aravanservice verkerk www.eendrachtbode.nl Proefproject vlas voor bijna honderd hectare Participatiefonds 4 ton extra Tholen betaalt 8 ton aan GGD Neem op 27 oktober 2012 gratis deel aan excursies van Geesbergen Provinciale Staten over de verbinding tussen politiek en inwoner Kijk ook op onze website Nieuwsdienst wegwerkzaamhe den N290 en N258 Hulst-west Nieuwe bedrijven Nieuwe baan Wilt u ook Z-zine ontvangen? 14 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 27 september 2012 showroom geopend ma-vrij 9:00 - )7:00 za 9:00 - 13:00 can a da weg 6 h661 pz halsteren NIEUWBOUW www.mr-groep.nl info@mr-groep.nl t: 016m 6q3he5 f: 016h 6qs756 Accessoires, onderdelen en kampeerartikelen Onderhoud, reparatie en schadeherstel van caravans, vouwwagens Vy aanhangwagens en paardentrailers Voetbal kijken op de camping, met een complete recreatie-schotelset! Schrauwen Vorkhef trucks b.v. Provincie maakt mogelijk Zes Zeeuwse bedrijven krijgen financiële steun Het Zeeuws Participatie Fonds (ZPF) heeft van de drie aandeel houders 400.000 euro gekregen om meer Zeeuwse bedrijven te kunnen ondersteunen. Voor bedragen tot circa 75.(XX) euro zijn er andere bronnen aan te boren, terwijl boven de twee ton private- equite fondsen beschikbaar zijn. De ZPF overbrugt het tussendeel. Prachtig voor bewoners en toeristen Voor de teeltseizoenen 2013 en 2014 ondersteunt de provincie Zeeland een proefproject voor de teelt van circa 100 hectare vlas. Hiervoor wordt tijdelijk circa 100 ha grond van het Bureau Beheer Landbouwgronden beschikbaar gesteld. De BBL-gronden komen onder meer bij ruilverkavelingsprojecten beschikbaar. De Dienst Landelijk Gebied is ook bij de proef betrokken. Na twee jaar komt er een evaluatie. Zeeuwse Dag van de Duurzaamheid en Energie Tholen Oud-Vossemeer Stavenisse Sint-Maartensdijk Scherpenisse STARTEND ONDERNEMER? Bel (0166) - 61 25 09 voor een verzekeringsadvies op maat! Hans Kom ook naar de Statenvergadering Provincie Zeeland (schotel op statief, receiver smart-card, satfinder. kabel) Nu met 100.- korting op een recreatie-abonnement van canal digital Middenweg 19-21 4305 ND Ouwerkerk 0111-642306 E info® caravanservice-ou werkerk nl I www caravanservice-ouwerkerk nl I www caravan-kampeershop nl Industrieterrein Vijfhuizenberg 72a 4708 AL Roosendaal Tel. 0165-559320 Fax. 0165-547982 Verkoop (nieuw en gebruikt), verhuur, leasing, reparatie, service en onderdelen van vorkheftrucks. Provincie Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl „Deze nieuwe koers werpt zijn vruchten af", zegt voorzitter M.C. Schroevers van de raad van commissarissen. „Mooie ini tiatieven vinden ons en resulteren in een daadwerkelijke kapitaalverstrekking. Het geeft voldoening om' te zien dat diverse bedrijven zich goed ontwikkelen en bij dragen aan het stimuleren van de Zeeuw se economie. In een tijd van crises valt het voor ondernemers niet mee om groei/winst te realiseren. Ook dat zien we terug bij sommige van onze participaties. Stabiliteit lijkt het hoogst haalbare." Het ZPF zag het aantal participaties toe nemen van 5 naar 6. Voor één ondernemer blijft het moeilijk om aan zijn betalings verplichtingen te voldoen. Drie onderne mers hebben veel last van de crisis en hebben een betalingsachterstand. De an dere participaties lopen goed. De zes on dernemingen worden eens per kwartaal bezocht. In 2011 zijn er 21 bedrijven be zocht die een aanvraag hadden ingediend. De raad van Commissarissen stemde in met vijf investeringsvoorstellen, maar drie bedrijven haakten zelf af. Directeur P.C.M. Vertelman concludeert, dat het doel om het ZPF nieuw leven in te blazen en van (bescheiden) toegevoegde waarde voor de Zeeuwse economie te laten zijn, steeds meer gerealiseerd wordt. De raad van commissarissen hoopt verder invul ling te geven aan de wens om tot een cen traal loket voor de ondernemer in Zeeland te komen. Dit met steun van de provincie Zeeland en de Kamer van Koophandel. „Die moeten voldoende daadkracht tonen om bij te dragen aan een goed en over zichtelijk financieringsklimaat in Zee land", aldus het ZPF. Niet alle akkerbouwgronden zijn geschikt om vlas te verbouwen. Daarnaast dient re kening gehouden te worden met voor vrucht en teeltrotatie van circa 5 tot 7 jaar. Door het beschikbaar stellen van een be perkte hoeveelheid hectares voor één spe cifiek product, blijven er ruim voldoende hectares beschikbaar voor de overige re guliere landbouwgewassen. Vlas is een gewas waarvan al het te oog sten materiaal gebruikt kan worden. Het product is een natuurlijke tegenhanger van vele kunstmatig of chemisch gevorm de stoffen. Het zaad kan gebruikt worden als zaaizaad, in de voederindustrie of ge- De GGD Zeeland verwacht in 2013 een bijdrage van 864.783 euro van de ge meente Tholen. Bijna de helft - 415.856 euro - wordt uitgegeven aan taken op grond van de wet publieke gezondheid. Aan specifieke gemeentelijke Thoolse projecten wordt volgens de begroting slechts 7467 euro besteed. De gemeente raad is met het college van b. en w. steeds kritisch op verhogingen die de GGD rekent. Zo werd een voorbehoud gemaakt ten aanzien van de prijscom pensatie. Evenmin wilde Tholen de fi nanciële gevolgen van de krimp voor haar rekening nemen. B. en w. wilden daarentegen de gunstige financiële ge volgen van de samenwerking van de GGD met de Veiligheidsregio Zeeland duidelijk in beeld zien. De GGD controleert o.a. ook de hygiëne en veiligheid van peuterspeelzalen en kinderdagverblijven in de gemeente Tholen. perst als lijnolie voor verf of andere che mische toepassingen. De vezel dient hoofdzakelijk voor fabricage van linnen voor kleding en ander textiel en als drager van geluidsgolven, maar wordt ook toege past in dashboarden van auto's. De houti ge bast wordt gebruikt voor het persen van isolatieplaten. Naast economische- en teeltaspecten biedt het gewas vlas een prachtig schouw toneel voor bewoners en toeristen tijdens de opkomst, de bloei en het afrijpingspro- ces. Het draagt ook bij aan de diversiteit van het landschap, aldus gedeputeerde staten van Zeeland. Woensdag 10 oktober 2012 is de nationale Dag van de Duurzaamheid. Zeeland doet ook mee en steekt op deze datum al haar energie in duurzame activiteiten. Van twee tot vier uur is er een speciaal programma voor de jeugd, docenten van basis-scholen en ouders/begeleiders, 's Avonds is er een inspirerend programma voor alle andere geïnteresseerden van zeven tot tien uur. De Zeeuwse Dag van de Duurzaamheid en Energie wordt georganiseerd door SCOOP, de Zeeuwse Bibliotheek, Delta. ZMf en de Provincie Zeeland. Alle activi teiten vinden plaats in de aula en de foyer van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Het programma start 's middags met 'Sjaak zoekt Sjakies'.een educatieve ener giebesparingswedstrijd tussen basisscho len in Zeeland die wordt georganiseerd door Delta. Vervolgens wordt de Digitale Etalage Energie (www.energiezeeland.nl) officieel gelanceerd met informatie over energie in Zeeland en daarbuiten. Inschrijving in het Handelsregister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint- Philipsland in de maand juli Eetcafé The Sixties b.v., Kaaij 3-5, zeven personeelsledendirecteur-grootaandeel houder R.P. van Ee holding b.v. Verwijs infra. Koningin Julianastraat 78, grond-, water- en wegenbouw, construc tie- en bouwbedrijf, eenmanszaak DJ. Verwijs. Azizi Mode. Weelhoekstraat 35, detail handel in dameskleding en accessoires, eenmanszaak Ahmaanullah Azizi Fra Skogen b.v.. Van Zeylstraat 20, splits- I.» milI ende rechtspersonen 1. Hoek Beheer b.v., M.F. Matthieu Holding b.v., Moritz b.v.. A3H b.v. en Fra Skogen b.v., holding, di recteur-grootaandeelhouder Gerrie Hoek. Timmer- en metselbedrijf De Vos, Dokter Zoetemanstraat 17, eenmanszaak J.A. de Vos. Maatschap Noom, Provincialeweg 13 melkvee- en landbouwbedrijf, maten M Noom, mevr. F. Noom-Overbeeke en J.C. Noom. Pedicure Praktijk Petra Brinkman, Lange- weg 27, eenmanszaak mevr. P.M. Brink- man-Bolier. RegioBanlO lid van AdfiZ <£7 FD Burgemeet 25,4693 CJ Poortvliet - Raiffeisenstraat 2, 4697 CG Sint Annaland T: (0166) 61 25 09 - F: (0166) 6! 29 12 - E: info-,dioverbeeke.nl - I: www.overbeeke.nl Advertentie I.M. Bij de oesterputten in Yerseke worden oesters verpakt en verhandeld. Meer weten over de kweek van vis en vissenvoer, landbouw, fruitteelt of watertechnologie? Op zaterdag middag 27 oktober 2012 kunt u gratis deelnemen aan diverse excursies over deze onderwerpen. Zo kunt u bijvoorbeeld naar de historische trekpleister: de oesterputten in Yerseke.. Ga naar de website van het Zeeuws Jaar van het Water om te zien welke excursies nog meer mogelijk zijn. Voor alle excur sies geldt: opstappen om 13.00 uur vanaf het station in Goes en vertrek met gratis vervoer naar de loca tie van uw keuze. De excursies zijn mogelijk in het kader van het Zeeuws Jaar van het Water die Provincie Zeeland organiseert met diverse enthousiaste betrokkenen. Voor meer informatie én aanmelden voor de excursies gaat u naarwww.jaarvanhetwater.nl/excursies Viek Verduit Ab Smit Marjolein Plantinga-Leenders Provinciesecretaris Viek Verdutt neemt na twaalf jaar afscheid van Provincie Zeeland. Hij maakte op 24 september de overstap naar adviesbureau Ecorys in Rotterdam. Ab Smit is de nieuwe provinciesecretaris/algemeen directeur. Marjolein Plantinga-Leenders is de nieuwe directeur. Smit werkte hiervoor als directeur bij de gemeen te Nijmegen en Ptantinga als gemeentesecretaris bij de gemeente Bussum. Online magazine Z-Zine laat u door middel van foto.'s, filmpjes, animaties en korte teksten zien waar Provincie Zeeland werk van maakt. Nummer 41 verscheen onlangs met daarin onder andere aandacht voor de zilte Zeeuwse zeegroente, vis van 't land en lupine. Z-Zine verschijnt periodiek en een abonnement is gratis. Wilt u dit online magazine ook ontvangen? Abonneert u zich dan via http://zzine.zeeland.nl Profiel: Hans van Geesbergen (62] is sinds 2011 wederom statenlid voor de WD. Van 1992 tot 2003 was hij ook al lid van Provinciale Staten. Hans is een bestuurder in hart en nieren en in deze hoeda nigheid al jaren actief in de sector aquacuttuur en visserij. Hij is geboren en deels getogen in Zierikzee en studeerde Neder lands Recht in Tilburg. Hij werkte als gemeentesecretaris in Fries land, Noord-Holland en Hulst. Sinds 1998 is hij weer terug in "zijn" Zierikzee. Hans is gehuwd en heeft drie kinderen en vier kleinzonen. In zijn spaarzame vrije tijd fitnesst* en spint hij drie keer per week: 'Goed voor mijn lijf en nodig om mijn hoofd leeg te krijgen'. In de weekenden zeilt hij graag op de Oosterschelde. Dualisme voor de provinciale bestuurslaag niet eenvoudig Toen Hans in 2011 terugkeerde in de provinciale politiek was dat voor hem tevens een kennismaking met het dualisme. Hij vindt dat openheid en direct contact met de samenleving belangrijker zijn dan de persoonlijke profilering. 'Je moet als politicus zorgen voor de ver binding tussen politiek en inwoner. Vaak kun je iemand beter hel pen met een probleem door er achteraan te gaan, dan er statenvra- gen over te stellen. Per slot van rekening ben je een volksvertegen woordiger'. Hij realiseert zich heet goed dat de onderwerpen op de provinciale agenda niet altijd dicht bij de inwoners van Zeeland staan en dat maakt het er voor hem niet eenvoudiger op. Aquacultuur en visserij Hans van Geesbergen weet zijn beroep en politiek goed te combine ren. Als secretaris van de producentenorganisatie van de mossel- kwekers maakt hij zich sterk voor de ontwikkelingen in de aquacul tuur en visserij. 'We hebben daarbij veel te maken met de Rijksoverheid, maar ook de Provincie voelt zich verantwoordelijk voor deze bedrijfstak. Provincie Zeeland stimuleert de sector via haar economisch beleid met een gezonde bedrijfstak die werkgele genheid biedt en rekening houdt met de natuurwaarden als doet. In 2009 speelde de Provincie een bemiddelende rol bij de impasse tussen de mosselkwekers en de natuurbeschermingsorganisaties over de mossetzaadvisserij in de Waddenzee. Uiteindelijk is er een convenant gesloten.' Op vrijdag 28 september vindt de openbare Provinciale Statenver gadering plaats in het provinciehuis vanaf 9.30 uur. Kijk op ps.zeeland.nl voor de agenda. Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Stalengriffie Provincie Zeeland Opmaak: Prepress Provincie Zeeland Fotografie: Marijana Pajovic (Marjolein Plantinga en Ab Smit), Anda van Riet IViek Verduit), Willem Woznitza voor DNA beeldbank op www.laatzeelandzien.nl (oesters). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in versche nen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrumëZeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001. 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6, 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijn» 10 oktober 2012. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk Onlangs startte de eerste wegwerkzaamheden rondom de aanleg van drie rotondes en wegverbeteringen aan de westzijde van Hulst. Omdat de huidige situatie de doorstroming van het verkeer niet meer aankan, is deze oplossing nodig. Deze werkzaamheden gaan gepaard met tijdelijke overlast. Om de overlast voor u zo klein moge lijk te houden, kunt u zich abonneren op de gezamelijke gratis sms en/of e-mailnieuwsdienst van Provincie Zeeland en Gemeente Hulst. U krijgt dan informatie over nieuwe ontwikkelingen in het project. Meld u aan voor de sms nieuwsdienst door een sms te sturen met 'N290 AAN' naar 2211 en voor de e-mailnieuwsdienst via www.zeeland.nl/verkort/n290. U kunt ook terecht voor meer infor matie bij het informatiecentrum van Proviryrie Zeeland via 0118- 631400 of via infocentrum@zeeland.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 14