'In ben voor busje gaan staan waarop bestuurder me aanreed' GEMEENTE NIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN Cultuur moet samenwerken Voorelkaar Ben Brugman betrokken bij optreden Mexicaanse band 10 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 30 augustus 2012 GEMEENTE THOLEN WEEK35 GEMEENTENIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN gemeente Tholen ca O STEUNPUNT MANTELZORG SERVICEBUREAU VOOR ELKAAR CONTROLE HONDENBELASTING DE GEMEENTERAAD VERGADERT MEER INFORMATIE: WWW.THOLEN.NL Vrijwilligers Bedreigd ~w Tholenderwijs GEMEENTEHUIS THOLEN: Hof van Tholen 2 4691 DZ Tholen Telefoon: 0166 66 82 00 E-mail: gemeente@tholen.nl Meldpunt: 0166 66 76 67 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: donderdag 18.00 20.00 uur BURGEMEESTER, WETHOUDER OF GEMEENTERAAD SPREKEN? U bent van harte welkom in het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: 0166 - 66 83 30: voor de burgemeester 0166 66 83 86: voor een van de wethouders Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u contact opnemen met de raadsgriffie: 0166 - 66 83 50. Mantelzorg en financiën Donderdag 13 september organiseert het Steunpunt Mantelzorg een bijeenkomst voor mantelzorgers over zorgkosten, belas tingaftrek, het mantelzorgcompliment en gemeentelijk voorzieningen en tegemoetko mingen. Twee fiscalisten en de voorzienin genconsulent van de gemeente Tholen ver lenen hun medewerking aan deze middag. Tijdstip: van 13.00 tot 16.00 uur. Plaats: Thoolse Parel, Oudelandsedijk 1, Staven isse. Aanmelden: voor 3 september via mantel- zorgvrijwilligers@tholen.nl of telefonisch via 0166-668315. Zorgdriedaagse voor mantelzorgers Het Steunpunt Mantelzorg in Renesse heeft van donderdag 27 september tot zaterdag 29 september een Zorg voor je zelf driedaagse voor mantelzorgers. Ook Thoolse mantelzorgers kunnen aan deze driedaagse deelnemen. Doel van de drie daagse is ontspanning voor de mantelzor gers. Er zijn nog enkele plaatsen beschik baar. Indien nodig helpt de consulent van het Steunpunt Mantelzorg bij het zoeken naar vervangende opvang voor de thuis blijvers. Aanmelden en/ of meer informatie: via mantelzorgvrijwilligers@tholen.nl of tele fonisch via 0166-668315. Rollatorspreekuur Op woensdag 5 september is er in Oud Vossemeer en Sint-Maartensdijk het rolla torspreekuur. Hier kunt u terecht met vra gen over en mankementen aan de rollator. De firma Beenhakker/ CombiComfort is aanwezig. 's Ochtends: van 10.00 uur tot 12.00 uur in de Vossenkuil in Oud-Vossemeer. 's Middags: van 14.00 uur tot 16.30 uur in Maartenshof in Sint-Maartensdijk. Meer informatie: servicebureau@tholen.nl of via telefoonnummer 0166-668200. Geheugentraining De eerste bijeenkomst van de geheugent raining start op woensdagochtend 5 sep tember. Er zijn zes wekelijkse bijeenkom sten. Tijdstip: gedurende zes weken iedere woensdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Plaats: gemeentehuis van Tholen. Eigen bijdrage: €16,-. Aanmelden: servicebureau@tholen.nl of via tel^g^nr^mmer 0166-668200. servicebureau Vrijwilligersavond De vrijwilligersavond vindt plaats op 23 november 2012. De avond wordt voor de 12e keer georgani seerd. Tijdens deze avond worden de erevermel- dingen Vrijwilliger van het Jaar 2012, Groep Vrijwilligers van het Jaar en de Vrijwilliger van de Toekomst uitgereikt. Kent u een vrij williger of vrijwilligers in uw directe omge ving die volgens u voor een van bovenstaan de erevermeldingen in aanmerking kom(t) en, dan kunt u nomineren via de formulie ren die zijn te vinden op www.tholen.nl. Nomineren kan tot 1 oktober 2012. Tijdstip: inloop 19.30 uur, aanvang 20.00 uur Plaats: gemeentehuis van Tholen Aanmelden: servicebureau@tholen.nl of via telefoonnummer 0166-668200. Vanaf september 2012 wordt er een begin gemaakt met de controle op.het houden van honden binnen de gemeente Tholen. De controle vindt huis-aan-huis plaats. Wie betaalt er hondenbelasting? ledereen die één of meer honden houdt moet daarvoor belasting betalen. Of de hond nu van uzelf is of van een huisgenoot, het "hoofd" van het gezin is verplicht de hond aan te melden. Dit moet gebeuren binnen veertien dagen na aanschaf. De indruk bestaat echter dat niet voor alle honden belasting wordt betaald. Heeft u dit in het verleden niet gedaan of heeft u sinds kort een hond? Dan kunt u deze week alsnog aangifte doen. Door het zelf doen van aangifte voorkomt u onnodige boe tes die kunnen worden opgelegd bij het niet doen van aan gifte. Een aangifteformulier is verkrijgbaar aan de balie van het gemeentehuis in Tholen en bij SaBeWa in Middelburg, telefoon: 088-2461833. U kunt het formulier ook downloa den op www.sabewa.nl. Controle Een controleur komt bij u aan de deur informeren of u een Op donderdag 13 september 2012 om 19.30 uur houdt de gemeenteraad' van Tholen een openbare vergadering in de raadzaal van het gemeentehuis te Tholen. ledereen is van harte welkom. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende voorstellen: Bespreek/hamerstukken Voorstel tot het kennisnemen van het Onderzoek naar Publiek-Private Samenwerking en burgerparticipatie ten behoeve van een zwemvoorziening in Sint-Maartensdijk d.d. 5 juni 2012 Voorstel om kennis te nemen van de tussentijdse evaluatie van het project Millenniumgemeente Tholen en een besluit te nemen over de voortgang van het project Voorstel om 1. kennis te nemen van het plan Luysterrijk; 2. in te stemmen met de kaders Voorstel om toestemming te verlenen aan het college voor het aangaan van de Gemeenschappelijke Regeling Belas- tingsamenwerking SaBeWa Zeeland hond heeft. Als de controleurs een hond aantreffen waar voor geen hondenbelasting wordt betaald, verzoeken zij u een aangiftebiljet in te vullen en te ondertekenen. Ook is de mogelijkheid aanwezig dat u een boete wordt opgelegd. Daarnaast stellen zij enkele vragen over het al dan niet heb ben van één of meerdere honden. Indien niemand thuis is, is het mogelijk dat de controleur op een ander moment langskomt. Medewerkers van het bureau Legitiem B.V. uit Velp voeren de controle in opdracht van ons belastingkan toor SaBeWa uit. Zij zijn in het bezit van een legitimatie bewijs. Tarieven hondenbelasting De gemeente Tholen hanteert een progressief tarief. Dit betekent dat voor elke hond meer van dezelfde houder, per hond het belastingbedrag hoger wordt. In het belastingjaar 2012 gelden de volgende tarieven: Aantal honden eerste hond tweede hond derde hond kennel Tarief desbetreffende hond 69,00 112,00 155,00 Totaal 69,00 181,00 336,00 349,00 Voorstel om een bedrag van 10.000 beschikbaar te stel len ten behoeve van de realisering van het project Scher- penisse, als onderdeel van het programma "Het onzicht bare zichtbaar maken" Voorstel om in te stemmen met de notitie "uitgangspun ten regionale samenwerking cultuur" Oosterschelderegio Voorstel tot vaststelling van het beleidsplan schuldhulp verlening gemeente Tholen 2012-2016 Voorstel om in te stemmen met de voorstellen van de Task Force Jeugd Zeeland Voorstel om over te gaan tot het gewijzigd vaststellen van de Bouwverordening gemeente Tholen met daarin ver werkt de 14e serie wijzigingen Voorstel over Bierensstraat/Schoolstraat te Sint-Annaland Voorstel om in te stemmen met de jaarrekening 2011 en de begroting 2013 van het Woonwagenschap Midden- en Noord-Zeeland Voorstel tot intrekking van de Exploitatieverordening 1994 en de Verordening voor de stads- en dorpsvernieuwing voor de gemeente Tholen OP WWW.THOLEN.NL: Vergaderingen raadscommissies Gemeente Tholen Twittert 2012 'Zeeuws jaar van het water' De tarieven voor een vierde hond en volgende worden u desgevraagd graag ver strekt. Wijzigingen Een hond kan weglopen, overlijden of in andere han den overgaan. Ook is het mogelijk dat u zelf naar een andere gemeente verhuist. In al deze gevallen kunt u deze wijzigingen bij SaBeWa melden, zodat de aanslag hondenbelasting gecorrigeerd wordt. Dit kunt u doen via het formulier beëindiging hondenbelasting. Een beëindi gingformulier is verkrijgbaar bij SaBeWa en op de website www.sabewa.nl. Meer informatie Heeft u nog vragen over het aangeven van een hond of over de hondenbelasting? Dan kunt u contact opnemen met Sa BeWa, telefoon: 088-2461833. Voorstel tot vaststelling van de herziene grondexploitatie berekening voor het huidige bedrijventerrein te Sint-Anna land Inzage De voorlopige agenda met bijbehorende voorstellen ligt van maandag tot en met vrijdag tijdens de openingsuren van het gemeentehuis in de publieke leesruimte ter inzage. De agenda vindt u ook op www.tholen.nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Vergaderkalender). U kunt op dezelfde plaats op de website later de audionotulen (in MP3-formaat) van deze vergaderingen beluisteren. Indien u niet de beschikking heeft over een computer of een internetverbinding, maar toch graag de notulen wilt beluisteren, kunt u contact opne men met de griffie, telefoon: 0166-668350. Rechtstreekse uitzending door Omroep Tholen De gemeenteraadsvergadering wordt live uitgezonden door de lokale omroep; kabelfrequentie fm 107.6 en via de ether op fm 106.5. WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT WABO Ingekomen aanvragen omgevingsvergunning De welstandscommissie vergadert iedere maandag in de even weken vanaf 09:30 uur in het gemeentehuis van Tholen. De agenda ligt op de donderdag en vrijdag voorafgaand aan de vergadering ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeen tehuis. De behandeling van de aanvragen omgevingsvergunning is openbaar. De be handeling van de vooroverlegplannen is niet openbaar. Beschikkingen omgevingsvergunningen Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van de gemeen te Tholen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen hebben verleend: Sint Philipsland - Sluisweg 8 b; 8 c; 8 d; 8 e en 8 f: het bouwen van 5 woningen (ver zonden op 24 augustus 2012) Sint-Annaland - Langeweg 11: het plaatsen van gevelroosters en ventilatiedakopbou- wen (verzonden op 23 augustus 2012) Sint-Annaland - Annavosdijk 5: het verbou wen van een woning (verzonden op 23 au gustus 2012) Sint-Annaland - Molendijkseweg 9: het plaatsen van een voorzetgevel (verzonden op 23 augustus 2012) Sint-Annaland - Hoenderweg 84: het isole ren van een dak (verzonden op 23 augus tus 2012) Sint-Maartensdijk - Nijverheidsweg 6: het plaatsen van nieuwe kozijnen (verzonden op 23 augustus 2012) Sint-Maartensdijk Haven 17 a: het ver vangen van houten kozijnen door kunststof kozijnen (verzonden op 23 augustus 2012) Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking is verzon den aan de aanvrager bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres be vatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, gedateerd en ondertekend zijn. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Indien u een beschikking wilt inzien, kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoonnummer 0166-668260. Degene die tegen een beschikking bezwaar heeft gemaakt, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tho- len.nl /digitale balie/trefwoord: 'bezwaar en beroep'). Naast deze informatie vindt u op deze website een document van de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid'. VERVOLG VAN ZWEMBAD Voor elke optie zijn de planologische (on)mogelijkheden. bereikbaarheid, verkeersveiligheid en gevolgen voor de grondexploitatie op een rij gezet. Een plek in de Geertruidapolder, aan de dijk van het bedrijventerrein, komt als minder interessant uit de bus. Net als een bad aan de zuidkant op het va kantiepark, en een bad op de bestaan de plek. Twee opties zijn interessant genoeg om ze nader te onderzoeken: aan de noordkant van of centraal op het vakantiepark De Pluimpot. In bei de gevallen is de afstand (respectie velijk 700 en 1300 meter van de Kaaistraat) acceptabel, en zullen maatregelen tegen geluidhinder ge troffen moeten worden. Beide opties dragen bij aan de Impuls én passen binnen het bestemmingsplan voor het vakantiepark. Dat is belangrijk voor de ondernemers, die het zwem bad tegelijk met de noordelijke uit breiding van het park (in de jaren 2013-2015) willen realiseren. Het bad aan de noordkant is voor de re- VERVOLG VAN OOT Volgens vice-voorzitter Harm van Dijke van het OOT is het van be lang dat ondernemers relaties van buiten de gemeentegrenzen op de unieke waarden van de Ooster- schelde wijzen. „Recreatie is voor de meesten van ons niet een primair doel. We zijn vaak met onze eigen toko bezig, maar wat ons wel bindt is de Oosterschelde. Als mensen vragen waar kom je vandaag, waar om zou je dan niet zeggen van Tho len aan de Oosterschelde." De boot vertrekt om vier uur 's middags uit de haven van Sint-An naland. Het OOT doet dat niet voor niets in de Week van de Ooster schelde die van 8 tot en met 15 sep tember. Het is immers tien jaar dat het Nationaal Park Oosterschelde bestaat. Dat wordt met allerlei acti viteiten gevierd met de nadruk op Tholen. Aan de boord van de Frisia komt de Oosterschelde ruimschoots aan bod. Voorzitter Siebe Kramer creanten wat minder aantrekkelijk, maar heeft als voordeel dat er minder verkeer (van bezoekers van elders) over het park komt dan bij een cen traal gelegen bad. De centrale lig ging heeft de voorkeur van de onder nemers. die bovendien liever geen apart buitenbad zien. Dorpstafel en Comité 2meterl0 heb ben aangegeven dat een zwembad meer is dan alleen water; het is ook een belangrijke ontmoetingsplek. Een recreatieveld verhoogt de bele vingswaarde. en de toegevoegde waarde van een openluchtbad zijn de ruimte en de attracties eromheen. Beide groepen zien er wel wat in om het diplomazwemmen in te wisselen voor extra voorzieningen. En als idee om op de exploitatie te besparen, hebben ze geopperd om de rest warmte van omliggende bedrijven te benutten. Uit bezoeken aan zwemba den en gesprekken met inwoners trekt de Dorpstafel de conclusie dat van het Nationaal Park Ooster schelde (NPO) en voorlichter Wilco Jacobusse van het NPO zullen de gasten laten zien wat het grootste nationaal park van Nederland te bieden heeft. En op welke wijze de gasten de unieke ligging van Tho len kunnen benutten. Aansluitend is er een maaltijd. Natuurlijk voor een groot deel samengesteld uit produc ten uit de Oosterschelde. Mathijs- sen verwacht dat er zo'n 70 tot 80 meegaan. Hij sluit niet uit dat er uit het gezelschap een platform ont staat dat de krachten op dit punt gaat bundelen. „Er is al eerder ge sproken over een eilandmanager, maar die keuze moet nog gemaakt worden. Als die er komt dan zou die kunnen optreden als bindende factor die oog houdt op de geza menlijkheid." Bij de vaartocht wordt rekening ge houden met de gemeenteraadsver gadering die om half acht begint. De boot zal om zeven uur weer worden afgemeerd. een structurele inzet van vrijwilligers om op de exploitatie van het bad te besparen, nauwelijks haalbaar is. .Dan gaan we onderuit. Maar voor eenmalige zaken, of een paar keer per seizoen wat doen. is de bereid heid bij mensen een stuk groter", zegt Ron v.d. Graaf van de Dorpsta fel. Hij denkt aan zaken als schilder werk, groenonderhoud en de abon nementenverkoop, en wijst op het belang ervan voor de sociale cohesie in het dorp. De wethouder denkt dat ook ten aan zien van De Spetter in Tholen dit as pect een rol kan spelen. Hem is dui delijk geworden dat een ligweide bij het bad belangrijk is. „Mensen ko men er bij elkaar. Wij zaten er vroe ger ook altijd met het hele gezin", vult Cees van der Wielen van de Dorpstafel aan. Deze gaat met een representatieve groep inwoners in gesprek over het rapport, om in de commissie een voorkeur te kunnen uitspreken. Ook 2meterl0 wil daar in de commissie mee komen, zegt Comé Stoutjesdijk. Burgemeester en wethouders van Tholen stellen aan de gemeenteraad voor om in te stemmen met de uit gangspunten voor regionale samen werking op het gebied van cultuur in de Oosterschelderegio. Culturele instellingen ontkomen in deze tijd van financiële krapte niet aan bezui nigen en samenwerken. Hoe ze dat moeten doen, hebben de provincie en gemeenten afgesproken in een regionale visie. Achterliggende ge dachte is het niet kapot bezuinigen van de cultuursector in Zeeland. In standhouding staat voorop. Op Tho len na hebben alle gemeenten in de Oosterschelderegio ingestemd met de uitgangspunten voor regionale samenwerking. Het onderwerp staat dinsdagavond op de agenda tijdens de commissie samenleving in het gemeentehuis in Tholen. VERVOLG VAN ONGEVAL De betrokken bestuurder, Jelle Lu- ters, woont in de Bosstraat en had een parkeerbewijs en geeft zijn vi sie. „Ik was om acht uur van huis weggegaan. De enige route is via de Kaaij die niet was afgesloten en waar je mocht rijden." Toen hij bij hotel Zeeland kwant, stonden er drie stoelen op straat. „Die werden weggehaald, de straat stond toen al helemaal vol. De mensen gingen heel langzaam opzij." Toen hij om 20 over acht terugkwam, samen met zijn vrouw, stond het bij The Sixties helemaal vol. „Er kwam een man die zei dat de weg was af gesloten en dat ik op moest rotten. Ik heb gezegd dat ik een bewoner was en een toegangsbewijs had. Hij ging op mijn bumper zitten. Ik reed tien centimeter vooruit. Die man boos. Logisch, maar hij begon op de bus te slaan." Uit het publiek komen nog eens twee mannen die volgens hem op de ramen begonnen te slaan. „Ik voelde me bedreigd. Ik ben ander halve meter of twee meter naar achteren gereden. Zonder te kij ken. Toen heb ik die vrouw ge raakt." Hij belde de politie omdat hij zich bedreigd voelde. Zijn auto liep schade op. Er zitten volgens hem butsen en deuken in. Luters voelt zich de gebeten hond, zegt hij omdat hij net als alle bewoners binnen de afzetting een parkeerbe wijs had dat de gemeente heeft verleend. Ben Brugman die assis tentie verleende aan het optreden van de Mexicaans band, was dege ne die Luters staande hield. Vol gens Brugman heeft Luters de commotie die ontstaan is, over zich zelf afgeroepen. „Op het mo ment van het optredfen reed hij al langs. Vijftien minuten voor de aanrijding. Er staan dan 1500 men sen te genieten van een geweldig optreden. Dat wekt irritatie op." Toen de bestuurder weer terug kwam en probeerde door de me nigte te komen, greep Brugman in. „Ik ben voor het busje gaan staan waarop de bestuurder mij feitelijk heeft aangereden." Volgens Brug man werd hij twee meter vooruit geduwd. „Daarna besloot hij om met veel gas achteruit te rijden. Bij deze actie werd de vrouw aangere den." Volgens Brugman had hij geprobeerd de bestuurder aan te spreken voordat hij voor de auto ging staan. „Maar hij draaide zijn raam dicht en begon heftig te re ageren." Brugman betreurt de gang van zaken: .Jammer dat de weg tijdens de optredens, die de hele middag bezig waren, niet af gesloten was voor voertuigen. Ho pelijk is dit een les voor de volgen de braderie." Op de Markt hebben de bestuurders van deze autootjes op de braderie in Tholen geen parkeerbewijs nodig, maar ze moeten zich wel aan het eenrichtingsverkeer houden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 10