Juf Sigrid Brinkman van de Groen van Prinsterer zegt ja Geen ontwrichting door grotere supers Boer vindt vrouw in de Polder Kleine stapjes maken verschil duurzaamheid Dertig meter afstand en dove gevel voldoende Scholieren Sint-Annaland verkopen voor ruim 1100 euro kerstkaarten Korfballers hard onderuit in laatste wedstrijd veld Emergo is trots op inbreng in Zeeuwse jeugdselecties Gert-Jan Koolaard haalt goud in G-klasse op NK stijldansen Donderdag 18 oktober 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Vijf winstpunten Romy Gunter Cheque 760 euro voor VPTZ Partners zoeken die elkaar versterken Jacoba van Beieren zeker van behoud Eerst muur bij Van Burgh, dan pas vergunning Dertig meter tussen het Autobedrijf Van Burgh en het te bouwen appartementsgebouw aan het Terreplein in Tho len is voldoende. De Raad van State gaf de gemeente onlangs gelijk. De ondernemer hoeft niet te vrezen dat zijn bedrijfsvoering ernstig wordt beperkt. Van Burgh was in beroep gegaan tegen het plan van de gemeente. Die had nader onderzoek laten verrichten over afstand, geluid en geurhinder. School met de Bijbel in actie voor Woord en Daad Gassen Spar haalt bakzijl bij Raad van State De twee nieuw te bouwen en grotere supermarkten in Tholen hebben geen duurzame ontwrichting van het voorzieningenniveau in de gemeente tot gevolg. Dat stelt de Raad van State in de beroepszaak van de Sparorgani- satie tegen de gemeente. De Spar wilde het vergroten van het aantal vierkante meter winkelvloeroppervlakte in de nieuw te bouwen supermarkten van Albert Heijn en Aldi aan het Terreplein tegengaan. Springwedstrijd op niveau in Tholen Nederlaag voor mix Sint-Annaland Romy Gunter uit Sint-Annaland heeft zondag bij manege Visdonk in Roosendaal vijf winstpunten uit twee dressuurproeven gehaald. Met haar hoge score van 202 (twee winstpun ten) en 210 punten (drie winstpunten) haalde ze de tweede en de derde prijs in de klasse B. Gunter reed op de po ny Kroeltje van de Mariskahoeve uit P(x)rtvliet haar tweede wedstrijd. Lieke Bevelander uit Sint-Annaland zadelde zaterdag Amazing voor een wedstrijd in de klasse Ml-paarden in Oude-Tonge. Ze werd derde met 179 punten en tweede met 186 punten. Ook Eendrachtruiterslid Roxanne Bechtold deed mee in Oude Tonge. Zij reed met haar paard Dilane M twee proeven in de klasse L2. die in handicap werd verreden met de klas se LIBechtold haalde 192 punten en een tweede plaats en in de tweede proef 180 punten. Clubgencxtt Suze van der Wel reed mee op Silvester. Zij haalde geen winstpunt voor haar getoonde LI-proeven: 175 en 173 punten. Linsey van der Slikke uit Tholen werd met Keybir derde bij een springwedstrijd in manege Den Gou- bergh in Roosendaal. Die haalde ze in de klasse 90 cm waarin ze in zowel de eerste als de tweede fase foutloos bleef. Met hun snelle tijd werden ze derde. In de klasse 80 cm nam Key bir een balk mee in de tweede fase. De stichting Vrijwilligers Palliatie- ve Zorg West Brabant en Tholen (VPTZ) heeft een cheque van 760 euro ontvangen van het Monuta Charity Fund. Uit dit fonds worden initiatieven ondersteund die erop gericht zijn mensen te helpen die een dierbare hebben verloren. Regiocoördinator Ellen van der Weijde en coördinator Gonny As senberg van VPTZ namen de che que in ontvangst uit handen van mevrouw I. Coenen en de heer M. Terol van Monuta. v v. Het gemengd team van tennisclub Sint-Annaland heeft in Goes een 5-1 nederlaag geleden tegen Goese Maan. Yvonne Havermans en Elisca de Jonge speelden een driesetter in de regen, maar dat bleek hen niet te de ren want ze wonnen de damesdubbel met 6-2,5-7,5-7. Alle andere partijen gingen verloren. De herendubbel van Alfred van Vossen en Vincent de Jon ge eindigde in 6-1.6-3. William Quist en Yvonne Havermans verloren met 6-2, 7-5. Rebecca Bijl en William Quist begonnen goed met 2-6 winst, maar verloren vervolgens met 6-2, 6-1 door teveel eigen fout jes. Vincent en Elisca de Jonge maak ten er ook een driesetter van. door de tweede set te winnen: 6-2,5-7.7-5. Rebecca Bijl en Alfred van Vossen werden verslagen met 7-6, 6-3. Het meisjesteam verloor zondag met 1 -5 van Klappers. Dankzij een 5-1 thuiszege, afgelo pen zaterdag, tegen de Schenge uit Arnemuiden is het eerste herenteam van Jacoba van Beieren zeker van handhaving in de hoofdklasse van de Zeeuwse herfstcompetitie. Met 19 punten en nog maar twee speel rondes te gaan is het niet meer mo gelijk om bij de laatste twee van de poule te eindigen. Vol goede moed kan daardoor zaterdag begonnen worden aan de enige Thoolse derby in deze klasse, tegen De Ruucstop- pelen in Sint Philipsland. Uitslagen: Ruud Schot' en Curtis Goedege- buure 6-4, 7-5; Antal Joppe en Mi chael Bazen 6-2, 6-1; Bazen 6-0,6- 1; Joppe 6-2, 6-2; Goedegebuure 6-4,6-4; Schot 1-6,5-7 (verlies). „Maatschappelijk verantwoord ondernemen en duurzaam onderne men is leuk! Je doet immers iets goeds voor de wereld." Dat zei Joke Bom, eigenaar van een webwinkel gericht op duurzame mode, op de dag van de duurzaamheid in het gemeentehuis van Tholen. „Kleine stapjes maken het verschil", maakte ze duidelijk. Mevr. Bom was eerst voorzitter van de jury bij de duurzame modeshow Pimp it van leerlingen van Wester poort, die in het gemeentehuis grote belangstelling trok van leerlingen en ouders. Voor een clubje van slechts vijftien ondernemers vertel de ze daarna over haar duurzaam ondernemerschap. Ze werkte bij justitie. Artsen zonder Grenzen en het Leger des Heils, voordat ze in 2005 ondernemer werd. „Mijn pas sie was de wereld mooier maken. Mcxle is één van de grootste vervui lers en daarom wilde ik het anders aanpakken met de verkoop van mooie, duurzame mode. Inmiddels heb ik 40 tot 50 labels in de ver koop. Duurzame ontwerpers bied ik werk en iedereen in de keten moet een goed loon ontvangen, dus ook de katoenplukkers, de naaisters en de chauffeurs die alles vervoeren." De formule sloeg aan. „Ik begon op een zolderkamer, maar inmiddels Gert-Jan Koolaard uit Sint-Maartensdijk heeft goud gewonnen in de Passie maakt blij G-klasse op het Nederlands kampioenschap stijldansen. Hij nam het samen met zijn danspartner Jolanda Boonman uit Rucphen op tegen 14 paren in de combiklasse. Ze dansten vorige week in Papendal de meeste punten bijeen en daarom kregen de vrijwilligster en de cliënt van de Brabantse stichting Dag- en Woonvoorzieningen (SDW), voor mensen met een verstandelijke beperking, de gouden medaille omge hangen. Koolaard krijgt les op de dansschool van de stichting, Quick and Slow. Ook een ander paar van deze school won goud, in de duo klasse: Fleur Leentfaar uit Steenbergen en Toon Franken uit Roosen daal. SDW huldigt de kampioenen tijdens een feestelijke avond op 15 november in Roosendaal. Foto: Rob Ronda. heb ik vijf medewerkers. De eerste drie jaar is de omzet verdubbeld en dit jaar boeken we dertig procent meer winst. De klanten vinden het leuk als je een duurzaam product aanbiedt. Het verhaal erachter zorgt voor een heel grote meerwaarde. Als duurzaam ondernemer moet je respect hebben voor mensen en het milieu." Bom begon in 2005 op een onbe kend terrein. „Ik had geen verstand van mcxle. noch van internet. Door vragen te stellen aan deskundigen in de branche boek je succes. Kleine stukjes maken het bijzonder. In iede re vezel zit duurzaamheid, maar je kunt niet honderd procent duurzaam zijn. Iedere beslissing kan ik wel verantwoorden. En passie maakt blij. Laat zien waarmee je bezig bent. Je moet groot denken, creatief zijn, voor een goede p.r. zorgen en partners zoeken die elkaar verster ken. Duurzame ondernemers willen delen!", aldus Joke Bom op de dag van de duurzaamheid in het ge meentehuis van Tholen. Dl-jeugd Emergo uit Sint-Maartensdijk kampioen Emergo heeft de laatste wedstrijd van de eerste helft van de veldcom- pctitie ruim verloren. De korfballers uit Sint-Maartensdijk gingen met 12-4 onderuit op het veld van Oranje Zwart. De Dl-jeugd sloot de competitie vrolijker af, want dat team pakte de titel met een 4-8 winst uit bij Terda. De senioren begonnen redelijk aan de wedstrijd tegen Oranje Zwart en de score liep tot 3-3 gelijk op, maar vanaf dat moment keerde het tij. Het werd 5-3 bij rust en de tegen stander liep in de tweede helft ver der uit door matig spel van de rood zwarten. Marnix Somers (3x) en Jeffrey Pals waren de doelpunten makers voor Emergo. Tegen Terda nam het Dl-team al gauw de leiding. Het stond 2-4 bij rust, maar het kon nog alle kanten op. De Tholenaren bleven de bo venhand voeren, zodat het kam pioenschap binnen was. Bas Crezee (3x), Baukje Broeren (2x), Anne- miek Geuze, Lucas Geuze en Jarno Jansen zorgden voor de zege. Alle andere jeugdteams verloren hun partijen. Er staat zaterdag alleen nog voor de D2 een wedstrijd op het programma, thuis in Sint-Maartens dijk om tien uur tegen ELKV. Uniek in historie van korfbalclub uit Sint-Maartensdijk Chloë Anthonisse (11) en Suzanne de Jong (12) zijn korfbaltalenten in de dop. De twee jeugdleden van Emergo zijn geselecteerd voor Zeeuwse teams; Chloë voor de selectie onder de twaalf en Suzanne voor die on der de veertien jaar. De Thoolse korfbalclub is er trots op, want het is voor het eerst in de geschiedenis dat dit gebeurt. „Het is bijzonder om dat Emergo zo'n kleine vereniging is. Meestal leveren de grote Zeeuwse clubs de selecticspelers", zegt Suzannes moeder Petra de Jong. Met een muur van 7,5 meter tussen het bedrijf en het gebouw én met een zogeheten dove gevel (zonder ramen) in het gebouw aan de zijde van Van Burgh zijn er volgens de gemeente voldoende waarborgen voor 'een aanvaardbaar woon- en leefklimaat' voor de bewoners. De 7,5 meter hoge muur zal eerst ge plaatst moeten worden voordat er een omgevingsvergunning aan Stadlander voor de bouw van het complex wordt verleend. De dove gevel, die het geluid weert, wordt volgens de gemeente uit oogpunt van goede ruimtelijke ordening no dig geacht. Gewoonlijk is 50 meter afstand voor geluidshinder ver plicht, maar door het toepassen van een dove gevel, voldoet 30 meter. Een van de punten betrof de uit stoot van de spuitcabine, gemeten in ventilatiedebiet. Volgens de ge meente is daarbij uitgegaan van de grootte van de spuitcabine en de hoogste emissie. Volgens de ge meente hoeft Van Burgh er geen hogere afvoer voor aan te brengen. Zesenzestig leerlingen van de School met de Bijbel in Sint-Annaland hebben 1167,40 euro opgehaald met de verkoop van kerstkaarten voor Woord en Daad. Dat is 267,40 euro meer dan vorig jaar en het comité is erg blij met het ingezamelde bedrag, waarmee veel mensen geholpen kunnen worden. De kinderen die de meeste kaarten van hun groep hebben verkocht en dus het meeste geld hebben opgehaald, ontvangen een attentie. Dat zijn: Jaco Bosman (63 euroluit groep 4; Wout den Engelsman (45 euro) uit groep 5; Bcttina van Egmond (28 euro) uit groep 6; Kees Sla ger (41 euro) uit groep 7 en Sjacco Hage (31 euro) uit groep 8. Er zijn nog kerstkaarten verkrijgbaar op het adres Klipper 12. Op de voorste rij op de foto staan (v.l.n.r.) Sjacco Hage, Kees Slager, Bettina van Egmond, Wout den Engelsman, Jaco Bosman, Marijn van Dijke, Esther Guiljam, Sara van Dijke, Jordv Kaat, Robin Goede gebuure, Jorick Dekker, Amiliva Kiesenberg en Bart Moerland. De leerlingen met de papieren cijfers zijn de kinderen die het op een en op twee na hoogste be drag van hun groep hebben opgehaald. En mocht hij de spuitcabine aan moeten passen, dan zal de gemeen te dat bekostigen. Bij het reinigen, coaten of lijmen van metalen voor werpen in het bedrijf komen vluch tige stoffen vrij waar maatregelen voor genomen moeten worden. Be halve als er minder dan 1(X)() kilo oplosmiddelen per jaar worden ge bruikt. Als de dampen en gassen worden afgezogen, dan moet dat ten minste twee meter boven de hoogste dak lijn gebeuren of door een installatie die de geur vermindert. De geurbe lasting voldoet aan het Zeeuwse geurbeleid en heeft dat geen one venredige gevolgen voor de be drijfssituatie. Door het treffen van maatregelen kan een en ander be perkt worden. Ook al wordt de drempelwaarde van 1000 kilo niet gehaald, dan nog zijn er middelen voorhanden om de geuroverlast te voorkomen. TOP Arnemuiden, Swift Middel burg en Tjoba in 's-Heer Hendriks kinderen zijn dé korfbalclubs in Zeeland. Verenigingen die op een hoog niveau spelen en een groot aantal teams tellen. Geen wonder dat het korfbalverbond voor de se lectieteams meestal bij di'e vereni gingen uitkomt. Ondanks dat alle verenigingen talenten kunnen aan melden. Emergo viel jarenlang onder de re gio West-Brabant, maar door een reorganisatie hoort ze nu bij Zee land. Het is een kleine vereniging, die is overgestapt van één naar twee keer trainen in de week. „Enerzijds om de binding met de club te ver sterken, maar ook om het niveau op te krikken. En het werpt zijn vruch ten af", zegt Petra de Jong die zelf trainster is de korfbalclub in Sint- Maartensdijk. Chloë en Suzanne zijn uitgenodigd voor een centrale training, met re spectievelijk zo'n veertig en dik ze stig leeftijdsgenoten. En tot ieders verrassing werden ze geselecteerd. „Een opsteker voor de club, een te ken dat je goed bezig bent. We kre gen zelfs de felicitaties van de gro tere verenigingen." Voor elk selectieteam is een groep gevormd van acht meisjes en acht jongens. Ze trainen een keer in de week sa men, meestal op vrijdagavond in Arnemuiden of Souburg. „Ze leren er erg veel van. Vinden het ook heel leuk om te doen. En ze blijven bij eikaars trainingen kijken." Ook an dere jeugdleden van Emergo rijden wel eens mee om naar zo'n selectie training te kijken. Chloë speelt in de Dl van Emergo. Suzanne in de BI. Met de Zeeuwse selecties doen ze volgende week mee aan een toer nooi waar selectieteams uit andere regio's de tegenstanders zijn. Chloë Anthonisse (links) en Suzanne de Jong spelen in Zeeuwse korfbalselecties Uitbreiden van het winkelvloerop pervlak wordt gezien als een verster king van de winkelvoorzieningen voor alle inwoners van de gemeente omdat er nu in een paar woonkernen slechts enkele, veelal, kleine super markten zijn. De Raad bestrijdt de opvatting van de bezwaarmakers dat er met de grotere winkels een over aanbod wordt gecreëerd. Wel kan het leiden tot een verminderde om zet bij dezelfde branches in de klei ne woonkernen of zelfs sluiting, maar dat wil volgens de Raad nog niet zeggen dat het voorzieningenni veau wordt ontwricht. Die vrees voor ontwrichting was een van de belangrijkste argumenten voor de Spar om tegen de uitbreiding in het geweer te komen. Voor de Raad is overaanbod en zelfs sluiting van be staande winkels, niet van doorslag gevende betekenis. Wel of er vol doende voorzieningen behouden blijven zodat inwoners op een aan vaardbare afstand van hun woon plaats hun dagelijkse inkopen kun nen doen. De Spar betoogde ook dat uitbreiden niet valt te rijmen met het gemeente lijk beleid om de leefbaarheid in de woonkernen op peil te houden. De organisatie wees erop dat de voor zieningenstructuur. een van de zes uitgangspunten vormt voor de ont wikkel ingskoers van de gemeente. De gemeente heeft op de zitting ver klaard dat dit voor de hele gemeente geldt en niet voor afzonderlijke voorzieningen in de afzonderlijke woonkernen. De Raad accepteert deze uitleg. En derhalve is er geen verstoring van het 'distributieve voorzieningenniveau' te vrezen. Ook is er geen grond om te vrezen dat er op de bestaande locaties (Cl000 aan de Postweg en Aldi aan de Kotterstraat) nog supermarktbe stemmingen gehandhaafd blijven. Voor de Aldi in de Kotterstraat is im mers een voorbereidingsbesluit ge nomen. Voor de Cl000 aan de Post weg geldt dat het bestemmingsplan het niet langer toelaat. De Spar vond ook dat er eisen aan de branche zou den moeten worden gesteld omdat er op één plek zowel een supermarkt als een discount supermarkt zijn toe gestaan. Verwezen wordt naar Euro pese richtlijnen betreffende diensten op de interne markt. Maar ook dat punt verwijst de Raad naar de prul lenbak. Niet ncxlig, oordeelt ze. Om dat er geen ruimtelijke relevante om standigheden voor zijn. Er mag ook geen economisch criterium worden toegepast. Het bestemmingsplan geeft de mogelijkheid om eisen te stellen aan de vestiging van bepaalde branches van detailhandel. Zo mag de bruto vloeroppervlakte voor de supermarkten niet meer dan 2850 vierkante meter bedragen. Ervan af wijken kan als er bijzondere redenen voor zijn. De Raad gaat hier in mee met de gemeente. De rapporten die de gemeente in bracht ter ondersteuning werden door de Spar op verschillende onder delen bestreden. De Raad zag geen aanleiding om de onderzoeken in twijfel te trekken. „Wij hebben ons huiswerk goed gedaan," stelde wet houder Peter Hoek tevreden vast. Juf Sigrid Brinkman (24) van de Groen van Prinste- rerschool is donderdag in het huwelijk getreden niet Peter Veldhuis (27). Sigrid werkt sinds 2009 op de reformatorische basisschool in Scherpenisse en geeft les aan groep 6/7 en aan de zondagschool van de Hersteld Hervormde Gemeente in Sint-Maar tensdijk. Het huwelijk werd voltrokken in hotel-res taurant Het Kacdthuys in Sint-Maartensdijk. Daar na verzorgde ds. DJ. Diepenbroek de kerkelijke bevestiging in de Maartenskerk. Vervolgens was er een kinderreceptie in Natuurlijk! Kloof te Bergen op Zoom, waar de kinderen de juf opwachtten met prachtige bogen. Ze voerden ook een stukje op voor het bruidspaar. Peter Veldhuis is accountmanager bij Cofelv in Rijs wijk. Dit bedrijf houdt zich vooral bezig met duur zame technologie, onder andere klimaatsystemen. Hij werkt daar vanaf 2007. Hij is afkomstig uit IJs- selmuidcn, zijn bruid uit Sint-Maartensdijk. Ze gaan in Oud-Beijerland wonen. Ze is zelf dochter van een varkensboer en riep al tijd nooit met een boer te trouwen. Toch gaf Bianca Nell uit Anna Jacobapolder vrijdag haar jawoord aan een varkensboer. De 37-jarige Bert de Jong uit Lekkerkerk heeft het hart van de 35-jarige Bianca gestolen. Ze hebben elkaar via een datingsite leren kennen, Farmdate.nl, en wonen sinds september sa men in Netterden, waar Bert zijn varkensboerderij heeft en Bianca een nieuwe baan heeft gevonden. Zij werkte tot voor kort bij Sabic in Bergen op Zoom. Het trouwfeest was gelijk een afscheidsfeest van de Polder. De trouwceremonie werd voltrokken in res taurant Het Veerhuis, waar Bianca vroeger werkte. In de Gereformeerde kerk werd speciaal voor het huwelijk het in 2007, vanwege gebrek aan leden, opgeheven koor Rejoice nog eenmaal bijeen ge bracht. De predikant, ds. Klap, kondigde het koor aan als de band Doe Maar van Anna Jacobapolder. Het laatste lied, Jesus Mighty God, zong de bruid mee en daarna kregen alle oud-leden een roos als bedankje. Foto: Iman Fase. Springers op het hoogst haalbare ni veau in Nederland komen zaterdag 27 oktober tussen half tien en half vier in actie in sporthal Mculvliet in Tholen. Gymvereniging Olympia uit Tholen organiseert die dag een re gionale springwedstrijd in samen werking met de commissie groeps- springen Zuidwest Nederland van de Nederlandse gymbond KNGU. Dat er een individuele wedstrijd in deze regio wordt georganiseerd is een pri meur. Jacob Pekelsma, voorzitter van Olympia en jurylid bij landelijke en regionale springwedstrijden. heeft het initiatief daarvoor genomen. In dividueel wil zeggen dat elke sprin ger of springster een serie van drie sprongen moet maken. Op de mini- tramp en de dubbele minitramp moe ten er losse sprongen gedaan wor den. zonder steun. Steunsprongen worden gemaakt op de onderdelen kast-plank, minitramp-pegasus en minitramp-tafel. 163 deelnemers zijn goed voor in totaal 373 sprongbeur- ten van totaal 14 verenigingen uit Zeeland, Brabant en zelfs Limburg en Noord-Holland. Er wordt ge sprongen in de categorie A (hoogste niveau), B of C. Per deelnemer zijn er vier juryleden die de sprongen be oordelen en letten op de technische uitvoering ervan. Leden van Excelsi or uit Poortvliet, WIK uit Sint-Anna land en Olympia doen ook mee.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 11