www.eendrachtbode.nl Jassen inruilactie GEMEENTE NIEUWS VERGADERINGEN RAADSCOMMISSIES OPENBARE BEKENDMAKINGEN 00 R05ELINA Kijk ook op onze website GEMEENTENIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN GEMEENTE THOLEN WEEK42 gemeente Tholen O EVENEMENTENKALENDER 2013 STEUNPUNT MANTELZORG MEER INFORMATIE: WWW.THOLEN.NL Wilt u op een leuke manier wijzer worden? B B B B B Managementassistente start 5 november i Middle Management start 16 januari 2013 B Alleen een hond heeft een baas (coachend leiderschap) 25 januari B Basistraining notuleren start 5 december B notuleren voor gevorderden start 8 Januari 2013 di 23 okt. t/m za 3 nov. Bij aankoop van een mantel/jack krijgt u €20,- terug voor uw 'oude jas'.* Deze brengen wij via een hulptransport naar Roemenië. 10 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 18 oktober 2012 Tholenderwiis GEMEENTEHUIS THOLEN: Hof van Tholen 2 4691 DZ Tholen Telefoon: 0166 - 66 82 00 E-mail: gemeente@tholen.nl Meldpunt: 0166 - 66 76 67 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: donderdag 18.00 20.00 uur BURGEMEESTER, WETHOUDER OF GEMEENTERAAD SPREKEN? U bent van harte welkom in het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: 0166 66 83 30: voor de burgemeester 0166 - 66 83 86: voor een van de wethouders Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u contact opnemen met de raadsgriffie: 0166 66 83 50. Evenementen die in 2013 plaatsvinden en die op de evenementenkalender moeten worden ge plaatst, kunt u tot 25 oktober 2012 aanmelden bij de gemeente. Het is noodzakelijk dat evenemen ten worden aangemeld, want aan de hand van de evenementenkalender kan de burgermeester een verzoek indienen voor extra politie-inzet. Voor evenementen is een aanmelding voor de eve nementenkalender niet voldoende. Er is ook een vergunning vereist. Die moet u bij een groot eve nement minimaal twee maanden en bij een kleiner evenement minimaal 3 weken van tevoren schrif telijk aanvragen. Hoe dat in zijn werk gaat, leest u op www.tholen.nl. (klik in het linkermenu op Actu eel en vervolgens op Evenementen). Let op: het niet aanmelden van een evenement voor de evenementenkalender kan tot gevolg heb ben dat er geen vergunning wordt verleend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers-Vreede, telefoon: 0166- 668372 of via vergunningen@tholen.nl. Stress en het voorkomen van lichame lijke klachten Donderdag 25 oktober organiseert het steunpunt Mantelzorg een bijeenkomst over stress en het voorkomen van licha melijke klachten. Door stress kunnen allerlei lichamelijke klachten kunnen ontstaan. Stress ont staat door een langdurige lichamelijke en emotionele overbelasting. Mantelzorgers zijn vaak langdurig overbelast. Tijdens deze middag leren ze stresssignalen her kennen, hoe er mee om te gaan en hoe ze te voorkomen. De middag wordt verzorgd door fysiothe rapeute Els Deurloo. Tijdstip: van 13.30 tot 15.30 uur Plaats: Centrum Thuiszorg, Dr. Tazelaar- straat 1 te Sint-Maartensdijk Aanmelden: via mantelzorgvrijwilli- gers@tholen.nl of telefonisch via 0166- 668315. OP WWW.THOLEN.NL: 10 november 2012, Dag van de Man telzorg Vrijwilligersavond 2012 Slik op de weg? Gas los! RAADSCOMMISSIE BESTUURSZAKEN De commissie Bestuurszaken vergadert op woensdag 31 oktober om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: Door burgemeester en wethouders voorbe reide stukken Voorstel tot vaststelling van de program marapportage per 1 september 2012 over het begrotingsjaar 2012, inclusief vaststelling van de 3e begrotingswijziging voor zowel 2012 alsook 2013; Voorstel tot vaststelling van de 4e begro tingswijziging voor het dienstjaar 2012 en de le en 2e wijziging van de begroting WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT WABO Ingekomen aanvragen omgevingsvergun ning Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsver gunning hebben ontvangen: Sint Philipsland - Lange Kruisweg 1: het gewijzigd uitvoeren van een eerder verleen de vergunning voor het bouwen van een agrarische bedrijfswoning met garage en schuur; wijziging betreft schuur die kleiner wordt (ontvangen op 2 oktober 2012) Sint-Annaland - tegenover Huygensstraat 96 te Sint-Annaland: het kappen van 1 iep (ontvangen op 4 oktober 2012) Sint-Annaland - ter hoogte van Burg. Baasstraat 32 t/m 46: het kappen van 6 esdoorns (ontvangen op 4 oktober 2012) Sint-Annaland - ter hoogte van Dou- blethstraat 15: het kappen van 1 eik (ont vangen op 4 oktober 2012) Sint-Annaland Hoenderweg 47: het uit breiden van eer* woning (ontvangen op 10 oktober 2012) Sint-Maartensdijk - Hogeweg 63: het ver groten van een bestaande schuur (ontvan gen op 11 oktober 2012) Tholen ter hoogte van Doelweg 40: het kandelaberen van 4 bomen (ontvangen op 4 oktober 2012) Tholen ter hoogte van Hertenkamp 2: het kappen van 2 veldesdoorns (ontvangen op 4 oktober 2012) De ingediende aanvragen liggen niet ter in zage en hiertegen kan nog geen bezwaar gemaakt worden. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert iedere maandag in de even weken vanaf 9:30 uur in het gemeentehuis van Tholen. De agenda ligt op de donderdag en vrijdag voorafgaand aan de vergadering ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De be handeling van de aanvragen omgevingsver gunning is openbaar. De behandeling van de vooroverlegplannen is niet openbaar. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking In 2004 heeft de gemeente Tholen het be stemmingsplannen Buitengebied vastge steld. Dit bestemmingsplan bevat het ge hele buitengebied van de gemeente Tholen met uitzondering van de verblijfsrecreatie- terreinen en het havengebied te Sint-Anna land. Dit bestemmingsplan is in 2009 op onderdelen nog ingrijpend gewijzigd door vaststelling van de 5e herziening van het be stemmingsplan Buitengebied. Op grond van de Wet ruimtelijke ordening moet een bestemmingsplan iedere 10 jaar opnieuw worden vastgesteld. Dat betekent voor het bestemmingsplan Buitengebied dat uiterlijk in januari 2014 een nieuw bestem mingsplan moet worden vastgesteld. Met de voorbereiding daarvan is inmiddels be gonnen. Omdat in 2009 het bestemmings plan nog vrij ingrijpend is aangepast zal het nieuwe bestemmingsplan conserverend van aard zijn. Dat wil zeggen dat, behoudens kleine ontwikkelingen, de bestaande plano logische situatie opnieuw wordt vastgelegd. Wel zullen wijzigingen in het rijksbeleid en het nieuwe provinciale beleid uit het Omge vingsplan 2012-2018 worden verwerkt. Ook zal het door de gemeenteraad op 28 juni 2012 vastgestelde gemeentelijke archeoló- giebeleid worden opgenomen. Ter voorbereiding voor het opstellen van het nieuwe bestemmingsplan zijn functiekaar- voor het dienstjaar 2013; Voorstel tot vaststelling van de program mabegroting 2013 en instemming met de meerjarenraming 2014 - 2016. Spreekrecht voor inwoners De commissievergaderingen zijn openbaar. U kunt als inwoner gebruik maken van twee vormen van spreekrecht. Aan het begin van de commissievergaderingen kunt u in maxi ten opgesteld. Op deze functiekaarten zijn bestemmingen/functies aangegeven. De basis hiervoor is ingegeven vanuit het be staande bestemmingsplan. Om belangheb benden vroegtijdig te betrekken bij het op stellen van het bestemmingsplan worden de functiekaarten ter inzage gelegd en organi seert de gemeente 2 inloopavonden. Tijdens de inloopavonden kan een ieder zijn reactie geven op de functiekaarten. De functiekaarten liggen met ingang van 19 oktober 2012 tot en met 8 november 2012 voor een ieder tijdens de openingsuren ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. De functiekaarten zijn ook in te zien op de gemeentelijke website www.tholen.nl, onder deel Actueel, rubriek Bekendmakingen, sub rubriek Bestemmingsplannen. Schriftelijke reacties kunnen gedurende de termijn van terinzagelegging naar het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51 te 4690 AB Tholen, ge stuurd worden. Schriftelijke reacties kunnen gedurende de termijn van terinzagelegging ook per email worden aangeboden via het e- mailadres gemeente@tholen.nl ter attentie van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling. De gemeente organiseert op 25 oktober en 1 november 2012 inloopavonden. Vanaf 18.00 uur tot 21.00 uur bent u van harte welkom in het gemeentehuis om met mede werkers van de gemeente van gedachten te wisselen over de functiekaarten. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemees ter en wethouders van Tholen op 8 oktober 2012 besloten een gehandicaptenparkeer plaats te reserveren tot 1 oktober 2017 nabij het pand Wal 12 te Sint-Maartensdijk voor mevrouw J.T. Stoutjesdijk-Koppenhol. maal 5 minuten zaken onder de aandacht te brengen van de commissieleden die niet op de agenda staan. Dit noemen we het alge mene spreekrecht bij commissievergaderin gen. Wanneer u hiervan gebruik wilt maken, kunt u zich aan het begin van de vergadering aanmelden bij de raadsgriffie. Daarnaast is er het spreekrecht per agendapunt. Per agendapunt is er discussie mogelijk met de commissieleden. Als u gebruik wilt maken Iedere belanghebbende kan tegen dit be sluit binnen 6 weken na de datum van af kondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en on dertekend te zijn. Verder moet het bezwaar schrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tho- len.nl /digitale balie/trefwoord: 'bezwaar en beroep'). Naast deze informatie vindt u op deze website een document van de brochu re 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid'. Bekendmaking Burgemeester en wethouders maken, ter voldoening aan afdeling 3.4 van de Algeme ne wet bestuursrecht, het volgende bekend. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 11 oktober 2012 de Nota Bodembeheer en de bijbehorende bodemkwaliteitskaart (inclusief de bodemfunctieklassenkaart) vastgesteld. In de Nota bodembeheer is aangegeven welke vrijkomende grond in welke gebieden kan worden hergebruikt (re gels voor grondverzet). De gemeente volgt in principe het landelijk generieke beleid. Op enkele aspecten wijkt de gemeente af van het generieke beleid en heeft zij ge- biedspecifiek beleid opgesteld waardoor de hergebruikmogelijkheden beter zijn toege spitst op de lokale situatie. Door dit beleid te voeren is het eenvoudiger om grond die binnen (bouw)projecten vrijkomt binnen de gemeente nuttig te hergebruiken. Het ge- biedspecifieke beleid is opgesteld binnen de mogelijkheden van het Besluit bodem kwaliteit. van dit spreekrecht, moet u dit tenminste 24 uur voor de vergadering melden bij het griffiesecretariaat, telefoon: 0166-668 350. Inzage agenda's De (voorlopige) agenda's met bijbehorende voorstellen liggen voor iedereen van maan dag tot en met vrijdag tijdens de openings uren van het gemeentehuis ter inzage in de publieke leesruimte. De agenda vindt u Met ingang van 19 oktober 2012 ligt het raadsbesluit, samen met de vastgestelde Nota bodembeheer en bijbehorende stuk ken, gedurende 6 weken tijdens de ope ningsuren ter inzage in de openbare lees ruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. De stukken kunnen ook worden ingezien op de gemeentelijke websi te www.tholen.nl. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar mevrouw ing. M.C.A. van Elzakker, tele foonnummer 0166-668303. Tijdens de termijn van terinzagelegging kan beroep ingesteld worden tegen het vaststel lingsbesluit van de Nota bodembeheer door een belanghebbende die kan aantonen re delijkerwijs niet in staat te zijn geweest tij dig een zienswijze in te brengen tegen het ontwerp(besluit). Het beroepschrift moet worden gezonden aan de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE te 's-Gravenhage. Tevens kan een verzoek om een voorlopige voor ziening worden ingediend bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt Gemeenteblad Tholen nummer 08 - 2012. Tegen betaling van de kosten kan daarvan afschrift worden verkregen. In het Gemeenteblad Tholen worden de in tegrale teksten van algemeen verbindende voorschriften (verordeningen e.d.) gepubli ceerd. Dit nummer van het gemeenteblad bevat: l.Het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 13 september 2012 tot gewij zigd vaststellen van de "Bouwverordening ook op www.tholen.nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Vergaderkalender). U kunt op dezelfde plaats op de website later de audionotuien (in MP3-formaat) van deze vergaderingen beluisteren. Indien u niet de beschikking heeft over een computer of een internetverbinding, maar toch graag de notulen wilt beluisteren, kunt u contact opnemen met de griffie, telefoon: 0166- 668 350. gemeente Tholen", met daarin verwerkt de 14e serie wijzigingen van de Model bouwverordening van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. 2. Het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 10 mei 2012 tot het vaststel len van de "Brandbeveiligingsverordening 2012". 3. Het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 10 mei 2012 tot intrekking van de Verordening leerlingenvervoer ge meente Tholen 2009 en vaststellen van de Verordening leerlingenvervoer gemeente Tholen 2012. 4. Het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 11 oktober 2012 tot vaststel ling van de Nota Bodembeheer en de bij behorende bodemkwaliteitskaart (inclu sief de bodemfunctieklassenkaart). Toelichting punt 4 In de Nota bodembeheer is aangegeven welke vrijkomende grond in welke gebie den kan worden hergebruikt (regels voor grondverzet). De gemeente volgt in prin cipe het landelijk generieke beleid. Op enkele aspecten wijkt de gemeente af van het generieke beleid en heeft zij gebied- specifiek beleid opgesteld waardoor de hergebruikmogelijkheden beter zijn toege spitst op de lokale situatie. Door dit beleid te voeren is het eenvoudiger om grond die binnen (bouw)projecten vrijkomt binnen de gemeente nuttig te hergebruiken. Het ge- biedspecifieke beleid is opgesteld binnen de mogelijkheden van het Besluit bodem kwaliteit. Het besluit onder 1 treedt in werking daags na bekendmaking. Het besluit onder 2 treedt in werking op het moment van inwerkingtreding van het Bouwbesluit 2012. De besluiten onder 3 en 4 treden in werking 6 weken na bekendmaking. Coaching Officemanagement Lorentzweg 20 4691 5R THOLEN Telefoon: 0166-603036 E-mail: lnfo@roselina.nll Internet: www.roselina.nl Bij ons kunnen bedrijven en particulieren terecht voor erkende opleidingen, trainingen en workshops die leuk en leerzaam zijn om te volgen o.a.: Kantooropleidingen Administratief Medewerker start 8 november en 3 december Commercieel Administratief Medewerker start 8 november Financieel Administratief Medewerker start 8 november Becretaresseopleiding start 4 en 5 december Anatomie, Pathologie en Fysiologie start 10 januari 2013 Praktijkdiploma Boekhouden start 23 oktober Management Managementsupport Workshop 'Telefoneren in een vreemde taal' 11 januari 2013 PR -bedrijfscommunicatie start 5 november Persoonlijke effectiviteit/ workshops 'Timemanagement' 23 november B '5toppen met piekeren' 25 november B 'Relaxter omgaan met spanningen' 30 november Computertrainingen en workshops Workshop Functies en formules in Excel 14 december B Workshop Outlook 7 december B Training Word 8, 26 november en 3 december Wij zijn erkend opleider voor 1550, flemas en de Associatie. Wij sturen u graag informatie toe, ook is een (kosteloos) mtakegespek mogelijk. Deze actie is niet geldig i.c.m. andere acties of spaarkaarten. Warring Kleding is speciaal voor de volwassen vrouw die goed gekleed wil gaan. Misstique Fashion voor jonge vrouwen die niet zomaar tevreden zijn. Een riante keuze uit veel bekende kwaliteitsmerken: MC GREGOR SCARVA TENCE GERRY WEBER FRANKWALDER MARCONA ROZES OF AVELON PL LAND QUESTION TAIFUN Elspeet Staverdenseweg 17 T. 0577 - 49 25 01 Krabbendijke Dorpsstraat 55 T. 0113 - 50 39 20 E-mail: warring-etspeet@hetnet.nl Gratis parkeren voor de deur. De koffie staat altijd klaar. www.warringkleding.com

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 10