Verbinding Haven en voormalig gemeentehuis Chinees graniet, Indiaas steen Plaatselijk nieuws VERSTOPT? I7 4 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 2 Donderdag 29 november 2012 Geslacht in eigen slagerij Predikbeurten Weekenddiensten Scherpenisse Kerstzangavond Voice of Sinterklaas Concert voor sint Tot uw dienst Oud- Vossemeer Sint Nicolaas Kerstviering Kleurrijk Petroleum Kerkstraat Boekenmarkt Visser overleden Kaartavond Bel Riooltechniek Tholen Kerstconcert Twee kandidaten Verbouwde schuur Sint-Philipsland Agenda Intrede Den Ouden Kerstverkoping r Sint-Maartensdijk Snerttocht Sinterklaas actief Sinterklaasfeest Cocktails maken Moeliker wint ruim Mozart 0166 - 60 44 00 Aanpassen varkenshouderij Bewindvoering Broodjeszaak Winnaars kleurwedstrijd Ouderling en diaken BIJ AANKOOP VAN EEN MIELE WASMACHINE I I I I I I I I I I BIJ AANKOOP VAN EEN MIELE STOFZUIGER >1 I I I I I I I I I Zangavond Inzameldag afval anders EEN MIELE STOFZUIGER GROTE CHOCOLADE SINTERKLAAS 2 JAAR STOFZUIGER ZAKKEN 5 JAAR MIELE GARANTIE GROTE CHOCOLADE SINTERKLAAS rwi - WWWIPoTtiEr'kEUkEN'SINb RIOLERING/AFVOER WWW.PoTtiERKEUKENSi.nl GRATIS!! GRATIS!! Tuinkamer Leguitsedijk Schutting zonder groen Aanbouw Calvijn Verkoping verzet Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 www.riooltechniektholen.nl Kerkelijk recht Verkoping Workshop free runnen Optreden Toeval Reijngoudt kampioen Uitbreiding woning Leger houdt uitverkoop Opgraving haven Garage Veerweg ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK Stavenisse Sint-Annaland Tholen Poortvliet 3,75 Advertentie I.M. Advertentie I.M. do 6/12 16.33 u. LK Advertentie I.M. Maandag 3 dec. t/m zaterdag 8 dec. Mission Music Concerten houdt za terdag 22 december om half acht een kerstconcert in de Grote Kerk. Er tre den verschillende koren op, zoals het Duivelands mannenkoor en het Oud- dorps mannenkoor. Maar ook het Young Ladies Choir ’Hadassah’, on der leiding van Ria van Noort. Bege leiders van de koren zijn organist Stephan Folmer, pianist Mark Brand wijk en trompettist Jantine Kalkman. Mission Music Concerten organiseert het kerstconcert voor de tiende keer. Kaarten zijn verkrijgbaar bij boek handel Oostdijk en via missionmusic- concerten.nl. Mieke Punt, voorganger van de NPB, houdt woensdag om tien uur een toe lichting over Sint Nicolaas. De bibliotheek houdt vanaf vrijdag 7 december een tweedehands boeken markt. Er worden allerlei boeken aan geboden, van detectives tot jeugdboe ken. Ook niet-leden zijn welkom. Norman Henstra uit Tholen is onder de naam Juist Bewindvoering een be drijf gestart in het begeleiden van par ticulieren en bedrijven bij het oplos sen van schulden. Het pand Molenvlietsestraat 4 wordt een broodjeszaak. De gemeente is be reid dat planologisch mogelijk te ma ken. Voorheen was hier 2Travel Reis- buro gevestigd. Sinterklaas en zijn zwarte pieten ko men zaterdag naar de Boerenbond op het bedrijventerrein Welgelegen. Niet lang, want ze hebben het heel druk deze dagen. Ze zijn tussen half drie en half vier in de winkel om de kinderen te ontvangen. Sinterklaas heeft zaterdag in Meul- vliet de winnaars van de kleurwed- strijd bekend gemaakt. Dat zijn Jesse de Groen, Fleur Otte, Daan Stoutjes- dijk, Marit Schot, Levi Metske, Ro- zan Boer, Anouk Knobel, Sven Veld man, Jenne van der Laan, Tim Janse, Leden van de Hervormde Gemeente hebben J.W. Egas gekozen tot ouder ling en P. de Korte tot diaken. De voetbalvereniging houdt zaterdag 22 december om kwart voor acht een kaartavond. Er worden verschillende kaartspelen gespeeld, zoals rikken en wippen. In de pauze is er een verlo ting met prijzen. over hij uitleg gaf. De dames vonden de avond zeer interessant. Ze verbaas den zich over de hoeveelheid muziek werken die Mozart in zijn korte leven heeft geproduceerd. Stichting Actief Stavenisse houdt maandagavond 17 december om half acht een kerstzangavond in de Her vormde kerk. Gelegenheidskoor Sta- venisse en mannenensemble Canti- cum treden op. Ze staan onder leiding van Danny Letzer. Koos van der Slik- ke zorgt voor de orgelbegeleiding. De wereld is één groot dorp. Producten en ar tikelen worden wereldwijd verspreid. Een mooi voorbeeld is de nieuwe trap die in Sint- Maartensdijk wordt aangelegd tussen de Haven en de Blauwstraat. Het heeft even geduurd, maar aannemer Moerland en Dost uit Steenbergen heeft nu de trap van granie ten banden uit China en vierkante stenen uit India, aangelegd. Voor de gemeente goedko per om het spul daar te bestellen dan in Ned erland betonnen banden te kopen. De blokken Dominee N. den Ouden uit Nieuw- Lekkerland doet woensdag 27 febru ari intrede in de Maartenskerk. Zijn zwager dominee Korteweg uit Oud Beijerland komt Den Ouden bevesti gen. Mini saucijzenbroodjes Rauw hammetjes 1 bakje luxe gourmet (voor 1 persoon) Bacon Eigen gekookte ham Paté van de Sint graniet wegen 50 kilo per stuk. De trap ligt op de plaats waar de voormalige kledingwinkel van Morelli stond. De trap is vier meter breed. Op de schuine delen naast de treden is een fietsgootje. Aan de westkant van de trap komt een groenstrookje, in het midden een reling die in het donker verlicht is. Net zoals bij de trap over de dijk aan de Kaaij in Tholen. De kosten bedragen ruim 33.000 eu ro. Vreemd genoeg begint de trap aan de Haven niet als trap, maar als een schuin 100 gram 100 gram 100 gram per stuk 1 kg 1 kg 500 gr. 8,70 2,45 aflopend plateau. Dan pas zijn er vier treden die de wandelaar moet nemen om op het vol gende niveau te komen. Aannemer Gebr. Oomen uit Sprundel is be gonnen met het voorbereiden van het herin- richten van een deel van de Haven. Het gaat om het verlengde van de Kaaistraat. Daar zijn de bomen, struiken en plantenbakken wegge haald. Er komen onder meer nieuwe parkeer vakken en twee rijen leibomen. Het maakt deel uit van de impuls van Sint-Maartensdijk. Vrouwenkoor De Lofstem houdt dinsdag 11 december om half acht in De Rozeboom een kerstzangavond. Door een aanpassing van het ophaal- schema wordt het huisvuil in het bui tengebied vanaf 1 januari op een an dere dag opgehaald. De auto van de ZRD komt in het nieuwe jaar op maandag in plaats van op woensdag in het poldergebied. De verandering is het gevolg van de uitbreiding van de woonkernen, het inzetten van an dere voertuigen en stroomlijnen van de routes. tweede en een keer derde, vierde en achtste. Pieter Verwijs en Irec Kmie- cik strijden 22 december om de tweede plaats tijdens de boutwed- strijd. 30 1 2 3 4 5 6 7 3.47 -16.04 4.19 -16.34 4.52 -17.12 5.22 -17.47 5.54 -18.17 6.32 -18.54 7.07 -19.39 7.52 - 20.29 8.52 -21.32 Magere runderlappen Drumsticks naturel of gemarineerd Soeppakket 250 gr. gehakt, 250 gr. soepvlees, 1 soepbeentje 250 gr. Nijverheidsweg 1, St.Maartensdijk Nijverheidsweg 1, St.Maartensdijk Sanitair Installatie Sanitair Installatie zelfgemaakt van Warme Bakker Cock Leijs zelfgemaakt van Warme Bakker Cock Leijs Ondernemersvereniging Activa houdt zaterdag om één uur een sinterklaas feest op pakjesboot 11. Kinderen kun nen een kijkje nemen in de slaapka mer van de sint en kijken hoe zwarte pieten pepernoten bakken. Alle kinde ren tot en met groep zeven kunnen meevaren, mits ze een volle spaar kaart hebben. Toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar bij boekhandel Heijboer. Ko Heestermans bedankte maandag ochtend de welstandscommissie voor de bruikbare tips die hij had gekregen bij de bouw van een tuinkamer aan het huis van zijn dochter aan de Leg- uitsedijk. De tekening van de serre viel met 4,30 meter buitenwerk al in de smaak van de commissie. De ra men van de serre waren op dezelfde hoogte getekend, maar de commissie stelde voor ze iets groter te maken door ze op de zwarte plint te laten be ginnen. ,,Dan wordt het nog meer een tuinkamer,’’ zei voorzitter Gerhard Vermeulen. Heestermans kon zich er wel in vinden. Jens Pollie uit Tholen en Niels Priem zijn kandidaat gesteld voor de vacatu re van ouderling-kerkrentmeester in de Hervormde Gemeente. De welstandscommissie is maandag akkoord gegaan met het plaatsen van schuttingen op de erfgrens achter twee woningen aan het Pieter Werre- corenplein. Daar hebben de eigena ren M.A. Deurloo van pand 15 en M.J. Moerland van nummer 16 een strookje groen aangekocht van de ge meente. De welstandscommissie ad viseerde de schutting 30 centimeter van de erfgrens te plaatsen en met groen te laten begroeien. Maar Deur- loo en Moerland kwamen vertellen dat dit niet gewenst is. Voor Deurloo omdat hij dan te weinig ruimte over houdt om zijn afvalcontainer te plaat sen. Voor Moerland had een groene uitstraling weinig zin omdat achter de schutting parkeervakken zijn. ’s Avonds en in het weekeinde staan er bestelbussen. Het plan lag er al sinds 1 november 2010, maar maandag werd de officië le aanvraag voor het uitbreiden van het verenigingsgebouw Calvijn van de Hersteld Hervormde Gemeente pas aan de welstandscommissie voor- De creaclub van de Hervormde Ge meente houdt zaterdag tussen elf en twaalf uur een verkoping in het jeugdgebouw. Er zijn kerststukjes, taarten voor vogels en kerstkaarten te koop. komst in hotel Kom is uiterlijk vijf uur. Halverwege de routes is er bij de Pannenkoekerei op camping Goris- hoek een rust- en controlepunt inge richt. Naast wandelaars laat de orga nisatie weten dat ook joggers en nordic walkers kunnen deelnemen. De eerstvolgende winterwandeltocht is op 16 februari. Vrouwenvereniging Draagt Elkan ders Lasten houdt zaterdag 8 decem ber van half tien tot half één een ver koping in de Weststraat. Deze verkoping stond eerder gepland op 17 november maar kon toen niet doorgaan wegens het overlijden van dhr. M. Elenbaas. Noa Bijl en Marijn Bolier. Ze kregen een presentje van de pieten. Eén van die pieten was bij aankomst in de ha ven ziek. Het Amsterdam-Dakar team van Ben de Rooy, heeft de ziek te piet met de terreinwagen naar Meulvliet gebracht. Burgemeester Nuis haalde er een pietendokter bij. Die constateerde een zeer ernstige vorm van schoolziekte. Er moest een grote spuit aan te pas komen. De ’zie- ke’ piet schrok hier dusdanig van dat hij niet wist hoe snel hij weg moest komen. handhaafd. Omdat bij de uitvoering restanten van die oude haven aangetroffen kunnen worden, zoals de kade- (wand), hebben burgemeester en wethouders besloten dat archeologi sche begeleiding wordt toegepast om waardevolle resten te behouden. Dit houdt in dat ze niet ’in situ’ (op de plaats) worden behouden, maar dat ze met inachtneming van het gelden de protocol worden opgegraven. De Vrouwen van Nu hebben een lezing bijgewoond over Wolfgang Amadeus Mozart. De heer Pot uit Le- wedorp kwam hierover vertellen. Hij liet muziekfragmenten horen, waar- Wandelsportvereniging Oosterschel- destappers houdt zaterdag 8 december een snerttocht. De tocht start vanaf tien uur vanuit hotel Kom aan de Markt. Wandelaars kunnen kiezen uit vier afstanden: 5, 7,5, 15 en 25 kilo meter. De routes zijn gemarkeerd met pijlen en voeren door de smalstad en natuurgebied de Pluimpot. Deelne mers aan de 25 kilometer kunnen tot elf uur starten, de 15 kilometer tot één uur. Starten voor de 5 en 7,5 kilome ter kan vanaf elf uur tot uiterlijk half drie voor de kortste afstand. De terug- De trap verbindt de Haven en de Blauwstraat in Sint-Maartensdijk. Ambtenaar Wim van Vossen (rechts) bezoekt het werk. Op de achtergrond het voormalige gemeentehuis, rechts het pand van bakker Cock Leijs. 1,60 1,40 1,50 Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Advertentie I.M. Jeugd- en jongerenwerk Tholen houdt donderdag 6 december een workshop cocktails maken. Jongeren van 12 tot 23 jaar zijn van kwart over zeven tot half tien welkom in de Wel- levaete. Daar gaan ze aan de slag met het maken van alcoholvrije drankjes. Jeugd- en jongerenwerk Tholen orga niseert de workshop in samenwer king met Indigo Preventie, onderdeel van ggz-instelling Emergis. Indigo heeft als doel het alcoholgebruik on der jongeren te verminderen. Deelne mers kunnen naast het maken van cocktails de gevolgen van te veel al cohol ervaren door een parcours af te leggen met een zogenaamde alcohol- promillagebril. De blokfluitgroep, samenspelgroep en het klein orkest van muziekvereni ging Concordia trakteren sinterklaas zaterdag op een concert. Dat begint om drie uur in de gymzaal aan de Zoekweg. De heer mr. C.W.L. van de Merbel, advocaat in Middelburg, geeft don derdag 6 december een lezing over kerkelijk recht bij de Christelijke Ou derenvereniging. De vrouwenvereniging Bidt en Werkt houdt vandaag een verkoping in de kerk van de Gereformeerde Gemeen te. Er worden diverse spullen ver kocht, zoals zelfgemaakte kaarten, speelgoed, baby- en cadeauartikelen. De verkoping vindt plaats van drie uur tot half vijf en van zeven uur tot half negen Corry Moeliker heeft een ruime over winning geboekt bij de wekelijkse klaverjaswedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen. Ze haalde 5964 punten en had daarmee een voorsprong van 140 punten op Herman Oldenburg die met 5824 punten tweede werd. Het gat dat Oldenburg sloeg met Magda Noordijke was met 619 pun ten nog groter. Noordijke werd derde met 5205 punten, gevolgd door Ma rian Tazelaar die met 5085 punten vierde werd. Hekkensluiter is Huib Oosdijk met 5025 punten. In totaal deden 23 deelnemers mee in Hof van Holland. Jeugd- en jongerenwerk houdt woensdag 19 december in de sport hal van Haestinge een workshop free runnen. Deelnemers moeten allerlei obstakels zien te passeren. De work shop voor kinderen van 8 tot 12 jaar begint half vier. De jeugd van 12 tot 23 jaar begint om half vijf. Vooraf aanmelden is niet nodig. De Setallandse band Toeval treedt za terdagavond om tien uur op in café An de Slööve. De band speelt Ierse muziek, maar ook Nederlandstalige nummers met verwijzingen naar Sint- Annaland. Toeval doet zijn naam eer aan, want de band is per toeval ont staan tijdens een optreden van het Schorrekoor. De band bestaat uit Nico en Arie Neef, Wijnand Bals, Karel Hommel, Henri Bungener en Harry v.d. Moere. Kees Reijngoudt is zaterdag club kampioen geworden bij visclub De Makreel. Als enige van de vijftien vissers had hij beet. Reijngoudt ving één bot met een lengte van 35 cm. Verdeeld over de tien wedstrijd in dit seizoen, ving hij 899 cm vis. Hij werd twee keer eerste, twee keer Het gemeentebestuur ziet geen gron den waarop de omgevingsvergunning voor het uitbreiden van de bovenver dieping van de woning Oudelandse- straat 15 geweigerd kan worden. Het plan past binnen het bestemmings plan, voldoet aan de welstandseisen en aan de eisen in het bouwbesluit en de bouwverordening. Een omwonen de maakte bezwaar omdat het vrij uitzicht hem door de verbouwing wordt ontnomen, en hij plaatste vraagtekens bij de welstandsbeoor- deling. Het bezwaarschrift is onge grond verklaard. De kwestie van het vrij uitzicht is een privaatrechtelijke en daar gaat, aldus de gemeente, de rechter over. De kringloopwinkels van het Leger des Heils aan de Radda Barnenstraat houdt zaterdag uitverkoop. Ook de opslag van meubels aan de Wout- hoekweg is geopend. Eiken wand kasten worden met zeventig procent korting verkocht. Ook zijn kasten en stoelen te koop. The Voice of Sinterklaas, een zang- wedstrijd voor kinderen in het Hol land Huis, trok zaterdag veel belang stelling. Dat meldt Coby Hage van de dorpsgemeenschap. ,,Alleen erg jam mer dat er maar twee kinderen had den ingeschreven voor de wedstrijd.” Dat waren Amber van der Werff en Olga van Vossen. Ze hebben een lied gezongen voor de sint en wonnen een microfoon. Alle andere kinderen kre gen een snoepzak en een cadeautje. Hage sprak haar twijfels uit over het voortbestaan van het sinterklaasfeest in Scherpenisse. ,,Wat betreft de fi nanciën zijn we afhankelijk van ou ders uit het dorp. We hebben hier geen middenstand.” Met de herinrichting van de Haven is begonnen. Momenteel gaat het ver lengde van de Kaaistraat op de schop, de eigenlijke haven die begin jaren zestig van de vorige eeuw is ge dempt. De planning is dat deze fase voor de kerst is afgerond. Door het werk zijn de winkels op de Markt vanaf de Haven tijdelijk niet bereik baar. Door middel van borden bij de rotondes (bij de Nijverheidsweg en Onder de Linden) worden bezoekers van buiten het dorp naar de Markt ge leid. Tijdens het werk wordt het par keerverbod in de Molenstraat ge- Ouderenbond Anbo houdt donderdag 20 december om half drie een kerst viering in de Vossenkuil. De viering is voor iedereen van vijftig jaar en ou der. Voorgangers van de Katholieke, de Hervormde en de Gereformeerde kerk verzorgen de bezinning en ver halen. Rooms-Katholiek zangkoor St. Caecilia, onder leiding van Digni v.d. Zande, zingt enkele kerstliederen. De middag sluit af met een maaltijd. Aanmelden kan nog tot 10 december bij Marja de Bakker, tel. 677626 of per e-mail: marja_de_bakker@hot- mail.com. De welstandscommissie ging maan dag akkoord met de tot woning ver bouwde schuur van de familie Dek ker aan de Dr. Bernhardistraat. De eigenaar verbouwde de schuur in af wijking van de verleende omgevings- vergunning (de vroegere bouwver gunning). Maar de commissie vond de afwijkingen aanvaardbaar. gelegd. Dat was een andere commis sie dan de commissie die er twee jaar geleden al akkoord mee was gegaan. De uitbreiding van baksteen aan de westkant wordt 10 bij 17 meter en krijgt een schuin zinken dak. Bodemonderzoek op het adres Kerk straat 11 heeft een matige verontreini ging met minerale olie (petroleum) aangetoond met een volume van één kubieke meter en een oppervlakte van twee vierkante meter. Door gedepu teerde staten is vastgesteld dat er geen sprake is van een ernstige verontreini ging. Dat zou pas het geval zijn als er minstens 25 kubieke meter grond ver vuild is. De gemeente liet het onder zoeken omdat op het betreffende adres in de periode 1938-1972 een kleinhandel stond ingeschreven in huishoudartikelen en petroleum. 0,60 13,95 4,50 ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118 628800. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 29 nov. t/m vrijdag 7 dec. donderdag 29 vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag Tijdens een vergadering van de Thoolse Ondernemers Federatie (TOF), maandagavond in hotel Kom te Sint-Maartensdijk, herdacht voor zitter Jaap Kloet de maandag overle den Kees Visser. Hij was niet alleen directeur van het bekende installatie bedrijf, maar ook actief binnen de voormalige middenstandsvereniging. In deze periode werkte Kees Visser onder meer mee aan de intocht van Sinterklaas en andere winkelacties. Gediplomeerd kleur- en stijlconsu- lente Janny van Dijke heeft maandag kleur- en stijladvies gegeven aan de plattelandsvrouwen. Aan de hand van kleurdoeken liet ze zien wat kleur kan doen. Op de avond waren 22 da mes aanwezig. voor teams, HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113 232924 of 0115-615595. Aan de Veerweg wil P. Kooistra een garage/berging bouwen. De wel standscommissie had er maandag geen enkele moeite mee. ’Keurig’ was het oordeel over het plan voor een berging van 12 bij 8 meter, uige- voerd in zwart gepotdekseld stalen damwandprofiel, een bakstenen plint en dakpannen in ’herfstkleur’. Zondag 2 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meijer. 18.30 u. kand. Jansen, Tholen. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 15.30 u. ds. v.d. Bas. HERV GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Bie. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom, themadienst. CHR. GEREF. KERK 10 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 14.30 u. leesdienst. 18.30 u. stud. Van Zetten. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater, H.A. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. ds. De Graaff, Heinkenszand. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 4/12 19.30 u. ds. Weststrate. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. Van Veldhuizen, Dintel- oord. HERSTELD HERV GEMEENTE 10 u. ds. Diepenbroek. 15.30 u. ds. Van Estrik, Goedereede. GEREF. GEM. 9.30 en 14.30 u. stud. Van Zetten. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Borst, Den Bommel, H.A. 18 u. kand. De Kwaadsteniet, Rot terdam. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Stoel, Spijk. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. drs. Kornaat, Klundert. 19 u. da. Meeuwissen, Sint-Maar- tensdijk. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. Kort, Krimpen a/d IJssel. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 5/12 19.30 u. ds. Schultink, Gouda. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Budding. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Ruijgrok. GEREF. KERK 10 u. ds. Boer, ’s-Gravendeel. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. stud. Den Haan. 14.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lammers, Ridderkerk. 17 u. ds. Scheurwater, Oud-Vosse- meer. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. 10 u. ds. De Zeeuw, Zierikzee. Krammer Zeeland v.o.f. breidt haar varkenshouderij uit aan de Sluisweg in Anna Jacobapolder. Twee van de drie stallen worden voorzien van bio logische gecombineerde luchtwas sers. Van een van de twee wordt de indeling gewijzigd en ze wordt deels uitgebreid. Een derde stal wordt uit gebreid met een ruimte voor 480 gus te en dragende zeugen, om te vol doen aan de eisen van dierenwelzijn. Ook die uitbreiding krijgt een bio combiwasser. En de bestaande mest- silo wordt vervangen door een nieu we van 3500 kubieke meter. Omdat het bedrijf grenst aan de Oos- terschelde (Natura 2000 gebied), is voor de aanpassingen een natuurbe- schermingsvergunning nodig van de provincie. Deze is verleend, nadat is vastgesteld dat er geen schadelijke gevolgen zijn voor de natuurlijke kenmerken van het gebied. THOLEN 29 nov Verkoping, Bidt en Werkt, Ger. Gem., 15-16.30 u. en 19-20.30 u. 30 nov Schoolvolleybaltoernooi, AVC ’87, Meulvliet, 17-20.30 u. 30 nov en 1 dec Tentoonstelling Vo- gelvreugd, Meulvliet. 30 nov Google Hangout, digitale in formatiedag, bibliotheek, 10-17 u. 1 dec Concert, Concordia, gymzaal Zoekweg, 15 u. 1 dec Thoolse organistendag, Reho- bothkerk, 10-16 u., concert om 20 u. 3 dec Commissie ruimte, gem.huis, 19.30 u. 4 dec Commissie samenleving, gem.huis, 19.30 u. 5 dec Lezing Sint Nicolaas, NPB, Oudelandsestraat, 10 u. 6 dec Commissie bestuurszaken, gem.huis, 19.30 u. 6 dec Dhr. en mevr. De Pater: Taber nakel in woord en beeld, chr. oude renvereniging, NPB, 14.30 u. 6 dec Lezing kerkelijk recht, NPB, Oudelandsestraat. 7 dec Boekenmarkt, bibliotheek, 14 20 u. 8 dec Coupure, theater, Uit op Tho- len, Meulvliet, 20.15 u. 13 dec Gemeenteraadsvergadering, gem.huis, 19.30 u. 14 dec Kennisquiz Lionsclub, Meulvliet. OUD-VOSSEMEER 29 nov Lampionnenoptocht. 15 dec Winterwandeling Zuidwest hoek, wsc Vosmeer, start Vossenkuil, v. a. 9 u. 20 dec Kerstviering, De Vossenkuil, 14.30 u. 22 dec Kaartavond, V.V. Vosmeer, 19.45 u. SINT-ANNALAND 1 dec Sinterklaasfeest, Activa, 13.00 u. 1 dec Toeval, café An de Slööve, 22 u. 6 dec Cocktails maken, jeugd- en jongerenwerk, Wellevaete, 19.15 21.30 u. 8 dec Verkoping, vrouwen ver. Draagt Elkanders Lasten, Weststraat, 9.30-13 u. SINT-MAARTENSDIJK 4 dec Seniorenwandelen, Ooster- scheldestappers, vertrek Haestinge, 13.30 u. 7 dec High tea, Leger des Heils, 14 16 u. 8 dec Kommetje snerttocht, Ooster- scheldestappers, start vanuit hotel Kom tussen 13-14.30 u. 19 dec Free runnen, jeugd- en jonge renwerk, Haestinge, 15.30-17.30 u. SINT PHILIPSLAND 29 nov Ledenavond met Kees Slager, jeugdgebouw herv. gem., 19.30 u. 30 nov en 1 dec Concert Concordia in Rosso, Wimpel. 1 dec Kerstverkoping, Hervormde Kerk, jeugdgebouw, 11-12 u. BERGENOPZOOM 30 nov Blaudzun, gebouw-T, 21 u. 1 dec Legends of Rock, Gebouw-T, 20 u. 1 dec Rob Kamphues: Sterke verha len, de Maagd, 20 u. 2 dec Surpriseloop, atletiekver. Olympia, de Melanen, Halsteren, 10 u. 3 en 4 dec Annie, musical, de Maagd, 19 u. 6 dec Gruppo Sportivo, de Maagd. 9 dec Benefietconcert Grenzeloos Muziek, symfonieorkest Jacob Obrecht, Stoelmat, 15 u. «dt” 1 XT I-*7 v SS'. r> i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 2