelle. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Maljaars. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Verduin. 19.30 u. gebedsavond. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.PB. 10.30 u. ds. De Graaf, Waalwijk. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. Spaans, Colijnsplaat. GEREF. KERK 10 u. ds. De Goede, Werkendam. CHR. GEREF. KERK 10 en 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds.Versluis, H.A. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 16 u. ds. Diepenbroek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. V.d. Berg, Klaaswaal. 18 u. ds. Scheurwater, Oud-Vosse- meer. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Treur. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. vd. Heijden, Dirksland. 19 u. ds. De Graaf, Waalwijk. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lohuis. 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. wo 12/12 19.30 u. ds. Bakker. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. dhr. Lissenburg. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18 u. ds. Ruijgrok. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. De Kruis, Oud-Alblas. 17 u. ds. Hak, IJzendoorn. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. 10 u. ds. Van het Maalpad. De fiets van Wolter van de Waerdt (14) uit Tholen (midden) wordt door Peter Potappel (rechts) uit Stavenisse en Jan Boers uit Oud- Vossemeer voorzien van een bel en een achterlicht. Op de achtergrond zijn Jan-Pieter Schot uit Scherpenisse, Eelco Hoek uit Sint Philipsland en Richard Schot uit Tholen v.l.n.r.) bezig batterijen in de lampjes te stoppen. HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113 232924 of 0115-615595. THOLEN 6 dec Commissie bestuurszaken, gem.huis, 19.30 u. 6 dec Dhr. en mevr. De Pater: Ta bernakel in woord en beeld, chr. ou derenvereniging, NPB, 14.30 u. 6 dec Lezing kerkelijk recht, NPB, Oudelandsestraat. 7 dec Boekenmarkt, bibliotheek, 14-20 u. 8 dec Coupure, theater, Uit op Tho- len, Meulvliet, 20.15 u. 11 dec Filmavond, St. Christoffel Parochie, Grote kerk, 19.45 u. 12 dec Kerstviering Sien, de Win gerd, 19 u. 13 dec Gemeenteraadsvergadering, gem.huis, 19.30 u. 14 dec Kennisquiz voor teams, Lionsclub, Meulvliet. 15 dec Weihnachtsoratorium, Te Deum Laudamus, gem. huis, 20 u. 17 dec Vive La Musica, concert, Ten Anker, 14.30 u. 18 dec Kerstlunch, SVRZ, Het Lint OUD-VOSSEMEER 15 dec Winterwandeling Zuidwest hoek, wsc Vosmeer, start Vossen- kuil, v.a. 9 u. 15 dec Esther Groenenberg: Over stroom, muziek, Uit op Tholen, Vossenkuil, 20.15 u. 20 dec Kerstviering, De Vossenkuil, 14.30 u. SINT-ANNALAND 6 dec Cocktails maken, jeugd- en jongerenwerk, Wellevaete, 19.15 21.30 u. 8 dec Verkoping, vrouwen ver. Draagt Elkanders Lasten, West- straat, 9.30-13 u. 14 dec Dropping Smash ’76. 15 dec Familietoernooi Smash ’76, wellevaete, 15.15 u. 15 dec Wintermarkt, Havenplein en Voorstraat, 14-20 u. STAVENISSE 17 dec Zangavond, Stichting Actief, Herv. kerk, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 7 dec High tea, Leger des Heils, 14 16 u. 8 dec Verkoping, gebouw Calvijn, 10-13 u. 8 dec Kommetje snerttocht, Ooster- scheldestappers, start vanuit hotel Kom tussen 13-14.30 u. 10 dec Viva La Musica, concert, Maartenshof, 14.30 u. 15 dec Kerstzangavond, Maartens kerk, 19.30 u. 19 dec Freerunnen, jeugd- en jonge renwerk, Haestinge, 15.30-17.30 u. POORTVLIET 14 dec Winterfair, De Eevliet, 16 19.30 u. BERGENOPZOOM 6 dec Gruppo Sportivo, de Maagd. 8 dec JP and The Seeger session band, de Maagd. 9 dec Benefietconcert Grenzeloos Muziek, symfonieorkest Jacob Obrecht, Stoelmat, 15 u. 11 dec Haantjes, de Maagd. 12 dec Infoavond nazorg en zelfma nagement patiënten met lymfoed- eem, inloophuis het Getij, 19.30 u. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118 628800. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 6 t/m vrijdag 14 dec. donderdag 6 vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag 12 donderdag 13 vrijdag 14

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 2