'Als je daar aan het sporten bent, vragen ze je gewoon om je shirt' Smash '76 behaalt gelijkspel tegen degradatiekandidaat Jacoba van Beieren blijft derde ondanks tweede nederlaag op rij Mix Sint-Annaland eerste winst Kyle Matthijssen zesde op NK Nelly Breker uit Tholen zamelt sportspullen in voor Gambia Thoolse badmintonners verliezen van Flying Shuttle uit Bergen Noad 3 verslaat Sint-Annaland Donderdag 4 oktober 2012 EENDRACHÏBODK, DE THOOLSE COURANT 13 De heren van Jacoba van Beieren verloren zaterdag hun tweede wedstrijd op rij met 4-2. De tennissers uit Sint- Maartensdijk troffen thuis Yerseke 1Ondanks deze ne derlaag behouden ze de derde plaats in de hoofdklasse van de herfstcompetitie, maar de concurrentie komt steeds dichterbij en er zullen nog een paar goede resulta ten geboekt moeten worden om in deze klasse te blijven. Dapper Het eerste mixteam van tennisclub Sint-Annaland heeft zaterdag zijn derde wedstrijd in de herfstcompetitie ge wonnen. Het werd 5-1 tegen De Stoof uit Koudekerke. Jeugd STICHTING UIT 0PTH0LEN PRESENTEERT: MAURITS FONDSE EN BRITTA MARIA Sponsor Eendrachtbode De Thoolse Courant Een zonnige bestemming om de winter door te komen. Met die wens kwam Nelly Breker (56) uit Tholen zo'n drie jaar geleden in Gambia terecht. Ze beleefde er aan de kust een fijne vakantie en maakte tevens kennis met de cultuur en de bevolking. „Het verschil tussen arm en rijk is er erg groot. Sportkleding en spullen zoals een voetbal zijn luxeproducten", zegt Breker. Daarom is ze begonnen met het inzamelen van sportspullen voor Gambia. „Ik vind het leuk om op sportgebied wat voor de mensen daar te doen." In november wil ze de goede ren laten verschepen. Leren bal Telefoons Nicaragua Kustmarathon met 21 Tholenaren Autotechniek bij voetbalschool Tegenstand Dames Smerdiek lijden zwaar verlies Krammersluizen grootste windpark Smash '76 heeft in de hoofdklasse een gelijkspel behaald tegen degradatiekandidaat ATTC '71. De tegenstander uit Aarle Rixtel kwam zaterdag op bezoek in de Welleva- ete in Sint-Annaland en was iets taaier dan gedacht. De Thoolse tafeltennissers konden er niet meer van maken dan een 5-5 gelijkspel. Koppositie Jeugd Ruud Schot en Curtis Goedege- buure begonnen zwak aan het dub belspel en kwamen snel met 4-1 achter in de eerste set. maar ze knokten toch terug en sleepten er bij 6-6 een tiebreak uit. Deze wonnen ze overtuigend met 7-1 en daarmee de set. Ook in de tweede set had de uitploeg kansen om de set te pakken maar wederom waren het de heren van Jacoba die in de tiebreak de be slissing naar zich toe trokken en met tweemaal 7-6 het eerste punt pakten. De tweede dubbel ging wat minder voortvarend. Michael Bazen en Antal Joppe verloren de eerste set met 6-2 en ondanks beter spel in de tweede ging ook die verloren en wel met 6-4. Michael en Antal gingen als eerste de baan op voor hun enkelspelen. Michael trof een beginner met talent tegenover zich en verweerde zich dapper maar verloor met tweemaal 6-3. Ook Antal kreeg niet voldoende grip op zijn goed spelende tegen stander en verloor met 6-3 en 6-2. Curtis pakte in zijn enkelspel het tweede punt voor de thuisploeg door met 6-2 en 6-4 te winnen. Ruud be gon slecht en verloor de eerste set met 6-1 van een uitstekend spelende tegenstander. In de tweede set kwa men de verhoudingen dichter bij el kaar te liggen en werd het een span nende set die tot 5-5 gelijk opging. Maar daarna was het toch de Yerse- kenaar die met 7-5 de wedstrijd naar zich toe trok en de eindstand op 4-2 voor zijn ploeg zette. Zaterdag spelen de heren een uit wedstrijd tegen Sjef 1 in Aarden burg. Deze ploeg staat momenteel in de onderste regionen van de ranglijst. Een goed resultaat zou goede zaken betekénen voor hand having in de hoofdklasse voor het team uit de smalstad. Addie van der Zande en Elisca de Jonge begonnen moeizaam met hun dubbelpartij. maar konden de tegen standers toch goed onder druk zetten en wonnen in twee sets met twee maal 6-2. Ondertussen waren Alfred van Vossen en Vincent de Jonge ook aan hun partij begonnen. In de eerste set hadden zij met 6-4 de touwtjes in handen, maar in de tweede set ver slapten ze wat en gingen de punten met 6-3 naar Koudekerke. In de der de kwamen ze weer in hun spel en gaven ze de tegenstanders nagenoeg geen kans: 6-2. Addie van der Zande en William Quist verloren hun gemengd dubbel partij in drie sets. Ze maakte te veel fouten in de beslissende set, waar door de uitslag 6-2, 2-6, 2-6 in het voordeel van De Stoof was. Alfred van Vossen en Yvonne Havermans hadden een gelijkopgaande partij, maar zij trokken aan het langste eind met tweemaal 7-5. Vincent en Elisca de Jonge begonnen zeer sterk aan hun partij en haalden met 6-3 de eer ste set binnen. In de tweede waren de rollen omgekeerd en na 6-1 ver lies was een derde set nodig voor de beslissing. De Sint-Annalanders herpakten zich en wonnen met 6-2. 'William Quist en Yvonne Haver mans, een eerder beproefd duo, maakten de euforische stemming compleet met 6-2,6-4. Het meisjesteam t/m 13 jaar heeft de derde wedstrijd een gelijkspel Tennis behaald. Na tweemaal met 4-2 ver loren te hebben, stond een thuis wedstrijd tegen de koploper Bos- kreek uit Breskens op het programma. Iona Westdorp en Iris Goedegebuure begonnen moeizaam met hun partij, maar kwamen steeds beter in hun spel en wonnen de eer ste set met 6-4. De meiden uit Bres kens wilden de Thoolse meisjes on der druk zetten, maar die bleven rustig en pakten ook de tweede set met 6-3. Mieke Lohrer en Dana Heijboer moesten nog wennen aan het spel. Ze verloren de eerste set met 6-3, maar hadden hun draai gevonden bij de tweede. Ze sleepten er een tie break uit. Die ging met 7-4 verlo ren, waardoor het 7-6 werd in de tweede set. De enkelpartijen werden ware marathons. Iona Westdorp hield die goed vol en won in twee sets met 6-2, 6-0. De tegenstander uit Breskens was te sterk voor Iris Goedegebuure: 6-2, 6-2 verlies. Ook Nienke Hommel kon haar ri vaal niet de baas: 6-2, 6-1. Bij een 3-2 achterstand was het de beurt aan Dana Heijboer om het punt voor een gelijkspel te maken. Dana had een gelijkopgaande partij met lange rally's, maar ze gaf zich niet gewon nen. Ze won door geconcentreerd spel met 6-4,6-3. Kyle Matthijssen uit Poortvliet is in de eindstand om het open Neder lands Kampioenschap supermoto op een zesde plaats geëindigd. In zo wel de eerste als de tweede manche pakte hij een hele goede start en kon op een vijfde plaats aan de wed strijd beginnen. In de eerste manche maakte hij een aantal foutjes waar door hij zevende werd. In de tweede manche slaagde de rijder van het Yamaha MVD Goldspeed team er wel in om als vijfde over de finish te komen Theaterconcert met hun programma 'Un homme et Une Femme'. Datum Zaterdag 13 oktober, 20.15 uur Locatie De Vossenkuil, Bou Kooijmanstraat 48 te Oud-Vossemeer. Prijs 15,- In Tholen is de naam Fondse geen onbekende. De gebroeders Martin en Maurits hebben al verschillende keren opgetreden voor 'Uit op Tholen' in diverse combinaties (o.a. met Ties Mellema in het atrium van het gemeen tehuis). Maurits en Bhtta brengen nu een mooi muziek-theaterprogramma met Franse chansons. Een ode aan de liefde in al haar facetten. Met chan sons van o.a. Charles Aznavour, Edith Piaf, Serge Gainsbourg en Michel Fugain. De liedjes worden ingeleid met verhalen en gedichten. Soms hart verscheurend. Wat te denken bijvoorbeeld van een vrouw, die in de broek zak van haar verongelukte vriend een brief vindt, waarin hij schrijft haar te willen dumpen voor zijn minnares! Britta Maria en Maurits Fondse vonden elkaar niet alleen in de liefde, maar ook in de liefde voor het Franse chan son. Samen maakten zij deze prachtige voorstelling met scènes, teksten, gedichten en de mooiste Franse liederen ooit geschreven. Hun optredens (recent in Het Perron en het Parooltheater in Amsterdam), werden door de pers zeer enthousiast ontvangen. Britta Maria: concept, zang, piano, scènes. Maurits Fondse: piano, zang, gitaar, accordeon, human beatbox, scenes. Hun stemmen passen uitste kend bij elkaar. Een programma met chansons die aaien, schuren en als een penseel je hart beroeren. Kom genieten van dit sfeervolle concert! www.brittamaria.nl www.mauritsfondse.nl. Kaarten zijn verkrijgbaar via - Onze website www.uitoptholen.nl - 's Avonds voor aanvang van de voorstelling aan de zaal - Kantoorboekhandel Dieleman, Dalemsestraat 23/25, Tholen, tel.: 0166-602597 - Tevens kunt u kaarten reserveren bij de VW Zuid-Beveland en Tholen, Markt 1 te St. Maartensdijk, telefoon: 0166 - 663771. Advertentie l.M. Nelly Breker wil een aantal bananendozen vullen met sportspullen om te verschepen naar Gambia. Ze is al begonnen met inpakken van onder andere oude volleybalshirts van AVC '87. Het is voor Breker, ambulancezuster in Bergen op Zoom, een beetje een pioniersactie. „Ik heb nog nooit eer der zoiets gedaan." Ze huurt een hal ve kuub in een zeecontainer. Breker wil klein beginnen. „Omdat het de eerste keer is, wil ik het een beetje binnen de perken houden. Ik moet eerst eens kijken hoe het allemaal gaat, want ik ben bang dat straks mijn schuurtje uitpuilt." Het trans port per schip, zo'n 150 euro voor de container, betaalt ze zelf. Dat is goed te doen, vindt ze. „Het ver schepen van de spullen kost bijna niets, het transport in Nederland is veel duurder." De goederen moeten eerst richting Coevorden worden vervoerd. Breker hoopt dat er een vrachtwagenchauffeur is die toeval lig die kant op moet en de spullen half november wil meenemen. Omdat ze niet overspoeld wil wor den met allerlei spullen vraagt ze be wust alleen om sportkleding, daar heeft ze contacten voor in Gambia. „Ik kan niet meer allerhande oude kleding aankomen. Nu heb ik een voetbalteam beloofd dat ze shirts en broeken krijgen. Wat ik ook nog kan gebruiken zijn voetbalschoenen of andere sportschoenen, zowel voor kinderen als voor volwassenen. Het kan best zijn dat er zomaar ergens voetbalschoenen liggen die te klein zijn geworden." Kennissen van Bre ker sturen ook spullen naar Gambia en daar is ze een beetje door aange stoken. „Zij sturen gewone spullen vanuit Deventer." Het is allemaal begonnen toen ze tij dens haar eerste vakantie aan het volleyballen was op het strand. Ze werd aangesproken door een voet baller die gefascineerd was door haar kleding. „Ik had een wit T-shirt aan, dat valt daar op. Er wordt ge woon om je shirt gevraagd als je daar aan het sporten bent." Breker vertelt dat het daar de normaalste zaak van de wereld is dat mensen om een bijdrage wordt gevraagd als iemand een nieuwe voetbal wil. „Sporten en sportspullen zijn geen basisbehoeften in een huishouden. Er wordt niet zomaar gezegd 'Ik zal eens een nieuwe leren bal voor je kopen', als de oude stuk is. Het ge wone volk is gewoon echt arm." Gambia heeft volgens Breker niet zo'n goed reputatie en daarom twij felde ze in eerste instantie om te gaan. „Ik ben blij dat ik er geweest ben. De mensen zijn er zo vriende lijk." Breker kwam tijdens die vakantie ook een getalenteerde volleyballer tegen die ook wel wat tenues voor zijn team kon gebruiken. Bij haar ei gen volleybalclub in Tholen, AVC '87, kregen ze kort daarna nieuwe kleding van de sponsor. „Ik zei. als er toch nieuwe shirts komen, mag ik dan de oude hebben?" Er werd en thousiast gereageerd op de actie en Breker ontving zo'n 70 tenues. „Ik kan alleen geen 70 kledingstukken meenemen in mijn bagage." Daarom ging ze vorig jaar met tien shirts in haar handbagage terug naar Gambia. Het blije team stond vorig jaar al volleyballend op de foto in deze krant. De rest van de kleding gaat deze keer ook mee. Mobiele telefoons mét oplader zijn eveneens welkom. „Dat is ook een luxeartikel. Als iemand zijn oude te lefoon wil meegeven, moet hij hem wel even leegmaken, zodat er geen nummers of foto's meer instaan. Het slot op de sim kunnen ze daar ver wijderen. Telefoonkaarten en telefo neren is daar niet zo duur. Telefoons aanschaffen wel." Als de spullen eenmaal in de contai ner zitten, duurt het volgens Breker gauw twee maanden voor ze op de plek van bestemming arriveren. Ze wil dan zelf ook weer naar Gambia om te zoeken naar plekken waar ze de spullen kan uitdelen. Ze krijgt hulp van twee oudere Nederlandse dames die in Gambia wonen. .Zij helpen alles door de douane te krij gen." Ook logeert Breker bij hen ge durende haar verblijf. „Het wordt voor mij de derde keer in Gambia en ik denk dat ik deze keer wat langer blijf. Het wordt toch koud hier." Wie sportspullen heeft voor Nelly Breker kan contact opnemen via nbrekerCA zeelandnet .nl Nelly Breker heeft een paar jaar in Nicaragua gewoond. Dat is nu zo'n dertig jaar geleden. ,,lk was jong en wilde eens iets com pleet anders." Daarom vertrok ze naar Zuid-Amerika. Ze denkt er nog met weemoed aan terug. Het avontuurlijke zit wel in haar bloed, want nu is haar hart vol van Gambia, een land dat vol gens haar net zo groot is als drie provincies van Nederland. „De enige inkomstenbron is het toerisme. Het is maar een strookje land langs de kust met heel veel water. Opvallend is dat bijna al le pontjes die er varen uit Nederland komen." Ook zijn er vol gens Breker veel Nederlandse hulporganisaties actief. Zij hoort daar nu in feite ook een beetje bij." 21 Tholenaren lopen zaterdag, tus sen 2235 andere deelnemers, op een drafje van Burgh-Haamstede naar Zoutelande. De 15 heren en 6 dames doen mee aan de kustmarathon Zee land, een tocht van 42,195 kilometer. Ook een oud-inwoner van Anna Ja- cobapolder loopt mee, namelijk Ne- mi van der Reest uit Apeldwim. De sportieve Tholenaren zijn de heren Antoine Verdonk, Piet Janse, Vanya Lock, Colin Harmsen van der Vliet. Arvid Gaakeer, Jan Kwist. Ad Duve- kot en Jos Kodde uit Tholen, Kees Lindhoud, Jaco Heijboer en Piet de Rijke uit Sint-Annaland. Ad Moer land uit Sint-Maartensdijk en Wim van Dijke, Nap Hage en Ton van Os uit Poortvliet. De dames Bo Flach uit Sint-Annaland, Connie Hage uit Poortvliet, Jolita Nijs, Helene van Schilt, Anne Kwist, Connie Hage en Tanny van As uit Tholen gaan even eens de loodzware uitdaging om door het zand te ploeteren aan. Ze ven dames kiezen vtxir een kortere tocht en hebben zich ingeschreven voorde ladiesrun. Winnifred Bout en Henny van Dijke uit Tholen, Joke de Neeff uit Scheqicnisse en Coby Be velander uit Poortvliet lopen vijf ki lometer hard. Anita Elenbaas uit Oud-Vossemeer, Jil Geluk uit Tholen en Anita Tempelaars uit Sint-Maar tensdijk gaan voor de tien kilometer. De zes gasttrainers op de voetbal- school van Noad'67 zijn maandag 15 oktober Sjors Ultee (techniektrai ner FC Utrecht) en Jean-Paul van Gastel (Feyenoord), dinsdag 16 ok tober Sjaak Polak (o.a. Sparta en FC Twente), Leonardo Mouwen (tech niektrainer Ajax) en Patrick Paauwe (o.a. Feyenoord en Borussia Mön- chengladbach) en op woensdag 17 oktober Henk Vos (o.a. Feyenoord. FC Metz en RBC). De laatste mid dag van de driedaagse voetbalschool in Sint Philipsland wordt zoals altijd gewijd aan het project Sport-jeugd en techniek. Het thema van deze achtste editie is autotechniek. De deelnemers aan de voetbalschool maken kennis met de voorbereiding van het Dakarteam De Rooy. Drie Fluplandse jongens. Ties Reitsma, Hermen Geluk en Peter Geluk, die een avontuur van 7000 kilometer gaan afleggen om in Gambia hun auto achter te laten voor het goede doel. Wat komt hier allemaal bij kij ken om een auto startklaar te maken voor een dergelijke monsterrit met vele ontberingen? De deelnemers aan de voetbalschool zullen hun 'technisch steentje' hieraan gaan bij dragen. De gemeente had eind vorig jaar 385.000 euro opzij gezet om open staande vorderingen te kunnen af boeken. De verwachting is dat drie kwart van de vorderingen van vóór 2010 oninbaar zal blijken te zijn. Batho heeft dit weekend zijn wedstrijd tegen het Bergse Flying Shuttle met 2-6 verloren. Alleen de Martijn de Jonge won zijn enkelspel. Het andere punt kwam uit de gemengd dubbel van Martijn Brander en Saskia v.d. Sande. Diana v.d. Berghe heeft deze keer haar meerdere ontmoet in haar opponent uit Bergen op Zoom. Het tweede team van de Thoolse badmintonclub is nog steeds onge slagen. Na driemaal winst op teams uit Ossendrecht en Roosendaal was het nu de beurt aan het eerste team van Dinteloord. Dat werd met 5-3 aan de kant gezet. Naast de vaste spelers Monica van Oost, Mariella van Zetten, Ferry Lammers en Ed win Sundermeijer mochten dit keer wederom twee jeugdspelers mee doen namelijk Anouk Brandwijk 13) en Carlo van den Berge (11). Als eerste werden de dubbels ge speeld. Zowel Mariella en Monica als Ferry en Edwin wisten deze in winst om te zetten. Anouk versloeg haar tegenstander overtuigend in het enkelspel, maar Carlo had meer te genstand. Na een gelijk opgaand be gin van de eerste set moest Carlo in het tweede deel van de eerste set zijn meerdere erkennen in zijn te genstander. De tweede set werd nog even spannend omdat Carlo na een aanvankelijk achterstand zich toch weer terug vocht in de wedstrijd. Het mocht echter niet baten, de winst ging naar de tegenstander. De tweede damesenkel werd door Mariella gespeeld en verloren. In de tweede herenenkel had Edwin het moeilijk met zijn tegenstander. De eerste set werd te makkelijk verlo ren, maar in de tweede set waren de rollen omgedraaid. Vanaf het begin van de derde set had Edwin een voorsprong in handen die niet meer werd weggegeven. Anouk en Ferry wonnen hun gemengd dubbel na een verbeten strijd. Monica en Car lo verloren hun partij. Het eerste U17-team heeft nipt ver loren van The Flying Shuttle. Met 3-5 werden de Bergenaren winnaar. Het tweede team heeft vrijdagavond in Schijndel een monsterscore be haald. Met 0-8 werd de thuisclub verslagen. Met grote dank aan Anouk Brandwijk, Julia Sunderme ijer, Carlo v.d. Berge en Jeroen Looy. Alleen Julia kon haar partij in drie sets in winst omzetten. Alle an dere partijen in twee snelle sets. Het werd toch een latertje, want de jeugd kwam pas om twaalf uur 's nachts thuis. Noad '67 3 heeft zaterdag het derde team van WHS met 1-4 verslagen. De voetballers uit Sint Philipsland kwamen op bezoek in Sint-Anna land. Een moeilijke middag was het niet, al na 23 seconden was het 1-0 voor Noad via Dennis van Starken- burg. Noad bleef goed voetballen en WHS kwam bijna niet aan de bal. De derde keus uit Flupland kreeg di verse kansen in de eerste tien minu ten. maar echt succesvol was het team na de eerste minuut niet. Na een minuut of 20 was het wel weer raak. wederom een treffer van Den nis van Starkenburg. Ook hierna kon Noad. zonder al teveel tegenstand de bal goed rond laten gaan. Een corner van Ronald den Braber belandde bij Patrick Kot, die net naast kopte. Na een half uur spelen kreeg WHS zijn eerste corner. Uit een scrimmage voor het doel ging de bal net over de doellijn en scheidsrechter Wim v.d. Ree uit Sint Philipsland, keurde het doelpunt goed. Noad ging hier- v na keihard door met het goede veld spel en mooie acties. Zo kwam een vrije trap van Johan Reijngoudt goed bij Arjan Moerland die Sjaak Gunter opzij zette met een goede actie. Zijn bal kwam voor de voeten van de uitblinkende Jasper van Dij ke en schoot hoog in de goal. WHS kwam de gehele tweede helft niet meer in de buurt van het doel van Noad. Zelfs grensrechter Ton Vroegop kreeg het koud, ondanks het najaarszonnetje. Een aantal kan sen waren er voor Roel den Engels man. maar de scherpte was er niet bij de gelegenheidsspits. Johan Rei jngoudt werd op rechts diep ge stuurd door Kees Vroegop, de mooie voorzet belandde bij Roel den Engelsman dit net naast kopte. Noad ging na een wissel nog even een versnelling hoger spelen. Jasper van Dijke scoorde zijn tweede doel punt van deze middag en ging met een fijn gevoel richting zijn woon plaats Zwijndrecht. V Anne Hage van Smerdiek voor de wedstrijd de hand van de tegenstander Odysseus. De dames van Smerdiek stelden zaterdag in de hoofdklasse te leur door op eigen veld met 6-0 nul te verliezen van het Utrechtse Odysseus. Keepster Daylee Dieleman moest voor de rust al vier keer de bal uit het net van Smerdiek halen. De speelsters kwa men er niet aan te pas. Na tien minuten spelen wisten de bezoe kers al te scoren. Op het middenveld verloor Smerdiek keer op keer de bal waar Odysseus gretig van profiteerde. De dames wa ren snel in de omschakeling en dankzij het goede positiespel makkelijk aanspeelbaar. De bezoekers hadden de smaak te pak ken tegen een onmachtig Smerdiek en konden de voorsprong vlot uitbouwen. Het schortte bij de thuisploeg in de opbouw, de spitsen werden niet of nauwelijks bereikt. Het middenveld was voor Odysseus. Aanvoerder Anne Hage probeerde haar ploeg nog wel op sleeptouw te nemen, maar kreeg te weinig steun. Trainer Servaas Brouwer spreekt van een complete off-day op deze zonnige dag. Bij rust keek zijn ploeg tegen een 4-0 achters tand aan. De keepster van Odysseus liep vergenoegd naar de kleedkamer en zei te verwachten dat het in de tweede helft niet zo vlot meer zou lopen. Maar ook toen had de thuisploeg geen antwoord op het sterke spel van de Utrechters die na een paar nederlagen weer terug waren gestapt op het vertrouwde spelsys teem uit de vorige competitieronde. Smerdiek heeft nu vier wedstrijden gespeeld, waarvan slechts één met winst is afgerond. Eenmaal speelde de ploeg gelijk, twee maal verloren de blauwzwarten. Er werd tot nu toe slechts twee keer doel getroffen. Het doelsaldo is dan ook negatief: - 6. Het Krammersluizencomplex is het enige grootschalige windenergie project in Zeeland waar mogelijk meer dan 100 megawatt aan ver mogen opgewekt gaat worden. Voor de locaties Kreekraksluizen, stormvloedkering, Sloegebied en Kanaalzone zijn de planologische procedures afgerond, zodat duide lijk is dat die kleiner zijn. Dat schrijven gedeputeerde staten aan de minister van Infrastructuur en Milieu als reactie op een notitie over de plan milieu-effectrapporta ge voor de structuurvisie wind energie op land. In dat stuk zijn op de bijbehorende kaart vijf te onder zoeken gebieden in Zeeland aange geven. G.s. schrijven dat een nieuw onderzoek geen meerwaarde heeft en alleen maar kan zorgen voor verwarring. Tafeltennis Alleen kopman Merijn van der Klooster was in uitstekende vorm en trok drie partijen over de streep. Zijn medespelers lieten het op de cruciale momenten afweten. Remco Vroegop en Anné van Dijke ver schalkten alleen de invaller. Door dit resultaat staat Smash nog net on der de degradatiestreep in de hoofd klasse. De achterstand bedraagt twee punten tot de veilige vierde plaats. Het tweede team bleef steken op een gelijkspel, maar heeft nog steeds de koppositie in handen. Pe ter Bazen en Peter Hendrikx behaal den beiden twee overwinningen en wonnen samen het dubbelspel. Bij Kees van Poortvliet wil het echter nog niet vlotten dit seizoen en ook nu kon hij geen punt behalen. Voor het derde team gaat het tot nu toe uitstekend in de vierde klasse. In dit dubbele competitieweekend werd allereerst op vrijdag Hotak '68 uit Hoogerheide met 7-3 versla gen en daarna werd zaterdag Kerk- werve met 10-0 aan de zegekar ge bonden. Arno Bruijnzeel was vrijdagavond goed op dreef en won drie partijen. Ook Jan-Willem van Vossen droeg zijn steehtje bij met twee overwinningen en hij won sa men met Arno het dubbelspel. Het laatste punt werd gemaakt door Da vid van Driel. Zaterdag pakten zo wel Marnix van de Graaf, David van Driel als Jan-Willem van Vos sen de volle buit en werd ook de dubbel gewonnen. Zodoende staat ook Smash nu aan de leiding in de vierde klasse. Het vierde team kende een moeilij ke start, maar rechtte de rug met een 6-4 overwinning op Kapelle. Vooral bij Job Moerland kwamen er super krachten bovendrijven en zodoende won hij driemaal. Jacob Elenbaas liet s een steekje vallen en kwam tot twee overwinningen. Het zesde punt werd gemaakt door Jochem van der Klooster. Voor het vijfde team verloopt het seizoen tot nu toe dramatisch. Na drie speelrondes heeft dit team tot nu toe slechts vier puntjes gehaald. Zo werd ook afgelopen vrijdag in Biggekerke met 9-1 verloren. Anky Vroegop redde de eer. Het nieuwe 6e team kent ook een moeilijk de buutseizoen in de zesde klasse. Zo werd afgelopen zaterdag met 7-3 verloren van TCS uit Steenbergen. Lonneke den Engelsman en Eldert Besseling behaalden beiden een punt. Daarnaast werd ook de dubbel in het voordeel van de Sint-Anna landers beslist. Het eerste jeugdteam lijkt dan ein delijk na vele jaren een keer uit de tweede klasse te kunnen ontsnappen door middel van een kampioen schap. Na drie wedstrijden staat Smash dik bovenaan. Ook afgelo pen zaterdag werd er weer een dik- Jce 9-1 overwinning geboekt op TTC Middelburg. Verrassend was vooral het sterke optreden van Le- ontine Aarnoudse die zich moeite loos schijnt aan te passen aan het ni veau en driemaal won, evenals een eveneens sterk spelende Bennie van Poortvliet. Joost van Dijke verloor eenmaal. Voor het tweede team dreigt een strijd met drie teams om het kam pioenschap in de derde klasse junio ren. Afgelopen zaterdag werd er met 8-2 gewonnen van ODT. Het debuterende derde team leed een 6- 4 nederlaag tegen Reynaert uit Hulst. Voor het eveneens nieuwe vierde team lijkt de vierde klasse aspiranten een iets te makkelijk ni veau. Na drie wedstrijden heeft dit team al 28 punten. Ook afgelopen zaterdag werd er met 10-0 gewon nen van Witac. De broertjes Antho- nie en Jelle Verloop bleven evenals Mario Elenbaas ongeslagen. Een kampioenschap lijkt dus zeer realis tisch.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 13