I' Arjan Rijnberg vist voor het eerst naar podiumplek op NK kustvissen Turnjongens van Olympia Tholen halen dubbele winst op niveau D Provincie en gemeenten steggelen over de RUD Twee podiumplekken springers WIK Sint-Annaland Emergo gaat de zaal in Noad 3 sterk op kunstgras Smash balanceert op de rand van degradatie uit hoofdklasse Zebra's wint Smurdiekse derby in zaalvoetbal van Hotel Kom Inwoner Oud-Vossemeer wint zilver op Scheveningse strand Gelijkspel voor schakers ZSC Ruilmiddag.voor voetbalplaatjes Donderdag 8 november 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Ook Van Y Hof kan geen verschil maken n fit Smash heeft het laatste duel van pet reguliere wedstrijd programma verloren met 9-1Het was een partij om des keizers baard, aangezien Smash |76 de degradatiepoule niet meer kon ontlopen. Kopman Merijn van der Kloos ter deed voor het eerst niet mee ep dat maakte het er voor de mannen van Smash '76 niettenvoudiger op. Oudge diende Christian van't Hof werd weer eens opgeroepen. Veel succes had dit echter niet. Vleugels Jeugd Team U17 verliest alle acht partijen Nipte winst voor Batho met bloedstollende partij damesdubbel Het eerste team van badmintonclub Batho heeft dit weekend een nipte winst behaald. Thuis in Meulvliet in Tholen werd Bever uit Rijen met 5-3 verslagen. Er moest hard voor worden gevochten en vooral de dames- dubbel van Anja Lindhout en Monique van Oost was een ware thriller. Bedrijvencompetitie Warmdraaien voor wedstrijd begint op internet Een onvervalste derby deze week in de A-poule van de zaal voetbalcompetitie Tholen. De afgelopen week was er, met een plagerige ondertoon, al goed sfeer gemaakt door de teams. Op Facebook verscheen er een bericht waarin de Zebra's al werden afgezet als beste team uit Sint-Maartensdijk. Dit maakte het Smurdiekse team maandagavond meer dan waar door Hotel Kom uit Sint- Maartensdijk met 5-8 te verslaan. B-poule Arjan Rijnberg uit Oud-Vossemeer heeft in Nederland alles al gewonnen wat er te winnen viel in zijn sport. Een podiumplek op het Nederlands kampioenschap kustvis sen ontbrak nog, maar daar heeft hij zaterdag verande ring in gebracht. Rijnberg haalde zilver. Het scheelde niet veel, of het Was goud geweest, zegt hij zelf, want het was tot de laatste minuut een spannende wedstrijd. „In de laatste vijf minuten werd het verschil gemaakt." Zes soorten Niets te verliezen Ook een niveau hoger hebben de turnjongens van gym vereniging Olympia Tholen laten zien dat ze een team zijn om rekening mee ze houden. Ze haalden zaterdag twee keer goud bij de DE-springwedstrijden in Bergen op Zoom. Vorig jaar stonden ze in niveau E op het hoog ste podium, nu deden ze hetzelfde in niveau D. De meis jes van WIK uit Sint-Annaland pakten twee keer zilver. Erespeld Tafeltennis Remco Vroegop wist de eer te red den vcx>r Smash. Christian van't Hof en Harm Westdorp kwamen niet op het scorebord. Smash kan zich nu gaan opmaken voor de loodzware klus om degradatie te voorkomen uit de hoofdklasse. Het tweede team draait ook na dit weekend nog mee in de bovenste re gionen van de derde klasse. Uit bij het Markiezaat werd met 6-4 gewon nen. Peter Hendrikx bleek vrijdag avond onklopbaar en won zodoende driemaal. Peter Bazen had een min dere avond en won evenals Kees van Poortvliet eenmaal. Het beslissende punt werd door het vaste dubbel Ba- zen/Hendrikx op het scorebord gezet. Ook het derde team trad dit weekend aan, uit bij het Markiezaat. Zij speel den, zonder kopman Marnix van de Graaf, een verdienstelijke 5-5 uitslag tegen de huidige nummer drie. Arno Bruijnzeel won evenals David van Driel tweemaal. Jan-Willem van Vossen was zijn dipje van de voor gaande week nog niet te boven en won eenmaal. Door dit resultaat is het derde team nog steeds fier koplo per. Het vierde team deed goede zaken voor de tweede plaats in de vijfde klasse tegen koploper Kerkwerve. Thuis werd een 5-5 gelijkspel be haald. Jacob Elenbaas bleek de te kloppen man deze middag en was in grootse vorm. Hij won driemaal. Job Moerland had zijn dag niet. Jochem van der Klooster won wei eenmaal. Het vijfde team kreeg onder inspira tie van seniorendebutant Bennie van Poortvliet vleugels in de andere vijf de klasse. Thuis werd TCO met 9-1 geklopt, waardoor het team zelfs van promotie kan gaan dromen. Zoals gezegd beleefde Bennie van Poort vliet zijn vuurdoop bij de senioren. Na 's ochtends al drie partijen bij de jeugd te hebben binnengesleept, bleek hij ook 's middags bij het vijf de onklopbaar. Ook Anky Vroegop bleek niet te passeren en won drie partijen. Chris Hage won tweemaal. Daarnaast haalde hij met Anky het dubbelspel binnen. Voor het zesde team lijkt een be slissingswedstrijd onafwendbaar en dreigt daarnaast zelfs een recht streekse degradatie. Uit tegen topper de Pinpongers werd met 7-3 verlo ren. Alleen Gert-Jan van de Berg bleek in vorm te zijn en wist twee maal te winnen. Daarnaast impo neerde ook Lonneke den Engelsman een tegenstander. Eldert Besseling verloor al zijn partijen. Bij de jeugd lijkt het eerste jeugd- team voor sinds vele jaren op weg naar de eerste klasse junioren. Uit bij concurrent Het Effect werd met 7-3 gewonnen. Bennie van Poortvliet zorgde voor drie punten. Johan Aa- rnoudse was ook aardig op dreef en won tweemaal. Zus Leontine had een iets mindere dag en won slechts eenmaal. De andere jeugdteams boekten alle maal een wisselend resultaat. Zo staat het tweede in de middenmoot, het derde laatste, maar gaat het vier de aan de leiding na deze speelronde. Programma zaterdag: Smash 1-Ta- verbo 14 u.; Smash 2-Middelburg 14 u.; Smash 3-Hotak '68 14 u.; Smash 5-Big Smash 14 u.; TCS-Smash 6 (vr 9/11) 20 u. Jeugd: Smash I-Mid delburg 14 u.; ODT-Smash 2 14 u.; Smash 3-The Bach Hands 14 u.; Smash 4-Witac '89 14 u. Tafeltennis De twee genoemde dames wonnen in beide sets krap in de verlenging: 22-20, 21-19. De herendubbel van Martijn de Jonge en Martijn Brander werd ook maar moeizaam gewon nen, 21-14, 21-19. De Jonge en Lindhout zorgden allebei ook voor een punt in hun enkelspel, respectie velijk met 21-14, 19-21, 21-17 en 21-17, 21-12. Brander en Van Oost verloren hun enkelspel. Het laatste puntje voor Batho kwam van de ge mengd dubbel van Martijn de Jonge en Monique van Oost: 21-19, 14-21, 21-16. Anja Lindhout en Martijn Brander verloren in drie sets met 16- 21,21-14.15-21. Batho U17 verloor al zijn partijen van de nummer een in de poule. Het werd 0-8. Matthijs Mulder en Tanja Dieleman gaven zich in hun enkel spel pas na drie sets verloren: 21-19, 9-21. 13-21 en 22-20,8-2115-21 Batho start zaterdag met een bedrij ven badmintoncompetitie. Er zijn teams van basisscholen en middel bare scholen die elk een bedrijf ver tegenwoordigen. Na een korte uitleg en demonstratie om tien uur 's mor gens, begint de eerste ronde. Kop pels spelen in poules, waarbij er twee sets gewonnen moeten worden. Na een korte pauze volgt de tweede ronde. Er wordt op vier zaterdagen van tien tot twaalf uur gespeeld in Meulvliet in Tholen. Na zaterdag is dat op 24 november, 8 december en 26 januari. Beide teams waren aan elkaar ge waagd, Hotel Kom was wat onge lukkig in de afwerking en Zebra's was juist heel doeltreffend. Hotel Kom nam voor de rust de leiding met 2-5. Zebra's pakte in de tweede helft de zaken energiek op en zette de wedstrijd om naar een overwin ning. De wedstrijd tussen Flowserve en Hart van Tholen, was ook een mooie pot voetbal van een behoor lijk niveau. Beide teams speelden vanuit verdedigende stelling, met veel controle over de eigen helft. Er werd goed gecombineerd en er wer den toch nog behoorlijk kansen ge creëerd. Uiteindelijk trok Hart van Tholen terecht aan het langste eind met een 2-4 overwinning. In de B poule pakte ZVV de volgen de overwinning door Tweewieler- service te verslaan. Deze laatste kwam snel op een 2-0 en 3-1 voor sprong. Hierna viel Tweewielerser- vice Tholen terug en nam ZVV het initiatief over en kwam al snel langszij. De ruststand werd bereikt met een gelijke stand van 3-3. Na de rust hield ZVV het initiatief en liep uit naar 5-8 overwinning. De laatste wedstrijd van de avond leverde een 7-6 overwinning op voor 't Keeten/Westdorp bouw. De tegenstander Van der Kleijn schil derwerken moest dit met lede ogen toestaan, want beide teams speel den, met veel passie en inzet, een prima wedstrijd. De combinatie rol de mooi over het veld en ook kan sen waren er te over. Uiteindelijk sprong 't Keeten/Westdorp bouw net even wat beter om met de kan sen, waardoor het zich, net als vorig jaar, in de kop van de B poule nes telde. Komende week staan er vier wedstrijden op het programma, be langstellenden kunnen een kijkje nemen in Meulvliet. Arjan Rijnberg (links) kan nu ook een podiumplek op het NK kustvissen aan zijn uitgebreide palmares toevoegen. Huize Rijnberg hangt inmiddels barstensvol met medailles. Echtge note Ilonka draagt ook haar steentje bij, want zij haalde enkele weken geleden nog goud op het NK kust vissen voor vrouwen. Toen stond Arjan de hele dag aan haar zijde, zaterdag was het andersom. „Ik zei nog tegen haar. blijf maar lekker thuis met dat slechte weer. maar nee. Ze heeft de hele dag aan mijn zijde gezeten." Aanwijzingen hoef de de Nederlands kampioene niet te geven, want haar man begon me teen goed aan de wedstrijd op het Scheveningse strand. „Ik heb vanaf het begin af aan ver gevist, terwijl iedereen kort zat. In het eerste uur draaide ik drie keer twee vissen, dus dat ging best goed. Daarna Ving ik er af en toe eentje, maar op het laatst kwam de stro ming terug en vanaf dat moment had ik steeds vis." De wedstrijd was, zoals gebruike lijk ingedeeld in vakken. De uitslag van de verschillende vakken werd achteraf bij elkaar opgeteeld. Rijn berg wist dat de vis van ver moest komen en ging in het laatste stadi um van de wedstrijd nog verder uit de kust vissen. „Ik denk dat" ik zo rond de 200 meter zat. Er waren vlakbij nog drie jongens die ook ver visten, zodat we op het laatst met zijn vieren gelijk op gingen. De jongen die kampioen werd, stond 100 meter van me vandaaji. Hij won uiteindelijk met 14 centimeter verschil. Zelf had ik vier centimeter meer dan de nummer drie." Het goud ging naar Arjan Geelhoed van DZV De Eurovissers, die in het naastgelegen vak ook met de winst aan de haal ging. Rijnberg, die uit komt voor hengelsportvereniging De Edelkarper uit Bergen op Zoom, werd vakwinnaar in vak D met 314 centimeter vis uit 13 exemplaren. Dat is er een vis minder dan de gouden medaillewinnaar. De Vossemeerder ving zes verschil lende soorten vis. „Een unicum", zegt hij. Bot, schar, wijting, spie ring, zeebaars en een gul (onder maatse kabeljauw) hapten naar zijn aas. Daarvan was een bot van 32 cm zijn grootste vangst. Dat het weer - koud. winderig en regenach tig - niet zo aangenaam was, maak te voor hem niet uit. „Ik heb per soonlijk het liefst regen en wind. Veel medevissers haken dan af of blijven een beetje kort bij de kant vissen." Rijnberg stond er puur voor zijn in dividuele prestatie, omdat hij met zijn team niet was geselecteerd voor het NK. „Ik had niets te ver liezen", zégt hij. Dat heeft blijkbaar goed uitgepakt. Hoewel het de eer ste keer is dat hij zich op een NK De meiden van WIK haalden twee keer zilver bij de springwedstrijden in Bergen op Zoom. De jongens van Olympia waren in gedeeld in de categorie 10-16 jaar op de onderdelen kast-plank en minitrampoline. Met een score van 7,33 op het onderdeel minitrampo line en een score van 8,38 op het on derdeel kast-plank is hun trainer Mare Pekelsma zeer tevreden. In maart 2013 zullen de jongens hun ti tel gaan verdedigen tijdens de DE- springwedstrijden in Rijsbergen. De turnsters van WIK Sint-Annaland kwamen uit in de leeftijdsklasse meisje 9-12 jaar (niveau E) op de on derdelen minitrampoline, lange mat en minitrampoline/kast. De trainin gen van de afgelopen weken hebben hun nut bewezen. De meisjes behaal de twee podiumplekken met een uit stekende uitvoering van de voorge schreven sprongen op trampoline en trampoline/kast. Op beide onderde len werden zij tweede met 8,13 en 7,41 punten. Op de lange mat moes ten zij de concurrenten voor laten gaan met een miniem verschil van 0,3 (7,69) met de derde plek. Na af loop leverde dit mooie resultaat blije gezichten op bij de meisjes. Of zoals een van de turnstertjes zei: ,Juf,dit was toch wel super he!" Ook Spido uit Oud-Vossemeer was aanwezig met twee springgroepen. De meisjes in categorie 9-12 jaar haalden 8,45 punten in niveau D, maar geen prijs. De andere meisjes acteerden in de categorie 10-16 jaar op niveau E. Ze behaalden geen po diumplekken, maar wel mooie sco res. Op de lange mat haalden ze 8,20 punten, op kast-plank 8,19 punten en op kast-minitramp 8,04 punten. naar het podium viste, wil hij de volgende keer een treetje hoger. „Ik geef nog niet op." Nu richt hij zich op de topcompeti- tie bootvissen. die uit drie wedstrij den bestaat. Eentje is al achter de rug, zondag is de volgende. Rijn berg staat er goed voor, zegt hij. Ook Ilonka mag volgende week haar hengel weer uitgooien voor een goede notering in de topcompe- titie. Daaruit worden namelijk de selecties voor het volgende kam pioenschap gemaakt. Hoewel het kampioenschap van za terdag voor de heren was, deden er ook enkele vrouwen mee om zich te meten met de mannen. Gisela Deusing deed mee namens de Sint Philipslandse Makreel, ze eindigde met 24 cm op plek 191 van de 223. Clubgenoot Miranda Verschuren, die pas goud won met het dames team op het WK kustvissen ving 20 cm en eindigde op de 194ste plaats. Ze kwam ook met een ander doel naar Scheveningen, want het gou den damesteam met daarin Linda van de Velde uit Scherpenisse en Sylvia Wesdorp uit Stavenisse werd voorafgaand aan de prijsuitreiking gehuldigd. Bestuurslid Ben Biondi- na van Sportvisserij Nederland voorzag hen van de zilveren ere speld van de belangenvereniging. In totaal deden 21 Thoolse heren mee aan het NK. Daarvan was Kees de Graaf van de Zeebaars uit Scher penisse pechvogel. Hij ving geen enkele vis en eindigde op een met 18 lotgenoten gedeelde 206de plaats. Beste Tholenaar na Rijnberg was Adrie Aarden van de Ooster- scheldevissers uit Sint-Maartens dijk. Hij ving 209 centimeter en werd 16de. Clubgenoot Eddy op den Brouw eindigde vijf plaatsen onder hem (21) met 179 cm. Het draait bij het kustvissen om het aantal gevangen exemplaren. De exemplaren onder de 10 cm tellen mee voor een punt, van de andere exemplaren boven de 10 cm telt de lengte. Daardoor kan iemand met weinig vis toch hoog eindigen. Verdere Thoolse uitslag: 50. Jero- my van Houdt (Zeebaars) 89 cm; 73. Govert v.d. Rhee (Oosterschel- devissers) 96 cm; 77. Kees Reijn- goudt (Makreel) 95 cm.; 80. Rini Neele (Oostersch.) 67 cm.; 82. Wil- co Keur (Oostersch.) 94 cm; 106. Michel Mosselman (Zeebaars) 81 cm; 110. Dennis van Vossen (Zee baars) 53 cm; 112. Pierre Tröster (Oostersch.) 77 cm; 113. Peter Pol derman (Oostersch.) 56 cm.; 114. Jan Datthijn (Makreel) 49 cm; 121. Arjan Heijboer (Zeebaars) 72 cm.; 125. Lennard Noordhoek (Makreel) 45 cm; 135. Cennie Reijngoudt (Makreel) 42 cm; 164. Martijn Westdorp (Zeebaars) 29 cm 1 vis); 171. Jeffrey Deusing (Makreel) 44 cm (2 vissen); 198. Corné Westerla- ken (Zeebaars) 21 cm (1 vis); 205. Maurits Keu?(Oostersch.) 18 cm (1 vis). Bij de korpsen eindigde De Zeebaars als 18de, de Makreel werd 22ste van de 24 teams. Emergo maakt zich op voor de zaalcompetitie. Drie jeugdteams van de korfbalclub uit Sint-Maar tensdijk beginnen zaterdag aan het 19 wedstrijdweken tellende avon tuur. De senioren kunnen zich nog een weekje voorbereiden. Zij tref fen volgende week zaterdag thuis DSO uit Klundert. De Thoolse ploeg komt net als vorig seizoen uit in de klasse R6E en speelt de thuis wedstrijden in Meulvliet in Tholen. De jeugd doet dat in Haestinge in Sint-Maartensdijk, maar de eerste wedstrijden zijn buiten de deur. Emergo Dl reist namelijk af naar Arnemuiden voor een ontmoeting met TOP. Oranje Zwart in Heinen- oord is de tegenstander voor het El-team en het F1-team gaat naar Bergen op Zoom voor een wed strijd tegen Scheldevogels. Ook de Kangoeroeclub begint zaterdag met spelen, 's morgens om negen uur in Haestinge. Noad '67 3 heeft uit tegen FC Ber gen 3 met 2-4 gewonnen. De Sint Pfiilipslanders begonnen met tegen zin. omdat de wedstrijd op kunst gras werd gespeeld, maar achteraf bleek dit niet in het nadeel te heb ben gewerkt. Noad begon met rug in de wind, wat goed uitpakte. Een verre uittrap van doelman Ligten- dag eindige over de verdediging van FC Bergen. Ronald den Braber begreep deze bal en ging op rechts door. Hij schoot de stuiterende bal met een volley achter de doelman in de kruising. Een goed begin voor Noad en het spel ging heen en weer. Schaduwspits Arjan Moerland schoot de bal onberispelijk achter de doelman na een Engelse bal van Patrick Kot. Tien minuten voor het einde van de eerste helft kwam FC Bergen uit één van de weinige mo gelijkheden op 1-2. De thuisploeg wilde gelijk na rust druk zetten, maar Noad maakte alweer snel een doelpunt via wederom Arjan Moer land. Bergen kwam terug en uit een scrimmage voor het doel punterde de spits de bal in de hoek. De ont stane hoop werd vijf minuten later teniet gedaan door Michiel de Jager die vanaf 20 meter de bal in de krui sing achter de doelman legde. Noad kon vanaf dat moment lekker de bal rond laten gaan. Er waren nog kan sen, maar de scherpte ontbrak voor het doel. De wielerwedstrijd ZLM Tour hoeft volgend jaar niet te rekenen op sub sidie van de gemeente Tholen. Het evenement past niet in het beleid omdat het niet of nauwelijks gericht is op de gemeente of haar inwoners. Met een 4-4 gelijkspel tegen De Zwarte Dame in Kruiningen is het eerste punt voor schaakcombinatie ZSC binnen. Het team dat bestaat uit schaakleden uit Zierikzee en van Denk en Zet uit Scherpenisse speel de dit weekend de derde ronde in de competitie in de Zeeuwse hoofdklas se. Tholenaren Jan, Dig en Bas de Graaf haalden remise, Rick en Guido van de Breevaart verloren hun partij. Hans Aangeenbrug zorgde voor een winstpartij evenals Kedem Gutkind. Arend Bandsma haalde remise. Liefhebbers die hun album com pleet willen maken, kunnen op 28 november terecht op de ruilmiddag voor voetbal plaatjes van Tholense Boys. Het clubgebouw op sportpark De Bent is die middag daarvoor ge opend van twee tot vijf uur. Voor drinken en iets te eten wordt ge zorgd. De voetbalplaatjesactie loopt als een speer volgens supermarktei genaar Jurgen Stroot uit Tholen. Mensen kunnen bij het boodschap pen doen bij de Cl000 aan de Post weg de plaatjes verkrijgen. Ze zijn zo gewild, dat de vrijwilligers van de voetbalclub het niet kunnen bij benen met het inpakken van zakjes. „Ik kom nu al af en toe plaatjes te kort", zegt Stroot. Dranghekken heeft hij nog niet nodig gehad. „Er staan wel eens een paar kindjes voor de deur te wachten." De actie is op 22 oktober begonnen en duurt tot 1 december, maar Stroot vraagt zich af of hij dan nog wel plaatjes heeft, want op is op. Wethouder Hommel: behoorlijk verschil van inzicht lussen de provincie en de gemeenten bestaat een 'behoorlijk verschil van inzicht' met betrekking tot de regionale uitvoeringsdienst (RUD) Zeeland, zei wethouder Frank Hommel onlangs in de commissie bestuurszaken. Het gemeentebestuur zet momenteel op een rij hoeveel banen en taken er van de gemeente overgaan naar de nieuwe dienst - een gemeenschappelij ke regeling van de gemeenten, de provincie en het waterschap. De RUD is opgelegd door de rijks overheid. In de commissie zei Hom mel dat er druk wordt gesleuteld aan het bedrijfsplan en de financiële pa ragraaf daarin. Het is niet zeker of het lukt om de gemeenschappelijke regeling kostenneutraal op te zetten. In het eerste kwartaal van volgend jaar krijgt de gemeenteraad een voorstel voorgelegd. Inmiddels heeft de provincie aan de stuurgroep RUD een alternatief be drijfsplan gepresenteerd. Dit omdat in het concept onnodig geld wordt rondgepompt, een volledige begro ting ontbreekt, en normbedragen in plaats van werkelijke bedragen zijn opgenomen. Middelburg ziet af van het verstrekken van een renteloze le ning (van drie miljoen euro) als voorfinanciering voor de oprich tingskosten, wat gunstig uitvalt voor de jaarlijkse bijdrage van de deelne mers. In plaats daarvan neemt ze eenmalig een bedrag (20.000 euro per voltijdsbaan) voor de frictiekos ten voor haar rekening. Daarvoor is 2/28 miljoen gereserveerd. Die ver goeding aan de gemeenten drukt derhalve niet op de begroting van de RUD. De gemeenten hadden eerder dertig mille per baan bedongen, maar zouden daarvan zelf bijna elf mille op tafel moeten leggen. In de begroting van de RUD wil de pro vincie de normbedragen (voor taken op het gebied van personeel, inkoop, organisatie, financiën, automatise ring, communicatie en huisvesting) vervangen door - lagere - werkelij ke bedragen volgens het gecombi neerde aanbod van provincie en wa terschap. Ook wil de provincie aan de RUD een subsidie verstrekken voor het verbeteren van de kwaliteit. Middelburg verbindt er de voor waarde aan dat het aanbod als ge heel geldt, en dat alle deelnemers het gecombineerde aanbod voor huisvesting en ondersteuning van provincie en waterschap accepteren. Verder stelt de provincie voor dat het provinciaal aan de RUD gerela teerde management door de nieuwe organisatie in dienst wordt genomen zonder overdracht van budget, om dat de RUD dat zelf al beschikbaar heeft.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 15