O GEMEENTE NIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN Ruud Schot zorgt in laatste set voor gelijkspel Dubbel verlies voor tennisclub Sint-Annaland Koersballen The Sixties neemt na drie overwinningen de leiding IS) CJ1 EVENEMENTEN KALENDER -NOVEMBER 2012 Winst voor dames Ruucstoppelen EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT GEMEENTE THOLEN WEEK43 GEMEENTENIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN gemeente Tholen DE GEMEENTERAAD VERGADERT MEER INFORMATIE: THOOLSE VRIJWILLIGERSAVOND 2012 WWW.THOLEN.NL De heren van tennisvereniging Jacoba van Beieren uit Sint-Maartensdijk en de Ruucstoppelen uit Sint Philips land hebben zaterdag in de hoofdklasse gelijk gespeeld. In de laatste set van de Thoolse derby wist Smurdieke- naar Ruud Schot met een 6-2 overwinning tegen Sven Buijs voor een 3-3 eindstand te zorgen. Jacoba van Bei eren behoudt hierdoor nog steviger de derde plaats in de algemene rangschikking. Zelfs een tweede plaats is nog mogelijk. De Ruucstoppelen heeft theoretisch nog kans op het kampioenschap. Tiebreak Het eerste delft onderspit tegen Kloetinge Verlies Vier wedstrijden zaalvoetbal in Tholen Gebr. Roggeveen heeft een ruime 8-4 nederlaag gele den tegen The Sixties. Hart van Tholen versloeg met 5- 8 het team van Zebra's. Er werden maandag, naast deze twee A-poulewedstrijden, ook twee partijen in de B- poule gespeeld in de zaalvoetbalcompetitie in Meul vliet in Tholen. B-poule 10 Tholenderwijs GEMEENTEHUIS THOLE N: Hof van Tholen 2 4691 DZ Tholen Telefoon: 0166 66 82 00 E-mail: gemeente@tholen.nl Meldpunt: 0166 66 76 67 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: donderdag 18.00 20.00 uur BURGEMEESTER, WETHOUDER OF GEMEENTERAAD SPREKEN? U bent van harte welkom in het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: 0166 - 66 83 30: voor de burgemeester 0166 - 66 83 86: voor een van de wethouders Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u contact opnemen met de raadsgriffie: 0166 66 83 50. 1 1 Onderstaand kunt u de ons bekende evenementen, collectes en overige verkopingen zien. Wanneer u vragen of opmerkingen heeft, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers-Vreede, telefoon: 0166-668372. Schriftelijke reacties kunt u zenden aan gemeente Tholen, afd. Publiekszaken, Postbus 51, 4691 AB Tholen, of per email naar vergunningen@tholen.nl. De evenementenkalender over het gehele jaar kunt u vinden op de website van de gemeente Tholen. NAAM EVENEMENT Collecte Diabetes Fonds Nederland Verkoping in het gebouw "Eben Haëzer" aan het Kerkplein te Poortvliet Stichting Uit op Tholen in gemeenschapcentrum Haestinge te Sint-Maartensdijk: Nilgun Yerli met de reprise van haar voorstelling "Weer met Henk" Collecte Stichting Alzheimer Nederland Siervogeltentoonstelling in Oud-Vossemeer Lampionnenoptocht te Sint-Maartensdijk Collecte Nederlandse stichting voor het Gehandicapte Kind Verkoping van speculaaspoppen door Beraadgroep Kerk en Wereld van de Ger.Kerk Anna Jacobapolder in de kernen Sint Philipsland en Anna Jacobapolder Stichting Uit op Tholen in gemeenschapcentrum Haestinge te Sint-Maartensdijk: Martijn Oosterhuis met try-out van "No Surrender" en Thijs Kemperink met "Achteraf bekeken" Sinterklaasintocht Oud-Vossemeer Sinterklaasintocht Sint Philipsland Sinterklaasintocht Sint-Maartensdijk Collecte Nationaal MS Fonds Vrijwillgersavond in het Atrium van het gemeentehuis Sinterklaasintocht Tholen Sinterklaasintocht Poortvliet Collecte Stichting Leger des Heils Lampionnenoptocht Oud-Vossemeer DATUM Ma. 29 okt. t/m za. 3 nov. Za. 3 nov. van 10 - 15 u. Za. 3 nov. om 20.15 u. Ma. 5 nov. t/m za. 10 nov. Vr. 9 nov. en za. 10 nov. Za. 10 nov. Ma. 12 nov. t/m za. 17 nov. Ma. 12 nov. t/m za. 24 nov. Vr. 16 nov. om 20.15 u. Za. 17 nov. Za. 17 nov. Za. 17 nov. Ma. 19 nov. t/m za. 24 nov. Vr. 23 nov. Za. 24 nov. Za. 24 nov. Ma. 26 nov. t/m za. 1 dec. Do. 29 nov. Op donderdag 8 november 2012 om 19.30 uur houdt de gemeen teraad van Tholen een openbare vergadering in de raadzaal van het gemeentehuis te Tholen. ledereen is van harte welkom. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende voorstellen: Bespreek/hamerstukken Voorstel tot vaststelling van de programmarapportage per 1 sep tember 2012 over het begrotingsjaar 2012, inclusief vaststelling van de 3e begrotingswijziging voor zowel 2012 alsook 2013 Voorstel, tot vaststelling van de 4e begrotingswijziging voor het dienstjaar 2012 en de le en 2e wijziging van de begroting voor het dienstjaar 2013 Voorstel tot vaststelling van de programmabegroting 2013 en in stemming met de meerjarenraming 2014 - 2016 Inzage De voorlopige agenda met bijbehorende voorstellen ligt van maan dag tot en met vrijdag tijdens de openingsuren van het gemeente huis in de publieke leesruimte ter inzage. De agenda vindt u ook op www.tholen.nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Vergaderkalen der). U kunt op dezelfde plaats op de website later de audionotulen (in MP3-formaat) van deze vergaderingen beluisteren. Indien u niet de beschikking heeft over een computer of een internetverbinding, maar toch graag de notulen wilt beluisteren, kunt u contact opne men met de griffie, telefoon: 0166-668350. Rechtstreekse uitzending door Omroep Tholen De gemeenteraadsvergadering wordt live uitgezonden door de lo kale omroep; kabelfrequentie fm 107.6 en via de ether op fm 106.5. OP WWW.THOLEN.NL: inloopavonden over bestemmingsplan Buitengebied Commissie Bestuurszaken 31 oktober 2012 IN UW REGIO: (Vanaf 3 november gratis huis-aan-huis verspreid) Start herinrichting Haven Sint-Maar tensdijk Energiecampagne Poortvliet Op 23 november 2012 wordt de jaarlijkse Vrijwilligersavond voor de 11e keer gehou den in het Atrium van het gemeentehuis. De avond staat in het teken van de verwachtte veranderingen in de zorg. Het thema van de avond is "Ommezien", het woord zegt het al: Omzien naar elkaar! Tijdens deVrijwilIi- gersavond zijn er optredens van lokale ta lenten en de presentatie is in handen van presentator en cabaretier Remy van Keulen, een voormalige Zeeuw uit Zuid-Beveland. Programma Het programma loopt van 20.00 tot on geveer 22.30 uur. In de pauze is er zoals gebruikelijk een informatiemarkt waar ver schillende organisaties zich presenteren die te maken krijgen met de veranderingen in de zorg. Aanwezig zijn onder meer WMO- loket, Gehandicapten Platform, Vrijwilligers Palliatieve Terminale Zorg, Allévo MBVO, Vrijwillige Thuis- en Mantelzorg, SportZee- land, Visio, en Voorzieningenconsulenten. Deze organisaties kunnen u vertellen wat de veranderingen voor u kunnen gaan bete kenen als u daarmee te maken krijgt. Erevermeldingen Traditiegetrouw worden op de Vrijwilligers avond ook de erevermeldingen uitgereikt. Er zijn dit jaar veel aanmeldingen binnen gekomen voor alle categorieën. Voor de categorie Vrijwilliger van het Jaar 2012 zijn 8 aanmeldingen gedaan. Voor de Groeps- prijs 7 aanmeldingen en voor de Vrijwilliger van de Toekomst zijn er 4 aanmeldingen binnen. Vanaf 25 oktober zijn de aanmel dingen ook op de website www.tholen.nl te bekijken. Groep Vrijwilligers 1.De vrijwilligers van het Kinder-/ Tiener kamp Jeugd en Jongerenwerk 2. De vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis afdeling Tholen 3.Vrijwilligers van de Vrijwillige Palliatieve Terminale Zorg West Brabant en Tholen 4. Evenementen comité Smalstad 5. De vrijwilligers bij de Annewas 6. De vrijwilligers van de 7 dorpentocht van Oud Vossemeer 7.Speeltuinvereniging "Vrij en Blij" 8.Vrijwilligers Dienstencentrum "Leger des Heils" Sint-Maartensdijk Vrijwilliger van het jaar« 1. Antonio Broeren 2. Joop Versluijs 3. Ben Diemei 4. Ben 't Hart 5.Tineke de Boer ö.Poula de Klerck 7.Corrie Schot-de Graaf Vrijwilliger van de Toekomst 1.Rosan Stoutjesdijk 2.Raymon Nesen 3. Joy de Korte 4. Lotte Polderman Avond bijwonen? Als u de Vrijwilligersavond wilt bijwonen, bent u van harte welkom. Wilt u zich in verband met de organisatie aanmelden bij Servicebureau Voor Elkaar telefoon 0166 668200 of servicebureau@tholen.nl WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT WABO Ingekomen aanvragen omgevingsvergun ning Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de vol gende aanvraag voor een omgevingsvergun ning hebben ontvangen: Tholen - Lorentzweg 18: het uitbreiden van een bedrijfspand (ontvangen op 15 oktober 2012) De ingediende aanvraag ligt niet ter inzage en hiertegen kan nog geen bezwaar ge maakt worden. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert iedere maandag in de even weken vanaf 9:30 uur in het gemeentehuis van Tholen. De agenda ligt op de donderdag en vrijdag voorafgaand aan de vergadering ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De be handeling van de aanvragen omgevingsver gunning is openbaar. De behandeling van de vooroverlegplannen is niet openbaar. Beschikkingen omgevingsvergunningen Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen hebben verleend: Oud-Vossemeer - Coentjesweg 19: het ver vangen en vergroten van een aanbouw aan de achterzijde van de woning (verzonden op 17 oktober 2012) Poortvliet - Schoondorpseweg 6: het bou wen van een machineberging (verzonden op 17 oktober 2012) Sint-Annaland - 's-Gravenkreek 35: het wijzigen van de voorgevel (verzonden op 17 oktober 2012) Sint-Maartensdijk - Molenstraat 17: het plaatsen van een erfafscheiding (verzon den op 18 oktober 2012) Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 we ken na de dag waarop de beschikking is ver zonden aan de aanvrager bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk be sluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, ge dateerd en ondertekend zijn. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Indien u een beschikking wilt inzien, kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoonnum mer 0166-668260. Degene die tegen een beschikking bezwaar heeft gemaakt, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tho- len.nl /digitale balie/trefwoord: 'bezwaar en beroep'). Naast deze informatie vindt u op deze website een document van de brochu re 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid'. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking De directeur van de sector Ruimte van de ge meente Tholen maakt, namens het college van burgemeester en wethouders van die ge meente, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3:42 van de Algemene wet bestuurs recht, het volgende bekend. Met ingang van 1 september 2012 tot 1 september 2013 is de heer drs. K. de Lange, medewerker van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling, aan gewezen als toezichthouder ex artikel 5.10 lid 3 van de Wet algemene bepalingen om- gevingsrecht juncto artikel 95 van de Wet bodembescherming en artikel 18.1b-van de Wet milieubeheer. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Wer ken heeft namens het college van burge meester en wethouders van Tholen op 15 oktober 2012 besloten de gehandicapten parkeerplaats voor het pand Bloemenlaan 155 te Sint-Maartensdijk te verwijderen op verzoek van belanghebbende. Iedere belanghebbende kan tegen dit be sluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons col lege. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de re denen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepschrift en het aan vragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tholen.nl /digitale balie/trefwoord: 'bezwaar en beroep'). Naast deze informa tie vindt u op deze website een document van de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid'. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt Gemeente blad Tholen nummer 09 - 2012. Tegen be taling van de kosten kan daarvan afschrift worden verkregen. In het Gemeenteblad Tholen worden de in tegrale teksten van algemeen verbindende voorschriften (verordeningen e.d.) gepubli ceerd. Dit nummer van het gemeenteblad bevat: l.Het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 11 oktober 2012 tot het vast stellen van de "Beleidsplan natuur en milieu educatie 2013-2018". Het besluit onder 1 treedt per 1 januari 2013 in werking. Tennis Ruud Sfchot en Curtis Goedege- buure van Jacoba stonden tegenover Pim v.d. Est en Jack Neele van de Ruucstoppelen. Pim en Jack speel den een sterke wedstrijd en wonnen met 6-4 en 6-3. Ook het tweede punt ging naar de Fluplanders. Mi chael Bazen en Bas Vroegop delf den in drie sets het onderspit tegen Sven Buijs en Michel Noorthoek van de Ruucstoppelen. Met 2-0 ach terstand maakten de heren van Jaco ba zich op voor het enkelspel. Goedegebuure beet de spits af te gen Neele. De eerste set ging in een beslissende tiebreak met 7-6 naar Neele. In de tweede set pakte Goe degebuure snel een 5-0 voorsprong. Jack kwam terug tot 6-2. Dat resul teerde in een derde set. Wederom begon Goedegebuure sterk. Hij wist het vast te houden tot het eind en won met 6-2. Het eerste punt voorJacoba. Tegelijkertijd waren Bas Vroegop en Pim v.d. Est aan hun set begon nen. V.d. Est speelde sterk. Vroegop verweerde zich kranig maar kon niet door de service van de Fluplan- der heen breken. Met tweemaal 6-3 moest hij buigen. De tussenstand: 3-1. Michael Bazen bracht de stand op 3-2 door overtuigend Michel Noort hoek opzet te zetten met een twee maal 6-1 overwinning. Het kwam voor Jacoba op de laatste wedstrijd aan. Een strijd tussen Ruud Schot en Sven Buijs. Sven won de eerste set met 6-2. In de tweede set was de 'diesel' van Schot opgewarmd. Hij schopte het tot 6-3 wat resulteerde in derde set. Hierin was Ruud dui delijk sterker dan zijn tegenstander. Met een 6-2 setwinst trok de Smur- diekenaar alsnog de wedstrijd naar zich toe. De eindstand 3-3. Jacoba van Beieren speelt zaterdag thuis te gen Sluiskil. Het eerste damesteam van tennis vereniging de Ruucstoppelen uit Sint Philipsland heeft zaterdag tij dens de zesde wedstrijddag in de herfstcompetitie gewonnen van het Vlissingse DOS. Lijdie Kot en Bet- sie Huijsmans gingen als eerste de baan op. De dames zaten goed in het spel. Dat resulteerde in een 6-2 en 6-3 overwinning voor de Flup- landse. Ondertussen hadden Ilona Giljam en Elly van Dijke meer moeite met hun tegenstanders. Zij verloren de eerste set met 6-4. De tweede set ging beter. Van Dijke en Giljam wonnen met 6-2 en 6-1Bet- sie en Elly speelden ook in de laat ste sèt sterk. Ze wonnen in twee sets met 6-2 en 6-3. De dames van de Ruucstoppelen ontvangen zaterdag de dames uit Zierikzee. Dat is de laatste competitiewedstrijd. Het eerste team van tennisclub Sint-Annaland heeft zaterdag in de herfstcompetitie verloren van De Bongerd uit Kloetinge. De eindstand 2-4. Ook de meisjes in de categorie tot en met 13 jaar verloren alle matches tegen Breskens. Tennis Bij het eerste team werd begonnen met een heren- en damesdubbel. De tweelingzussen Elisca de Jonge en Patricia van Leeuwen begonnen sterk aan hun partij. Toch werd de eerste set verloren met een tiebreak: 7-6. In de tweede set trokken Elisca en Patricia de set naar zich toe met 6- 4. Een derde set moest uitkomst bie den. Die ging gelijk op. Maar toch waren het de dames uit Kloetinge die met 7-5 wonnen. De heren dubbel begon eveneens sterk. Bas Wielaard en Vincent De Jonge trokken in een tiebreak de eer ste set naar zich toe. Kloetinge kwam naar beter in het spel en won de par tij door de tweede set met 6-2 te win nen en de derde met 6-1Na de ne derlaag van de heren was het de beurt aan de gemengd dubbel. Re becca Bijl-Boot en William Quist be gonnen aan hun partij. Die begon moeizaam. Al snel kwamen ze achter met 4-1. Toch wisten Bijl-Boot en Quist de eerste set in een tiebreak met 7-6 te winnen. De tweede set leek andersom te gaan. William en Rebecca kwamen boekte snel voor sprong met 4-1. Maar Kloetinge kwam terug tot 5-5. Toch wisten de Setallanders de winst te pakken met een 7-5 overwinning. Ook Vincent en Elisca de Jonge begonnen sterk aan hun partij. De eerste set werd ge wonnen met 6-1 en de tweede met 7- 5. Dat bracht de tussenstand op 2-2. Minder succesvol waren de partijen van Bas Wielaard en Rebecca Bijl- Boot: de eerste set werd verloren met 6-3. En ook de tweede ging met 6-3 naar Kloetinge. Bij William Quist en Patricia van Leeuwen ging het niet beter: 6-3 en 6-2. De eindstand: 2-4. Het meisjesteam (tot en met 13 jaar) ging het niet beter af. Ze speelden zondag tegen koploper Boskreek uit Breskens. De match begonnen met een dubbelspel van Iona Westdorp en Mieke Lohrer. Het begon moeizaam. Al snel werd de eerste set verloren met 6-3. Ook in de tweede set waren de dames uit Breskens te sterk. Eveneens 6-3. Op baan twee stonden Nienke Hommel en Iris Goedege buure. Ze verloren de eerste set met 6-1. De tweede met 6-2. Tussen stand: 0-2. Ook in het enkelspel bleef winst uit. Goedegebuure verloor met 6-0 en 6-2. Ook Mieke Lohrer ver loor haar partij met 6-0 en 6-1.Aan Nienke Hommel de eer om het goed te maken. Hoewel ze haar beste par tij van deze competitie speelde, pak te Breskens de winst met 6-4, 6^4. Tot slot sloot Iona Westdorp de laat ste partij met verlies af: 6-2 en 7-5. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Oud-Vossemeer: Imevr. C. van Mierlo 39 p; 2. mevr. C. Havermans 29 p; 3. mevr. L. Weezenaar 22 p; 4. mevr. J. van Houte 16 p; 5. mevr. J. de Bakker 14 p; 6. mevr. M. van Poortvliet 11 p. Gezelligheid Voor Alles Sint- Maartensdijk: 1W. Bijl en C. van Gorsel 33 p; 2. mevr. C. van Mierlo en J. Bijnagte 28 p; 3. mevr. T. Breure en C. Breure 27 p; 4. mevr. M. Dane en F. de Jong 26 p; 5. mevr. B. Bijnagte en mevr. W. Kloet 17 p; 6. mevr. A. Bocxe 16 p. Meulvliet Tholen: 1mevr. D. Lin- denberg en G. v.d. Padt 32 p; 2. mevr. H. Schot en J. Suurland 28 p; 3. mevr. A. Suurland en mevr. J. Verbraeken 27 p; 4. mevr. C. Spren kels en mevr. A. Hilgerson 20 p; 5. mevr. N. Deurlooen W. Bijl 18 p; 6. mevr. J. Bos en W. Deurloo 17 p. In de eerste helft probeerde Gebr. Roggeveen alles om bij te blijven bij The Sixties, maar moest toch een ruime achterstand toestaan, omdat The Sixties doeltreffender was. De rust werd bereikt met een 6-1 voorsprong voor The Sixties. In de tweede helft viel het tempo terug en ondanks dat The Sixties de over hand bleef houden, kwam Gebr. Roggeveen nog enigszins terug. De eindstand betekende de derde over winning voor The Sixties en daar mee een eerste plaats in de tussen stand. In de tweede wedstrijd in de A-pou le speelde Zebra's tegen Hart van Tholen. Twee goed voetballende teams, met mooi verzorgd voetbal en een hoog baltempo, die elkaar weinig toegaven. Ondanks het ge mis van enkele basisspelers bij Ze bra's hield het toch gelijke tred met Hart van Tholen. Aan het eind van de rit stond Zebra's toch met lege handen. Hart van Tholen was iets doeltreffender en won met 5-8. ZVV beheerste de wedstrijd tegen Klavertje Bier. De wil om te winnen was groot en met af en toe een zeer fraaie actie werd er lustig op los gescoord. Voor Klavertje Bier was het tempo te hoog. De spelers kon den ZVV niet bijbenen. Pladijsvogels en Van der Kleijn schilderwerken sloten met hun wed strijd de avond af. De twee teams waren aan elkaar gewaagd en gaven elkaar nauwelijks iets toe. Het was een wedstrijd met veel inzet en ge drevenheid. Ondanks alle inzet was het voetbaltechnisch iets minder, maar de spanning maakte veel goed. Na een ruststand van 3-1 in het voordeel van Pladijsvogels, kwa men de kansje ook voor Van der Kleijn schilderwerken, maar de overwinning ging met 4-3 naar Pladijsvogels.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 10