Stichting Vrienden van Siem opent iel den Hoed ontmoetingsruiirö£ Büf Smerdiek dames pakken volle winst in Tilburg Korfballers Emergo El overtuigend kampioen Venijn in de staart in zaal Alleen Martijn de Jonge boekt winst in enkelspel Voor welzijn en kunstzinnige therapie zieke mensen DÉ SPECIALIST IN ZONNE-ENERGIE Andreas Vroegop van Smerdiek scoort vijf keer tegen Vrederust Smash krijgt klop van koploper, promotiepoule is nu uit zicht Van der Slikke wint ook binnen Jeugtoernooi Clysan afgerond Nap Hage uit Poortvliet beste Tholenaar in Kustmarathon Donderdag 11 oktober 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Stavenisse verliest van koploperSPS wint zakelijk Zege van SPS Stavenisse te Iaat bij de les Derde team tafeltennisclub blijft op eerste plek Ambassadeur Seniorenteam boekt eerste overwinning Eerste punten Lichtpunten Winst voor dames De Ruucstoppelen Jeugd Tanny van As uit Tholen snelste vrouw op parcours Roosendaalse Robad is Thoolse Batho te sterk af Energy ï]7 Systems Smerdiek maakte doeltreffend een einde aan de aanzwellende kritiek over het gebrek aan scorend vermogen. Het bezoekende Vrederust werd op een 8-2 nederlaag getrakteerd. Andreas Vroegop nam met vijf treffers het leeuwendeel van de score voor zijn rekening. De jonge Ju- liën Vermeulen had drie keer succes. SPS haakt aan bij de subtop na een 1-4 zege bij laagvlieger Alliance. SKNWK won met dezelfde cijfers bij Stavenisse en staat in de vierde klasse afgetekend aan de leiding. Komende zaterdag gaat Smerdiek op bezoek bij de lijstaanvoerder. middag. En natuurlijk moet ik aan het belang van het team denken." Lorenzo van Haaften, in de basis gestart vanwege blessures bij Mark Tak en Reinier Prins, was nog voor rust dicht bij de aansluitingstreffer. Zijn schot werd door de doelman van de bezoekers met verve over de lat getikt. In de 35e minuut was Stavenisse wel succesvol. William Smits werd neergelegd in het zes tienmetergebied en Jos van der Jagt benutte de toegekende strafschop: 1-2. In de tweede helft was de for matie van Knop vrijwel gelijk waardig aan de koploper. William Smits kreeg een kopkans op aange ven van Marco Klippel. Na een uur volgde de betwiste derde treffer voor SKNWK. Jeffrey Moerland raakte de bal verkeerd bij een diep tepass en lanceerde daardoor een duidelijk buitenspel staande aan valler van de ploeg uit Nieuwer- kerk. Ook bij de 1-4 speelde Jef frey Moerland met een ongeluk kige glijpartij een beslissende rol. Knop: „Verliezen van SKNWK mag. dat is geen schande. Maar die laatste twee goals waren cadeau tjes, jammer. Voor de rest hebben we met vlagen goed gevoetbald. Het was onze verdienste dat we het SKNWK na rust moeilijk hebben gemaakt." De winst bij laagvlieger Alliance kon misschien op voorhand ver wacht worden. Volgens SPS-trainer Cees Stoutjesdijk is een zege ech ter nooit vanzelfsprekend, ook niet bij een club uit de kelder van de vierde klasse. „Maar we hebben als team gespeeld, met veel inzet, en onze mogelijkheden goed benut." Een 1-4 overwinning was het resul taat. Het waren de Roosendalers die al vroeg in de wedstrijd de lei ding namen, met een diagonaal schot uit een onmogelijke hoek: 1- 0. „Zo'n doelpunt maakt die jon gen nooit meer, de bal zat er schit terend in", zei Stoutjesdijk over die treffer. Even was er de vrees voor een moeilijke middag. Een goed opgezette aanval, met Ramon Voshol als schutter, bracht SPS echter snel langszij: 1-1. Een prachtige combinatie tussen de broertjes Quist zette SPS bijna op voorsprong. De onderkant van de lat stond op dat moment een treffer van Leonard Quist in de weg. Vlak voor rust nam SPS toch de leiding, met een door Ramon Voshol benut te strafschop: 1-2. Een kwartier na de hervatting was de partij beslist. Stefan Bogers gooide er een actie uit die hem tot op de achterlijn bracht, met daarna een strakke voorzet die door een in het nauw gebrachte verdediger in eigen goal werd gegleden: 1-3. Daarna ver zuimden de bezoekers om de score verder op te voeren. Inzetten van Jan Pieter Bevelander werden tot tweemaal toe van de lijn gehaald en invaller Jorn Elenbaas raakte de lat. De Brabantse goalie redde bij een kopbal van Martin Quist. In de slotminuten werd het 1-4, met Ste fan Bogers als wegbereider voor de ditmaal wel succesvolle Martin Quist. Voor rust zag het er nog niet naar uit dat er op Haestinge een mon sterzege in de maak was. Vrederust speelde goed mee en was zo brutaal om de verdediging van de thuisclub in een vroegtijdig stadium onder druk te zetten. Balverlies in de mid denlinie bij Smerdiek leverde Vre derust zelfs de 0-1 op, via het been van Marco Wagner. Gelukkig voor de blauw-zwarten liet het antwoord niet lang op zich wachten. Alleen voor de doelman maakte Andreas Vroegop geen fout: 1-1. Vrederust liet zich van zijn beste zijde zien en nam andermaal de leiding, na bal verlies van Hilbert Brinkman dat werd gevolgd door een gevoelvolle boogbal over de te ver voor zijn goal staande AlexStoutjesdijk: 1-2. Brinkman herstelde zijn foutje, met een belangrijk aandeel in de gelijk maker van Andreas Vroegop. De thuisclub ging met voorsprong de kleedkamer in, nadat Stefan Lind- hout in de beruchte zone tegen het gras werd gewerkt en met Andreas Vroegop als koelbloedige schutter vanaf de penaltystip: 3-2. De vier de treffer van Vroegop, een raak afstandsschot kort na de hervatting, brak het verzet bij de bezoekers. De 5-2 was een kopie van het voor gaande doelpunt, met weer Vroeg op die vanaf ruim twintig meter de trekker overhaalde. Vervolgens was het de beurt aan Juliën Ver meulen, met drie keer Andreas Vroegop als voorbereider van de doelpunten. Coach Peter van Poortvliet noemde de ruime zege een opsteker richting de confronta tie met SKNWK. „We hopen de competitie komende zaterdag een stuk spannender te maken. Natuur lijk staat SKNWK met voorsprong aan de leiding. Bijna al die punten zijn echter vergaard tegen clubs uit het rechterrijtje. Ook voor hen is de wedstrijd tegen ons een echte test, om te zien waar ze werkelijk staan. Wij gaan er na deze acht doelpun ten tegen Vrederust in ieder geval vol vertrouwen naar toe." SKNWK nam zaterdag snel af stand van het zwak startende Sta venisse. In de zesde minuut werd het al 0-1een treffer waarbij back Erik de Rijke zijn directe tegen stander even uit het oog verloor. Halverwege de eerste helft werd het met een verrassend afstands schot 0-2. Coach Jaap Knop nam meteen maatregelen en haalde de ongelukkig spelende Erik de Rijke naar de kant. De jonge Mare Klip- pel kwam voor hem binnen de lij nen. Na de noodzakelijke omzet tingen, met routinier Marco Klippel die de positie van De Rijke overnam, kreeg Stavenisse meer greep op de tegenstander. Knop over zijn snelle wissel: „Je moet iemand als Erik op zo'n moment in bescherming nemen. Anders krijgt hij een moeilijke en vervelende 0 Arvin de Witte (WHS) 0 Andreas Vroegop (Smerdiek) 6 'ii Niels Hopmans (Thol.Boys) 5 Jeffrey Kruf(Vosmeer) Na de zesde competitiedag is er een duidelijker tekening in de top van het topscorerklassement gekomen. De niet-scorende Arvin de Witte leidt nog onbedreigd, want hij heeft twee keer zoveel doelpunten als zijn naaste belager Andreas Vroegop. Die viel met vijf treffers voor Smer diek wel op. want daarvoor had hij nog maar één keer gescoord. Juliën Vermeulen van Smerdiek had even eens een goed vizier met drie goals. Ramon Voshol van SPS en Arjan van Dijke van Tholense Boys von den elk twee keer het doel. Niels Hopmans van Tholense Boys en Jeffrey Kruf van Vosmeer sprokkel den er ieder een goaltje bij, maar door de uitschieter van Andreas Vroegop zakten ze toch een plaatsje op de ranglijst. Door hevige regenval werd uitgewe ken naar het kunstgrasterrein, naast het hoofdveld. Vanaf het begin speelden de dames sterk. Toch lieten de voorwaartse speelsters in het be gin enkele kansen liggen. Maar de achterhoede gaf niets weg. Op het middenveld dichtten Allischa van Esch. Marcha van Dijke en Debbie Doornen alle gaten. Dat zorgde snel voor balverlies bij de tegenpartij. Smerdiek had gedurende de wed strijd veel steun aan Doornen. Ze stond zaterdag na weken van afwe zigheid voor het eerst weer op het veld. Tien minuten voor de rust was er de eerste strafschop voor Smer diek. Anne Hage plaatste de bal in de hoek en passeerde daarmee de keepster. Het begin was gemaakt. De achterhoede stond als een huis en gaf geen kansen weg Na de nederlaag van vorige week hadden de dames van Smerdiek wat recht te zetten. En met resultaat. Zaterdag wonnen ze met 4-1 tegen 't Zand uit Tilburg. Vanaf het begin speelden de dames sterk. De achter hoede stond als een huis en gaf geen kansen weg. Daardoor hadden de dames uit Tilburg weinig te vertellen. Na de rust bleven de dames uit Smerdiek sterk. Na de aftrap ging Zoi Huijbrechtse er alleen vandoor. Op een pass van Corina Luyks schoot ze langs de keepster in de lin kerhoek: 0-2. Gelijk daarna een aan val uit het boekje; Anna Hage breed op Corina Luyks die met de binnen kant de 0-3 inschoot, 't Zand kwam terug met een doelpunt vanaf rechts: 1-3. Smerdiek liet zich niet bang maken en ging door. Uit een voorzet van Corina Luyks kon Naomi van Mierlo de 1-4 binnen koppen. Met een beetje geluk had de bal van San ne de Viet zelfs 1-5 kunnen opleve ren. Het bleef bij vier doelpunten. De dames waren tevreden. Zaterdag speelt het damesteam thuis tegen Reiger Boys uit Heerhugowaard. Beresterk zijn ze, de heren van Wanzl-Bclcrum. Tot die conclusie kwa men de tafeltennissers van Smash '76 zaterdag. De Sint-Annalanders kregen met 9-1 klop van de koploper. Slecht nieuws voor het eerste team van Smash, want door het verlies is de promotiepoule ook uit het zicht. Tafeltennis De stichting Vrienden van Siem heeft vrijdag met een vijftigtal vrijwilligers de ontmoetingsruimte in de Daniel den Hoedkliniek in Rotterdam geopend, die met hun inzet opnieuw is ingericht en opgeknapt. Foto: Leo Geuze. De Daniël den Hoedkliniek in Rotterdam heeft vrijdag zijn geheel nieuw ingerichte ontmoetingsruimte officieel geopend. Deze is mogelijk gemaakt door de inzet van vele sponsoren en vrijwilligers van de Stich ting Vrienden van Siem uit Sint-Annaland. Deze stichting zet zich elk jaar in voor het goede doel in verschillende ziekenhuizen. Vorig jaar werd, in relatie tot de familie Geuze uit Sint-Annaland, gekozen geld in te zamelen voor de Rotterdamse kliniek. Dat project is met openen van de ontmoetingsruimte, waar de stichtingsleden flink hl handen uit de mouwen hebben gestoken, afgerond. Het schitterende resultaat van de ac tie van 2011 was een bedrag van 15.000 euro. Dat werd geheel geïn vesteerd in het opknappen en inrich ten van een ontspanningsruimte ten behoeve van mensen die behandeld worden voor de gevreesde ziekte kanker. De restyling is gerealiseerd door vele uren inzet van vrijwilli gers en goodwill van verschillende Thoolse bedrijven. Afgelopen vrijdag werd een vijftig tal vrijwilligers in café An de Slóöve in Sint-Annaland verwelkomd door de voorzitter van de stichting Vrien den van Siem Leo Vroegop. Na zijn welkomstwoord werd genoten van een heerlijke lunch en met ge vulde magen stapten de vrijwilligers op de bus naar Rotterdam. Onder de aanwezigen bevond zich Cees van Liere, oud-burgemeester van o.a. Putte, Sluis en Noord-Be veland. De heer Van Liere treedt op als ambassadeur voor de Vrienden van Siem. wat een meerwaarde is voor het leggen van diverse contac ten, zoals naar voetbalclub Cercle Brugge (België). Vanuit deze ver eniging waren drie afgevaardigden aanwezig en deze dag werd gelijk Emergo El pakte in de laatste wedstrijd van de veldcompetitie de titel. Emergo El is zaterdagmorgen overtuigend kampioen geworden van de najaarscompetitie. De jeugdige korfballers klopten ELKV uit Etten- Leur met liefst 13-0. Het was de tweede keer dit seizoen dat deze uitslag op het scorebord stond. „Het is erg goed gegaan", kijkt trai ner/coach Heieen Hoek terug. Van de zes gespeelde wedstrijden in klas se 3B van de veldcompetitie voor viertallen verloor Emergo er maar één, met 6-3 uit bij Vios. Het team scoorde 39 keer en kreeg slechts acht treffers om de oren. „Het is een erg fanatieke groep", zegt Heieen. .Ze willen winnen en liefst met zoveel mogelijk." ELKV had in Sint-Maartensdijk geen schijn van kans. Het mocht blij zijn dat het bij de rust nog maar 6-0 was voor Emergo. In de tweede helft kwamen daar voor de Thoolse ploeg nog zeven treffers bij. Evy Koster mans uit Oud-Vossemeer nam zes doelpunten voor haar rekening, Thij- men Broeren scoorde vier keer, Joey Somers twee keer en Jara Gijzen een keer. Alleen Romy Hoffers wist za terdag de korf niet te vinden. Na de strafworpen. die Emergo met 5-2 won, kregen de kersverse kampioe nen ieder een beker als aandenken. En Evy trakteerde op chips omdat ze de volgende dag jarig was. in Haes tinge was er daarna appeltaart van coach Heieen. Zij traint de groep sa men met Petra de Jong. De veldcom petitie zit er nu op voor Emergo E. De derde wedstrijd in de veldcompe titie heeft Emergo de eerste punten gebracht. Juliana 5 werd op Haestin ge met 11-2 aan de zegekar gebon den. De rood-zwarten openden fel en scherp, en stonden binnen een paar minuten op 2-0. Die score werd nog voor de rust verdubbeld, waar de be zoekers één treffer tegenover stelden. Juliana scoorde na de hervatting als eerste, maar daarna nam Emergo het heft weer in handen en liep steeds verder uit. De doelpunten kwamen van Hans Peter de Jong (4x), Lies- beth Potappel (2x), Jaco Rip (2x), Maddy Muis, Renske de Rooij en Mamix Somers. Emergo staat nu vierde in de reserveklasse 6E. Uitslagen jeugd: Emergo Bl-Con- ventus 10-6, Emergo Dl-Terda 13-6 en Juliana-Emergo D2 3-10. Programma zaterdag: 15 u. Oranje Zwart 3-Emergo 1, 12.30 u. Good Luck-Emergo BI, 10 u. Terda-Emer go Dl12 u. Movado-Emergo F1 QPMBn|DHnnB^a>seren van een wedstrijd in 20 L Bij aankomst in Rotlef gezelschap ontvangen i medewerkers en vr Daniël den Hoed. Zij ile ontmoetingsruimte' het welzijn van patiënten^Ook werd het begrip kunstzinnige therapie uit gelegd en wat dat kan doen tijdens de behandeling van kanker. Tot de familie Geuze werden bemoedigen de woorden gericht. De heer Geuze is enkele jaren geleden overleden aan kanker en het doel 2011 werd aan deze familie gekoppeld met het organiseren van de Geuzecup, een voetbalcompetitie tussen bedrijven. Daarnaast werd extra aandacht be steed aan het vrijwilligerswerk en waarom deze mensen onder andere bij Daniel den Hoed en de Vrienden van Siem onmisbaar zijn. In de ontvangstruimte voegden de ambassadeurs van Feyenoord, Gerard Meijer en Ben Wijnstekers, zich bij het gezelschap. Voordat Gerard Meijer met het doorknip pen van een lint de ontvangstruim te officieel opende, richtte hij en kele woorden tot alle aanwezigen. Hij vond het knap dat alle vrijwil ligers van de Vrienden van Siem zich jaarlijks weer blijven inzetten voor goede doelen in relatie tot kanker. „In de tijd waarin we leven zijn dit lichtpunten te noemen. Zo ook de passie waarmee het gedaan wordt." Na een hapje en een drankje, en de gelegenheid om een praatje te ma ken en de ruimte te bezichtigen, keerde de delegatie weer huis waarts. De stichting ziet terug op een geslaagde dag, waarin zicht baar was gemaakt dat door vrijwil lige inspanning veel kan worden betekend voor mensen die het zo moeilijk hebben. Nu zijn alle ogen gericht op de finale van het goede doel 2012, de oncologieafdeling van het Lievensberg ziekenhuis te Bergen op Zoom. Het publiek werd maandagavond getrakteerd op een snelle, technisch hoogstaande wedstrijd in de A-pou le van de zaalvoetbalcompetitie in Meulvliet in Tholen. Flowserve en Hotel Kom stonden tegenover el kaar. Flowserve nam de leiding en hield die. na een ruststand van 3-2, vast tot tien minuten voor het eind van de partij. De wedstrijd kreeg op dat moment een volledig andere wending doordat Hotel Kom vier doelpunten achtereen maakte. Waar Kom tot die tijd moeite had met de compacte verdedigende tactiek van Linsey van der Slikke heeft zaterdag haar eerste indoorwedstrijd van het seizoen gewonnen. Pony Surprice van de Thoolse amazone had blijk baar geen hinder van de overgang van het buitenterrein naar een rijhal. Het basis- en het barrageparcours bij manege Vermue in Heinkenszand in Het Clysan open jeugdtoernooi is maandag na acht speeldagen afge rond met de finales. Het toernooi bij tennisclub De Ruucstoppelen in Sint Philipsland kende 36 deelne mers, die werden ingedeeld in ze ven poules. In de jongens/meisjes enkel 10 was Natasja Filius uit Oud-Vossemeer met tweemaal 6-0 te sterk voor Benjamin van de Gaag uit Sint Philipsland. In de jongens enkel 12 won de broer van Natasja, Patrick Filius, van plaatsgenoot Tom Douw met 6-3 en 6-0. In de jongens dubbel 12 won het koppel Tom Douw en Patrick Filius alle partijen, Roan Bosters en Bas Weerdenburg werden tweede. In de jongens dubbel 16 speelden twee koppels uit Nieuw-Vossemeer de beslissende wedstrijd, Michiel Ha- vermans en Bram de Witte tegen Giovanni Baartmans en Wouter de Damesteam I van tennisvereniging De Ruucstoppelen uit Sint Philips land heeft zaterdag met 0-4 gewon- 'nen tegen tennisclub De Schelde in Vlissingen. In de eerste ronde gin gen Lijdie Kot en Betsie Huijs- mans de baan op. In de eerste set wonnen de tegenstanders in een tiebreak, maar verloren de tweede. De derde set was beslissend. Het duel ging in eerste instantie gelijk op. Toch boekten Kot en Huijs- mans een 6-4 overwinning op de dames uit Vlissingen. Ondertussen ging de partij van Elly van Dijke Flowserve, ontstond er door het eerste doelpunt ruimte. Deze werd onmiddellijk benut, dus het venijn zat hem in de staart. De wedstrijd werd afgesloten met een 4-9 over winning voor Hotel Kom. Decora (B-poule) moest met 0-16 zijn meerdere erkennen in Het Kee- ten/Westdorp bouw. In de andere twee wedstrijden in de B-poule speelde Tweewielerservice Tholen met 13-1 winst een goede partij te gen Pia Automation en verloor Kla vertje Bier met 3-5 van Van der Kleijn Schilderwerken. de klasse L van de categorie pony's A-, B-, en C-maat werd foutloos af gelegd door de combinatie. Ook had Van der Slikke de snelste barragetijd, waarmee ze de wedstrijd won. Haar pony Keybir weigerde voor een hin dernis in de klasse L-DE. Het Een- drachtruiterslid werd hiermee vijfde. Jong. Na een gelijke setstand van 1- 1 moest de super tiebreak gespeeld worden, Michiel en Bram wonnen deze en werden hierdoor eerste. Ook Babs Douw uit Oud-Vosse meer speelde een beslissende super tiebreak tegen Lieke Schreurs uit Nieuw-Vossemeer. Babs won deze. Bij de meisjes dubbel 16 was de tweeling Anouk en Maaike Laanen uit Lepelstraat te sterk voor de an dere deelnemers. Op de tweede plaats zijn Lotte Beuns uit Tholen en Natasja Filius geëindigd. In de gemengd dubbel 18 was Bram de Witte en Lieke Schreurs het beste koppel, ze hebben van de drie par tijen maar één game verloren. Mar- ko Karsbergen uit Oude Tonge en Amy Stoutjesdijk uit Bruinisse werden tweede. De prijswinnaars kregen een cadeaubon van een webshop. en Ilona Giljam ook gelijk op. Ze wonnen de eerste set met 7-5. Ook in de tweede set was er winst: 6-2. Leni Verwijs en Betsie Huijsmans wonnen in de tweede set met 6-4. Lijdie Kot en Ilona Giljam bleken te sterk voor de dames van De Schelde. Ze wonnen met 6-1 en 6- 2. Na drie wedstrijddagen hebben de dames van De Ruucstoppelen 12 punten binnengehaald. Zaterdag spelen de dames thuis tegen tennis vereniging Eegedima uit Tholen. Zij staan met één punt verschil op de tweede plaats. Alleen kopman Merijn Van der Klooster won een partij. Voor Harm Westdorp en Remco Vroegop waren de tegenstanders een maatje te groot. Het tweede seniorenteam speelde za terdagmiddag thuis tegen Sar '72. Het werd 6-4 in het voordeel van Sar '72. Peter Hendrikx won al zijn par tijen en samen met Kees van Poort vliet de dubbel. Kees van Poortvliet won individueel geen partij, evenals invaller Jacob Elenbaas. Ondanks dit verlies staan ze nog op de tweede plaats. Team drie presteert boven verwach ting in de vierde klas. Na de twee mooie overwinningen van vorige week bonden ze zaterdag met 7-3 ook ODT aan de zegekar. Mamix van de Graaf speelde sterk en won al zijn partijen. Jan-Willem van Vossen pakte twee punten en David van Driel zorgde voor een punt. Jan-Wil lem en David wonnen samen de dub bel. Met deze uitslag blijft het team op de eerste plek. Maandagavond was het vierde team op bezoek bij Westerzicht. Na de mooie uitslag van vorige week werd er vol vertrouwen begonnen aan de wedstrijd en er stond al snel een 9-1 overwinning voor Smash op het sco rebord. Jacob Elenbaas en Job Moer land wonnen alle drie de partijen. Jo- chem van der Klooster won twee partijen en wist samen met Job ook nog de dubbel te pakken. Team vijf heeft zaterdagmiddag vrxtr een bizarre prestatie gezorgd. In de vierde speelronde verdrievoudigden ze hun puntenaantal tegen Hotak '68. Leen Guiljam en Anky Vroegop wonnen elk driemaal. Chris Hage won twee partijen en zodoende werd het 8-2 in het voordeel van Smash '76. Door de ruime winst klimmen ze van de laatste naar de vierde plaats. Donderdagavond is er door team zes gespeeld tegen TCO. Gert-Jan van de Berg bleek in supervorm te zijn en won al zijn partijen. Eldert Besse- ling won een partij. Competitiedebu tant Jan Hendrikx scoorde niet. De dubbel werd verloren en zodoende kwam er een 6-4 nederlaag op het scorebord. Het eerste jeugdteam boekte, net als vorige week, een overwinning op TTC Middelburg. Het werd deze keer 4-6 in het voordeel van de Setallanders. Joost van Dijke won met ferme aanvallen al zijn partijen. Bennie van Poortvliet liet een steekje vallen, maar won wel twee partijen. Middelburg bleek bestand tegen het verdedigende spel van Leontine Aarnoudse, waardoor zij maar één puntje kon toevoegen aan het resul taat. Door deze uitslag blijft Smash koploper, maar voelt wel de hete adem van Yerseke in de nek, die Smash tot een punt is genaderd. Zaterdagmiddag deelde het tweede jeugdteam de punten met koploper Breda. Jelmar Elenbaas speelde su- pergoed en won van al zijn tegen standers. Hij wist zelfs een speler die net als hij tot dusver ongeslagen was, te overtreffen. Sander Zwagemaker stond ook goed te spelen, en won een enkelpartij en samen met Jelmar de dubbel. Het derde jeugdteam verloor zater dag met 10-0 van Amemuiden. Brian Saarloos, Pieter de Rooij en Rens van de Doel zagen telkens, ondanks hun goede spel, dat het punt naar de tegenstander ging. Bij het vierde jeugdteam was de sfeer beter, want dat won met 10-0 van Hotak '68. Jelle Verloop, Hans van Eenennaam en Mario Elenbaas waren onverslaanbaar. Nap Hage uit Poortvliet is zaterdag tijdens de Kustmarathon in de ca tegorie mannen 45 jaar als tweede geëindigd. Hij liep de ruim 42 kilo meter lange tocht van Burgh-Haamstede naar Zoutelandé in 2 uur, 56 minuten en 59 seconden. Snelste vrouw was Tanny van As uit l'holen met een tijd van 4 uur, 7 minuten en 22 seconden. De omstandigheden, wind mee en nat hard zand, waren optimaal voor de plusminus 1500 lopers. Daarvan liepen 1412 de marathon uit. Onder hen een twintigtal Tholenaren. Zo wel mannen als vrouwen. Ton van Os uit Poortvliet kwam met een tijd van 3 uur. 18 minuten en 26 secon den als 76ste over de streep en werd 17e bij de mannen tot 45 jaar. Drie kwartier later kwam Tholenaar Jan Kwist binnen met een tijd van 4 uur, 3 minuten en 55 seconden. Hij werd 174e in dezelfde categorie als Hage en Van Os. Vier minuten later finish te Tanny van As uit Tholen met een tijd van 4 uur, 7 minuten en 22 se conden. Daarmee is Van As de beste Thoolse vrouw. Ze eindigde als 15e in de categorie vrouwen tot 35 jaar. Bij de senioren wist Ad Moerland uit Sint-Maartensdijk de beste Thoolse tijd neer te zetten. Hij liep de 42 kilometer in 4 uur, 12 minuten en 55 seconden. Daarmee werd hij 112e in zijn klasse. Colin Harmsen van der Vliet uit Tholen volgde hem in diezelfde klasse op de voet met een tijd van 4 uur, 13 minuten en 17 seconden. In de categorie mannen tot 55 jaar was Wim van Dijke uit Poortvliet de snelste Tholenaar. Hij liep de marathon in 4 uur, 14 minu ten en 9 seconden. De verdere uit slag: Jacco Heijboer, Sint-Annaland, 4.28.38 u.; Ad Duvekot, Tholen, 4.29.47 u.; Connie Hage, Poortvliet 4.32.18 u.; Piet de Rijke, Sint-Anna land 4.34.29 u.; Arvid Gaakeer, Tho len 4.41.27 u.; Antoine Verdonk, Tholen 4.43.37 u.; Piet Jansen. Tho len 4.47.08 u.; Jos Kodde. Tholen 4.57.50 u.; Bo Flach. Sint-Annaland 5.04.34 u. Eerder die dag, nog voor dat het goed en wel licht was en on der beduidend nattere omstandighe den, reden de mountainbikers in tegenovergestelde richting over het parcours. Vrijdag werd de Ladiesrun verlopen. Op de 10 kilometer was Jil Geluk met 53.45 minuten de snelste Thoolse. Anita Elenbaas uit Oud- Vossemeer volgde met 1.05.36 uur. In totaal hebben 600 dames de La diesrun uitgelopen. Op de vijf kilo meter waren dat er 277. De uitslag daarvan: Henny van Dijke, Tholen 36.17 min.; Winnifred Bout, Tholen 45.46 min.; Joke de Neeff-Verspeek, Scherpenisse 59.26 min. Alleen de partij van Martijn de Jonge heeft Batho I zaterdag winst op geleverd. In alle andere partijen waren de spelers van het Roosendaalse Robad te sterk voor de heren uit Tholen. In het Brabantse Hoeven ging het de spelers van Batho II niet beter af. Wel was er winst voor jeugd team U17. Zij behouden hun koppositie niet een 7-1 overwinning. Tennis De eerste set herendubbel van Jo- chem Deurloo en Onno Mijnsber- gen sloot af met 21-16. De tweede met 25-23. De damesdubbel van Monica van Oost en Mariella van Zetten begon stroef, later werd het beter. De eindstand: 21-9 en 21-15. Bij de heren enkelspel boekte Mijnsbergen een punt wist: 12-21 en 8-21Het enkelspel van Deurloo was zwaar, na lange rally's eindigde de stand op: 21-14 en 21-12. Ook Van Zetten sloot het dames enkel spel met verlies af: 21-11 en 21-8. Hetzelfde geldt voor Sanne de Hond met 21-12 en 21-8. Edwin Sunder- meijer en Sanne de Hond wisten in het gemengd dubbel punten te sco ren: 9-21 en 13-21. Een tweede ge mengd dubbel van Mijnsbergen en Van Oost leverde eveneens een punt op. De stand: 11-21 en 17-21. De Hoevenaren wonnen uiteindelijk met 5-3. En daarmee is de eerste ne derlaag van het seizoen voor Batho II een feit. Beter af ging het de jeugdleden van UI7. Die wisten met een eindstand van 7-1 de koppositie te behouden. Alleen Larissa Junge en Julia Sun- dermeijer verloren na een drie set ter. De jongens dubbel van Jeroen Looij en Carlo van den Berge werd in twee sets gewonnen. Anouk Brandwijk en Julia Sundermeijer wisten in het enkelspel winst te ha len. Hetzelfde geldt voor Looij en Van den Berge. Ook het gemend dubbel tussen Junge en Van den Berge en Looij en Sundermeijer werd met winst afgesloten. Nieuwlandseweg 5 I 469/ RK I Sint-Annaland 0166 - 65 43 35 I VAvw.bcon-energysystems.nl Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 13