WHS wordt gefileerd door de koploper: 2-7 Eerste punten SPS in beladen streekduel met Smerdiek: 2-0 Jeugdsecretaris Jan Zuidweg is spil binnen vereniging Noad '67 Koersballen Vosmeer scoort gemakkelijk Nederlaag voor Pia en Decora In A-poule zaalvoetbal in Tholen Emergo laat winst liggen op veld Smash moeizaam uit startblokken met ruime nederlaag in eigen huis Mario de Graaf en David Noom pakken zeges Péronne en Orléans Donderdag 20 september 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Jeugdtennistoernooi Rode kaart Jeremy Stolwijk na 2 doelpunten Na missen Van Schetsen ging het mis Supporter biedt excuus aan voor smijten met bier Versterkt middenveld Gouden KNVB-speld voor kwart eeuw bestuurslidmaatschap Geflatteerd verlies Stavenisse Veel strijd Gelijk Herwaarden te sterk voor Sint-Annalanders Jeugd Tholenaren winnen na bloedstollend slotweekend Duiven Beste duif Uitslag Péronne Uitslag Orléans Saran Voetbal- programma Donderdag 20 september uur Thol. Boys 5-Chrislandia 3 20.00 Zaterdag 22 september uur Thol'. Boys-Beek Vooruit 15.00 De Fendert-Noad 14.30 Rillandia-WHS 14.30 Stavenisse-Chrislandia 14.30 Smerdiek-Kogel vangers 15.00 Halsteren-SPS 15.00 Be Quick 2-Smerdiek da. 12.00 Soccer Boys-Smerdiek da. 2 14.30 Noad da.-ZSC 10.00 ZwaJ uwe-TholBoys da. 12.00 VVC-Smerdiek da. 3 11.00 Thol. Boys 2-Merlijn 2 12.30 Noad 2-TSC 2 14.30 Internos 2-WHS 2 14.45 WC 4-SPS 2 13.00 Noad 3-Rillandia 2 14.30 WHS 3-Halsteren 2 13.30 Bruse Boys 4-Noad 4 13.45 Smerdiek 3-Rimboe 2 15.00 Thol. Boys 3-Welberg 2 14.30 Vrederust 3-Stavenisse 2 12.30 Kogelvangers 3-SPS 3 12.30 Dinteloord 3-Thol. Boys 4 14.30 Stavenisse 3-Vrederust 5 12.30 Vosmeer 2 za.-Noad 5 14.30 De Fendert 7-WHS 4 14.30 Zondag 23 september uur Odio-Vosmeer 14.30 Vosmeer 2-HSC 3 '11.00 Nw. Borgvliet-Vosmeer da. 10.00 Donderdag 27 september uur Moe 3-Thol. Boys 5 20.00 Trefzeker Topscorer Arvin de Witte (WHS) 10 (•i Jeffrey Kruf (Vosmeer) 4 Jeremy Stolwijk (Vosmeer) 3 Dertien doelpunten vielen er in de derde competitieronde, waarvan bijna de helft bij Vosmeer. Jeffrey Kruf met 4 treffers en Jeremy Stolwijk met 2 goals nestelden zich gelijk op de tweede en derde plaats van het topscorer klassement. Arvin de Witte bleef fier aan kop en voegde twee doelpunten toe aan zijn verzameling. Overigens kreeg zijn ploeg maar liefst zeven goals om de oren. Derde kl.: Noad-Thol. Boys 0-2, WHS- De Fendert 2-7. Vierde kl.: SPS-Smerdiek 2-0, Kogel- vangers-Stavenisse 6-1 Vijfde kl.: Vosmeer-Rcnesse 6-1 Dames: Smerdiek-Ter Leede 2 0-0, Smerdiek 2-Brielle 2-5, Thol. Boys-Mar- jola Girls 4-2, Smerdiek da. 3-Zwaluwe 0-4, Vosmeer da .-Vogel waarde 0-3. Derde kl. res.: WHS 2-Thol. Boys 2 3-0, Alliance 2-Noad 2 5^t. Vierde kl. res.: SPS 2-Smerdiek 2 2-4, Vrederust 2-WHS 3 1-2, Halsteren 2-No- ad 3 2-3. Vijfde kl. res.: Stavenisse 2-Smerdiek 3 5-2, SPS 3-WC 7 1 -1Moe 2-TholBoys 3 6-0, Noad 4-MZC 6 afgelast. Zevende kl. res.: WHS 4-Vosmeer 2 za. 5-1, Halsteren 5-Thol. Boys 5 5-0, Noad 5-Vrederust 4 3-0, Stavenisse 3-De Fen dert 7 4-8. Jeugd: Vosmeer C-BVV 9-0, Meto-Vos meer D 0-2. Odio-Vosmeer El 7-1BVV- Thol. Boys Al 6-2, Thol. Boys A2-Hal- steren I -2TholBoys BI -Meto I -0, Thol Boys Bl-Yerseke 1-5, Kruisland-Thol. Boys B2 6-1, Hoeven-Thol. Boys Cl 1-8, Thol. Boys C2-SC Gastel 3-4,Thol. Boys Dl-Moe 6-0. NSV-Thol. Boys D2 7-2, Thol. Boys El-Internos 4-2, Thol. Boys E2-Stecnbergen 5-4, Thol. Boys E3- Roosendaal 2-1, Steenbergen-Thol. Boys E4 0-12, Thol. Boys F2-FC Bergen 14-0; WHS B-NVS 1-1, WHS B meisjes-Nw. Borgvliet 7-0. Odio-WHS Cl 3-0. Halste- ren-WHS C2 7-2,Cluzona-WHS Dl 4-1, Veere-WHS D meisjes 3-7, Rimboe- WHSEI 1-5, WHS E2-Steenbergen 21-1 De Fendert-WHS E3 3-3, WHS FI-Thol. Boys FI 3-5, Rimboe-WHS F2 0-11 Voor de derde maal organiseert ten nisvereniging De Ruucstoppelen in Sint Philipsland het Clysan open jeugdtoernooi. Dat wordt gehouden van maandag 1 tot en met zondag 7 oktober en is bedoeld voor deelne mers in de leeftijd van 10 tot en met 18 jaar. Het toernooi telt mee voor de ratings van de tennisbond KNLTB. Inschrijven kan tot en met zondag in de categorieën enkel, dubbel en gemengd via toernooi .nl Er word in poules gespeeld. Vosmeer had zondag geen enkele moeite met Renesse, toch een ploeg die door de jaren heen een lastig te bespelen tegenstander voor de oran jehemden was. Bovendien had de Schouwsc formatie uit de eerste twee wedstrijden van het seizoen de volle winst behaald. Het werd op sport park de Vossenberg een eenvoudige 6-1 overwinning voor het team van Wim Westerhuis en Tim van Mierlo. Jeffrey Kruf nam vier treffers voor zijn rekening. De in de slotfase van het veld gestuurde Jeremy Stolwijk scoorde twee keer. Vijfde klasse „Een smet op een verder perfecte wedstrijd", noemde Van Mierlo de rode kaart voor Stolwijk. Vosmeer begon met goed aanvalsspel en drukte Renesse van meet af aan te rug op eigen helft. De in de diepte sprintende Silvester van Willigen werd neergehaald in het zestienme tergebied en Jeffrey Kruf benutte de toegekende penalty: 1-0. In de 28e minuut bouwde Vosmeer de voor sprong uit, na een hoekschop van Robin Capelle die door Kruf kon worden binnengetikt: 2-0. Renesse kwam nog even terug in de partij toen de ruimte achter de door Ricky de Klerk geleide Vosmeerse verde diging werd gevonden: 2-1. Nog voor de pauze liep Vosmeer uit naar 3-1, met ditmaal Stolwijk als schut ter na een aanval met Kruf en Ca pelle als wegbereiders. In de 55e minuut trok de thuisclub de wed strijd definitief naar zich toe. Kruf belastte zich met een vrije trap en krulde bal, met medewerking van de doelman van Renesse, bij de eer ste paal binnen: 4-1. „Daarna gin gen we te vaak voor eigen succes", vond Van Mierlo. Toch wisten Stol wijk en Kruf ieder nog één keer het net te vinden, zodat er een 6-1 eind stand op het bord kwam. Stolwijk kreeg in de laatste minuten nog de rode kaart voor de neus, na een trap pende beweging richting tegenstan der. Komende zondag wacht de be langrijkste titelkandidaat, het nog ongeslagen Odio. Van Mierlo: „Een mooie test om te zien waar we wer kelijk staan." De 2-7 nederlaag tegen koploper De Fendert loog er niet om. Toch zag WHS-trainer Erwin de Nijs na het verlies nog voldoende lichtpuntjes. „Natuurlijk komt zo'n uitslag knullig over. Maar over bepaalde fases in de wedstrijd ben ik niet ontevreden. Zeker aan de bal gaan we de goede kant op. Het is jammer dat wc de wedstrijd in een paar minuten uit handen geven. De tegenstander wist feilloos onze zwakke punten te vin den en strafte dat genadeloos af." Derde klasse In de laatste minuten voor de aftrap haakte de al weken met zijn achil lespees sukkelende Robin van Dijke af. Waarschijnlijk is de centrale ver dediger tenminste zes weken uitge schakeld. Een flinke tegenvaller voor WHS. aldus De Nijs. „Op die positie hebben we niet zo veel alter natieven." De 17-jarige Machiel den Engelsman startte ditmaal in de basis, met de ervaren Hans van den Ouden als compagnon in het hart van de defensie. De thuisclub open de slordig en onzeker, zodat De Fendert binnen twintig minuten de stand naar 0-2 tilde. Eerst was het een fout van Patrick van Schetsen die wilde terugspelen op doelman Anton Elenbaas en daarbij de op het buitenkansje loerende spits van de bezoekers over het hoofd zag. Ver volgens sloeg een magnifiek geno men vrije trap, via de binnenkant van de paal, in de kruising. Het pleitte voor WHS dat het zich wist op te richten en nog voor de pauze terug in de wedstrijd kwam. Dennis Vaders legde een vrije trap netjes bij de tweede paal, waar topschutter Arvin de Witte zich andermaal koel bloedig toonde: 1-2. De gelijkmaker werd ingeleid met een dieptepass van Patrick van Schetsen en weer was De Witte het goudhaantje: 2-2. In de openingsfase van de tweede helft gebeurde er plots van alles op de Waaje. Eerst kreeg van Schetsen na een afgeslagen hoekschop een ei genlijk niet te missen kans, om die vervolgens hoog over te schieten. Kort hierna kantelde het duel, met drie treffers van de Brabanders bin nen vijf minuten. Identieke doel punten, waarbij keer op keer de diepte achter de WHS-verdedigers werd gezocht. Voor de Setallanders het beseften, stond het ineens 2-5. De Nijs: „Het was jammer dat ik Machiel juist in deze wedstrijd moest inbrengen. Er staat een enorm goeie kop op dat ventje en bij een jeugdspeler moet je daar blij om zijn. Maar deze tegenstander strafte elk moment af dat we net even niet goed stonden. Dan wordt je gefileerd en dat is ook de kwali teit van De Fendert." De Braban ders raakten nog twee keer de lat en liepen zonder probleem uit naar 2-7. De Nijs: „Ik hoop niet dat we te vaak ploegen van deze kwaliteit gaan tegenkomen. Want dan gaan we een moeilijk jaar tegemoet." Komende zaterdag neemt WHS het op tegen rode lantaarndrager Rillan- dia. Zo vroeg in het seizoen meteen een cruciaal duel, zei De Nijs. „Een wedstrijd waarin het moet gebeu ren." Tholense Boys is in de derde klasse B de hoogst geklasseerde Thoolse ploeg met 7 doelpunten uit 3 wed strijden, samen met De Fendert, In ternos en Seolto goed voor een ge deelde eerste plaats. WHS is achtste met 3 uit 3, Noad staat elfde en voorlaatste met nul punten, maar met slechts 2 gespeelde wedstrij den. Vierde klasse Het als favoriet gestarte Smerdiek kon het niet bolwerken bij SPS. De formatie van Cees Stoutjesdijk pakte in het beladen streekduel de eer ste punten van het seizoen: 2-0. In de openingsfase stond de lat tot drie maal toe een treffer van de bezoekers in de weg. Dankzij goals van Ste fan Bogers en Jan Pieter Bevelander trok SPS de zege naar zich toe. De emoties liepen soms hoog op in de derby, met zelfs een adempauze om de gemoederen tot bedaren te brengen. Op v(x>rhand stond er al de nodige druk op het streekduel. Beide trainers verkasten afgelopen zomer over en weer, een pikant detail dat aan scherp te won d<x>r de cjramatische competi tiestart van SPS. Bewust koos Smer diek op sportpark D'n Aekerboam daarom voor de aanval. „We wilden graag in de eerste fase scoren"erken de de verliezende trainer Peter van Poortvliet. ,Je weet dat SPS na twee zware nederlagen weinig vertrouwen heeft en een snel doelpunt drukt ze dan nog verder weg." Het scenario klopte, op de lat van SPS na. Andreas Vroegop beproefde de kwaliteiten van de dwarsligger als eerste, met in de herkansing Dennis Moerland die op de paal schoot. Een vrije trap van Hilbert Brinkman ein digde eveneens op het aluminium. Ook een inzet van Juliën Vermeulen raakte de lat. Smerdiek claimde in die felle opening bovendien nog een strafschop na een overtreding op Ste fan Lindhout. Van Poortvliet sprak van brute pech. „Als we één of twee keer scoren, had SPS het nooit kun nen bolwerken." Bij SPS was in de aanloop naar het duel vooral gepraat. Na het futloze spel en de 6-0 nederlaag bij Stavenis se was dat volgens Cees Stoutjesdijk noodzaak. „Het was duidelijk dat het zo niet verder kon." De jonge doel man Rowin Konings was door Stoutjesdijk uit zijn lijden verlost en vervangen door de geroutineerde keeperstrainer René Uijl. „Met zijn ervaring en kwaliteit geeft hij meer rust aan de achterhoede." Stoutjes dijk verlangde ook een andere instel ling van zijn team en werd op zijn wenken bediend. „We hebben vanaf minuut één geknokt voor elke meter en bij momenten ook goed gevoet bald." Er waren bij SPS ook andere tacti sche keuzes gemaakt, na de twee monstemederlagen. „Met twee spit sen en een versterkt middenveld wil den we minder ruimte weggeven." In de 28e minuut nam SPS onver wacht de leiding, op een manier die door de bezoekers werd aangevoch ten. De thuisclub speelde door, ter wijl Jan de Viet bij Smerdiek trekke beende met een blessure. Jan Deij lanceerde Ramon Voshol die over de flank demarreerde en Stefan Bogers de kans bood: 1-0. Van kwade opzet was volgens Stoutjesdijk geen spra ke. „Niemand gaf een signaal dat de bal buiten moest." Van Poortvliet: ,Je moet als ploeg altijd alert blijven en dat waren we op dat moment niet." In de tweede helft moest Smerdiek steeds meer risico's nemen wat de thuisclub kansen bood. Mo Allali ging voor zijn verdediging spelen om de bakens te verzetten. Meer dan wat halve mogelijkheden leverde het de bezoekers niet op. Bij uitvallen was SPS minstens zo gevaarlijk. Een kwartier voor het einde werden beide elftallen richting kleedkamer gediri geerd. Aanleiding vormde een inci dent waar het publiek zich mee be moeide. Ditmaal lag Ap van de Belt geblesseerd op de grond en herinner de Smerdiek zich de manier waarop de 1-0 tot stand was gekomen. Uit eindelijk werd de bal door SPS bui ten gerost en wilde Leander Vroegop het spel hervatten met een ingooi. Vanuit het publiek werd met bier ge smeten. Stoutjesdijk: „Een domme actie waar de betreffende persoon direct na de wedstrijd ook zijn excuses voor heeft aangeboden. Maar toen was het kwaad al geschied." De gedwongen pauze van tien minuten werkte niet in het voordeel van Smerdiek, vond Van Poortvliet. Je bent met man en macht op zoek naar de gelijkmaker en wordt dan uit je ritme gehaald." Drie minuten voor het einde haalde de juist v(x>r Marnix van der Slikke in de ploeg gekomen Jom Elenbaas de achterlijn en kon de inkomende Jan Pieter Bevelander toeslaan: 2-0. Van Poortvliet vond dat er meer voor zijn ploeg had ingezeten. „Al gingen we na rust te geforceerd op zoek naar de goal. Onze spitsen kozen te vaak voor de individuele actie, in plaats van de voetballende oplossing te kiezen." Stoutjesdijk was blij met de eerste zege van het seizoen. „Het is sneu voor Smer diek, ik gun die ploeg het beste, maar sta nu voor mijn eigen winkel tje. SPS mag trots zijn op deze over winning. We hebben strijd geleverd, zodat het een echte derby is gewor den. Ik denk ook dat we de zwakke punten van de tegenpartij goed heb- Jan Zuidweg kreeg de gouden KNVB-speld, voor zijn vrouw Marianne waren er bloemen. Een kwart eeuw is Jan Zuidweg (50) bestuurslid van voetbalclub Noad '67 en al die jaren is de Sint Philipslander coördinator/secretaris van de jeugdafdeling. Zaterdag, na de wedstrijd van het eerste elftal tegen Tholense Boys, werd hij op een bijzondere manier in het zonnetje gezet. Zuidweg kreeg de gouden waarderingsspeld van de voetbalbond KNVB, en ze werd hem opgespeld door zijn vrouw Marianne. De onderscheiding kwam als een complete verrassing voor Jan Zuid weg. Zelfs de aanwezigheid van een KNVB-vertegenwoordiger, van zijn vader, schoonmoeder, kinderen, en broer Leo met gezin op het sportpark deden geen belletje rinkelen. ,Je ver wacht dat zoiets op de jaarvergade ring gebeurt", zegt Zuidweg. Dis trictsbestuurder Peter Waasdorp riep hem in de kantine naar voren. Hij om schreef Jan Zuidweg als een spil in de vereniging, die al 25 jaar alles doet voor de jeugdafdeling. ,Je gaat er ook gewoon mee dcx>r. Na brons en zilver krijg je voor je verdiensten nu van Zeist de gouden speld." Waasdorp overhandigde ook een ingelijste oor konde, ondertekend door bondsvoor zitter Michael van Praag. En om het belang te benadrukken van de steun van het thuisfront, was er voor Jans vrouw Marianne een boeket. Vanaf zijn achtste voetbalt Jan Zuid weg bij Noad. Hij bracht het tot het eerste elftal, werd daarmee in 1984 onder trainer Ko Stoutjesdijk kam pioen in de eerste klasse van de afde ling Noord-Brabant, en promoveerde naar de 'grote' KNVB. Jk speelde nog steeds in het eerste toen ik in 1987 werd benaderd voor het bestuur. Jeugdsecretaris Cennie Tichem werd penningmeester en de club zocht een opvolger." Zuidweg nam de taak op zich en doet het werk nog steeds met plezier. ,Jan kent alle kinderen die voetballen. Noad is gewoon een deel van je leven", zegt Marianne. Elke dag is Zuidweg wel met de club bezig. Hij voert ook andere bestuurs taken uit, zoals de ontvangst in de be stuurskamer - samen met secretaris Gerard Noorthoek - bij thuiswedstrij den van het eerste elftal. Tegenwoor dig gaat er bij de KNVB steeds meer digitaal. .JEen hele verbetering", vindt Zuidweg. Maar hij weet nog goed dat hij wekelijks de uitslagen opstuurde naar broeder Amandus van het kringbestuur dat de jeugdcompeti- ties organiseerde. „Die man wist alles over de jeugd. Je kreeg van hem de verzamelde uitslagen toegestuurd." Een hele tijd coördineerde Zuidweg de jeugdafdeling in zijn eentje, want een jeugdbestuur was er aanvankelijk niet. „We hadden toen ook wel leiders die het klappen van de zweep ken den." De jeugdafdeling is gegroeid, er is een apart bestuur. .JJit seizoen heb ben we geen B-junioren, maar de rest is druk bezet. En er is een heel jonge A-jeugd." Zuidweg constateert dat er weinig groei zit in het dorp. waardoor de aanwas van jeugd bij de vereniging stagneert. „We hebben een heel jong tweede elftal. Daarvoor gekozen om een groep spelers bij elkaar te houden. Je hoopt dat je er resultaten mee be reikt", legt hij uit. Het gedreven be stuurslid vindt het jammer dat zo wei nig ouders bereid zijn om eens een jaar jeugdleider te zijn. „Dat mis ik weieens, want we kunnen ze nog steeds gebruiken. Maar velen blijven langs de zijlijn staan, proberen het niet eens. Jammer", aldus Jan Zuid weg. ben uitgebuit. Voor ons is deze over winning een ontlading." Stavenisse moest zaterdag zijn meer dere erkennen in titelkandidaat Ko gelvangers. Het werd in Willemstad 6-1 voor de thuisclub. Na ruim een kwartier keek de formatie van Jaap Knop al tegen een nadelige marge van drie treffers aan. Het herstel na rust kwam te laat, ook door onvoldoende scherpte in de afwerking. Knop vond dat zijn team zich voor de pauze de kaas van het brood had laten eten. Je mag respect voor de tegenstander hebben, maar nooit geen angst." Zonder de zieke William Smits en de pas na rust beschikbare Daan Pon steen moest Stavenisse zoeken naar alternatieven in de spits. Mark Tak en Lorenzo van Haaften kregen daarom voorin het vertrouwen. Bij de eerste aanval van de middag was er meteen al een mogelijkheid voor de bezoe kers. Wilmar Kole haalde de achter lijn en wist net niet de vrijstaande Mark Tak te bereiken. Door onrustig spel en persmnlijke fouten maakte Stavenisse het de tegenstander ge makkelijk. Bij een 3-0 achterstand werd de jonge Mark Klippel op het middenveld uit zijn lijden verlost. Quincy Moerland kwam voor hem binnen de lijnen. „Mark werd keer op keer overlopen", legde Knop die vroege wissel uit. „Voor een jong ven tje is dat geen schande." Ook de backs Erik de Rijke en Wilmar Kole hadden het moeilijk. Zonder verdere averij haalde Stavenisse echter de pauze. In de tweede helft hielden de bezoe kers gelijke tred met Kogelvangers. „We waren zelfs de betere ploeg", vond Knop. Ook na de 4-0 bleef Sta venisse kansen krijgen om de stand een draaglijker aanzien te geven. Het was de voor Mark Tak in de ploeg ge komen Jacco Knuist die voor 4-1 zorgde. Een kopbal van Ponsteen, af losser van Jeffrey Moerland, had ver volgens een beter lot verdiend. Ook Ard Jan Prins probeerde het met een vlammend schot. Persoonlijke fouten achterin bij Stavenisse leverde Kogel vangers de 6-1 overwinning op. Knop: „Een geflatteerd verlies." Na drie wedstrijden is Smerdiek de hoogst geklasseerde Thtxflse ploeg in de vierde klasse B met 4 punten uit 3 wedstrijden, goed voor een zevende plaats. Stavenisse is achtste met 3 uit 3, SPS negende met eveneens 3 pun ten uit 3 wedstrijden. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1. mevr. A. Poot en C. van Gorsel 39 p.; 2. mevr. T. Breure 38 p.; 3. mevr. B. Bijnagte en Fr. de Jong 26 p.; 4. W. Bijl en J. Bijnagte 24 p.; 5. mevr. W. Kloet en C. Breure 21 p.; 6. mevr. M. Dane en mevr. ABocxe 14 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. L. van Poortvliet en N. Moerkerken 30 p.; 2. mevr. C. Havermans en mevr. J. van Houte 23 p.; 3. mevr. L. Weeze- naar 20 p.; 4. mevr. J. Bakker en mevr. R. Nagtegaal 16 p.; 5. mevr. M. van Poortvliet en mevr. B. Rog geband 13 p. Meulvliet: I. mevr. R. Bolier en mevr. J. Verbraeken 39 p.; 2. mevr. H. Schot en mevr. J. Bos 36 p.; 3. mevr. A. Hilgerson en W. Bijl 19 p.: 4. W. Deurloo en G. v.d. Padt 18 p.; 5. mevr. D. Lindenberg en J. Suur- land 16 p.; 6. mevr. A. Suurland en G. Bolier 15 p. Decora en Pia Automation bleken maandagavond niet opgewassen te gen hun tegenstanders in de bekercompetitie zaalvoetbal in Meulvliet in Tholen. Gebr. Koggeveen was met 14-5 een maatje te groot voor De cora. The Sixties sloot de laatste van in totaal vier wedstrijden van de avond af met een 23-0 overwinning op de nieuwkomer in de A-poule, Pia Automation. Klavertje Bier, uit de B-poule, had het niet getroffen met de loting te gen een sterke tegenstander uit Sint-Maartensdijk, Hotel Kom. Dit bleek in de wedstrijd al snel. Hotel Kom was te sterk en ondanks een hardwerkend Klavertje Bier, moest het de 0-17 overwinning aan Hotel Kom laten. De spannendste wedstrijd was die tussen twee teams uit de B-poule, ZVV tegen Tweewielercentrum Tholen. Een gelijkopgaande wed strijd, waarbij beide teams te ge haast en wat ongecontroleerd voet balden. Wel was er veel strijd met over en weer kansen. Na een ruststand van 2-3, schakel den beide teams nog een tandje bij, maar dit leverde naast veel strijd ook veel balverlies en gemiste kan sen op. Het werd een 4-5 overwin ning voor Tweewielerservice Tho len. Volgende week zijn er nog drie be kerwedstrijden, waarna de zeven winnaars, samen met het team van Van der Kleijn schilderwerken 'in de pot' gaan voor de loting van de volgende ronde van het bekertoer nooi. Emergo is in de eerste veldwedstrijd met lege handen huiswaarts ge keerd. De korfbalploeg uit Sint-Maartensdijk verloor zaterdag met 6-5 van (Jood I.uck 3. De rood-zwarten begonnen goed en sloten de eerste helft af met 2-5 in eigen voordeel, maar in de tweede helft ging het mis. In de eerste helft werd er redelijk strak verdedigd en in de aanval werd er slim gespeeld, zcxlat de bal lang in de ploeg bleef. De thuis ploeg kreeg wel kansen, maar toch namen de rood-zwarten gedurende de eerste helft steeds meer afstand, tot er vlak voor de rust een 1-5 voorsprong op het bord stond. De rust werd daarna bereikt met een 2- 5 stand. In de tweede helft ging het hele maal mis bij de Tholenaren. Opge legde kansen werden gemist en Good Luck rook zijn kans. De ploeg uit Middelharnis kwam dich terbij en vlak voor tijd werd het zelfs gelijk. In de laatste minuut scoorde de thuisploeg tot overmaat van ramp de winnende treffer, zo dat Emergo met lege handen terug keerde. Voor de ploeg uit Sint- Maartensdijk, die het verlies geheel aan zichzelf te wijten had, scoorden Liesbeth Potappel (2x), Petra de Jong, Nicky Leemreijze en Marnix Somers. Bij de jeugd wonnen alleen het eer ste en tweede D-team met respec tievelijk 0-17 en 4-5. Het BI-team. El en F1 verloren hun partij. Programma zaterdag: Emergo 1- DSO 15.30 u.; Emergo Bl-VIOS 13.30 u.; Emergo Dl-Springfield Dl 12 u.; Emergo D2-Voltreffers 10.45 u.; Emergo El-VIOS 9.30 u.; Emergo Fl-ADO 9.30 u. mtmmaatHimmmmmmmmmKmmKKmmmitmmmmmmm woHMKnam Smash'76 heeft een moeizame start gemaakt in de tafeltenniscompeti- tie. Thuis, in de Wellevaete in Sint-Annaland, kreeg de hoofdmacht een pak slaag van het derde team van Herwaarden. Nog steeds bleek deze tegenstander, die Smash kent uit vorige competities, te sterk en daar door was de 2-8 nederlaag een teréchte uitslag volgens Merijn v.d. Klooster. Anné van Dijke en Merijn v.d. Klooster zorgden allebei voor een punt door hun! partij te winnen. Remco Vroegop bleef met lege han den aan de tafeltennistafel achter. Het tweede team deed het stukken beter in Biggekerke tegen Big Smash. Zo 'big' bleken de spelers niet gezien de 2-8 nederlaag die ze tegen de Sint-Annalanders incas seerden. Peter Bazen en Peter Hendrikx bleven ongeslagen en Kees van Poortvliet won een wed strijd. Het zesde seniorenteam was het spoor bijster in Kapelle. Het was dat Gertjan v.d. Berg de eer wist te red den anders waren hij en zijn team genoten Eldert Besseling en Jan Hendriks voor niets afgereisd. De meeste jeugdteams kenden een vliegende start. Het eerste jeugd- team reisde naar Vlissingen om te gen Westerzicht te spelen en keerde voldaan met een 3-7 overwinning terug. Joost van Dijke gaf geen par tij uit handen. Johan Aamoudse boekte twee overwinningen en zus Leontine één. Het tweede jeugd- team deed het nog beter met een 9-1 thuiszege op The Back Hands uit Sint Willebrord. Hier waren Jelmar Elenbaas en Sander Zwagemaker de grote mannen die ongeslagen ble ven. Arne Fase vergat een keer te winnen. Het derde en vierde jeugdteam zet ten de eerste voorzichtige stappen in de competitie. Pieter de Rooij, Rens v.d. Doel en Jelle Verloop uit het derde team weten in ieder geval wat winnen en verliezen is. Ze wonnen alle drie een partij tegen The Back Hands. Het vierde team kreeg al ge lijk vleugels tegen het achtste team van dezelfde vereniging. Hans van Eenennaam, Mario Elenbaas en An- thonie Verloop maakten met 10-0 thuis gehakt van hun tegenstanders. Het was het weekend van de waarheid. Althans, voor een handvol Thoolse duivenmelkers, die op diverse fronten nog meededen voor de ereplaatsen. En het mooie was dat ze aan het einde van de dag eigenlijk allemaal winnaar waren. Zo won Cees Moeliker uit Tholen het natour- kampioenschap, Dick Vaders uit Oud-Vossemeer het klassement bij de midfond jonge duiven. Mario de Graaf uit Tholen stelde met de zege vanuit Péronne het asduifkanipioenschap op de navluchten én over alle vluchten veilig. Tenslotte ging plaatsgenoot David Noom met het gene rale hokkampioenschap aan de haal. Voor René Reijngoudt uit Sint Phi lipsland waren de druiven zuur. Hij leidde bijna heel het seizoen dit to taalklassement. maar moest zich in het laatste weekend gewonnen ge ven. Deze week onderstreepte David Noom zijn aspiraties om op alles disciplines mee te kunnen dubbel en dwars. Bij het laatste concours voor jonge duiven vanuit Orléans Saran won hij met overmacht het samen spelconcours. In het Zeeuwse klas sement kwam hij met een dertiende plaats nipt tekort voor een teletekst- vermelding. Zijn 067, een op en top gemotiveerd geschelpt duivinnetje. vloog met gemiddeld 80 kilometer per uur van Orléans naar Tholen, bijna 434 kilometer. Met 1305 meter per minuut eindigde Rien Fonteijne op plaats twee, Dick Vaders' 390. vorige week nog provinciaal win naar vanuit Breuil le Vert, werd der de. Op Péronne. de laatste sprintafstand in het naseizoen, flikte Mario de Graaf uit Tholen iedereen een kunst je. Zijn eerste en tweede getekende duif vlogen gemiddeld één kilome ter per uur harder dan de concurren tie en wonnen daarmee goud en zil ver in het samenspel Tholen, Sint-Philipsland en Schouwen-Dui- veland. Zijn eerste duif, een blauw duivinnetje dat hij in België haalde, liet nogmaals haar klasse op de korte afstandsvluchten zien. Ze is de beste duif geworden over alle gehouden vluchten dit jaar. Op Péronne pakte plaatsgenoot David Noom het brons. I)e Reisduif Scherpenisse, 103 dui ven van 10 deelnemers. Eerste duif 11.19.33 u. is 1433,433 m/min. Laatste duif 11.29.02 u. is 1329,344 m/min. Mario de Graaf 12; D. Noom 3, 10, 14. 18. 23. 24, 25, 29; C. Moeliker 4.6,11, 16,19,20,32; J. de Graaf 5, 12, 15, 30; P. Laban 7; AJ. Hage 8, 17; JJ. Bolier 9, 13.21,22, 26, 28, 31,33,34; P. Potappel 27. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 50 duiven van 7 deelnemers. Eerste duif 112259 u. is 1403,725 m/min. Laatste duif 11.31.38 u. is 1343,507 m/min. Jurre van den Berge I; AJ. Capelle 2,9, 1113; comb. F. en D. Bal 3,6, 7, 12; D.A. Vaders 4. 8, 10: R. Fon teijne 5. De Vredesduif Sint Philipsland, 59 duiven van 7 deelnemers. Eerste duif 11.30.20 u. is 1375,728 m/min. Laatste duif 11.38.53 u. is 1302,314 m/min. R. Reijngoudt 1, 3, 4, 6. 8, 10. 13, 14; Owen Koolbergen 2, 11, 12, 15; I.Quist5;comb. Hoek 7.9. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 49 duiven van 7 deelnemers. Eerste duif 11.25.14 u. is 1362,316 m/min. Laatste duif 11.32.26 u. is 1297,971 m/min. A J. Scherpenisse 1,2,3, 5, 6, 7, 8, 10; KJ. Priem 4,9; H. van Hemert- Rijnberg 11C. Potappel 12. De Reisduif Scherpenisse, 45 dui ven van 6 deelnemers. Eerste duif 14.40.19 u. is 1333,601 m/min. Laatste duif 15.09.10 u. is 1224,015 m/min. D. Noom 1,2; J. de Graaf 3,8.9, 10; J. Moerland 4, 11, 13, 14, 15; C. Moeliker 5,6,7,12. De Zwaluw Oud-Vossemeer. 82 duiven van 6 deelnemers. Eerste duif 14.49.50 u. is 1305.258 m/min. Laatste duif 15.17.18 u. is 1206,304 m/min. R. Fonteijne 1,4, 11, 20, 21; D.A. Vaders 2,6,7,9; comb. F. en D. Bal 3; Jurre van den Berge 5, 8, 10, 12, 13, 14,15,16. 17, 18. 19. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 42 duiven van 5 deelnemers. Eerste duif 14.48.15 u. is 1293,401 m/min. Laatste duif 15.06.46 u. is 1226,460 m/min. A. Bijl 1A J. Scherpenisse 2, 4. 7, 8, 10; H. van Hemert-Rijnberg 3, 5, 6,11; C. Potappel 9. De. Vredesduif Sint Philipsland. 168 duiven van 9 deelnemers. Eer ste duif 15.00.10 u. is 1276,335 m/min. Laatste duif 15.33.21 u. is 1164,832 m/min. comb. Hoek 1.4,6,7,11,26,28,33, 34; P. Wagemaker 2, 3, 8,9, 10, 12, 14,15,18.19,20,21.22,23,24,29, 30,31,32,37,38,39.40.41.42: R. Reijngoudt 5, 13, 16; Jac. Reijn goudt 17,25,35; M.A.C. Meijer 27; R. Vermaas 36. Edwin Andriesse (links) en Anco van der Werjf van SPS proberen Sander Vroegop (Smerdiek) van de bal te krijgen. Foto: d'n Vjirtienuh.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 17