op orgel van Rehoboth Klaverveld 43 naar te Oud-Vossemeer Houtsnijwerk aan orgel nu met gouden glans onderhoud reparatie APK in- en verkoop Autobedrijf BOVAG www.autobedrijfbal.nl www.destelhoek.nl jf h Dertig liefhebbers spelen «PO X, ml11 Op deze plaats zijn wij u graag van dienst voor van Renaults en alle andere merken auto's We hopen u te kunnen verwelkomen. (y) Husqvarna Schade VVD op Flakkee valt mee Gratis lunch bij Leger des Heils Stroomstoring in Tholen MERCURY VOOR BEDRIJVEN EN PARTICULIEREN 1 Wtill Kom vrijdag en zaterdag naar onze Demodagen ABS naai- en borduurmachines I EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 12 Donderdag 29 november 2012 Noom bewerkt instrument Ger. Gemeente Houten kist Klaverveld 43, Oud-Vossemeer, tel. 0166-602440 Nu een merk naaimachine voor maar 124,50 ABS Topdealer van Topmerken Provincie Zeeland milieu Doorlopend demonstraties van Naai-Lock-Borduur- en Breimachines Veel animo eerste Thoolse organistendag Dagelijks geopend tussen 8.00 en 18.00 uur Zaterdag van 8.00 tot 16.00 uur natuur en landschap Brother NX-2000 L.A. Quilt nu met machine twv 329,00 Samenzang A.B.S. Ind.terrein Welgelegen Ondernemersweg 19 4691 SL Tholen www.abstholen.nl Brother lock GRATIS Officiële Mededelingen van de Provincie Zeeland Husqvarna Jubileum model 999,00 Nu met extra demodagen korting Demonstraties Breimachines Enorme collectie handbreiwol 20% korting Jongeren interesseren voor technisch beroep Meer samenwerken rond afval en energie De animo voor de eerste Thoolse organistendag die zater dag in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente Rehoboth in Tholen wordt gehouden, is groot. Tot nu toe hebben zich al dertig liefhebbers aangemeld, zegt Harm van den Dikkenberg uit Stavenisse die het evenement sa men met Lené de Graaf uit Sint-Maartensdijk organiseert. Van Gurp en Moerland in OOT-bestuur Laat u inspireren, informeren en vooral profiteren van de vele aanbiedingen met kortingen tot 40%**> verkoop naai- en lockmachines, uitlopende modellen van een bekend merk I Het houtsnijwerk aan het orgel is nu ook met bladgoud bedekt. Bal EsïPAKKETTEN Vrijdag 30 november van 10.00 tot 17.00 uur Zaterdag 1 december van 10.00 tot 17.00 uur at yourside l|l Bodemverontreiniging Kerkstraat 11 te Stavenisse De beschikking treedt 9 januari 2013 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlo pige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in wer king, voordat op dat verzoek is beslist. Vergunning Natuurbeschermingswet 1998 Gedeputeerde Staten hebben beslo ten geen toepassing te geven aan de uniforme openbare voorbereidings procedure. De beschikking ligt van 28 november 2012 tot en met 8 januari 2013 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg (vanaf 1 januari 2013 bij de Pro vincie Zeeland, Abdij 6 te Middel burg), op werkdagen van 08.00 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in in het gemeen tehuis van Tholen, Hof van Tholen 2 te Tholen, op werkdagen ‘s morgens van 9-12.30 of ‘s middags na telefo nische afspraak (0166-668200). Er zullen vooral psalmen en geeste lijke liederen ten gehore worden ge bracht op het Van Oeckelenorgel uit Groningen. Het orgel is voor de kerk, die in 2003 werd gebouwd, helemaal gerestaureerd. Er zullen ook een aantal psalmen door voorzitter Rini Mathijssen tij dens de jaarvergadering in Scherpe- nisse. Paul Timmermans van Timek bouw management is aftredend en niet herkiesbaar. Bewoners in de Mosselstraat, Julia- nastraat, Jolstraat en Kreeftenstraat in Tholen hebben maandagavond te maken gekregen met een stroomsto ring. Die ontstond om vijf over half twaalf door een storing in een kabel. Een uur later, om tien over half een, was de kabelstoring door Delta ver holpen. bladgoud bewerkt. Ook nu bewerk te hij eerst de ondergrond. Een spe ciale vernis waar het flinterdunne bladgoud op blijft kleven. ,,Ik ben er vorig jaar al mee begonnen, maar pas deze maand november heb ik het af kunnen maken.’’ Noom geniet van het eindresultaat, al zinnen hem de rozetten in de ver sieringen aan de zijkanten nog niet helemaal. Het orgel, afkomstig uit de Zuiderkerk in Groningen, telde 22 stemmen en twee klavieren en is uitgebreid naar 28 stemmen en drie klavieren. Het wordt onder meer be speeld door Koos van der Slikke. Vóór het uitbreiden van de kerk stond het voorin, in de hoek van het gebouw. Op de grond. ,,Vergeleken met nu was het niet meer dan een houten kist mee een bitje puupen.’’ Na het vergroten van de kerkzaal met 10 meter, kreeg het de plaats die het nu heeft: boven de preek stoel. Een echte blikvanger als alle lichten aan zijn. Dankzij de glans van het goud. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer R.P.A. de Witte (tel. 0118 631705). terpoort en het Calvijn College bij elkaar. Met als doel: samenwerken aan een manier om jongeren te in teresseren voor een bepaald be roep. Van de Velde deed dit namens het Ondernemers Overleg Tholen (OOT). schrift tegen de beschikking indie nen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. De dertig spelen overdag. Het zijn hobbyisten, maar ook organisten die er meer beroepsmatig mee bezig zijn. Voor de avond staan tien orga nisten op het programma. ,,Overdag is er nog wel ruimte. Er is vrije in loop. Wel is de tijd aangepast. ’s Morgens is er een begrafenis. Dan kunnen we niet in de kerkzaal te recht. Daarom komt de ochtend te vervallen. Het is nu van twaalf tot vijf uur.’’ Volgens Van den Dikkenberg is het enthousiasme groot. ,,Het slaat echt aan. Ook bij organisten van buiten het eiland.’’ ’s Avonds is er een con cert. Dat begint om acht uur. ven. Het Leger organiseert de high tea voor mensen die weinig ruimte hebben om zichzelf iets extra’s te bie den, maar ook mensen die graag an deren ontmoeten zijn welkom. Aan sluitend zijn de kringloopwinkels geopend van vier tot acht uur. - Op een ledenvergadering van de Thoolse VVD klonk onlangs onge rustheid dat de onvrede over het re geerakkoord de partij zou opbreken bij tussentijdse gemeenteraadsver kiezingen. Op Goeree-Overflakkee - waar Middelharnis, Goedereede, Oostflakkee en Dirksland per 1 ja nuari opgaan in één gemeente met ruim 48.000 inwoners - viel de schade echter mee. De liberalen kregen er maar 104 stemmen (ofwel 3,8 procent) minder dan twee jaar geleden. De VVD kwam als de tweede partij uit de bus met ruim twaalf procent van de stemmen, en gaat vier zetels L gespeeld worden voor de samen zang. ,,Mensen willen ook graag kunnen zingen op zo’n avond.’’ Ook organisten van naam hebben zich voor de organistendag aangemeld zoals Bram Bout, Peter Wildeman en Eric Quist uit Tholen. Zij staan er met stands met cd’s en bladmu ziek. Gezien het animo denkt Van den Dikkenberg dat de organisten dag wel een vervolg krijgt. Belanghebbenden kunnen tot en met 8 januari 2013 een bezwaar- Gedurende de behandeling van het bezwaar kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet wor den gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s Gravenhage. Jongeren warm maken voor een technisch beroep, door middel van stageplaatsen en concrete opdrach ten uit het bedrijfsleven. Dat is waar Andy van de Velde naar streeft. Hij bracht Thoolse onder nemers en de directeuren van Wes- Thoolse ondernemers moeten meer samenwerken als het gaat om de verwerking van afval en het gebruik van energie. Dat vindt het Onderne mers Overleg Tholen (OOT). On dernemers op het bedrijventerrein in Sint-Maartensdijk hebben elkaar al Theo van Gurp van constructiebe drijf Kint en René Moerland van aannemingsbedrijf Moerland zijn benoemd tot bestuurslid bij Onder nemers Overleg Tholen (OOT). Dat werd donderdag bekend gemaakt Het werk zit erop. Of toch nog niet. Schilder Jan Noom zit op de ach terste bank van het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente in Scherpenisse en bekijkt op afstand het orgel. Hij heeft de laatste hand gelegd aan het vergulden van de ornamenten. Het met bladgoud be plakte houtsnijwerk schittert, maar de roosjes in de zijstukken vallen volgens Noom nog te weinig op. Gedeputeerde Staten hebben vast gesteld dat er geen sprake is van een geval van ernstige verontreini ging. opgezocht. Het OOT hoopt op na volging van andere bedrijven in de gemeente. Ondernemers die willen samenwerken op het gebied van af val en energie kunnen dit op de website van het OOT (www.oot.nl) kenbaar maken. Beroep Belanghebbenden die een zienswij ze tegen het ontwerpbesluit hebben ingediend of die kunnen aantonen dat zij redelijkerwijs niet kunnen worden verweten dat zij geen ziens wijzen hebben ingediend tegen het ontwerpbesluit, kunnen gedurende zes weken, ingaande de dag na de dag waarop een exemplaar van het besluit ter inzage is gelegd, beroep instellen bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gra- venhage. bezetten in de 29 zetels tellende ge meenteraad. De andere regerings partij, de PvdA komt eveneens met vier zetels in de raad. Maar ze ging 536 stemmen (17,3 procent) achter uit ten opzichte van de raadsverkie zingen in 2010. Met 28 procent van de stemmen, goed voor negen ze tels, werd de SGP de grote winnaar. Ze profiteerde van de lage opkomst: 55,6 procent (61,4 procent in 2010, bij de recente Kamerverkiezingen 78,4 procent). De CU krijgt vier ze tels, het CDA en Vitale Kernen Goeree-Overflakkee elk drie, Goe- ree-Overflakkee Samen en Eiland van Vrijheid elk één zetel. Het Leger des Heils organiseert op vrijdag 7 december een high tea in het dienstencentrum aan de Radda Barnenstraat in Sint-Maartensdijk. Deelname aan de lichte middagmaal tijd is gratis en belangstellenden kun nen tussen twee en vier uur aanschui- Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 47 in het kader van artikel 19d, eerste lid, van de Natuurbeschermingswet 1998 vergunning hebben verleend aan Krammer Zeeland V.O.F. Voor voor aanpassingen aan de inrichting (varkenshouderij) aan de Sluisweg 20 te Sint Philipsland ter plaatse nabij het Natura 2000- gebied Oosterschelde. ,,Ik dacht dat het voldoende was, maar ze zijn behoorlijk fijn. Ik moet iets bedenken om ze een beetje meer voor de dag te laten komen. Maar zo dat het geheel in evenwicht blijft.’’ Hier spreekt de man met er varing en inzicht. De 78-jarige huis schilder beheerst de techniek als geen ander. Hij legde bladgoud op de torenhaantjes van Poortvliet, Sint-Maartensdijk en Stavenisse. Dit was een klusje waar hij - als vrijwilliger- de tijd voor kon ne men. De houten ornamenten die aan de bovenzijde en onderzijde van de pijpen bevestigd zijn, lagen in stuk ken bij hem thuis aan de Kerkstraat op tafel. Hij bewerkte ze in etappes, nadat Jan Dorst uit Sint-Maartens- dijk ze geschuurd had. Bij het in gebruik nemen van het or gel - in 2008 - schitterden de orna menten nog niet. ,,Die zijn toen in de gauwigheid met goudverf gespo ten, maar daar zit geen glans op. Op het bladgoud wel. Dit leeft. Het is een mirakels verschil.’’ Dat verschil was toen ook al te zien, want Noom had al wel de lipstukken van de or gelpijpen (boven de opening) met Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet be stuursrecht juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State bij de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijl de spoed dit vereist. Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl Ter inzage De vergunning ligt 6 weken ter inzage bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 6 in Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot Mevrouw M. Pross (tel. 01 18-631988) of de heer B. Bouwman (tel. 01 18-631795).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 12