Schilderen voor de wintermarkt GEMEENTE NIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN Voo rel kaar 111 EVENEMENTEN KALENDER - DECEMBER 2012 CD Zeven partijen tekenen in Tholen convenant voor veilig schoolklimaat PUNT! strijdt om beste kersthit gemeente Tholen GEMEENTE THOLEN WEEK48 MEER INFORMATIE: STEUNPUNT MANTELZORG SERVICEBUREAU VOOR ELKAAR COMMISSIE RUIMTE DE GEMEENTERAAD VERGADERT GEMEENTENIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 29 november 2012 9 OP WWW.THOLEN.NL: OPENBARE BEKENDMAKINGEN WWW.THOLEN.NL Protocol WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT WABO OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS BURGEMEESTER, WETHOUDER OF GEMEENTERAAD SPREKEN? Inzage Twaalf leden van ondernemers vereniging Activa zijn al weken aan het schilderen. Bij de win termarkt die zaterdag 15 de cember tussen 13.00 en 20.00 uur in Sint-Annaland wordt georganiseerd, komen dertig gevels in de Voorstraat, aan de Ring en op het Havenplein. Die worden tussen de 25 stands van winkeliers en verenigingen ge plaatst. Het geheel moet een Dickensachtige sfeer uitstralen. De houten gevels, die door bouwbedrijf Weggemans zijn gezaagd, worden in verschillen de kleuren geverfd. Volgens Ac- tiva-voorzitter André van Ast zit de stemming er goed in. Drie avonden per week is het gezellig in de loods van Weggemans. Streekmuseum de Meestoof en de koninklijke fanfare Accele rando werken mee aan de win- termarkt. Het is een nieuwe opzet die in de plaats komt van moonlightshopping. Activa hoopt dat de vernieuwing bij de consumenten aanslaat. De ge vels worden opgeslagen om ze nog eens te kunnen gebruiken of te verhuren. Sneller signaleren en een snellere aanpak van onveilige situaties rond de middelbare scholen in Tholen. Dat moet het gevolg zijn van het convenant schoolveiligheid dat donderdag is ondertekend door zeven partijen. Die gaan intensiever met elkaar samenwerken om overlast en ander ongewenst gedrag in, op en rondom de scholen aan te pakken. Er is geen directe aanleiding voor het convenant, want het is volgens een woordvoerder van de gemeente namelijk relatief veilig rondom de scholen in Tholen. ,,Dit veiligheidsniveau willen alle partijen ook graag behouden”, zegt hij. servicebureau* Gemeente wil risicosituaties in beeld brengen -,c> f uX GEMEENTEHUIS THOLEN Hof van Tholen 2 4691 DZ Tholen Telefoon: 0166 - 66 82 00 E-mail: gemeente@tholen.nl Meldpunt: 0166 - 66 76 67 Za. 10 dec. vanaf 19.30 u. Za. 31 dec. aan gehandicaptenparkeer- Ma. 10 dec. t/m za. 15 dec. Wo. 12 dec. Vr. 14 dec. van 16 22 u. Za. 15 dec. Za. 29 dec. Za. 31 dec. DATUU Ma. 26 nov. t/m za. 1 dec. Za. 1 dec. Za. 1 t/m wo. 5 dec. Za. 8 dec. Za. 8 dec. Leden van Activa zijn al weken gevels aan het schilderen voor de wintermarkt op zaterdag 15 december in Sint-Annaland Onderstaand kunt de ons bekende evenementen, collectes en overige verkopingen zien. Wanneer u vragen of opmerkingen heeft, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers-Vreede, telefoon: 0166-668372. Schriftelijke reacties kunt u zenden aan gemeente Tholen, afd. Publiekszaken, Postbus 51, 4691 AB Tholen, of per email naar vergunningen@tholen.nl. Meer informatie kunt u vinden op de evenementenka lender op de website van de gemeente Tholen. NAAM EVENEMENT Collecte Leger des Heils Thoolse organistendag Banketletteractie tafeltennisvereniging Smash ‘67 Kommetje snerttocht Smerdiek Stichting Uit op Tholen: Theaterproductiehuis Zeeland in gemeenschapscentrum De Meulvliet te Tholen Zangavond met kerst- en sfeerliederen in de O.L.V. Hemelvaart Kerk te Tholen Nationale oogcollecte Moonlightshopping te Stavenisse Winterfair te Sint-Maartensdijk Stichting Uit op Tholen: Esther Groenenberg in de Vossenkuil te Oud-Vossemeer LampionnenoptochtteTholen Za. 15dec. Verkoop van oliebollen te Sint-Maartensdijk Za. 15 dec. Winterse wandeltocht vanuit Oud-Vossemeer Za. 15 dec. Volkskerstzang in de Haestinge te Sint-Maartensdijk Za. 22 dec. Kerstcircus te Vlissingen Vanaf do. 21 dec. Snerttocht vanuit Oud-Vossemeer Verkoop van oliebollen en appelflappen te Tholen, Sint Philipsland en Oud-Vossemeer Rommelpotfestival te Tholen Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert iedere maandag in de even weken vanaf 9:30 uur in het gemeentehuis van Tholen. De agen da ligt op de donderdag en vrijdag vooraf gaand aan de vergadering ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De behandeling van de aanvragen omge- vingsvergunning is openbaar De behan deling van de vooroverlegplannen is niet openbaar. De ingediende aanvragen liggen niet ter in zage en hiertegen kan nog geen bezwaar gemaakt worden. Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunning hebben ver leend: Sint Philipsland Lange Kruisweg 1: het gewijzigd uitvoeren van een eerder verleen de vergunning voor het bouwen van een agrarische bedrijfswoning met garage en schuur; wijziging betreft schuur die kleiner wordt (verzonden op 19 november 2012). Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 we ken na de dag waarop de beschikking is ver zonden aan de aanvrager bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk be sluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, ge dateerd en ondertekend zijn. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan het college Beschikking omgevingsvergunning Reguliere voorbereidingsprocedure Op donderdag 13 december 2012 om 19.30 uur houdt de gemeenteraad van Tholen een openbare vergadering in de raadzaal van het gemeentehuis te Tholen. Iedereen is van harte welkom. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende voorstellen: Vacaturebank Het servicebureau Voor Elkaar beheert een vacaturebank van/voor vrijwilligers. Orga nisaties kunnen de vacatures doorgeven en aspirant vrijwilligers kunnen zich inschrij ven. Het servicebureau koppelt de vrijwil liger aan een organisatie. Kerstworkshop voor mantelzorgers Op dinsdag 18 december gaan we te mid den van de stijlvolle tuin in het knusse atelier Ambachtelijk Kaarslicht van Marie- Christien van der Moere kaarsen maken tij dens de kerstworkshop voor mantelzorgers. Een greep uit de huidige vacatures: (zie ook www.tholen.nl/servicebureau/vacatu- res) Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: donderdag 18.00 - 20.00 uur Degene die tegen een beschikking bezwaar heeft gemaakt, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tho- len.nl /digitale balie/trefwoord: ‘bezwaar en beroep’). Naast deze informatie vindt u op Het atelier is gevestigd aan de Weststraat IE in Sint-Annaland. U kunt het atelier be reiken via de parkeerplaats achter de Noor se woning van Streekmuseum de Meestoof in Sint-Annaland. In de tuin bevindt zich het atelier. De kringloopwinkel van het Leger des Heils in Sint Maartensdijk zoekt voor haar administratieve ondersteuning een vrijwilliger (planning, telefoon, financiële administratie). Voor dinsdag, woensdag en donderdag. De wereldwinkel in Tholen verkoopt pro ducten uit ontwikkelingslanden met res pect voor mens en milieu. Gebaseerd op eerlijke en duurzame handelsrelaties. Vrijwilligers worden gevraagd voor in de met wetswijzigingen Wet werk en bijstand (WWB) Voorstel om een opmerking te maken over de 3e be grotingswijziging 2012 van de GGD Zeeland en de te verwachten ontwikkelingen Voorstel om een voorbehoud te maken over de begro ting 2013-2016 van de GGD Zeeland Voorstel om geen zienswijze in te dienen over de tweede wijziging van de begroting 2012 van het Samenwer kingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio Voorstel om in te stemmen met de ontwerpbegroting 2013 van het Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oos terschelderegio, onder de voorwaarde dat nog in 2012 een takendiscussie wordt afgerond Voorstel tot vaststelling van de tarievenverordening voor het gebruik van de gemeentelijke zwembaden voor het jaar 2013 Voorstel tot vaststelling van de tarievenverordening ge meentelijke accommodaties gemeente Tholen voor het jaar 2013 Voorstel over intrekking van de Verordening Wet kinder opvang gemeente Tholen Voorstel om kennis nemen van voornemen om inzame ling van huishoudelijk afval na het aflopen van het con tract op 31 december 2013 met ZRD via inbestedings- procedure te continueren t/m 31 december 2017 Voorstel om de Beleidsnota Bedrijventerreinen Gemeen te Tholen vast te stellen Voorstel om de ruimte-voor-ruimte regeling, zoals die regeling luidde vóór uw besluit van 23 september 2010 van toepassing te verklaren voor de locatie Langeweg 62 deze website een document van de brochu re ‘Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid’. rooster Gemid- in Anna Jacobapolder Voorstel tot instemming met het opnieuw opstellen van een bestemmingsplan voor de locatie Mosselhoekseweg 5 te Tholen ten behoeve van de bouw van 4 woningen Voorstel tot het ongewijzigd vaststellen van het bestem mingsplan Woonservicecentrum Scherpenisse en geen exploitatieplan vast te stellen Voorstel over grondexploitaties en grondprijsbeleid Voorstel om in te stemmen met de Nota van uitgangs punten en de gebiedsvisiekaart ten behoeve van het ac tualiseren van het bestemmingsplan Buitengebied Tho- len Rechtstreekse uitzending door Omroep Tholen De gemeenterradsvergadering wordt live uitgezonden door de lokale omroep; kabelfrequentie fm 107.6 en via de ether op fm 106.5. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tho- len.nl digitale balie/trefwoord: ‘bezwaar en beroep’). Naast deze informatie vindt u op deze website een document van de brochu re ‘Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid’. Diverse Erevermeldingen Vrijwilligers- avond 2012 Agenda’s raadscommissies van reclameborden (verlenging) op di verse locaties (ontvangen op 16 november 2012) Bespreek/hamerstukken Voorstel over de conceptprogrammabegroting 2013 van VeiligheidsRegio Zeeland Voorstel om een bedrag van 22.000,00 beschikbaar te stellen voor de herdenking van de watersnoodramp op 1 februari 2013 Voorstel om in te stemmen met de begroting 2013 en de meerjarenraming 2014 2016 van SaBeWa Zeeland Voorstel tot aanpassing van de tarieven afvalstoffenhef fing, rioolheffing en onroerende-zaakbelastingen (woon lasten) per 1 januari 2013 Voorstel tot vaststelling van de slotwijziging begroting 2012 (inclusief de hieruit voortvloeiende budgettair neutrale mutaties voor het dienstjaar 2013) Voorstel tot aanpassing van een aantal gemeentelijke heffingen per 1 januari 2013 en vaststelling van nieuwe belastingverordeningen Voorstel tot goedkeuring van de door OcTho (stichting openbaar primair onderwijs) ingediende jaarverslag 2011 en bestuursverslag 2011 Voorstel tot vaststelling van de actualisatie jeugdbeleid 2012-2016 Voorstel tot vaststelling van verordeningen in verband van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Indien u een beschikking wilt inzien, kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoonnum mer 0166-668260. U bent van harte welkom in het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: 0166 - 66 83 30: voor de burgemeester 0166 - 66 83 86: voor een van de wethouders Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u contact opnemen met de raadsgriffie: 0166-66 83 50. Tijdstip: van 13.30 tot 16.00 uur. Plaats: AtelierAmbachtelijk Kaarslicht Eigen bijdrage: 7,50 Aanmelden: vóór 10 december via mantel- zorgvrijwilligers@tholen.nl of telefonisch via 0166-668315. De voorlopige agenda met bijbehorende voorstellen ligt van maandag tot en met vrijdag tijdens de openingsuren van het gemeentehuis in de publieke leesruimte ter in zage. De agenda vindt u ook op www.tholen.nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Vergaderkalender). U kunt op dezelfde plaats op de website later de audionotulen (in MP3-formaat) van deze vergaderingen beluisteren. Indien u niet de beschikking heeft over een computer of een in ternetverbinding, maar toch graag de notulen wilt beluis teren, kunt u contact opnemen met de griffie, telefoon: 0166-668350. Bij het convenant is een hande- lingsprotocol veilige school op genomen. In dit protocol staan maatregelen waarin onder andere aangegeven wordt hoe te handelen bij verbale agressie, intimidatie, diefstal, maar ook wapenbezit. Een voorbeeld van een maatregel bij verbale agressie is het bieden van hulp aan de benadeelde en contact opnemen met de ouders. De partijen hebben aangegeven in tensiever samen te willen werken op het gebied van schoolveiligheid. Volgens hen helpt een intensievere samenwerking om sneller zaken op te pakken en wordt de signalerings functie versterkt. Preventief samen werken zou veiligheidsproblemen in de toekomst kunnen voorkomen. Ook in andere gemeenten bestaat al een dergelijk convenant. In het convenant zijn voor alle deelnemende partijen afspraken op- Op maandag 3 december vergadert de commissie Ruimte. Het voorstel Volkerak-Zoommeer komt deze verga dering te vervallen en zal worden uitge steld tot een volgende vergadering. winkel. In overleg wordt het gemaakt. deld 1 of 2 dagde len per week. plaatsen nabij de entree van het nieuwe appartementencomplex Buitenhof het Zwink in Tholen te reserveren. Iedere belanghebbende kan tegen dit be sluit binnen 6 weken na de datum van af kondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en on dertekend te zijn. Verder moet het bezwaar schrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. genomen die er voor moeten zorgen dat zij een eenduidig beleid voeren ten behoeve van het voorkomen en bestrijden van overlast, vandalisme en ander crimineel gedrag en het creëren van een (sociaal) veilig kli maat op en rondom de middelbare scholen van de gemeente Tholen. Het gaat hier om afspraken die zo wel gericht zijn op preventie als op repressie. Wethouder Hoek zette namens de gemeente, die initiatiefnemer is voor het convenant, zijn handteke ning. Schoolveiligheid vormt een onderdeel van het integraal ge meentelijke veiligheidsbeleid. De andere ondertekenaars waren Hans de Kunder van Leerplicht/ RMC Oosterschelderegio, Ronald We- ijdema van de politie Zeeland, Pe ter Kunst van het Calvijn college, Michel van Loon van Westerpoort, Liesbeth vanden Boeynants van Halt Zuidwest Nederland en me vrouw C.PG. Tax van het Openbaar Ministerie. Drummer Tim van den Berge gaat samen met een gelegenheidsband het koor begeleiden, Joris Smit gaat samen met het koor Voix onder an dere No Mercy van Racoon en een medley van Bl0f zingen. De band PUNT! als geheel speelt deze avond diverse nummers, waaronder hun kerstnummer. Eerder stond in deze krant dat Gijs Timmermans gitarist bij de vierkoppige formatie is, maar hij heeft in maart de band verlaten en is vervangen door Joris van Eijck. Ingekomen aanvragen omgevingsvergun- ning Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsver- gunning hebben ontvangen: Sint-Maartensdijk Wilhelminastraat 1 t/m 7 en 17 t/m 23 (oneven): het aan passen van een entree (ontvangen op 14 november 2012) Sint-Maartensdijk hoek Provincialeweg Nijverheidsweg: het tijdelijk plaatsen van reclameborden (verlenging) op diverse lo caties (ontvangen op 16 november 2012) Tholen Kruittoren 17 t/m 25 (oneven): het slopen van 5 woningen en 1 schuur (ontvangen op 15 november 2012) Tholen Stevinweg, hoek Oud-Vossemeer- sedijk - Deltaweg: het tijdelijk plaatsen De Thoolse pop/rockband PUNT! doet mee aan een wedstrijd beste kerstnummer van de regio van ZuidWest-tv uit Bergen op Zoom. Er doen in totaal drie bands mee en op hun liedjes kan sinds gisteren ge stemd worden via de website van de tv-zender. Op 24 december weten de vier bandleden of hun zelfge schreven nummer de beste kersthit is. PUNT! is op 22 december te ho ren tijdens het muzikale evenement De Vrienden van Voix in dorpshuis De Vossenkuil in Oud-Vossemeer. Tholenderwijs Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 5 en 20 no vember 2012 besloten: 1. de gereserveerde gehandicaptenparkeer plaats voor het pand Tienhoven 41 te Sint-Annaland per 10 november 2012 te verplaatsen naast het pand Burgemeester Bouwensestraat 15 in Scherpenisse. 2. Een gehandicaptenparkeerplaats aan de Kaaij nabij de entree van het apparte mentencomplex in Tholen te verwijderen in verband met verhuizing van belangheb bende. 3. Drie algemeen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 9