Linda van de Velde en Sylvia Wesdorp halen teamgoud op WK kustvissen Emergo D2 ook veldkampioen Licht aan horizon met eerste zege van Noad Vosmeer: drie goals in restant vijftien minuten SPS weert zich prima, maar bekeravontuur over Thools talent Bart Nieuwkoop voetbalt in Oranjeselectie voor EK Van der Slikke Medaillerijtje compleet voor ervaren visster uit Scherpenisse Gelijkspel en winst voor Batho Donderdag 25 oktober 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Bevelander tweede in dressuurwedstrijd Droom van betaald speler stapje dichterbij Bart Nieuwkoop uit Tholen voetbalt deze week mee in het Oranje elftal tot 17 jaar op het EK-kwalificatietoer- nooi in België. De voetballer bij Feyenoord BI kreeg vrijdag het nieuws te horen dat hij vanwege een bles suregeval is opgenomen in de selectie. Tholense Boys Linda van de Velde uit Scherpenisse en Sylvia Wesdorp uit Stavenisse zijn vrijdag samen met hun team wereld kampioen kustvissen geworden. Het vijfkoppige Neder landse damesteam nam het aan de Walcherse kust op te gen tien buitenlandse teams, te weten Frankrijk, Duitsland, Engeland, Spanje, Zuid-Afrika, Kroatië, Wa les, Italië, Portugal en Brazilië. De Thoolse dames en hun drie andere teamleden lieten deze landen in deze volgorde achter zich en kregen aan het eind van de week de gouden medaille omgehangen. Rugpijn Noordzeekrab Onderschat Winst Thoolse dammers tegen Bergen op Zoom kAlle plooitjes zijn weer gladgestreken Dankzij een zwaarbevochten 1-2 overwinning in Krab- bendijke heeft Noad'67 weer aansluiting met de andere ploegen in de gevarenzone van de derde klasse. In een turbulente slotfase tikte Wiljan Lisseveld de winnende treffer binnen en kon Jeroen Verwijs met rood naar de kant. Na het neerdalen van de stofwolken was Noad-trai- ner Johan Sulkers blij met de eerste zege van het sei zoen. „Er is wat licht aan de horizon." Buitenspel Gestaakt duel Divo onmogelijke opgave Op voorhand wist Vosmeer dat het bij Divo voor een onmogelijke opgave stond. Met nog een kwartier op de klok en een 3-0 achterstand moest het op de eerste competitiedag gestaakte duel worden uitgespeeld. In die vijftien minuten werd er in Dinteloord nog drie maal gescoord. Eindstand: 5-1. Assistent-coach Tim van Mierlo nam de nederlaag voor kennisgeving aan. „We hebben er nog alles aan gedaan en zo aanvallend mogelijk gespeeld." Kansen Stefan Bogers en Ramon Voshol Ondanks een 3-0 nederlaag stapte SFS dinsdag na het bekerduel bij SC Kruisland met opgeheven hoofd van het veld. De formatie van Cees Stoutjesdijk weerde zich prima en was enkele malen dicht bij een gelijkmaker en later bij de aansluitingstreffer. Na het verlies van SPS is het Thoolse voetbal dit seizoen niet meer vertegenwoor digd in het bekertoernooi. Aansluitingstreffer Voetbal programma Donderdag 25 oktober uur Thol. Boys 5-De Fendert 6 20.00 Zaterdag 27 oktober uur Thol. Boys-WHS 15.00 Noad-Yerseke 15.00 SPS-Chrislandia 14.30 Smerdiek-Brouwershaven 15.00 Stavenisse-DVO 14.30 Oostkapelle-Smerdiek da. 14.30 Smerdiek 2 da.-Zwaluwen 15.00 Noad da.-Thol. Boys da. 10.00 Rillandia-Smerdiek 3 da. 12.30 WHS 2-TSC 2 14.30 Thol. Boys 2-Baronie 2 12.30 TVC 2-Noad 2 12.30 Smerdiek 2-WHS 3 12.30 SPS 2-De Fendert 3 14.00 Noad 3-SAB 3 12.00 WIK 2-Noad 4 14.30 WC 7-Stavenisse 2 13.00 Thol. Boys 3-SPS 3 14.30 Smerdiek 3-Steenbergen 2 12.30 Vrederust 4-Thol. Boys 4 14.30 Vosmeer 2 da.-WHS 4 14.30 Vrederust 5-Noad 5 11.00 De Fendert 7-Stavenisse 3 14.30 Zondag 28 oktober uur Moerstraten-Vosmeer 14.30 Vosmeer 2-BVV 7 11.00 Moe-Vosmeer da. 10.00 Donderdag 1 november uur Wemeldinge 4-Thol. Boys 5 20.00 Trefzeker Topscorer 'f t Arv in de Witte (WHS) 13 Andreas Vroegop (Smerdiek) 7 Niels Hopmans (Thol. Boys) 6 Jeffrey Kriif (Vosmeer) De inhaaldag leverde drie doelpun ten op. Frank den Engelsman en Wiljan Lisseveld bezorgden Noad met ieder één treffer de eerste over winning van deze competitie. Yourie den Hollander scoorde bij Vosmeer één keer. maar dat was onvoldoende om de zege van Divo te keren. De Thoolse defensie staat zaterdag a.s. op scherp om topscorer Arvin de Witte te beletten zijn voorsprong verder uit te bouwen. Derde kl.: Krabbendijke-Noad 1-2. Vijfde kl.: Divo-Vosmeer 5-1 Beker: Kruisland-SPS 3-0, SSS- Smerdiek da. 6-0. Dames: Noad-Virtus 2-6, Klundert- Thol. Boys uitgesteld. Smerdiek 3- Marjola Girls 0-4, Vosmeer-Vivoo 2 1-2. Derde kl. res.: Thol. Boys 2-AI- liance 2 5-3. Vierde kl. res.: SPS 2-DVO 2 2-5, Kogelvangers 3-Smerdiek 2 1-4, Vrederust 2-Noad 3 1-0, SAB 3- WHS3 7-1. Vijfde kl. res.: Noad 4-Cortgene 1 8-0. Stavenisse 2-WC 4 7-0. Thol. Boys 3-Vrederust 3 1-10, Rimboe 2-SPS 3 0-5, Moe 2-Smerdiek 3 1- 1DHV 2-Thol. Boys 4 6-3. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Alliance 4 5-4. Zevende kl. res.: Vosmeer 2 za.- Noad 5 1-8, Kogelvangers 5-Thol. Boys 5 9-2. Oefenvoetbal: Vosmeer-Noad 3-4, WHS-Meto 6-1WHS 2-Dosko 2 1 - U Jeugd: WHS A-NVS 3-2, VVC- WHS B meisjes 3-2. WHS Cl - WC 4-0, Hoeven-WHS C2 7-2, WVV- WHS E3 5-3, Smerdiek F-WHS F 4-5; Vosmeer C-Unitas 3-3, Vos meer D-NVS 1-6; Victoria-Thol. Boys Al 2-1. Thol. Boys BI-Hal steren 1-0. Unitas-Thol. Boys B2 2- 2, Thol. Boys C2-Moc 5-12. RBC- Thol. Boys Dl 4-3, Thol. Boys F. I-Virtus 1-4, Kogelvangers-Thol. Boys E3 4-1, Thol. Boys E4-Klun- dert 1-6, Nieuwland-Thol. Boys E meisjes 12-1. Thol. Boys Fl-Klun- dert 6-1. Thol. Boys F2-SPS F 8-2, Thol. Boys F3-Klundert 0-8, Thol. Boys mini's-Yerseke 0-6. Lieke Bevelander uit Sint-Annaland is zaterdag in de klasse M2 met haar paard Orchidee tweede geworden. In de eerste proef behaalde ze 186 punten. Dat leverde haar één winst punt op. In de tweede proef werd ze met 177 punten eveneens tweede, maar leverde geen winstpunt op. Bart van Nieuwkoop tijdens de trainingsstage om in de selectie van het Oranje elftal tot 17 jaar te komen. Bart had een tijdje geleden meege daan aan een trainingsstage met een geselecteerde groep van 26 spelers met als doel een elftal te vormen voor de EK-kwalificatie- duels in België. Deze spelers ko men allemaal uit de hoogste divisie van het jeugdvoetbal. De grote clubs zijn daarin de hofleveran ciers, van Feyenoord waren er vijf spelers uitgenodigd. Na deze stage was Bart in eerste instantie niet uitverkoren voor de selectie van 18 spelers. Hij stond, samen met 22 andere spelers, op de reservelijst maar afgelopen vrijdag Linsey van der Slikke werd op ma nege De Kroo in Nieuw- en St. Joosland tweede tijdens een spring- wedstrijd. In de klasse ABC/L reed ze met haar paard Surpice zowel in het basisparcours als in de barrage foutloos. Haar tijd was goed voor een tweede plaats. In de klasse DE/L deed ze mee met haar paard Keybir. Wederom reed ze een foutloos par cours. De tijd was met een honderd ste seconde verschil goed voor een tweede plaats. kreeg hij van zijn coach te horen dat er door een blessure een plaats vrij was gekomen en dat hij zich een dag later moest melden bij de bondscoach in Breda. Van daaruit ging de reis met de Ne derlands Elftalbus naar Gent waar het Oranjekamp is opgeslagen. De ze week worden er in een poule drie wedstrijden afgewerkt, dins- dag was Letland de tegenstander, vandaag om vier uur is dat Litou wen en zondagavond om zes uur België. De beste twee landen gaan door naar het Europees Kampioen schap dat aan het eind van het sei zoen in Slowakije zal worden ge speeld. Nieuwkoop begon met voetbal bij zijn thuisclub Tholense Boys. Zijn talent werd al vroeg ontdekt, want op zijn tiende mocht hij bij RBC in Roosendaal gaan voetballen. Toen die club in 2011 failliet ging, kon hij bij Feyenoord aan de slag. Daar is hij uitgegroeid tot vaste waarde op het middenveld. „Wie weet. zien we hem ooit terug in het be taalde voetbal, wat al jaren zijn droom is", zegt zijn trotse vader John Nieuwkoop. Sylvia Wesdorp (links) uit Stavenisse en Linda van de Velde uit Scherpenisse hebben goud gehaald met hel WK kustvissen op het Walcherse Noordzeestrand. De 21-jarige Sylvia Wesdorp werd vorig jaar rond deze tijd Nederlands kampioen en selecteerde zich zo voor het wereldkampioenschap. Ze was verrast met die prestatie en dat was ze nu ook weer. „Ik was het slechtste van mijn team. maar goed, de teamprestatie telt. Mijn teamle den zeiden tegen me, het geeft niet, je bent nog jong. Het was mijn eer ste WK." Anders is het met Linda van de Velde. De 43-jarige sportvis ster heeft individueel al diverse ma len hoge ogen weten te gooien - ze is drievoudig Nederlands kampioen - en op een WK haalde ze eerder al teamzilver en teambrons. „Nu heb ik alle kleuren met mijn team be haald", zegt ze blij na haar zevende WK-deelname. Haar wens is om nog eens individueel een medaille te halen op een WK. Even zag het er slecht voor haar uit, want tijdens het Nederlands kam pioenschap van enkele weken gele den, had ze last van hevige rugpijn. Het was zaak om fit aan de start te komen bij het WK. „Ik heb altijd wel een beetje last van mijn rug", zegt Linda. Ze kan er goed mee om gaan. Tijdens het WK droeg ze een rugbrace, zodat ze het de hele week kon volhouden. Het WK speelde zich af op het kilo meterlange strand tussen Domburg en Vlissingen. Ook de heren visten tegelijkertijd om de wereldtitel. Die ging ook naar het Nederlandse team waarin, anders dan voorgaande ja ren, geen Tholenaar was opgeno men. De wedstrijd begon op maan dag met proefvissen en van dinsdag tot en met vrijdag visten de vrou wen elke dag vier uur aan een stuk. De wedstrijdlocatie verschilde per dag. Een keer werd er bij Domburg gevist, een keer bij Westduin (tus sen Vlissingen en Koudekerke) en twee keer bij Zoute lande. In de laat ste plaats werd op vrijdag ook de fi nale gehouden. De regen is de afgelopen week met bakken uit de hemel gevallen, maar niet op de deelneemsters. „We trof fen het elke keer goed. 's Nachts re gende het en de parcoursbouwers, die 's morgens om zeven uur het parcours uit gingen zetten, kregen steeds anderhalf uur lang nog een bui op hun dak. Als wij begonnen, was het steeds droog en dat bleef het steeds gedurende de wedstrijd." Linda vertelt dat haar eerste wed strijddag, op dinsdag, niet zo goed verliep. „Ik werd vijfde van de elf in mijn vak en dat is in de midden moot. Het ging steeds beter, we la gen op grote voorsprong met ons team en op vrijdag pakte ik zelfs de dagwinst." De laatste dag begon al leen niet zo goed als de einduitslag doet vermoeden. „Alles ging fout. Of ik gooide alles af, of ik trok mijn buurvrouw binnen. En toen ik dacht dat ik een (linke beet had, bleek het een grote Noordzeekrab te zijn. Ge lukkig had iedereen in mijn vak er last van." Ze ving vrijdag 14 vissen in totaal, waarmee het haar beste dag was. Haar grootste vis van de week was een bot van 29 cm en ze ving een paar scharren van 29 cm per stuk. In het individuele eindresultaat werd Linda vijfde, en Sylvia ein digde op de 40ste plaats in een veld van 58 deelnemers. Teamgenoten Christel Verhage uit Westkapelle, Miranda Verschuren uit Dongen en Wilma van Eekeren uit Dongen werden respectievelijk zesde, elfde en twaalfde. Wesdorp kijkt terug op een mooi jaar, niet alleen op sportief vlak, ook op het gebied van haar carrière. „Ik ben een maand geleden ge slaagd voor mijn opleiding juridisch medewerker. Ik werd op mijn stage adres in Bergen op Zoom gevraagd of ik daar de komende maanden wil blijven werken." Linda steekt het niet onder stoelen of banken dat ze het van haar werp- techniek moet hebben. Vanwege haar lengte kan ze over het alge meen verder werpen dan de meeste vrouwen en dat komt goed van pas als de vis ver zit. zoals vrijdag. Syl via zegt dat ze de hele week viste zoals ze altijd doet. ,Jk dacht, ik doe gewoon mijn eigen ding. Daar vang ik altijd vis mee." Ze wil niet in detail treden over haar materiaal, maar ze heeft wel voorkeur voor be paalde lijnen. Als aas gebruikte ze pieren, zagers en mesheften. „Niets bijzonders", zegt ze. Haar grootse vis was een zeebaars van 34 centi meter en dat is niet extreem groot volgens Sylvia. Wesdorp heeft genoten van het WK. „Het was een leuke ervaring. Leuk om een keer meegemaakt te hebben en dat ook nog eens in eigen land. We bleven de hele week met alle deelnemers in een hotel. Dat was hartstikke gezellig met al die men sen uit het buitenland. Ik heb wel de concurrentie iets onderschat, want ik dacht dat zij een achterstand had den, omdat zij de situatie hier niet kennen. Na een dag wisten zij ook wel hoe ze het hier moeten doen." Badmintonverening Batho heeft za terdag in Meulvliet gelijkgespeeld tegen Robad uit Roosendaal: 4-4. Beter ging het Batho 2 af. Zij won nen met 5-3 tegen Hoeven. De strijd tegen Robad begon met verlies in de heren- en damesdubbel. Later kwam Batho terug met een over winning van Martijn de Jonge en Anja Lindhout in het enkelspel. Ook de mix van Richard en Saskia v.d. Sande pakte winst. Bij Batho 2 tegen Hoeven pakte Edwin Sunder- meijer en Ferry Lammers meteen winst. De damesdubbel van Mariël- la van Zetten en Monique van Oost werd in de tweede set verloren. In valler Carlo v.d. Berge kreeg het zwaar en verloor in drie sets. Daar stond tegenover dat Lammers het enkelspel won in twee sets. In het dames enkelspel won Amber Lind hout. De tussenstand op dat mo ment: 4-2. De resterende mixpartij en van Sundermeijer en Lindhout werden gewonnen. De eindstand: 5- 3 winst. Damclub Sint Philipsland en de Eendracht Tholen hebben in de Zeeuwse hoofdklasse met 12-4 ge wonnen van damvereniging BDV Bergen op Zoom. Winstpartijen wa ren er voor A. Slager, H. v.d. Velde. W. Drenth en M. van Zielst. De ge lijke spelen waren van H. Gunter, A. Kousemaker en W. van Dijke. Een partij werd niet gespeeld. In de individuele strijd om het Zeeuws kampioenschap zijn er in de hoofd klasse geen deelnemers uit de ge meente Tholen. In de promotieklas se komen uit: H. van Akkeren uit Sint-Maartensdijk, H. van de Velde uit Anna Jacobapolder en A. Slager uit Scherpenisse. Na twee ronden gaat Han v.d. Velde aan kop met twee zeges, waarvan één tegen Han van Akkeren. Van Akkeren wist op zijn beurt een partij tegen A. Slager te winnen. De D2 van Emergo kon zich geen mooier afscheid bedenken van de laatste speelronde van de veldcom- petitie. Zaterdag werd de ploeg, bestaande uit 10- tot 12-jarige meisjes en jongens, op het veld aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk kampioen. De Dl en de El waren al eerder kampioen geworden, waar door de jeugd met drie veldtitels een succesvolle pe riode afsloot. Emergo trof ELKV uit Etten-Leur en moest winnen om de titel binnen te halen. De eerste helft domineer de de thuisclub, maar ook ELKV kreeg kansen. Emergo ging echter effectiever om met de kansen en nam de leiding met vier treffers. Met een 4-0 voor- Derde klasse De ontmoeting met Krabbendijke was door alle betrokkenen vooraf bestempeld als een cruciaal duel. Drie punten afpakken van een di recte concurrent zou Noad weer on der de mensen brengen. Omge keerd was er de thuisclub veel aan gelegen om de kloof met de Flu- planders groter te maken. Gezien de belangen had Noad op donder dagavond al de koppen bij elkaar gestoken, waardoor de training een latertje werd. Sulkers wilde niet op de inhoud van de gesprekken in gaan. „Als je zo lang moet wachten op de eerste overwinning ontstaat er altijd wel wat wrevel in een groep. Alle plooitjes zijn nu weer gladgestreken." Voor de missie in Krabbendijke kon weer een beroep worden gedaan op aanvalsleider Frank den Engelsman en de belang rijke verdediger Wesley Kievit. Beiden keerden terug na lange bles sures. Voor Jeroen Reijngoudt en Thorn Buijs was de taak weggelegd om beurtelings de bijna wekelijks uitblinkende spelverdeler van Krabbendijke in bedwang te hou den. De strijd speelde zich voor rust met name op het middenveld af. Frank den Engelsman bewees zijn waarde door in het eerste bedrijf, na goed voorbereidend werk van Je roen Verwijs, voor de 0-1 te zor gen. Daarvoor was Danny Steijn met een gevaarlijke kopbal al dicht bij de openingstreffer geweest. In de tweede helft werden de Flu- planders door het aandringende Krabbendijke in de verdediging ge drukt. Roy van Splunter moest al snel geblesseerd naar de kant, om als rechtsachter te worden vervan gen door Rob den Engelsman. De Achterste rij: Lucas Geuze, coach Marnix Somers en Michelle v.d. Putten (v.l.n.r.), voorste rij: Annemieke Geuze, Richard v.d. Putten en Jarno Jansen. sprong bij rust leek de wedstrijd dan ook beslist. Maar in de tweede helft bracht ELKV een aantal wisselspelers binnen de lijnen, die de spanning te rugbrachten. Emergo kwam onder druk te staan en de marge werd verkleind tot twee doelpunten. In de slotfase slaagden de Smurdiekenaren er echter nog één keer te scoren en kon de wedstrijd rustig worden uitgespeeld. Met een eindstand van 5-3 was het kam pioenschap een feit. Jarno Jansen scoorde 3 keer, Annemiek Geuze en Michelle v. d. Putten één keer. In de competitie deden zes teams mee. Emergo ver loor slechts één maal. Thuis van de Voltreffers uit Oosterhout. sterk ingrijpende Kievit toonde in de laatste linie aan weer helemaal terug te zijn. Dennis Kot, ditmaal ook tot de rol van invaller veroor deeld, kwam in de ploeg voor Dan ny Steijn. Een kwartier voor het einde werd de thuisclub beloond voor het offensief, met een schot waar de prima spelende doelman Pjotr Mosselman geen antwoord op had: 1-1. Noad had in de ultieme minuten het laatste woord. On danks dat hij er conditioneel door heen zat. wist Frank den Engels man de meegekomen Wiljan Lisseveld te vinden. Met een slim balletje verschalkte de zelden sco rende Lisseveld de keeper: 1-2. Krabbendijke protesteerde massaal voor buitenspel, maar kreeg de re kening gepresenteerd voor eerdere onterechte vlagsignalen bij door braken van Frank den Engelsman. Sulkers over het betwiste doelpunt: „Het zou makkelijk buitenspel ge weest kunnen zijn. Maar die grens rechter had zijn geloofwaardigheid al veel eerder verloren. Dan komt er een moment dat de scheidsrech ter zijn eigen beslissing neemt." Met een felle charge gooide Jeroen Verwijs in die grimmige slotfase nog meer olie op het vuur, zodat Noad met tien man het einde haal de. De jonge Maurice Felius loste op het eind Lars Steijn af. Sulkers hoopt dat het succes in Krabbendij ke niet eenmalig is geweest. „Er komt nu een belangrijke serie wed strijden aan tegen ploegen die bin nen onze mogelijkheden liggen. Daarin moeten we de punten pak ken." In de derde klasse B draagt Noad de rode lantaarn met 4 punten uit 7 wedstrijden, evenveel als Rillandia, dat een beter doelgemiddelde heeft. Tholense Boys en WHS delen met 12 uit 7 de tweede plaats, achter de koplopers Internos en MZC met I punt meer. De derby Tholense Boys-WHS is zaterdagmiddag om drie uur de grote klapper. sensatie verdwenen. Op aangeven van Ricky de Klerck zorgde Yourie den Hollander nog wel voor 4-1. Het laatste woord was voor de thuisclub: 5-1. Vosmeer richt nu de pijlen op het duel met Moerstraten. Een belangrijk duel, aldus Van Mierlo. „We zullen drie punten mee moeten nemen om aansluiting bij de bovenste ploegen te houden." In de vijfde klasse B staat Vosmeer op een gedeelde vijfde plaats met twaalf punten uit zeven wedstrijden. Evenveel als Vivoo, dat een beter doelgemiddelde heeft dankzij een sterkere verdediging. Met slechts drie man achterin en twee middenvelders gooide Vos meer alles op de aanval. „Blijven combineren en zijkanten opzoe ken", dat was volgens Van Mierlo het motto. Natuurlijk hield het offensief risico's in, ook al door de lange bal op de snelle* spitsen die Divo hanteerde. Al snel lag de 4-0 achter doelman Sam Douw en was het laatste sprankje hoop op een SPS had de doordeweekse wed strijd op Brabantse bodem serieus benaderd. Stoutjesdijk nam on langs al een kijkje bij de topper tussen Hoeven en Kruisland, teams die het goed doen in de over het al gemeen hoog aangeschreven vier de klasse zondag. „Daardoor wis ten we waar de sterke punten van Kruisland lagen en'hoe we die an gel er uit moesten halen." Na een kwartier keek SPS niettemin tegen een 1-0 achterstand aan. Jorn Elen- baas verloor de bal en de volledig uit Roosendaalse spelers bestaande thuisclub combineerde razendsnel naar de voorsprong. Daarvoor was Stefan Bogers bij doorbraken tot tweemaal toe teruggevlagd wegens buitenspel. SPS bleef goed in de organisatie spelen en wachtte op de mogelijkheden. Leonard Quist aar zelde te lang toen de kans zich voordeed, en een inzet van Ramon Voshol werd door de Brabantse goalie uit de bovenhoek getikt. In het zicht van de rust bouwde Kruisland de voorsprong uit. op nieuw na een op tempo uitgevoerde combinatie. In de tweede helft stuitte Voshol tot twee keer toe op de sterke doelman van de thuisclub. Diezelfde keeper bood Stefan Bogers met een foutie ve ingooi een prima kans op de aansluitingstreffer, om zich vervol gens met een knappe reflex te her stellen. In blessuretijd maakte Kruisland er bij een uitval 3-0 van. Stoutjesdijk had vrede met de uit slag. „Hoewel de krachtsverschil len niet zo ver uit elkaar lagen dan de eindstand doet vermoeden."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 13