Kijk ook op onze website www.eendrachtbode.nl www.destelhoek.nl EEN KLIKGEBIT VVV-CADEAUBON T.W.V. 150 EURO ONTVANG NU EEN VVV-CADEAUBON T.W.V. 150 EURO BIJ EEN KLIKGEBIT* m Ron de Kort Officiële Mededelingen diversen Drie nieuwe uitkijkpunten in de duinen van Zeeuws-Vlaanderen Milieubesparende sanering vuilstort Kanaalpolder in volle gang Tholen heeft als eerste een landbouwroute Groene samenwerking Provincie Zeeland en Wageningen UR over ontpoldering informatie van het waterschap van de Provincie Zeeland r UW VERTROUWDE ADRES autoschade Buijs mm Provincie maakt mogelijk Provinciale Staten Provincie Zeeland VOOR BEDRIJVEN EN PARTICULIEREN HEEFT U LAST VAN EEN LOSZITTEND KUNSTGEBIT? DAN IS EEN KLIKGEBIT DE JUISTE OPLOSSING In 2013 gaat uw eigen risico nogmaals fors omhoog. Maak vandaag nog een afspraak voor een gratis intakegesprek om te bepalen of u voor een vergoeding in aanmerking komt. EEN KLIKGEBIT ÉN EEN EXTRAATJE OM VOLUIT TE KUNNEN GENIETEN Kliniek voor Tandheelkunde THOLEN 10 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 8 november 2012 Met het winterseizoen voor de deur zullen alle wegbeheerders erop uit gaan om de gladheid te bestrijden. Het waterschap strooit alleen de doorgaande waterschapswegen en fietspaden. Op www.scheldestronien.nl/ gladheid kunt u zien welke waterschapswegen gestrooid worden. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1,4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl waters^ Scheldestromen www.scheldestromen.nl Kennisgeving vaststelling Omgevingsplan Zeeland 2012-2018 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat het Omgevings plan Zeeland 2012-2018 en bijbeho rende verordening ruimte provincie Zeeland (vrpzl op 28 september 2012 zijn vastgesteld door Provinciale Staten van Zeeland. Provincie Zeeland Hét Omgevingsplan Zeeland 2012- 2018 is het provinciaal beleidsplan voor ruimte, milieu, water en natuur en heeft een wettelijke basis in de Wet ruimtelijke ordening (art. 2.2), Wet Milieubeheer (art. 4.9) en Waterwet (art.4.4). Daarnaast ondersteunt het plan economische, sociale en mobiliteits doelen. Het omgevingsplan en is gebaseerd op overleg met inwoners, bedrijven, medeoverheden en maatschappelij ke organisaties. Voor het omgevings plan is tevens een milieueffectrap port opgesteld. Vanaf 29 maart 2012 tot en met 10 mei 2012 heeft een ieder de gelegenheid gehad in te spreken op het plan, de verordening en het milieueffectrapport. De ruim tachtig zienswijzen en opmerkingen hebben geleid tot wijziging van het plan en verordening. Het omgevingsplan en de verorde ning liggen ter inzage in het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur. Papieren exemplaren zijn aan te vragen bij het provinciaal informatieloket, tel. 0118-631400. Het digitaal vastgestelde omgevings plan en de verordening ruimte zijn te raadplegen op www.ruimtelijkeplan- nen.nl en op de provinciale website www.zeeland.nl. Het Omgevingsplan Zeeland 2012- 2018 treedt de dag na bekendmaking in werking. De provinciale ruimtelijke verordening Zeeland treedt in wer king na publicatie in het provinciaal blad. Tegen het besluit van Provinciale Staten tot vaststelling van het omgevingsplan en verorde ning kan op grond van artikel 8:5 res pectievelijk 8:2 van de Algemene wet bestuursrecht geen bezwaar worden gemaakt of beroep worden ingesteld Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl AUTOSCHADE wij werken voor alle verzekeringsmaatschappijen complete schade afhandeling gratis vervangende auto bij schadereparatie 10 jaar garantie op onze spuitwerkzaamheden 10 jaar ervaring met autoschadeherstel Energieweg 25 4691 SE Tholen Tel. 0166 - 60 68 98 Mob.06- 14 43 I8 00 Provincie Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl In het duingebied tussen Nieuwvliet-Bad en Groede zijn drie uitkijkpunten aangelegd. De punten zorgen ervoor dat we kunnen genieten van de plek en het uitzicht. Tegelijkertijd vormen ze een verbinding tussen land en zee. Naar verwachting is de aanleg eind november helemaal afgerond. Cadzand Het bestaande uitkijkpunt in de duinen bij de Herdijkte Zwarte Polder in Cadzand is uitgebreid. De ligbankjes zijn aangevuld met een stijlvol terras. Het is een openlucht- kamer geworden met een houten wand, banken en een houten vlonder in het thema 'stijlvol'. Nieuwvliet Het uitkijkpunt dat ter hoogte van Kruishoofd bij Nieuwvliet ligt, heeft een ander karakter. Het staat in het teken van 'familie'. Het heeft een speel tuin in de duinen met klim- en klautertoestellen en stap- palen. Groede Groede kent het thema 'cultureel': in de duinen ter hoogte van Camping Groede staat een openluchtthea ter met een houten plateau waarin een gedicht van Jacob Cats is verwerkt. Alle uitkijkpunten hebben hun eigen thema en een stoere uitstraling die past bij de natuurlijke kust van West Zeeuws-Vlaanderen. Er is veel hout gebruikt en de punten zijn herkenbaar en verbonden met elkaar door een mast met vlag. De realisatie van de uitkijkpunten is een samenwerkingsproject van Provincie Zeeland, gemeente Sluis en waterschap Scheldestromen. Dienst Landelijk Gebied was de uitvoerende partij. De Kanagtpolder in Philippine is eind zestiger tot half zeventigerjaren gebruikt als vuilstort. De vuilstort wordt nu gesaneerd. De afgelopen jaren zijn testen gedaan in opdracht van Provincie Zeeland. Er is geko zen voor twee manieren van saneren: afdekken en grondwatersanering. Dat is uniek, want meestal wordt de vervuiling alleen ingepakt en niet weggenomen. Door de vuilstort met grond af te dekken, kan de natuur haar gang gaan, want de natuurlijke afbraakprocessen verwijderen (een deel van) de vervuilde stoffen. Door een grondwatersanering uit te voeren, wordt de verontreinigingsbron verwijderd. Dit voor komt verdere verspreiding in het grondwater. Verschillende laboratoriumproeven moeten uitwijzen welke methoden het meest geschikt zijn. In november 2012 start de aannemer onder andere met een proef met luchtinjectie in het grondwater. Deze zuurstof verbrandt namelijk een deel van de verontreinigde stoffen. De grondwatersanering is uiterlijk in 2023 klaar. Zie ook: http://loket.zeeland.nl/vergunningen/bodembeschikkingen 'Op het gebied van infrastructuur vind ik de landbouwroutes erg belangrijk', aldus gedeputeerde Kees van Beveren. 'Deze landbouwroutes maken Zeeland veiliger. We scheiden dan namelijk de kwetsbare verkeersdeelnemers, zoals fietsers, van de meer gevaarlijkere verkeersdeelnemers.' Tholen heeft zo n landbouwroute sinds november 2012. Voordelen landbouwroute De landbouwroute in Tholen is 2A kilometer lang. Deze route leidt het landbouwverkeer voortaan om Tholen. Dit levert vijf flinke voordelen op-. Kortere reistijd naar en vanuit West Brabant voor boeren en loonwerkers Minder gebruik van fossiele brandstoffen en daardoor minder CO2 uitstoot Opheffing van geluid- en trillinghinder voor inwoners Verbetering van de verkeersveiligheid Vermindering van schades aan het wegennet De kern Tholen is vanaf 12 november 2012 afgesloten voor het doorgaande landbouwverkeer. Landbouwroutes zijn in Nederland een nieuw type van infrastructurele voorzieningen. Tholen had hierbij de primeur om als eerste een landbouwroute te realiseren. Gedeputeerde Ben de Reu HI en Prof. dr. Raoul Bino van Wageningen UR Voor het opzetten van biobased projecten met bedrijven gaat Provincie Zeeland samenwerken met Wageningen UR (Wageningen Universiteit en Research Center). Het doel van deze samenwerking is de ontwikkeling van bedrijvigheid die is gebaseerd op het gebruik van groene grondstoffen. De samenwerking gebeurt onder de noemer Biobased Delta. Zie ook: www.biobaseddelta.nl kbbbh Zeeland mmmm—mm Werkgelegenheid en leefbaarheid Werkgelegenheid en leefbaarheid lopen als een rode draad door zijn politieke leven. Niet alleen voor hem persoonlijk, maar ook voor zijn fractie. Zeker op het gebied van leefbaarheid beveelt hij de Provincie aan hierin een belangrijke rol te spelen en niet alles aan de gemeen ten over te laten. De regierol hoort bij de Provincie thuis! 'Kijk, als Zeeland hebben we een prachtige provincie, maar met enkel rust komen we er niet. Er moet natuurlijk ook nog een belegde boterham worden verdiend. Dus is het van belang dat er een divers aanbod van werk is, zodat ook voor de partners in Zeeland een passende baan te vinden is'. Ontpoldering moet functioneel zijn 'Ik ben blij dat er nu eindelijk een besluit is genomen over de Hedwigepolder aan de onderhandelingstafel in Den Haag. Als frac tie hebben we altijd gezegd dat als er een alternatief is dat aan alle voorwaarden van natuurlijkheid en veiligheid voldoet, dat die de voorkeur heeft. Inmiddels hebben zoveel commissies alternatieven onderzocht maar niet gevonden, dat de tijd rijp is om het verdrag na te leven en de Hedwigepolder onder water te zetten. We moeten nu gewoon doorpakken en de discussie achter ons laten. Ik ben zeker niet vóór ontpoldering, maar wel voor een functionele vorm zoals bij Perkpolder en Waterdunen. Dat is ontpoldering van een heel andere orde, waarbij het ontpolderen onderdeel uit maakt van een groter geheel en daarom voor mij acceptabel is'. Kom ook naar de Statenvergadering Op vrijdag 9 november 2012 vindt de openbare Provinciale Staten vergadering plaats in het provinciehuis vanaf 9.30 uur. Kijk op ps.zeeland.nl voor de agenda. Colofon Redactiei afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak-. Prepress Provincie Zeeland Fotografie: Ingrid Borger (Uitkijkposten). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrum&eetand.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 21 november 2012. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk 'U ontvangt deze na ptaatbvig van l iet kbkgeb»?. Deze actie is cSicj -toy v aks yen aaki vo - rfwemoe- 5 Kaaij 14,4691 EETholen 0166-602699 www.tandartstholen.nl info@tandartstholen.nl Profiel: Ron de Kort is staten lid voor de PvdA sinds 2011Hij is geboren in Ossenisse, vlak achter de zeedijk en kort na de Watersnoodramp. De eerste tien jaar van zijn leven woonde hij in Zeeland. Daarna verhuis de hij naar Brabant, waar hij zijn technische opleidingen volgde. Zeeland bleef echter trekken en hij is uiteindelijk bij Dow Benelux gaan werken. Daar is hij al 15 jaar lid van de Ondernemingsraad en lid van het bestuur van het Dow Pen sioenfonds. De veranderingen die er op dit gebied aan zitten te komen vergen veel van zijn vrije tijd. Ron is getrouwd met Marijke en samen hebben ze een tweeling. De kinderen zijn jammer genoeg na hun studie niet naar Zeeland teruggekomen. Maar ze komen samen met de drie kleinkinderen wel naar Zeeuws- Vlaanderen om tot rust te komen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 10