PERSONEEL CNC-Draaier m/v www.eendrachtbode.nl i a a s a s s h m eshhvehtbode Tijd voor een extra laag... winterjassen! Eendrachtbode, de meest gelezen krant van Tholen en Sint Philipsland Metaaltechniek Tholen PROFILE TYRECENTER RINUS ROON Kijk ook op onze website BEDRIJFS RUIMTE TE KOOP/ TE HUUR 0166- 657007 den Engelsman van Driel Energie halen uit eb en vloed Meld u aan voor lezingen Amerikaanse presidentsverkiezingen Kom naar het Biobased Congres 2012 in Goes informatie van het waterschap Bel voor een abonnement naar \Me hebben een prachtige collectie www.denengelsmanenvandriel.nl Provincie maakt mogelijk Voor uw agenda 10, 24 en 31 oktober 2012 Uitnodiging voor ondernemers Provincie controleert op vergunningen voor uitvoering afgravingen Provincie Zeeland 8 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 11 oktober 2012 Metaaltechniek Tholen BV is een toeleverancier voor de metaalindustrie, welke een brede range aan producten levert voor verscheidene toepassingen. Zo zijn we bijvoorbeeld actief in de volgende sectoren: hydrauliek, scheepvaart, foodindustrie, industriële koelinstallaties en het vervaardigen van matrijzen. Op onze website, www.metaaltechniektholen.nl kun je meer informatie over ons bedrijf vinden. Met het oog op onze toekomstvisie zijn wij op zoek naar versterking van ons team met een Wij hebben een mooi. recent vernieuwd vrijwel geheel CNC-gestuurd machinepark met meerdere CNC draaibanken waarvan een aantal uitgerust met aangedreven gereedschap en stafaanvoer. Wij zijn vooral sterk in enkel stuks en/of klein seriewerk van hoge kwaliteit waardoor we een afwisselende range aan producten en werkzaamheden aan kunnen bieden. Neem contact met ons op als je aantoonbare ervaring hebt in de verspanings- industrie, gewend bent zelfstandig en precies te werken. Binnen ons team werken wij met veel inzet én plezier aan de vervaardiging van verschillende onderdelen in diverse staalsoorten of desgewenst in een kunststof uitwerking. Mocht je meer informatie willen, stuur dan een brief, E-mail of neem telefonisch contact met ons op 0166 60 91 91. Wil je reageren op deze advertentie, stuur dan je CV per brief of per mail t.a.v. Dhr. L. Rijnberg. Metaaltechniek Tholen BV Ondernemersweg 16, 4691 SL Tholen leorijnberg@metaaltechniektholen.nl Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Profile Tyrecenter Rinus Roon is een all-round bandenservicebedrijf met vestigingen in Zierikzee, St Maartensdijk en Sommelsdijk, een team van 28 mensen en6 pechservice-units op de weg, actief in zowel de particuliere als de zakelijke dienstverlening. Profile Tyrecenter Rinus Roon levert totale auto- en bandenservice voor personen- en bestelauto's én complete bandenservice voor industrie, transport, grondverzet en de agrarische sector. Door verregaande kennis, verkregen door meer dan 28 jaar expertise en een team van gepassioneerde specialisten, zijn we inmiddels uitgegroeid tot één van de belangrijkere spelers van landbouwbanden op het agrarisch speelveld in Nederland. Dooreen nog verdere professionalisering van de organisatie en een optimalisatie van efficiency willen wij deze positie verbeteren en zo mogelijk verstevigen. Mede hierdoor en het vertrek van de huidige functionaris zijn we op zoek naar een man/vrouw die leiding geeft aan de afdeling truck/landbouw vestiging Zierikzee, verantwoordelijk is voor het magazijn en de afdelingen landbouw van de verschillende vestigingen vanuit Zierikzee gaat coördineren. Ook zijn wij op zoek naar een junior technisch/commercieel adviseur die de buitendienst komt versterken. Jullie zullen een grote affiniteit met de moderne agrarische wereld moeten hebben, enorm gedreven en flexibel moeten zijn; kortom teamplayers met een bewezen vermogen om te organiseren, te plannen en te beschikken over goede commerciële en contactuele vaardigheden.Het jezelf voortdurend kunnen verplaatsen in onze klanten cq. doelgroep is een natuurlijke eigenschap en oplossend denken is vanzelfsprekend. Wij bieden bij deze functies een passende salariëring conform de cao voor de bandenbranche. Handgeschreven sollicitaties binnen 8 dagen na verschijnen van deze advertentie naar Vissersdijk 46, 4301 ND Zierikzee tavRinus Roon of per mail aan rinus@rinusroon.nl Tevens kan hier ook informatie worden ingewonnen Banden -1 e verversen - Balanceren - Accu's - APK - Schokdempers - Remmen - Sportvelgen - Service Shop Zierikzee Zierikzee, Vissersdijk 46 Tel. 0111-417040 St. Maartensdijk St. Maartensdijk, Nijverheidsweg 8 Tel. 0166-664198 Kastelein Sommelsdijk, G. Walschapstraat 18 Tel. 0187-483954 De ontwerpen van de programma begroting 2013 en de meerjaren raming 2013-2016 van waterschap Scheldestromen liggen ter Inzage op de waterschapskantoren in Middelburg en Terneuzen. weerschat Scheldestromen Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over eeri computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. Postadres: Postbus 1000,4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1,4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl www.hurenintholen.nl Voorstraat 15 - 5int-Annaland - Tel. (0166) 65 24 90 maandag gesloten, vrijdagavond koopavond Provincie Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl De Amerikaanse verkiezingen komen dichterbij. In de maand vooraf gaand aan de verkiezingen van 6 november, organiseert het Roosevelt Study Center in samenwerking met het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen drie lezingen. De lezin gen zijn op woensdag 10, 24 en 31 oktober 2012 in de filmzaal, Abdij 9 in Middelburg. Vanaf V5.30 uur is de zaal geopend, waarna om 16.00 uur de lezingen beginnen. Op 10 oktober spreekt Professor Adam Fairclough over Obama en Roosevelt. Op 24 oktober vertelt Kirsten Verdel over verkiezingscampagnes en 31 oktober geeft Professor Scott Lucas een lezing over het buitenlandbeleid van Amerika. Gratis toegankelijk Als u één of meerdere van deze lezingen wilt bijwonen, meldt u dan aan bij het Roosevelt Study Center via rsc@zeeland.nt of 0118- 631590. In verband met de verwachte hoge opkomst raden wij u aan om dit tijdig te doen. Deze lezingenreeks is gratis toegankelijk en mogetijk door steun van Provincie Zeeland. Zie ook: http://www.roosevelt.nl/activities/ Een getijdencentrale in de Brouwersdam kan de waterkwaliteit in het Grevelingenmeer verbeteren door het deels terugbrengen van getij. Testen voor de juiste techniek vinden binnenkort plaats. Leven in Zeeland is leven met laag én hoog water. De partners in Engeland, Frankrijk en België kennen dezelfde getijdenwerking en sloegen daarom de handen ineen. Deze samenwerking bestaat voornamelijk uit kennisuitwisseling rondom getijdenenergie. Tegelijkertijd haalden ze ook een Europese subsidie bin nen van ruim drie miljoen euro om de komende jaren energie uit eb en vloed te ontwikkelen, testen en promoten. Dit getijden-energieproject heet Pro-Tide. Vooral visvriendelijk Het Zeeuwse deel van het project is het uitzoeken welke techniek geschikt is om uiteindelijk toe te pas sen in de getijdenenergiecentrale in de Brouwersdam. Omdat het nog om een proef gaat wordt er niet meteen een gat geboord in de Brouwersdam. De eerste fase van het onderzoek'start binnenkort in een waterbouwkundig laboratorium. Deze fase moet laten zien welke techniek het best bij de Grevelingen past. Deze nieuwe technieken moeten vooral visvriendelijk zijn. Maar ook genoeg energie kunnen halen uit slechts 50 centimeter verschil tussen hoog- en laagwater. Dat is bijzonder, omdat dat een klein hoog teverschil is. Daarna volgt een praktijkproef in een bestaande sluis: de Flakeese spuisluis. Op basis daarvan wordt gekeken of en hoe de getijdencentrale kan worden gebouwd. Deze resultaten worden medio 2015 verwacht. Gedeputeerde Sjoerd Heijning-, "De waterkwaliteit in het Grevelingenmeer is sinds het afsluiten van'de Brouwersdam langzaam verslechterd. De afgelopen jaren is er een door het Rijk geï nitieerde studie uitgevoerd. Hieruit blijkt dat de waterkwaliteit in het Grevelingenmeer kan worden ver beterd door het deels terugbrengen van getij. Met het terugbrengen ervan kan er ook een energiecen trale worden gebouwd, die met dat getij energie kan opwekken voor zo'n 60.000 huishoudens.' Meer weten? Meer informatie over de Grevelingen, het testcentrum en de getijdencentrale staat op: www.toekomstgrevelingen.nl Op vrijdag 26 oktober vindt het Biobased Congres 2012 plaats in Theater De Mythe in Goes. Gedeputeerde én voorzitter van Biobased Delta Ben de Reu nodigt u van harte uit: 'Het congres vindt plaats in Zeeland omdat we. samen met Noord-Brabant en Zuid-Holland, onderdeel zijn van de Biobased Delta. In Zeeland ligt het zwaartepunt op groene grondstoffen (agro-nieuwe teelten/algen) als input voor onder andere de chemie en materialen. Motto van de Biobased Delta is daarom ook 'agro meets che mistry'. Het congres laat zien wat biobased economy is, hoe ondernemers daar op in kunnen spelen en wat de biobased Delta voor hen kan betekenen. Het congres is daarmee een extra stimulans voor de bio based economy in zuidwest Nederland.' De organisatie van dit business event is in handen van Biobased Delta en is mede mogelijk door finan ciële bijdragen van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland, Provincie Noord-Brabant en Provincie Zeeland. De toegang van deze bijeenkomst is gratis. Voor aanmelden en het programma, kijkt u op www.biobaseddelta.nl Het Witte Huis. Om overtredingen in de Zeeuwse natuur en onze leefomgeving te voorkomen, werkt Provincie Zeeland met een handhavingskalender. Hierin ziet u waaraan provinciale toezichthouders extra aandacht besteden. In oktober en november controleren provinciale handha vers op vergunningen' voor de uitvoering van ontgrondingen. Daarnaast controleren ze op het (illegaal) vangen van beschermde vogels, het schelpdierrapen en stroperij van vossen door middel van kunstlicht. Samenwerking Bij Provincie Zeeland werken zes 'groene' inspecteurs voor de afde ling Handhaving, Natuur en Milieu |HNM). Zij zien zowel in het vrije veld als bij werkzaamheden er op toe of bezoekers en vergunning houders zich aan de wetten en regels houden. Zij werken daarbij samen met beheerders van natuurgebieden zoals Staatsbosbeheer, stichting Het Zeeuwse Landschap en Politie Zeeland. Een provincie- inspecteur aan het woord: 'In deze periode is het iets rustiger, waar door we Zeeland-breed controleren. We gaan dan langs particulie ren en bedrijven om ontgrondingvergunningen te controleren en eventuele illegale ontgrondingen op te sporen. Bij een afgraving van duizend kuub is er een vergunningplicht, omdat er dan gevolgen kunnen zijn voor grondwaterstanden. Ook is de mogelijkheid van archeologische vondsten aanwezig en kan er sprake zijn van een gebied met drinkwatervoorzieningen. Bij een overtreding maken we proces verbaal op. In het uiterste geval gaat het om een bestuurs rechtelijke oplossing waarbij de overtreder alles in oude staat moet herstellen.' Heeft u vragen of klachten? Neem dan contact op met de afdeling Handhaving, Natuur en Milieu van Provincie Zeeland, telefoon 0118- 63 11 53 of stuur een e-mail naar: handhavingfazeeland.nl De hand-havingskalender vindt u op: www.zeeland.nl/verkort/handhaving Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: Prepress Provincie Zeeland Fotografie: Ben Seelt voor DNA beeldbank op www.laatzeeland- zien.nl (Grevelingen). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrumefceeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001. 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6.4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 24 oktober 2012. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 8