Kansenfestival Stavenisse: 7-1 winst Noad '67 met lege handen na een 1-0 verlies bij WHS Doelman 'Piejie'Fontijne uitblinker in derby «V Tholense Boys koploper na winst in Oesterdam-derby Vosmeer scoort vier keer tegen rode lantaarndrager AVC houdt 30ste scholentoernooi Eerste prijzen Thoolse amazones Donderdag 8 november 2012 EENDR ACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Wie onderin speelt, krijgt vaak klap op klap te verdu ren. Dat geldt ook voor Noad '67, de ploeg die zich tegen alle verwach ting in op de ranglijst te rugvindt als rode lantaarn drager. Het onterechte 1-0 verlies in de derby bij WHS past in het verhaal van het seizoen. Coach Jo- han Sulkers stelde na af loop dat zijn team op de Waaje tenminste een punt had verdiend. „Maar voor in zijn we niet bij machte het verschil te maken." Wissel Alle Thoolse vierdeklas sers pakten zaterdag het maximale resultaat. Stave nisse deed dat in eigen huis tegen hekkensluiter Alliance met tot de ver beelding sprekende cijfers. Het werd een 7-1 overwin ning voor de formatie van Jaap Knop. Smerdiek deed goede zaken in de subtop door met 2-3 te zegevieren bij de directe concurrent DVO. SPS blijft op het vinkentouw zitten als het gaat om de ereplaatsen. De roodwitten wonnen in een vervelend duel van Vrede rust: 2-6. Pas na een afkoe lingsperiode en een rode kaart voor de thuisclub nam SPS definitief afstand. Smerdiek na goede start toch onrustig SPS buit numerieke meerderheid uit Symposium over toekomst buitensport Hopmans en Nieuwkoop scoren elk twee keer Tholense Boys pakte bij Rillandia de volle winst (1-4) en zag lijstaanvoerder Internos verliezen. Daardoor is de ploeg van Paul van Buuren ineens koploper in de derde klasse, hoewel De Fendert er in principe duidelijk beter voor staat. De promovendus uit Fijnaart heeft nog een inhaalduel tegoed. Van Buuren zei na de zege in de Oesterdam-derby nog steeds niet naar de ranglijst te kij ken. „Maar ik zie wel de homogeniteit in het team groeien en natuurlijk win je door goede resultaten aan zelfvertrouwen." Droomkans Bovenkant lat Tevreden Ajkoelingsperiode en rode kaart bij SPS; Smerdiek kijkt uit naar derby Boers Van Willigen maken ieder twee goals Hekkensluiter Hansweertse Boys wist Vosmeer niet te inspireren tot een briljante vertoning. De ploeg van Wim Westerhuis en Tim van Mierlo behaalde op sportpark de Vossenberg een even vanzelfsprekende als bescheiden overwinning: 4-0. De broertjes Sylvester en Joshua van Willigen namen met ieder twee treffers de gehele pro ductie voor hun rekening. Van Mierlo was tevreden met de overwinning. „Hoewel het zeker na rust allemaal wel aan de saaie kant was." Voetbal- programma Donderdag 8 november uur Thol. Boys 5-Halsteren 5 20.00 Zaterdag 10 november uur Noad-Rillandia 14.30 Thol. Boys-Seolto 14.30 Beek Vooruit-WHS 15.00 Smerdiek-Stavenisse 14.30 SPS-SKNWK 14.30 Viod-Smerdiek da. 14.30 Smerdiek 2 da.-Monster 10.45 Noad da.-VVC 10.00 ZSC-Thol. Boys da. 12.00 De Fendert-Smerdiek 3 da. 14.30 Thol. Boys 2-Noad 2 12.45 WHS 2-Zwaluwe 3 14.30 Smerdiek 2-FC Bergen 3 12.30 SPS 2-Halsteren 2 14.00 Rillandia 2-WHS 3 14.30 De Fendert 3-Noad 3 14.30 Noad 4-DFS 3 14.00 Stavenisse 2-Halsteren 4 14.30 Vrederust 3-Smerdiek 3 12.30 Welberg 2-SPS 3 14.30 Thol. Boys 3-Steenbergen 2 14.30 DVO 5-Thol. Boys 4 14.30 Stavenisse 3-WHS 4 13.00 De Fendert 7-Noad 5 14.30 Vosmeer 2 za.-Vrederust 5 14.30 Zondag 11 november uur WW-Vosmeer 14.30 Vosmeer 2-Roosendaal 7 11.00 Donderdag 15 november uur Chrislandia 3-Thol. Boys 5 20.00 Derde kl.: WHS-Noad 1-0, Rillan- dia-Thol. Boys 1-4. Vierde kl.: Stavenisse-Alliance 7- 1, DVO-Smerdiek 2-3, Vrederust- SPS 2-6. Vijfde kl.: Vosmeer-Hansweertse Boys 4-0. Dames: Smerdiek-HTC 0-5, Rijn vogels 2-Smerdiek 2 2-5, Thol. Boys-Rillandia 7-1, Zwaluwe-No- ad 4-0, Smerdiek 3-ZSC 3-2, Vos- meer-WVV 3-3. Derde kl. res.: Noad 2-Advendo 2 2-2, Zwaluwe 3-Thol. Boys 2 2-0, Baronie 2-WHS 2 afgelast. Vierde kl. res.: DVO 2-Smerdiek 2 1-1, FC Bergen 3-Noad 3 2-4, Vre derust 2-SPS 2 afgelast. Vijfde kl. res.: Smerdiek 3-VVC 7 3-4, SPS 3-Moc 2 1-2, WC 4- Thol. Boys 3 3-0, Thol. Boys 4- VVC 6 4-7, Rimboe 2-Stavenisse 2 afgelast. Zevende kl. res.: Noad 5-Vosmeer 2 za. 4-2, WHS 4-De Fendert 7 4-4, Wemeldinge 4-Thol. Boys 5 10-2, Vrederust 5-Stavenisse 3 afgelast. Jeugd: Steenbergen-Thol. Boys A 2-0, Thol. Boys B1-Roosendaal 6- 1, Internos-Thol. Boys B2 7-1, Thol. Boys Cl-Steenbergen 4-0, Alliance-Thol. Boys C2 6-3, SC Gastel-Thol. Boys Dl 1-2, Dosko- Thol. Boys D2 9-2, Thol. Boys El- De Fendert 4-1, Roosendaal-Thol. Boys E2 2-4, Virtus-Thol. Boys E3 1-6, Thol. Boys E4-Stavenisse E 0- 9,Thol. Boys E meisjes-Nieuwland 0-6, NVS-Thol. Boys F1 3-0, Thol. Boys F2-Halsteren 3-2, Alliance- Thol. Boys F3 5-1Thol. Boys mi ni's-Roosendaal 3-0; WHS A-Noad A 4-3, BSC-WHS B 1-0, De West- hoek-WHS B meisjes 5-0, WHS Cl-Moc 4-0, Roosendaal-WHS C2 1-3, WHS Dl-Vosmeer D 1-7, WVV-WHS D meisjes 2-13, WHS El-De Fendert 0-6. WHS E2-Moc 2-1, Victoria-WHS E3 4-3, WHS Fl-Lepelstraatse Boys 11-2, DVO- WHS F2 1-9; Vosmeer C-Vivoo 0- 1, Vosmeer El-Vivoo 3-5, Vosmeer E2-Moc 1-13. Volleybalvereniging AVC '87 uit Tholen organiseert op vrijdag 30 november voor de dertigste keer een scholentoernooi. Teams van groep 7 en 8 basisscholen in de ge meente Tholen strijden dan van vijf uur tot half negen tegen elkaar in Meulvliet in Tholen. Inmiddels hebben zich 19 teams opgegeven, maar de inschrijving loopt nog tot 15 november. AVC wil met het toernooi de volleybalsport promo ten. Arvin de Witte (W1 IS) 14 Andreas Vroegop (Smerdiek) 8 Niels Hopmans Thol.Boys) Sylvester van Willigen (Vosmeer) Ramon Voshol (SPS) Met 25 doelpunten werd er in de negende competitiewedstrijd flink gescoord. Stavenisse onderscheidde zich met zeven treffers en SPS volgde op de voet met zes goals, j Daarmee is de helft van het totaal al verklaard. Van de overige Thoolse clubs bleef alleen Noad droog staan. Ramon Voshol van SPS viel op met drie treffers. Maar liefst ze ven spelers scoorden twee keer: Niels Hopmans en Koen Nieuw koop van Tholense Boys, Martin Quist van SPS, Jacco Knuist en Erik de Rijke van Stavenisse, als mede Joshua en Sylvester van Wil ligen van Vosmeer. De laatste nes telde zich samen met Niels Hopmans bij de niet scorende An dreas Vroegop van Smerdiek met 8 doelpunten op de tweede plaats. Ar vin de Witte sprokkelde er een goal bij en klom daarmee naar 14 treffers. De niet scorende Jeffrey Kruf van Vosmeer viel weg op de derde plaats, waar nu nieuwkomer Ramon Voshol staat, dankzij drie doelpunten bij SPS. Gezien de vele kansen over en weer was het een wonder dat Arvin de Witte met zijn ene treffer matchwin naar werd. Juist in een fase na rust waarin de Fluplanders domineerden sloeg de groenwitte topschutter toe. Met dank aan de hoog opspringende rechterspits Jeffrey Rijnberg die hem in de 57e minuut de bal voor de voeten kopte en Noad-speler Mauri ce Feleus met een assist in de her kansing, nadat doelman Peter Jan Fontijne in eerste instantie nog red ding had kunnen brengen. Sulkers: „Voor en na dat doelpunt was er voor ons niks aan de hand." Het was wel de thuisclub die, net als vorige week in het streekduel bij Tholense Boys, het best uit de start blokken kwam. In de vierde minuut al kregen Dennis Vaders en Arvin de Witte schietkansen, na een glij partij van Roy van Splunter op de zompige grasmat. Even later kopte Feleus bij een ongevaarlijke voorzet bijna in eigen doel. In de 12e mi nuut kapte De Witte zijn directe te genstander uit, om vervolgens op de vuisten van de prima keepende 'Pie- jie' Fontijne te richten. Nog in het eerste kwartier bood Rijnberg op nieuw een kans aan De Witte, met Fontijne die de bal tot hoekschop tikte. Fontijne, in principe de derde doelman bij de Fluplanders, groeide in de loop van de middag uit tot een van de uitblinkers, door later in de eerste helft ook nog schuivers van Ronald van de Repe en Tom Vroeg op onschadelijk te maken. Of zoals WHS-coach Erwin de Nijs het zei: „Van een keepersprobleem bij Noad heb ik weinig gemerkt." Na ruim twintig minuten maakte De Nijs een verrassende keuze. Hij haalde linksback Kevin Schaegen naar de kant en bracht Tom Vroegop binnen de lijnen. Schaegen, vorige week al niet opgewassen tegen Koen Nieuwkoop, had in de openingsfase volstrekt geen greep op de beweeg lijke Rob den Engelsman. De Nijs aarzelde niet en greep in voordat het te laat was. „Kevin is sterk in de zo ne, met tegenstanders die twee spit sen brengen, maar in directe duels mist hij de fysieke kracht." Kort na de wissel veerde de aanhang van WHS op. Met een slimme diepte pass lanceerde Armando van de Re- Stavenisse speelde in de openings fase tegen het zwakke Alliance ze ker niet secuur. Toch werd het na een kwartier 1-0, dankzij Reinier Prins die zich attent toonde bij een inzet van Mark Klippel op de lat. Hoewel de thuisclub domineerde, duurde het lang voordat er opnieuw gescoord werd. Pas in het zicht van de rust maakte Jacco Knuist er 2-0 van. Mark Klippel was toen door coach Jaap Knop al naar de kant ge haald en vervangen door Sander Smits, in een geslaagde poging om meer snelheid en meer lijn in het spel te krijgen. De als linkermid denvelder gestarte Erik de Rijke maakte er kort na de hervatting 3-0 van, meteen de definitieve beslis sing in het eenzijdige duel. De vier de treffer was een sportief hoogte punt, met Jos van der Jagt die een strakke pass verstuurde en Jacco Knuist als subtiele afmaker. Met het neusje van de schoen verlengde Knuist de bal en werd de Brabantse doelman gepasseerd: 4-0. Vervol gens was Erik de Rijke in het kan senfestival weer succesvol: 5-0. De gemakzucht sloop in het spel van Stavenisse, waardoor de bezoekers ook hun mogelijkheden begonnen te krijgen. Uit een van de schaarse Roosendaalse aanvallen werd het 5- 1. In het laatste kwartier zorgden invaller Daan Ponsteen en Sander Smits voor de afgetekende 7-1 overwinning. De goal van Smits was er ook een om in te lijsten, met een mooie krul in de bovenhoek. Volgens Jaap Knop was zijn team nog te onzorgvuldig geweest. „Ge zien het aantal kansen hadden het dubbele cijfers moeten zijn." Ko mende zaterdag wacht de derby bij Smerdiek. Knop: „Dat is in ieder geval geen wedstrijd waarvoor ik de jongens hoef te motiveren. Ze weten dat ze aan de bak moeten." Na de 2-3 zege bij DVO deelt Smerdiek de derde positie op de ranglijst met de Roosendalers. Dat was ook de insteek van het duel, met de bezoekers die vanaf het be gin druk zetten op de Brabantse verdediging. Een bewuste strategie, aldus coach Peter van Poortvliet. „We wisten dat ze twee gemakke lijk scorende spitsen hebben, maar achterin kwetsbaar zijn." In de vierde minuut al was Juliën Ver meulen op aangeven van de jonge Sander Vroegop dicht bij de ope ningstreffer. Even later kwam Le- roy Pors oog in oog met de doel man, zonder te kunnen scoren. In de tiende minuut leverde de daden drang van Smerdiek resultaat op, met een onderschepping van Den nis Moerland die meteen de vrij staande Sander Vroegop bediende: 0-1. Kort daarop kreeg ook Edu- ward de Rijke een mogelijkheid, na een mooie crosspass van Mo Allali. In de 29e minuut bouwde Smerdiek de voorsprong uit, weer na een on derschepping van de opbouw van DVO. Vermeulen veroverde bal en scoorde vervolgens zelf: 0-2. Een paar minuten later was het opnieuw raak, met nu Leroy Pors als schutter na een diepe bal van Jan de Viet. Het pleit leek beslist, totdat Allali zich verslikte in een tegenstander en DVO daarmee de gelegenheid bood om terug in de wedstrijd te komen: 1-3. Plots werd het tot dan zelfverzekerd opererende Smerdiek onrustig. Nog voor de pauze was de spanning volledig terug, na een vrije trap die door het over de nodi ge lengte beschikkende DVO ach ter doelman Alex Stoutjesdijk werd gekopt: 2-3. „We waren blij met het rustsignaal", erkende Peter van Poortvliet. In de tweede helft waren de bezoekers weer bij de les. Leroy Pors teisterde de onderkant van de lat en kreeg ook nog een goede kans na het onderscheppen van een foutieve terugspeelbal. DVO pro beerde met veel strijd het gelijke spel uit het vuur te slepen, zonder dat het veel kansen wist af te dwin gen. „Ze moesten het vooral van hoekschoppen en vrije trappen heb ben", zei Van Poortvliet daarover. Toch raakten de Roosendalers nog een keer de buitenkant van de paal. In de slotfase ging de thuisclub steeds meer risico nemen, zonder dat Smerdiek daarvan wist te pro fiteren. Van Poortvliet noemde het na afloop een vreemde wedstrijd. „Met alle doelpunten voor de rust en wij die de partij lang in handen leken te hebben." De trainer was blij met de overwinning die zijn ploeg dichterbij de ereplaatsen brengt. Andreas Vroegop was we gens zijn vrijgezellenfeestje afwe zig. „Een compliment aan de jonge jongens voorin. Ze liepen daar echt aardig te ballen." Van Poortvliet ziet de derby met Stavenisse vol vertrouwen tegemoet. „Tegen SPS zijn we ten onder gegaan. Dat mag geen tweede keer in een derby ge beuren. Onderschatten doen we Stavenisse zeker niet. Met zeven doelpunten tegen Alliance hebben ze ook zelfvertrouwen kunnen tan ken. Maar in ons normale doen moeten we de drie punten op Haes- tinge weten te houden." SPS had op voorhand rekening ge houden met een tegenstander die tot het uiterste wilde gaan om de pun ten thuis te houden. Dat Vrederust daarbij alle beschikbare middelen hanteerde, was niet ingecalculeerd. De Brabanders kwamen fel uit de startblokken en gooiden ook in ver baal opzicht alles in de strijd. SPS- trainer Cees Stoutjesdijk sprak later Vierde klasse Ramon Voshol (midden), hier op archieffoto tegen Stavenisse, scoorde drie keer voor SPS. van een vervelende middag. „Veel praten, weinig voetballen. Koud, een zwaar veld, veel onderbrekin gen, het was niet leuk." Stoutjes dijk drukte zijn mannen op het hart om koel te blijven. „Als team moesten we in de organisatie blij ven spelen en wachten op onze mo gelijkheden." In de 28e minuut diende zich zo'n moment aan. Na een voorzet van Marnix van der Slikke sloeg Martin Quist als een echte spits toe: 0-1. Niet veel later sloegen de stoppen bij Vrederust door, met eerst een zware overtre ding op Marnix van der Slikke en vervolgens een opstootje toen de arbiter de boosdoener de rode kaart voorhield. De leidsman voelde zich bedreigd en lastte een afkoelingspe riode van een kwartier in, om de gemoederen bij Vrederust tot bed aren te brengen. Drie minuten voor de pauze kopte Ramon Voshol een vrije trap van Ap van de Belt bin nen en leek de partij beslist: 0-2. Een dom graspolletje stuurde dat scenario in de war. Leonard Quist speelde terug op doelman René Uijl die op het hobbelige en zware veld plots ruzie kreeg met de bal en zelf de 1-2 voor zijn rekening nam. Die aansluitingstreffer op slag van rust gaf Vrederust moed voor de tweede helft. Ondanks de numerieke min derheid kozen de Brabanders na de thee voluit de aanval. Na het uitra zen van de storm stelde SPS orde op zaken. Uit een voorzet van Ra mon Voshol werkte Martin Quist met de knie de 1 -3 achter de keeper. Een paar minuten later was de in de basis gestarte Wesley Verhoeff de grondlegger van de 1-4 door Ra mon Voshol. Vanwege het ontbre ken van Stefan Bogers en Jorn Elenbaas had Stoutjesdijk, behalve Verhoeff. ook Colin van der Slikke in zijn beginopstelling gezet. Beide jonge spitsen van het tweede elftal deden het naar behoren. De routi niers bij SPS vielen in een meer ne gatieve zin op, zoals ook bij de 2-4 waar Van de Belt en doelman Uijl opnieuw eendrachtig in de fout gin gen. In de slotfase zorgden Leonard Quist en Voshol alsnog voor een duidelijke 2-6 overwinning. Vijfde klasse Het was zondag vanaf de aftrap eenrichtingsverkeer richting het doel van Hansweert. Jeffrey Kruf vuurde als eerste wapenfeit van af stand op de lat. In de 25e minuut nam de thuisclub de leiding, dank zij een rake vrije trap van Joshua van Willigen die onderweg nog even lichtjes werd aangeraakt en de doelman van de bezoekers daar door kansloos maakte: 1-0. Vos meer raakte langzaam op stoom en bouwde na een halfuur de voor sprong uit. Ben Suurlant lanceerde Joshua van Willigen die in de korte hoek de 2- 0 binnen schoot. Nog voor de pau ze stond de veilige marge van drie treffers op het bord. Na een prach tige aanval, waarin een vijftal spe lers wel een voetje had en de doel man een schot van Jeffrey Kruf slechts deels wist te pareren, scoor de Sylvester van Willigen: 3-0. In de tweede helft was er weinig meer te beleven. Invaller Jeremy Stol wijk raakte de lat en pas vijf minu ten voor het einde kon er weer ge juicht worden. Na een mooi hakje van Stolwijk vond Martijn Brooijmans de inko mende Sylvester van Willigen: 4-0. Vosmeer was op dat moment al in gedachten bij de komende confron tatie met WWV, de ploeg die sa men met Odio lijkt te duelleren om de titel. De oranjehemden moeten eigenlijk in Woensdrecht winnen, om zelf mee te blijven doen voor promotie. Van Mierlo: „Het zal ze ker niet gemakkelijk worden. WWV draait dit seizoen erg goed en weet makkelijk te scoren. Met een gelijkspel schieten we eigen lijk niets op. Dan blijft de kloof naar de top net zo groot." In de vijfde klasse B staat Vosmeer op de vierde plaats met 18 punten uit 9 wedstrijden. De Thoolse buitensportverenigin gen (voetbal, tennis en korfbal), NOC/NSF en de gemeente organise ren op 22 november een gezamen lijk symposium. Dit in het kader van de concentratiegedachte die bij de gemeente post heeft gevat. Ontwik kelingen als het krimpen van de be volking en terugloop van het aan deel jongeren hebben in de toekomst ook gevolgen voor de sportvereni gingen. Besturen zullen daarop moeten inspelen. Het symposium is bedoeld als prikkel daartoe, zei wet houder Jan Oudesluijs in de raads commissie bestuurszaken. Concen tratie van sportaccommodaties scha ren burgemeester en wethouders on der de noemer van 'zaken terugbren gen bij de bevolking'. Het is een punt uit de hervormingsagenda die vooral wordt ingegeven door bezui nigingen bij de rijksoverheid. Inmiddels zijn er over de toekomst van de sportcomplexen in Tholen, Sint-Maartensdijk en Sint Philips- land afspraken gemaakt. „Onom keerbare zaken waarmee je bij het verder uitwerken van de concentra tiegedachte rekening moet houden", stelde commissielid Rien Klippel (SGP). Twee Thoolse ponyamazones heb ben dit weekend een wedstrijd ge wonnen. Linsey van der Slikke uit Tholen deed dat in de discipline springen, Nikki de Groot, leerling van manege De Mariskahoeve uit Poortvliet, in de dressuur. De Groot haalde zondag maar liefst vier winstpunten op de wedstrijd bij ma nege Visdonk in Roosendaal. Ze haalde met pony Naomi in de klasse LI 198 en 200 punten, goed voor twee keer goud. Van der Slikke sprong zaterdag met haar pony's Surprice en Keybir mee in de klasse AB-L en DE-L op een springwed- strijd in manege Den Goubergh in Roosendaal. Ze werd eerste met Surprice met een foutloos klassiek parcours en vervolgens een foutloze en snelle barrage. Ook won ze met haar schimmeltje het tweefasen par cours, wederom foutloos met de snelste tijd. Met Keybir vielen na een foutloos basisparcours in de barrage twee balken uit de lepels. Dit resulteerde in een twaalfde plaats. Armando van de Repe is blij met het enige doelpunt van Arvin de Witte, dat de derby WHS-Noad besliste. Achter hen aangever Jeffrey Rijnberg. De Fluplanders Roy van Splunter en op de rug gezien Thorn Buys reageren verslagen. pe de wegsprintende De Witte, het schot ging rakelings voorlangs en ook de inglijdende Vroegop kwam te laat. Vervolgens schakelde Dennis Vaders zich als nieuwe linksachter prima in, om het hoofd van Arvin de Witte te zoeken. Weer juichten de supporters van WHS te vroeg want de kopbal ging voorlangs. De Nijs: „Natuurlijk ben ik blij dat Arvin zijn doelpuntje weer meepikt, maar hij had er vanmiddag gerust een paar meer mogen maken." Na het missen van zoveel kansen groeide bij Noad het besef dat er op de Waaje misschien iets te rapen viel. Lars Steijn dook, na een vrije trap, dreigend op bij doelman Anton Elenbaas en Jeroen Reijngoudt stichtte gevaar na voorbereidend werk van Wiljan Lisseveld. De bes te kans uit het eerste bedrijf voor de Fluplanders kwam er in de 43e mi nuut. Een schot van Lars Steijn smoorde onderweg, om daarna voor de voeten van de geheel vrijstaande Dennis Kot te springen. De Noad- aanvoerder schrok van de droom kans en mikte over de lat. De aan de zijlijn opvallend agressief coachen de Sulkers was, na de moeizame start, blij met het herstel van zijn ploeg. „Hoewel we te vaak verkeer de keuzes bleven maken en ballen telkens te gemakkelijk inleverden. Ook met spelhervattingen deden we veel te weinig." In de tweede helft was Noad veruit de gevaarlijkste ploeg. Dennis Kot gaf het startsein met een geplaatst balletje dat doelman Elenbaas nog juist tot hoekschop wist te duwen. Vervolgens kreeg Lars Steijn vrije doorgang, om voorlangs te beslui ten. Even later was hef raak aan de overkant, met De Witte die alweer zijn veertiende competitietreffer produceerde: 1-0. Noad drong aan, met de sterk spelende Danny Steijn die zijn inzet van de lijn zag worden gehaald door Hans van den Ouden. De routinier was aanvoerder bij de Setallanders, vanwege het ontbre ken van Patrick van Schetsen die op de dinsdagavondtraining een serieu ze enkelblessure had opgelopen. Uit de tweede lijn loste Jeroen Reijn goudt een gevaarlijk schot dat de aan de grond genagelde Elenbaas tot zijn opluchting rakelings naast zag gaan. Een kwartier voor het ein de raakte de ingeschoven laatste man Christian van Hekken zelfs de bovenkant van de lat. Volgens De Nijs riep zijn ploeg de moeilijke tweede helft over zichzelf af. „Op het middenveld waren we te onrus tig om de counter goed uit te spelen. Het positiespel klopte maar we de den te weinig met de vrije man. Met snelle buitenspelers zoals wij die hebben, moetje aan de zijkant altijd rust weten te vinden. Dat lukte ons niet en dan krijg je het steeds moei lijker, ook al omdat we weinig'echte verdedigers hebben." Zonder averij trok WHS de zege over de streep. Tom Vroegop kreeg in de slotfase bij een uitbraak nog een prima mogelijkheid, maar vergat de meegekomen Arvin de Witte aan te spelen. De Nijs koesterde de drie punten die de groenwitten stevig in de subtop brengen.. ,Jk ben tevre den over het resultaat, niet met het vertoonde spel. We nemen in ieder geval afstand van de onderste plaat sen en dat is een goede zaak. Vanuit die rust kunnen we verder werken aan het proces." Positief bij WHS was ook de rentree van Cliff Ligt- hart die het na zijn lange blessure bijna de hele wedstrijd volhield. De 17-jarige Ton Geluk deed het in de laatste lijn van de thuisclub even eens voortreffelijk. Johan Sulkers noemde het optreden van zijn reser ve-doelman een pluspunt. „Maar verder staan we weer met lege han den. Voetballend blijven we redelijk overeind, maar het is elke week voor ons 'net niet'. Derde klasse Derde klasse Van Buuren had er voor gekozen om topscorer Niels Hopmans, in afwachting van zijn schorsing, in Rilland te laten starten. Hopmans aan de kant houden, en later inzet ten tegen zwaardere tegenstanders, was voor de coach geen optie. „We bekijken het van wedstrijd tot wed strijd en wat in de knip zit. pakken ze je niet meer af." Hopmans be schaamde het in hem gestelde ver trouwen niet en scoorde, net als de andere flankspeler Koen Nieuw koop, twee keer. Tholense Boys, dat in het verleden vaak slecht be gon aan een wedstrijd, pakte aan de boorden van de Westerschelde me teen het initiatief. Toch duurde het ruim een halfuur voordat de bezoe kers de leiding namen. Koen Nieuwkoop gaf de voorzet die door de inkomende Niels Hopmans werd binnen gegleden: 0-1. De geelzwarten probeerden meteen door te drukken en Nieuwkoop zag zijn schot door de doelman van de thuisclub worden gepareerd. Ril landia wist zich van tijd tot tijd aan de druk te ontworstelen en kreeg zijn beste kans bij een indirecte vrije trap op luttele meters van het doel, toegekend na opmerkingen op de leiding van doelman Ibrahim El Jilali. De Tholenaren overleef den dat hachelijke moment en sloe gen vlak voor rust zelf toe. Bij een ingooi werd Nieuwkoop verkeerd gedekt en de jonge aanvaller kon zich gemakkelijk wegdraaien van de tegenstander en voor de 0-2 zor gen. Ook de tweede helft pakte Tholen se Boys voortvarend aan. Niels Hopmans raakte bij een van de eer ste aanvallen de paal en even later kwam de 0-3 wel degelijk op het bord. Mo El Jilali was de grondleg ger van die treffer, met een mooie pass op de in de diepte sprintende Koen Nieuwkoop. El Jilali en ook Hicham Benhammou stonden in de basis, mede omdat laatste man Martin de Waal vanwege ziekte niet fit genoeg was om te starten en ook Arjan van Dijke ontbrak. Na een uur spelen gooide Niels Hop mans de partij definitief in het slot: 0-4. Toch bleef de thuisclub zoe ken naar een beter resultaat en in de 63e minuut kreeg men boven dien het voordeel van een numerie ke meerderheid. Freddy Simons maakte hands op de doellijn en kon met rood vertrekken. Een nutteloze ingreep van de verdediger: de pe nalty werd simpel benut, 1-4. Bij de Tholenaren was het beste er af en in de slotminuut kreeg Rillandia zelfs nog een tweede strafschop, ditmaal na hands van Nieuwkoop. Doelman El Jilali redde in eerste termijn, waarop de arbiter voor het einde blies. Dat de bal in de her kansing werd ingeschoten, deed er niet meer toe. Van Buuren was te vreden met het eindresultaat. „We hebben legio kansen gekregen, zelfs toen we met een man minder kwamen te staan." Tholense Boys leidt de derde klas se B met 18 punten uit 7 wedstrij den. WHS is vijfde met 15 uit 9, Noad sluit de rij met 4 uit 9.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 13