Bellen, bogen en lied voor leidster Carola en bruidegom Jan Everaers Plaatselijk nieuws VERSTOPT? 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Geen problemen vuurwerk Klaverjassen Rommelmarkt Concordia Mevr. Spapen meeste vis Handenarbeid Zonnepanelen Kap op aanbouw Asfalt Kon. Julianastraat De Reus hoogste serie RIOLERING/AFVOER Bel Riooltechniek Tholen 0166-60 44 00 www.riooltechniektholen.nl Sieraden weg Vrijwilligersdag Haven op de schop Kerkrentmeester Verontreiniging Kloosterstraat Stroomstoring Garage Avondvullend l Geslacht in eigen slagerij Gezichtsbedrog Uitwisseling Stal voor kalveren Verkoping Adullam Eerste wolfseind Scheuren Stoofdijk Geen doorbraak Meye Scholieren stemmen Doorrijder gesnapt Mishandeling Douanespel Nijverheidsweg Glazen overkapping Aarden beste visser Donkere schutting Smurfenmuts i Kankerbestrijding Spierfonds Tholen Bij het afsteken van het vuurwerk na de braderie is. zowel bij de opbouw als het afsteken, de veiligheid niet in het geding geweest. Dat staat in het controleverslag van de provincie. Een medewerker van de provincie controleerde die avond tal van aspec ten uit de vergunning en constateerde dat er geen bijzonderheden waren. Wel was het. door de harde wind. de hele dag onzeker of het vuurwerkfes tijn door kon gaan. Vijf minuten voor de geplande tijd van afsteken meldde het KNMI in De Bilt dat de wind snelheid zeven tot acht meter per se conde was (25-28 km/u). Uiteinde lijk heeft de wind geen gevaar opgeleverd. Voor klaverjasclub Stad Tholen be gint het seizoen donderdag 27 sep tember weer. Wekelijks wordt er ge kaart in café Hof van Holland, en wel volgens de Rotterdamse variant. De avonden beginnen om half acht, nieuwe leden zijn welkom. Muziekvereniging Concordia orga niseert op zaterdagmiddag 13 okto ber een rommelmarkt bij het repeti tiegebouw aan de Zoekweg. Spullen daarvoor kunnen komende zaterdag (en op 6 en 13 oktober) tussen tien en twaalf uur aangeboden worden in het voormalige pand van drukkerij Dieleman in de Oudelandsestraat. Welkom zijn zaken zoals speelgoed, klein huishoudelijk materiaal, boe ken, cd's en elpees, en handzame meubels. Voor witgoed, kleding en grote wandkasten is geen plek. Wie niet zelf in de gelegenheid is om de spullen te brengen, kan contact opne men met Job v.d. Velde, e-mail job@concordia-tholen.nl Het hervatten van de onderlinge competitie van hengelsportclub De Pieterman, na de vakantie, pakte voor mevrouw Spapen goed uit. Zij ving zondag in de vierde wedstrijd de meeste vis (204 cm) en had ook de grootste, een bot. Vanaf de Berg- sediepsluis zette de schipper, met 23 vissers aan boord, koers naar We- meldinge waar vlakbij de radarpost werd geankerd. Hier werden wat kleine platvissen gevangen, maar het was niet geweldig. Zeker nadat de stroom uit het water ging, werden vangsten minder en minder. En er was veel wier in het water. De mees te deelnemers stemden dan ook vóór het zoeken van een andere stek. Dat werd de omgeving van het kabelbord bij Sint-Maartensdijk. Een verken nende poging van enkele vissers le verden een paar kleine wijtingen op, maar die waren verdwenen zodra de wedstrijd begon. De deelnemers haalden regelmatig een platvisje bo ven, maar niet in geweldige aantallen zodat het merendeel aan het einde van de dag niet tevreden was. Wel werden een paar wijtinkjes en enkele fraaie botten aan de haak geslagen. De uitslag is als volgt: 1mevr. Spa pen 204 cm; 2. dhr. Verkerke 192 cm; 3. dhr. J. de Visser 175 cm; 4. dhr. T. Broere 174 cm; 5. dhr. C. Wolvekamp 135 cm; 6. dhr. Bevers 134 cm; 7. dhr. Kikkert 133 cm; 8. dhr. Van de Velde 128 cm; 9. dhr. Le- ijdekkers 122 cm; 10. dhr. Spapen 119 cm. Omdat de haven bij Waterfront onder particulier beheer valt, zijn de bewo ners zelf aan de slag gegaan om woe kerende waterplanten te verwijderen. Er groeit zoveel waterpest en fon teinkruid dat ze er last van hebben met hun vaartuigen. Het is beslist geen eendagsklus, want de circa acht mannen en één vrouw die eraan zijn begonnen, waren na anderhalve week nog niet klaar. Ze proberen de ongeveer drie meter lange planten met wortel en al te verwijderen en voeren ze met een bcxitje af. Het is echte handenarbeid, weet Frans Zoe- teweij te vertellen. Hij is geblesseerd en kan niet meehelpen, maar hij weet wel dat het een probleem is. ..Als je met een zeilbootje in zo'n pluk rom mel komt, loopt je schroef erin vast. Het is dan een kwestie van stoppen en de planten eruit halen. Maar het beste is om de velden te ontwijken, ook de drijvende planten." Die laat ste drijven grotendeels richting Wa terfront, dat in een kom van de haven ligt. De gemeente heeft onlangs de planten in de jachthaven gemaaid en verwijderd, maar er drijven nog wat losse planten op het water. Aan de achterzijde van de woning aan de Verbrandestraat 11 mag J.l. de Rijke zonnepanelen plaatsen. De welstandscommissie had eerder het advies gegeven om de panelen, vanaf de weg gezien, op het rechter dak- vlak te plaatsen en het linker vrij te houden. Op die manier zouden de panelen minder beeldbepalend zijn. Hoewel aan de achterzijde, zijn de panelen toch goed zichtbaar en de drie leden van de welstandscommis sie wilden daar niet aan voorbij gaan. De eigenaar heeft hun advies bij de aanvraag van de omgevingsvergun ning opgevolgd en daarom oordeelde de welstandscommissie deze maan dag positief. Op de aanbouw bij dc loods van Wolters interieurbouw aan de Slab- becoornweg 3 komt een schuine kap. De welstandscommissie adviseerde maandag positief op de aanvraag voor de verbouwing. Er was door de commissie geadviseerd de kapvorm aan te laten sluiten bij de andere be bouwing en daaraan was grotendeels tegemoet gekomen door de aanvra ger. Ook de gevelbekleding, uitge voerd in aiuminiumkleur (RAL 9006), is akkoord wat de welstand betreft. De Koningin Julianastraat wordt dit jaar nog voorzien van een nieuwe as- faltdeklaag en kantopsluiting. Het betreft het gedeelte vanaf de Prinses Beatrixstraat tot aan de Mossellaan. Het doorgaande verkeer zal tijdens de werkzaamheden hinder ondervin den en andere wegen moeten nemen. Het karwei wordt uitgevoerd door aannemer Dura Vermeer uit Rotter- dam, die met 256.700 euro, exclusief btw, de laagste inschrijver was bij de I gemeente. Tot het bestek behoort ook het maken van een nieuwe fiets strook op de rotonde aan de Post weg/Ten Ankerweg. Die is nu ge scheurd, Verder wordt een deel van de Gemaalweg van een nieuwe dek laag voorzien. Oud- Vossemeer In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Thedo de Reus de hoogste serie met veertien caramboles, het hoogste gemiddelde met 2,4 en samen met Arjan Hommel de kortste partij in 25 beurten. De uitslagen: T. de Reus-C. Burgers 10-6,552; H. van Daalen-A. Hommel 5,625-10; W. Bosch-P. Heijboer 10-8,444; L. van Wezel-S. Etienne 10-10; R. de Jon- ge-K. Heijboer 10-7.895; D. Hom- mel-J. Hommel 10-9.872. Vanavond staat de eerste ronde van de bekercompetitie op het program ma. Advertentie I.M. Terwijl de bewoonster niet thuis was, is er vorige week woensdagavond in gebroken in een woning aan de Prins Willem Alexanderstraat. De daders gingen aan de haal met sieraden en geld. In het kader van de 'volunteersday' van het Bergse bedrijf Sabic gaan werknemers vandaag aan de slag bij de zorgboerderij Praktijk Intzadel van Sandra Wolvekamp. Een groep van 35 mensen zet kleindierverblij- ven in elkaar, doet schilderwerk en plaatst een hekwerk. De Haven, de straat bij het voormali ge veer naar Nieuw-Vossemeer, wordt voorzien van nieuw asfalt. Ook de bestrating'wordt verbeterd. Aan nemer Dura Vermeer gaat bovendien het voetpad tussen de Weelhoekstraat en de Sekretaris Rijstenbilstraat van een nieuwe deklaag voorzien. Leunis Riemens is maandagavond door de leden van de Hervormde Ge meente gekozen tot ouderling-kerk- rentmeester. Hij maakte al eerder deel uit van de kerkenraad. De andere kandidaat was Jens Pol lie uit Tholen. I het gezichtsbedrog, want je hebt al- leen aan de voor- en de achterzijde een helling." Den Otter was blij met het advies en ging samen met Jansen proberen het verder uit te werken tot een plan dat in zijn budget past. De verontreiniging van de bodem op i het perceel Kloosterstraat 17 en de aangrenzende straat wordt niet als ernstig aangemerkt. Dat hebben ge deputeerde staten bepaald. Op deze plek heeft een benzinepomp gestaan. In de voortuin ligt een tank die in 1991 is gesaneerd door ze te vullen met zand. Bij een oriënterend en een nader bodemonderzoek is gebleken dat een deel van de bodem sterk is verontreinigd met xylenen, en licht met minerale olie en ethylbenzeen. In het grondwater is een verluxigd ge halte aan methyl-tert-butylether ge meten, maar nog ruim onder de inter ventiewaarde. Binnen een oppervlak van vijftig vierkante meter is onge veer zeventig kubieke meter grond verontreinigd, waarvan zestien kuub sterk verontreinigd. Een elektriciteitskabel aan de Haven weg is maandagmiddag geraakt bij graafwerkzaamheden, waardoor ruim een half uur de stroom uitviel. Er zijn volgens energiebedrijf Delta minder dan 25 huishoudens getroffen door de storing die van vijf voor half zes tot tien over zes heeft geduurd. Aan de Klipper l mag de familie Van Dijke. wat de welstandscommissie betreft, een garage bouwen. De ge vels worden voorzien van zwarte eternitbekleding. De kozijnen wor den uitgevoerd in hout en worden wit. De deuren zijn van crèmekleurig kunststof en op het dak komt zwart EPDM (soort synthetisch rubber). Maandag 24 september wordt door de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Verbetering Veilingweg De fietsstroken op de Veilingweg en Langeweg worden vernieuwd. De deklaag gaat eraf omdat de kwaliteit volgens de gemeente niet optimaal is. Ook de rode stroken op de rotonde bij de veiling worden verbeterd. Bij de Langeweg gaat het alleen om het stuk tot het bord bebouwde kom. Ver der wordt het fietspad aan de Java- dijk/Oude Zeedijk binnen de be bouwde kom vernieuwd. Aannemer Dura Vermeer uit Rotterdam was met 256.700 euro, exclusief btw, de laag ste bij de aanbesteding. Heijmans uit Dordrecht schreef in voor 276.500 en KWS uit Klundert voor 282.400. De plaatselijke aannemer gebr. Moerland wilde het asfaltwerk uitvoeren voor 289.000 euro en BAM uit Bergen op Zoom, die pas de Stoofweg heeft ge- I asfalteerd voor het waterschap, was de hoogste inschrijver met 309.000 euro. De bedoeling is om het werk dit najaar nog uit te voeren. Het is hun eerste avondvullende pro gramma. maar de dames van Kir Royal kijken er erg naar uit. Het da meszangkoor geeft op zaterdag avond 29 september om half acht een concert in de H. Quirinuskerk te Hal- li Maandag 24 sept. t/m zaterdag 29 sept. Sint-Annaland Aan de Hoenderweg 52 heeft Erwin den Otter uit Sint-Maartensdijk zijn droomhuis gevonden. Alleen wil hij het nog wat vergroten voor iets meer ruimte. In eerste instantie wilde hij de vixjrgevel verhogen, maar de wel standscommissie vond dat geen goed plan. Die wil het straatbeeld zoveel mogelijk hetzelfde houden. Daarom werd Den Otter uitgenodigd voor een gesprek. Hij kwam samen met Hec tor Jansen uit Tholen, die als serre bouwer ervaring heeft met het maken van bouwtekeningen. De welstand stelde voor om de vergroting aan de achterzijde van de woning te verwe- zenlijken en de woning wat verder door te trekken naar achteren. Om dat praktisch en esthetisch uit te voeren zouden aan de zijgevel twee topge vels gemaakt kunnen worden, met daartussen een plat dak vlak. Daar door wordt de woning meer één ge heel. De topgevels zijn puur voor het zicht, zei Anthony Dieleman van de welstandscommissie. „Eigenlijk is I Malse bieflappen Hongaarse procureurschnitzels Babi pangang 500 gr. 500 gr. 500 gr. 6,00 3,50 3,75 Runderrollade 100 gram 1,25 Grillworst naturel, kaas al saté 150 gram 1,50 Bij 200 gram boterhamworst een KINDERPEN GRATIS I Vers uit eigen keuken: 1 liter goed gevulde tomatensoep 3,25 I Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 steren. De kerk heropent na een ver bouwing en Kir Royal is uitgeno digd om samen met het Zeeuws tromboneorkest Trombonata een openingsconcert te verzorgen. Het geheel staat onder leiding van diri gent Pierre van Broekhoven. Er worden werken uit diverse musicals ten gehore gebracht en andere num mers zoals Bohemian Rhapsody van Queen. Trombonata speelt zowel klassieke als moderne werken, van Gershwin tot The Beatles. Het fanfareorkest van Accelerando reist op haar 131ste verjaardag, op vrijdag 21 september, naar Veere voor een uitwisselingsconcert met Veere's genoegen. Beide muziekver enigingen laten vanaf half acht 's avonds van zich horen in de Grote Kerk. Veere's Genoegen, onder lei ding van dirigent Kees Nijsse, bijt het spits af. Na de pauze speelt Ac celerando onder leiding van dirigent Clemens Rosmulder. De jarige mu ziekvereniging speelt onder andere het meeslepende Robinson Crusoe, Ai Se Eu Te Pego en het werk Con certino met schitterende bugelsolo. Stavenisse De provincie verleent een verklaring van geen bedenkingen voor de door D. Dorst gevraagde omgevingsver gunning ten behoeve van zijn vee houderij. Aan het Stoofpad wordt een vijfde stal gebouwd voor 231 rosékalveren. Van de bestaande stal len komt stal twee leeg te staan, stal drie is voor zoogkoeien en stal vier voor schapen. In het woonzorgcomplex Schel- deoord wordt donderdag 27 septem ber een kledingverkoop gehouden ten bate van de stichting Adullam. Tussen twee en acht uur kan ieder een er terecht. „Eentje moet de eerste zijn", zei Hubért van der Graaf maandag tegen de leden van de welstandscommis sie. Zijn cliënt Marco Klippel wil graag een woning bouwen aan de Dr. Zoetemanstraat, uitgevoerd met wolfseinddak. En die vorm past vol gens de welstandscommissie niet in het beeldkwaliteitsplan voor die wijk. Daarin staat dat er eenduidig- Advertentie I.M. heid moet zijn tussen de woningen, maar dat is volgens Van der Graaf in de praktijk niet het geval. Na via in ternet een blik in het straatbeeld te hebben geworpen, gaf de welstands commissie hem daar gelijk in. Van der Graaf zei dat een wolfseind ook een toevoeging is voor de diversiteit in de wijk. In eerste instantie vond de welstand dat er volgens het beeld kwaliteitsplan een rechte topgevel moet komen. Klippel vindt een wolfseind, het afgeschuinde deel aan de korte kant van een schilddak, mooier. Ook vanwege de kavel vorm, lang en smal. is er voor deze vorm gekpzen, een woning met de nok haaks op de weg. Een wolfseind is nog niet toegepast in de nieuwbouw wijk, maar dat vindt Van der Graaf geen reden om het niet te doen. ,Je hebt al puntdaken, zadeldaken en schilddaken. De diversiteit is er. Er is alleen nog geen wolfseind." Hij wil de van de welstandscommissie we ten of er letterlijk in het beelkwali- teitsplan staat geschreven dat een wolfseind niet mag. Dat is niet het geval. Anthony Dieleman van de welstandscommissie kwam Van der Graaf en Klippel tegemoet met het advies om de woning een niet te boerderijachtige uitstraling te geven, door bijvoorbeeld een erker toe te voegen en daardoor de symmetrie te doorbreken. Ook de materiaalkeuze is van belang: het liefst een donkere pan, passend bij het rijtje bestaande woningen. En een donkere steen. „Vraag de vergunning aan en ga bouwen", zei Dieleman. In de Stoofdijk zitten dusdanige scheuren, dat de gemeente een nieu we asfaltdeklaag wil aanbrengen. Daarvoor was Dura Vermeer uit Rot terdam de laagste inschrijver met nog diverse andere bestekken op het eiland. Sint-Maartensdijk Ruim een jaar na de moord op Henry Meye is er nog steeds geen dader aangehouden. De politie bezocht vo rige week maandagochtend de wo ning van het slachtoffer die in de nacht van dinsdag 7 op woensdag 8 juni in zijn huis aan de Keethil werd doodgeschoten. Vier rechercheurs gingen er met apparatuur naar bin nen. Volgens voorlichter Esther Be Kit van de Zeeuwse politie was het voor een onderdeel van het onderzoek no dig om nog in de woning te kijken. mammmmammmmmmmmmmmmmmmmm Jan Everaers en Carola IJzerman worden bij het oude stadhuis opgewacht door peuters en kinderen van het werk van de bruid. Het moest eigenlijk een verrassing zijn dat er een erehaag van kinderen van kinderopvang Toerdeloo en de Stichting Peuterspeelzalen Tholen zou staan voor het kersverse bruidspaar Carola IJzerman en Jan Eve raers. De 24-jarige Thoolse en 24-jarige Sint Philipslander (in oktober 25) kwamen vrij dagmiddag een half uurtje later aan dan ge pland om hun jawoord te geven in het oude stadhuis in Tholen. De kleintjes stonden toen al te wachten tot ze naar buiten kwamen, maar het paar zag ze dus al bij binnenkomst. Het duurde bijna drie kwartier voordat de kinderen konden doen waarvoor ze gekomen waren: bellen blazen, bogen ophouden en een liedje zingen voor hun leidster en haar echtgenoot. Wel waren er intussen al wat potjes bellen blaas leeggelopen. Ook moesten de kinderen nog even wachten tot de twee net in de echt verbonden geliefden twee witte duiven hadden opgelaten vanaf de stadhuistrap. De bruid nam vervolgens wel de tijd om de cadeautjes aan te nemen die de kinderen voor haar en haar bruidegom hadden meegebracht. De medewerker bij Dc Roompot in Kamperland en de leidster bij het kinderdagverblijf en de peuterspeelzaal in Poortvliet moesten zich daarna haasten naar de Hervormde Gemeen te in Oud-Vossemeer. Daar stond dominee Scheurwater ze op te wachten om het huwelijk kerkelijk te bevestigen. Het paar gaat in Tholen wonen. „Maar er is nog geen doorbraak in de zaak." De woning was al vrijge geven en ontruimd. De Juliana van Stolbergschool heeft meegedaan aan de kinderverkiezin gen. Er hebben 25 leerlingen ge stemd. De SGP was veruit favoriet, met negen stemmen (36 procent). Het CDA kreeg vier stemmen. VVD, PVV en Partij voor de Dieren elk drie. Eén stem was er voor de PvdA, GroenLinks en ChristenUnie. In heel Zeeland deden 367 basis schoolleerlingen mee aan de kinder verkiezingen. Net als bij de echte Kamerverkiezingen kwamen VVD en PvdA daarbij als winnaars uit de bus. met respectievelijk 84 en 66 stemmen. Opmerkelijk was ook hier het grote aantal stemmen - 47 - voor de Partij van de Dieren. Een 25-jarige inwoner ging er zater dagavond in Bergen op Zoom van door nadat hij op de Marconilaan achterop een auto was gereden. Deze auto, bestuurd door een 41-jarige Bergse, stond rond kwart voor elf stil voor het rode licht op de kruising met de Wouwsestraatweg. De man van de Bergse stapte uit en liep naar de auto achter hem. maar deze gaf gas en verdween. Omstanders no teerden het type auto en de- laatste cijfers van het kenteken, en zagen de wagen vervolgens enkele straten verderop geparkeerd staan met scha de aan voorkant. De politie achter haalde de eigenaar, maar trof hem in de smalstad niet thuis. Hij kan een proces-verbaal tegemoet zien, en zijn auto is weggetakeld. Een Tholenaar en twee inwoners van Steenbergen, in leeftijd variërend van 21 tot 46 jaar, zijn door de poli tie aangehouden op verdenking van mishandeling. De drie mannen zou den, met twee anderen, betrokken zijn bij het mishandelen van een 47- jarige man op de Markt vorige week zondag. Het jeugd- en jongerenwerk organi seert op vrijdag 28 september, samen met jongeren uit het dorp, een doua nespel voor jongeren tussen 12 en 23 jaar. Het is een spannend spel, waar bij smokkelaars proberen om smok kelwaar door een donker bos te bren gen, zonder gezien te worden door de douane. Het spel duurt van kwart voor negen tot ongeveer kwart over elf. Verzamelpunt is de kruising Muyeweg/Kastelijnsweg. In opdracht van de gemeente gaat aannemer Dura Vermeer een gedeel te van de Nijverheidsweg van nieuw asfalt voorzien. Het gaat om het stuk vanaf transportbedrijf Bijl tot aan de bocht naar de gemeentewerkplaats. Verder wordt het voetpad in de Gla- diolenstraat/Bloemenlaan van een nieuwe slijtlaag voorzien. De familie Scherpenisse mag de wo ning aan de Oostsingel 66 uitbreiden met een overkapping van glas. De welstandscommissie boog zich over de aanvraag voor een omgevingsver gunning omdat de woning in het be schermd stadsgezicht valt. De dak bedekking wordt uitgevoerd in Predikbeurten Zondag 23 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meijer, opening winter werk. 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 15.30 li. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Bie. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Graaf, Poortugaal. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. C.EM. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 10 u. startzondag, viering in Hal steren. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. onbekend. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. mevr. Smculers.Zwijndrecht. CHR. GEREF. KERK 10 en 15.30 u. ds. Den Boer, H.A. GEREF. GEM. IN NED. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. eucharistieviering in Hal steren. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u.ds. Versluis, H.D. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 16 u. ds. Kater, Rouveen. GEREF. GEM. 9.30 en 14 u. leesdienst. 18 u. ds. Gunst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Bom, Rouveen. 18 u. ds. Van Oordt, Middelburg. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. wo 26/9 19.30 u. ds. Zwartbol. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Roodsant, Dirksland. 14.30 u. ds. Vlietstra, Katwijk aan Zee. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. dhr. Poppe, Renswoude. 19 ii. ds. De Graaf, Zierikzee. OUD GEREF. GEM. wo 26/9 19.30 u. ds. van der Peen, Groenekan. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. De Groot, Dor drecht. wo 26/9 19.30 li. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. wo 26/9 19.30 u. ds. Bakker, bijbel lezing. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Ruijgrok. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Zanden, Oost-Souburg. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Maljaars. S1NT-PHIL1PSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 ii. ds. Klein, Bleskensgraaf. 17 u. ds. Doorneweerd, Strijen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. da. Biemond-v.d. Spek, Steen bergen. gelaagd glas en voorzien van alumi nium profielen. A. Aarden heeft de negende beker wedstrijd gewonnen van visclub De Oosterscheldevissers. Tweede werd mevr. J. op den Brouw, 3. R. Neele, 4. J. Noom, 5. R. Lindhout, 6. Iz. Lindhout, 7. Ph. Franke en 8. M. Bijl. PM. Geluk wil bij de woning aan de Molenstraat 17 een schutting plaat sen en de gevel keimen (afwerken met een mineraal verf). De wel standscommissie ging daar maandag mee akkoord, maar adviseerde wel de schutting donker te schilderen. Weekenddiensten Scherpenisse „Het lijkt wel een smurfenmuts", grapte Anthony Dieleman maandag over de kap van een te bouwen gara ge aan de Langeweg 27a. Die opmer king werd niet meegenomen in het ixirdeel van de welstandscommissie over de omgevingsvergunningaan vraag van de familie Quaak, dat was positief. De garage wordt uitgevoerd met bakstenen gevels die worden be kleed met crèmewitte kunststof. Ook de raamkozijnen, deuren, dakgoten en boeidelen worden uitgevoerd in kunststof. Er komt een puntdak op de garage met mat zwart verglaasde ke ramische pannen. Zie verder pagina 5. HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l.Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. RU WILLIGE muiSZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau. 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2, Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 653146 of 06-21534176; Vrij willige thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom. tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen.nl HET KLAVERBLAD IKG. 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. LEGER DES HEILS Radda Bamenstraat 9, Sint-Maartens dijk, tel. 0166-610194, openingstij den: di en do 13.30-16 u. en le zater dag v.d. maand 10-12 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel .0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis i. KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 668200. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. KAMER VAN KOOPHANDEL Di 25/9 9-12 u. UWV gemeentehuis Tholen, afspr. 0118-673501 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 20 t/m vrijdag 28 sept. donderdag 20 7.02 -19.17 vrijdag 21 7.44 -20.02 zaterdag 22 8.32 -20.54 zondag 23 9.27 -21.57 maandag 24 10.32 -23.17 i dinsdag 25 12.04 - woensdag 36 0.52 - 13.32 donderdag 27 2.12 - 14.32 vrijdag 28 3.04 -15.27 wo 22/9 20.43 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. De collecte voor KWF Kankerbe strijding heeft in Poortvliet 946,92 euro opgebracht. Voor het Prinses Beatrix Spierfonds is in Tholen 2174,69 bijeengebracht tijdens de jaarlijkse collecteweek. Tholen krijgt over dit jaar een aan vullende uitkering van 21.371 euro uit het gemeentefonds van het Rijk. De gemeente zit met een oninbare vordering van 4000 euro voor stroomgebruik in een van de ha vens. De betreffende ligplaatshou der is overleden en het bedrag kan niet op de erfgenamen verhaald worden

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 2