Beginnende en ervaren lopers maken rondjes door Tholen SPS haalt volgende ronde beker, Noad '67 net niet Houte Comité wil renovatie Spetter jaar eerder dan de gemeente Veertig deelnemers, waarvan zes van Running Team Tholen Opleiding bouw gaat digitaal Zorgen over de nationale politie Verlies Tholense Boys, WHS, Smerdiek, Vosmeer en Stavenisse Donderdag 30 augustus 2012 De bedrijfsvoering van zwembad De Spetter in Tholen kan beter: de lasten moeten omlaag en de inkomsten om hoog. Dat schrijft Comité Blijven Spetteren in een visie over de renovatie van het bad aan de Zoekweg. Het co mité wil die renovatie al in het voorjaar van 2014 afge rond hebben, terwijl de gemeente de opknapbeurt pas een jaar later heeft gepland. EENDRACHÏBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Aan de tweede Tholenloop van het Running Team Tho len deden vrijdagavond veertig lopers mee. Dat zijn er twaalf minder dan vorig jaar. De animo viel wat tegen. De opbrengst (gisteren nog niet bekend) is bestemd voor het veraangenamen van het leven van kankerpa tiënten. Volgens een aantal deelnemers zou er meer ruchtbaarheid aan het evenement moeten worden gege ven om het aantal lopers op te krikken. Atlete Nelli Cooman, ambassadeur van de stichting Roparun, zou het startschot lossen, maar het pistool weigerde dienst. Toch vertrokken de lopers om zeven uur voor hun ron des over een parkoers van 2,1 kilometer. Verkwikkend Derde nazomertocht Oosterschelstappers Gemeente: bijna ton voor herbestraten Brandweer helpt bij duikoefening Breed publiek Noad was er dicht bij Nipt verlies Tholense Boys Smerdiek niet scherp Richtlijn Stavenisse kansloos Blessures bij WHS Vosmeer delft onderspit SPS is de enige Thoolse voetbalclub die de volgende bekerronde heeft gehaald. Dat is al een tijdje geleden. De laatste keer was bij de invoering van het poulesys teem in 1997-1998. SPS won met 4-3 van Koewacht. Noad '67 boekte een monsterzege van 9-1 tegen Apol lo, maar dat waren een paar doelpunten te weinig om door de gaan. De overige Thoolse clubs verloren hun wedstrijd. interieur Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Visie met tal van ideeën om Thools bad te promoten zegt hij over het parkoers van ruim twee kilometer door de Regentes- sestraat, Oudelandsestraat, Vosse- meersepoort. Molensingel. Ten An- kerweg. Oud-Vossemeersepoort, 't Bosje langs de Vest, Bolwerk en Molenvlietsestraat. Rip had wel meer deelnemers verwacht. „Er zou wat meer ruchtbaarheid aan gege ven meten worden." Dat vindt ook Lies van Haaften (64) uit Sint-Maartensdijk. Hij wist tot kort voor de tocht niet of het wel doorging. Hij is één van de oudste lopers en traint nog regelmatig. Van Haaften tekende een tijd van 45 mi nuten op de 8,4 kilometer. „Het ging lekker. Alleen het klimmetje in 't Bosje was wel pittig." Wat hem betreft doet hij volgend jaar weer mee. Van het Running Team Tholen zelf deden zes leden mee: Dennis van Lent, Colin Harmsen van der Vliet, Robin Jonkers, Harm Verwijs, Le- ontien den Braber en Vanja Lock. De meeste kozen voor de 8,4 kilo meter. Verwijs liep de kortste af stand, Harmsen van der Vliet de langste. De meeste lopers kwamen van het eiland, maar er was ook een clubje van 10 lopers van de atle tiekvereniging Olympia uit Halste ren. Zoë Braai en Lotte van Elsac- ker van het Running Team stonden onder de hoge bomen in het park (hoek Bolwerk/Schuttershof) om tijdens de doorkomst bekertjes wa ter aan de lopers uit te reiken. Van Elsacker woont vlakbij en kan mak kelijk de emmers gaan bijvullen, zegt ze. Velen maakten gebruik van de verfrissing die ze kregen aange boden. Robin Jonkers (27) uit Tholen kwam na 42 minuten binnen. „Het ging redelijk. Ik ben pas een week aan het trainen. Na de Roparun van vorig jaar schoot mijn enkel uit de kom." Jonkers is hersteld, maar wist niet wat hij er van moest ver wachten: „Ik zie wel waar het schip strandt." Het weer was drukkend, zegt hij. Tijdens zijn laatste ronde begon het wat te miezeren. Voor Jaap Hage (50) uit Tholen is het de tweede maal. Hij finisht op de lang ste afstand in een tijd van I uur en acht minuten. Hij probeerde zoveel mogelijk zijn eigen tempo te lopen. „Het gevaar is dat je je snel laat meespelen met de groep die harder wil." Hage loopt iedere week, in de zomer twee keer per week. Steeds ongeveer tien kilometer, soms meer. Op het eind van de loop begon het zachtjes te regenen. Daar heeft hij geen last van gehad. „Nee. Het kan juist verkwikkend wezen." Hage doet ook elk jaar mee aan de Panne koeken loop in Burgh Haamstede van vijftien kilometer: „Dat is ande re koek want dan loop je ook door de duinen van Westerschouwen." Hij vindt het jammer dat er niet meer deelnemers voor de Tholen loop zijn. „Het is heel leuk dat het georganiseerd wordt. Dat is het al leen al waard om mee te doen. De organisatie was heel goed. Met een appeltje en een flesje sap na afloop. Zo hoort het." Wandelsportvereniging Oosterschel- destappers houdt zaterdag haar der de nazomertocht. Een wandeltocht over het eiland Tholen. Vertrek is vanaf sport- en gemeenschapscen trum Haestinge aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk. Wandelaars heb ben de keuze uit 5, 10, 15,20,30 en 40 kilometer. Deelnemen aan de drie langste routes kan vanaf half acht. Starten aan de 5,10 en 15 kilometer kan vanaf half negen. De routes voe ren grotendeels over verharde we gen met uitzicht over de Ooster- schelde en de polders. Onderweg zijn er verzorgingsposten waar EH- BO'ers aanwezig zijn. De routes zijn volledig uitgepeild. Inschrijven kan op oosterscheldestappers.nl of ter plaatse. Aannemingsbedrijf C.A. Scherpe- nisse en Zn. uit Bergen op Zoom was met 98.000 euro de laagste in schrijver bij de aanbesteding van de gemeente voor het herbestraten van trottoirs, parkeervakken en straten in Tholen, Poortvliet, Sint-Anna- land en Oud-Vossemeer. De andere inschrijvers waren aan nemingsbedrijf A. Goedegebuure uit Sint-Annaland voor 98.800 euro. Moerland en Dost uit Steenbergen voor 102.000 euro, Gebr. Moerland b.v. uit Sint-Annaland voor 106.600 euro en Gebr. Oomen b.v. uit Sprun- del voor 123.400 euro. In Tholen gaat het om werkzaamhe den in de Vossemeersepoort (vooral trottoirs) en de Touwslagersdreef (parkeervakken). In Sint-Annaland wordt de Havendijk onder handen genomen. Het gaat om een strook waar kabels zijn aangelegd voor windmolens. De Van den Bosstraat wordt herbestraat en de Huygens- straat krijgt voor een deel nieuwe klinkers. In Oud-Vossemeer wordt aan de Veerstraat een strook herbestraat. In de Burg. Versluijstraat wordt een deel van nieuwe straatstenen voor zien. Brandweer Tholen heeft gisteren en eergisteren ondersteuning verleend bij een duikoefening van het Korps landelijke politiediensten (KLPD). Zes duikers van de politie oefenden bij de vluchthaven in Tholen op een autowrak. Het is voor het eerst dat het KLPD neerstrijkt op Tholen. Brandweer Tholen werd benaderd of zij ondersteuning konden bieden. „Dat hebben we gedaan", zegt be roepsbrandweerman Peter Schone- veld. Hij is ploegleider en tevens duikassistent. „Wij hebben voor het autowrak gezorgd en onze facilitei ten beschikbaar gesteld." Dit voorjaar besloot de gemeente raad om De Spetter te handhaven op de plek waar het nu zit en het bad te renoveren. Het budget daarvoor is pas in 2015 beschikbaar. Omdat het karwei onderdeel uitmaakt van het zogenaamde masterplan voor Tho len (bundeling van een groot aantal ruimtelijke projecten), wil de ge meente dat in samenhang bekijken. Maar het comité ziet dat anders. Zo wel in de kadernota voor 2010 als die voor 2013 is een kwart miljoen opgenomen voor de renovatie. Dus is het geld er en bestaat er geen be lemmering om met het project te starten, vindt het comité. Dat meent ook dat het goedkoper kan. Door het plan zodanig te maken dat er weinig gesloopt hoeft te worden en bestaan de funderingen opnieuw gebruikt kunnen worden; door te bekijken of de technische installaties langer mee kunnen; door het geld functioneel te besteden en niet aan decor. Nog dit najaar zou er in samenspraak met het comité een programma van eisen opgesteld moeten worden. Na de renovatie moet De Spetter een voorziening zijn die een zo breed mogelijk publiek trekt. Allereerst jeugd, gezinnen en ouderen, daar naast ook gehandicapten en toeris ten. Een glijbaantje, duikplanken, waterpartijen, een speeltuin, voet balveldje of -kooi, omkleedkussen voor baby's, zitjes langs het bad en terrasjes zijn in de ogen van het co mité basisvoorzieningen. Net als een friettent waar ook plaats is voor het drinken van een kop koffie en die voor verjaardagsfeestjes gebruikt kan worden. Daarnaast kan een gro te dichte glijbaan als toeristische at tractie toegevoegd worden. En een ijsbaan, jeu de boulesbaan, basket- balpaal of trampoline kunnen voor- De PvdA-statenfractie maakt zich grote zorgen over de gevolgen voor de Zeeuwse werkgelegenheid wan neer de Zeeuwse politie opgaat in de politieregio Zeeland-West-Bra- bant. Daarover heeft de partij vra gen gesteld aan het college van Ge deputeerde Staten van Zeeland. De aansturing van de korpsen gebeurt vanaf 2013 niet langer vanuit Mid delburg, maar vanuit Tilburg. Poli tie Tholen - nu aangestuurd door SPS had aan een gelijkspel genoeg na het terugtrekken van SVD uit Driewegen, maar de ploeg van trai ner Cees Stoutjesdijk maakte er een echte wedstrijd van omdat ook Koe wacht moest winnen. „Daar hadden we nu de kans toe en dat is gelukt." De eerste tien minuten kwam SPS moeizaam op gang. Het was Koe wacht dat verrassend op voorsprong kwam. „We hadden moeite om het evenwicht te vinden, maar na het eerste kwartier kregen we meer bal bezit." De eerste kansen dienden zich aan. Het was Martin Quist die de score voor de thuisploeg opende. Een minuut later kwam SPS op voorsprong door een snelle aanval en goed combinatievoetbal. Mark Elenbaas nam de treffer voor zijn re kening. Maar in de blessuretijd van de eerste helft komt Koewacht langszij. Een voorzet die op de lat terecht komt, terug het veld in kaatst en werd ingetikt. „Een domper," zegt Stoutjesdijk. Na de rust ging de strijd weer gelijk op, maar ook nu kon SPS niet direct grip op de spel krijgen. In de eerste minuut na de hervatting komt SPS zelfs op ach terstand: 2-3. Dat was wel het mo ment dat de scherpte weer terug kwam. „We kregen meer balbezit en probeerde Koewacht onder druk te zetten." Dat resulteerde in een doel punt van Ramon Voshol die met een subtiel balletje de keeper verschalk te. In de 83ste minuut bepaalde Ra mon Voshol de eindstand na een pass van Jorn Elenbaas. Hij schtxtt de bal beheerst in het doel. Daarna kon SPS de wedstrijd uitspelen en was de volgende ronde zeker ge steld. Noad '67 moest met grote cijfers van derdeklasser Apollo winnen om kans te maken op de volgende ron de. Dat was ook de opzet van trainer Johan Sulkers. Nqad slaagde er bijna in en won de uitwedstrijd in 's Gra venpolder met 9-1„We waren er dicht bij. Het was yoor de spelers groep gewoon lekker voetballen. Ze combineerden goed. Een opsteker voor de competitie." De eerste goal viel al na 8 minuten door Lars Ste- ijn. Daarna was het Jeroen Verwijs zieningen zijn waarvoor extra be taald moet worden. Het comité pleit ervoor om de sluiting tussen de mid dag af te schaffen en het seizoen te verlengen als het weer dat toelaat. Het gebruik van duurzame bouwma terialen en toepassen van duurzame energie (zoals zonnewarmte) kun nen bijdragen aan het in de hand houden van de exploitatiekosten. Daarnaast wil het comité kijken naar de loonkosten, door personeel meer dere functies te laten vervullen, en op extra drukke dagen gemeenteper- soneel in te zetten in plaats van op roepkrachten. Ook naar het abonne menten- en betalingssysteem zou de gemeente moeten kijken. Ideeën om het bezoek aan het zwembad te verhogen heeft het co mité volop. Promotie via een websi te (die het comité wil opzetten en onderhouden) en de media, het aan bieden van tal van activiteiten het jaar rond, meer inkomsten halen uit de verkoop van eten en drinken en sponsoring voor bedrijven introdu ceren. Ook wil het comité vrijwilli gers zoeken voor onderhoudswerk zaamheden, met een zwemabonne ment als tegenprestatie. Blijven Spetteren en de gemeente hebben elke drie maanden overleg over de stand van zaken met betrek king tot de renovatie. Leerlingen in het eerste jaar van de opleiding bouw aan het Markiezaat College in Bergen op Zoom krijgen vanaf dit schooljaar les via de com puter. „Het is de eerste lichting die digitaal les krijgt", zegt Wies Hulsen, van het Markiezaat College. Voorals nog blijft de papieren lesstof bestaan. district Zeeland - komt vanaf sep tember onder de hoede van district De Markiezaten. Deze verschuiving is het gevolg van de invoering van de nieuwe politiewet. Die wet is op 10 juli door de Eerste Kamer aange nomen. Met de invoering van de wet verdwijnen de huidige 25 poli tiekorpsen en landelijke KLPD. De politie gaat over tot tien regionale eenheden. Zeeland en West-Brabant vormen samen één van de regio's. die raak schoot, na een voorzet van Steijn. De derde kwam weer op het conto van Steijn. „Na de 3-0 stokte het even. Na een handsbal van Mar- tijn Reijngoudt benutte Apollo een strafschop. Dat was de ruststand. Na de pauze kwam Rob den Engelsman in de ploeg voor Frank den Engels man die ook drie keer doel trof. Ook Danny Steijn maakte twee goals. Hij voetbalde na lange tijd weer eens een hele wedstrijd. Jeroen Verwijs tekende voor de achtste. Met een ei gen doelpunt van Apollo waren de pruimen zuur voor de thuisclub, maar Noad stond toch voor het be kervoetbal met lege handen. „Het was een kat-en-muisspel. Benut je de kansen beter dan ben je door." Tholense Boys verloor nipt van MZVC. Op de Bent werd het een boeiende pot, zegt trainer Paul van Buuren. „We gingen gelijk op. Er werd lekker gevoetbald. We maken van lieverlee stappen naar voren, maar verliezen voorin te gemakke lijke de bal. De geel-zwarten kwa men op achterstand na een vrije trap. De bal ging tussen de keeper en de eerste paal de doellijn over. Via Rit chie Wahlwrinck kwam Tholense Boys langszij. De aanval liep over een paar schijven, gevormd door Niels Hopmans en Ibrahim Benjila- li. Na rust komen de Middelburgers weer op voorsprong, Niels Hopmans zorgt voor de gelijkmaker. „Maar dan verzaken we het om de zaak af te maken." MZVC maakte daarna nog twee doelpunten. „Twee kansen die we tegen hadden moet houden." Volgens Van Buuren is het balverlies voorin daar debet aan. „We moeten dat zien dicht te krijgen." Niels Hopmans weet nog één keer het net te treffen, maar het Tholense Boys kan het tij dan niet meer keren. Van Buuren is echter niet ontevreden in de voorbereiding naar de competitie. Ook vierdeklasser Smerdiek ver liest. Tegen Vogelwaarde wordt het op Haestinge 2-4. Trianer Peter Bij de start drukte bijna iedereen zijn stopwatch in om de tijd bij te houden. Toen de lopers al lang uit het zicht waren, ging het pistool - tot grote hilariteit van de toeschou wers - toch af. Cooman moet het geluid hebben herkend uit de perio de dat ze regeerde op de zestig me ter hardlopen. Ze was twee keer van Poortvliet: „We hebben voor de rust op goed gevoetbald. We hadden veel balbezit, maar kwa men na een counter op achters tand." Smerdiek sloeg snel terug. De naar de blauw-zwarten terug gekeerde Mo Allali die vanaf de tweede lijn de bal in de doelmond bracht en hem net buiten de zestien meter terug kreeg, was trefzeker. Smerdiek kwam zelfs op voor wereldkampioen op dit onderdeel en zes keer Europees kampioen. Nu was het geen wedstrijd, maar een prestatieloop. Voor de meesten was het een test. Kijken hoe het is ge steld met de conditie. Kijken of de afstand van 42 kilometer, 8,4 kilo meter of 12,6 kilometer binnen een bepaalde tijd kon worden afgelegd. sprong na een assist van Allali op Andreas Vroegop: 2-1. „We heb ben toen nog een aantal grote kan sen gehad, maar we waren niet scherp genoeg." Na de rust was het Vogelwaarde die de lakens uit deelde. Na een corner kwam de ge lijkmaker. „Toen begonnen we slecht te spelen. De organisatie was weg. De bezieling weg." Van Poortvliet wisselde Andreas Er waren ervaren lopers en begin nelingen. Het veld lag kort na de start in de Regentessestraat al snel uit elkaar. Van de veertig deelne mers hadden zich er 22 voor de af stand van 8,2 kilometer ingeschre ven, veertien voor de 12,6 km en vier voor de 42 km. De meesten schreven zich pas even voor zeven en in: 31 Voor Sjaak Baaij (27) uit Tholen is het de eerste keer dat hij meedoet. Samen met zijn broer Jacco (34) uit Sint-Annaland. „We doen aan con ditietraining bij Salus. Ik wil niet te hoog beginnen." Hij koos voor de 42 kilometer.Tholen. Baaij trainde een paar weken voor de loop op de loopband, maar niet 'echt serieus.' Na afloop is Sjaak tevreden. „Het ging goed. Ik heb de mannen die re delijk voorop liepen zo lang moge lijk gevolgd." Een pittig tempo. Voor Baaij is het een manier om ge zond te leven, zegt hij. Of hij in de toekomst vaker aan prestatielopen mee gaat doen, weet hij nog niet. Vroegop voor Hilbert Brinkman. Stephan Lindhoudt voor Julain Vermeulen en Eduard de Rijke voor Bart Stoutjesdijk. „Het laat ste kwartier hadden we wel veel balbezet, maar konden weinig cre ativiteit in de aanval leggen."Bij twee uitvallen van Vogelwaarde verzuimde de thuisploeg voldoen de rugdekking te geven en werd de eindstand op 2-4 bepaald. „Het Zijn broer Jacco loopt al langer. Hij koos voor de afstand van 8,4 kilo meter. „Gezien de omstandigheden ben ik wel tevreden. Het was be hoorlijk warm." Hij liep de afstand in 37 minuten. Baaij loopt graag de halve marathon. Het is een hobby, zegt hij. „Elke keer wil ik mijn tijd verbeteren." Hij loopt regelmatig mee op de halve marathons die in Brabant worden gehouden. Jaco Rip (34) uit Scherpenisse komt iets later binnen op de 8,4 ki lometer. In een tijd van 38 minuten. „Maar ik ben een keer verkeerd ge lopen. Ik heb 100 meter meer gelo pen," lacht hij. Hij is tevreden over de tijd. „Mijn richtlijn was veertig minuten." Hij bereidt zich voor op de halve marathon in Bergen op Zoom op 14 oktober. „Dit is een lekker rondje om te oefenen. Het is niet zo lang. Als je er aan begint dan ben je zo weer aan de finish, was geen goede generale voor de competitie. We laten achterin te veel steken vallen. De laatste drie wedstrijden kregen we zeven doel punten tegen." Stavenisse verloor zaterdag thuis kansloos van Wemeldinge: 0-6. Trainer Jaap Knop wil er niet te veel bij stilstaan. Hij miste een aan tal belangrijke spelers, zoals Jefrey en Quincy Moerland, Sander Smits en Jacco Knuist. „We konden ook niet over de keeper beschikken. Yuusef Smits stond nu in doel. Dan wordt het al moeilijk. Er waren ze ker drie doelpunten waar hij geen antwoord op wist, die de vaste keeper wel had kunnen houden." Toch had Stavenisse in het begin van de eerste helft behoorlijk wat mogelijkheden. Na de openings treffer van Wemeldinge werd het moeizaam, zegt Knop. „Veel is er niet over te vertellen. Zaterdag zien we hoe we er echt voor staan." Trainer Erwin de Nijs van WHS ging dinsdagavond met zijn ploeg naar AZVV in Axel omdat het moest, zegt hij. Het werd 6-3. „We waren verre van compleet." Dat was ook de reden dat WHS het treffen zaterdag had afgelast. „In Axel was geen verlichting. We moesten vroeg beginnen, maar het werd toch later omdat niet ieder een op tijd van zijn werk weg kon." Na twintig minuten spelen kreeg Richard van de Reepe last van zijn hamstring en werd uit voorzorg naar de kant gehaald. Ook Arwin de Witte werd naar de kant gehaald nadat hij volgens De Nijs hard onderuit was gehaald. Toen De Witte van het veld was, zakte het spel in, zegt De Nijs. Hij maakte gebruik van reservespelers uit het tweede elftal zoals Julian Elenbaas. „Het voordeel was dat ik kon zien wat ze konden." Bij de rust stond WHS met 2-0 voor, na doelpunten van Tom Vroegop en Patrick van Schetsen. Maar ook die moest in de tweede helft naar de kant. Na de rust dicteerde AZVV het spel. WHS was met de gehavende elf niet bij machte veel terug te doen. „We waren beter af geweest met een goede oefenwed strijd." Acht treffers schotelden Vosmeer en Sluiskil de toeschouwers zon dag voor op sportpark De Vossen- berg. Daarmee was de bekerwed strijd doelpuntrijker dan de beslissende nacompetitiewedstrijd tussen beide ploegen, drie maan den geleden (0-1). Maar net als toen delfden de oranjehemden het onderspit: 3-5. In een gelijkopgaande eerste helft was de eerste kans voor de bezoe kers. Maar doelman John Aarn- oudse stopte de inzet. Na ruim twintig minuten spelen bracht Je remy Stolwijk Vosmeer aan de lei ding, met een slim balletje waarbij de Zeeuws-Vlaamse doelman mis tastte. Tien minuten later stond het weer gelijk, nadat de Vosmeer defensie onvoldoende alert was. Danny Istha was toen al naar de kant, de verdediger zet een punt achter zijn voetbalcarrière. De thuisclub kwam een minuut of vijf voor de rust op achterstand, toen Sluiskil een strafschop benutte: I- 2. Vlak daarna leek Jeffrey Kruf de gelijkmaker op de schoen te heb ben. maar zijn schot ging net naast het doel. Na de rust liep het bij Vosmeer wel wat beter, maar dat neemt niet weg dat de oranje-zwarten achter de feiten aan bleven lopen. Want bin nen vijf minuten werd de verdedi ging bij een uitval weggezet, 1-3. Dat Pascal Zwegers al gauw daar na uit een vrije trap van dichtbij de 2-3 inkopte, mocht niet baten. Want na ruim een kwartier kreeg een Zeeuws-Vlaming alle ruimte om richting het Vosmeer-doel te gaan en 2-4 te scoren. Daarna was het opnieuw de beurt aan Vosmeer; uit een vrije trap maakte Benjamin Suurlant 3-4. Maar na een half uur hadden de oranje-zwarten geen antwoord op een aanval van de be zoekers, die de eindstand op 3-5 bepaalden. Vierdeklasser Sluiskil mag naar de volgende ronde. Jan Pieter Bevelander {rode shirt) in duel met speler van Koewacht. Foto d'n Vjirtienuh. i «S Advertentie I.M. De broers Sjaak en Jacco Baaij lopen achter de twee voorste lopers die het tempo aangeven tijdens de Tholenloop

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 15