Apetrotse familie Bal opent woensdag haar ’paviljoen in de Thoolse polder Energie Servicestation Deehoeve Postweg 8, 4691 PG Tholen Tel. 0166-602838 Tevens tussen 11.00 en 21.00 uur GRATIS zak heerlijke frites. F Tanken kan dinsdag al bij energie servicestation Deehoeve DECEMBER DECEMBER DECEMBER DECEMBER iedere bezoeker een zaterdag gratis Eendrachtbode In verband met onze verhuizing op maandag 10 december zijn wij aan de Wattstraat NIET OPEN! Dinsdag 11 december bent u al welkom aan ons Energie Servicestation Deehoeve aan de Postweg Openingstijden: ma t/m vr: 6.00-21.00 uur za en zo: 8.00-20.00 uur Wat hebben wij u te bieden: 'W Donderdag 6 december 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 LED-lichten Wifi VRIJDAG WOENSDAG DONDERDAG .Tankstation LPG Verse broodjes bakken, ze beleggen en ze dan vervol gens niet zelf opeten, maar verkopen aan de klanten die het energie servicestation Deehoeve bezoeken. Dat lijkt Kees Bal misschien nog wel het leukste om te doen in het nieuwe gebouw aan de Postweg in Tholen. Het is ontworpen als paviljoen in de polder en daarom voelt Bal zich nu eerder gastheer dan tankstationmedewerker. Burgemeester Nuis opent woensdagmiddag 12 december om twaalf uur officieel het energieservice station van de firma Bal. Tanken kan al vanaf dinsdag. Wasboxen Uitgebreid shopassortiment .w.1^ b atische autowasmachine .Volautomatische. Elektrisch snelladen (loop van - N Anja van Weijnen (links) en Adri Bal zullen veelal in de shop te zien zijn. Door het vele glas biedt de Deehoeve zowel van oost naar west als van zuid naar noord en andersom een doorkijk. Kees Bal toont het uitgebreide gasvulstation. Marco Bal op zijn nieuwe stek aan de Postweg. OPENINGSACTE Energie Servicestation Deehoeve water, zodat de auto vlekvrij op droogt. 14 13 15 12 Het paviljoen is ruim opgezet. Er komt een ’bakery’ waar vers belegde broodjes worden aangeboden en an dere in de oven gebakken lekkernij en. In de koffiehoek zijn allerlei kof- fievarianten te vinden. Wie moet wachten tot zijn elektrische auto is opgeladen, kan terecht in de busi nesscorner. Een gezellige zithoek, voorzien van wifi, zodat er tussen door bijvoorbeeld gewerkt kan wor den via internet. Verder is er een uitgebreide shop, waar naast zaken voor de auto, zoals ruitenvloeistof en olie, ook genoeg is te vinden voor de lekkere trek. Te- Marco Bal en zijn partner Anja van Weijnen en hun ouders Kees en Adri Bal hebben zin in hun nieuwe uitda ging. Kees en Adri noemen zichzelf de joker. Ze zijn overal inzetbaar. Auto’s en vrachtwagens kunnen er 24 uur per dag brandstof tanken. De deuren van de shop gaan dagelijks om zes uur ’s morgens open en slui ten om negen uur ’s avonds. In de toekomst blijven ze wellicht langer open. De term energie servicestation is be wust gekozen. Naast de traditionele brandstoffen benzine, diesel en lpg, is er een gasvulpunt voor voertuigen en komt er een snellaadpunt voor elektrische auto’s. Daarover wordt druk onderhandeld met de provincie Zeeland, die bezig is snellaadpunten te verdelen over de regio. Ook wil Bal mensen met een elektrische fiets Op het 4000 vierkante meter grote perceel is ook ruimte gereserveerd voor tien parkeerplaatsen naast de shop en twee aan de voorkant voor de snelle boodschappen. Het hele gebouw is voorzien van LED-ver- lichting. De lampen aan de luifel zijn verbonden met een bewegings melder: is er niemand, dan dimmen ze naar een spaarstand van 30 pro cent van de totale lichtopbrengst. De Deehoeve richt zich niet alleen op gemotoriseerd vervoer, ook voet gangers en fietsers kunnen er even bijtanken. ,,We willen in de toe komst buiten wat picknicktafels plaatsen, zodat voorbijgangers en ook hun eigen boterham kunnen op eten.” Aan de toeristen is ook ge dacht, want in het gebouw is een ruimte opgenomen voor fietsver huur. Niet verwonderlijk dat de fa milie blij is met haar nieuwe multi functionele gebouw. ,,We zijn niet trots, we zijn apetrots”, zegt Kees Bal. Wie benieuwd is naar het nieuwe energieservicestation wordt woens dag bij een bezoek in de watten ge legd. Voor elke klant is er een zak friet, want er staat tot en met zater dag een frietkraam. bedienen van stroom. ,,De innerlijke mens voorzien we eveneens van energie”, zegt Kees Bal. vens komt er een schap voor gekoel de dranken, variërend van melk en fruitsappen tot energiedrankjes. Wie binnenstapt in de Deehoeve, de naam verwijst naar de vroegere boerderij die vlakbij stond, komt in een gebouw met een panoramazicht op de omgeving. De gevel van het gebouw bestaat namelijk groten deels uit glas. Het is dan ook de be doeling geweest om dit gebouw qua ontwerp op te laten gaan in de om geving en tegelijkertijd een karakte ristieke uitstraling te geven. Er is niet alleen van noord naar zuid door het gebouw te kijken, ook van oost naar west is er een doorkijk, van de shop tot aan de wasboxen. Het ener gie servicestation is namelijk naast een wasstraat voorzien van twee wasboxen, waar mensen zelf hun auto kunnen wassen. De wasstraat is energiezuinig. ,,We kunnen 2000 auto’s wassen met tien liter shampoo”, geeft Kees Bal aan. Er wordt met koud water gewassen overigens niet alleen voor het mi lieu, ook om eventuele legionella- vorming te voorkomen. Alle ge bruikte producten zijn biologisch afbreekbaar. Er zijn zes waspro gramma’s, waaronder onderkant- wassen en er is een polishprogram- ma. In de wasboxen kan men de auto zelf wassen en met behulp van een hogedrukspuit is er de mogelijk heid om na te spoelen met osmose-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 13