D, Ufierikx 'Het gevoel van vrijheid is geweldig, niet meer afhankelijk van anderen' Tholenaar William den Boef (20) heeft Golf als eerste auto Ontdek de nieuwe Hybrid familie bij Toyota U/ierikx KLEINE ONDERHOUDSBEURT INCL.APK €99,- €629,- Vijf autovragen Donderdag 4 oktober 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 a a DEZENT ÉTOBÉlA Dezent RE 14 t/m 17 inch Interstate winterhanden WINTERBANDENWEETJES O Winterhanden hebben een veel zachter rubber dan zomerbanden O Winterhanden functioneren niet alleen in de winter, maar ook in de herfst beter dan zomerbanden (wanneer de temperatuur beneden de 7 graden is) O Winterhanden zijn in bijna alle maten verkrijgbaar O Winterhanden hebben 5 keer meer lamellen dan zomerbanden O Bij aankoop van winterhanden worden uw zomerbanden opgeslagen bij Profile Tyrecenter Rinus Roon SCHERPE PRIJZEN BER\* KIJK VOOR ACTUELE ACTIES EN INFORMATIE OP: www.rinusroon.nl Zierikzee St. Maartensdijk Kastelein Ma t/m Do Vrijdag Voor Toyota gaat u naar U/ierikx Zaterdag Bergen op Zoom, Edisonlaan 9,0164-241250, www.wierikx.nl Banden - APK - Reparatie - Onderhoud Gratis vervangend vervoer! Kleine beurt vanaf 75,- Bezoek onze website www.wandersbandenservice.nl om zelf de prijzen voor uw banden te bereken! Op afspraak ook 's avonds geopend! Wander's Bandenservice Leerlooierij 3b 4651 SM Steenbergen 0167-541157 3S5£ ADRIE VAN BURGH Wij repareren alle merken auto's Wij staan klaar voor een grote, kleine, winter- en zomerbeurt aan uw auto Wij keuren uw auto A.P.K. Wij verkopen nieuwe auto's, alle merken en ruilen uw oude auto in Wij verkopen gebruikte auto's Wij monteren Webasto zonnedaken Wij repareren en spuiten alle merken schadeauto's Wij spuiten uw meubels, keukenkastjes, radiatoren in de gewenste kleur Twee jaar terug was het een hit op televisie. De reclame van Volkswagen, waarin een bejaarde dame haar rode Golf verkoopt aan een jonge gast. Een herkenbaar beeld: 'altijd binnen gestaan, netjes bereden, van een oud vrouwtje geweest'. Laat William den Boef (20) uit Tholen nu zo'n Golf hebben gekocht. „Hij stond langs de kant van de weg en ik dacht: die moet ik hebben." Het is zijn eerste auto, en die vergeet je nooit meer. Onafhankelijk Spaakvelgen 'Vijftig liter voor 91 euro, dat was even schrikken' TOYOTA 31.490,- ...Prius UJagon Yaris Full Hybrid ...Auris Full Hybrid ...Prius «M Een kleine onderhoudsbeurt is nu extra voordelig voor 79,- Maak uw auto klaar voor de winter. Natuurlijk inclusief verversen olie en vervangen oliefilter (let op: alleen voor 10W40 olie). Laat u tijdens de actieweken een kleine beurt uitvoeren inclusief de APK keuring, dan krijgt u t de APK voor slechts 20,-. De genoemde actieprijs is enkel geldig voor auto's met olie type 10W40. Overige soorten op aanvraag APK is incl. afmeldkosten en4-gastest Ibemine) Exclusief roetmeting Ivoor diesel). Geldig t/m 31 oktober 2012 en niet i.c.m. andere aanbiedingen L I C H I M E T A L l 0 I I tt-J-Hl gt/m 31 oktober 2012. Z cl balanceren, ventiele PROFILE TYRECENTER RINUS ROON Zierikzee, Vissersdijk 46 Tel. 0111-417040 St. Maartensdijk, Nijverheidsweg 8 Tel. 0166-664198 Sommelsdijk, G. Walschapstraat 18 Tel. 0187-483954 Openingstijden showroom 08.00-18.00 uur Openingstijden showroom 08.00 - 20.00 uur KOOPAVOND Al ruim 40 jaar is Toyota Wierikx het vertrouwd adres voor een nieuwe of gebruikte Toyota! Bij Toyota Wierikx vnndl u diverse diensten onder 1 dak! Zo kunt u bij ons terecht voor de aanschaf van een nieuwe of gebruikte Toyota, voor onderhoud, schadeherstel. auto financiering, auto leasen en auto verzekeringen Toyota is een groeiend wereldmerk en streeft naar een volledige klanttevredenheid. Toyota biedt diverse modellen en is vooruitstrevend in de Hybride tec hnologie Wist u dat Toyota in 1997 al de le Toyota Pi nis generatie op de markt bracht? De Hybride lijn is steeds verder uitgebreid. Op dit moment kent Toyota 4 Hybride modellen, variërend van 0 tot 14% bijtelling Deee modeller bieden diverse voordelen voor rowel de zakelijke- als de partkuiere klant. U bent bij ons aan het goede adres want uw mobiliteit is onze zorg1 Wij ontvangen u graag in onze schowroom In Bergen op Zoom Openingstijden showroom TOCldy 09.00 -17.00 uur 7. Welke auto zou je nooit kopen? „Een Suzuki Alto. Wat een koekblikken zijn dat." 2. Naar wat voor muziek luister je het liefst tijdens het autorijden? „Hardstyle en Top 40. Ik stel mijn cd's vaak zelf samen." 3. Grootste ergernis op de weg? „Mensen die geen richting aangeven en bumperklevers." 4. Een navigatiesysteem of een vriendin die de weg wijst? „Doe dan maar een TomTom." 5. Hoogste snelheid die je ooit hebt gereden „Honderdtachtig a honderdnegentig, maar niet in deze auto, hoor. In de Golf moet ik dat nog uitproberen." 6. Hoogste bekeuring tot nu toe? „Nog nooit één gehad en laten we dat maar zo houden." De Tholenaar heeft anderhalf jaar een rijbe wijs. Maar voor een eigen auto had hij na het behalen van zijn felbegeerde roze papiertje geen geld. „Ik studeerde nog", zegt hij. „Dan is autorijden echt onbetaalbaar. Soms reed ik weieens in de auto van mijn ouders, of van een vriend." Begin september veranderde zijn financiële situatie. William ging aan het werk. Tegelijkertijd zijn eerste volledige baan. Niet in de beveiliging, waarvoor hij op het Albeda College in Oude Tonge studeerde. Hij werkt bij Verwijs in Rilland, een bedrijf gespecia liseerd in het importeren en exporteren van bevroren vis. Daar lost de Tholenaar contai ners en zet hij orders klaar. Het hebben van een auto was eigenlijk bittere noodzaak, zegt hij. „Met het openbaar vervoer ben je vanaf Tholen bijna anderhalf uur onderweg, terwijl het met de auto twintig minuten rijden is. Dan is de keuze snel gemaakt." Na een week in het bezit van zijn eerste auto kan hij niet meer zonder. „Het gevoel van vrij heid is onbeschrijflijk", zegt hij. „Nu kan ik overal heen en ben ik niet meer afhankelijk van ande ren. Ook hoef ik nooit meer met de trein of bus. Heerlijk is dat." De mindere kant van het auto rijden heeft hij inmiddels ook ervaren. „Tanken T: 0166-60 30 79 F: 0166-60 71 81 s4c0tie e*c /fuut uteuw wwi cc éltwi! Niet dat het perse een Golf moest worden. Ei genlijk had William vooraf geen idee wat hij wilde kopen. Iets betrouwbaars, sportiefs en toch betaalbaar. Meer wensen had hij niet. Een zoektocht naar dat ene specifieke model, heeft De Boef dus niet gemaakt. „Een Golf GTI is leuk, hoor", zegt hij. „Maar in de prijsklasse waarin ik zocht, zijn ze vaak tot de draad versleten. De el lende van een ander, daar zit ik niet op te wach ten." Hij kwam thuis met een 'brave' 1,4 liter, 75 pk uit 2001 met 163.000 kilometer levenserva ring. Nog geen 15 duizend kilometer per jaar mee gereden, concludeert de Tholenaar. „Dat klonk betrouwbaar." De zwarte Golf stond bij een garagebedrijf in Sint-Maartensdijk langs de kant van de weg. De Boef zag de auto staan toen hij met zijn vader een rondje over het be drijventerrein maakte. Lang heeft hij niet ge twijfeld. En na een korte proefrit over het eiland was William overtuigd. Dit moest hem worden, zijn eerste auto. Wel heeft hij nog een paar be langrijke zaken gecontroleerd, zoals wanneer de distributieriem is vervangen en tot wanneer de apk-keuring loopt. Dat laatste is bij aflevering nog gebeurd. „Dan kom ik tenminste niet met een voor kosten te staan." was even schrikken", zegt hij. „Vijftig liter voor 91 euro. Nu begrijp ik mijn ouders beter. Die zeur den altijd over de hoge benzineprijs. Ik hoop dat ik twee weken met een tank kan doen." De Boef is geen autoliefhebber in hart en nie ren. Een droomauto heeft hij nooit gehad. Voor hem is een geloven. „Kijk, deze wil ik hebben", zegt William, terwijl hij een foto van een velg op zijn smart- phone laat zien. Het zijn grote lichtmetalen spaakvelgen met ultra platte banden. „Oogt een stuk stoerder. Misschien dat ik daarna doorsparen voor een bodykit. Dat zijn andere voor- en achterbumpers die de auto een spor tiever uiterlijk geven. „Maar eerst een autora dio, want die ontbreekt." Die laat hij inbouwen auto vooral een ge bruiksvoorwerp. Een vervoersmiddel dat hem dagelijks van A naar B brengt. Toch heeft hij wel degelijk plannen met zijn Golf. De standaard velgen die onder de auto zitten, moeten er het eerst aan door een handige vriend, zodat hij onderweg kan luisteren naar zijn favoriete muziek. Verder laat De Boef de auto origineel. „Een auto is een bodemloze put, je kunt heel je salaris er aan uitgeven, maar dat ben ik niet van plan. Rijden kost al genoeg en ik heb nog andere hobby's die geld kosten." Zo speelt hij wekelijks zaalvoetbal in Tholen en gaat hij in het weekend graag naar het café. „Elke week ergens anders, maar met enige re gelmaat rijden we naar Hoogstraten, net over de grens in België. Nu kan ik ook eens een keer de Bob zijn. Niet dat ik daarop sta te springen, want van een hele avond cola drinken word ik niet vrolijk. Maar dan kan ik eens wat terugdoen voor mijn vrienden."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 19