Symmetrie gezicht en oren valt jury in Amsterdam op Sint-Annalandse was nieuweling tussen oudere dames met leren jas op scooter Afrikaanse kindermiddag voor hulp aan Sahellanden Ger. Gem. Sint Philipsland wordt afdeling van Tholen h Natuurvriendelijke oever hét middel voor beter watermilieu Wijkzuster Magda Kuzee neemt na 40 jaar afscheid van Allévo 'Geen terrasbelasting heffen' Donderdag 4 oktober 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Tot een aantal jaren terug viel je als brildrager buiten de boot. Nu is een bril niet meer weg te denken en zelfs uit gegroeid tot een modeaccessoire. In Amsterdam streden donderdag twaalf finalisten - uit iedere provincie één - om de titel: brildrager van het jaar. Dinetta Ridderhof (17) uit Sint-Annaland, tandartsassistente in opleiding, ging er op de catwalk met de eretitel vandoor. „Ik dacht dat ik het compleet verknald had." Geheimzinnig YouTube Verknald Het waterschap investeert de komende jaren 8,7 miljoen euro in de waterhuishouding op Tholen. De algemene vergadering van Scheldestromen stemde donderdag unaniem in met het watergebiedsplan Tholen en het op nemen van genoemd bedrag in de meerjarenraming. Wel waren er enkele kritische opmerkingen over de wa terkwaliteit. Heideweg Rijk draagt bij aan zoetwatervoorziening V Dinetta Ridderhof (17) uit Sint-Annaland is brildraagster van het jaar Westerpoort Ze wordt door haar collega's geroemd om haar pragmati sche en creatieve oplossingen en daarom is het moeilijk voor te stellen dat Magda Kuzee ook ooit een groentje was. De wijkverpleegkundige begon veertig jaar geleden in de thuiszorg in Sint-Annaland, toen ze 21 jaar oud was. Ze was de nieuweling tussen, zoals ze het zelf noemt, oudere dames met leren jassen op scooters. „Als ze samenkwamen, spraken ze altijd over de overgang." Daar had Magda niets mee. Ook al is ze nu 62, ze is nog altijd fris en jong van geest. Haar collega's zullen haar missen, want donderdag nam ze afscheid van thuiszorg organisatie Allévo. Creatief Wereldwinkel Tholen organiseert op zaterdag 20 oktober een Afrikaanse kindermiddag in Meulvliet. De opbrengst gaat naar Unicef, voor het helpen van kinderen die in ar moede leven in de Sahel (Afrika). Deze week brengen vrijwilligers de middag onder de aandacht op vijftien ba sisscholen. Na 73 jaar herhaalt de geschiedenis zich De 90 leden tellende Gereformeerde Gemeente Sint Phi lipsland is geen zelfstandige kerkelijke gemeente meer. Het ontbreken van een eigen kerkbestuur heeft ertoe ge leid, dat Sint Philipsland een afdeling van de Gerefor meerde Gemeente Tholen is geworden. „We blijven ho pen dat er een kentering komt, maar op dit moment is dit de beste weg", zegt ouderling H. Aarnoudse uit Tholen. Werkdruk Te vroeg De brildraagster deed mee aan de verkiezing van opticien Specsavers. Tijdens de finale in de Openbare Verlichting, op het Westergasterrein in Amsterdam toonden de finalisten hoe fantastisch zij eruit zien met bril. De jury - met onder andere modeontwerpers Spijkers en Spij kers en Francisco van Benthum - bepaalde dat de Setallandse de nieuwe ambassadeur is van brildra- gend Nederland. De 17-jarige Ridderhof gaf zich in juni op voor de wedstrijd. „Via Facebook zag ik een bericht voor de verkiezing voorbijkomen", zegt ze. „Toen dacht ik: daar ga ik aan meedoen. Ik draag sinds mijn vier de een bril." Dinetta liet haar vader een foto maken. Die plaatste ze op de website van de opticien. Bezoe kers konden een stem uitbrengen. Net als Dinetta waren er nog enkele tientallen jongeren uit heel het land die hetzelfde deden. Zowel jongens als meiden. Per provincie gingen de brildragers met elkaar de strijd aan. Wie eind augustus de meeste stem men had, mocht door naar de finale. Ridderhof moest het in Zeeland op nemen tegen vijf meiden. Al snel bleek dat de Setallandse aan de lei ding ging. Begin vorige maand kreeg haar moeder Ineke een telefoontje. 'Di netta is door naar de finale, maar we willen het haar graag persoon lijk vertellen, was de mededeling.' Meteen greep Ineke naar haar mo biele telefoon en stuurde een sms- bericht naar haar dochter. 'Neem tussen kwart over vier en half vijf je telefoon op.' De 17-jarige be greep in eerste instantie niet waar om en belde haar moeder. „Die deed heel geheimzinnig. Dus ik Een videoverslag van de brildrager van het jaar ver kiezing is op YouTube (inter net) terug te vinden met de zoekterm: Finale brildrager van het jaar 2012. dacht: dat gaat vast over een sollici tatie voor een bijbaantje." Thuis van school was Dinetta nog niet ge beld. „Toen heeft mijn moeder per ongeluk verklapt dat ik in de finale stond." Afgelopen donderdag was het zo- "ver. Dinetta reisde samen met haar ouders, broer, zus en vriendin naar Amsterdam. Vriend Auke Boven berg uit Tholen, voetballer bij Tho- lense Boys, kon niet mee. „Erg jammer. Hij had verplichte lessen op school." Om negen uur werd de Setallandse - samen met elf andere finalisten - ontvangen in de Open bare Verlichting, een gebouw op het terrein van de voormalige Wester gasfabriek in Amsterdam. De och tend begon met kleding passen en opmaken. „Vervolgens kregen we les in het modellopen. Met je rug naar achter en heel serieus kijken. Dat klinkt makkelijk, maar dat was het niet. Ik voelde me echt voor zot lopen." Heel de middag heeft Di netta, samen met een model, geoe fend. Terwijl de finalisten hun laatste pasjes oefenden, stroomde het ge bouw vol mensen. Zo rond de hon derdvijftig man, was de schatting van haar moeder. „Om half vijf liep de eerste finaliste de catwalk op", zegt Dinetta. „Helaas konden wij daar niets van zien, maar het ge juich klonk goed." De Setallandse moest als laatste. Dat maakte haar zenuwachtig. Maar na de eerste stap op de catwalk waren de zenu wen verdwenen. „Iedereen juichte. Dat gaf een goed gevoel. Vervol gens stelde de jury een vraag: waar om is voor jou de bril de ultieme modeaccessoire? Ik klapte dicht. Dat was niet de vraag die ik vooraf had ingestudeerd. Iedereen wist precies welke vraag de jury zou stellen. Op deze vraag had ik niet gerekend. Dus ik moest improvise ren." Ridderhof vertelde dat ze wil afrekenen met het suffe imago dat de bril bij sommige mensen heeft. Ze wil laten zien dat een bril hip en leuk kan zijn. „Eenmaal terug ach ter de schermen kon ik wel door de grond zakken. Voor mijn gevoel Waterschapsbestuur unaniem achter gebiedsplan Tholen In het plan staat dat de waterkwali teit op Tholen in het algemeen niet voldoet aan de gestelde kwaliteitsei sen. Enkele belangrijke problemen zijn eutrofiëring (voedselrijkdom), en verontreiniging met enkele zwa re metalen en bestrijdingsmiddelen. Ralf Joosse (natuurterreinen) en Frans van Kollem (Water Natuur lijk) uitten hun bezorgdheid. Nor men worden overschreden, en in hun ogen worden geen maatregelen genomen. Op welke manier kan er dan tijdig (uiterlijk in 2027) aan de eisen (op zowel chemisch als ecolo gisch gebied) van de Europese ka derrichtlijn water (KRW) worden voldaan, vroegen beide hoofdinge landen zich af. Gezworene Luc Mangnus ant woordde dat er volop maatregelen in het plan staan. Hij noemde de aanleg van natuurvriendelijke oe vers. „Dat schijnt de beste maatre gel te zijn. Maar verontreinigde bo dems baggeren doen we ook als dat nodig is." Van de 22,9 km aan KRW-water op Tholen moet nog 12,1 km van natuurvriendelijke oe vers worden voorzien. De maatre gel bevordert onder meer het zelf reinigend vermogen van het water. Joosse bracht er tegenin dat zeker tachtig procent van de waterlopen buiten de KRW valt. Maar Mang nus zei dat nieuwe regels van de landelijke overheid de belasting op het oppervlaktewater zullen terug dringen, en dat daarnaast de agrari sche sector de afgelopen jaren veel verbeteringen heeft doorgevoerd. Van Kollem bepleitte een versnelde aanpak, waarbij het waterschap op een andere manier met de sector in gesprek zou moeten gaan (nu wordt daar nadrukkelijk naar draagvlak voor maatregelen gezocht - red.). „Wij stellen geen extra eisen bo venop de landelijke regels", was Mangnus helder. De Thoolse hoofdingeland Chris Koopman (SGP) was benieuwd of de verontreiniging met bestrij dingsmiddelen op Tholen ernstiger is dan elders in Zeeland. Mangnus had geen concrete informatie, maar kon wél zeggen dat de ecologische toestand in het gebied de afgelopen jaren al is verbeterd. Koopmans collega Jaap de Jager (ongebouwd) vroeg aandacht voor een goede communicatie met de streek over het peilbesluit, de volgende stap in dit traject. „Dat is enorm belang rijk." Het watergebiedsplan brengt, zei Mangnus. in ieder geval een verbe tering van de toestand. Ook in de Poortvlietse Weihoek, waar een ge bied van honderd hectare niet de norm haalt. „De investering daar voor zou erg massaal zijn." Koop man vroeg zich af of hier iets mo gelijk was via de zoetwatervoorzie ning, maar dat wilde Mangnus niet koppelen. „Er is en wordt veel ver beterd. De landbouw heeft er be grip voor dat het in de Weihoek niet kan", zei De Jager. Een gebiedje waar zowel in de com missie waterbeheer als de algemene vergadering aandacht voor werd ge vraagd door de vertegenwoordiger van de natuurterreinbeheerders, was vijf hectare natuurgebied bij de Hei deweg in Sint-Maartensdijk. Het verdroogt te snel, het huidige water peil is er te laag. In het plan staat dat het waterschap daar voor zichzelf geen opgave ziet. Het blijkt dat hier in het landinrichtingsplan Stavenisse enkele stuwen waren voorzien voor de peilbeheersing, maar die zijn des tijds wegbezuinigd. Joosse pleitte ervoor om op korte termijn te over leggen met Staatsbosbeheer. „We nemen dit mee bij het peilbesluit, kijken of we er in de toekomst wat kunnen doen", zegde Mangnus toe. Staatssecretaris Atsma heeft beslo ten om 95 miljoen euro bij te dra gen aan het herstel van de oude loop van de Roode Vaart, door het cen trum van Zevenbergen. Die maatre gel zorgt er voor dat de agrarische sector op Tholen en Sint Philipsland zoetwater uit het Hollandsch Diep kan betrekken, wanneer het Rijk zou besluiten om het Volkerak- Zoommeer weer zout te maken. De Roode Vaart verbindt de rivier de Mark. via Zevenbergen en Moer dijk, met het Hollandsch Diep. De rijksbijdrage komt bovenop de ruim twintig miljoen euro die de regio zelf voor de Roode Vaart wil inves teren. Het belang van de beschik baarheid van zoetwater is voor de Thoolse agrarische sector alleen maar toegenomen. In de discussie over een zout Volkerak-Zoommeer is het van meet af aan een belang rijk punt geweest. Dinetta Ridder hof heeft drie verschillende brillen die ze afhankelijk van haar kleding combineert. had ik het verknald." Niets bleek minder waar want de Setallandse sleepte de titel 'brildrager van het jaar' in de wacht. „Ik kon het haast niet geloven." Moeder Ineke kijkt niet raar op dat haar dochter de titel niet zag aanko men. „Dinetta draagt al sinds haar vierde een bril. Heel lang heeft ze er een hekel aan gehad, terwijl een bril haar juist ontzettend goed staat. Het is mooi dat iemand anders dat nu bevestigt." Zelf is ze daar nu ook van overtuigd. „Een bril is echt een modeaccessoire", zegt ze. „Ik heb er verschillende die ik afstem op de kleding die ik draag. Maar er gaan ook dagen voorbij dat ik geen bril draag. Dan heb ik mijn lenzen in. Kleding en een bril moeten bij elkaar passen. Volgens vriendinnen en klasgenoten ga ik daar soms heel ver in." Meteen na de bekendmaking storm de de pers op de 17-jarige af. „Wat mijn eerste reactie was? Dat ik het niet verwacht had. maar dat het fan tastisch is." Dinetta won niet alleen de eretitel maar ook nog een lang- weekend voor twee personen naar New York en 500 euro zakgeld. „Binnenkort samen met mijn vriend Auke maar eens bekijken wanneer we gaan." Wat er verder van haar wordt verwacht als ambas sadeur van brildragend Nederland, weet ze niet. „Dat krijg ik binnen kort te horen." Tom Sebastian, fashion- en beauty stylist, verzorgde de presentatie van de finale. De stylist had vanaf het eerste moment al een voorkeur voor Ridderhof. Ze heeft een heel sym metrisch gezicht en gelijke oren, zei hij na afloop van de show. Het klinkt haar moeder niet vreemd in de oren. „Dat over die symmetrie heb ik eerder gehoord van de kun stenaar die op het Westerpoort in Tholen een beeldwerk van Dinetta heeft gemaakt." Op de middelbare school staat een bronzenbeeld van een meisje met een laptop op schoot. Dinetta is veel met mode bezig. Op de vraag of ze een carrière ambieert in de modewereld, antwoordt ze: „Als het op mijn pad komt, pak ik die kans." Maar eerst richt ze zich op het afronden van haar studie tot tandartsassistente. Magda gaat met pensioen, net als haar man Ad. Hij had twee weken eerder zijn laatste werkdag bij de gemeente Tholen, waar hij bad meester was en zaalbeheerder in gemeenschapscentrum Meul vliet. Ad was er donderdag dan ook bij in de eeterij van Kruytenburg in Poortvliet. Daar hadden de colle ga's een gezellig samenzijn georga niseerd en werd Magda in het zon netje gezet. Ze was op haar laatste werkdag wat eerder naar huis ge gaan en daar hing de eerste verras sing voor haar klaar: een Spaanse jurk. Zij en haar echtgenoot zijn na melijk gek van Spanje. Magda hul de zich in het rode van zwarte stip pen voorziene gewaad alvorens ze zich weer tussen haar collega's voegde. Die voorzagen haar van diverse ca- deaus, waaronder een e-reader en flessen wijn. Ook kreeg ze 'haar ei gen zorgdossier' voor als ze zelf in de zorg zou komen. Dan had ze al vast een dossier, grapten de gevers. Er zaten verhalen in, gedichten en brieven van de collega's. Ook was er een oud bordje opgedoken, over gebleven na het samenvoegen van de diverse zelfstandige zusterpos- ten. Nu kreeg Magda het cadeau. Zelf had ze heel wat te vertellen over de veertig jaar dat ze 'wijkzus ter' was. Toen ze begon, had ieder dorp zijn eigen wijkverpleegkundi ge. Die was verantwoordelijk voor alle cliënten in het dorp. Magda ging er even tussenuit toen ze kin deren kreeg. Samen met Ad heeft ze een zoon en een dochter. Ze kwam terug bij de thuiszorgorgani satie Allévo en bleef verantwoorde lijk voor haar eigen dorp. Ze hielp destijds ook mee de avonddiensten op te zetten. Ook ging ze weer naar school, waardoor ze als gediplo meerd wijkverpleegkundige aan de slag kon. Ze was de laatste jaren eindverant woordelijke voor het wijkteam Sta venisse en Sint-Annaland. Kuzee was daardoor meer zorgcoördina- tor. De- tijd dat een wijkverpleeg kundige alleen verantwoordelijk is voor de cliënten in haar wijk, is de laatste jaren ondenkbaar geworden. De wijkverpleegkundige stuurt te genwoordig een team van wijkzus ters aan. De thuiszorg is toegeno men, omdat mensen minder lang in het ziekenhuis blijven. Een wond moet bijvoorbeeld thuis verpleegd worden. Ook blijven mensen langer thuis wonen. Om thuis, in een huis dat er niet voor is gemaakt, zorg te kunnen bieden, vergt nog wel eens wat improvisatievermogen van de verplegers. Kuzee blonk daar vol gens haar collega's in uit. „Daar waar normale oplossingen ophiel den, was Magda zo creatief om ze zelf te bedenken", zegt collega Iris Kruithof. Wereldwinkel Tholen vraagt aandacht millenniumdoelen De Keniaan John Kayongo brengt, geassisteerd door percussionist Amara Diabate, zogenaamd vertel theater in Meulvliet. Hij vertelt een oud Afrikaans verhaal over een luie en hebberige hyena en een wijze adelaar, en lardeert dat met veel dans, zang en tromgeroffel. Dat wordt gecombineerd met een workshop Afrikaanse dans. Martine Alleijn vertelt een millenniumver- haal en ook het Casembrootkoor uit Sint-Annaland treedt op. Verder is er nog een verloting. De middag, die om twee uur begint, wordt geo pend door Leo Troost. Om half vijf is de afsluiting. De middag is be doeld voor kinderen vanaf 6 jaar. „Op vijftien Thoolse basisscholen mogen we een folder over de kin dermiddag uitdelen. En op vier daarvan bovendien een toelichting geven in de groepen", vertelt Geor ge Koenders van de millennium werkgroep van de Wereldwinkel. „Het betekent dat we zo'n 1200 kinderen bereiken." Wereldwinkel Tholen wil met de Afrikaanse kindermiddag de millen niumdoelen onder de aandacht brengen bij de Thoolse schooljeugd. Tholen is Millenniumgemeente en reserveert daar jaarlijks 20.000 euro voor. De Wereldwinkel kreeg een bijdrage, en daarom kan de volledi ge opbrengst van de middag naar het goede doel. Koenders: „De in steek is om de problematiek in de Derde Wereld onder de aandacht te brengen. En juist bij kinderen." Een aantal landen in de Sahel kampt momenteel met een voedselcrisis. In Burkina Faso,Tsjaad, Mali, Mau- retanië, Niger en het noorden van Kameroen, Nigeria en Senegal zijn de oogsten mislukt als gevolg van aanhoudende droogte. Explosief ge stegen voedselprijzen en regionale gewapende conflicten verergeren de situatie nog. Veel bewoners, waar onder kinderen, lijden aan acute on dervoeding. Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, voert actie om deze mensen te helpen. Bestrij ding van honger in de wereld is mil- lenniumdoel nummer één. Met het besluit van de classis Tho len, het regionale kerkbestuur van de Gereformeerde Gemeenten, her haalt de geschiedenis zich. Sint Philipsland begon namelijk op 19 juli 1933 ook als afdeling van de Ger. Gem. Tholen. Op 2 mei 1939 werd het een zelfstandige gemeen te, maar na ruim 73 jaar is opnieuw voor de afdeling gekozen. Door verhuizing en persoonlijke om standigheden waren er in Sint Phi lipsland geen kerkenraadsleden overgebleven. Verkiezingen voor nieuwe kerkbestuurders hielpen de vacatures niet oplossen, zodat de classis een begeleidingscommissie instelde. Die adviseerde om Sint Philipsland weer een afdeling van Tholen te maken. Maandagavond 24 september werd dat ook werke lijk besloten tijdens de laatste le denvergadering in Sint Philipsland. „Behalve een aantal formaliteiten verandert er eigenlijk niet zoveel", legt ouderling Aarnoudse uit. „De hulp vanuit Tholen blijft ongewij zigd." Hij springt met een aantal an dere ouderlingen en diakenen uit Tholen al een paar jaar bij in Sint Philipsland omdat daar te weinig of zelfs helemaal geen kerkbestuurders waren en zijn. De vorming van een afdeling betekent een blijvende be lasting voor de Ger. Gem. Tholen. „En daar hebben we al een werk druk omdat we geen predikant heb ben", zegt Aarnoudse. „We zijn dan ook blij dat ouderling Van den Hoek uit Scherpenisse de catechisaties in Sint Philipsland voor zijn rekening neemt." De 90 leden van Sint Phi lipsland worden bijgeschreven bij de 1100 van Tholen. „Er komen dus geen ledenvergaderingen meer in Sint Philipsland, behalve misschien een bijeenkomst over het onderhoud van het kerkgebouw", zegt Aar noudse. De Ger.Gem.Tholen wordt formeel eigenaar van het kerkge bouw in de Voorstraat. „Voor het pastorale werk wordt Sint Philips land een wijk van Tholen, dat moe ten we nog uitwerken." De twee diensten op zondag in de Ger. Gem. Sint Philipsland blijven normaal doorgaan met leesdiensten van o.a. ouderlingen uit Tholen of gastpredikanten. VERVOLG VAN JUF KOOS Wie nog wel poppenkast speelt, is begeleidster Romeijn. „Het werkt perfect om Koos op te vrolijken", zegt ze. „Aan de rand van de tafel begin ik dan met een poppen- kastpopeen heel verhaal." Terwijl Koos geniet van haar be zoek aan de kleuterklas, vertelt Ro meijn dat ze het over een uur waar schijnlijk vergeten is. „Maar wat blijft hangen is een gelukkig ge voel, daar doen we het voor." De oud-kleuterjuf is altijd betrok ken geweest bij de school. Zo zat ze lange tijd in de oudercommissie. „Ik weet niet beter dan dat er altijd leraren over de vloer kwamen", zegt dochter Lianne. Juf Koos heeft door de jaren heen aardig wat kin deren voorbij zien komen. Kinde ren die nu zelf ook weer kinderen hebben. Lianne wijst naar een kleu ter. „Kijk, dat is er een van Knuist. Die ken je toch wel?" Ze knikt. Een oud bordje voor de wijkverpleegster dook op bij opruimwerkzaamhedenMagda Kuzee mag het mee naar huis nemen nu ze met pensioen gaat. Haar man Ad (links) nam twee weken eerder al afscheid bij de gemeente, (foto: Wim Fase) VERVOLG VAN TOERISME Of omdat niet duidelijk was of het bij het aantal verwachte nieuwe ar beidsplaatsen om een voltijds baan gaat of om 'Iemand die op een ter ras een pilsje komt brengen.' Jaap Hage (CU) vond dat Slager zich met die uitspraak erg negatief uit liet. Ook Han van 't Hof (ABT) vond dat juist de SP oog zou moe ten hebben voor laaggeschoolde ar beid. Hij vond dat met het stimule ren van de recreatiesector er meer kansen komen voor de mensen 'aan de onderkant van de samenleving.' „Het merendeel van uw kiezers is een potentiële kandidaat voor dit soort werk." Volgens Slager ontbreken bij de be dreigingen voor het landschap de windmolens en de intensieve vee houderijen en draagt de recreatie sector zelf niets bij aan de bekosti ging van de plannen. „Waarom zijn er geen bindende afspraken ge maakt. Net als op Schouwen." Maar daarvoor was het nu nog te vroeg, zei Van Dis. Volgens Rob Duijm (CDA) zat Sla ger er op dit punt helemaal naast. Duijm legde uit dat de recreatie-on dernemers geld hebben gestoken in het onderzoek naar de recreatie op Tholen. Hij was een warm pleitbezorger van het plan maar het was het CDA nog niet duidelijk hoe de plannen gerealiseerd worden. Jaap Hage (CU) vond dat de centrale coördi natie ontbrak voor de 'vele mooie initiatieven'. Hij stelde voor er een coördinator op te zetten. In zijn woorden: een citymarketeer. De CU vindt ook dat niet alleen de ge meente voor de kosten om moet draaien, maar zoveel mogelijk naar partners moet zoeken. Van Dis be diende hem op zijn wenken en wees op het toeristisch platform dat in het leven is geroepen. „We overwe gen een coördinator of eilandma nager aan te stellen." Han van 't Hof (ABT) vond dat in beeld moet worden gebracht wat de bedreigingen zijn voor de groei van het toerisme. Hij miste de invloed van de Natura 2000 gebieden (Oos- terschelde en plan Tureluur). De wethouder zegde toe dat in beeld te brengen. ABT wil dat er flexibel om moet worden gegaan met het budget voor de woonkernen. Van Dis was het op dit punt met ABT eens. Anco Face (VVD) juichte het plan toe. Al vroeg hij zich wel af of de ambities gehaald kunnen worden. Hij pleitte ervoor barrières op te heffen. En geen terrasbelasting voor de horeca te innen of parkeer- geld te rekenen. De wethouder be loofde daar naar te zullen kijken. Volgens Fase kan er meer aan de uitstraling van Tholen gedaan wor den. De PvdA kon zich vinden in het plan omdat het ten goede komt aan de werkgelegenheid, zei Ellen van der Wal-Vermeulen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 3