Eén team van Stavoord6 niet naar Alpe d’Huzes vanwege tijdgebrek Finale tussen twee teams van Ter Tolne eindigt onbeslist Junioren Smash debuteren in eerste klas na behalen titel f r Spektakel op dertigste schoolvolleybaltoernooi AVC ’87 Tafeltennisclub huldigt drie kampioenen; vlaggenschip gedegradeerd Huldiging Thoolse duivenmelkers Slager kampioen sneldammen Natasja Bolsman uit Tholen is clubkampioen Eendrachtruiters DÉ SPECIALIST IN ZONNE-ENERGIE Sven Kolk wint Surpriseloop Energy ^Systems rzTT j .X l I...... L±r. r it rara.i.rarai.. .ifgpg EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 6 december 2012 19 Alles benut Thriller Deken voor pony Ygor na meeste punten dressuur Het derde team van Ter Tolne uit Tholen won vrijdag avond nipt het schoolvolleybaltoernooi van AVC ’87. In de finale in Meulvliet moest het team het opnemen tegen het tweede team van de eigen school. Er deden acht ba sisscholen mee met in totaal negentien teams. Het was de dertigste keer dat het toernooi voor kinderen uit groep zeven en acht werd gehouden. Ervaring Natasja Bolsman uit Tholen is zaterdag met haar pony Ygor clubkampioen van de Thoolse rijvereniging De Eendrachtruiters geworden. Op de manege Paard Totaal in Oude Tonge werd de laatste van drie clubwedstrijden verreden. Bolsman sloot die af met twee winnende proe ven, die beoordeeld werden met 181 en 178 punten. Na het optellen van het aantal punten van vier proeven (van de drie wedstrijden telden twee uitslagen) bleek dat Bolsman met 770 punten het kampioenschap had ge wonnen. Zij verdiende hiermee een mooie deken voor haar pony. Volgend jaar gaat de stichting Stavoord6 niet met drie ploegen naar Frankrijk, maar met twee. De Sint-Anna- landse tak gaat niet mee, maar zoekt voor hetzelfde doel een sportieve uitdaging in Nederland. Dat zegt Anco Fa se uit Sint-Annaland vrijdagavond voordat hij op de fiets stapt tijdens de spinningmarathon in Healthclub Salus in Tholen. Een marathon met 172 mannen en vrouwen die samen 13.985 euro bij elkaar fietsten. Als bijdrage aan de stichting Alpe d’HuZes die KWF Kankerbestrijding steunt. Jenaplan -..I. ,1 I Cd l i.,i~ ra i.i I l, l, Carly In de Wellevaete waren er felicitaties, banketletters en taart voor de drie kampioensteams van Smash ’76. Advertentie I.M. Tafeltennisvereniging Smash ’76 sluit de najaarscompetitie af met drie kampioenen. In navolging van het derde senioren- en het vierde jeugd- team sleepte zaterdag ook jeugd 1 de titel in de wacht. Bovendien wisten twee seniorenteams de degradatie te ontlopen. In de Wellevaete in Sint- Annaland zijn de kampioenen zaterdagmiddag in het zonnetje gezet. ,,Voor het eerste jeugdteam was het heel spannend’’, zegt voorzitter Kees Vroegop. ,,Het kampioen schap zat er eigenlijk al een aantal competities aan te komen. Nu maar voldoende voor het debuut in de eerste klas. Een week eerder al pakten de aspi ranten van Smash 4 de titel in de vijfde klas. Hans van Eenennaam, Mario Elenbaas en Jelle en Anthonie Verloop kwamen voor het eerst uit in competitieverband. Ze sloten het seizoen af met een 10-0 overwin- De Kiwanisclub krijgt van gemeente een subsidie voor het Oestergala, in de vorm van een vergoeding voor de zaalhuur: 371,20 euro. Nieuwlandseweg 5 I 4697 RK I Sint-Annaland 0166 - 65 43 35 www.bcon-energysystems.nl Middelburg, de nummer drie. Maar na een telefoontje bleek dat concur rent Yerseke eerder die dag punten had laten liggen tegen de hekken sluiter. Vier punten waren voldoen de voor de titel. Maar helemaal vanzelf ging het niet, het bleef spannend tot het moment dat Van Poortvliet het juniorenteam op een 4-2 voorsprong zette. Hij won drie partijen, Van Dijke twee en Johan Aarnoudse één. De 6-4 winst was Piet Potappel uit Stavenisse en Dick Vaders uit Oud-Vossemeer zijn za terdag in Yerseke gehuldigd tijdens de Zeeuwse Manifestatie van post duivenorganisatie Zeeland ’96 voor hun prestaties van het afgelopen sei zoen. Vaders mocht een fraaie bokaal in ontvangst nemen voor een klasse ment waarbij hij de meeste punten scoorde met zijn eerste getekende, op vier vooraf vastgestelde vluchten. Piet Potappel werd in het zonnetje gezet voor zijn provinciale overwin- Slokkers zat vrijdagavond zelf zes uur achtereen op de fiets. ,,Als deel nemer kon je een fiets voor de ma rathon kopen voor 100 euro. Een team samenstellen kon ook, van twee, drie of maximaal vier perso nen. Ze verdeelden dan het aantal uren. Met 172 deelnemers is Slok kers heel content. ,,Ze waren ver deeld over 56 fietsen, vijf loopban den en één crosstrainer.’’ Alles was benut. Zelf fietste Ivo in familiever band. Met zijn vrouw Rachella en tussen hen in beurtelings vader Cees Slokkers en zoon Yoeri. Voordat de marathon van start ging, werd het nummer Don’t give up the fight van de Zeeuwse Racoon ge zongen: ’Please don’t give up the fight/for no reason, but your own/I never said that the fight would be easy/because it won’t. Op het podi um tegenover de deelnemers brand den twee kaarsen. De spinning be gon rustig, maar de zwaarte werd langzaam door de instructeur opge voerd. Tijdens het trappen waren er ook momenten om even bij te ko men. Na een half uur grepen de eer ste deelnemers naar de bidon om te drinken, en naar de handdoek om het zweet van hun gezicht te vegen. Dit patroon zou zich de hele avond herhalen. Voor de bar verzamelden zich steeds meer bezoekers. Ouders, kinderen, vrienden en vriendinnen. Om de deelnemers te steunen. Rond elf uur kwam Fredy Besters, de vriendin van John Vroegop uit Oud- Vossemeer die vorig jaar meedeed aan de beklimming, de zaal binnen. ,,Ze heeft kanker, onderging en che- mokuur. Het ging even goed en kwam meedoen.’’ Slokkers: ,,Een bijzonder moment. Voor ons alle maal, want iedereen heeft wel ie mand in zijn omgeving die de ziekte heeft of er aan overleden is. Daarom gaan we op de fiets zitten.’’ ning tegen Hotak. Ook de routiniers van Smash 3 wa ren al een week kampioen. Ze wer den dat met overmacht in de vierde klas. Vroegop: ,,Drie van de vier spelers hebben al ervaring op derde klasniveau, dus moeten we het zien te redden.’’ Het team bestaat uit Da vid van Driel, Jan-Willem van Vos sen, Marnix en Mathijs v.d. Graaf en Arno Bruijnzeel. De twee laatstge noemde spelers kwamen de afgelo pen competitie weinig in actie. De kampioenen (van de dertien spe lers ontbraken er vier) werden zater dag door voorzitter Vroegop toege sproken. Iedereen kreeg van sponsor Wim Slager een banketletter. En na mens de Rabobank bood ambassa deur Piet van Dijke een taart aan, die meteen werd aangesneden. Alleen het eerste Smash-team beleefde sportief een slecht seizoen, het de gradeerde uit de hoofdklas. In de finale speelde Ter Tolne een hoofdrol. Twee teams van dezelfde school streden om de titel. Aan bei de zijden van het net in dezelfde kleur shirts: blauw. De strijd ging gelijk op. De tweestrijd eindigde on beslist. Beiden hadden, toen de wed strijd werd afgefloten, evenveel pun ten. Zo bleef het nog even spannend wie nu eerste zou worden. Spelers, leiders en ouders vroegen zich af hoe in zo’n geval de eindstand wordt bepaald. Toen voorzitter Anton Tim mermans van AVC bekend maakte wie uiteindelijk de winnaar was ge worden, was de ontlading groot. De acht spelers van Ter Tolne III juich ten, sprongen en vielen elkaar in de armen. Zo blij waren de leerlingen van het winnende team. Bij een gelijke stand wordt gekeken doeken dit jaar wat mager. Hij hoopt dat volgend jaar wat meer teams er werk van zullen maken. De voorzit ter hoopt ook dat dan zich nog meer scholen aanmelden. De sportiviteitprijs ging naar de Je naplanschool in Poortvliet. Het is geen beker, maar een beeldje van volleybalspelers. Dat mogen ze pas volgend jaar houden als ze er dan ook in slagen om deze prijs in de wacht te slepen. Het was weer een drukte van belang in de sportzaal. Op vier velden werden de partijtjes van steeds acht minuten gespeeld. De servicebal (opslag) mag door de tegenpartij worden opgevangen. Na de vangbal moet de bal naar een an dere speler worden overgespeeld. Vervolgens speelt de derde hem over het net. Timmermans: ,,De bal mag niet meteen terug over het net worden gespeeld. Doordat meer spelers meedoen, is er meer interac tie. Voor het spel is het beter. Het zijn de wedstrijdregels die gelden voor de jongste spelers van zes tot elf jaar. De wedstrijden werden vanaf de tri bune bekeken door broertjes, zusjes, ouders en opa’s en oma’s. Er werd in drie poules gestreden. Een poule van Cent van Dijke, Wim Lindhout, Daan Bolier en Peter Westdorp heb ben de marathon met zijn vieren verdeeld. Het betekent ieder ander half uur fietsen. Van Dijke heeft er niet speciaal voor getraind. ,,Nee, wij zijn van die diehards die elke zondagochtend door weer en wind fietsen. Zelf houd ik niet zo van spinnen, maar er is een mooie op komst en het zal ook wel een mooi bedrag opleveren.’’ Peter Westdorp is volgend jaar dus de enige Setal- lander die als fietser meegaat naar Frankrijk. De meeste anderen ko men uit Oud-Vossemeer. De andere fietsers en lopers zijn Ivo Slokkers en Rachella Slokkers- Zwagemaker, Johan de Jager en Jacoline de Reus, Frank Hommel, Jack Hommel en Helma Hommel- Mosch, Laurien Droogers, Pierre de Ronde uit Oud-Vossemeer, Peter zeven en twee poules van zes teams. Een aantal leerlingen speelt bij AVC ’87, maar dat wil niet zeggen dat ze ook bij het winnende team zitten, zegt Timmermans. ,,Vaak werkt dat juist niet.’’ Na afloop nodigde de voorzitter de kinderen uit om eens bij AVC te komen spelen. Ze kunnen er terecht op dinsdagavond. Vier we ken lang mogen ze gratis mee ko men trainen. Hij vroeg ook een ap plaus voor alle dertig vrijwilligers (onder meer scheidsrechters, tellers, wedstrijdleiders én frietbakkers). De nummers 1, 2 en 3 uit elke poule speelden tegen elkaar. De einduit slag na de finale is als volgt: 1. Ter Tolne III; 2. Ter Tolne II; 3. De Ark II; 4. De Rieburch I; 5. De Regen boog II; 6. Ter Tolne I; 7. De Ark I; 8. De Kraal II; 9 Jenaplan I. Uitslag poule A: 1. De Ark II; 2. Ter Tolne I; 3. De Kraal II; 4. Ter Tolne IV; 5. Casembroot I; 6. Oosterschel- de; 7. Regenboog III. Uitslag poule B: 1. Ter Tolne II; 2. De Rieburch I; 3. Jenaplan I; 4. De Regenboog IV; 5. De Regenboog I; 6. Casembroot II; Uitslag poule C: 1. Ter Tolne III; 2. De Regenboog II;, 3. Ark I; 4. De Kraal I; 5. De Rieburch II; 6. Ca- sembroot III. ning op de marathonvlucht vanuit Saint Vincent. Hij ontving hiervoor een mooie herinneringsstandaard. Adri Goudzwaard uit Sint Philips land, die hetzelfde kunstje flikte van uit Tarbes, kon eenzelfde aandenken tegemoet zien. Hij ontbrak op het jaarlijkse duivenfestijn in De Zaete in Yerseke. De organisatie zal voor vol gende jaar op zoek moeten naar een nieuwe locatie. De Zaete moet eind dit jaar plaats gaan maken voor ap partementen. Ook Caroline van Turnhout uit Dinteloord en Hilde de Jong uit Stavenisse waren bij deze laatste wedstrijd nog in de race voor het clubkampioenschap. Ze hadden net als Bolsman vier plaatsingspunten behaald, maar de Thoolse had uit eindelijk de hoogste score. De Jong en Van Turnhout werden bij de paarden gedeeld vierde bij de wed strijd van zaterdag. Met haar paard Whisper reed De Jong mee in de klasse B, waarbij ze 192 en 190 punten behaalde. Van Turnhout reed met Winston in de klasse M1 en haalde dezelfde punten. Fabien- ne Brandt uit Scherpenisse won van de in totaal tien combinaties bij de paarden. Ze reed met Spirit in de klasse B en kreeg 197 en 200 pun ten. Op vrijdag 14 december wordt er in de binnenmanege aan de Boomdijk kijken wat het wordt in de eerste klas.’’ Vooraf dachten Bennie van Poortvliet, Joost van Dijke en Jo han en Leontien Aarnoudse dat ze ruim moesten winnen van TTC Westdorp uit Sint-Annaland, Fatima de Ron uit Steenbergen, Maja Ver maas uit Halsteren, Rini en Wies Mathijssen uit Bergen op Zoom, Jan Koning uit Zevenbergen en Romeijn uit Wemeldinge. Instructrice Fatima de Ron gaat lo pen én fietsen, zegt voorzitter Ivo Slokkers van het bestuur van Sta- voord6 ,,Ze is de enige die dat doet. Dat is mogelijk, want je kunt om half vijf ’s ochtends al starten en dan heb je tot acht uur ’s avonds de tijd.’’ Ook Rini en Wies Mathijs- sen doen de klim te voet. Jan Ko ning uit Zevenbergen, de initiatief nemer voor de sportieve actie om de strijd tegen kanker te voeren, kan nu zelf ook meedoen. Vorig jaar had hij bij de organisatie van Inspire2live te weinig tijd om zich voor te bereiden, zegt Slokkers. Ze ven van de zestien deden vorig jaar ook al mee. Sven Kolk uit Oud-Vossemeer heeft zondag bij de jeugd de Surpriseloop van atletiekvereniging Olympia uit Halsteren op zijn naam geschreven. Hij liep 1250 meter in 5.03 minuten en was daarmee sneller dan de 16 an dere deelnemers. Onder hen was ook Casper Aalbrechtse uit Tholen. Hij fi nishte na 6.36 minuten en werd ze vende. Bij de senioren liep René Aal- brechtse mee op de tien kilometer. Hij werd vijftiende met een tijd van 47.38 minuten. Op de afstand 5000 meter deden zes Tholenaren mee. Tommie Sinke presteerde daarvan het beste met een vijfde plaats en een tijd van 22.36 minuten. Verdere uitslag: 7. Johnny Sinke (Tholen) 22.39 minu ten; 8. Jil Geluk (Tholen) 23.22 min.; 12. Nena Timmermans (Tholen) 24.13 min.; 16. Thorsten Timmer mans (Tholen) 25 min.; 17. Ronald Kolk (Oud-Vossemeer) 25.15 min. 4 in Tholen een klein parcours op gebouwd voor de springruiters. De ze wedstrijd telt tevens mee voor het clubkampioenschap springen. Uitslagen laatste dressuurwed- strijd: Pony’s: 1. Natasja Bolsman, Ygor 181-178 p.; 2. Daisy Verwijs, Darcy 176-178 p.; 3. Annelien Kempeneers, Twarres 175 p. Paar den: 1. Fabienne Brandt, Spirit (B) 197-200; 2. Natasja Bolsman, Anta lya (B) 194-197 p.; 3. Lenny Ver- straten, Vita (B) 194-189 p.; 4. Hil- de de Jong, Whisper (B) en Caroline van Turnhout, Winston (M1) 192-190 p.; 6. Manon Note boom, Kalburga (B) 195-180 p.7. Linda Mooy, Beaufort (L2) 191 178 p.; 8. Marjolein Herrings-Leu- nis(B) 181-187 p.; 9. Roxanne Bechthold, Dilane M (M1) 178-180 p.; 10. Christa Robijn, Tavesta (B) 143-152 p. wat de finalisten hebben gedaan te gen de nummer 3, in dit geval De Ark uit Oud-Vossemeer, legde Tim mermans uit. En daar had Ter Tolne III van gewonnen. En dat geeft recht op de eerste plaats én de eerste prijs: een heuse beker die de acht spelers bij het nemen van de foto allemaal vast willen houden. De beker staat wel achter de beer. Dat is de mascot te van het team. Uiteraard ook in een blauw hemd. Ter Tolne II werd tweede, maar de school als geheel won ook nog eens de prijs voor de mooiste mascotte of spandoek. Een pot met snoep. Vrijdag al wisten Smash 5 en 6 een promotie/degradatieduel in hun voordeel te beslissen. Smash 5 blijft vijfdeklasser na de 6-1 zege op TTVO 2. Ellen Hage en Anky Vroegop wonnen twee partijen, Ch ris Hage één enkelpartij en samen met Ellen het dubbelspel. Smash 6 speelde tegen SVNB 1 een heuse thriller. Winst was vereist voor behoud van het zesdeklasser- schap, maar de confrontatie eindigde in 5-5. Dus werden de games geteld. En aangezien Smash er één meer had gewonnen dan de tegenstander, ontliepen de Sint-Annalanders de degradatie. Verder waren er zaterdag nog twee jeugdwedstrijden. Smash 2 verloor met 6-4 van koploper Breda. Jelmar Elenbaas won drie partijen en blijft daarmee dit seizoen ongeslagen. Martijn Keur pakte één zege. Smash 3 speelde ook 6-4, maar won met die cijfers van Reynaert. Rens v.d. Doel, Pieter de Rooij en invaller Mario Elenbaas wonnen elk twee partijen. De Sint-Annalandse tafeltennisclub is het laatste jaar behoorlijk ge groeid, met name uit Scherpenisse zijn er leden bijgekomen. De club telt er nu 115. ,,Bij de training was het in beide jeugdgroepen te druk, daarom worden dat nu drie groe pen’’, vertelt voorzitter Vroegop. Hij verwacht dat er in de voorjaarscom- petitie vijf senioren- en vijf jeugd- teams zullen uitkomen. Op 22 december organiseert Smash de Thoolse tafeltenniskampioen- schappen. Volgens Timmermans was de oogst aan bijzondere mascottes en span- De ploeg van Fase blijft in Neder land. Alleen Peter Westdorp gaat mee met het team naar Frankrijk om op 6 juni de Alpe d’Huez te beklim men. Fase, Wim Lindhout, Cent van Dijke en Daan Bolier zoeken dich ter hij huis een ’sportieve uitdaging voor het goede doel’, zegt Fase van de sponsor- en activiteitencommis sie. De belangrijkste reden om niet mee te gaan, is de tijd die is gemoeid met het sportieve evenement in Frank rijk. ,,Het kost niet alleen veel voor bereiding, maar voor het beklim men van de Alpe d’ Huez ben je een week van huis. Dat is voor een aan tal mensen te lang. Daarom zijn we bezig om hier iets te zoeken voor hetzelfde doel.’’ Wat dat is, wil Fase nog niet kwijt. Fase spint beurte lings met Erwin en Jolita Meijnderts uit Sint-Annaland. Ieder twee uur. Aart Slager uit Scherpenisse heeft het open sneldamkampioenschap in Roosendaal op zijn naam geschre ven. Het lid van dam/schaakvereni- ging DSVF uit Sint Philipsland werd ongeslagen kampioen in de hoofdklasse. Van de zeven gespeel de wedstrijden won hij er vier en haalde hij drie keer remise. In die zelfde klasse werden Gerben van de Velde en Johan van de Velde res pectievelijk vierde en negende. Si mon Schot uit Tholen zorgde voor een verrassing. Hij schreef de eerste klasse op zijn naam en won al zijn partijen, waarmee hij de volle 14 punten uit zeven wedstrijden bin nenhaalde. Even uitblazen tijdens de marathon; links Rachella Slokkers uit Oud-Vossemeer, de twee deelnemers rechts zijn Angelique de Viet en Jolita Meijnderts uit Sint-Annaland. Het winnende team Ter Tolne III, v.ln.r. Esra de Korte, Shema Tihani, Isa Priem, Jasper Wiens, Eva Priem, Omar El Bouazzaoui, Kevin van Dijke en Veerle Goorden. Ifl 1 i L Jl 4 T

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 19