2012 DE THOOLSE COURANT Schipper f OAZ Rabobank VERKIEZING FAMILIEBEDRIJF VAN HET JAAR F EEN DRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Centrum uan het Familiebedrijf Oosterschelde gemeente Tholen TEGEL- EN METSELBEDRIJF GERT-JAN 'PRAKTIJK IS DE BESTE LEERSCHOOL' DE BLOEMENHAL 'VANDAAG GESNEDEN, MORGEN IN DE WINKEL' De Bloemenhal, Slachtveld 11Tholen. Tegel- en metselbedrijf Gert-Jan, Stationsstraat 23, Sint Philipsland. Donderdag 1 november 2012 7 organisatie van lokale Familiebedrijven zorgen in Nederland voor bijna de helft van de werkgelegen heid en ongeveer 35% van het bruto nationaal product. Daarmee zijn zij een belangrijk onderdeel van onze economie. Juist in deze economische crisis is het instandhouden van familiebedrijven van groot belang. Ook op Tholen en Sint- Philipsland, waar ze voor een flinke werkgelegenheid zorgen. Op deze pagina kunt u de verhalen lezen van twee bekende familiebedrijven die deelnemen aan de verkiezing Thools Familiebedrijf van het jaar 2012. Deze verkiezing is een initiatief van de NNP (Nederlandse Nieuwsblad Pers), het Centrum van het Familiebedrijf en de Eendrachtbode. De jury bestaat uit burge meester W. Nuis (voorzitter), mr. A.A.J. Schot (notaris), mr. D.P. Gunst (Schipper/ OAZ) en A. de Korte (directeur Rabobank Oosterschelde), Zij gaan de bedrijven beoordelen aan de hand van criteria zoals familiaal karakter, innovativiteit, duur zaamheid, klanttevredenheid en toekomstvisie. Later worden alle verhalen gebundeld in een prachtig boek en zal tijdens een speciale verkiezingsavond op WOENSDAG 28 NOVEMBER de winnaar bekend worden gemaakt. accountants, bedrijfs- en organisatie adviseurs www.ondernemendoejesamen.nl De gemeente Tholen hecht veel belang aan de Thoolse bedrijvigheid en draagt daarom ook de' familiebedrijven een warm hart toe - www.tholen.nl Korte lijnen, één aanspreekpunt. Zo werkt het bij tegel- en metselbedrijf Gert-Jan van Gert-Jan Glasbergen in Sint Philipsland. Metselen is de hoofdmoot geworden. Zo'n 95 procent van het werk. Hoeveel stenen het bedrijf jaarlijks metselt, is bijna niet voor te stellen. Gemiddeld zo'n 120.000 per metselaar. Van ijsselsteen tot basaltblok. „We hebben net een opdracht binnen voor een heel groot project van 500.000 stenen. Meestal gaat het om het metselen van 90.000 tot 100.000 stenen." Om enig vergelijk mogelijk te maken: voor een gemiddelde bungalow zijn er 15000 nodig. Glasbergen (42) is blij met de opdracht. Ondanks de recessie in de bouw groeit zijn bedrijf gestaag. Samen met zijn vrouw Jacomien (42) en zoon Marco (18) vormt hij het familiebedrijf aan de Stationsstraat. Ze be schikken over zeven vaste inleenkrachten. Vader en zoon rijden ieder met een eigen bus naar het werk. Ze bestrijken heel Zeeland, maar komen ook op Goeree-Overflakkee. Gert-Jan: „Tot 150 kilometer vanuit Sint Philipsland. Maar als het moet, gaan we ook naar Friesland. Dan gaan we gewoon in de kost." Glasbergen houdt van aanpakken en kijkt niet op een uurtje meer of minder. Ze komen op uiteenlopende bouwprojecten: huizen, appartementen, bun galows, kantoren. Leggen verschillende soorten stenen. In allerlei verband. De handgevormde stenen werken het prettigst, zegt Gert-Jan. „Ze leggen makkelijk weg, nemen goed vocht op en zijn goed af te werken bij het voegen." Het mooiste vinden ze het metselen van ijsselsteentjes. Maar Gert-Jan en Marco hebben ook plezier beleefd aan het metselen van een coupure met basaltblokken bij Cadzand-Bad. Een niet alledaags karwei. Hoe ingewikkelder, hoe mooier de ondernemer het vindt. „Zeker in een woning met bogen en togen waar je eerst een dag over na moet denken hoe het moet. Dat is een geweldige uitdaging." Gert-Jan leerde het vak bij zijn schoonvader Flip Bogert in Tholen. Voordien zat hij negen maanden op de kustvaart en 3,5 jaar op de Rijnvaart. Toen hij Jacomien, de dochter van de aannemer, leerde kennen, gooide hij het roer om. In 1991 liet hij zich in twee weken omscholen tot metselaar en werd daarna 'in het diepe gegooid'. „Dat is de beste leerschool. Ze zien gauw genoeg of je kwaliteiten hebt of niet." Zeventien jaar werkte hij bij het bouwbedrijf. In 2007 begon hij voor zichzelf. „Met een troffel en een tegelsnijder." Nu heeft hij vier grote zaagmachines, vier betonmo lens, een heftruck en 75 speciekuipen. Zoon Marco ging op zaterdag en in de vakantie al mee toen hij nog maar dertien jaar was. Het ondernemen zit ook Jacomien in het bloed. Zij verkocht kleding. Toen het werk van Gert-Jan toenam, stopte ze daarmee. Ze doet nu een belangrijk deel van de administratie. We wensen u veel leesplezier. Wim Heijboer, uitgever Eendrachtbode In het voorjaar zijn het tulpen, in de zomer zonnebloemen, in de herfst chrysanten. De seizoenen geven kleur aan De Bloemenhal van Hector en Anne Jansen aan het Slachtveld in Tholen. Maar er is veel meer. De Bloemenhal doet zijn naam eer aan door de afmeting en het grote aanbod. Het hele jaar door kunnen klanten er terecht voor verse snijbloemen, planten, bloem- en rouwarrangementen, bloempotten, decoraties. Hector (50): „Voor iedere beurs is er wat en voor iedere gelegenheid kunnen we een passend bloemstuk of boeket samenstel len." Alle boeketten en bloemstukken worden door Anne (44) en het team gebonden en geschikt. „We maken alles wat de klant wenst." Zo hebben klanten voor speciale gelegenheden speciale wensen. „Voor een jubilerende brandweerman verwerken we een kleine brandblusser in een bloemstuk, voor een timmerman bijvoor beeld een hamer. Het voorwerp leveren de klanten zelf aan. Het kan van alles zijn. Van een fles wijn tot een afwas- borstel." De variatie in snijbloemen is groot. Ze komen van heinde en verre. Uit Zuid-Amerika of Afrika. Vers aangevoerd op de veiling in Bleiswijk waar Hector ze zelf rechtstreeks inkoopt. „Wat vandaag gesneden is, komt morgen voor de klok. Soms betrekken we bloemen van een teler op Tholen. Verser kan het niet." Jansen geniet van het inkopen. De spanning om op tijd op de knop te drukken om een partij in de wacht te slepen. „Het is een vast ritueel. Ik loop eerst de producten langs. Om te kijken en te voelen." Sommige bloemen zijn het hele jaar dóór te koop, maar volgens Hector zijn en blijven het seizoens producten, en zijn ze in de bloeitijd het mooist. Het echtpaar nam de zaak in 1988 over van Anne's ouders Jo en Jo van Dijke (nu 70 en 73 jaar). Zij begonnen in 1974 in de hal een bloemenwinkel. Die kwam voort uit de bloembollenkwekerij. Van Dijke bouwde de loods in 1963 om de bollen te verwerken. Ze stapten over van bollen naar bloemen. De hal staat er bijna een halve eeuw, maar maakt deel uit van de herinrichting van plan Noord. Hector en Anne gaan straks een nieuwe start maken aan het Terreplein van de nieuwe wijk Vestetuin. Ze verhuizen naar het nieuwe complex, waar twee supermarkten en een verswinkel in komen. De contracten zijn getekend. Ze kijken er naar uit. Hector: „Het assortiment blijft, maar dan in een nieuw jasje- We gaan nog meer inspelen op trends." Jo en Jo van Dijke, Hector en Anne Jansen (V./.n.rJ. Jacomien, Marco en Gert-Jan Glasbergen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 7