Weinig animo inloopavonden is volgens wethouder Hoek goed teken Slikleggers wil volgend jaar pier voor roeiboten in Krabbenkreek Houte Open dag in kunstatelier Jos Boogaard Sint-Annaland Honderdzestig bezoekers op aardappeltelerdagen Thools Bosje in de kijker op Open Monumentendag Afrit Tholen op A4 nacht dicht LJjÜ Regels erfbebouwing versoepeld in bestemmingsplan Watersportclub uit Sint Philipsland moet aanleg zelf betalen Donderdag 30 augustus 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 De gemeente Tholen voegt de negen bestaande bestem mingsplannen voor alle plaatsen op het eiland Tholen en Sint Philipsland samen tot één groot bestemmings plan Kernen 2013. Dat doet de gemeente omdat het oudste plan tien jaar oud is. En om de tien jaar moeten ze herzien worden. „Eén set met regels voor alle woon kernen werkt veel efficiënter dan negen afzonderlijke plannen", zegt beleidsmedewerker ruimtelijke ontwik keling Peter Quist. Woonzorgcentrum Nieuwsgierigheid Hij startte in 1987 met vier cursisten. Eerst in de Oost straat in Sint-Annaland, later in de Wellevaete. Een kwart eeuw later geeft Jos Boogaard nog altijd teken- en schildercursussen. Nu aan vijf groepen. Vanwege het vijfentwintigjarig bestaan houdt hij zaterdag tussen elf en vijf uur open dag in het atelier aan de Anna van Bourgondiëstraat 58 in Sint-Annaland. Foto-expositie Teler versluijs opent deuren voor publiek Satelliet Verplicht digitaal Een boulevard met een glooiing en bankjes zoals in Vlis- singen. Een jachthaven voor passanten. Jacob van de Vel de uit Sint Philipsland kan er aardig over wegdromen. Van zijn aan de gemeente gepresenteerde plan Fluplandse boulevard, dat hij vier jaar geleden al op papier zette, wordt nog weinig realiteit. De gemeente wil er geen geld voor uittrekken. Toch is er een lichtpuntje aan de horizon. Watersportvereniging De Slikleggers, waar Van de Velde voorzitter van is, mag een steiger aanleggen aan de strek dam in de haven. Die wordt volgend jaar verlegd met dijkwerkzaamheden. Voor De Slikleggers een mooie aan leiding om verandering aan te brengen in de haven. Kortere kade Zonen Kon. Julianastraat Cursusjaar Bijbel weer van start Schipper overlijdt op Oosterschelde interieur Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl De gemeente hield de afgelopen twee weken vier inloopavonden: in De Wimpel in Sint Philipsland, het gemeentehuis in Tholen, Haestinge in Sint-Maartensdijk en De Welle- vaete in Sint-Annaland. De belang stelling was gering. Een aantal be zoekers in Sint-Maartensdijk had gehoopt dat er wat meer duidelijk heid zou komen in de plannen voor de herinrichting van hun wijk. Stadlander en de gemeente willen woningen slopen en er nieuwe voor terugbouwen (onder meer in de Vier Meistraat en de Henry Dunant- straat). Maar daar was de avond niet voor bedoeld. Op de kaart staat hun wijk nog net zo ingetekend als ze nu is. Met woningbouw, open baar groen, speelterreintjes. Alle functies zijn benoemd. Zo'n elf be langstellenden waren er naar Haes tinge gekomen, de helft daarvan was benieuwd naar de toekomst van Sint-Maartensdijk-west, zoals het gebied tussen de Westvest (grens van het oude centrum) en de Bloemenlaan/Hogeweg wordt ge noemd. Bewoner Jaap Snoep van de Anjerstraat had de kaart ook be keken en zag nog steeds hetzelfde stratenpatroon voor zich, terwijl dat wel op de schop gaat, zei hij. Als het stratenplan verandert, zal ook het bestemmingsplan gewijzigd moeten worden. In een aparte pro cedure. Woningeigenaren blijven buiten schot, maar toch zou het echtpaar Oudesluijs uit de Oosterschelde- straat graag weten wat er achter hun woning gaat gebeuren als daar nieuwbouw gepleegd wordt. Ook daar kwam geen antwoord op om dat de avond daar niet voor bedoeld was. Piet Oudesluijs van de Keethil betreurde het dat er geen eigen ambtenaren van de gemeente aan wezig waren. Hij maakt zich zorgen over de herinrichting van de Haven. Hij heeft er al eerder op aangedron gen de Keethil mee te nemen in het plan en er verkeersmaatregelen te treffen zodat het zware vrachtver keer (bevoorrading van de Lidl) er niet langer overheen komt. Gebieden waar wél plannen voor zijn, zoals voor de bouw van een woonzorgcentrum in Scherpenisse, zijn op de kaarten als een witte vlek te zien. Ook de geplande nieuw bouwwijk in de Geertruidapolder in Scherpenisse (als uitbreiding van Sint-Maartensdijk) is er niet op te rug te vinden. Daar zijn aparte be stemmingsplannen voor nodig, leg den Kees van Gorp (oud-ambtenaar van de gemeente die voor het op stellen van het plan is ingehuurd) en Ben Lap van RBOI, het steden bouwkundig bureau uit Middelburg, uit. Chris Koopman was benieuwd wat de functies zijn voor de voor malige Spar-winkel aan de Korte Vest. Op de begane grond zat de winkel, maar boven was een wo ning. Dat is in het nieuwe plan ge bleven. Het pand staat leeg sinds de verhuizing naar de Markt. Het is vooral het vastleggen wat er al is, maar er kunnen wel eens foutjes in sluipen. „Help ons als we iets over het hoofd hebben gezien," zei Lap over het doel van de avond. In De Wimpel gaf Peter Quist sa men met collega Van Gorp uitleg over het nieuwe bestemmingsplan. Plankaarten van Sint Philipsland, Anna Jacobapolder en De Sluis ga ven de huidige situatie weer. Op de kaarten zijn de laatste ontheffingen verwerkt, zoals de bouw van een tuinhuis, garage of schuur. „Bewo ners kunnen controleren of het klopt", aldus Quist. Is dat niet het geval, dan kunnen ze een formulier invullen. J. van der Reest uit de Gladiolen- straat in Sint Philipsland ziet geen reden om een formulier in te vullen. Hij is één van de bezoekers van de inloopavond en kan niet anders dan Foto-expositie over hvart eeuw teken- en schildercursussen Boogaard heeft in de afgelopen vijfentwintig jaar aan tientallen mensen teken- en schilderlessen ge geven. Hij heeft inmiddels zijn ei gen lesruimte. Daar organiseert hij met enige regelmaat workshops. Jos schakelt gastdocenten in uit binnen- en buitenland. Terugkeren de gasten zijn de Chinese Ruomei Tan en de in Frankrijk wonende aquarellist Jan Brein. De work shops trekken belangstelling uit Nederland en België. Zaterdag, tijdens de open dag, kun nen bezoekers recente werken van zijn cursisten bekijken. Verder is er een foto-expositie van activiteiten die Boogaard door de jaren heen organiseerde voor zijn cursisten. Foto's van de uitstapjes naar Parijs, Londen en workshops in Norman- dië en Limburg ontbreken niet. Het blijft niet alleen bij stilstaande beel den. Jos presenteert zaterdag ook een video van het in 1996 opge voerde toneelstuk 'De kleine kapi tein', gemaakt door kinderen van het kinderatelier. Zij maakten des tijds zelf de decors. Boogaard hoopt dat cursisten en oud-cursis ten zaterdag een kijkje komen ne men en oude herinneringen opha len. Vooruitblikkend op het nieuwe cur susseizoen Iaat Boogaard weten dat volgend jaar 'kunst kieke' weer op het programma staat. Dat is een soort kunstroute bij de cursisten thuis. Deze wordt om de twee jaar georganiseerd. Kunst kieke is met Hemelvaart. „Doordat cursisten in hun eigen omgeving het werk kun nen laten zien, ontstaat er een ont spannen sfeer." Het atelier van Jos Boogaard wordt niet alleen gebruikt voor te- ken- en schilderlessen. Wekelijks geeft plaatsgenoot Jos Horst yoga, T'ai chi en Qi Gong lessen. Jos Boogaard hield eerder een open dag in september 2009. Honderdzestig mensen hebben dit weekend de open dagen van aard appelteler Versluijs aan de Gorishoeksedijk in Scherpenisse bezocht. Bezoekers kregen een kijkje achter de schermen van de aardappel teelt. Albert Heijn (AH), de grootste afnemer van Versluijs' aardappe len, organiseerde de open dagen. De supermarktketen wil mensen be wust maken waar verse producten vandaan komen. „Mensen in de stad hebben vaak minder besef waar een aardappel vandaan komt", aldus Paul Versluijs. Ondanks dat een hogere opkomst was verwacht, kunnen Paul en Liesbeth Versluijs spreken van twee geslaagde dagen. „Het was gezellig", zegt Liesbeth. „Maar het had drukker kunnen zijn. Komt waarschijnlijk door het slechte weer." Zaterdag bleef de teller ste ken op zestig man. Zondag hon derd. De aardappelteler uit Scher penisse betwijfelt of het Zaanse supermarktconcern haar doelstel ling heeft bereikt. „Op een paar mensen uit Bergen op Zoom na, heb ik weinig mensen uit de stad gesproken", zegt Liesbeth. „Het merendeel kwam van het eiland." Middels een video, opgenomen in het bedrijf van Versluijs, kregen de bezoekers uitleg over de aardap pelteelt. Na afloop kwamen de be zoekers met tal van vragen op de proppen. „Over zaken die voor ons heel vanzelfsprekend zijn", zegt Liesbeth. Als voorbeeld noemt ze het feit waarom aardappelen in ruggen op de grond worden ge teeld. „Ook was het voor veel be zoekers een 'eyeopener' dat wij tijdens de bemesting met satelliet- beelden werken. Daarmee kunnen we heel nauwkeurig zien hoeveel meststof waar nodig is." Tijdens de open dagen is ook aan de kin deren gedacht. „We hadden een speurtocht uitgezet", zegt Ver sluijs. Veel belangstelling was daar niet voor. De kinderen kozen lie ver voor het springkussen." Albert Heijn heeft deze maand, verspreid over het land, bij zo'n 175 boeren en telers open dagen gehouden. Op Tholen was Versluijs de enige aardappelteler die mee deed. Wethouder Peter Hoek (links) komt een kijkje nemen op de inloopavond over het nieuwe bestemmingsplan bebouwde kommen in De Wimpel. Rechts naast hem J. van der Reest en beleidsmedewerker ruimtelijke zaken Peter Quist van de gemeente. concluderen dat de gemeente haar werk goed heeft gedaan. Van der Reest is puur uit nieuwsgierigheid naar het dorpshuis gekomen. „Ei genlijk was ik benieuwd of het nieu we voetbalveld in Sint Philipsland al stond ingetekend", zegt hij. „Maar helaas. Het staat er nog niet op." Ook was het antwoord dat de gemeente toekomstplannen bewust niet in het nieuwe bestemmingsplan opgenomen. „Dat levert alleen maar vertraging op", zegt Quist. Medio 2013 moet het nieuwe plan zijn goedgekeurd. Veel volk komt er niet af op de in loopavond in het dorpshuis. Het blijft die avond beperkt tot vijf be langstellenden. „Niet erg", zegt wet houder Peter Hoek die beroepshalve binnen is komen lopen. „Dan heb ben we ons werk goed gedaan." Van Gorp wijt de lage opkomst aan het warme weer en de voetbal. „Neder land speelt vanavond tegen België." Bezoeker Wim Quak uit de Een- drachtstraat mengt zich in het ge sprek. „Zo gaat het nu altijd", zegt hij. „Fluplanders kijken eerst de kat uit de boom en schreeuwen te laat." Voor de gemeente is het nieuwe be stemmingsplan vooral een efficiën- tieslag. „Een plan voor alle kernen drukt de kosten", zegt Quist. „Daar komt bij dat gemeenten wettelijk verplicht zijn om alle plannen digi taal te maken. Dan kun je het maar beter in één keer goed doen." De plannen die ter inzage liggen zijn van alle woonkernen, inclusief be drijventerreinen. „Met uitzondering van Welgelegen I en II en de Slabbe- coornpolder bij Tholen. Wat betreft de inhoud is er weinig nieuws onder de zon. ..Alleen de re gels rondom erfbebouwing zijn ver soepeld", zegt Quist. Bewoners mo gen een groter deel van de tuin bebouwen. Voorheen was dat veertig Jacob van de Velde wil de leden van De Slikleggers raadplegen of zij mee willen betalen aan de aanleg van een pier in de Fluplandse haven. De steiger wordt maximaal zo'n 30 meter lang. Exact weet Van de Velde het nog niet. Hij beweegt met het tij mee. „We hebben afgesproken dat ie naar de laagste waterlijn gaat." Er is toestemming van de gemeente om de steiger aan te leggen. Alleen moet De Slikleggers de aanleg zelf beta len. Daar gaan de leden over en die vergaderen in september. Het be stuur wil inventariseren wie er inte resse heeft voor de pier, wie er een ligplaats wil en of de leden bereid zijn een bijdrage te leveren. Dat zou ten eerste kunnen door contributie verhoging, maar dan is het langzaam sparen volgens Van de Velde. „De leden betalen nu tien euro op een jaar." Een andere manier zou geld inzamelen kunnen zijn. „Wé gaan kijken hoe de leden erover denken." De strekdam wordt een stuk opge schoven richting de Krabbenkreek- dam. Dat betekent dat het havenpla teau korter wordt. Het nieuwe gedeelte blijft behouden. Voor de le den van schippersvereniging Schut te vaer blijft er 110 meter kade over. De pier wordt zo aangelegd, dat de grote schepen er makkelijk omheen kunnen, volgens Van de Velde. Bo vendien is het gedeelte aan de strek dam onbruikbaar voor grotere sche pen. Het is een gebied waar de ge meente anders toch niets mee kan, zegt de voorzitter van de watersport vereniging. De dijkwerkzaamheden hebben ook gevolgen voor de boothelling. „Die was er zonder ons ook nooit geko men." Van de Velde heeft ervoor ge pleit de helling te laten meeverhui zen met de dam. Dat gebeurt dan ook. En waar de boten nu nog met pinnen vastliggen aan de Zuiddijk, komen straks grote ringen. Die legt projectbureau Zeeweringen gelijk aan. Van de Velde zou het liefst zien dat de glooiing van de dijk wordt voor zien van een wandelpad met bank jes. Maar dat vindt de gemeente te duur. „Het hoeft helemaal niet zo veel te kosten. Bovendien zouden mensen ervoor naar Flupland ko men. Je krijgt er iets unieks voor te rug." De oude situatie, bootjes langs de dijk die op het slik komen te liggen bij laag tij, blijft. Er komt met de steiger nog een mogelijkheid bij. Het voordeel van aan de steiger lig gen is dat mensen makkelijker in hun bootje kunnen stappen. Niet alle 103 leden kunnen daar gebruik van maken, maar ze worden wel ge vraagd of ze wat in het idee zien. Want van de gemeente mag de pier weliswaar worden aangelegd, de club zal die zelf moeten bekostigen. Van de Velde denkt dat er 12 tot 15.000 euro mee gemoeid gaat. „We proberen'tweedehands materiaal op de kop te tikken. Als de gemeente het zou doen, zou het al gauw het dubbele kosten." Als de steiger er eenmaal ligt. moet de vereniging huur betalen aan de gemeente voor het gebruik ervan. De club maakt immers gebruik van gemeentegrond en water. Van de Velde noemt De Slikleggers een club van vaders die een bootje hebben voor hun zonen. „Zo zijn we ontstaan en dat zijn we eigenlijk nog steeds. Onze club bestaat uit 50 va rende leden en 53 sympathisanten." Het wordt een steiger voor veredel de roeiboten, zegt Van de Velde. Een steiger voor zeilboten is het zeker niet. Daarvoor zou er nog meer in de haven moeten gebeuren, want de bo ten komen nog steeds droog te lig gen. Van de Velde lijkt het wel wat om ook een passantenhaven aan te leggen. „Maar ik weet niet of de mensen die achter de dijk wonen da;lr wel op zitten te wachten." procent, met een maximum van 60 m2. In het nieuwe plan gaat het naar rato van het perceelsoppervlak. Zo mag in een tuin van 201 tot 400 m2 maximaal 80 vierkante meter wor den bebouwd. En op een perceel van 401 m2 of groter zelfs 100 m2. Ook wordt het voor ondernemers in het gebied dat aangewezen is voor cen trumdoeleinden (gemengde bestem ming) makkelijker om van kantoor naar winkel, of andersom, te veran deren. Ook voor beroepen aan huis is meer mogelijk. En molenbiotopen zijn naar 400 meter uitgebreid, maar behoeven voortaan een afzonderlij ke afweging. Het is dus niet langer zo dat het belang van de molen altijd vóór gaat. In Sint-Annaland bleef het aantal bezoekers tot twee beperkt. Eén van hen attendeert erop, dat op de websi te van de gemeente de datum van de informatieavond niet was aangekon digd. Hij heeft met name oog voor bedrijfsbestemmingen. In het gemeentehuis in Tholen ko men een twaalftal belangstellenden naar de plannen kijken. Het gros is met name geïnteresseerd in toekom stige ontwikkelingen,maar die zijn niet opgenomen. De woningbouw plannen van Paul Deurloo aan de Koningin Julianastraat, en van Ad de Korte aan de Oudelandsepwrt, waar specifiek naar wordt gevraagd, staan dan ook nog niet op de kaar ten. Een jong stel dat vijf weken aan de Secretaris Labanstraat wcxint, wil weten of het vrije uitzicht aan de voor- en achterkant wordt bedreigd door toekomstige woningbouw. Ook hier zijn nog geen nieuwe plannen opgenomen, krijgen ze te horen van ambtenaar Peter Quist. De bewoners klagen over het nog ontbreken van straatverlichting in de wijk in aan bouw, en informeren waar er straks speelterreintjes komen. Als het plan klaar is, wordt het vol gens Lap eenvoudig om thuis via de computer na te gaan wat er wel en niet kan. „Met elke muisklik wordt een toelichting gegeven. Voor men sen die er vaak gebruik van maken is het een stuk makkelijker. Ze hoeven er niet steeds voor naar het gemeen tehuis te gaan." Het plan blijft ook beschikbaar in gedrukte vorm. Een lijvig boekwerk van 250 pagina's met regels, voorschriften en kaarten.' Iedereen kan nog tot en met donder dag 6 september bij de gemeente re ageren op het voorontwerp bestem mingsplan Kommen 2013. In sport- en gemeenschapscentrum Meulvliet in Tholen begint vanaf donderdag 13 september het nieu we cursusjaar van de Evangelische Toerusting School (ETS). De ETS is een interkerkelijke vierjarige Bijbelcursus. „Mensen leren de Bijbel beter kennen, begrijpen en toepassen", zegt Jacqueline van der Meer van de ETS. In de lessen wordt aandacht besteed aan de ach tergronden, thema's, de moeilijke passages en de boodschap van elk Bijbelboek. De inhoud van de cursus is ver deeld over vier jaren. Alle Bijbel boeken komen aan bod. Per les wordt een boek behandeld. De cur sussen in Tholen vinden plaats op de tweede en vierde donderdag van de maand van half acht tot kwart over tien in Meulvliet. Jos Zwaans- wijk verzorgt de lessen over het Oude Testament, Wim Evers die over het Nieuwe Testamant. Vooraf aanmelden voor de cursus is niet nodig. Een 57-jarige schipper uit Woerden is woensdagochtend overleden aan de gevolgen van een hartaanval. Dat gebeurde aan boord van zeil jacht Perla Nova op de Ooster schelde tussen Colijnsplaat en de Stormvloedkering. De vrouw van de schipper, die samen met haar zoontje aan boord was, sloeg rond negen uur alarm. Bergingsboot De Mistral van bergingsbedrijf Van den Berge uit Stavenisse werd in geschakeld. Maar rondvaartboot de Frisia uit Sint-Annaland was als eerste ter plaatse. Coby Hoogstad, de vrouw van de schipper van de Frisia, klom met de AED (defibril lator) aan boord van het zeiljacht om de man te reanimeren. „Daar was heel wat moed voor nodig", zegt Van den Berge. „Het was windkracht zes." De reddingsboot van de KNRM bracht de hulpverle ners aan boord van het zeiljacht. Maar hulp mocht op dat moment niet meer baten. De man overleed aan de gevolgen van een hartaan val. Het zeiljacht is door de berger naar de haven van Colijnsplaat ge sleept. 23 monumenten open: negen molens en negen kerken Liefhebbers van monumenten kunnen op de jaarlijkse Open Monu mentendag, dit keer op zaterdag 8 september, een kijkje nemen in 23 Thoolse monumenten. Voor het eerst is de gerestaureerde korenmolen De Jager in Oud-Vossemeer daar bij. En ook het voormalige stoomge maal, met schoorsteen, bij Poortvliet doet weer mee. Inhakend op het landelijke thema Groen van toen, is er bijzondere aandacht voor het Thoolse Bosje. Verspreid over de dag zingt een mannenkoor uit Aals meer in vijf kerken. Na het opheffen van de vesting Tho len in 1814 zijn in de jaren daarna de wallen grotendeels afgegraven. In de loop van de negentiende eeuw is op een deel ervan een park aangelegd. Daarvoor zijn ontwerpen gemaakt in 1835, 1844, 1847 en 1888. De Wan deling, of het Thoolse Bosje, wordt het park in de volksmond genoemd. De gemeente heeft een plan gemaakt om het park opnieuw aan te pakken. Informatie over de geschiedenis en de ontwikkeling van de Wandeling is in een beknopte informatiefolder sa mengebracht. Aan de hand daarvan kunnen mensen het zelf ter plekke bekijken. De folder is tijdens de mo numentendag verkrijgbaar in het stadhuis in Tholen. Behalve het Thoolse Bosje zijn het bomenlaantje bij de kerk in Poortvliet en de txx>m- gaard met oude fruitrassen van boer derij Den Roosentuyll in Stavenisse te scharen onder Groen van toen. Negen molens en negen kerken kun nen er op de Open Monumentendag bezocht worden. Voor het eerst is daar molen De Jager in Oud-Vosse meer bij, waarvan eind vorig jaar de restauratie gereed kwam. In veel ker ken zal geregeld het orgel bespeeld worden. Bovendien treedt het man nenkoor Con Amore uit Aalsmeer op met vooral geestelijke liederen. Rus sische nummers en bloemen liederen. Het zingt om 10.20 u. in de Her vormde kerk in Oud-Vossemeer, 11.50 u. in de R.K. kerk in Tholen, 12.55 u. in de Grote Kerk in Tholen, 15.10 u. in de Hervormde kerk in Stavenisse en 16.10 u. in de Her vormde kerk in Sint-Annaland. Bij goede weersomstandigheden kan bij het stoomgemaal door de schoor steenpijp naar boven worden ge klommen. Bij molen De Verwach ting is een collectie schaalmodellen van molens te bewonderen, en op het grasveld bij het hertenkamp in Sta venisse zijn er tussen een en vier uur uilenshows. De monumenten zijn tussen tien uur 's morgens en vijf uur 's middags open voor het publiek. Er zijn enkele uitzonderingen: de molen in Scher penisse is van tien uur tot half een open, de standerdmolen in Sint-An naland tot half vijf. en de kerk in Sint-Annaland alleen 's middags van een tot vijf uur. Streekmuseum De Meestoof is ter gelegenheid van de open monumentendag de hele dag open. Per woonkern doen de volgen de monumenten mee: Tholen: stadhuis, Grote Kerk, R.K. kerk. molen De Verwachting en mo len De Hoop. Poortvliet: stoomgemaal Ooster schelde en kerk Hersteld Hervormde gemeente. Scherpenisse: Hervormde kerk en molen De Korenbloem. Sint-Maartensdijk: Maartenskerk en molen De Nijverheid. Stavenisse: Hervormde kerk, koren molen. restanten slot en boerderij Den Roosentuyll. Sint-Annaland: molen De Vier Winden, standerdmolen en Her vormde kerk. Oud-Vossemeer: ambachtsheren huis, Hervormde kerk, R.K. kerk en molen De Jager. Sint Philipsland: molen De Hoop. Tussen morgenavond zeven uur en zaterdagochtend zes uur is op de A4 tussen Bergen op Zoom en Steen bergen de afrit Tholen/Halsteren af gesloten. Verkeer uit de richting Bergen op Zoom wordt richting Steenbergen geleid, waar het op de rotonde bij de Franse weg kan keren. Tijdens de afsluiting wordt een knik en sprong in het asfalt van de tijde lijke verbinding - aan het einde van de oostelijke afrit bij de toekomsti ge rotonde - aangepast om het voor het verkeer veiliger te maken. a Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 5