Koersballen 'Job Bout wil Zeeuwen aan de harder' Plaatselijk nieuws Huishoudens enkele uren zonder gas door lek in de hoofdleiding PROBLEEM? 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 11 oktober 2012 Schuurtje uitgebrand Herfstfair Hage wint Rommelmarkt muziek Groei Van Rijn Verhuur ijsbaan Bijdrage sanering Potappel kampioen Legaliseren woning Hommel kortste partij Aardappelrooier vast Concert mannenkoor Door een gaslek op voormalig bedrijventerrein Noord in Tholen hebben dinsdagochtend 25 huishoudens zonder gas gezeten. Ook het verkeer had er hinder van, want dat werd omgeleid. Rond twee uur was het lek in de hoofdgasleiding - dat was ontstaan tijdens graafwerk zaamheden - gedicht. Een uur later hadden alle huis houdens gas. Ronde verder Kleutermodeshow Ballonnenwedstrijd Verontreiniging Ring Geslacht in eigen slagerij J II I I I I I I I I Oliebollenactie sfa Verkoping Kinderboekenweek RIOOL OF AFVOER Bestel-/Bedrijfsauto's NIEMANTSVERDRIET Nieuw transformatorhuis Zwembad in orde Herinrichten Haven Militaire dropping Van de Ree pakt winst Kerstmuziek Tw aalf kinderen Keukenbrand Kerkweg Bubbelvoetbal Knutselmiddag Verkoping Agenda Tholen Op het volkstuinencomplex aan de Koningin Julianastraat in Tholen is dinsdagavond rond tien uur een schuurtje uitgebrand. „Binnen een kwartier werd het sein brandmeester gegeven", zegt brandweercomman dant Koos de Feijter. In het schuurtje stonden surfspullen. Hoe de brand is kunnen ontstaan is vooralsnog on duidelijk. Door het ontbreken van elektra acht De Feijter de kans klein dat de brand spontaan is ontstaan. Zorgcentrum Ten Anker houdt zater dagmiddag van half twee tot vier uur een herfstfair in de recreatiezaal. Het aanbod loopt uiteen van babbelaars, tweedehandsboeken en enveloppen tot groente, fruit en breiwerken. Een deel van de opbrengst komt ten goe de voor de bouw van een bejaarden tehuis in Ethiopië. Leen Hage heeft met 5242 punten de wekelijkse klaverjaswedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen gewon nen. Hage had 211 punten voor sprong op Rinus Moeiiker die met 5031 punten tweede werd. Peter Lu- ten volgde met 4866 punten en werd derde. Voor Monique Kijzers en Cees Schot was met 4757 en 4670 punten een vierde en vijfde plaats. Muziekvereniging Concordia orga niseert zaterdag een rommelmarkt. Die wordt van half twee tot half vijf gehouden in het pand van Drukkerij Dieleman. Oudelandsestraat 9. 's Morgens kunnen nog spullen worden ingeleverd voor de verkoop van die middag. In het laatste half uur van de rommelmarkt gaat er wat van de prijs van de spullen af. Er is een drankje en een hapje verkrijgbaar en de blokfluitleerlingen laten van zich horen. De opbrengst van de markt is bestemd voor de aanschaf van blad muziek en instrumenten. Vanwege de groei van het bedrijf gaat Van Rijn Brandbeveiliging aan de Stevinweg een nieuw bedrijfs pand bouwen. Het huidige huurpand aan de Energieweg is te klein. Voor de opslag van blusapparaten en an der materiaal voor het verlenen van eerste hulp wordt de ruimte vier keer zo groot: van 100 naar 500 vierkante meter. Voor de opleidingen en trai ningen maar liefst acht keer: van 50 naar 400 vierkante meter. Het ge bouw wordt in één bouwlaag opge trokken, in plaats van twee. De wel standscommissie ging onlangs akkoord met het plan. Voor de ijsbaan die op de voormalige oesterputten wordt aangelegd, sluit de gemeente een huurovereenkomst voor vijf jaar met de stichting STAD. Afgesproken is dat de overeenkomst daarna telkens met een jaar verlengd kan wordenDe huur is op 1 oktober ingegaan. Nutsbedrijf Delta heeft tussen juli vorig jaar en juni dit jaar 9574 euro uitgegeven voor sanering van de bo dem van het voormalige gasfabriek terrein. Op grond van een convenant dragen de gemeente en de provincie samen tien procent van dat bedrag bij. De gemeente betaalt 15 procent, dat is 718 euro. 'M Oud- Vossemeer Izaak Potappel van vogelclub De Vogelvrienden is kampioen gewor den tijdens de vogeltentoonstelling in Ossendrecht. Hij behaalde met een stam isabel schimmel 364 pun ten. Goed voor de eerste plaats. Bij de enkelingen behaalde Potappel met een isabelgeel intensief 93 pun ten. A. Ketting kreeg 90 punten voor zijn zebravink masker grijs en 91 vooreen zwartwang grijs. Verder werden ook J. Ketting en P. Jansen kampioen. Respectievelijk met een Japanse meeuw (92 p.) en een stam geelflankparkieten (368 p.). J.P. Je- roense werd eveneens kampioen met een stam geelflankparkieten (372 p.) De gemeente heeft een gedoogbe- schikking afgegeven voor een in pandige woning op het bedrijventer rein Klaverveld. De beschikking geldt tot zes maanden nadat het be stemmingsplan voor de woonker nen, dat momenteel in procedure is, onherroepelijk is geworden. Ze is af gegeven na een verzoek tot wijzi ging van het bestemmingsplan zodat de woonruimte gelegaliseerd kan worden. ln de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Arjan Hommel de kortste partij in zestien beurten. Jos Hommel speel de de hoogste serie met zestien car amboles en het hoogste gemiddelde met drie. De uitslagen: S. Etienne-J. Hommel 9,796-10; T. de Reus-P. Heijboer 10-9,556; A. Hommel-R. de Jonge 10-5,83; D. Hommel-K. Heijboer 10-8,947; H. van Daalen- R. Goedegebuure 10-3,273; A. Deurloo-W. Bosch 7,692-10; L. van Wezel-A. Hommel 7,083-10. Een aardappelrooier is dinsdagoch tend rond elf uur vast komen te zit ten op het stuk land tussen de Lan- geweg en de Oud Vossemeersedijk. Rond half twaalf reed het landbouw voertuig weer rond. Sint-Annaland Mannenkoor Door Eendracht Ver bonden houdt zaterdag 20 oktober om half acht een concert in de Her- Verkeer omgeleid via Deltaweg en Eendrachtsweg Het lek ontstond om half elf toen een kraanmachinist bij werkzaam heden de hoofdtransportleiding omhoog trok. De machinist scha kelde meteen de brandweer en po litie in. De brandweer heeft alle omliggende gebouwen, zoals het tankstation van Bal en het garage bedrijf van Adrie van Burgh ont ruimd. Verdere ontruimingen, zo als van de woningen aan de Grindweg, waren volgens brand weercommandant De Feijter niet nodig. „De wind stond gunstig in de richting van het Schelde-Rijn- kanaal", zegt hij. „Vanaf de dijk hebben we constant de luchtwaar- des in de gaten gehouden. Die ble ven beneden alarmeringspeil." In de tussentijd sloot de politie het gebied af voor alle verkeer. Het verkeer vanaf de Tholensebrug en Oud-Vossemeersedijk werd omge leid vla de Deltaweg, Slabbe- coornweg, Schelderijnweg en via de Eendrachtsweg over de Tholen sebrug. Tholen bleef bereikbaar via de Postweg en Molenvlietse- dijk. Door de afsluiting ontstond enige tijd hinder. Om half twaalf werd de Grindweg weer vrijgege ven voor het verkeer. „Vanaf dat moment was alles onder controle", aldus De Feijter. Monteurs van energiebedrijf Delta hebben de leiding gerepareerd. Manon Ostendorf van Delta: „Om twee uur zat er weer druk op de leiding. Rond drie uur hadden alle 25 huishoudens weer gas." VERVOLG VAN RABOBANK „Het is ook een tegenstrijdig ver haal als je op de centen moet iet ten. Je hoeft niets nieuws te zoe ken. Houd het prachtige kantoor in Sint-Maartensdijk open. De leden moeten het immers allemaal beta len." Koopman zei blij te zijn met de aanwezigheid van vertegen woordigers van de Dorpstafel en de ondernemersvereniging Sint-Maar tensdijk, maar die leken zich al verzoend te hebben de sluiting. Ron v.d. Graaf van de Dorpstafel maakte zich wel zorgen over de toekomst van de Rabo-vestiging op de Markt. „Het zal ongelofelijk moeilijk worden om een bestem ming te vinden voor dat gezichts bepalende pand, want er staan al de nodige winkels leeg in Sint-Maar tensdijk." De Korte: „Woningen dan misschien. We willen in elk ge val geen pand dat de Markt ont siert. Elders in ons werkgebied hebben we inmiddels zes kantoren verkocht en die hebben allemaal een goede bestemming gekregen." Kees Koopman uit Sint-Annaland miste een alternatief voor de safe loketten na sluiting van de twee kantoren. „Dat gaat centraal in Goes gebeuren, want dit is een erg kostbare dienstverlening", aldus Jos van Esbroeck. „Dan haalt u dus een stuk dienstverlening weg", vond Koopman. Volgens Ad de Korte blijken de safeloketten voor de bank 'een meer dan dure hobby te zijn.' 'Daarom worden ze afge bouwd. I Stavenisse vormde kerk. Het koor staat onder leiding van dirigent Koos van der Slikke en organist Leen Heijboer. De muzikale familie Stouten uit Kerkwerve begeleidt het mannen koor op orgel, piano, trompet, dwarsfluit en viool. De optreden worden afgewisseld met samenzang. Drogisterij Maja aan de Ring is een ronde verder in de verkiezing beste DIO drogisterij. De winkel van Maja Westdorp zit bij de laatste drie geno mineerden in de categorie Local Hero. De winnaar wordt op dinsdag 30 oktober bekend gemaakt. De kinderen van groep 2 van de School met de Bijbel hebben dins dagmorgen een modeshow gehou den als afsluiting van het project: Kleding. Er is veel geleerd op het gebied van rekenen: hoe duur is het? Hoeveel geld geef je? Kun je ook pinnen? En hoe zit het met de maat? Welke schoenmaat hebben we ei genlijk? Zo kwamen begrippen als meer en minder, groter en kleiner en heel veel getallen aan de orde. Ze leerden een tabel te maken met hun eigen schoenmaten. Naar aanleiding daarvan werd een grafiek gemaakt. Veel rekenen en wiskunde dus bij de kleuters. Ook op taalgebied konden de kinderen zich volop nieuwe din gen eigen maken. De woordenschat werd uitgebreid en de kinderen leer den sorteren op soorten kleding. Ook mondelinge taal kwam aan de orde. want wat zeg je eigenlijk in de winkel? De kinderen hadden volop gelegenheid om zich creatief te ont wikkelen: ze maakten van oude shirts en bloesjes weer een hip kle dingstuk, door te verven en te com bineren met nieuwe kleuren. Ook het woord accessoires kennen ze nu: tasjes, sieraden en hoofddeksels wa ren in ruime mate aanwezig op de modeshow. In hun eigen creaties lie pen de kinderen over de catwalk, draaiden keurig een rondje en maak ten een buiging voor het publiek, be staande uit vaders, moeders, opa's en oma's. De groep is uitgenodigd om in november ook bij kledingwinkel Pleune een modeshow te geven. De eerste prijs van de ballonnen wedstrijd van de Vrienden van Siem, een fotoshoot van Wim Fase, is ge wonnen door Yasmin Reiners. De tweede prijs, een mp3-speler, is voor Milan Lemsom en Dominique Coenraadts heeft een cadeaubon van de Cadeaushop gewonnen als derde prijs. Myrthe Dake mag kaarsen gaan maken (vierde prijs), Pieter Verwijs krijgt een gesigneerde wed strijdbal van Feyenoord en Sem Wessels krijgt een loopfiets. Marjan- ne en Rijn (achternaam onbekend) kunnen een snoepzak vullen bij het Snoeperijtje en Dennis Oosdijk mag een armband uitzoeken bij de winkel van Pleune. Bij bodemonderzoek in opdracht van de gemeente is op het perceel Ring 8 een verontreiniging aange troffen met minerale olie. Waar nu een huis met schuur staat, is honderd jaar geleden de smederij van Van Beek gevestigd. Later werd dit een constructiebedrijf en tussen 1959 en 1965 was er ook een tankstation. In de jaren zestig is het bedrijf ver plaatst, de ondergrondse brandstof tank is twintig jaar geleden met zand gevuld. Door bemonstering is vast gesteld dat ongeveer vijftien kubie ke meter grond sterk verontreinigd is. over een oppervlakte van vijftien vierkante meter en een diepte van een halve tot anderhalve meter. Op grond daarvan hebben gedeputeerde staten besloten dat er geen sprake is van een ernstige bodemverontreini ging- Maandag 15 t/m zaterdag 20 oktober Magere varkenskluifjes Magere speklappen Shoarmavlees Beckers frikandellen Rundervinken 500 gr. 500 gr. 400 gr. 10 stuks 5 halen 2,90 2,75 2,25 4,00 4 BETALEN Ardenner boterhamworst 100 gram 0,90 Gesneden kaas 100 gram 1,25 Gekookte rundertong 100 gram 1,50 Erwtensoep 1 liter 3,20 Voor lekker vlees, mals en mager I moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 jar@hotmail.com. De organisatie zoekt nog vrijwilligers voor de be geleiding. De oliebollenactie die op 2 oktober door vrouwenvereniging Waakt en Bidt werd gehouden, heeft 990 euro opgebracht. Een kwart van de op brengst gaat naar diverse goede doelen. Driekwart is bestemd voor de kerk van de Gereformeerde ge meente. Poortvliet Predikbeurten Weekenddiensten nisse organiseren vrijdag 19 okto ber een knutselmiddag voor kinde ren. Die begint om twee uur in de Stove. De middag is voor kinderen tot en met 14 jaar. De organisatie raadt ouders van de allerkleinsten (tot 4 jaar) aan om zelf voor bege leiding te zorgen. Kinderen kunnen tijdens de knutselmiddag figuurza gen en schilderijen maken. Opge ven kan tot maandag 15 oktober bij Flip de Rijke, tel. 692385. De Hervormde vrouwenvereniging 'Niet in eigen kracht' houdt woens dag 17 oktober een verkoping in verenigingsgebouw De Schuil plaats. Het aanbod bestaat onder an dere uit boeken. De verkoping is van half drie tot half zes. Om zeven uur wordt de uitslag van de verlo ting bekend gemaakt. Sint-Maartensdijk Tijdens de Kinderboekenweek (tot en met 14 oktober) kunnen kinderen bij het Leger des Heils gratis lees boeken omruilen voor een 'nieuw' exemplaar. Verder zijn de prijzen van de boeken in deze periode ge halveerd. Zo kost een afgeschreven bibliotheekboek 25 cent. De winkel van het Leger des Heils is dinsdag en donderdagmiddag geopend van half twee tot vier uur en vrijdag avond van half zes tot acht uur. Advertentie I.M. uit Bergen op Zoom met 203.000 euro. 4 Moerland en Dost uit Steen bergen met 206.000 euro, 5. Gebr. Moerland en Zn. uit Sint-Annaland met 221.000 euro en 6 De Groot Schagen uit Sliedrecht met 294.00 euro. Nieuw en gebruikt alle merken. Onderhoud, reparatie en APK. Schadeherstel voor ALLE maatschappijen Verhuur luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Delta heeft samen met aannemer De Voogd uit Zierikzee aan de Oostvest een nieuw transformatorhuis ge bouwd. Het staat aan de achterzijde van het voormalige postkantoor. Het vervangt het stenen gebouwtje dat even verderop staat. In het nieu we onderkomen voor de stroomver- deling worden nieuwe technieken toegepast en nieuwe materialen ge bruikt. Zo wordt het mogelijk om bij storing vanuit Middelburg stroomgroepen om te leiden zodat maar een beperkte deel uitgescha keld is. De monteurs hoeven dan niet naar het dorp te komen. Voor het plaatsen van het nieuwe huisje, kon Delta grond ruilen met de be woners van het voormalige post kantoor. Zij nemen het stenen trans formatorhuisje over. Eerst moet het ontruimd worden. De transformator die verwijderd moet worden weegt ruim 2600 kilo. Sint-Philipsland Advertentie I.M. Het zwembad van camping De Muie is half september gecontro leerd door de provincie, in het kader van de Wet hygiëne en veiligheid badinrichtingen en zwemgelegen- heden. De inspecteur heeft 26 as pecten bekeken en geen bijzonder heden geconstateerd. Aannemingsbedrijf MJ. Oomen uit Sprundel gaat de Haven herinrich ten. Oomen was met 194.000 euro de laagste inschrijver. De anderen zijn Sagro uit 's Heerenhoek met 197.325 euro, 3 Scherpenisse en Zn. Scherpenisse Het jeugd- en jongerenwerk houdt vrijdag 26 oktober een militaire dropping voor jongeren. Het ver trek is om half acht vanaf Holland Huis. De deelnemers worden er gens op het eiland 'gedropt' en moeten ongezien terugkeren. On dertussen rijden er verschillende zoekteams rond die de jongens en meiden proberen op te sporen. Wie het snelst terug is en zo min moge lijk is gezien, wint. De verwachtte eindtijd is om één uur 's nachts. Opgeven kan tot 19 oktober via Hans van de Ree heeft zaterdag de viswedstrijd van zeehengelclub De Makreel gewonnen bij Dishoek. Hij wist in vier uur tijd elf met een tota le lengte van 270 cm boven water te halen. Aan de wedstrijd deden 17 vissers mee. De uitslag van de seni oren: 1Hans van de Ree 270 cm; 2. Lennard Noorthoek 227 cm; 3. Pie ter Verwijs 219 cm; 4. Bram Kosten 217 cm; 5. Irek Kmiecik 175 cm; 6. Bram Noorthoek 167 cm; 7. Cennie Reijngoudt 166 cm; 8. Kees Reijn- goudt 165 cm; 9. Coen Noorthoek 125 cm; 10. Ton Verwijs 115 cm; 11André Fontijne $9 cm; 12. Sjaak v.d. Maas 70 cm. Bij de junioren: 1 Mare Jan v.d. Maas 101 cm; 2. Car lo Hoek 18 cm. Over twee weken vissen de clubleden bij Zoutelande. Barbara van 't Hof roept iedereen op om dinsdag 23 oktober om acht uur naar dorpshuis De Wimpel te ko men. Daar begint die avond de eer ste repetitie voorde kerstzangavond. Tijdens die avond worden Neder landstalige kerstliederen gezongen. Het koor staat onder leiding van Henk Geluk. Aanmelden kan bij fa milie Van 't Hof, tel. 0167-572883. Geen tien, maar twaalf kinderen waren er destijds in huize Verwijs. In het verhaal over het 60-jarig hu welijk van Marien en Cor Verwijs, is abusievelijk geschreven dat ze bij Marien thuis met zijn tienen waren. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1. mevr. A. Poot en C. van Gorsel 49 p.; 2. Fr. de Jong en J. Bijnagte 48p.; 3. mevr. C. van Mierlo en C. Breure 39 p.; 4. mevr. W. Kloet en mevi. B. Bijnagte 30 p.; 5. mevr. T. Breure en W. Bijl 23 p. Meulvliet: 1mevr. R. Bolier en W. Deurloo 41 p.; 2. mevr. C. Spren kels en G. Bolie' 27 p.; 3. mevr. J. Verbraeken en mevr. J. Bos 26 p.; 4. mevr. N. Deurloo en J. Suurland 17 p.; 5. mevr. H. Schot en mevr. A. Suurland 16 p.; 6. J. Sprenkels en G. v.d. Padt 13 p.; 7. mevr. A. Hil- gerson en W. Bij 12 p. De brandweer rukte maandag even na het middaguur uit voor een keu kenbrand in een boerderij aan de Kerkweg. De brand ontstond door een plastic krat dat op het elektrisch fornuis stond. „Eén van de pitten was per ongeluk ingeschakeld, waardoor het krat was gaan smeu len", zegt brandweercommandant Koos de Feijter. De brand was snel onder controle door de vrouw des huizes. Ze heeft de vlammen met een brandblusser geblust en afge dekt met een branddeken. Volgens De Feijter een schoolvoorbeeld van adequaat handelen bij brand. „Blus sen was niet meer nodig. Zo zien we het graag." De keuken heeft brand schade opgelopen. De brandweer zette naast een tankautospuit (x>k een logistiekvoertuig uit Sint-Anna land in. Jeugd- en jongerenwerk Tholen or ganiseert 12 oktober in samenwer king met de vrijwilligers van Tonk (jeugdhonk) bubbel voetbal. Spelers krijgen een transparante bal om zich heen, wat het voetballen bemoei lijkt. Daardoor gaan ze bij een schouderduw soms rollend over het veld. Het spel is bedoeld voor jonge ren van 12 tot en met 23 jaar. Het bubbelvoetbal begint om zeven uur op het trainingsveld van de voetbal club en duurt tot elf uur. Vooraf op geven is niet nodig. De werkgroep Hervormde kerk Sta venisse en de stichting Actief Stave- Chef-kok Edwin Vinke met in zijn handen een harder. Achter hem Joh Bout. In Zuid-Europa een delicatesse. In Nederland nog re latief onbekend: de harder. „En onbekend maakt onbemind", zegt Job Bout van visbedrijf Bout-van IJijke uit Tholen. Daar moet als het aan hem ligt zo snel mogelijk verandering in komen. Woensdagoch tend presenteerde Bout de vis in het bijzijn van gede puteerde Kees van Beveren in Het Koggedek in de haven van Tholen. Het visserijbedrijf legt zich ruim 25 jaar toe op de traditionele zegen- en ankerkuilvisserij, maar de laat ste jaren wordt de vangst daarvan onrendabel door de import van goedkope sprot uit Oost-Europa. Om die reden wil Bout het bedrijf verbreden met de pro ductie van bottarga, ofwel gedroogde kuit van een harder. I)at maak je door viseitjes van harder te zouten, samen te persen en op een koele plaats te la ten drogen. De productie vergt een investering van ruim 11.000 euro in onder meer een droogkast en vacumeermachine. Om de aquacultuur in Zeeland te stimuleren, is de Provincie Zeeland bereid de helft van de kosten te dragen. C'hef-kok Edwin Vinke van restaurant De Kromme Watergang uit Slijkplaat (gemeente Sluis), presen- I teerde de harder woensdagocltend op verschillende wijzen: op toast, als sushi, getraden en als vissoep. „Wat Vinke daarnet zei klop! helemaal", zegt Van Beveren. ,J)e harder is de meeit ondergewaardeerde vissoort uit onze wateren. De snaak is heerlijk. On begrijpelijk waar die vooroordelen vandaan komen. Dit moeten we eten, in plaats wn tilapia uit Indone sië. De vis wordt bovendien opeen duurzame manier gevangen." Bout daarover: „Bet is schone visserij", zegt hij. ,Je gebruikt bijna g?en brandstof en wij beroeren de bodem niet. Het isalleen topsport om de vis gevangen te krijgen. Want het is een slimmerik, die harder. Verstopt zich in oidiepe wateren, waar wij niet kunnen komen. En n zijn bovendien pijl snel." De vis wordt vanaf een sbep gevangen met net ten die variëren van 300 to 1500 meter en een maaswijdte van tien centimetei Dat laatste voorkomt bijvangst van kleine vissen. Bout vist zowel in de Oosterschflde, Westersehelde als in de Voordelta, de kustwateroi in Zeeland en Zuid- Holland. Bij de chef-kok van Be Kromme Watergang staat de vis al op de menukaar:. „Nu de rest van Zee land nog", zegt Miranda Bout,de vrouw van Job. De Gereformeerde gemeente-houdt donderdag 18 oktober van drie tot zes uur en van half zes tot acht uur een verkoping aan de Zuidstraat 15. Zondag 14 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van 't Hof. Oude-Tonge. 18.30 u. ds. Wüllschleger, Amers foort. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 15.30 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Bie. GEREF. KERK 10 u. ds. De Goede. Werkendam. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Quant. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Lemmehs. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. da. Punt-Boomgaardt, Zierikzee. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Buijs. Zevenbergen. 18.30 u. ds. Luyk, Tilburg. GEREF. KERK 10 u. ds. Klap, Heikant. CHR. GEREF. KERK 10 en 15.30 u. ds. De Haan. GEREF. GEM. IN NED. 10,14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Stoutjesdijk, Dordrecht. 18 u. kand. Teeuw, Alblasserdam. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. K. van Olst. 16 u. ds. J. Joppe. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45 u. (H.A.), 14.15 u. en 17 u. (H.D.) ds. Weststrate. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kamphuis, Goes. 18 u. ds. Willemsen. Dirksland. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Kamp, Bar- neveld. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. dr. v.d. Graaf, Rhoon. 19 u. ds. Tanghé, Sliedrecht. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. dhr. Lissenburg. do 18/10 19.30 u. ds. Onderdelin- den. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u.onbekend. 18 u. kand. G.K. Terreehorst, Som- melsdijk. GEREF. KERK 10 u. dr Vos, Dordrecht. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Molenaar, Yerseke. 17 u. ds. v.d. Plas,Zwijndrecht. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. stud. Den Haan. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kakes, 's Heer Abtskerke. THOLEN t/m 14 okt Fotosalon Zeeland, Matchplay (Salus).zaen zo 12-18 u, woe 15-20 u., vr 17-22 u. 10 okt Voorlichting fysiotherapie, Els Deurloo, vrijz. vrouwenbond, NPB, 14 u. 11 okt Gemeenteraadsvergadering, gem.huis, 19.30 u. 13 okt Herfstfair, zorgcentrum Ten Anker, 13.30-16 u. 13 okt Rommelmarkt, Concordia, Zoekweg, 13.30 u. 27 okt Kledinginzameling door Dor cas Regentessestr. 509-12 u 31 okt Bestuurszaken commissie vergadering, gemeentehuis, 19.30 u. 1 nov Lezing over Thüringen door echtpaar Stuy, chr. ouderenver., NPB. 14.30 u. OUD-VOSSEMEER 12 okt Beursvloer, stichting Oud- Vosseméér, De Vossenkuil, 19.30 u. 16 t/m 18 okt Vakantiebijbelweek, basisschool De Ark. 9.45-12.15 u. 21 okt Kinderdienst, Hervormde kerk, 16 u. SINT-ANNALAND Tot eind okt Exposities Langste merklap en ln en om de boerderij, Meestoof, di t/m za 13.30-17 u.,wo 19-21 u. STAVENISSE 19 okt Knutselmiddag, werkgroep Hervormde kerk. De Stove, 13.45- 16 u. SINT-MAARTENSDIJK 23 okt Shantykoor De Markmak kers, Maartenshof, 15.15 u. 23 okt Senioren wandelen, Ooster- scheldestappers. start Haestinge, 13.30 u. 27 okt Kledinginzameling door Dor cas, Wouthoekweg 5,9-11.30 u. SCHERPENISSE 18 okt Natte laarzentocht, Staatsbos- f f HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11 -12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag. tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l.Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2, Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 653146 of 06-21534176; Vrij willige thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen.nl HET KLAVERBLAD IKG. 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. LEGER DES HEILS Radda Barnenstraat 9, Sint-Maartens dijk, tel. 0166-610194, openingstij den: di en do 13.30-16 u. en le zater dag v.d. maand 10-12 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 668200. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 11 t/m vrijdag 19 okt. donderdag 11 0.07-12.39 vrijdag 12 1.22-13.52 zaterdag 13 2.22 -14.42 zondag 14 3.07 -15.24 maandag 15 3.52 -16.07 dinsdag 16 4.32 -16.49 woensdag 17 5.12-17.32 donderdag 18 5.59 -18.14 vrijdag 19 6.44 -18.59 ma 15/10 13.03 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. beh., aanmelden VVV, start eind Sluispolderweg, 11 u. BERGEN OPZOOM t/m 31 okt Bezichtiging monumen ten, 13-16.30 u. 11 okt Infoavond huidproblematiek rond stoma, Lievensberg, aanmel den tot 4 okt bij servicebureau, 18- 20.30 u. 12 okt Brothers in Law band, ge- bouw-T. 12 okt De Nieuwe Snaar, de Maagd. 13 okt Flairck and Basil, zigeuneror kest, de Maagd. 13 okt Danny Vera, gebouw-T. 14 okt Bergse havenloop, Spado, Boulevard. 13 u. 15 okt Archeologie en Romeinen, gratis cursus kinderen 7 t/m 12 jr., museum de Gevangenpoort, 14- 15.30 u. 17 okt Nijntje, musical, de Maagd, 14 en 16 u. 18 okt Big Black and Beautiful: Everthing's changing, de Maagd, 20 u. 18 okt lnkx)pavond implantologie, aanmelden tot 16 okt. patiëntenser vicebureau, Lievensberg, 19.30-22 u. 19 okt Vuile huichelaar, humoristi sche voorstelling, de Maagd, 20 u. 20 okt Sabrina Starke, Gebouw-T.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 2