Schoorsteenbrand bij zorgboerderij .as Plaatselijk nieuws VERSTOPT? Diabetes EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 2 Donderdag 15 november 2012 Geslacht in eigen slagerij Predikbeurten Weekenddiensten Voetbalbestuur Jamsessie Tot uw dienst Jubileumconcert Banketletters Sint-Maartensdijk Diepvries leeggeroofd Nieuwe diaken Bel Riooltechniek Tholen Kaartavond WHS Agenda www.riooltechniektholen.nl Wateroverlast Deestraat Intrede dominee Intocht Sinterklaas Sint-Philipsland Oliebollen Sint voet aan wal Scherpenisse Stavenisse Intrededienst Bieb dicht Sinterklaasmiddag Sint-Annaland Eierdieven Moeliker wint Gewichtscoach Oud-Vossemeer - - Zangmiddag 0166 - 60 44 00 Proj ectontwikkelaar haven Proef vrachtverkeer gestart Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Niets te wensen I I I I I I I I I I I Ontvanger/ kerkrentmeester Kapotte brievenbus I I I I I I I I I I I RIOLERING/AFVOER Visstraat afgesloten Eindejaarsactie Bosch kortste partij Evangelie Van Gogh Verkoping Adullam Verkiezingen Keutjesmaaltijd RTL presentator sluit af Renovatie gemaal Vogels kijken Oliebollen verkoop Tholen Poortvliet 4,50 Advertentie I.M. Advertentie I.M. di 20/11 15.33 u. EK Advertentie I.M. IN NED. Maandag 19 nov. t/m zaterdag 24 nov. ’Het evangelie Gogh’. Tijdens vember om twee uur een zangmid dag in De Vossenkuil. Smartlappen koor de Beekzangers zorgt voor de muziek. De Hervormde en de Geformeerde kerk houden zondag om half zeven een jeugddienst. Dominee R. Luijk uit Tilburg staat stil bij de vraag: ’Niets meer te wensen en toch niet gelukkig?’ Een aantal jongeren stel de de vraag waarom het zo oneerlijk verdeeld is in de wereld. Polyhym nia, onder leiding van Maarten van der Kooij, zorgt voor de muzikale begeleiding. Er gaat een collecte rond. De opbrengst is voor De Re genboog Groep in Amsterdam. Die organisatie zet zich in voor mensen met sociale problemen, zoals dak- en thuislozen. Voetbalverening WHS houdt zater dag om acht uur op sportpark de Waaije de eerste kaartavond van het seizoen. Deelnemers kunnen klaver jassen, petoeten en jokeren. Mee doen aan het algemeen klassement is ook mogelijk. De medewerkers en cliënten van zorgboerderij Equimio in Sint-Annaland werden gisteren morgen opgeschrikt door een schoorsteen brand. Eén van hen zag buiten aan de achter zijde rook en waarschuwde meteen eigenaresse Eefke Bastianen. Toen ze de vlammen uit het dak zag komen, riep ze dat er middelbrand gemeld moest worden. Bastianen was in haar kantoor bezig en belde meteen het alarmnum mer. Vervolgens spoot ze binnen, tevergeefs, twee brandblussers leeg om te proberen het vuur te blussen. Ondertussen werd de kantine in de schuur ontruimd en brachten medewer kers alle paarden naar de wei. De blusgroepen Johan Cornet is Mas Andriesse op gevolgd als administrateur van de Hervormde Gemeente. Ruim zes tien jaar is Andriesse kerkelijk ont vanger geweest. Per 1 januari treedt kunnen kinderen in dorpshuis De Stove terecht voor een spelletjes middag. Ze kunnen knutselen en le ren dansen als een echte zwarte piet. Dinsdag 20 november wordt er voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Kant-en-klaar menu (voor 1 persoon) aardappelen, stoofvlees, spruitjes of broccoli Schouderham Palingworst Gelderse kookworst Ei-bieslooksalade van Sint-Annaland en Sint-Maartensdijk wer den om 10.24 uur gealarmeerd. Eenmaal ter plaatse rolden ze drie slangen uit om het vuur te bestrijden. Omdat de dichtstbijzijnde brandkraan honderden meters van de monu mentale boerderij aan de Annavosdijk verwij derd is, werd ook meteen een waterwagen opgeroepen. Later volgde een tweede. Zonder al te veel water te gebruiken lukte het de brandweer om de vlammen te doven, maar het bleef roken van onder de pannen (waar isolerende dakplaten en stro onder zaten). Ter wijl enkele brandweerlieden binnen de zaak in de gaten hielden, werd een hoogwerker uit J.M. Suurland terug als kerkrent- meester. Ook die functie wordt op gevuld door Johan Cornet. De Groen van Prinstererschool moet het even zonder brievenbus doen. De huidige is sinds vrijdagavond ka pot, vermoedelijk door vuurwerk. Omwonenden van de school aan de Watertorenstraat hoorden die avond harde knallen van vuurwerk. Vol gens een politiewoordvoerster is het daarom aannemelijk dat de brieven bus door vuurwerk is vernield. Schooldirecteur Peter Kieviet zegt niet te weten waardoor het komt en heeft een nieuwe brievenbus be steld. ,,De post wordt nu gewoon bij ons binnengebracht.” 100 gram 100 gram 150 gram 100 gram 1 kg 500 gr. 500 gr. 5 stuks 5 halen 1,20 0,98 1,10 0,98 Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. De collecte voor het Diabetesfonds heeft in Sint-Annaland 1134,13 eu ro opgeleverd. ,,Het is geweldig. Er is gul gegeven en daar ben ik de mensen ontzettend dankbaar voor”, zegt collectecoördinator Tilly Gun ter. Ze zocht voorafgaand aan de collecte nog collectanten. ,,Ik heb niet meer verder hoeven zoeken, want mensen meldden zich spon taan aan en zeiden dat een vriend ook wel wilde meehelpen.” In totaal hebben er 25 collectanten in Sint- Annaland hun rondes gedaan, inclu sief Gunter. 16 17 18 19 20 3.54 -16.12 4.39 -17.02 5.29 -17.49 6.17 -18.42 7.07 -19.34 7.57 - 20.32 8.57 -21.37 10.02 - 22.52 11.22 - --.-- Dikke riblappen Rosbief lapjes naturel of gemarineerd Hacheevlees Knakworsten Slavinken De Visstraat is tot 10 december op werkdagen volledig afgesloten. Het pand met huisnummer 5, waar in mei van dit jaar een fikse brand woedde op zolder, wordt in deze periode op geruimd. Vertegenwoordigers van de eigenaar, de familie Habets, hebben bij de gemeente een verzoek inge diend voor de afsluiting van de straat. Omdat het een smalle straat betreft, is hieraan voldaan. De bibliotheek is woensdagavond 21 november, vanwege Dankdag, en op woensdagavond 5 december (Sinterklaasavond) gesloten. Op de ze dagen is de bieb wel 's middags op de normale tijd geopend. Ondernemersvereniging Tholen houdt vanaf zaterdag een eindejaarsactie. Al le deelnemende ondernemers geven een stempelkaart uit. Bij iedere vijf euro aan boodschappen krijgen klan ten een stempel. Een volle kaart inle veren kan tot zaterdag 15 december vier uur bij de C1000, Top1Toys en ju welier Angelique. Diezelfde avond is om half acht de trekking in de Gast huiskapel. Deze wordt voorafgegaan door een lampionnenoptocht. Er is nog geen oplossing voor de wateroverlast in de garages van be woners aan de Deestraat. Fractie voorzitter Theo Korevaar (SP) infor meerde er donderdagavond naar in de gemeenteraad bij het bespreken van de programmabegroting. Vol gens wethouder Kees van Dis wordt de overlast ‘in breder perspectief’ bekeken en zal daar in de commissie ruimte verslag van doen. Het bestuur van voetbalclub Tholense Boys is niet meer compleet nu Peter Baan zijn functie heeft neergelegd. Baan, die tevens kantinebeheerder was, doet wegens privéredenen een stapje terug. De club zoekt per direct een nieuw bestuurslid. De kantine wordt op dit moment door vrijwilli gers van de vereniging gerund. In de nacht van vrijdag op zaterdag is de inhoud van een diepvrieskist in de schuur/garage van een woning aan de Oosterscheldestraat leegge roofd. De onbekende dader of da ders hebben een grote hoeveelheid vis en vlees uit de vriezer ont vreemd. Mevrouw J.W. Meeuwissen doet zondag haar intrede als dominee van de Hervormde gemeente Reho- both. Die begint om half drie in ge meenschapscentrum Haestinge. Do minee T. Doornebal uit Herveld leidt de dienst. Voor de kinderen is er tijdens de dienst een kinderne- vendienst. Voor de allerkleinsten is er een crèche in peuterspeelzaal ’t Hummeltje. Aansluitend aan de dienst worden er toespraken gehou den. Nadien is er gelegenheid om dominee Meeuwissen te ontmoeten. Sinterklaas en zijn zwarte pieten ko men zaterdag 24 november aan in Tholen. De sinterklaasboot meert rond half twee aan bij de steiger van rond vaartboot de Frisia. Burgemeester Nuis ontvangt de goedheiligman. Onder muzikale begeleiding van Concordia vertrekken Sint en Piet naar Meulvliet. De route gaat via de Botermarkt, Kerk straat, Molenvlietsestraat en Molen- vlietsedijk naar de Zoekweg. Hij wordt om twee uur in het sportcomplex ver wacht. Daar maakt de Sint de winnaars van de kleurwedstrijd bekend. Mee doen aan die wedstrijd kan nog tot 22 november. Kleurplaten zijn verkrijg baar bij Top1Toys in de Kerkstraat. Sinterklaas zet zaterdag om half vijf voet aan de havenwal. Eerder die dag is niet mogelijk in verband met de waterstand. Na aankomst in de haven gaat de sint onder begeleiding van muziekvereniging Concordia naar dorpshuis De Wimpel. Alle kin deren van de basisschool krijgen na afloop iets lekkers. J.A. van der Sar is dinsdagavond ge kozen als diaken van de Hervormde Gemeente. De andere kandidaat waarop de leden een stem konden uitbrengen, was A. Dieleman uit An na Jacobapolder. Bergen op Zoom opgeroepen. Deze arriveerde na elven en werd aan de inmiddels vrijge maakte achterkant van het pand opgesteld. Met behulp daarvan werd van bovenaf met één straal geblust, waarna de pannen rond het rookkanaal - dat tegen de schuur stond - wer den weggehaald en het smeulende isolatiema teriaal eronder werd aangepakt. De betonnen binnenmuur tussen woonhuis en schuur zorgde er voor dat de brand niet oversloeg. De schade viel op het eerste gezicht dan ook mee. Hoe de brand is ontstaan, is niet duidelijk. De schoorsteen (waar een houtkachel op is aanges loten) was nog niet zolang geleden geveegd. In opdracht van de provincie worden vandaag (en ook gisteren al) ver bodsborden voor het vrachtverkeer geplaatst rondom het dorp. Het ver bod geldt niet voor vrachtwagens die naar een bestemming op Tholen moeten. Provincie en gemeente ho pen op deze manier de overlast van zwaar verkeer voor met name bewo ners van Onder de Molen en de Mo lendijk te verminderen. Van 10 tot 17 december wordt met behulp van camera’s (die onder meer bij de Thoolse brug worden geplaatst) ge meten of de hoeveelheid doorgaand vrachtverkeer inderdaad is afgeno men. Komend voorjaar wordt de proef geëvalueerd. Blijkt ze succes vol, dan wordt het verbod definitief ingevoerd. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Wim Bosch de kortste partij in 19 beurten. Rien Goedegebuure speelde de hoogste serie met 14 caramboles en het hoogste gemiddelde werd met 2,889 gespeeld door Jos Hommel. De uitslagen: J. Hommel-H. van Daalen 10-8,438; C. Burgers-A. Hommel 7,586-10; W. Bosch-D. Hommel 10-4,25; T. de Reus-R. de Jonge 5,5-10; P. Heijboer-S. Etienne 4-10; R. Goedegebuure-K. Heijboer 10-8,684; A. Deurloo-L. van Wezel 10-10. De instrumenten kunnen weer mee naar buiten, want zaterdag begint het jamsessie seizoen in café An de Slööve. Daar staat vanaf negen uur een podium klaar voor muzikanten die van zich willen laten horen. Elk optreden mag uit maximaal vier nummers bestaan, maar meerdere keren optreden is ook mogelijk. Sinterklaas komt zaterdag 24 no vember om drie uur met zijn boot aan in de haven. Vanaf twee uur Aan de achterkant van de zorgboerderij brengt een hoogwerker enkele brandweerlieden in een bakje naar de bovenkant van het dak om daar de brand te bestrijden. Muzikaal ensemble Ars Musica houdt zaterdagavond om half acht een jubi leumconcert in de Ichthuskerk. Het ensemble bestaat 25 jaar. Dick Peters houdt woensdagavond om half acht in de kerkzaal van de NPB een lezing over volgens Vincent van de bijeenkomst wordt stil gestaan bij het tragisch verlopen leven van de kunstenaar. Ter ondersteuning toont Peters aan aantal filmbeelden. Dick Peters was achttien jaar voorganger van de NPB Tholen. Momenteel is hij werkzaam bij de VVP in Westland en de Remonstrantse Gemeente in Al phen aan den Rijn. i.v.m. Dankdag zijn wij woensdag 21 november gesloten 6,95 5,50 3,50 2,25 4 BETALEN Bouwbedrijf Heijmans, de project ontwikkelaar van het Havenplein, ontslaat 200 van de 850 personeels leden bij de woningbouwdivisie. Er moet dieper in de kosten gesneden worden omdat de woningmarkt ver der onder druk is komen te staan. Door dunne marges en minder ver kochte woningen is een reorganisa tie onvermijdelijk. Veel zicht op ver betering is er volgens Heijmans op korte termijn niet. De gemeente had Heijmans-dochter de Walcherse Bouw Unie uit Middelburg in de arm genomen om de huizen aan het Havenplein te bouwen, maar er is al tijd nog geen exploitatieovereen- komst gesloten. De verkoping van vrouwenvereni ging Tabitha heeft zaterdag 7800 eu ro opgebracht. Dat geld gaat naar Adullam, een stichting voor gehan dicaptenzorg. Vrouwenvereniging Sola Gratia verkoopt dinsdag van half negen tot twee uur oliebollen in de garage van mevrouw Koopman, Achter ’t Bos 36. De leden van de Hervormde Gemeen te kunnen vrijdagavond en zaterdag morgen naar de stembus voor het kie zen van een ouderling en een diaken. In de al langer bestaande vacature voor ouderling heeft de kerkenraad J.W. Egas en C. de Visser kandidaat gesteld. In de vacature die 31 decem ber ontstaat door het aftreden van dia ken P.A. Baaij zijn P. de Korte en D. Nugteren de kandidaten. gelegenheid tot kennis-maken met de nieuwe predikant en zijn echtge note. Van het Maalpad vervangt do minee A.G.E. Klap. Klap heeft tot februari hulpdiensten gedaan. Een officieel afscheid moet nog volgen. De nieuwe dominee gaat in deeltijd voor de Gereformeerde Kerk wer ken. De gemeente bestaat uit circa 180 leden en vormt een combina tie met Halsteren/Nieuw-Vossemeer. Vanaf vandaag tot 30 november gaan vrijwilligers van de kerk pro beren om zoveel mogelijk specu laaspoppen te verkopen. Het gaat om poppen van bijna een halve me ter en een gewicht van 350 gram. De opbrengst van de actie wordt ver deeld over verschillende projecten, zoals een opvangtehuis voor gehan dicapte meisjes in Bafut, Kameroen. Cliënten van ontmoetingscentrum Het Lint hebben samen met hun man- telzorgers en medewerkers genoten van een keutjesmaaltijd. Op het menu stonden: gebakken en gekookte spek lapjes, worstenballen, ribjes, pootjes, hamschijfjes en varkensstaartjes. De cliënten hebben de maaltijd voorbe reid. Tijdens het eten werden er anek dotes en moppen verteld over de keu. Televisiepresentator en oud-inwoner John Williams sluit zaterdag 1 de cember het jubileumjaar van mu ziekvereniging Concordia af. Hij presenteert het jubileumconcert Concordia in Rosso. Een concert be staande uit pop en klassiek. Behalve de eigen fanfare en slagwerkgroep, treedt ook een aantal lokale artiesten op. John Williams is bekend van de televisieprogramma’s Bonje met de buren en Het spijt me. Hij groeide eind jaren zeventig op in Sint Phi lipsland waar hij naar de lagere school ging. Rinus Moeliker heeft de wekelijkse klaverjaswedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen gewonnen. Hij haalde 5340 punten en had een voorsprong van 69 punten op Anita Aarnoudse die met 5271 punten tweede werd. Het gat dat Aarnoudse met Peter Lu- ten sloeg was met 168 punten een stuk groter. Peter Luten haalde 5103 punten en werd derde. De vierde plaats was voor Geert Kolyn met 4887 punten. Herman Oldeburg werd vijfde met 4842 punten. Het rioolgemaal aan de Zuiddijk wordt gerenoveerd. De huidige uit rusting dateert uit de jaren ’80 en zowel de elektrotechnische als de werktuigbouwkundige installatie is aan vervanging toe. Zo komt er een nieuwe pomp, met meer capaciteit, in het rioolgemaal en nieuw leiding- werk. Bovenop het gemaal komt een nieuwe schakelkast. Aannemingsbe drijf Kwakernaak uit Groot Ammers is maandag begonnen met het werk. Elektrotechnisch bedrijf Paree uit ’s- Heerenhoek zorgt voor de elektri sche installatie. In de week van 10 december moet het gemaal weer draaien volgens woordvoerster Jan- neke Potter van waterschap Schel- destromen, de eigenaar van het ge maal. Er wordt een tijdelijke pomp buiten het gemaal geplaatst, die vol gens Potter voor enige geluidsover last kan zorgen. De Zuiddijk is tij dens het werk afgesloten en met borden wordt een omleiding aange geven. Als het werk gereed is, is het gemaal klaar voor de toekomst, al dus Potter. voor het opvoeden van kinderen. Nu richt ze zich nog op gezonde vol wassenen, maar als ze haar diploma haalt, mag ze het hele gezin begelei den, ook zwangere vrouwen. ,,Ik wil kennis hebben van een zo’n breed mogelijk vlak, zodat ik mensen zo veel mogelijk informatie kan ge ven.” De Man heeft een achtergrond in het hotelwezen, maar als moeder van drie kinderen ziet ze daar geen toekomst meer in. Ze is al jaren be zig met gezonde voeding en ver baast zich over de toename van mensen met overgewicht. ,,Ik durf te zeggen dat negen van de tien vrou wen doeboeken heeft gelezen om af te vallen en ik ben één van die ne gen. Ze werken allemaal, maar tijde lijk. Daarom wil ik een oplossing bieden voor altijd. Iets dat je kunt volhouden en waarbij toch alles mag. We verbieden je niets, omdat de verboden vrucht toch altijd lek kerder is.” Vorige maand is De Man begonnen met haar praktijk Basic Health De Man. THOLEN 17 nov Jubileumconcert Ars Musica, Ichthuskerk, 19.30 u. 19 nov Ledenvergadering ZLTO, Meulvliet, 19.30 u. 23 nov Vrijwilligersavond, gemeen tehuis, 19.30 u. 24 nov Dorcas kledinginzameling, Regentessestr. 50, 9-12 u. 24 nov Intocht Sinterklaas, haven, 13.30 u. 28 nov Ruilmiddag voetbalplaatjes, Tholense Boys, 14-17 u. 30 nov Schoolvolleybaltoernooi, AVC ’87, Meulvliet, 17-20.30 u. 30 nov en 1 dec Tentoonstelling Vo- gelvreugd, Meulvliet. 30 nov Google Hangout, digitale in formatiedag, bibliotheek, 10-17 u. 1 dec Thoolse organistendag, Reho- bothkerk, 10-16 u., concert om 20 u. 14 dec Kennisquiz voor teams, Lionsclub, Meulvliet. OUD-VOSSEMEER 17 nov Intocht Sinterklaas, v.a. 14 u. 29 nov Lampionnenoptocht. 15 dec Winterwandeling Zuidwest hoek, wsc Vosmeer, start Vossenkuil, v.a. 9 u. SINT-ANNALAND 16 nov Kaartavond, WHS, 20 u. 17 nov Jamsessie, café An de Slöö- ve, 21 u. 24 nov Intocht Sinterklaas. STAVENISSE 24 nov Intocht Sinterklaas, haven, 15 u. SINT-MAARTENSDIJK 16 nov Martijn Oosterhuis en Thijs Kemperink, cabaret, Uit op Tholen Haestinge, 20.15 u. 17 nov Intocht Sinterklaas 19 nov Slaapapneu-avond, diabetes vereniging, Haestinge, 19.30-21.30 u. 20 nov Seniorenwandelen, Ooster- scheldestappers, 13.30 u. 24 nov Dorcas kledinginzameling, Wouthoekweg 5, 9-11.30 u. SCHERPENISSE 17 nov Inloopdag heemkundekring, Holland Huis, 10-16 u. 17 nov Vogelen, Scherpenissepolder, VVV/Staatsborsbeh., start eind Plat- teweg, 13.30 u. 24 nov Intocht Sinterklaas, Hoge Markt, 14 u. POORTVLIET 24 nov Intocht Sinterklaas. SINT PHILIPSLAND 17 nov Intocht Sinterklaas, haven, 16.30 u. 20 nov Ledenvergadering VVD, Wimpel, 20 u. 30 nov en 1 dec Concert Concordia in Rosso, Wimpel. BERGENOPZOOM 15 nov Poppa Chubby, blues, ge- bouw-T. 16 nov New cool Collective, jazz, gebouw-T. 20 en 21 nov Tineke Schouten: Moet niet gekker worden, de Maagd. 22 nov Memphis Maniacs, gebouw- T. 23 t/m 25 nov Het Gezellentoneel: Sil de Strandjutter, de Stoelemat, vr en za 20 u., zo 14.30 u. 24 nov The British Pop Invasion 2, de Maagd, 20 u. Chantal de Man (32) is begonnen als gewichts- en lifestylecoach. Ze heeft daarvoor in mei haar diploma ge haald en ze hanteert de methode van Gewichts Consulenten Nederland (GCN). Die houdt in dat iemand die wil afvallen mag eten wat hij wil, maar daarin wel bewuste keuzes maakt. ,,Het is niet meer én én, maar of of”, legt De Man uit. Ook wacht ze op de uitslag van haar opleiding Gijs van Leeuwen heeft al langere tijd last van eierdieven, maar de laat ste twee weken werd het hem echt te bont. ,,Diefstal van zeven doosjes ei eren in twee weken tijd”, zegt hij. Van Leeuwen heeft sinds een jaar een verkoopwagen voor zijn woning aan De Heul. Mensen die een doosje eieren willen, kunnen het geld daar voor in een kistje doen. Regelmatig maakt hij mee dat er wel mensen om eieren komen, maar geen geld in het kistje doen. ,,Wat is dat nou? Moet je voor die paar centen nog stelen ook?” Hij zegt dat hij niet de enige is die er last van heeft. ,,Ook bij de bloemen en bij de tomaten gebeurt het. Overal.” Zaterdag zag hij een nog vreemder tafereel. ,,Er stopte een zwarte Volkswagen Golf en ie mand met een grote cap op stapte uit. Hij boog zich over het kraampje en reed weg. Toen ik ging kijken lag het deksel van mijn geldkistje op de grond. Gelukkig had ik het vijf mi nuten ervoor geleegd.” Van Leeuwen verkoopt de eieren hobbymatig. Ook liggen er tomaten in zijn kraam en ook die worden wel eens gestolen. Als het goed is, heeft hij er camera beelden van, want er staat een ip-ca mera op zijn kraam gericht. ,,Ik moet ze alleen nog opzoeken op mijn computer.” Ook is hij van plan om aangifte te doen. Wie eieren wil, moet nu bij hem aanbellen, want hij heeft zijn kraam naar binnen ge haald. Tafeltennisvereniging Smash ’76 houdt een roomboter amandelletterac- tie. Bestellen van een amandelletter kan tot maandag 26 november via e mail: banketletteractie@smash76. nl De letters worden op 1 of 5 december thuisbezorgd. De opbrengst van de actie gaat naar de tafeltennisvereni ging. Dominee H.C. van het Maalpad doet zondag om half drie zijn intrede in de Gereformeerde Kerk in Anna Ja- cobapolder. Dominee M. de Zeeuw uit Zierikzee verbindt Van het Maal- pad aan de gemeente. Nadien is er De Zonnebloem en ouderenbond ANBO houden donderdag 22 no- HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113 232924 of 0115-615595. Postduivenverening De Zwaluw houdt vrijdag 23 en zaterdag 24 no vember in De Vossenkuil een dui vententoonstelling. Bezoekers kun nen biedingen uitbrengen. Dat kan ook voorafgaand aan de tentoonstel ling via de website toppigeons.nl. Maar ook zaterdag tijdens de ten toonstelling. Die dag draait vanaf vier uur het rad van avontuur met verschillende prijzen. De Ichthuskerk houdt zaterdag een oliebollen en visverkoop. Er staat een viswagen met verse vis en een olie- bollenkraam. Ook worden de oliebol len aan huis-aan-huis verkocht. De opbrengst van de actie gaat naar de zending werelddiaconaat, ontwikke lingssamenwerking en gedeeltelijk naar de kerk. Zondag 18 november en dankdag woensdag 21 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Voets, Nijkerk. 18.30 u. ds. Meijer. wo 9.30 en 19 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9.30 u. ds. van Asperen. 15.30 u. kand. Kooij. wo 9.30 en 19 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL zo 10 u. ds. Van Popering. wo 19 u. ds. Broere. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 14.30 u. ds. Van Manen. wo 10 u. ds. Schep, Zuidland. 19 u. ds. Broere, Gasthuiskapel. CHR. GEREF. KERK zo 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. wo 10 u. ds. v.d. Zwan. 19 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. za 17/11 15 u. ds. Sonnevelt, doven dienst. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10 en 19 u. ds. De Heer. 14.30 u. ds. Bakker. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Peters. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Scheurwater, H.D. 18.30 u. ds. Luyk, Tilburg, jeugd dienst. wo 10 en 19 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK zo 10 u. da. De Jong, Rotterdam. do 22/11 19.30 u. ds. Smink, Nieu- werkerk. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 15.30 u. ds. Den Boer. wo 10 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. V.d. Zwan. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10 en 19 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Krijgsman. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Versluis, aangepaste dienst verstandelijk gehandicapten. 18 u. kand. De Wilde, Ridderkerk. wo 10 u. ds. Versluis, kinderdienst. 19 u. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 en 16 u. ds. Diepenbroek. wo 10 u. ds. Diepenbroek. 19 u. ds. Van Estrik, Goedereede. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 9.30 en 18.30 u. ds. Schipper. 14.30 u. ds. De Heer. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. wo 9.45 en 14.15 u. leesdienst. 19 u. ds. Krijgsman, Arnemuiden. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 en 18 u. ds. V.d. Valk, Apel doorn. wo 10 u. ds. Catsburg, Stad a/h Ha ringvliet. 19 u. ds. Breugem, Sommelsdijk. OUD GEREF. GEM. zo 9.30 en 18 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. wo 9.30, 14.30 en 19 u. ds. Zwartbol. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9.30 u. ds. V.d. Bas. 14.30 u. ds. Ruijgrok, Poortvliet. wo 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe, Wou denberg. HERV. GEM. REHOBOTH zo 14.30 u. ds. Meeuwissen, bevesti ging en intrede, Haestinge. 19 u. wo 19 u. kand. Slabbekoorn, Goes. OUD GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 u. leesdienst. 14.30 en 18.30 u. ds. Kort, Krimpen a/d IJssel. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. en 14.30 u. ds. Lohuis. wo 9.30 en 19 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. ds. Schipper. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. leesdienst. wo 9.30 en 19 u. ds. Goudriaan. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 u. ds. Ruijgrok. 18 u. ds. Oorschot, Stellendam. wo 10 en 19 u. ds. Ruijgrok. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Broere. wo 10 u. ds. Broere. 19 u. ds. Lingen, Sommelsdijk. GEREF. GEM. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10 u. ds. Sonnevelt. 14.30 en 18.30 u. ds. Van Boven. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. kand. Van Rumpt, Alblas- serdam. 17 u. ds. Burger, Waddinxveen. wo 9.30 u. ds. Breuchem, Sommels- dijk. 19 u. ds. Van Bennekom, Goes. GEREF. GEM. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 9.30 u. ds. Maljaars. 18.30 u. ds. Gunst. OUD GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees- dienst. OUD GEREF. GEM. (B.V.) zo 10 en 18 u. leesdienst. wo 10 u. ds. Van Prooijen. 19.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo 14.30 u. ds. De Zeeuw, intrede ds. Van het Maalpad. wo 19 u. ds. Reehorst, Stavenisse. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 15 t/m vrijdag 23 nov. donderdag 15 vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag 21 donderdag 22 vrijdag 23 ’o

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 2