Vijf teams Ruucstoppelen winnen GEMEENTE NIEUWS 1 1 VERGADERINGEN RAADSCOMMISSIES OPENBARE BEKENDMAKINGEN r [LjL Thools tintje aan visserijdag Vo o rel kaar Tennisdag voor Vrienden van Siem 12 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 20 september 2012 GEMEENTENIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN GEMEENTE THOLEN WEEK38 gemeente Tholen N5 O 00 rn ~u EVENEMENTENKALENDER 2013 STEUNPUNT MANTELZORG MEER INFORMATIE: SERVICEBUREAU VOOR ELKAAR ERRATUM OPGELET! WWW.THOLEN.NL Van Steenis Auto's ÏA JHandelsonderneming M WA Vroegindeweij Gebruikte Wifo opschepbak Alle vijf teams van tennisvereniging De Ruucstoppelen die meedoen aan de herfstcompetitie hebben hun eerste wedstrijd winnend afgesloten. In de hoofdklasse won het eerste ge mengd 35-plus team met 4-2 van Tiola 1 en de heren wonnen met 5-1 van Yerseke. In de eerste klasse gemengd 35-plus won het tweede team met 0-6 de uitwedstrijd tegen MLTC 3. In de open klasse won het herendubbelteam 35-plus met 0-4 van Goblin 1Het damesdubbelteam in de open klasse won thuis met 4-0 van Kapelle. Zwoegen Sint-Annaland Tholenderwijs GEMEENTEHUIS THOLE Hof van Tholen 2 j 4691 DZ Tholen Telefoon: 0166 66 82 00 E-mail: gemeente@tholen.nl Meldpunt: 0166 - 66 76 67 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: donderdag 18.00 20.00 uur BURGEMEESTER, WETHOUDER OF GEMEENTERAAD SPREKEN? U bent van harte welkom in het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: 0166 66 83 30: voor de burgemeester 0166 66 83 86: voor een van de wethouders Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u contact opnemen met de raadsgriffie: 0166 - 66 83 50. Evenementen die in 2013 plaatsvinden en die op de evenementen kalender moeten worden geplaatst, kunt u tot 25 oktober 2012 aan melden bij de gemeente. Het is noodzakelijk dat evenementen worden aangemeld, want aan de hand van de evenementenkalender kan de burgermeester een verzoek indienen voor extra politie-inzet. Voor evenementen is een aanmelding voor de evenementenkalender niet voldoende. Er is ook een vergunning vereist. Die moet u bij een groot evenement minimaal twee maanden en bij een kleiner evene ment minimaal 3 weken van tevoren schriftelijk aanvragen. Hoe dat in zijn werk gaat, leest u op www.tholen.nl. (klik in het linkermenu op Actueel en vervolgens op Evenementen). Let op: het niet aanmelden van een evenement voor de evenementen kalender kan tot gevolg hebben dat er geen vergunning wordt verleend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. Ze- gers-Vreede, telefoon: 0166-668372 of via vergunningen@tholen.nl. CVA trefpunt: Een nieuwe toekomst na een beroerte Zaterdag 6 oktober organiseren het Steunpunt Mantelzorg, zorgcen trum De Schutse en Allévo een bijeenkomst die in het teken staat van het vinden van een nieuw toekomst perspectief na het doormaken van een beroerte. MEE Zeeland is een organisatie die mensen kan helpen bij het vinden van de juiste hulp of de juiste dagbesteding. Mieke Loeve, medewerker van MEE Zeeland, geeft deze dag een pre- Rollatorspreekuur Op dinsdag 9 oktober is er in Sint-Annaland en Stavenisse een rollatorspreekuur. Hier kunt u terecht met vragen over en manke menten aan de rollator. De firma Beenhakker/ CombiComfort is aanwezig. De toegang is gratis. 's Ochtends: van 10.00 uur tot 12.00 uur in de Vroonhof (bij 'De Schutse') in Sint-Annaland. 's Middags: van 14.00 uur tot 16.00 uur in Elenahof in Stavenisse. Meer informatie: servicebureau@tholen.nl of via telefoonnummer 0166-668200. Cursus van 2 avonden voor kascontrolecommissies in het vrijwil ligerswerk Elke vereniging en stichting binnen het vrijwilligerswerk heeft te maken met financiën en de controle van de financiën door de kas controle commissie. Deze controle is op zich niet heel ingewikkeld, maar u moet wel weten waarop u moet letten. Ook voor penning meesters van vrijwilligersorganisaties zijn deze avonden interes sant. sentatie over de mogelijkheden die MEE Zeeland biedt. Tijdstip: van 14.30 tot 16.30 uur. Plaats: Dalemhof bij Ten Anker in Tholen. Toegang: gratis. Meer informatie: via mantelzorgvrijwilligers@tholen.nl of telefo nisch via 0166-668315. servicebureau Het servicebureau heeft de heer drs. ,den Ouden uitge nodigd voor deze cursus van 2 avon den. De heer den Ouden is een ervaren accountant en heeft tegelijk ook heel veel ervaring met vrijwilligersorganisaties. Hij geeft deze cursus door heel Nederland, speciaal voor vrijwilligers. Voor deze cur sus zal een eigen bijdrage worden gevraagd van 7,50 pp. Bij deelname ontvangt U voor deze cursus de gids: De kascommissie gids door drs. den Ouden. De cursus zal worden gegeven op maandagavond 8 en maandag avond 15 oktober 19.30 - 22.00 uur in de gemeente Tholen. (details volgen later) Maximaal kunnen 20 deelnemers meedoen. Voor meer informatie of om u aan te melden kunt u een e-mail sturen naar servicebureau Voor Elkaar: servicebureau@tholen.nl of via de telefoon: 0166-668200 Voor meer informatie zie ook: www.kascommissiegids.nl OP WWW.THOLEN.NL: 16 oktober scootmobielcursus 23 november Vrijwilligersavond In de gemeentegids 2012/2013 staat SGP-raadslid ing. R Kraamer ten onrechte bij de SR Wij betreuren deze fout. Gebleken is dat er bij de uitgever tijdens de voorbereidin gen van het drukproces een vergissing is gemaakt. Inmid dels is de fout in de digitale gemeentegids recht gezet. De uitgever zal vanaf 21 september een inlegvel voor de gemeentegids huis-aan-huis verspreiden met daarop de juiste gegevens van alle raadsleden van de gemeente Tholen. De gemeentegids wordt gemaakt door Akse Media B.V. uit Den Helder. Dit bedrijf maakt ook de digitale gemeen tegids voor de gemeente Tholen! Afgelopen weken zijn er in Tholen bedrijven en verenigin gen benaderd door andere bedrijven die zeggen een digi tale gemeentegids te maken. De raadscommissie Samenleving van dins dag 2 oktober komt te vervallen. RAADSCOMMISSIE RUIMTE De commissie Ruimte vergadert op maan dag 1 oktober om 19.30 uur in de raads zaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: Door burgemeester en wethouders voorbe reide stukken Voorstel om kennis te nemen van of te reageren op het concept Beleidsplan Toe risme Recreatie Tholen 2013-2016 Voorstel tot vaststellen van de definitieve Nota bodembeheer en bodemkwaliteits- kaart (inclusief boflemfunctieklasse- kaart) Voorstel tot vaststelling van het beleids plan Natuur- en Milieueducatie 2013- 2018 RAADSCOMMISSIE BESTUURSZAKEN De commissie Bestuurszaken vergadert op woensdag 3 oktober om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: Ingekomen stukken en mededelingen Brief college d.d. 18 september 2012 over Millenniumprojecten Informatief Regio West-Brabant nieuwsbrief augustus 2012 Door burgemeester en wethouders voorbe reide stukken Voorstel over Startnotitie hervormingen gemeentelijk beleid Voorstel over Masterplan Tholen, Sport& Onderwijs Voorstel over Binnenstad Tholen Spreekrecht voor inwoners De commissievergaderingen zijn openbaar. U kunt als inwoner gebruik maken van twee vormen van spreekrecht. Aan het begin van de commissievergaderingen kunt u in maxi maal 5 minuten zaken onder de aandacht te brengen van de commissieleden die niet op de agenda staan. Dit noemen we het algeme ne spreekrecht bij commissievergaderingen. Wanneer u hiervan gebruik wilt maken, kunt u zich aan het begin van de vergadering aan melden bij de raadsgriffie. Daarnaast is er het spreekrecht per agendapunt. Per agen dapunt is er discussie mogelijk met de com missieleden. Als u gebruik wilt maken van dit spreekrecht, moet u dit tenminste 24 uur voor de vergadering melden bij het griffiese cretariaat, telefoon: 0166-668 350. Inzage agenda's De (voorlopige) agenda's fnet bijbehorende voorstellen liggen voor iedereen van maan dag tot en met vrijdag tijdens de openings uren van het gemeentehuis ter inzage in de publieke leesruimte. De agenda vindt u ook op www.tholen.nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Vergaderkalender). U kunt op dezelfde plaats op de website later de audionotulen (in MP3-formaat) van deze vergaderingen beluisteren. Indien u niet de beschikking heeft over een computer of een internetverbinding, maar toch graag de notu len wilt beluisteren, kunt u contact opnemen met de griffie, telefoon: 0166-668 350. WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT WABO Ingekomen aanvragen omgevingsvergun ning Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsver gunning hebben ontvangen: Sint Philipsland - Noorddijk 8: het kappen van 19 bomen (ontvangen op 31 augustus 2012) Sint-Annaland - Klipperstraat 1: het bouwen van een garage (ontvangen op 12 september 2012) Sint-Maartensdijk Molenstraat 17: het plaatsen van een erfafscheiding (ontvan gen op 10 september 2012) Sint-Maartensdijk - Veerhoekseweg 3: het bouwen van een berging (ontvangen op 7 september 2012) Tholen - Energieweg 14: het bouwen van een bedrijfsruimte (ontvangen op 11 sep tember 2012) De ingediende aanvragen liggen niet ter in-, zage en hiertegen kan nog geen bezwaar gemaakt worden. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert iedere maandag in de even weken vanaf 9:30 uur in het gemeentehuis van Tholen. De agen da ligt op de donderdag en vrijdag vooraf gaand aan de vergadering ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De behandeling van de aanvragen omge vingsvergunning is openbaar. De behan deling van de vooroverlegplannen is niet openbaar. Beschikking omgevingsvergunning Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunning hebben verleend: Tholen - Molenvlietsestraat 9: het plaat sen van een nieuwe zijgevel voorlangs de bestaande zijgevel (verzonden op 11 sep tember 2012) Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking is verzonden aan de aanvrager bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen walk besluit u bezwaar maakt en gemoti veerd, gedateerd en ondertekend zijn. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Indien u een beschikking wilt inzien, kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tele foonnummer 0166-668260. Degene die tegen een beschikking bezwaar heeft gemaakt, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningen- rechter van de Rechtbank Middelburg, sec tor Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepschrift en het aan vragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tholen.nl /digitale balie/trefwoord: 'bezwaar en beroep'). Naast deze informa tie vindt u op deze website een document van de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid'. WET MILIEUBEHEER Wet milieubeheer kennisgeving Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij de volgende meldin gen ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer.(Activiteiten- besluit) hebben ontvangen van: Den Hollander Bouw Advies- en Ontwerp- buro te Klundert i.v.m. het oprichten van een supermarkt gelegen aan het Terre- plein 8 te Tholen; Bouwfonds Ontwikkeling Regio Zuid te Eindhoven i.v.m. het oprichten van een su permarkt gelegen aan het Terreplein 4 te Tholen. Bovengenoemde meldingen liggen met in gang van 21 september 2012 gedurende vier weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tho len van 8.30 uur tot 16.30 uur (indien tussen 12.30 en 16.30 uur een toelichting wordt ge wenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668277). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de sec tor Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668277. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken ingevolge de In spraakverordening 2004 bekend dat het concept beleidsplan toerisme recreatie Tholen 2013-2016 ter inzage ligt. Inhoud van het plan In het concept beleidsplan toerisme re creatie Tholen 2013-2016 worden de be leidsuitgangspunten voor toekomstige toe ristische ontwikkelingen aangegeven. De beleidsuitgangspunten zijn met name tot stand gekomen op basis van een onderzoek toeristische cijfers en het DNA van Tholen. Op basis van de identiteit is per kern op Tholen een thema bepaald. In overleg met vertegenwoordigers van de diverse kernen op Tholen is er ook voor bijbehorende toe ristische voorzieningen gekozen. Het concept beleidsplan toerisme recre atie Tholen vormt de basis voor het jaarlijks op te stellen actieplan. Per jaar zal een con creet plan opgesteld worden waarin wordt aangegeven welke projecten er zullen wor den uitgevoerd, welke partijen dit gaan doen en een financiële paragraaf. Ter inzage Het concept beleidsplan toerisme recre atie 2013-2016 ligt van 21 september 2012 tot 2 november 2012, (gedurende zes we ken) tijdens de openingstijden ter inzage in de leesruimte van de centrale hal in het ge meentehuis van Tholen. U kunt het concept beleidsplan ook inzien of downloaden op de website van de gemeente Tholen: www.tho- len.nl onder bekendmakingen. Reageren Tijdens de periode van terinzagelegging kunnen ingezetenen en belanghebbenden schriftelijk of mondeling zienswijzen naar voren brengen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burge meester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Voor een mondelinge zienswijze kan contact worden opgenomen met afdeling Ruimte lijke Ontwikkeling, telefoonnummer 0166- 668290. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Het beleidsplan toerisme recreatie 201-3- 2016 wordt van kracht als de gemeenteraad hier een definitief besluit over heeft geno men. Verkoop nieuw en gebruikt Reparatie - Onderhoud - APK Wasplaats voor auto's Schakelweg 2A 4695 RD Sint-Maartensdijk Tel.: 0166 - 66 23 97 Fax:0166 - 66 22 75 REPARATIE-ADRES Voor al uw schades, reparatie en vervanging glasschades Tevens steunpunt ZLM reparateur Middelharnis Tel. 0187-482319 fax 0187-482118 http://www.vroeghef.nl in prima staat P» DAEWOOHCIflRK Verkoop en verhuur van nieuw en gebruikt intern transport De heren van Jacoba van Beieren heb ben hun eerste tenniswedstrijd in de hoofdklasse van de Zeeuwse herfstcom petitie thuis tegen de Stoof uit Koude- kerke gewonnen. Het was een perfecte start dcx>r de dag met een 6-0 overwin ning te eindigen. Het gemengd team (hoofdklasse) van de club uit Sint-Maar tensdijk werd met 5-1 verslagen door Hulster Ambacht. Ruud Schot en Antal Joppe van het he renteam beten de spits af in de dubbel. Ze begonnen erg sterk met 6-0 winst. De motor ging haperen en de tegenstanders uit Koudekerke kwamen beter in hun spel. Een tiebreak werd nipt met 13-11 verloren en de tweede set ging met 7-6 naar de uitploeg. De derde set mondde ook uit in een tiebreak. Ditmaal trokken Schot en Joppe aan het langste strootje en met 7-6 sleepten ze het eerste punt binnen. De dubbelpartij van Michael Bazen en Curtis Goedegebuure ging een stuk eenvoudiger: 6-3,6-2. Michael Bazen haalde met hard zwoe gen in zijn enkelspel het derde punt bin nen met 6-3 en 6-1. Curtis Goedege buure stelde de winst veilig door de 4-0 tussenstand op het scorebord te zetten na een 6-1 en 6-0 overwinning in zijn en kelpartij. Ruud Schot bouwde even later deze voorsprong uit naar 5-0 door een voudig met 6-0 en 6-1 zijn tegenstander opzij te zetten. Het was aan captain Antal Joppe om de laatste enkelwedstrijd van de dag ook richting de thuisploeg te brengen voor Tennis een perfecte start van het herfstseizoen. Maar dat ging niet zonder slag of stoot. De eerste set ging met 6-1 overtuigend naar de Walchenaar, maar daarna kwam Joppe beter in zijn ritme en maakte hij minder fouten. Hij won de tweede set met 6-3 en uiteindelijk ging (x>k de der de set met dezelfde cijfers richting Joppe en kwam de 6-0 eindstand op het score bord. Het gemengde team (eerste klasse) van tennisclub Sint-Annaland heeft zaterdag de eerste wedstrijd in de herfstcompeti tie met 4-2 verloren van Duiveland 1 in Nieuwerkerk. Het meisjesteam t/m 13 jaar (open klasse) speelde thuis en verl- (x>r ook, met dezelfde cijfers, van Goese Maan. De stichting Vrienden van Siem en tennisclub Sint-Annaland organi seren zaterdag een tennisdag. De opbrengst is bestemd voor zieken huis Lievensberg in Bergen op Zoom. De dubbelpartijen worden van elf tot vijf uur gespeeld op de banen van 't Spookhuisje in Sint- Annaland. Zowel tennisleden als niet-leden kunnen zich per koppel inschrij ven via mail info@vriendenvan- siem.nl. De wedstrijden worden naar sterkte ingedeeld. Na afloop van de tennisdag is er een buffet voor de deelnemers en draait het rad van avontuur waarbij prijzen zijn te winnen. De Zeeuwse Dag van de Visserij die zaterdag van tien tot vijf uur in de vismijn aan de binnenhaven in Vlissingen wordt gehouden, heeft een klein Thools tintje. Visser Job Bout uit Tholen bereidt die dag harder voor het publiek. Tevens zijn er Thoolse nachtegaaltjes te horen, want het in maart door He- leen Bout uit Tholen opgerichte koor About Music doet mee aan de zangcompetitie voor Waterkoor van het Jaar. Het koor treedt om half twee op op het podium bij de vismijn. Op datzelfde podium is om tien voor half vier koor A58 te horen, waarin een tiental Tholena- ren meezingt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 12