SEPTEMBER 1 MAAND SALUS 'Een unieke ervaring, zoiets maak je maar één keer mee' mm Eegedima verhuist naar achter het zwembad Potter Keukens BIJ SALUS HEALTHCLUB INSCHRIJFGELD Eerste vrouw (27) predikant Rehoboth Sint-Maartensdijk r 'Vakantieweek is manier om elkaar beter te leren kennen' VVD vijf zetels SCHRIJF NU IN EN WORDT LID Setallanders Adri en Gerda van Vossen-Geuze naar Prinsjesdag '^0' Donderdag 20 september 2012 68c jaargang no. 45 SLA UW SLAG BIJ AUTOBEDRIJF BAL ALLE OCCASIONS NU MET EXTRA HOGE KORTING Uitspraak Vestetuin zes weken later Chris Koopman wordt ongeduldig Terwijl Diederik Samsom (PvdA) bij de troonrede zat te knikkebollen, beleefden Adri (62) en Gerda (57) van Vossen-Geuze uit Sint-Annaland een onvergetelijke dag. Karla Peijs, commissaris van de koningin in Zeeland, had het echtpaar vanwege hun jarenlange vrijwilligers werk uitgenodigd om tijdens Prinsjesdag aanwezig te zijn in de Ridderzaal. Daar kregen Adri en Gerda de voornemens van de regering voor 2013 uit eerste hand. „Wat koningin Beatrix vertelde was niets nieuws", zegt Adri van Vossen. Sanitair Installatie SPORTEN BIJ ALLE JAARABONNEMENTEN OP WEG NAAR EEN GEZONDER LEVEN Afgezonderd Route gewijzigd Gejuich Prinsjesdag Half november wordt de intrede verwacht De Hervormde Gemeente Rehoboth in Sint-Maartens dijk krijgt voor het eerst in haar geschiedenis een vrouw als predikant. De 27-jarige mevr. J.W. Meeuwissen uit Herveld - aan de Waal bij Nijmegen - heeft zaterdag het beroep aangenomen. Zondag werd het blijde nieuws tij dens de kerkdienst gemeld. Thoolse sportclubs hoeven niet viaduct over Voetbalvereniging Tholense Boys en tennisvereniging Eegedima uit Tholen gaan niet naar het terrein aan de Nieuwlandseweg buiten de stad. Dat plan om de clubs over het viaduct van de Nieuwe Postweg te huisvesten, lijkt voorgoed van de baan nu b. en w. de gemeenteraad voorstellen om beide clubs in de buurt van de Zoekweg te houden. Maar als het aan het college ligt, dan kan Ee gedima nieuwbouw plegen op een terrein ten noorden van zwembad De Spetter. Concentreren De een ging lopend via de deur bij de chauffeur naar binnen, de ander in een rolstoel met de lift achter in de bus. Het kostte even tijd, maar wie een weekje weg gaat, weet dat dit er bij hoort. Maandagmiddag even na twee uur vertrokken achttien bewoners met twaalf personeelsleden naar land goed de Biestheuvel in Hoogeloon in de gemeente Bladel. Slabbecoornweg 43, 4691 RZTholen Tel. 0166-602440 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,75 per halfjaar, 32,00 per jaar, per post 59,75 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,34 plus btw per mm. Hoofdredacteur W. Heijboer. De uitspraak over de bezwaren te gen plan Vestetuin in Tholen komt zes weken later. Eind september werd het vonnis van de Raad van State verwacht na de zitting van 14 augustus, maar de afdeling be stuursrechtspraak blijkt meer tijd nodig te hebben. Daardoor moeten de bouwers van de supermarkten en de appartementen nog langer geduld hebben, evenals autobedrijf Van Burgh en De Spar die de be zwaren hadden ingediend. In februari is de voor kinderen ge vaarlijke situatie bij de bushalte aan de Postweg in Tholen onder de aandacht gebracht van het water schap (als wegbeheerder). Ge meenteraadslid Henk Nieuwenhuis en hoofdingeland Chris Koopman praatten dagelijks bestuurslid Sop hie van 't Westeinde ter plaatse bij. Zeven maanden later is er aan de situatie nog niets veranderd. Koopman is benieuwd welke maatregelen er genomen gaan worden en heeft daar inmiddels di verse keren naar gevraagd. De pro blematiek wordt binnenkort be sproken in een overleg tussen mevrouw van 't Westeinde, wet houder Van Dis en vertegenwoor digers van busmaatschappij Con- Het projecteren van de Thoolse verkiezingsuitslag op de gemeente raad, geeft een verrassende uitslag te zien. De SGP zou met zes zetels de grootste zijn (nu ook zes), ge volgd door de VVD met vijf (nu drie) en de PvdA met vier (hu drie). De SP zou haar twee zetels houden, het CDA en de CU zouden elk naar één zetel terugvallen (nu respectievelijk drie en twee). En de PVV zou twee zetels krijgen in de raad, waar de partij van Geert Wil- ders er bij de fictieve verdeling in 2010 nog vier had. Bij deze bere kening zijn de lijstverbindingen van PvdA met SP en GL, en van SGP en CU in acht genomen. Kant tekening is dat ABT buiten be schouwing is gebleven omdat die partij niet aan de Kamerverkiezin gen meedeed. Zie voor een uitvoerige analyse van de Kamerverkiezingen, en de uitslagen per woonkern, pagina 13. Het Setallandse echtpaar was dins dag niet alleen. Nog eens 22 vrijwil ligers uit elf provincies waren uitge nodigd om tijdens de troonrede Luxe keuken met 5 stuks Miele inbouwapparatuur! 9.750,- Keuken van 4 meter leverbaar in 25 kleuren! Miele apparatenset met extra brede inductiekookplaat, koelkast, combi-oven, een afzuigkap en vaatwasser. Composiet of graniet werkblad en kraan. Kom langs in onze showroom! Nijverheidsweg 1, St.Maartensdijk AKTIE OF PROBEER EEN GRATIS PROEFLES: Stevinweg 1Tholen Tel. 0166-604393 Email, info@salushealthclub.nl Website, www.salushealthclub.nl I Advertentie I.M. aanwezig te zijn in de Ridderzaal. Ze kregen een plek toegewezen op de tribune. Recht boven de hoofdin gang. „Een betere plek kon je niet wensen", zegt Adri na afloop. „We zagen alle politieke kopstukken pas seren. Hare Majesteit kon ik bijna aanraken. Een unieke ervaring. Dat maak je in een mensenleven maar één keer mee." Van heel de ceremonie voorafgaand aan de troontrede, hebben Adri en Gerda niets meegekregen. „Je zit af gezonderd van de rest van de we reld", zegt hij. „Wat er buiten ge beurt, daar heb je totaal geen notie van. Het enige datje hoort, is het ge trommel van de militaire muziek korpsen. Verder krijg je in de Rid derzaal niets mee. Er hangt geen televisiescherm waarop je alles kunt volgen." Gerda is daar niet rouwig om. „We zien het vanavond wel op televisie. De videorecorder staat ge programmeerd." Waarop Adri toe voegt: „Of we komen gewoon nog een keer terug." Terwijl de ministers, staatssecreta rissen en leden van de Eerste en Tweede Kamer gestaag binnen drup pelen. stijgt buiten de muren van de Ridderzaal de spanning. Op het Bin nenhof speculeren twee mannen of de Gouden Koets de draai op de Lange Houtstraat wel kan maken. De route vanaf Paleis ISoordeinde was dit jaar gewijzigd vanwege een verbouwing aan het Mauritshuis. Daardoor kon de koets niet langs de Hofvijver rijden. Een echtpaar hoopt dat de Gouden Koets op het Binnen hof nog even een rondje maakt om de fontein. „Anders zijn we echt voor niets gekomen." In de lucht, waar donkere wolken en zon elkaar afwisselen, draait een helikopter zijn rondjes. Politieagenten en journalis ten lopen driftig heen en weer. Dan roept iemand in het publiek: „Kijk, daar heb je Ferry. Ferry Mingelen. Die interviewer van de NOS. Die ken je toch wel." Met een witte pa raplu in de hand doet hij het laatste verslag. Klokslag één uur. De koninklijke stoet vertrekt vanaf Paleis Noordein de. Als eerste arriveren de verschil lende muziekkorpsen op het Binnen hof. Waaronder de Koninklijke Militaire Kapel Johan Willem Friso. Naarmate de stoet nadert, wordt het gejuich van de duizenden toeschou wers luider en luider. Dan komen de eerste paarden het plein op. ZIE VERDER PAGINA 5 Het woord 'Prinsjesdag' werd al in de zeventiende en achttiende eeuw gebruikt voor de viering van verjaardagen van de Prinsen van Oranje. De eerste Prinsjesdag in de betekenis zoals wij die nu kennen, vond plaats op 2 mei 1814. Hoewel de staatkundige verhoudingen sindsdien sterk veranderd zijn, is het principe van deze dag gelijk gebleven: Prinsjesdag is de dag waarop de ko- ning(in) ten overstaan van het parlement de troonrede uit spreekt. Tot de grondwetsherziening van 1848 was de inhoud van de troonrede officieel een zaak van de koning, na 1848 be paalden de ministers wat de koning(in) zou zeggen. „De procedure is heel voorspoedig gegaan en daar zijn we dankbaar voor", zegt secretaris Jaap Snoep van het kerkbestuur. In mei werd een advertentie geplaatst en daarop kwamen vijf sollicitanten. Een ge varieerd aanbod van jongeren en ouderen, onder wie mevr. Meeuwis sen. Zij studeerde dit jaar af aan de Protestantse Theologische Universi teit in Kampen en werkte daar ver volgens als receptioniste/telefonis te. Toen Rehoboth op 29 juli geen voorganger kon krijgen, werd mevr. Meeuwissen gevraagd en dat was haar eerste kennismaking met Sint- Maartensdijk. Donderdag kwam ze opnieuw, om nader kennis te maken met gemeenteleden. Zowel 's mid dags als 's avonds kwamen zo'n honderd leden met mevr. Meeuwis sen spreken. Een vrouw als predi kant bleek geen problemen op te le veren. Lang geleden had Rehoboth ds. Rikin als predikant. En wanneer die ziek was, viel zijn vrouw in, die ook predikant was. Officieel was zij echter niet aan de gemeente verbon den en dat gaat rond half november wel met mevr. Meeuwissen gebeu ren. Rehoboth mag haar als voltijds predikant in dienst nemen. De pas torie in de M.A. de Ruijterstraat krijgt daarmee weer een bewo ner, nadat ds. en mevr. Reehorst per 1 juni 2011 vertrokken. Mevr. Meeuwissen is ongehuwd. Reho both, dat 900 leden telt, wordt de eerste gemeente van de jonge pro ponent. Voor consulent ds. Scheur water uit Oud-Vossemeer betekent dat een verlichting van zijn taak. Op uitnodiging van Karla Peijs, commissaris van de koningin in Zeeland, hebben Adri en Gerda van Vossen-Geuze uit Sint-Annaland Prinsjesdag in de Ridderzaal gevolgd. Voor het verhuizen van de vereni gingen naar de Nieuwlandseweg bleek geen draagvlak. De clubs vonden het te ver weg. Dat bleek onder meer uit gesprekken die b. en w. hebben gevoerd met de clubs. Daarbij is wel de prognose betrok ken van de groei van de sportver enigingen. Beide clubs trokken ip het overleg met de gemeente zoveel mogelijk gezamenlijk op. Ze kwa men zelf met een plan voor het be houd van de scholen en de sportvel den aan de Zoekweg. Voorzitter Lennard Berrevoets van Eegedima kan zich vinden in het voorstel. „Er wordt al lang over ge sproken. Wij zouden hoe dan ook weg moeten op de plek waar we nu zitten. Of we zouden samen met Tholense Boys over het viaduct gaanof we zouden weg moeten als Tholense Boys er blijft en uit gaat breiden." Dat laatste is nu het geval. Hoe en wanneer de tennisvereniging gaat verkassen, is nog niet duidelijk, zegt de voorzitter. Eegedima heeft nu vier gravelbanen en zo'n 200 le den. „Die vierbanen zijn voorlopig voldoende. Per verlichte baan wordt 80 tot 90 leden gerekend. Met vier banen zouden wij dus nog kunnen groeien naar 360 leden. We hebben voldoende capaciteit. Tholen is een groeikern, maar hoe dat zich ont wikkelt, dat is koffiedik kijken." De banen zijn eigendom van de ge meente, de kantine van de vereni ging. „We willen in ieder geval het zelfde terughebben, maar op financieel gebied zijn er nog geen concrete uitspraken gedaan." Besloten is nu dat de sportvereni gingen voor de 'middellange ter mijn' in het gebied rond de Zoek weg kunnen blijven. Al enige jaren wordt er ook gesproken over het concentreren van sportaccommoda ties om de kosten voor de gemeente in de hand te houden. Ook dat lijkt nu voorlopig van de baan. Het is een gevoelige kwestie. Elke woon kern wil het liefst zijn eigen clubs houden. Het besluit over het samen brengen van clubs wordt vooruitge schoven. Volgens b. en w. zal het concentreren van sportvoorzienin- gen in Tholen zich pas over 20 tot 30 jaar voordoen. Nu de gemeente raad besloten heeft om het zwem bad te renoveren, komt De Spetter straks tussen Tholense Boys en Ee gedima te liggen. Deze week Gouden KNVB-speld voor Jan Zuidweg van voetbalclub Noad '67 Diamanten huwelijk Marien en Cor Verwijs uit Sint Philipsland Arco Kunst uit Sint Philipsland is kwart eeuw bij de brandweer EN VERDER... Sint-Maartensdijk krijgt binnen- en buitenbad met ligweide Thoolse kiezer laat CDA en PVV massaal in de steek DEMOCRATIE IS DE DICTATUUR VAN DE MEERDERHEID Dit nummer bestaat uit 18 pagina's Bewoners en personeel Schutse voor het vertrek naar Hoogeloon Begeleiders Petra Bolier en Lydia van Broekhoven hebben het op touw gezet. Het is de vierde keer dat de Schutse een bewonersvakantie houdt. Het zou eerst om de twee jaar zijn, maar het is steeds zo goed in de smaak gevallen, dat het nu vast op de agenda staat. Petra: „De bewoners die vorig jaar mee zijn ge weest, vroegen of we alsjeblieft weer een vakantie wilden boeken. We hebben dat voorgelegd aan de directie en die heeft ons toestemming gegeven om een nieuwe locatie te boeken. Het is leuker om elk jaar een andere plek aan te doen. Ook voor bewoners die elk jaar meegaan." Volgens Petra is het voor de bewoners ook van groot belang dat het eigen per soneel meegaat. „We leren elkaar op een andere manier beter kennen." Kinderen van de bewoners kwamen helpen bij het inpakken van de koffers en zwaaiden hun vader of moeder uit. De rolstoelen en rollators verdwenen in de laadruimte van de luxe bus. De bewoners komen van alle afdelingen van de Schutse, ook van de verpleegafdeling. Er was aanvankelijk wel iets meer ani mo, maar door overlijdens en ziekte telt de groep nu achttien vakantiegangers. Het landgoed Biestheuvel is aangepast voor ouderen. De bewoners betalen de reis grotendeels zelf, de Schutse doet ook een duit in het zakje. Ze kunnen er ontbijten, lunchen en dineren. De meeste begeleiders doen het op vrijwillige basis. Dinsdag brachten ze een bezoek aan de kaasboerderij. Zie verder pagina 3. Bewoners en begeleiders van De Schutse vertrekken met de bus naar hun vakantiebestemming in de gemeente Bladel. 33 33

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 1