Profiteer Nu Alles 50 korting www.destelhoek.nl MULTIMATE THOLEN Uitverkoop Aandacht voor de Voordelta van Zeeland Wij stoppen eind dit jaar VOOR BEDRIJVEN EN PARTICULIEREN □A'S NOU HET MOOIE VAN MULTIMATE Zeeland koploper in benutten rijksgeld landelijk gebied carrosserie elenbaas Vijf enthousiaste jongeren maken Jouw Zeeland krant Z-zine ook op iPad verkrijgbaar Stevinweg 11,4691 SM Tholen Tel. 0166-604418 www.multimate.nl Provincie en Impuls samen in stand op Contacta.nl 2012 1 20 jaar uw partner Autobelettering T. 0 -1 '666-1f?© r-wl i et Provincie maakt mogelijk Bedrijfswageninrichting Provincie Zeeland 12 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 25 oktober 2012 ^ontwejR i/full colour Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: Prepress Provincie Zeeland Fotografie: Transproductions BV (Contessa van Renesse). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrum&eeland.nt of per telefoon op 0118- 63 16 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6. 6331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 7 november 2012. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk cn ProvincieïvZai» i Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl CN Provincie Zeeland heeft 92 procent van het rijksgeld voor ontwikkeling van het landelijk gebied (ILGI uit gegeven. Dat is het hoogste percentage in vergelijking met de elf andere provincies. Het gaat om een bedrag van 220 miljoen euro voor 980 hectare verworven en ingerichte (recreatie)natuur en 2460 hecta re kavetruil in de landbouw. Tot 2011 kon de Provincie aanspraak maken op dit geld en tot 2013 kan zij het besteden. Staatssecretaris Bleker stopte namelijk in 2011 het programma vanwege bezuinigingen. Wat heeft Provincie Zeeland gedaan met dit rijksgeld? De Provincie legde onder andere 50 kilometer fietspaden en wandelroutes aan op Walcheren. Noord- Beveland. Schouwen-Duiveland. Oost Zeeuws-Vlaanderen en in Goes-Kapelle. Bij bijvoorbeeld de Domburgse watergang zijn wandelroutes over boerenland gecombineerd met het verbreden van water gangen ter verbetering van de waterafvoer. Ook is er 250 hectare plangebied glastuinbouw in de Kanaalzone ontwikkeld en 3,7 miljoen euro geïnves teerd in het Nationaal Landschap. Enkele projecten in het Nationaal Landschap zijn de stoomtrein Goes- Borssele. herstel van delen van de Slaats-Spaanse Linies, ruiterroutes, de bunkerroute Valkenisse en de aanleg van bermbeplanting. De provincies zijn sinds 2011 zelf verantwoordelijk voor het beleid in het landelijk gebied en de platte landsontwikkeling. Het gaat hierbij om de landinrichting en het regionale beleid voor natuur, recreatie en toerisme, tandschap, structuurversterking van de landbouw en leefbaarheid. Contacta.nl 2012 heeft als thema 'kansen creëren'. Daarop haakt Provincie Zeeland graag aan, want in Zeeland zijn volop kansen voor economische ontwikkeling en innovatie. Daarom staan Provincie Zeeland en Impuls samen in een stand op 6. 7 en 8 november 2012 in de Zeetandhatlen in Goes. In de stand laten we graag zien hoe we u kunnen helpen bij het creëren van kansen of het realiseren van een goed idee voor Zeeland. Aanwezigheid gedeputeerden Uw ideeën delen met een gedeputeerde? Dat is mogelijk. Op dinsdag 6 november tussen 18.00 en 22.00 uur is gedeputeerde Ben de Reu aanwezig. Op woensdag 7 november is gedeputeerde Kees van Beveren tussen 15.00 uur en 17.00 uur aanwezig en vanaf 18 uur zijn gedeputeerde Ben de Reu en gedeputeerde Sjoerd Heijning aanwe zig. U vindt de stand bij de hoofdentree in de Noordzeehal. Aanmelding gratis e-ticket Contacta.nl is dé r\etwerkbeurs voor Zuidwest Nederland en Vlaanderen. Voor entree is een gratis e-ticket verplicht. Meld u hier voor aan via: www.contacta.nl. We zien u graag in onze beursstand! Om te laten zien wat Jouw Zeeland het afgelopen jaar heeft gedaan is er een krant gemaakt. De artikelen zijn geschreven door vijf enthousiaste Jouw Zeeland jongeren. JouwZeeland is een groep van honderdvijftig jongeren in de leeftijd van 12-23 jaar, die Provincie Zeeland adviseert over allerlei onder werpen. En geluisterd wordt er, want de Provincie wil minimaal vijf tig procent van haar beleid met de inbreng van jongeren vormgeven. Gedeputeerde George van Heukelom: 'Gedeputeerde Staten zien in dat jeugd belangrijk is voor een evenwichtige bevolkingsopbouw, voor bedrijven en innovatie. Wij gebruiken hun verfrissende denk kracht daarom graag.' De krant lezen-?1 Ga naar www.jouwzeeland.nl Jouw Zeeland volgen via Twitter-. @JouwZeeland Online magazine Z-Zine laat u door mid del van veel beeld en korte teksten zien waar Provincie Zeeland werk van maakt. Nummer 42 verscheen onlangs met daarin onder andere aandacht voor zeeWIERland en winst uit CO2. Z-Zine verschijnt periodiek en een abonnement is gratis. Wilt u dit online magazine ook ontvangen? Abonneert ,u zich dan via: http://zzine.zeeland.nl Z-Zine op uw iPad lezen? Download het magazine in de App Store. De Voordelta is een beschermd natuurgebied. Het is onderdeel van Natura 2000, een groot netwerk van natuurgebieden in Europa. In Natura 2000-gebieden krijgen kwetsbare dieren en leefgebieden extra bescherming. Spelregels zorgen er voor dat mens en dier van dit prachtige gebied kunnen genieten. Ter promotie van de Voordelta en Zeeland in het algemeen schakelde Provincie Zeeland de Contessa van Renesse in. Landelijk laten zien Provincie Zeeland subsidieert dit initiatief met een bijdrage van 456.412,50 euro vanuit de Stimuleringsregeling Voordelta. Gedeputeerde Sjoerd Heijning. 'Met deze multimediale aanpak vestigen we landelijk de aandacht op het natuurschoon dat Zeeland biedt. Uiteraard ben ik daar erg blij mee. want zo vaak krijg je niet de kans om jezelf op zo'n grootschalige wijze te promoten.' De voorgaande afleveringen zijn gratis terug te zien op http://www.rtl.nI/xl/#/a/264391 Zie ook: www.contessavanrenesse.nl,http://loket.zeeland.nl/subsidies/voordelta/en www.voordelta.nl Jouw Zc«U Zij vroegen verschillende provinciaal medewerkers het hemd van het lijf over de meest uiteenlopende onder werpen.- Van de Economische Agenda tot de Kunstbende tot het Omgevings plan. Bij al deze onderwerpen zijn jon geren betrokken geweest door middel van bijeenkomsten of acties. Simone Maas is er één van: 'Bijna alle onder werpen waar ik me voor JouwZeeland in verdiepte, kwamen neer op dezelfde vraag: hoe kunnen we Zeeland leef baar en aantrekkelijk houden, terwijl we te maken hebben met vergrijzing en ontgroening? A'ls je onze provincie zou vergelijken met een grote familie, is Provincie Zeeland de nestor die alle verschillende belan gen afweegt en vervolgens een verstandige beslissing maakt. Een zinvolte rol in een tijd waarin zoveel besluiten moeten worden geno men.' Iets anders dan een reisprogramma Nog tot en met 28 oktober 2012 is de Contessa van Renesse te zien op RTL 4 en RTL8. In deze komische familieserie beleeft een uitzonderlijk, adellijk trio de meest vreemde avonturen op een vakantiepark in Renes se. Iedere week is er een span nend probleem dat moet worden opgelost. Zo brengen Gravin Tessa van Renesse. haar man Graaf Jan en zijn jeugdliefde Adelheid onze mooie provincie in beeld. Jerry Rijstenbil, zelf geboren Renes- senaar, is de geestelijk vader van het personage: 'Samen met mijn collega Alan Breden- horst zijn we al zo'n zes jaar bezig met de realisatie van de Gravin Tessa van Renesse, haar man Graaf Jan en zijn jeugdliefde Contessa van Renesse: met Addelheid brengen onze mooie provincie in beeld. theater, natuurwandelingen, media, jongerenfeesten, televi sie en websites. RTL Nederland gaf ons complimenten waarop we de provincie Zeeland promoten. Dat het weer eens iets anders is dan een reisprogramma, waarbij men 'toevallig' naar Zeeland afreist. Door de pro ductie van de Contessa van Renesse ben ik de afgelopen jaren weer veel in 'mijn provincie' geweest. Ik heb de schoonheid van de natuur en de mensen zelfs weer herontdekt. Wat heeft Zeeland toch mooie en soms ook verrassende plekjes! Bijvoorbeeld het mooie Gadrabos (bij de oude eiken) of. heel verrassend, het water tje naast de eerste rotonde van Renesse op de Stoofweg. Daar groeien zeekraal en lamsoor in overvloed.'

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 12