I Jammer dat ons werk al 65 jaar onzichtbaar is. GEMEENTE NIEUWS THOLEN OPENBARE BEKENDMAKINGEN Vogels tellen op Oesterdam O ■P* O Maurits Fondse in Vossenkuil Voorlezen in de kinderopvang Spullen veiling Oud Gereformeerde Gemeente Stavenisse snel verkocht E.F. DE BRUIJN EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 4 oktober 2012 GEMEENTE THOLEN WEEK40 GEMEENTENIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN gemeente Tholen Niet meer bij politiewel bij gemeente W EVENEMENTENKALENDER 2013 MEER INFORMATIE: WWW.THOLEN.NL an gits steenbergen De verkoping afgelopen zaterdag van de Oud Gereformeerde Gemeente in Stave nisse heeft netto tussen de 6500 en 6600 euro opgeleverd. „Hoeveel mensen er zijn geweest weet ik niet. Maar de opbrengst ligt tien procent hoger dan vorig jaar", glunderde medeorganisator Ton Bakker. Haan mee terug Voor de leut Circa 6500 euro voor orgel en aflossing leuning 0164 237760 MEUBELSTOFFEN MATERIALEN COMPLETE KUSSENS 10 Tholenderwijs GE Vi£ ENTEHUIS TK)|. N Hof van Tholen 2 'j' 4691 DZ Tholen Telefoon: 0166 - 66 82 00 E-mail: gemeente@tholen.nl Meldpunt: 0166 - 66 76 67 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: donderdag 18.00 - 20.00 uur BURGEMEESTER, WETHOUDER OF GEMEENTERAAD SPREKEN? U bent van harte welkom in het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: 0166 66 83 30: voor de burgemeester 0166 66 83 86: voor een van de wethouders Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u contact opnemen met de raadsgriffie: 0166 66 83 50. Heeft u een voorwerp gevonden of bent u iets verloren? Vanaf 1 oktober 2012 kunt u terecht bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Tholen, en niet meer bij de politie. 7 Hoe kan ik aangifte doen? De eenvoudigste manier om aangifte te doen is via de website www.verlorenofgevon- den.nl of via het registratieformulier in de digitale balie op de website van de gemeente Tholen, www.tholen.nl. Daarnaast kunt u ook telefonisch of persoonlijk aan de balie van de afdeling Publiekszaken aangifte doen. Bewaren en eigenaar worden Een gevonden voorwerp kunt u bij de gemeente achterlaten. Zij draagt er dan zorg voor en u heeft geen onderhoudsverplichtingen. Bewaart u het voorwerp zelf, dan moet u ook voor het onderhoud ervan zorgen en moet het gevondene in dezelfde staat blijven. Als de rechtmatige eigenaar zich meldt, is deze verplicht eventuele onderhoudskosten en onkosten voor de opsporing binnen 1 maand te vergoeden. Evenementen die in 2013 plaatsvinden en die op de evenementenkalender moeten wor den geplaatst, kunt u tot 25 oktober 2012 aanmelden bij de gemeente. Het is noodzake lijk dat evenementen worden aangemeld, want aan de hand van de evenementenkalen der kan de burgermeester een verzoek indienen voor extra politie-inzet. Voor evenementen is een aanmelding voor de evenementenkalender niet voldoende. Er is ook een vergunning vereist. Die moet u bij een groot evenement minimaal twee maanden en bij een kleiner evenement minimaal 3 weken van tevoren schriftelijk aanvragen. Hoe dat in zijn werk gaat, leest u op www.tholen.nl. (klik in het linkermenu op Actueel en vervolgens op Evenementen). Let op: het niet aanmelden van een evenement voor de evenementenkalender kan tot gevolg hebben dat er geen vergunning wordt verleend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers-Vreede, telefoon: 0166-668372 of via vergunningen@tholen.nl. OP WWW.THOLEN.NL: Gemeenteraadsvergadering 11 oktober Slik op de weg? Gas los! MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT WABO Ingekomen aanvragen omgevingsvergun ning Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsver gunning hebben ontvangen: Sint Philipsland - Zuidweg 1: het renove ren en bouwen van een bedrijfsloods (ont vangen op 21 september 2012) Stavenisse - Dokter Zoetemanstraat: het bouwen van een woning (ontvangen op 25 september 2012) De ingediende aanvragen liggen niet ter in zage en hiertegen kan nog geen bezwaar gemaakt worden. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert iedere maandag in de even weken vanaf 9:30 uur in het gemeentehuis van Tholen. De agenda ligt op de donderdag en vrijdag voorafgaand aan de vergadering ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De be handeling van de aanvragen omgevingsver gunning is openbaar. De behandeling van de vooroverlegplannen is niet openbaar. Ontwerpbeschikking omgevingsvergunning Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij voor nemens zijn een omgevingsvergunning te verlenen voor: Sint-Maartensdijk - Oudelandseweg 3: ambtshalve wijzigen van een omgevings vergunning voor een gronddepot en werk plaats. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen vanaf 5 okto ber 2012 tot en met 15 november 2012 ter inzage in de leesruimte van de centrale hal van het gemeentehuis te Tholen. Zie voor adres en openingstijden het colofon. Tijdens de periode van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen naar voren brengen. Een schrif telijke zienswijze kunt u richten aan het col lege van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Voor een mondelinge zienswijze kan contact worden opgenomen met afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoonnum mer 0166-668238. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opge steld. Wij maken u erop attent dat slechts beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan wor den ingediend als ook een zienswijze is in gebracht tegen de ontwerpbeschikking en men belanghebbende is. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. Beschikking omgevingsvergunning Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunning hebben ver leend: Tholen - Verbrandestraat 11: het plaatsen van zonnepanelen op het achterdakvlak (verzonden op 26 september 2012) Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking is verzon den aan de aanvrager bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres be vatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, gedateerd en ondertekend zijn. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Indien u een beschikking wilt inzien, kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoonnummer 0166-668260. Degene die tegen een beschikking bezwaar heeft gemaakt, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tho- len.nl /digitale balie/trefwoord: 'bezwaar en beroep'). Naast deze informatie vindt u op deze website een document van de brochu re 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid'. Verlenging beslistermijn omgevingsver gunning Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij heb ben besloten om de beslistermijn van de volgende aanvraag om een omgevingsver gunning te verlengen met een termijn van maximaal zes weken: Sint-Annaland - Nieuwlandseweg 5: het wijzigen van het gebruik. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het wnd. hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van bur gemeester en wethouders van Tholen op 25 en 27 september 2012 respectievelijk beslo ten: l.een gehandicaptenparkeerplaats te re serveren tot 1 september 2017 nabij de woning in de Hoogaarsstraat 2h in Tholen voor mevrouw W. Hagen-Zweistra. 2.de gehandicaptenparkeerplaats in 't Keeten te Sint Philipsland te verwijderen in vefband met het overlijden van de heer H.J. Fontijne. Iedere belanghebbende kan tegen dit be sluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons col lege. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tho- len.nl /digitale balie/trefwoord: 'bezwaar en beroep'). Naast deze informatie vindt u op deze website een document van de brochu re 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid'. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3:42 van de Algemene wet bestuurs recht namens het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen be kend dat er in de Langestraat te Poortvliet over een lengte van circa 10 meter een stop verbod is ingesteld in verband met de door stroming van het verkeer Het besluit ligt vanaf 5 oktober 2012 gedu rende zes weken voor een ieder ter inzage tijdens werkdagen in de openbare leesruim te ter gemeentesecretarie, Hof van Tholen 2 te (4691 DZ) Tholen van maandag tot en met vrijdag tussen 08.30 tot 17.00 uur. Dit besluit treedt in werking op de dag vol gende na publicatie. Iedere belanghebbende kan tegen dit be sluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons col lege. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tho- len.nl /digitale balie/trefwoord: 'bezwaar en beroep'). Naast deze informatie vindt u op deze website een document van de brochu re 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid'. Leden van de vogelwerkgroep Tholen gaan zaterdag vogels tellen. Dat doen zij tussen negen en drie uur op de Oesterdam bij het eerste bankje na de Bergsediepsluis. Niet alleen op Tholen, maar op 150 verschillen de plaatsen worden zaterdag vogels geteld. Dat doen de vogeltellers in het kader van Euro Birdwatch, het Europese vogetel-eve- nement. Het gaat bij het tellen niet alleen om de aantallen, maar ook om de verschil lende soorten. Jaarlijks doen in Europa enkele tienduizen den liefhebbers mee aan het evenement. Aan het eind van de middag verzamelt vo gelbescherming Nederland, in samenwer king met de vogeltrekwebsite trektellen.nl, de vogelgegevens. In sommige jaren wor den 600.000 vogels, verdeeld over 200 soorten geteld. De aantallen zijn afhankelijk van de weersomstandigheden. wmÊaKmmÊÊtÊmËmmÊmmÊmHmmmmmtMKmÊmmmÊmÊamÊmmmmmmmm Oud-Tholenaar Maurits Fondse en zijn vrouw Britta Maria treden zaterdag 13 okto ber in dorpshuis De Vossenkuil op met hun muzikale theaterprogramma 'Un homme et une femme'. Het verhaal is een ode aan de liefde tussen man en vrouw. Maurits en Britta brengen het verhaal afge wisseld met Franse chansons van onder an dere Charles Aznavour, Edith Piaf, Serge Gainsbourg en Michel Fugain. Het pro gramma begint om kwart over acht. Kaarten zijn verkrijgbaar via de website van Uit op Tholen. Aan pedagogische medewerkers van Ria's Kinderdagverblijf in Sint-Maartensdijk en Toerdeloo Kinderopvang is vorige week het certificaat 'Voorleescoördinator in de kin deropvang' uitgereikt. Zij volgden een training bij Bibliotheek Oosterschelde, waardoor ze beschikken over de basiskennis van jeugdliteratuur voor nul- tot vierjarigen. Ook schreven ze een voorleesplan. De training is onderdeel van het project BoekStart in de Kinderop vang, bedoeld om het voorlezen aan heel jonge kinderen dagelijks in het programma op te nemen. „De helft van het geld", zegt Bakker, „wordt gebruikt om een lening af te lossen. Die is enkele jaren geleden aangegaan om de nieuwe vleugel aan de kerk te finan cieren. Voor de andere helft wordt een orgel gekocht dat bestemd is voor de zaal bij de kerk." Volgens Bakker is het financiële succes mede te danken aan de sponsors en aan het toegenomen aantal tweede hands goederen die werden aangeboden. Daarvan werd een deel bij opbod verkocht. Veilingmeester Huib Dorst deed dusdanig zijn best dat alleen al dat onderdeel van de verkoping 300 euro in het laadje bracht. Een van de veilingstukken bleek een doos met acht kuikens en een konijn. Een haan, waarop even eens een bod kon worden uitgebracht, moest mee terug met de eigenaar. Niemand wilde zijn buren kennelijk overlast bezorgen. De veiling die in de ochtend stond gepland, verliep zo danig goed. dat de veiling die voor de middag was aan gekondigd, bij gebrek aan spullen geen doorgang vond. Dat nam niet weg dat er op het terrein van ouderencom- plex Scheldeoord voor jong en oud voldoende viel te beleven. Eefke van Haaften en Ariet den Braber, op het oog twee kerngezonde meiden, voelden zich geroepen om een rollator op zijn kwaliteiten te testen. Eefke nam plaats op het zitje, terwijl Ariet het karretje met een noodgang langs de kramen loodste. En dat was best een aardig stukje rennen, want buiten op het terrein stonden 32 kramen, terwijl er in het ge bouw nog zes verkoopplekken waren opgesteld. „Ook dat aantal is flink hoger dan in 2011", herinnerde Bak ker zich. Aan het einde van de route stonden modelfietsen opge steld. Hoe hard iemand ook trapte, hij kwam er geen meter op vooruit. „Dat is ook niet de bedoeling", vertel de Mathilde de Vos (12) die het opnam tegen Arianne Daan (9). Achter het duo stond een rond geel bord waar op twee pijlen waren geconstrueerd die meebewogen op de trapsnelheid van de fietsers. Door de verschillende kleuren van de pijlen kon precies worden afgelezen wie het eerst een ronde had afgelegd. Mathilde: „Nee. We doen geen wedstrijd. Het is voor de leut." Aan de ingang van het gebouw was een verzameling van tientallen verschillende smaken broodbakmeel weg gezet. Producten van molen de Verwachting uit Tholen. Volgens Bakker een samenwerkingsverband van diverse molenaars. En wie op natuurlijke wijze van zijn pias- problemen dacht af te komen, kon zich te goed doen aan de cranberry's die naast de bakmixen stonden opgesteld. Dat een dergelijk evenement hongerig maakt was af te lezen aan de verkoop van bakjes patat. Tenminste 50 ki lo eigenhandig geschilde aardappelen verdwenen in de diverse keelgaten. „Daar zijn we met zes vrijwilligers toch gauw een uurtje of vijf tot zes mee bezig geweest", aldus de frietbakker. daarom verloten wij het hele jaar iedere maand een schitterende prijs t.w.v. 300,- ledere gerepareerde schade telt mee! U kunt kiezen uit: Arianne Daan (9) en de 12-jarige Mathilde de Vos (rechts) meten hun krachten op de racefiets. Samsung t.v Nikon coolpix Tom Tom navigatie Philips koffie zetapparaat TEVENS VERKOOP LEDER ONDERHOUDS MIDDELEN STOFFERING BOUTERSHEMSTR. 1 4611 KA BERGEN OP ZOOM Vraag vrijblijvend prijs, ook alles voor de doe het zelf stoffeerder

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 10