liëntenraad Lievensberg kijkt et andere ogen naar de zorg DE SCHUTSE Kijk op www.zoomenzegestede.nl PaulVanAlphen Thoolse leden Caroline van Doorn, Mieke Liefting en Petra Fase L 'Acupunctuur TAXI DE JONGE Zorg nodig? Allévo regelt het voor u Bel de zorgcentrale 0113 24 91 11 Zeeuwse Bibliotheek EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 25 oktober 2012 n de cliëntenraad van ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom is Tholen vertegenwoordigd door drie aersonen. Dat is een aardig aantal als je bedenkt dat de totale cliëntenraad nu acht leden telt, inclusief ie voorzitter. De drie Thoolse leden, vice-voorzitter Caroline van Doorn uit Tholen, Mieke Liefting uit Scherpenisse en Petra Fase uit Oud-Vossemeer hebben affiniteit met de zorg. Daarom praten ze er graag over mee in de cliëntenraad van het ziekenhuis. Hun ervaring is dat er goed naar ze wordt geluisterd. „We zijn een afspiegeling van de cliënten, alles draait om de kwaliteit van de zorg." Werkgroepen Hoe ga ik om met het verlies van jou Zo dierbaar. Zo geliefd Zo gemist Me laten koesteren in een sfeer van vuur- warmte- licht- kunst- beelden- teksten en muziek. Me mee laten voeren in mooie, dierbare herinneringen en gedachten, van alles wat er is en wat er geweest is. Volg de route, die bij je past Samen of alleen. Advies Rollators Tel. 06 -13 0143 42 www.paulvanalphen.nl Ruim 90 jaar uw vertrouwde adres voor al uw personenvervoer! ZORGVERVOER VANUIT ALLE KERNEN VAN DE GEMEENTE THOLEN ROLSTOELVERVOER PARTICULIER ZAKELIJK VERVOER OP AFSPRAAK CONTRACTVERVOER Wij rijden voor alle zorgverzekeringen, zoals: VGZ CZ IZZ/IZA www.allevo.nl Bewaarexemplaar Er is nog een vacature vrij voor een negende lid en het wil niet zeggen dat Tholenaren zijn ipitgesloten. Het gaat namelijk ook om iemands kwaliteiten en achtergrond. Caroline van Doorn, sinds 2008 lid van de cliëntenraad, heeft hbo verpleegkunde gestudeerd. „Hoewel ik nooit actief als verpleegkundige heb gewerkt, heb ik wel affiniteit met de zorg. In mijn omgeving heb ik als mantelzorger mensen in hun laatste levensfase verzorgd." Van Doorn heeft een poos in Liempde ge woond en was toentertijd lid van de cliënten raad van het Jeroen Bosch ziekenhuis in Den Bosch. „Toen ik naarTholen verhuisde, moest ik eruit en dat vond ik jammer, want ik vond het erg boeiend. Ik wil graag iets op het maatschap pelijk vlak doen en dat is in mijn geval de zorg, dat blijft me boeien." Mieke Liefting en Petra Fase zijn in 2010 lid geworden, nadat zij solliciteerden op een va cature. Liefting was maatschappelijk werkster in Bergen op Zoom en korte tijd in verzorgings tehuis Ten Anker in Tholen. Ze heeft gekozen om zitting te nemen in de cliëntenraad, omdat er volgens haar altijd wel dingen zijn die van uit het perspectief van de cliënt nodig moeten veranderen. Petra Fase heeft een deeltijdbaan als consulent arbeid bij MEE West-Brabant en zet zich daar mee in voor mensen met een beperking. Ze vond dat ze nog wel tijd over had om vrijwilli gerswerk te doen en daarom sprak de vacature voor de cliëntenraad haar aan. Bij elke instelling is de samenstelling en zijn de taken van de cliëntenraad anders. Om lid te zijn van de cliëntenraad van Lievensberg, hoef je geen cliënt te zijn. Het gaat ook niet om de behandeling van individuele klachten, daar is het patiëntenservicebureau van het ziekenhuis voor. De cliëntenraad kijkt naar het belang van alle cliënten, kijkt naar het grotere geheel en heeft invloed op het beleid. De leden worden wel overal bij betrokken om van dichtbij mee te Wij hopen U te mogen ontmoeten en te raken, bij een van de projecten, omarmd en mogelijk gemaakt door Stichting Crematoria en Begraafplaatsen Zoom- en Zegestede. Zaterdag 3 november 2012 Roosendaal Herdenkingsdienst in de aula van begraafplaats Zegestede, aanvang 16:30 uur. Vanaf 17:30 uur is een belevingsroute te ervaren op de begraafplaats. Het programma eindigt om 20:00 uur. Ingang: Begraafplaats Zegestede aan de Rucphensebaan te Roosendaal. Werkgroep Allerzielen. Uitgelicht; Godenken - Herdenken Allerzielen 2012 Meer informatie www.zoomenzegestedo.nl Zondag 4 november 2012 Bergen op Zoom Herdenkingsdienst in de aula van Crematorium Zoomstede, aanvang 16:30 uur. Vanaf 17:30 uur is een belevingsroute te ervaren in het urnen park en op de begraafplaatsen aan de Mastendreef. Het programma eindigt om 20:00 uur. Ingang: grote algemene parkeerplaats aan de Mastendreef te Bergen op Zoom. kunnen maken hoe zaken lopen, zoals in werk groepen. Van Doorn: „Je hebt wel altijd de pet op van de cliëntenraad, in welke werkgroepje ook zit. Je moet altijd afstand kunnen bewaren bij het uitbrengen van een advies." Van Doorn zit bijvoorbeeld in het kernteam patiëntveiligheid. Een van de doelen daarvan is patiëntparticipatie. Dat houdt in dat een pa tiënt zelf kan meedenken over de invulling van de zorg, en er wordt een beroep gedaan op de alertheid van de patiënt, bijvoorbeeld bij het combineren van verschillende soorten medi cijnen. De cliëntenraad brengt zowel gevraagd als on gevraagd advies uit aan de Raad van Bestuur. Er wordt een keer in de zes weken vergaderd met de Raad van Bestuur en een keer per jaar schuift de Raad van Toezicht bij die vergadering aan. De cliëntenraad vergadert zelf een keer per maand. Gemiddeld is een lid acht tot tien uur per maand kwijt aan zijn inspannin gen voor de cliëntenraad. Die kunnen ook buiten de deuren van het ziekenhuis plaatsvinden. Zoals het bezoeken van congres sen, maar ook partijen die met het ziekenhuis samenwerken. Zo bleek in het verleden uit gesprek ken met apothekers dat zij problemen hadden met handgeschreven recep ten. Die komen nu alle maal via de computer. gang van het ziekenhuis kwamen, zodat men sen die slecht ter been zijn daar gebruik van kunnen maken. Ook heeft de cliëntenraad de naamswijziging van de kinderafdeling bewerk stelligd. Van Doorn: „Je zult denken: 'Waar gaat het over? Het is toch maar een naam?' Uit een vragenlijst bleek dat onder anderen 14-jarigen er moeite mee hadden dat ze op de kinderafde ling lagen. Daarom is die veranderd in Kind en Jeugd." Waar de cliëntenraad nu druk mee is, is de voor genomen fusie van het Lievensberg ziekenhuis met het Franciscus ziekenhuis in Roosendaal. „Hoe die eruit gaat zien, daar kunnen we nog niets over zeggen, maar de kwaliteit van zorg Staat voor de cliëntenraad altijd voorop", zegt Van Doorn. Die wordt steeds belangrijker, zegt ze, omdat ze denkt dat mensen in de toekomst meer gaan 'shoppen'. „Ook al kun je een zieken huis dicht bij huis hebben, als ze geen goede zorg leveren, ga je naar een ander." Fase vult aan: „Net als bij een supermarkt." In de cliëntenraad krijgen de leden te maken met complexe materie. Die is vooral in het be gin lastig eigen te maken, omdat het in het zie kenhuisjargon wemelt van de afkortingen. Van Doorn, Fase en Liefting hebben het er graag voor over. „Je steekt er wat van op", vinden ze alle drie. Zorg is een onderwerp waar vroeg of laat iedereen mee te maken krijgt, zeggen ze. Van Doorn: „Als ik nu door een ziekenhuis loop, kijk ik met andere ogen." „Je wordt kritisch, maar kijkt met respect naar wat er gebeurt", zegt Liefting. Dat ze in de cliëntenraad van Lievensberg zitten, wil niet zeggen dat ze on losmakelijk met het ziekenhuis verbonden zijn. Fase: „Ik vind niet dat ik perse voor Lievensberg moet kiezen als ik wat heb." De Schutse is een identiteitsgebonden ge handicaptenzorgorganisatie voor mensen met een verstandelijke beperking. Op onze unieke locatie te Oud-Vossemeer wordt volledige zorg geboden aan ca. 14 bewo ners en zinvolle dagbesteding aan ca. 40 deelnemers. Op het dagactiviteitencentrum is plaats voor kinderen vanaf 4 jaar en volwassenen. ...VOOR MENSEN MET EEN VERSTANDELIJKE BEPERKING Voor Ouderenzorg Anders zijn haar cliënten geen nummer! Integendeel, hier heerst een waar'familiegevoel'. De ouderen die aan de Van Glymesstraat ko men te wonen, vinden hier een thuis zoali in een gezellig, groot gezin. Samen boodschappen doen, samen eten maken, uiteraard ondef de begeleiding van gediplomeerde verzorgenden en activiteitenbegeleiding. Het pand telt acht Stópkamers, waaronder een tweepersoonskamer, zodat een echtpaar gewoon bij elkaar kan blijven. Verder zijn er verschillende badkamers met inloopdouche, kleurentherapiedouche met knuf felmuur en snoezelruimte met sterrenhemel. Ook is er een therapeutisch zwembad in ons zorgcentrum aanwezig. Alle bewoners kunnen zelf kiezen op welke tijd zij uit bed komen en de badkamer in gaan. Met iedere bewoner apart worden daarover afspraken gemaakt, die we vastleggen in onze zorgleefplannen. Zo komt voor iedereen een persoonlijk zorgleefplan tot stand waarin specifieke afspraken en zorg op maat voor de bewoner beschreven staan. Overdag doen de bewoners allerlei leuke seizoensgebonden activiteiten samen met de activitei tenbegeleiding die elke maand weer een ander thema bedenken. Op een zinvolle, leuke manier de dag doorbrengen is wat we onze bewoners willen bieden. Heeft u interesse? Bel ons dan gerust op 0167-567055 Concreet heeft de cliën tenraad ervoor gezorgd dat er rollators bij de in- m»; De Schutse Coentjesweg 41 - 43 4698 CL Oud-Vossemeer tel.0166-67 73 14 Kijk voor meer informatie op onze website: WWW.deSChUtSe.nU OUDERENZORG ANDERS VAN GLYMESSTRAAT 30 4651 LM STEENBERGEN B!JANIETTHUIS(<T>OUDERENZORGANDERS.NL Fax 0166-606711 De apotheek is geopend: ma - vr: 8.30 - 17.30 Herhaalrecepten, welkt' u voor 11.00 uur hij de arts of via internet heeft herhaald, kunt u de volgende dag vanaf 12.00 uur ophalen in l'ilien pinnen: 24 uur per dag ira geneesmiddelen ophalen. Vraag uw klantenpas aan in de apotheek. Spaar buurtzegels via de herhaalserviee! Vraag uw inloggegevens voor de herhaalserviee aan sia onze website. <>t' informeer in de apotheek. Voor spoedrceepten vindt u informatie bij de apotheek of op de teleioonbeantw «order. Allergie, migraine, pijnklachten, vermoeidheid, opvliegers? Acupunctuur kan bij deze en nog veel meer klachten uitkomst bieden. Y i NEDERLANDSE Lid van: VERENIGING VOOR W ACUPUNCTUUR Neem vandaag nog contact op en ontdek wat acupunctuur voor u kan betekenen. Acupunctuur wordt (deels) vergoed vanuit uw aanvullende verzekering. Praktijk voor Acupunctuur, EClWO-medicine en BBRS-Parallel Acupunctuur Kromme Elleboog 19, 4651 BG Steenbergen Lambertusstraat 13, 4872 XA Etten-Leur Burgemeet 30 4693 CJ Poortvliet T: 0166-61 76 07 E: taxidejonge@zeelandnet.nl Hulp bij het huishouden Verpleging en verzorging Persoonsalarmering Dietetiek Meer Bewegen voor Ouderen Thuisbegeleiding Tafeltje-dek-je

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 24