2012 Schipper A Rabobank VERKIEZING FAMILIEBEDRIJF VAN HET JAAR Donderdag 27 september 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 «uc Centrum Familiebedrijf Familiebedrijf van gemeente Tholen GEUZE METAALCONSERVEREN B.V. 'ALLES WAT OVER DE WEG KAN, KUNNEN WE AAN DIELEMAN BOEKHANDEL EN KANTOORINRICHTING 'WINKEL HEEFT VOOR IEDER WAT WILS V W V 1 V v. V Geuze Metaalconserveren, Nijverheidsweg 15, Sint-Maartensdijk ^'.nck Dieleman Boekhandel en Kantoorinrichting, Dalemsestraat 23-25, Tholen Familiebedrijven zorgen in Nederland voor bijna de helft van de werkgelegen heid en ongeveer 35% van het bruto nationaal product. Daarmee zijn zij een belangrijk onderdeel van onze economie. Juist in deze economische crisis is het instandhouden van familiebedrijven van groot belang. Ook op Tholen en Sint- Philipsland, waar ze voor een flinke werkgelegenheid zorgen. Op deze pagina kunt u de verhalen lezen van twee bekende familiebedrijven die deelnemen aan de verkiezing Thools Familiebedrijf van het jaar 2012. Deze verkiezing is een initiatief van de NNP (Nederlandse Nieuwsblad Pers), het Centrum van het Familiebedrijf en de Eendrachtbode. De jury bestaat uit burge meester W. Nuis (voorzitter), mr. A.A.J. Schot (notaris), mr. D.P. Gunst (Schipper/ OAZ) en A. de Korte (directeur Rabobank Oosterschelde). Zij gaan de bedrijven beoordelen aan-de hand van criteria zoals familiaal karakter, innovativiteit, duur zaamheid, klanttevredenheid en toekomstvisie. organisatie van lokale Later worden alle verhalen gebundeld in een prachtig boek en zal tijdens een speciale verkiezingsavond op woensdag 28 november de winnaar bekend wor den gemaakt. We wensen u veel leesplezier. Wim Heijboer, uitgever Eendrachtbode De gemeente Tholen hecht veel belang aan de Thoolse bedrijvigheid en draagt daarom ook de familiebedrijven een warm hart toe - www.tholen.nl accountants, bedrijfs- en organisatie adviseurs www.ondernemendoejesamen.nl Oosterschelde De variatie aan producten die bij Geuze Metaalconserveren in Sint-Maartensdijk wordt behandeld, is groot. Industriële producten als branders, afsluiters, bordessen en leuningen worden gestraald en krijgen een nieuw jasje. Maar ook landbouwmachines, carrosserieën, brugdelen, constructiewerk, trechters en kapstokken wor den er bewerkt. Conserveren door het aanbrengen van coating. Daar gaat het om bij Kees Geuze (48) aan de Nijverheidsweg. Tegen slijtage, tegen roest, tegen hitte, tegen kou, tegen chemicaliën. „We hebben twee manieren om dat te doen. Met poeder of natlak. Het zijn twee verschillende processen. Poeder wordt elektrostatisch gespoten en tot 200 graden ver hit waardoor het smelt, stolt en uithardt. Bij natlak wordt de verf in twee componenten verspoten en moet het vervol gens uitharden." De methode is afhankelijk van het product. Natlak bijvoorbeeld wordt vooral toegepast op industriële producten. In de offshore. Ze moeten bestendig zijn tegen chemicaliën en slijtage. Poeder wordt op landbouwmachi nes en bordessen gespoten. „Daar speelt kleur, strakheid en doorlooptijd van het product een belangrijke rol." Geuze werkt hoofdzakelijk voor bedrijven. Voor kleine en grote constructiebedrijven, transportbedrijven, fabrieken voor landbouwmachines. Vaak vaste klanten. Het is heel divers. Er zitten bijzondere opdrachten tussen. Zoals het coaten van een boegspriet van negen meter van een groot zeilschip. Het aanbrengen van een antislipsysteem voor een helikopterlandingsplatform. Het spuiten van gevangenisdellen, metalen kooien waar de tralies nog net niet in zijn aangebracht. „Alles wat over de weg kan worden vervoerd, kunnen we hier aan." Het bedrijf beschikt over cabines voor natlakcoating, poedercoating, droogruimte en een straalcabine. Composietsteen wordt machinaal een natuurlijk uiterlijk gegeven. Stralen is een belangrijk onderdeel in het hele proces. Zo is Geuze ook begonnen. Met stralen en spuiten. In 1987, in het transportbedrijf van zijn ouders in Sint-Annaland. Met vrachtwagens en boten. Zijn broer Thijs zou het transport bedrijf overnemen. Kees borduurde verder op de ingeslagen weg. Drie jaar later verhuisde hij naar Sint-Maartens dijk. Naar een loods waarvan hij toen vond dat ze veel te groot was. Hij ging er ook wonen. Samen met zijn vrouw Lisette Rottier (43). „Ik had ambitie in de zorg, maar ben een opleiding in administratie en boekhouding gaan doen. Het is mooi om samen wat op te bouwen." Ze bleven er acht jaar wonen. De oorsprong van het ondernemersschap ligt in Scherpenisse, waar Kees' overgrootvader M.D.A Geuze een brandstoffenhandel en bodedienst had. „Thuis waren we met vier jongens. We konden niet allemaal het transport in. Maar ik heb van mijn vader de ruimte gekre gen om mijn eigen bedrijf te ontwikkelen." Kees en Lisette Geuze Rust en ruimte. Daar staat de gemeente Tholen om bekend. Dat ervaart de klant ook bij Dieleman Boekhandel en Kantoorinrichting aan de Dalemsestraat in Tholen. Hier staan mensen elkaar niet in de weg. De winkel onder het schuine houten plafond kent verschillende afdelingen. Klanten kunnen er terecht voor boeken en tijdschriften, wenskaarten, postzaken, kantoorartikelen en kantoorinrichting, cadeau-artikelen, Staatsloterij en lotto, rookwaren, het maken van pasfoto's en het opladen van de ov-chipkaart. Joyce Verwijs-Tichem (29): „We heb ben alles onder één dak. Voor ieder wat wils. Een heel breed aanbod dat andere winkels niet hebben. Dat horen we ook vaak van klanten uit grote steden. Die verbazen zich daarover." Zelf kijken ze er ook van op als ze opsommen wat er wordt aangeboden: 4000 boektitels, 700 verschillende soorten tijdschriften, 40 molens met wenskaarten, 400 soorten agenda's, bureaus, kantoorstoelen, kopieer-, print-, en scan systemen in één. Verspreid over 450 vierkante meter winkelvloeroppervlak. Naast de stenen winkel heeft Dieleman nu ook een webwinkel. Joke Tichem-van der Slikke (55): „Klanten kunnen online boeken bestellen die gratis thuis bezorgd worden. Overal. In heel Nederland. Het kan via onze website: www.dieleman-tholen.nl." Inspringen op de nieuwste ontwikkelingen is belangrijk voor de toekomst, zegt Joyce. Zo kan de klant via Facebook op de hoogte gehouden worden van allerlei (nieuwe) zaken in de winkel. Een ander voorbeeld: Dieleman verkoopt sinds augustus ook de e-reader. De digitale versie van het vertrouwde papieren boek. Joke: „Het leest als een ge woon boek. Het scherm spiegelt niet en de gebruiker kan de letters vergroten. Via onze website kunnen ze boeken downloaden." De kantoorinrichting voor particulieren en bedrijven is een van de pijlers van het familiebedrijf. Leen Tichem (57): „Van paperclip tot complete kantoorinrichting. Voor een eenmanszaak tot een bedrijf met honderd werknemers." Tichem bedient klanten op Tholen, in West-Brabant en een stukje in de rest van Zeeland." Met zijn drieën leiden ze de zaak. Joke richt zich voornamelijk op de boeken. Leen houdt zich vooral bezig met de kantoorartikelen en kantoorinrichting. Dochter Joyce is van de inkoop, het etaleren en de administratie. „Maar iedereen moet van alles wat weten. Ook de medewerkers." De winkel aan de Dalemsestraat werd 4,5 jaar geleden in gebruik genomen. Daarvoor zat in het ene gedeelte de openbare bibliotheek, in het andere het postkantoor. Dieleman begon al in 1926 in de Oudelandsestraat met een drukkerij. Later kwam daar de winkel bij. In 1986 verhuisde de winkel naar de Hoogstraat, maar groeide er uit zijn jasje. Tot het pand aan de Dalemsestraat vrijkwam. Leen: „Daar hebben we lang naar uitgekeken." Joke en Leen Tichem en Joyce Verwijs-Tichem (vJ.n.r.).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 7