begin volgend jaar Formvdo Bouw vijf huizen start ’Via een vriend van mijn broer mijn eigen plaatje gekregen’ Zilver Geluk Sint Philipsland, brons Jansen Tholen T Nieuw bestemmingsplan moet ’Mesloek’ vlot trekken Zr J I Tholen in Plein 5 SP-vragen over beslagvrije voet Volle albums na ruilmiddag voetbalplaatjes in Tholen 7Z I K S.A SUPER I KORTINGS WEEKEND* Deze week Niet standaard Kunstwerk J I I 1 L 1 Dubbel I Weg voor wozoco Scherpenisse bijna vrij Met aangescherpte regels en milieukundige SLA UW SLAG BIJ AUTOBEDRIJF BAL Gebr. Moerland uit Sint-Annaland heeft de verkiezing Thools familiebedrijf van het jaar gewonnen. ,,De jury is erg onder de indruk van dit mooie, veelzijdige familiebe drijf’’, zo citeerde burgemeester Nuis als voorzitter van de jury uit het rapport. Zilver was er voor Geluk Groep uit Sint Philipsland. ,,De trots en gedrevenheid is door het hele bedrijf voelbaar’’, meldde de jury. Het brons ging naar Jansen Tholen. ,,De bescheidenheid die de ge broeders Jansen siert, komt niet altijd overeen met de kwaliteit die het bedrijf levert.’’ Om het project voor de bouw van vier woningen aan de Mosselhoekseweg in Tholen vlot te trekken moet er een nieuw bestemmingsplan worden opgesteld. Met aangescherpte regels en het aantrekken van een milieu kundige. Dat voorstel doen b. en w. aan de gemeente raad. Maandag wordt het plan besproken in de commis sie ruimte. Rosan Stoutjesdijk benoemd tot vrijwilliger van de toekomst Cora de Oude uit Sint Philipsland lapt het jaar van de Ramp Anco van der Werff uit Scherpenisse voor de klas in Kenia Kampioen '***•-» r' ALLE OCCASIONS NU MET EXTRA HOGE KORTING Juan Post (11), Owen Clay (8) en Pim van Tiggele (10) zitten woensdagmiddag buiten op een bankje op sportpark De Bent in Tholen. Pim tuurt geconcentreerd op zijn overzichts lijst, terwijl Owen zijn voetbalplaatjesboek op schoot heeft. Opengeslagen op de bladzij de van Tholense Boys D2. ,,Heb jij voor mij nummer tien van D2 dubbel?”, klinkt het. Zo gaat het er ook aan toe in de kantine van de voetbalclub. Daar wordt een ruilmiddag geor ganiseerd voor de voetbalplaatjesactie van de club. Stadlander start begin volgend jaar met de bouw van vijf woningen aan de Laban Deurloostraat in Scherpenisse. Bouwbedrijf Rijk uit Heinkenszand gaat ze bouwen. De woningcorporatie verwacht dat de eerste paal voor het woonservicecentrum tussen maart en mei de grond in gaat. De omwonenden worden een dezer dagen ingelicht over de voortgang. I Inspanning Donderdag 29 november 2012 Bijna vijftien mille millenniumproj ecten VRIJDAG 30 NOVEMBER ZATERDAG 1 DECEMBER 7 Hoofdredacteur W. Heijboer. Aannemingsbedrijf Moerland uit Sint-Annaland, met v.l.n.r. Corné, Han, Peter en René Moerland. Goud gebr. Moerland bij verkiezing familiebedrijf EN VERDER... Zie ook pagina 3. i 7 f l 'i Advertentie I.M. ZIE VERDER PAGINA 3 Binnen gaat het er georganiseerd aan toe. Iedereen wordt gevraagd zijn dubbele plaatjes in zakjes te stoppen, gesor teerd op team. Wie bij de ene tafel niet meer verder komt, verhuist naar de volgende tafel. Sam de Korte (8) heeft heid, klanttevredenheid, personeels beleid met opleidingsmogelijkhe den en toekomstvisie. Op basis van de puntenscore lag er een top tien heel dicht bij elkaar. Daaruit werd een drietal ondernemingen gekozen die door de jury werden bezocht. Direct daarna wees de jury unaniem gebr. Moerland als winnaar aan. So lide en sociaal waren enkele karak teristieken die werden gegeven aan het in 1947 begonnen aannemings bedrijf. ,,Het bedrijf is sterk in het ontzorgen van de klant door het aanbieden van een totaalconcept. Het personeel fungeert als ambassa deur op het werk. De onderneming weet goed wat de risico’s en kansen zijn en dat komt goed van pas in de huidige, moeilijke markt.’’ De juryvoorzitter bood Han en Pe ter Moerland en de nieuwe genera- Fleur van Velzen (12) mist bij binnenkomst nog 18 plaat jes. Dat van haarzelf heeft ze al een poosje. ,,Dat heb ik via een vriend van mijn broer gekregen. Ik vond het span nend hoe mijn eigen plaatje eruit zou zien.” Het is niet het plaatje dat ze het liefst wilde hebben. Dat is dat van haar teamgenote in de MD1, Linda van der Kruk (12). Ze staan er goed voor met hun team. ,,We worden kampioen”, ver wacht Linda. ,,We gaan aan de leiding en moeten nog twee wedstrijden spelen.” wel 25 zakjes met dubbele plaatjes. Zijn eigen album is bijna vol. ,,Ik mis er nog acht of negen.” Hij heeft al buit. ,,Ik heb net Ibrahim El Jilali uit het eerste elftal gekre gen.” Ook heeft hij het plaatje van Faissal Benjilali uit het A1-team bemachtigd. De bouw van de vijf woningen wordt momenteel voorbereid, zegt voorlichter Bert Jansen van Stadlan- der. ,,Het werk was al aanbesteed, maar de bouw was uitgesteld in ver band met de juridische procedure rond het wozoco. Nu dat rond is, kunnen we beginnen.’’ Dinsdagmiddag keurde het manage mentteam het definitieve ontwerp van het wozoco goed: dertien huur- appartementen met dorpshuis, gym zaal, winkeltje en medische ruimtes. ,,Dat moet nog worden aanbesteed. We verwachten eind december, be gin januari daarmee rond te zijn.’’ Over de daadwerkelijke start houdt Jansen nog een slag om de arm: maart, april, mei. Voor beide bouwprojecten hoeft de gemeente geen exploitatieplan vast te stellen. Stadlander neemt alle kosten van de exploitatie voor zijn s Slabbecoornweg 43, 4691 RZ Tholen Tel. 0166-602440 Sinterklaas brengt bezoek aan zes plaatsen in de gemeente Twee winnaars op duivententoonstelling in Oud-Vossemeer WIE GLIMLACHT IN PLAATS VAN TEKEER GAAT, IS ALTIJD DE STERKSTE Dit nummer bestaat uit 16 pagina’s In het radioprogramma Plein 5 van de NCRV was er deze week aan dacht voor Tholen. Presentator Hijl- co Span praatte gisteren met Wil Nelisse over museum De Meestoof en streektradities. Een dag eerder kwam Flip de Rijke aan het woord over hoe het kinderen verging tij dens de Ramp van 1953. En maan dag beet Kees de Koning de spits af. Hij vertelde over de band tussen Oud-Vossemeer en de Amerikaanse Roosevelts. rekening. Dat schrijven burgemees ter en wethouders aan de gemeente raad. Zo’n exploitatieplan bestaat onder meer uit een kaart van het betreffen de gebied, een omschrijving van de werken en de werkzaamheden voor het bouwrijp maken van het terrein, en een exploitatie-opzet. Maar door nieuwe regelgeving hoeft de ge meenteraad dat niet te doen. Het vaststellen van het bestemmings plan is dan voldoende, aldus b. en w. Het exploitatieplan wordt dan automatisch vastgesteld voor de gronden waarop het aangewezen bouwplan moet worden uitgevoerd. Maar dan moet de gemeenteraad er wel zeker van zijn dat de kosten van de grondexploitatie op een andere manier geregeld zijn. Annie Vogelaar van de Thoolse SP-fractie wil van het college van burgemeester en wethouders weten of dat op de hoogte is van de be slagvrije voet. Dat is het deel van het inkomen waarop deurwaarders bij schulden geen beslag kunnen leggen. De beslagvrije voet is vast gesteld op negentig procent van de bijstandsnorm. De reden hiervoor is dat de overheid vindt dat ieder een recht heeft op een minimaal in komen, ook als er sprake is van schulden. Vogelaar wil weten of de schuldhulpverlening van de ge meente Tholen bij het afbouwen van een schuld rekening houdt met deze regeling. Het SP-lid stelt deze vragen naar aanleiding van het Va- ra-programma Kassa. Dat stelde in de uitzending van 24 november dat de overgrote meerderheid van huis houdens met schulden niet van het bestaan van de beslagvrije voet op de hoogte is. Hierdoor wordt onte recht beslag gelegd op het inko men. Met als gevolg dat deze groep mensen nog verder in de proble men raakt. den in hun bedrijfsvoering. Het nieuwe bestemmingsplan zou tussen de gemeente en het steden bouwkundig bureau moeten wor den opgesteld. Uitvoerig overleg met de betrokken partijen is daar voor noodzakelijk. De meeste spaarders missen nog wat plaatjes, maar som migen na gisteren niet meer. Er werden al enkele volle al bums gemeld. Bij Juan Poot kwamen de plaatjes binnen gestroomd. ,,De thuiszorgcollega’s van mijn moeder spaarden ook pakjes voor mij. Ik krijg soms wel negen pakjes per week.” Hij zit niet op voetbal, maar wil wel graag lid worden. Hij vindt het leuk om de plaatjes te sparen en zegt er best wat mensen van te kennen. Zijn ruilmaatjes Owen en Pim voetballen wel, in de E3 en de D2. Een zilveren oorkonde en juryrap port was er voor Geluk uit Sint Phi lipsland, met 100 medewerkers één van de grotere familiebedrijven. Met 1985 als oprichtingsdatum is het nog een vrij jonge onderne ming. ,,Niet te klein voor het grote en niet te groot voor het kleine, ge tuigt van het feit dat het bedrijf zijn afkomst niet verloochent’’, meldde het juryrapport. Onderdelen als leerwerkbedrijf, arbeidsethos en vakmanschap scoorden hoog. Ge luk is op veel meer terreinen dan al leen schilderen een begrip gewor den. En duurzaamheid levert niet alleen een bijdrage aan ons milieu, maar ook aan de continuïteit van de Geluk Groep, stelde de jury. Leen, Evert-Jan en Pieter Geluk en Kees Bosman namen oorkonde, ju- ryrapport, de geldprijs van 200 euro en de bloemen in ontvangst. Het brons ging naar Jansen Tholen, evenals Geluk in 1985 opgericht. De 31 personeelsleden tellende on derneming is actief op het gebied van machinebouw, verspanende be werking, vlamspuiten, industrieel technisch onderhoud, elektrotech nische installaties, enz. ,,Een veel zijdig bedrijf in de techniek dat zich onderscheidt door alles te doen dat niet standaard is.’’ Als sterk punt werd het teamwork genoemd, zowel binnen de familie Jansen, de medewerkers als met leveranciers en collega-bedrijven. ,,Daarbij vul len de drie broers elkaar aan en houden elkaar in evenwicht. Hoe wel ze zich als techneuten om schrijven, hebben zij ook ingezien dat verkoop en promotie, zeker in de huidige tijd, noodzakelijk is. Het feit dat hiervoor een opleiding aan de hogeschool Zeeland wordt ge volgd, dwingt respect af’’, aldus de jury. Siem, Kees, Wim en Niel Jan sen namen de bronzen oorkonde met juryrapport en de geldprijs van 100 euro met bloemen in ontvangst. De jury bestond naast burgemeester Nuis uit Ad de Korte van Rabobank Oosterschelde, Dick Gunst van Schipper Accountants en notaris Aart-Jan Schot. Zij werden bijge staan door Hendrik Kieviet (ge meente Tholen) en Rini Mathijssen (Rabobank). B. en w. willen het plan voorberei den, maar willen wel eerst weten hoe de gemeenteraad daar tegen over staat. Er moet nu bovendien rekening gehouden worden met het aangescherpte beleid. Voor drie wo ningen moet 16.000 vierkante me ter aan bedrijfsopstallen worden gesloopt. Daar voldoet het plan aan. Verder is het college van me ning dat Florestede er op moet kun nen vertrouwen dat de gemeente zich inspant om de bouwplannen planologisch en juridisch mogelijk te maken. Daarbij moeten de uit spraak van de Raad van State en de belangen van de omliggende agra riërs in acht worden genomen. De gemeenteraad ging eerder in meer derheid akkoord met het toelaten van burgerwoningen in de Mossel- hoek. en hulpbehoevenden te in Burayu (Ethiopië), de stichting Godanaw- Emram Met dit voorstel willen de gemeen te en de projectontwikkelaar Flore- stede uit Den Bosch de uitvoering na jaren van vertraging mogelijk maken: vier burgerwoningen, waar van een ter vervanging van een be staand huis en het slopen van kas sen. De Raad van State tikte op 11 juli 2012 de gemeente op de vin gers. Er was onvoldoende rekening gehouden met de afstanden tussen de woningen met tuinen en de om liggende agrarische gronden. Het gaat dan om het gebruik van be strijdingsmiddelen. In september dit jaar is er overleg geweest tussen Florestede, zijn adviseurs en de ge meente. In het nieuwe bestem mingsplan kunnen de planregels aangescherpt worden en er dient een milieukundige aangetrokken te worden bij het vervolg. Verder wil de gemeente weer rond de tafel met de partijen die een beroep hadden ingesteld, en met de ZLTO, om de nieuwe wijzigingen te bespreken. De agrariërs die grenzen aan het project aan de Mosselhoekseweg 5 (akkerbouwer Van Dongen, fruitte ler Van de Berge, pluimveehouder Van Binsbergen en maatschap Ha- ge) vrezen dat ze belemmerd wor- De feestelijke prijsuitreiking van de door de Eendrachtbode georgani seerde verkiezing vond gisteravond plaats in het gemeentehuis van Tho- len. Bijna 250 belangstellenden wa ren getuige van de spannende ont knoping van de verkiezing, die in januari begon met de eerste twee afleveringen van Thoolse familiebe drijven in de Eendrachtbode. Uit eindelijk werden er 100 gepubli ceerd, waarvan aannemingsbedrijf Roozemond uit Stavenisse de oud ste was: uit 1650! De burgemeester bood daarvoor een ingelijste foto aan. Daarna werden de ereprijzen uitgereikt. De jury wijdde vijf bij eenkomsten aan de selectie, met tussentijdse evaluaties en een eind beoordeling. Naast de wekelijkse afleveringen in de krant dienden met name de antwoorden op de vra genformulieren voor de selectie. Gekeken werd naar het familiaal ka rakter, innovativiteit, duurzaam- tie in het bedrijf, René en Corné, een beeld aan waarbij vier mensen elkaars hand vasthouden en op een weg lopen richting een (berg)top. ,,Zeer toepasselijk voor een win naar die veel werkzaamheden aan wegen uitvoert.’’ Het kunstwerk symboliseert, dat vooruitgang al leen bestaat bij de gratie van span ningen en inspanningen. Gebr. Moerland, dat 28 medewerkers telt, kreeg ook nog een goudomlijste oorkonde en een juryrapport. Uit gever Wim Heijboer overhandigde de geldprijs van 500 euro en bloe men. Vijf projecten krijgen een bijdrage van de gemeente Tholen via het project millenniumgemeente. Het gemeentebestuur stelt er totaal 14.750 euro voor beschikbaar. Het hoogste bedrag, 4500 euro, gaat naar de organisatie Ebenezer Child Care Trust die actief is in de Zambi- aanse stad Livingstone. Deze orga nisatie, waarvan Tholenaar Jaap Hage contactpersoon is, bouwt een middelbare school voor 350 met aids besmette kinderen. Ook is een boerderij opgezet, om door de ver koop van daar geteelde producten weeskinderen te voorzien van een goede maaltijd, drinkwater en medi sche zorg. Het project is door de raadscommissie bestuurszaken aan gemeld. In Oyugis (Kenia) wordt huisves ting, hygiëne en drinkwatervoorzie ning voor met aids besmette fami lies aangepakt, een project waar Catho Laban uit Tholen zich voor inzet. Het krijgt 3500 euro, net als het project om een opvanghuis voor bejaarden realiseren waarvoor Holland zich inzet. Voor schoolpro jecten (voedsel, onderwijs en hygië ne) ten zuiden van Chikhwawa (Malawi) trekt Tholen 3000 euro uit. Plonie Geuze uit Poortvliet ver zorgt er gastlessen over op scholen. Ten slotte krijgt de Bridgebuilders- club van Atlantic Bridge in Tholen 250 euro, voor een uitwisseling met Kroatische jeugd en bewustmaking van een verantwoord watergebruik. Niet gehonoreerd is een aanvraag van de stichting Corazon te Stave- nisse, alsmede drie verzoeken van niet-Tholenaren. Juan Post (11), Owen Clay (8) en Pim van Tiggele (10) proberen op de ruilmiddag van Tholense Boys hun voetbalalbum vol te krijgen. m.u.v. actie- en folderartikelen, Velux en Zibro producten, tuin- huisjes/blokhutten, dakkapellen, buitenzonwering, fietsen, sierbestrat ing, zonnepanelen, ATAG- apparatuur en maakkosten (vouw) gordijnen, cadeaubonnen/diensten en reeds bestelde goederen. De korting geldt niet i.c.m. andere kortingsacties. Aktie alleen geldig bij Formido, Ceciliaweg 10, St. Annaland Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,75 per halfjaar, 32,00 per jaar, per post 59,75 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,34 plus btw per mm. V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 1