GEMEENTE NIEUWS VERGADERINGEN RAADSCOMMISSIES OPENBARE BEKENDMAKINGEN Voorelkaar EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 23 augustus 2012 GEMEENTENIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN GEMEENTE THOLEN WEEK34 gemeente Tholen IV5 00 STEUNPUNT MANTELZORG SERVICEBUREAU VOOR ELKAAR MEER INFORMATIE: SCOOTMOBIELCURSUS "BLIJF VEILIG MOBIEL" WWW.THOLEN.NL 1970-2010 Verkrijgbaar bii: Spar supermarkt, Molenstraat, Oud-Vossemeer Boekhandel Dieleman, Dalemsestraat, Tholen Boekhandel Heijboer, Ring, Sint-Annaland Bestelformulier Hierbij bestel ik het 120 pagina's tellende fotoboek Oud-Vossemeer veertig jaar in het nieuws voor 24,95. Dit is exclusief eventuele verzendkosten. Ik ga ermee akkoord dat dit bedrag eenmalig van mijn bankrekening wordt afgeschreven. Vul uw rekeningnummer in. Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Eendrachtbode, Antwoordnummer 14702,4697 WV Sint- Annaland of doe deze in de brievenbus Burg. Versluysstraat 34, Oud-Vossemeer. i NaamTelefoon Adres Bankrekening Postcode/woonplaatsHandtekening 8 Tholenderwiis GEMEENTEHUIS THC EN Hof van Tholen 2 4691 DZ Tholen Telefoon: 0166 66 82 00 E-mail: gemeente@tholen.nl Meldpunt: 0166 66 76 67 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: donderdag 18.00 20.00 uur BURGEMEESTER, WETHOUDER OF GEMEENTERAAD SPREKEN? U bent van harte welkom in het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: 0166 - 66 83 30: voor de burgemeester 0166 - 66 83 86: voor een van de wethouders Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u contact opnemen met de raadsgriffie: 0166 - 66 83 50. d CD Mantelzorg en financiën Donderdag 13 september organiseert het Steunpunt Mantelzorg een bijeenkomst voor mantelzorgers over zorgkosten, belas tingaftrek, het mantelzorgcompliment en gemeentelijk voorzieningen en tegemoetko mingen. Twee fiscalisten en de voorzienin genconsulent van de gemeente Tholen ver lenen hun medewerking aan deze middag. Tijdstip: van 13.00 tot 16.00 uur. Plaats: Thoolse Parel. Oudelandsedijk 1, Stave nisse. Aanmelden: voor 3 september via mantel- zorgvrijwilligers@tholen.nl of telefonisch via 0166-668315. Zorgdriedaagse voor mantelzorgers Het Steunpunt Mantelzorg in Renesse heeft van donderdag 27 september tot zaterdag 29 september een Zorg voor jezelf drie daagse voor mantelzorgers. Ook Thoolse mantelzorgers kunnen aan deze driedaag se deelnemen. Doel van de driedaagse is ontspanning voor de mantelzorgers. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Indien no dig helpt de consulent van het Steunpunt Mantelzorg bij het zoeken naar vervangen de opvang voor de thuisblijvers. Aanmelden en/ of meer informatie: via mantelzorgvrijwilligers@tholen.nl of telefo nisch via 0166-668315. Rollatorspreekuur Op woensdag 5 september is er in Oud Vos- semeer en Sint-Maartensdijk het rollator spreekuur. Hier kunt u terecht met vragen over en mankementen aan de rollator. De firma Beenhakker/ CombiComfort is aan wezig. 's Ochtends: van 10.00 uur tot 12.00 uur in de Vossenkuil in Oud-Vossemeer. 's Middags: van 14.00 uur tot 16.30 uur in Maartenshof in Sint-Maartensdijk. Meer informatie: servicebureau@tholen.nl of via telefoonnummer 0166-668200. Geheugentraining De eerste bijeenkomst van de geheugentrai- Stadswandeling voor mensen met demen tie en hun verzorgers De Alzheimer werkgroep Tholen organiseert in het kader van de wereld Alzheimerdag op vrijdag 21 september een stadswandeling voor dementerenden en hun verzorgers. Jopie Meerman begeleidt de wandeling. De Alzheimer werkgroep trakteert de deel nemers na de stadswandeling op koffie en thee met appeltaart in zorgbedrijf de Vlin derbloem. Een huifkar brengt iedereen rond 16.15 uur weer terug naar Dalemhof. Tijdstip: van 13.00 uur tot ongeveer 16.15 uur. Plaats: vertrek wandeling 13.00 uur bij Dalemhof, Tholen. Aanmelden: mantelzorgvrijwilligers@tho- len.nl of telefonisch via 0166-668315. ning start op woensdagochtend 5 septem ber. Er zijn zes wekelijkse bijeenkomsten. Tijdstip: gedurende zes weken iedere woensdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Plaats: gemeentehuis van Tholen. Eigen bijdrage: €16,-. Aanmelden: servicebureau@tholen.nl of via telefoonnummer 0166-668200. Alzheimer Inn wordt Alzheimer café! De naam Alzheimer Inn gaat veranderen! Vanaf 21 september krijgt de vaste bijeen komst voor dementerenden en hun mantel zorgers de naam Alzheimer Café, Hierdoor is er aansluiting bij de nieuwe huisstijl van Alzheimer Nederland. De Alzheimer cafés vinden altijd plaats op de vrijdagmiddag. Iedere bijeenkomst staat een ander onderwerp centraal met als raak vlak dementie en aanverwante onderwer pen. i Tijdstip: iedere vrijdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. Plaats: Dalemhof, Tholen. Meer informatie: mevrouw Anja van Dam me via telefoonnummer 0166-663665. servicebureau OP WWW.THOLEN.NL: 2012 'Zeeuws jaar van het water' Diverse inloopavonden voor nieuw bestemmingsplan voor alle bebouwde kommen Akse Media waarschuwt inwoners Tholen voor verkoop advertenties 'gemeentegids' Dinsdag 16 oktober 2012 van 13.30 uur tot ongeveer 17.15 uur is er een scootmobiel- cursus "Blijf veilig Mobiel" bij de Meulvliet in Tholen. De cursus is bedoeld voor mensen van alle leeftijden uit de gemeente Tholen die een scootmobiel of elektrische rolstoel hebben. Het is een instructieve middag in een ontspannen sfeer. Er is een eigen bijdrage van €5,- en als u mee wilt doen, kunt u zich inschrijven via het inschrijfformulier welke staat op de website van de gemeente, www.tholen.nl. Vakmensen Een docent van Veilig Verkeer Nederland district Zeeland legt de verkeersregels uit. Onder begeleiding zal de praktijk geoefend worden op een oefencircuit (=parcours) bij Meulvliet waar niet alleen de leverancier van de hulpmiddelen Beenhakker uit Kapelle aanwezig is, maar ook een ergotherapeute en enkele vrijwilligers van Veilig Verkeer Ne derland. De leverancier assisteert om de werking van de scooters uit te leggen en even tueel kleine mankementen te verhelpen. Vakmensen én vrijwilligers geven aanwijzingen hoe veilig aan het verkeer kan worden deelgenomen en hoe hindernissen moeten worden genomen met de scootmobiel. Aanmelden Heeft u interesse om mee te doen aan deze dag, kunt u uzelf op verschillende manieren aanmelden. U kunt het aanmeldformulier downloaden en mailen naar jansen.h@tholen. nl. Als u wilt, kunt u het ook uitprinten en kostenloos via de post versturen naar Gemeente Tholen, t.a.v. mw. H.M. Jansen-van Deelen, Antwoordnummer 13205, 4690 VN THOLEN. RAADSCOMMISSIE RUIMTE De commissie Ruimte vergadert op maan dag 3 september om 19.30 uur in de raads zaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de vol gende punten: Door burgemeester en wethouders voorbe reide stukken Voorstel ofti over te gaan tot het gewij zigd vaststellen van de Bouwverordening gemeente Tholen met daarin verwerkt de 14e serie wijzigingen Voorstel over Bierensstraat/Schoolstraat te Sint-Annaland Voorstel om in te stemmen met de jaar rekening 2011 en de begroting 2013 van het Woonwagenschap Midden- en Noord- Zeeland Voorstel tot intrekking van de Exploitatie verordening 1994 en de Verordening voor de stads- en dorpsvernieuwing voor de ge meente Tholen Voorstel tot vaststelling van de herziene grondexploitatieberekening voor het hui dige bedrijventerrein te Sint-Annaland RAADSCOMMISSIE SAMENLEVING De commissie Samenleving vergadert op dinsdag 4 september om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: Informatief Stand van zaken diverse ontwikkelingen Door burgemeester en wethouders voorbe reide stukken Voorstel om een bedrag van 10.000 be schikbaar te stellen ten behoeve van de realisering van het project Scherpenisse, als onderdeel van het programma "Het onzichtbare zichtbaar maken" Voorstel om in te stemmen met de notitie "Uitgangspunten regionale samenwerking cultuur" Oosterschelderegio Voorstel tot vaststelling van het beleids plan schuldhulpverlening gemeente Tho len 2012-2016 Voorstel om in te stemmen met de voor stellen van de Task Force Jeugd Zeeland RAADSCOMMISSIE BESTUURSZAKEN De commissie Bestuurszaken vergadert op woensdag 5 september om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: Schriftelijke vragen voor het college van burgemeester en wethouders Antwoord college B&W op schriftelijke vraag 12.22344 fractie SP over politie Antwoord college B&W op schriftelijke vraag 12.22348 fractie SGP over politie Informatief Regio West-Brabant jaarrekening 2011 en begroting 2013 Regio West-Brabant nieuwsbrieven na de vergaderingen 12 en 13 juni 2012 Regio West-Brabant nieuwsbrief juni 2012 Regio West-Brabant nieuwsbrief juli 2012 aanvulling) Regio West-Brabant bestuursrapportage januari-april 2012 Door burgemeester en wethouders voor bereide stukken Voorstel tot het kennisnemen van het On derzoek naar Publiek-Private Samenwer king en burgerparticipatie ten behoeve van een zwemvoorziening in Sint-Maar tensdijk d.d. 5 juni 2012 Voorstel om kennis te nemen van de tus sentijdse evaluatie van het project Millen niumgemeente Tholen en een besluit te nemen over de voortgang van het project Voorstel om 1. kennis te nemen van het plan Luysterrijk; 2. in te stemmen met de kaders Voorstel om toestemming te verlenen aan het college voor het aangaan van de Gemeenschappelijke Regeling Belas- tingsamenwerking SaBeWa Zeeland Spreekrecht voor inwoners De commissievergaderingen zijn openbaar. U kunt als inwoner gebruik maken van twee vormen van spreekrecht. Aan het begin van de commissievergaderingen kunt u in maxi maal 5 minuten zaken onder de aandacht te brengen van de commissieleden die niet op de agenda staan. Dit noemen we het algemene spreekrecht bij commissieverga deringen. Wanneer u hiervan gebruik wilt maken, kunt u zich aan het begin van de vergadering aanmelden bij de raadsgriffie. Daarnaast is er het spreekrecht per agen dapunt. Per agendapunt is er discussie mogelijk met de commissieleden. Als u ge bruik wilt maken van dit spreekrecht, moet u dit tenminste 24 uur voor de vergadering melden bij het griffiesecretariaat, telefoon: 0166 668 350. Inzage agenda's De (voorlopige) agenda's met bijbehorende voorstellen liggen voor iedereen van maan dag tot en met vrijdag tijdens de openings uren van het gemeentehuis ter inzage in de publieke leesruimte. De agenda vindt u ook op www.tholen.nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Vergaderkalender). U kunt op dezelfde plaats op de website later de audionotulen (in MP3-formaat) van deze vergaderingen beluisteren. Indien u niet de beschikking heeft over een computer of een internetverbinding, maar toch graag de notulen wilt beluisteren, kunt u contact op nemen met de griffie, telefoon: 0166-668 350. WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT WABO Ingekomen aanvragen omgevingsvergun ning Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsver gunning hebben ontvangen: Scherpenisse - Langeweg 27a: het bou wen van een garage (ingekomen op 15 augustus 2012) Scherpenisse - Laban Deurloostraat: het bouwen van een woonservicecentrum (in gekomen op 15 augustus 2012) De ingediende aanvragen liggen niet ter in zage en hiertegen kan nog geen bezwaar gemaakt worden. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert iedere maandag in de even weken vanaf 9:30 uur in het gemeentehuis van Tholen. De agen da ligt op de donderdag en vrijdag vooraf gaand aan de vergadering ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De behandeling van de aanvragen omge vingsvergunning is openbaar. De behan deling van de vooroverlegplannen is niet openbaar. Beschikkingen omgevingsvergunningen Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen hebben verleend: Sint-Maartensdijk - Haven: het kappen van 13 bomen (verzonden op 17 augustus 2012) Sint-Maartensdijk - Haven 12: het bekle den van een betonrand en plaatsen recla me (verzonden op 17 augustus 2012) Sint-Maartensdijk - Oostvest 1 N01: het plaatsen van een transformatorkast (ver zonden op 17 augustus 2012) Tholen - Koningin Wilhelminastraat 30: het uitbreiden van een woning (verzonden op 14 augustus 2012) Tholen - Jan van Bloisstraat 36: het plaat sen van een dakopbouw (verzonden op 17 augustus 2012) Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking is verzon den aan de aanvrager bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres be vatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, gedateerd en ondertekend zijn. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Indien u een beschikking wilt inzien, kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoonnummer 0166-668260. Degene die tegen een beschikking bezwaar heeft gemaakt, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tho- len.nl /digitale balie/trefwoord: 'bezwaar en beroep'). Naast deze informatie vindt u op deze website een document van de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid'. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij de volgende meldingen ingevolge 8.40 van de Wet milieubeheer heb ben ontvangen in het kader van het Besluit landbouw milieubeheer van: Firma J.J. Koopman, Provincialeweg 62 te Sint-Maartensdijk; Maatschap Mulders, Provincialeweg 22 te Sint-Maartensdijk. Bovengenoemde meldingen liggen met in gang van 24 augustus 2012 gedurende vier weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 16.30 uur (indien tussen 12.30 en 16.30 uur een toelichting wordt ge wenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668389). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de sector Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166- 668389. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 14 augustus 2012 besloten de gehandicaptenparkeerplaats nabij de entree van het appartementencomplex Het Lint in Tholen te verwijderen in verband met de verhuizing van mevrouw G. de Vries-Buitelaar naar zorgcentrum Ten Anker in Tholen. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaar schrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit be zwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tho- len.nl /digitale balie/trefwoord: 'bezwaar en beroep'). Naast deze informatie vindt u óp deze website een document van de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid'. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ont wikkeling maakt krachtens aan hem verleend mandaat overeenkomstig afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat met ingang van vrijdag 24 augustus 2012 gedu rende zes weken het ontwerp van de 24e wijzi ging van het bestemmingsplan Buitengebied en het daarbij behorende ontwerp besluit, tijdens de openingsuren ter inzage ligt in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Deze planwijzi ging betreft de wijziging van de agrarische bestemming in een woonbestemming en het toestaan van een kantoorfunctie op het per ceel Hiksedijk 7 te Oud-Vossemeer. De stuk ken zijn ook te raadplegen op de gemeente lijke website www.tholen.nl onder Actueel Bekendmakingen Bestemmingsplannen Buitengebied Tholen. In het bestemmingsplan Buitengebied is aan burgemeester en wethouders de be voegdheid toegekend om de huidige agrari sche bestemming te wijzigen in een woonbe stemming subbestemming -vab (vrijkomend agrarisch bedrijf) alsmede aan nader gespe cificeerde bouwvlakken een (sub)bestem- ming -ned (nieuwe economische drager) toe te kennen. Om dit te kunnen realiseren is het noodzakelijk dat een bestemmingsplan wijziging ex artikel 3.6 van de Wet ruimtelij ke ordening wordt vastgesteld. Burgemees ter en wethouders zijn voornemens, nu aan de voorwaarden uit het bestemmingsplan Buitengebied wordt voldaan, hiertoe over te gaan. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen belanghebbenden hun zienswijze op het plan schriftelijk of mondeling kenbaar maken bij burgemeester en wethouders, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Belangheb benden die mondeling hun zienswijze ken baar willen maken, kunnen een afspraak maken met mevrouw N. Tiernego van eer dergenoemde afdeling. Zij is telefonisch be reikbaar op telefoonnummer 0166-668560. i I I i I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 8