GEMEENTE NIEUWS TliOLEN OPENBARE BEKENDMAKINGEN m CD EVENEMENTEN KALENDER - SEPTEMBER 2012 Voorelkaar EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT GEMEENTE THOLEN WEEK36 GEMEENTENIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN gemeente Tholen O GO "Tl Centrum voor Jeugd en Gezin organiseert OP 10 OKTOBER OPVOEDEN CENTRAAL OPGELET! MEER INFORMATIE: STEUNPUNT MANTELZORG NOMINEREN VRIJWILLIGER(S) GESTART! VERSPREIDING NIEUWE GEMEENTEGIDS 2012/2013 SERVICEBUREAU VOOR ELKAAR www.tholen.nl 10 Donderdag 6 september 2012 Tholenderwij s GEMEENTEHUIS THOLEN: Hof van Tholen 2 4691 DZ Tholen Telefoon: 0166 - 66 82 00 E-mail: gemeente@tholen.nl Meldpunt: 0166 - 66 76 67 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: donderdag 18.00 20.00 uur BURGEMEESTER, WETHOUDER OF GEMEENTERAAD SPREKEN? U bent van harte welkom in het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: 0166 - 66 83 30: voor de burgemeester 0166 66 83 86: voor een van de wethouders Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u contact opnemen met de raadsgriffie: 0166 -66 83 50. Onderstaand kunt de ons bekende evenementen, collectes en overige verkopingen zien. Wanneer u vragen of opmerkingen heeft, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers-Vreede (0166)668372. Schriftelijke reacties kunt u zenden aan gemeente Tholen, afd. Publiekszaken, Postbus 51, 4691 AB Tholen, of per email naar MVR@ tholen.nl. De evenementenkalender over het gehele jaar kunt u vinden op de website van de gemeente Tholen. NAAM EVENEMENT DATUM Collecte KWF Kankerbestrijding Ma. 3 sep. t/m za. 8 sep. Christengemeente Tholen Vr. 7 sep. vanaf 18 u. tot "Nacht zonder dak" te Tholen za. 8 sep. 13 u. Open monumentendag Za. 8 sep. Stichting Anthonie Keldermans concerten Za. 8 sep. 20.15 u. Lezing en clavecimbelconcert in het kader van het Sweelinckjaar Oude Stadhuis te Tholen Collecte Prinses Beatrix Fonds Ma. 10 sep. t/m za. 15 sep. Verkoopdag te Oud-Vossemeer, DAC de Schutse Za. 15 sep. van 10 - 16 u. Christengemeente Tholen Za. 15 sep. van 10 - 15 u. Rommelmarkt te Thoien Stichting Uit op Tholen in gemeenschapscentrum Za. 15 sep. om 20.15 u. Meulvliet te Tholen: Javier Guzman met "Oorverdovend" Collecte Nierstichting Nederland Ma. 17 sep. t/m za. 22 sep. Openluchtbioscoop te Tholen (onder voorbehoud) Vr. 21 sep. vanaf 21 u. Fotosalon Zeeland te Tholen Vanaf 22 sep. Najaarsmarkt te Poortvliet Za. 22 sep. van 10 - 16 u. Zending Ger. Gem. Poortvliet Stichting Uit op Tholen in gemeenschapscentrum Za. 22 sep. om 20.15 u. Meulvliet te Tholen: Theaterensemble AVRO's Andermans Veren Live Collecte Fonds verstandelijk gehandicapten Ma. 24 sep. t/m za. 29 sep. Verkoping te Stavenisse Oud Gereformeerde Gemeente Za. 29 sep. van 09.30 - 15 u. Van 1 tot en met 5 oktober is de landelijke Week van de Opvoeding. Ontmoeting en uitwisseling tussen ouders, medeopvoeders, kinderen en jongeren staan in deze week centraal. "Luister 's naar me" is dit jaar het thema. In aanvulling op de lande lijke week organiseert het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) van de gemeente Tho len op 10 oktober in De Meulvliet in Tholen een aantal activiteiten voor opvoeders, kinderen en jongeren. Er is een middag- en avondprogramma. Middagprogramma Het middagprogramma staat in het teken van recreatieve activiteiten. Zo zijn er djembé-lessen voor kinderen vanaf 8 jaar. Kinderen van 4 tot 12 jaar kunnen taartjes versieren. Actionpainting is bedoeld voor de leeftijdscategorie vanaf 8 jaar. Met uit zondering van de djembé-lessen kunnen ook ouders deelnemen aan de programma onderdelen. Verder is er een stand met informatie over het CJG. Heeft u belangstel ling voor deze middag dan kunt u van 14.00 tot 17.00 uur vrijblijvend De Meulvliet binnenlopen. Er zijn geen kosten verbonden aan het deelnemen van de activiteiten. Avondprogramma 's Avonds zijn er drie workshops voor ouders. De eerste workshop wordt verzorgd door MEE Zeeland voor ouders met kinderen van 0 tot en met 4 jaar. Onderwerpen zijn het positief afstemmen met je kind en het stimuleren van je baby/ peuter. Ouders met kinderen van 4 tot en met 12 jaar kunnen terecht bij de workshop van Agathos die de vraag behandelt: hoe hanteer je ruzie tussen kinderen? Schuldhulp verlening staat centraal bij de derde workshop voor ouders met kinderen van 12 tot en met 23 jaar. Aan de orde komen: hoe ga je om met zakgeld en hoe voorkom je schulden of los je deze op? Deze laatste workshop wordt gegeven door de Schuld hulpverlening van de gemeente Tholen. Ouders en jongeren mogen ook samen de derde workshop bijwonen. Voor en na de workshops is er een informatiemarkt met onder meer stands van Indigo, Jeugdgezondheidszorg (GGD) en Optiment (onder deel Eleos). Iedere workshop is avondvullend, u kunt zich daarom inschrijven op 1 workshop. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 21.00 uur. De locatie is De Meulvliet in Tholen. Kunt u In verband met de organisatie laten weten welke workshop u gaat volgen?Aanmelden kan bij het CJG via 0166-668200 of cjg@tholen.nl. De gemeentegids wordt gemaakt door Akse Media B.V. uit Den Helder. Dit be drijf maakt ook de digitale gemeentegids! Afgelopen weken zijn er in Tholen be drijven en verenigingen benaderd door andere bedrijven die zeggen een digi tale gemeentegids te maken. MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 OP WWW.THOLEN.NL: Winnaars fotowedstrijd gemeentegids Tholen De gemeenteraad vergadert Controle hondenbelasting IN UW REGIO: (Vanaf 15 september gratis huis-aan-huis verspreid) Vrijwilligersavond 2012 CJG verzorgd opvoeddag 10 oktober 2012 Stadswandeling voor mensen met de mentie en hun verzorgers De Alzheimer werkgroep Tholen organi seert op 21 september 2012 een stads wandeling voor dementerenden en hun verzorgers. Deze wandeling vindt plaats in het kader van wereld Alzheimerdag. Het startpunt van de wandeling is om 13.00 uur bij Dalemhof in Tholen. Onder begeleiding van Jopie Meerman vertrekt u naar de binnenstad. Na de begeleide stadswandeling trakteert de Alzheimer werkgroep de deelnemers op koffie en thee met huisgemaakte appeltaart in zorgbedrijf de Vlinderbloem. Een huifkar brengt iedereen rond 16.15 uur weer te rug naar Dalemhof. Deze activiteit is bedoeld voor mensen met dementie en hun mantelzorgers. Tijdstip: van 13.00 tot 16.15 uur. Plaats: Dalemhof in Tholen Aanmelden: via mantelzorgvrijwilli- gers@tholen.nl of telefonisch via 0166- 668315. Op 23 november vindt de Vrijwilligersavond plaats. De avond wordt voor de 12e keer georganiseerd. Tijdens de Vrijwilligersavond worden de Thoolse vrijwilligers in het zon netje gezet en worden bedankt voor hun inzet van het afgelopen jaar. Traditioneel staat dan ook de uitreiking van de erevermeldingen op het programma. Wilt u een vrijwilliger of vrijwilligers in uw directe omgeving aanmelden voor een nominatie? Tot 1 oktober kunt u dat voor De Vrijwilliger van het Jaar, Groep Vrijwilligers van het Jaar en de Vrijwilliger van de Toekomst. Aanmelden kan via de formulieren die zijn te vin den op www.tholen.nl of via Servicebureau Voor Elkaar, servicebureau@tholen.nl of 0166-668200. Vrijwilliger van de Toekomst Speciale aandacht wordt gevraagd voor de Vrijwilliger van de Toekomst. Het aantal aanmeldingen voor de Vrijwilliger van de Toekomst blijft ieder jaar achter ten opzichte van de andere categorieën. De ervaring leert wel dat veel jonge vrijwilligers actief zijn bij bijvoorbeeld sportverenigingen of kerken. Wethouder Jan Oudesluijs hoopt daarom dat er meer aanmeldingen binnenkomen voor de Vrijwilliger van de Toekomst. "Jonge vrijwilligers zijn heel belangrijk. We hebben ze in de toekomst hard nodig. Dit in ver band met de veranderingen in de zorg en de vergrijzing." Bijwonen Vrijwilligersavond U bent ook van harte welkom om de avond bij te wonen. Aanmelden kan via bovenge noemd emailadres en telefoonnummer. Vanaf deze week wordt de nieuwe gemeentegids 2012/2013 huis-aan-huis verspreid. De gemeen tegids is tot stand gekomen door samenwerking tussen de gemeente Tholen en Akse Media bv uit Den Helder. Mocht u eind deze week geen gemeentegids hebben ontvangen, dan kunt u contact opnemen met het cluster Communicatie door een e-mail te sturen naar: voorlichting@tholen.nl. Staat u niet of onjuist vermeld in de gids, dan kunt u de mutatiebon uit de gids op sturen naar Akse Media bv, Redactie Tholen, Postbus 6033, 1780 KA Den Helder of geef de juiste gegevens per email door aan: redactie@aksemedia.nl. U kunt ook rechtstreeks uw wijzigingen online doorgeven aan de uitgever. Via de website www. aksemedia.nl klikt u hiervoor bij uw adresvermel ding op de optie ik wil een mutatie aangeven". Cursus van 2 avonden voor kascontrole commissies in het vrijwilligerswerk Elke vereniging en stichting binnen het vrijwilligerswerk heeft te maken met fi nanciën en de controle van de financiën door de kascontrole commissie. Deze controle is op zich niet heel ingewikkeld, maar u moet wel weten waarop u moet letten. Ook voor penningmeesters van vrijwilligersorganisaties zijn deze avon den interessant. Het servicebureau heeft de heer drs. den Ouden uitgenodigd voor deze cursus van 2 avonden. De heer den Ouden is een ervaren accountant en heeft tegelijk ook heel veel ervaring met vrijwilligersorga nisaties. Hij geeft deze cursus door heel Nederland, speciaal voor vrijwilligers. Voor deze cursus zal een eigen bijdra ge worden gevraagd van 7,50 pp. Bij deelname ontvangt U voor deze cursus servicebureau de gids: De kascom- missie gids door drs. den Ouden. De cursus zal worden gegeven op maandagavond 8 en maandag avond 15 oktober (19.30 - 22.00 uur) in de gemeente Tholen (details volgen la ter). Maximaal kunnen 20 deelnemers meedoen. Voor meer informatie of om u aan te melden kunt u een e-mail stu ren naar servicebureau Voor Elkaar: ser- vicebureau@tholen.nl of via de telefoon: 0166-668200 Voor meer informatie zie ook: www.kascommissiegids.nl WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT WABO Ingekomen aanvragen omgevingsvergun ning Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsver gunning hebben ontvangen: Oud-Vossemeer Kalisbuurt 65: het bou wen van een woning en het aanpassen van de bestaande schuur (ontvangen op 28 augustus 2012) Poortvliet - Schoondorpseweg 6: het bou wen van een machineberging (ontvangen op 30 augustus 2012) Sint-Annaland 's-Gravenkreek 35: het Wijzigen van de voorgevel (ontvangen op 23 augustus 2012) Sint-Annaland - Hoenderweg 52: het ver groten van een woning (ontvangen op 22 augustus 2012) Tholen Verbrandestraat 11: het plaatsen van zonnepanelen op het achterdakvlak (ontvangen op 23 augustus 2012) Tholen Slabbecoornweg 3: het vervangen van dak- en geveibeplating en het plaat sen van een kap op aanbouw (ontvangen op 22 augustus 2012) Tholen - Oudelandsedijk 18: het bouwen van een garage berging (ontvangen op 28 augustus 2012) De ingediende aanvragen liggen niet ter in zage en hiertegen kan nog geen bezwaar gemaakt worden. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert iedere maandag in de even weken vanaf 9:30 uur in het gemeentehuis van Tholen. De agenda ligt op de donderdag en vrijdag voorafgaand aan de vergadering ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De be handeling van de aanvragen omgevingsver gunning is openbaar. De behandeling van de vooroverlegplannen is niet openbaar. Beschikking omgevingsvergunning Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunning hebben verleend: Oud-Vossemeer Patrijzenweg 37: het vergroten en renoveren van een woning (verzonden op 28 augustus 2012) Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking is verzonden aan de aanvrager bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemoti veerd, gedateerd en ondertekend zijn. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Indien u een beschikking wilt inzien, kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoonnummer 0166-668260. Degene die tegen een beschikking be zwaar heeft gemaakt, kan tevens een ver zoek doen tot het treffen van een voorlopi ge voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzienin- genrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepschrift en het aan vragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tholen.nl /digitale balie/tref woord: 'bezwaar en beroep'). Naast deze informatie vindt u op deze website een document van de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de over heid'. Beschikking omgevingsvergunning Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunning hebben verleend: Tholen - Stevinweg 25: het bouwen van een bedrijfsgebouw en het oprichten van een inrichting. De aanvraag, de beschikking en de bijbe horende stukken liggen vanaf 7 september 2012 tot en met 18 oktober 2012 ter in zage in de leesruimte van de centrale hal van het gemeentehuis te Tholen. Zie voor adres en openingstijden het colofon. De beschikking is ten opzichte van de ont werpbeschikking niet gewijzigd. Tegen de beschikking kan beroep worden ingesteld door: De adviseurs die gebruik hebben ge maakt van de mogelijkheid advies uit te brengen over de ontwerpbeschikking. Belanghebbenden die zienswijzen heb ben ingediend tegen de ontwerpbeschik king of belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd beroep aantekenen. Het beroepschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk be sluit u beroep aantekent en gemotiveerd, gedateerd en ondertekend zijn. Het be roepschrift moet worden ingediend bij Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs rechtspraak, Postbus 5015, 4330 KA Mid delburg. Degene die tegen een beschikking beroep heeft ingediend, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningen- rechter van de Rechtbank Middelburg, sec tor Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepschrift en het aan vragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tholen.nl /digitale balie/trefwoord: 'bezwaar en beroep'). Naast deze informa tie vindt u op deze website een document van de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid'. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 27 augustus 2012 besloten per 10 september 2012 een gehandicaptenparkeerplaats te reserveren tot 1 maart 2013 nabij het pand Prins Wil lem Alexanderstraat 25 in Oud-Vossemeer ten behoeve van mevrouw G.M. Rijnberg- Plandsoen. Iedere belanghebbende kan tegen dit be sluit binnen 6 weken na de datum van af kondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en on dertekend te zijn. Verder moet het bezwaar schrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tho- len.nl /digitale balie/trefwoord: 'bezwaar en beroep'). Naast deze informatie vindt u op deze website een document van de brochu re 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid'. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ont wikkeling maakt, krachtens mandaat dat burgemeester en wethouders aan hem heb ben verleend, bekend dat op grond van de artikelen 3.8 en 3.31 van de Wet ruimtelijke ordening juncto afdeling 3.4 van de Alge mene wet bestuursrecht met ingang van 7 september 2012 ter inzage liggen: het ontwerpbestemmingsplan Woonser- vicecentrum Scherpenisse, met kenmerk NL.IMR0.0716. BpWoSeCeSch-OWOl, bestaande uit regels, een verbeelding (kaart) en een toelichting met bijlagen; het ontwerp van de omgevingsvergun ning nr. Z-HZ_WABO-2012-01489 voor de bouw van een Woonservicecentrum aan de Laban Deurloostraat te Scherpenisse; het ontwerpbesluit tot het verlenen van een hogere grenswaarde voor een drietal van het Woonservicecentrum deel uitma kende appartementen. Plangebied en doelstelling Het plangebied betreft het terrein gelegen aan de Laban Deurloostraat te Scherpenis se, waar vroeger een dubbele basisschool heeft gestaan. Het ontwerpbestemmingsplan heeft ten doel om de bouw van een Woonservicecen trum juridisch planologisch mogelijk te ma ken. Het woonservicecentrum omvat maatschap pelijke-, sport-, zorgvoorzieningen en hore ca op de begane grond met daarboven de bouw van 13 zorgappartementen. - Coördinatieregeling De gemeenteraad heeft op 15 december 2011 besloten voor het project 'realiseren woonzorgcomplex' te Scherpenisse, de ge meentelijke coördinatieregeling als bedoeld in artikel 3.30 ev. van de Wet ruimtelijke or dening toe te passen. Bij toepassen van de coördinatieregeling worden procedures in verband met het re aliseren van het project, gestroomlijnd en gelijktijdig bekendgemaakt. De eerderge noemde ontwerpbesluiten worden hierdoor gecoördineerd behandeld en voorbereid. Het college van burgemeester en wethou ders is het coördinerend orgaan. De gemeenteraad is het bevoegd gezag voor het vaststellen van het bestemmingsplan. Het college van burgemeester en wethou ders is het bevoegd gezag voor het beslui ten over het verlenen van een hogere grens waarde en een omgevingsvergunning voor de bouw van het Woonservicecomplex. Op het bestemmingsplan, en de daaraan via de coördinatieregeling gekoppelde be sluiten, is afdeling 2 van hoofdstuk 1 van de Crisis- en herstelwet van toepassing. Inzien ontwerpplan en ontwerpbesluiten Het ontwerpbestemmingsplan, en de ont werpen van de omgevingsvergunning en de hogere grenswaarde in het kader van de Wet geluidhinder, liggen vanaf 7 september 2012 gedurende zes weken, dus tot en met 18 oktober 2012, ter inzage tijdens de ope ningsuren in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. U kunt het digitale bestemmingsplan 'Woon servicecentrum Scherpenisse' ook bekijken op www.ruimtelijkeplannen.nl. Daarnaast kunt u het ontwerpplan en de ontwerpbe sluiten, inclusief bijlagen in pdf-formaat, ook bekijken op de gemeentelijke website: www.tholen.nl. Zienswijzen Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn zienswijze over het ontwerpbestemmings plan, het ontwerpbesluit tot het afgeven van een omgevingsvergunning voor de bouw van het Woonservicecentrum en het ontwerpbe sluit tot het verlenen van een hogere grens waarde voor een drietal appartementen van het Woonservicecentrum kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders van Tholen, Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen. Voor inlichtingen over een en ander of voor het maken van een afspraak over het indie nen van een mondelinge zienswijze kunt u tijdens kantooruren bellen naar de heer K van Gorp van de afdeling Ruimtelijke Ont wikkeling, telefoonnummer 0166-668242.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 10